Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Karczemna debata polityczna. Ława główna.  (Przeczytany 101873 razy)

Opis tematu: W I poście linki do powydzielanych tematów

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline beanshee

• Wagant
  • *
  • Piwa: 164
Odp: Karczemna debata polityczna. Ława główna.
« Odpowiedź #930 dnia: Maj 08, 2016, 11:24:55 »
Skąd Ci się wziął ten milion Ukraińców?
Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 478
  • Let me take you to the movie
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #931 dnia: Maj 08, 2016, 11:44:11 »
http://www.news-serwis.pl/ukraincy-w-polsce-nasi-sasiedzi-maja-juz-15-miliona-polskich-wiz/

1,5 miliona wiz. Ukraińców pewnie jest mniej co nie zmienia faktu, że spokojnie może być ich prawie milion tak jak napisałem.

Do tego w każdym polskim większym mieście widać gołym okiem napływ Ukraińców. Jeździłem też trochę po polsce to jeden szef firmy budowlanej mi opowiadał, że na 15 pracowników - 14 to Ukraińcy. Szkoły też otwierają specjalne kierunki dla nich. A jeden znajomy poszedł do szkoły policealnej i tam ponad połowa to również oni. Nie wspominając o specjalnych imprezach tylko dla Ukraińców. I tak dalej i tak dalej. Akurat z Ukraińcami to fakt.

Wrócisz do Polski na święta czy coś to zobaczysz ;P

No i ogólnie ja tam lubię Ukraińców i te ich imigrację. I to jest przykład jak taka imigracja powinna wyglądać. To jest podobna kultura, nie panoszą się (oczywiście ekstrema są wszędzie) No i do Polski zjeżdzają tylko Ci co chcą pracować a nie jakieś obdartusty. Szkoda mi tylko było, że oczywiście państwo Polskie rzuca wszystkim kłody pod nogi. Pamiętam jak gadałem z Igorem z zachodniej Ukrainy i mi opowiadał, że odbił się od Polskiej biurokracji jak chciał sobie zrobić budkę z żarciem. No cóż szkoda tylko, że nasi pracowici wyjechali na zachód. Fajnie by było jakby wrócili, do tego jeszcze ta pozytywna imigracja Ukraińska normalny rząd, i odstawiamy Niemcy w 10 lat. Ja tam wierzę, że to jest możliwe.
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2016, 12:01:42 wysłana przez ^IvE »

Offline Mongol

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: -8
  • For the Horde
« Odpowiedź #932 dnia: Maj 08, 2016, 12:22:47 »
Czyli rozumiem, że popierasz przymusowe więzienia.
Przecież pisałem wyraźnie w swoim poście że tego nie popieram.

Przytoczę tutaj kryzys imigracyjny. Co by o nim nie mówić to jest to wynik chrześcijańskiego altruizmu. Jesteśmy świadkami kiedy chrześcijanie pierwszy raz w historii świata nie są hipokrytami i obłudnikami i przestrzegają dogmatów wiary. Przecie nasza religia mówi żeby myć stopy wędrowcom, kochać bliźniego i nadstawiać drugi policzek.
Nie popieram tego, ale muszę przyznać że chrześcijanie z Europy w końcu zrozumieli w co właściwie wierzą. Wcześniej tylko byle ustać swoje w niedzielę, a potem można już dalej grzeszyć, kraść, chlać, szydzić, wyzywać, grozić, pożądać, mordować.

Do czego dążę - jeśli nie przestrzegasz dogmatów religii chrześcijańskiej, dokonaj apostazji, czytelniku tego posta, hipotetyczny chrześcijaninie.

Offline beanshee

• Wagant
  • *
« Odpowiedź #933 dnia: Maj 08, 2016, 12:55:35 »
Tylko na ile te wizy są wydawane? Miesiąc? Dwa?
Mój kuzyn też zatrudnia Ukraińców, jak prawie wszyscy rolnicy w jego rejonach. Ale tych Ukraińców nijak nie można nazwać imigrantami, to pracownicy sezonowi są. Przyjeżdżają w maju/czerwcu, kiedy zaczyna się sezon na truskawki. Potem ogórki, kalafiory, żniwa i jakoś tak po wykopkach ziemniaków wracają do siebie. Zamiast ilości wiz lepiej sprawdzić ilość wydanych kart stałego pobytu.

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #934 dnia: Maj 31, 2016, 20:53:31 »
Hoffman wrócił na stołki. Został

PiS jest bardziej obrzydliwy w swoim komoterstwie nawet od PSL.

Offline Warder

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 230
« Odpowiedź #935 dnia: Maj 31, 2016, 22:50:13 »
   Generalnie PiS musiał kimś poobsadzać te "stołki", skoro od początku zapowiadał, że będzie oczyszczał je z ludzi wprowadzonych przez inne partię.

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #936 dnia: Sierpień 19, 2016, 09:18:12 »
http://polskaracja.com/rzad-chce-produkowac-gry-komputerowe-agencja-rozwoju-przemyslu-powolala-spolke-arp-games/

Teraz to już nawet najbardziej zagorzali PiSowcy chwytają się za głowy.

Offline Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 307
« Odpowiedź #937 dnia: Sierpień 19, 2016, 10:02:54 »
Ze źródłem trochę popłynąłeś, tak jak tam to opisali to brzmi komicznie ale już nawet Onet lepiej wyjaśnił.
"Powołano państwową spółkę ARP Games, która ma pomagać rodzimym twórcom gier wideo. Głównym zadaniem nowej organizacji ma być wsparcie finansowe i merytoryczne star upów z rynku gier wideo.
ARP Games ma okazać wsparcie dla całego sektora gier wideo i oprogramowania przez pomoc finansową i merytoryczną, a także wydawanie prasy specjalistycznej.
"

A co to ARP? Agencja Rozwoju Przemysłu. Jak najbardziej jestem za tym żeby pomagali małym deweloperom w starcie bo zwykle to właśnie brak pieniędzy hamuje różne projekty. Rynek gier rośnie i będzie rosnąć w przeciwieństwie do np. telewizji. więc wspieranie jego rozwoju przez rząd nie powinno być niczym dziwnym. Teraz pozostaje pytanie jak zostanie to zrealizowane.

Offline Warder

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 230
« Odpowiedź #938 dnia: Sierpień 25, 2016, 23:14:23 »
  To mądre posunięcie. O ile zostanie mądrze rozegrane, nie na zasadzie "zróbcie grę o żołnierzach wyklętych" "Ale nie mamy pomysłu, na fajną fabułę" "TO NIE WAŻNE".
   Wiedźmin, to był eksport naszej kultury. Zachodni gracze liznęli naszej mitologii, wierzeń, czy nawet muzyki słowiańskiej. Także literatury, bo Sapkowski jakkolwiek zapiera się nogami i rękami, wiele zyskał dzięki grom. To dobrze wpływa na nasz wizerunek, jeśli Polska kojarzy się z jakimś fajnym pisarzem. Czy grą.
   Poza tym, faktycznie jest potencjał - Two Worlds 2, też było niczego sobie. Polacy mogą robić dobre gry. Wsparcie rządu nie zastąpi pomysłu, grywalności, ale na bank nie zaszkodzi.

PS.
O okupacji i wyklętych, też da się zrobić niezłą grę wojenną. Jeśli odetnie się to od "polityki historycznej".

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #939 dnia: Listopad 02, 2016, 05:09:20 »
Do sejmu trafił projekt ustawy dotyczący kwoty wolnej od podatku w 2017 roku. Nowelizacja zakłada dodanie do ustawy o PIT przepisu informującego, że kwota wolna od podatku w latach 2016 i 2017 ma być taka jak w roku 2015.

W mediach cisza.

Serdecznie pozdrawiam wyborców Pisu.

Offline beanshee

• Wagant
  • *
« Odpowiedź #940 dnia: Listopad 02, 2016, 12:34:18 »
Dziwi Cię to?

Offline Bojar

• Bywalec
  • *
  • Piwa: 225
  • #BojarMusiPrzeprosić
« Odpowiedź #941 dnia: Listopad 02, 2016, 16:32:18 »
Żadne zaskoczenie... Ledwo im się budżet domyka, a potrzebują kasy na program mieszkanie +, który najprawdopodobniej zagwarantuje im kolejne 4 lata rządzenia. Tak naprawdę klasę niższą mają bez problemów kupioną dzięki 500+ i cofnięciu obowiązku dla sześciolatków. A teraz zabierają się za średniaków, którzy przez lata należeli do PO.  Zwiększenie kwoty wolnej nie dałoby im takich korzyści politycznych... PiS dobrze rozgrywa swoją grę. Właściwie nie popełniają błędów politycznych, dzięki czemu właściwie nie tracą wyborców. To czy zarządzają dobrze państwem to inna sprawa, ale jak na razie Jarek szykuje się na drugą kadencję.

Offline beanshee

• Wagant
  • *
« Odpowiedź #942 dnia: Listopad 03, 2016, 00:23:51 »
Ja bym powiedziała, że popełniają błąd za błędem. Tyle tylko że nie ma u nas w tej chwili żadnej realnej opozycji. To co nazywa się opozycją jest nie dość że rozbite, to jeszcze sami nie wiedzą czego chcą.

Offline isko

• Tułacz
  • *
  • Piwa: 0
« Odpowiedź #943 dnia: Listopad 06, 2016, 11:28:54 »
Do sejmu trafił projekt ustawy dotyczący kwoty wolnej od podatku w 2017 roku. Nowelizacja zakłada dodanie do ustawy o PIT przepisu informującego, że kwota wolna od podatku w latach 2016 i 2017 ma być taka jak w roku 2015.

W mediach cisza.

Serdecznie pozdrawiam wyborców Pisu.

Podatku dochodowego nie powinno być wcale...
Niemcy mają 8 tyś euro. Niech zrobią w Polsce chociaż 8 tyś zł.

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #944 dnia: Listopad 07, 2016, 21:53:25 »
Czas pokaże kiedy im się budżet posypię. Oby tylko to nie było tragiczne zderzenie z rzeczywistością.