Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Karczemna debata polityczna. Ława główna.  (Przeczytany 101867 razy)

Opis tematu: W I poście linki do powydzielanych tematów

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Apocalyps

• Bibosz
  • *
  • Piwa: -7
Odp: Karczemna debata polityczna. Ława główna.
« Odpowiedź #915 dnia: Kwiecień 24, 2016, 16:12:52 »
Można dyskutować o KrUlu per 1%, Księciu Kucy którego lubię jako człowieka, ale polityk z niego kiepski. Nawet o rock&rollowcu z Jarocina mającym 30 Posłów, ale prawda jest taka, że to nie jest siła która może coś zdziałać.

Przez najbliższe minimum 8 lat jesteśmy skazani na PiS, sam z ciekawości obserwuję ich posunięcia i zastanawiam się co jeszcze zrobią. Chciałbym, żeby śladem Brexitu poszedł Polxit, ale trzeba sobie to uświadomić: Większość Polaków to bezmózgie istoty, dla których ważne jest "pinćset", kolejną dużą grupą są skrajni ignoranci(zazwyczaj głosujący na Ryśka i PO), Oni chcą tylko utrzymać swój status dla siebie i swoich dzieci, kolejno bezideowcy, którzy polecą na górnolotne hasełka, następnie Lewica wszelkiej maści, a dopiero na końcu myślący ludzie, zazwyczaj świadomi wyborcy Kukiza, Korwina i innych, niestety-ich idole mają 0 skuteczność...

Reasumując: Pamiętam jak kiedyś, jak jeszcze uczęszczałem do szkoły, było to w 2010 roku(?), powiedziałem, że UE doprowadzi Europę do fatalnego w następstwie odrodzenia Nacjonalizmów poprzez chorą politykę głównie zabijania Cywilizacji łacińskiej, złą politykę migracyjną i fiskalną, ponieważ w Unii rządzą ideowi Komuniści, a jak wygląda Komunistyczny kraj można zobaczyć na przykładzie Korei Północnej(do której planuję się wybrać w przyszłym roku...)...
Nie zgodził się ze mną wtedy nikt...

Jak spotkaliśmy się 2 msc temu na piwko, przeciwnikami UE była ponad połowa towarzystwa. Potrzeba 30-40 lat, żeby wymarło pokolenie, które urządziło się w latach 90', a także na wejściu do Polski zagr. korporacji, trzeba młodzież uczyć, że dobrobyt bierze się z pracy i myśli technicznej, a nie zasiłków i dofinansowań, że pieniądze która "Unia daje!!!" to jest ich własna kasa...

Tymczasem pozostaje mieć nadzieję, że władzę w PiSie będą trzymać ci prawilni gospodarczo...

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 450
« Odpowiedź #916 dnia: Kwiecień 24, 2016, 18:01:18 »
eee ale wy wiecie co to jest katolicka nauka społeczna? Przecież to nie tylko aborcje itp. Zresztą wystarczy spojrzeć na Amerykę Południową i teologię wyzwolenia.
tak btw. to poza kulturami monoteistycznymi w innych dzieciobójstwo było i jest szeroko spotykane... Zresztą u nas jako pewna forma ucywilizowania tego i skutku zakazu, stały się sierocince

I ja pierdziele IvE weź przestać przekręcać czyjeś słowa w generalizację i skrajność, bo to jest nie fair wobec dyskutanta. Ty to uwielbiasz, jak uwielbiasz podawanie słusznego rozwiązania na daną kwestię w każdym poście, jakby to było takie proste, się czuję jakbym gadał z emerytowanym hajerem, co to słyszy, to co chce i na wszystko ma odpowiedź i jak tu rozmawiać, ciągle trzeba by odpowiadać na te same zdania.

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 478
  • Let me take you to the movie
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #917 dnia: Kwiecień 27, 2016, 10:21:18 »
No bo huth, wyszykujesz wszędzie zła kościoła. Kościół sobie był, jest i będzie w jakiejkolwiek formie. Zresztą kościół katolicki jest tak zlaicyzowany teraz, że sugerowanie jakiegoś ostracyzmu ze strony kościoła to nadużycie. Sam podchodzę częściowo, że środowisk wiejskich. Tam presja na małżeństwo, chrzest itd. nadal jest silna. Wszyscy jednak wiedzą, iż ja sobie delikatnie mówiąc to olewam i nie ma żadnego problemu. Wszyscy normalnie gadają.  Może tam coś sobie gadają jak mnie nie ma. Jednak mnie to zupełnie nie obchodzi. Może dlatego, iż często zmieniam środowisko i kasuje znajomości i nie mam z tym problemu. No ale nie każdy może ma tak silną psychikę jak ja . A nawet gdyby to sam fakt małżeństwa i chrztu do niczego Cię nie zobowiązuje. No ale cmon pomyśl gdybyś się urodził w jakiejś Arabii Saudyjskiej pod ostrą sunnicką odmianą islamu tam to masz ostracyzm.. Plucie na KK więc jest śmieszne. Do tego kościół mimo swoich wad (wszystko ma swoje wady) jest bardziej pożyteczny niż szkodliwy.

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 450
« Odpowiedź #918 dnia: Kwiecień 27, 2016, 13:16:12 »
Kurczę, przecież ja mówię o elektoracie, a nie o tym, że Kościół jest niewiadomo jak zły itd. Wiadomo że u nas jest małe zlaicyzowanie, więc każda partia musi się liczyć z tym, żeby mieć normalne stosunki z Kościołem, a to może zakładać pewne ustępstwa, żeby nie daj Bóg kler źle o politykach danej partii nie gadał.
Kurczę jakby się dało cofnąć czas, to jestem pewien, że gdyby LSD nie poszło w silenie się na bycie "europejską" liberalną społecznie lewicą, a trzymało się tej przedziwnej polityki postkomunistycznej opakowanej w solidarnościowe hasła, to by miało spokojnie dwucyfrowy wynik w wyborach. Ale ludzie nie lubią homosiów :)
Wszyscy jednak wiedzą, iż ja sobie delikatnie mówiąc to olewam i nie ma żadnego problemu
No od faceta to aż tak nie wymagają, bo ma czas...
No ale nie każdy może ma tak silną psychikę jak ja .
Dzięki Bogu... co by to było wtedy
A nawet gdyby to sam fakt małżeństwa i chrztu do niczego Cię nie zobowiązuje.
Lol. Możesz rozwinąć? Czy może już zbierasz na alimenty :D

Offline Bojar

• Bywalec
  • *
  • Piwa: 225
  • #BojarMusiPrzeprosić
« Odpowiedź #919 dnia: Kwiecień 27, 2016, 18:25:43 »
Dawaj te zalety... Bo religia ma swoje zalety, ale sama istytucja KK raczej ich ma niewiele.

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #920 dnia: Kwiecień 28, 2016, 11:19:37 »
Bojar poinformuję Ciebie, bo widocznie urodziłeś się wczoraj. Każda religia ma swoje instytucje. Ba te instytucje też czynią sporo dobrego. A nadużycia i nieuczciwe działania? Cóż rozejrzyj się wokoło. Kościół i tak sporo angażuję się w życie społeczne. Może jako elita spod gołębnika z warszawskiej stolycy tego nie widzisz. Ja jednak, który pochodzę z małej miejscowości wiem o tym. W miastach jak pomieszkuje to rzeczywiście, to się rozmywa w zgiełku i się nie dziwię, że tacy tru antyklerykałowie powstają.

Co do tych kobiet znam sporo, które sobie wyjechały ze wsi i prowadzą "życie nowoczesnej kobiety" I jakoś nikt się ich nie czepia.

Co do tych alimentów. To oczywiście, że nie szykuje się. Sam nie miałbym problemy z ochrzczeniem dziecka. Wychowanie w wierze katolickiej jest w 95% zgodne z moimi poglądami. Tylko posłałbym do normalnych kapłanów. I to też do pewnego momentu i raczej na zasadzie pokazania. Nigdy do niczego dzieci nie będę zmuszał w kwestiach światopoglądu.

(click to show/hide)

Offline SaddamKrK

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 46
« Odpowiedź #921 dnia: Kwiecień 28, 2016, 15:13:23 »
Tak, nawet jeśli będzie lewakiem.

No nie, koniec świata!!!

Offline Mongol

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: -8
  • For the Horde
« Odpowiedź #922 dnia: Maj 07, 2016, 12:41:31 »
Przytoczę tutaj kryzys imigracyjny. Co by o nim nie mówić to jest to wynik chrześcijańskiego altruizmu. Jesteśmy świadkami kiedy chrześcijanie pierwszy raz w historii świata nie są hipokrytami i obłudnikami i przestrzegają dogmatów wiary. Przecie nasza religia mówi żeby myć stopy wędrowcom, kochać bliźniego i nadstawiać drugi policzek.
Nie popieram tego, ale muszę przyznać że chrześcijanie z Europy w końcu zrozumieli w co właściwie wierzą. Wcześniej tylko byle ustać swoje w niedzielę, a potem można już dalej grzeszyć, kraść, chlać, szydzić, wyzywać, grozić, pożądać, mordować.

Do czego dążę - jeśli nie przestrzegasz dogmatów religii chrześcijańskiej, dokonaj apostazji, czytelniku tego posta, hipotetyczny chrześcijaninie.

Offline Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 307
« Odpowiedź #923 dnia: Maj 07, 2016, 18:58:36 »
Spoko. Też byłem w gimnazjum ateistą i też myślałem że wiem o chrześcijaństwie więcej niż sami chrześcijanie. Weź ochłoń troche.

Offline Bojar

• Bywalec
  • *
  • Piwa: 225
  • #BojarMusiPrzeprosić
« Odpowiedź #924 dnia: Maj 07, 2016, 19:09:54 »
Ja jestem trochę anty-katolicki i anty-religijny, ale wiesz o tym, że władze tych państw nie zaprosili tych muzułmanów dlatego, że to "nasz" chrześcijański obowiązek, tylko dlatego, że to się opłaca z ekonomicznego punktu widzenia. Potrzebujemy taniej siły roboczej i najłatwiej o taką przez migracje i tyle. To, że są z nimi problemy to inna sprawa, ale chodzi tylko o $ a nie o poprawność czy też dobre serduszko. Jeśli uwierzyłeś w ten socjalistyczno-poprawny politycznie bełkot to mi ciebie żal. "ci biedni uchodźcy... Musimy im pomóc... giną na łodziach..."

Popatrz sobie ile osób aktywnie (co niedziela plackiem przed krzyżem, a nie raz na wielkanoc a drugi na boże narodzenie) uczestniczy w jakiś obrządkach religijnych... Około 30 %... Więc akurat motywy religijne nie mają z tym nic wspólnego.

Offline Mongol

• Moczymorda
  • *
  • For the Horde
« Odpowiedź #925 dnia: Maj 07, 2016, 19:44:06 »
Spoko. Też byłem w gimnazjum ateistą i też myślałem że wiem o chrześcijaństwie więcej niż sami chrześcijanie. Weź ochłoń troche.
Hehe, ale mi pocisnąłeś sebuś, bez przesady, są przecież jakieś granice. Coś ty narobił, nie podniosę się teraz.
Ps. nie jestem ateistą.

Offline beanshee

• Wagant
  • *
  • Piwa: 164
« Odpowiedź #926 dnia: Maj 07, 2016, 19:46:05 »
We Francji to pewnie nawet grubo poniżej tych 30%. Zwalanie winy za kryzys na chrześcijaństwo jest trochę nie na miejscu. Głupota i brak wyobraźni nie ma religii.
Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

Offline Mongol

• Moczymorda
  • *
  • For the Horde
« Odpowiedź #927 dnia: Maj 07, 2016, 19:48:41 »
@Bojar, Beanshee
Przytaczałem tutaj stanowisko Watykanu oraz Angeli Merkel która jest z partii Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej.

A mój post nie był ani trochę ironiczny.

Offline Kradus

• Moderator Warband
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 214
  • Stanisław Cat Mackiewicz
« Odpowiedź #928 dnia: Maj 08, 2016, 00:36:50 »
@Bojar, Beanshee
Przytaczałem tutaj stanowisko Watykanu

Ano właśnie. Wg. wielu katolików Ojciec Franciszek wraz z niektórymi biskupami głosi tezy sprzeczne z wartościami cywilizacji Europejskiej. To podchodzi pod nastawianie gardeł pod noże islamistów, ale niektórzy oczywiście wolą myśleć sercem a nie rozumem...

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #929 dnia: Maj 08, 2016, 08:48:00 »
Nominalnie to ja też mogę się nazwać Merem Kosmosu. Merkel ma tyle wspólnego z chrześcijaństwem co Wałęsa z mówieniem prawdy.

Przyjmować oczywiście można i nawet trzeba nie jednak na zasadach proponowanych przez Merkel. W latach 90 przyjęto w Polsce uchodźców z Czeczeni, teraz ich liczba dochodzi do prawie 2 setek tysięcy. Tak samo teraz Polska przyjęła już prawie milion imigrantów z Ukrainy. Cała Europa może się uczyć od Polski.

A w jaki sposób przyjmować? Każdy sobie przyjeżdza ale ma przestrzegać prawa danego kraju i na siebie pracować. Z Ukraińcami jakoś w ogóle nie ma problemu. Oczywiście jakieś tam pojedyńcze się na pewno zdarzą przy tak wielkiej fali ale jakoś źle nie jest.

Ci kretyni z UE nie dość, że chcą powsadzać ich do obozów, dać im wszystko za darmo to jeszcze chcą ich tam przetrzymywać siłą !!!

Nikt w Polsce z tych darmozjadów nie chcę być a my mamy zapłacić karę nie dość, że w przypadku gdy odmówimy takiego typa ot jeszcze w przypadku gdy nam ucieknie. Czyli de facto mamy przetrzymywać człowieka pod przymusem na terenie naszego kraju i jeszcze do karmić vel więzienie.

Czyli rozumiem, że popierasz przymusowe więzienia.
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2016, 10:38:16 wysłana przez ^IvE »