Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Karczemna debata polityczna. Ława główna.  (Przeczytany 101813 razy)

Opis tematu: W I poście linki do powydzielanych tematów

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Warder

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 230
Odp: Karczemna debata polityczna. Ława główna.
« Odpowiedź #870 dnia: Grudzień 12, 2015, 21:56:37 »
  Jeśli ktoś by wpadł na pomysł, aby postawić w każdej komisji jakąś puszkę, do której wyborcy mogą wrzucać pieniążki, no właśnie ze wzg. na zmniejszenie kosztów przeprowadzenia wyborów, to w sumie nie protestowałbym.
   Ale obowiązkowa opłata, w momencie gdy całe nasze państwo, jest na naszych barkach, to głupota.

Offline Warder

• Najemnik
  • *
« Odpowiedź #871 dnia: Grudzień 15, 2015, 22:02:20 »
https://youtu.be/EOwUalxN5Bo?t=16m13s
Mina Pana w błękitnej kurtce, jest wspaniała. W sumie, pewnie też bym taką miał, w środku tego co tam się odpierdoliło xD

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 478
  • Let me take you to the movie
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #872 dnia: Grudzień 16, 2015, 08:12:27 »
  Ciekawa jest sytuacja w Polsce. Oto obserwujemy jak PiS wyrywa ze stołków postmagdalenkowy układ. Nie bierze przy tym jeńców. Ten cały KOD to histeryczna reakcja starych elyt. Tymczasem na ulice wychodzą bandy i tabuny tzw. "pożytecznych idiotów" W obronie tzw. Trybunułu Konstycyjnego nota bene instytucji zbędnej, i protestują, że łamana jest konstytucja i jakaś d***kracja. Oczywiście świadomie (?) ignorując fakt , że ten sam Trybunał kilkakrotnie łamał beztrosko konstytucje co by wspomnieć chociażby o Dyktacie Lizbońskim, wieku emerytaralnym czy ustawie o OFE. Biedny tubulczy naród jak go określa S. Michałkiewicz ma wybitny dar do zapominania a jeszcze większy do braku myślenia.

To jedna sprawa. Inna sprawa jest taka, że PiS rozprawia się z "ókładem" i "starymi skurwysynami" i obsadza własnych "skurwysunów" a więc znowu klasycznie - mieliśmy dżume będzie cholera. Tym bardziej, że dla JE Kaczyńskiego ideałem jest II RP. Na szcęście co rozsądniejsi w PiSie już tłumaczą, że obietnice wyborcze będą bardzo okrojone. Dostali jednak szybki zakaz wypowiadania się od Prezesa. Kaczyński nie wywalił ich jednak bo pewnie jako wybitny taktyk trzyma ich w odwodzie gdyby miało się zacząć wszystko sypać. Ja jestem ciekaw tylko jak PiS zachowa się w obliczu wielkich problemów, które wywoła ozusowanie umów. Jestem jednak przekonany i sobie zapiszę, aby za pół roku odświeżyć, tę wypowiedź, że tubulczy naród zwali winę nie na ozusowanie umów, tylko na rzekomą dyktaturę i jej "efekty"

No cóż lepiej oglądać WP i TVN i grozić chociażby globalnym ociepleniem. Ostatnio tzw. mass media ogłosiły, że sytuacja jest dramatyczna bo temperatura od ery postprzemysłowej podniosła się o 1 stopień celcjusza. I grozi, że podniesienie o kolejny 1 stopień będzie miało "tragiczne i nieodwracalne konsekwencje" Cóż chciałem się dowiedzieć na czym by te konsekwencje polegały nawet gdyby temperatura miała by się podnieść i o 10 stopni, 15 stopni odnosząc się do sytuacji, która panuje teraz chociażby w Singapurze (gdyby zwiększyć temperaturę u nas o tyle bylibyśmy mniej więcej jak Singapur teraz) Niestety padła tylko wiązanka wyzwisk. Mam nadzieję jednak jako człowiek optymista, że to była naturalna reakcja budzącego się do myślenia umysłu. A  może ktoś inny ma pomysł?

Aaaa.. w pełni popieram działania PiSu. Kieruje się prostą logiką. Jak już raz elyty się zmienią to cały system zwany III RP zacznie się kruszyć.  I będzie szans zastąpienie tych nowych elyt czymś normalnym. Bo szlak będzie już przetarty. Btw. ostatnio się śmiałem, że PiS zrealizuje swoje obietnice 12zł/h z prostego powodu. Budżet jest w tak opłakanym stanie, że dodkrują pieniążki. I będzie inflacja i 12zł/h stanie się faktem :D

A na koniec cytacik Orwella na rozruszanie komórek: Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2015, 10:28:45 wysłana przez ^IvE »

Offline Warder

• Najemnik
  • *
« Odpowiedź #873 dnia: Grudzień 16, 2015, 14:33:00 »
PiS, dąży po trupach do celu. Zdają sobie sprawę, że na wyrok TK czeka się bardzo długo (chyba, że sprawa dotyczy TK), a takim wyrokiem można wszystko zagiąć. Jeśli np. zostanie wprowadzony podatek od marketów, a TK po roku uzna, że w sumie był on niekonstytucyjny z jakichś przyczyn, to skończy się jak z notyfikacjami.

Sprawa notyfikacji (tu nie jestem zagłębiony w temat) spłycając i upraszczając  z tego co się orientuje, to  wygląda tak:
1. Rząd PO, wszczął walkę z hazardem. Uchwalił ustawę, ale nie dosłał Komisji notyfikacji, że to planuje.
2. Uchybił tym samym procedurze. Przepisy te, nie zostały w prawidłowy sposób uchwalone.
3. Na podstawie nieważnych przepisów, zabrano ludziom sprzęt oraz te wszystkie zyski jakie do dzisiaj by osiągali.

Odszkodowania.

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #874 dnia: Grudzień 16, 2015, 14:57:57 »
Heh ws. marketów to akurat przydało by się, żeby TK nie pozwolił na wdrożenie ustawy.

Jak widać np. bankierzy już wyprowadzili akcje za granice i się bedą co najwyżej śmiać z podatku bankowego, który zapłacą tylko polskie banki.

Offline firentis

• Moderator Gier Podobnych
  • Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 119
« Odpowiedź #875 dnia: Styczeń 04, 2016, 17:48:15 »
Nwm za bardzo, gdzie to wstawić, więc wrzucę tutaj. Warto zobaczyć.
https://www.youtube.com/watch?v=IbX4Vq0st4I

Offline Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 307
« Odpowiedź #876 dnia: Styczeń 04, 2016, 18:59:36 »
Mocno przesadzone. Jeden plus za to że aktor wygląda jak wokalista z Milky Chance ;D

Offline Rapodegustator

• Wagant
  • *
  • Piwa: -38
« Odpowiedź #877 dnia: Styczeń 04, 2016, 19:11:05 »
"Przestan mnie gwalcic swoja odmienna opinia!"
Trebron ma racje ze przesadzone choc sam widzialem taki system oceniania w kilku szkolach.
Zeby osiagnac rzeczy trudne potrzeba czasu. Zeby osiagnac rzeczy niemozliwe potrzeba go troche wiecej.

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #878 dnia: Styczeń 06, 2016, 23:18:32 »
Informuje, że wraz z nowym rokiem i od pewnego czasu totalnie się wypaliłem i nie mam ochoty dyskutować o polityce !

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 450
« Odpowiedź #879 dnia: Styczeń 06, 2016, 23:42:19 »
Ta nowa władza to jednak czyni cuda

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #880 dnia: Styczeń 07, 2016, 09:41:17 »
Tylko żartowałem a teraz to o czym trąbiłem i nikt nie słuchał:

Rząd PiS rozpoczął procedurę przyjmowania uchodźców. Polska przyjmie, do marca, pierwszych uchodźców z obozów w Grecji i we Włoszech...
http://www.mpolska24.pl/post/10993

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 680
« Odpowiedź #881 dnia: Styczeń 07, 2016, 15:06:47 »
Tylko żartowałem a teraz to o czym trąbiłem i nikt nie słuchał:
http://www.mpolska24.pl/post/10993

Eh, ty tak w kółko potrafisz o tym samym?
Oczywiście, że już to pisałeś i również otrzymałeś odpowiedzi. Rząd Ewy Kopacz zobowiązał się do przyjęcia tych 100 osób. Nie jest łatwo z czegoś takiego się wycofać. Jedyne, co PiS może w tym kierunku poprawić, to zadbać, by te 100 osób było dokładnie zbadanych przed wpuszczeniem i nie zobowiązywać się do większych ilości (co zadeklarowano i z przecieków węgierskich mediów wynika, że o tym też Kaczyński dyskutował z Orbanem).

I zanim po raz trzeci napiszesz, że są państwa, które nie przyjmują żadnych imigrantów, po raz trzeci zwrócę twoją uwagę na fakt, że rządy tamtych państw nie zobowiązywały się wcześniej do ich przyjęcia.
"Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie."

soner:wszystkie wypowiedzi na sb sa drukowane i wysylane do rodzicow autorow
sir Luca:moje też?
Alkhadias:Twoje są wysyłane na policję.
soner:razem z probka kalu i moczu

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #882 dnia: Styczeń 10, 2016, 10:47:32 »
Te 100 osób to na początek, spłynie więcej. Niektóre kraje wycofały się z kwot imigrantów albo się po prostu nie zgodziły przykłady Dania, Słowacja, Węgry. Można też zacząć po prostu deportację potem jak Norwegia ale po co ich w ogóle przyjmować?

A więc Drogi Panie Dyktatorze proszę mi tutaj nie mydlić oczu.

Do tego kolejne dobrodziejstwa rządu PiSu się szykują:

-Obowiązkowy abonament nawet jak nie ma się telewizji,
-Podatek bankowy,
-Podatek dla sklepów wielkopowierzchniowych,
-Ozusowanie umów zlecenie,

Szykuję się wzrost cen, większe bezrobocie. A w naszych portfelach zostanie jeszcze mniej pieniędzy. Sytuacja naprawdę jest słaba. O ile pierwsze rządy PiSu były jednymi z najleżejszych jeśli chodzi o socjalistyczne rządy po 89 roku te drugie na razie aspirują do miana jednych z gorszych.

A dla tych co chcieli by sobie odbić socjalem (<śmiech>)

Informuje, że mityczne 500zł na dziecko jest coraz bardziej mętne nie wiadomo kiedy będzie. No i już wiadomo, że próg dochodów będzie pewny i najprawdopodobniej dopiero na drugie dziecko.

W sprawach obsady stołków w ramach odpartyjnienia mediów Kurski zostanie prezesem TVP <śmiech>

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #883 dnia: Styczeń 22, 2016, 09:51:33 »
http://pikio.pl/rzad-kupi-20-limuzyn/

Poprzedni post zignorowany to damy kolejne info.

Offline Warder

• Najemnik
  • *
« Odpowiedź #884 dnia: Styczeń 28, 2016, 19:36:11 »
http://pikio.pl/rzad-kupi-20-limuzyn/

Poprzedni post zignorowany to damy kolejne info.
   Skoro podjęliśmy się organizacji szczytu, to trzeba było dokonać takiego zakupu. Przecież taksówką gości wozić nie będziemy. Z drugiej strony, to jest pewna nasza cecha, że bardzo często działamy w myśl zasady : "zastaw się a postaw się. Od czasów zjazdu gnieźnieńskiego do dziś.
    Trzeba jednak poczekać. Ogłoszono przetarg, zobaczymy jaka oferta wygra i jak będą sprawowały się samochody.

Co do twojego poprzedniego posta. Nie rozumiem, czemu banki i markety mają nie płacić podatków, albo sprytnie ich unikać w Polsce, skoro w każdym normalnym kraju płacą je. Zrozumiałbym te obawy, gdyby sytuacja była taka, że w związku z możliwościami zarobku tutaj, unikania podatków, traktowaliby nas specjalnie, śląc najlepsze towary tutaj czy oferując dużo korzystniejsze warunki związane z wzięciem kredytu, niż na zachodzie.
   W sprawie imigrantów, uważam, że powinniśmy ich wziąć jak najwięcej, ale nie dawać im socjalu. Jak chcą pracować, to będą pracowali, a jak chcą rozrabiać to wyjadą do Niemiec. Znając nasz kraj, jak któryś zacznie wariować to zbierze zęby z podłogi i się oduczy tego.
    Jeśli chodzi o uzusowanie umów, to sytuacja jest trudna. Zwłaszcza dla kobiet. Ustawodawca, popełnia tutaj podobny błąd co w sprawie prokuratora generalnego. Było źle, a może być gorzej. Lepiej byłoby po prostu wziąć ludzi za mordę, kontrolować umowy zlecenie i dokonywać weryfikacji. Jeśli mamy do czynienia z umową o pracę, to od razu autorytatywnie by zamieniać to w umowę o pracę, a jak pracodawca jest niezadowolony to niech idzie do sądu pracy tłumaczyć, że to było zlecenie. Wtedy doszłoby do faktycznego ozusowania wielu tych prac, ale samo zlecenie, że poproszę kogoś o coś tam pozostałoby nieozusowane, bo takie jest założenie.