Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Karczemna debata polityczna. Ława główna.  (Przeczytany 101888 razy)

Opis tematu: W I poście linki do powydzielanych tematów

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leinnan

• Rybałt
  • *
  • Piwa: 58
  • Szczęść Boże, służby i loże
  • Steam ID: Mój status Steam
Odp: Karczemna debata polityczna. Ława główna.
« Odpowiedź #855 dnia: Grudzień 05, 2015, 12:16:11 »
Jesteś idiotą. Tak po prostu. Skoro do argumentów się nie odnosisz, to nie widzę celu w dyskusji z takim narcystycznym bucem. Jednym z głównych problemów jest, że wplatasz w swoje posty kłamstwa i głupoty które co gorsza przedstawiasz jako aksjomaty i pewniki. Kilka razy pisałem o czasie zmian, co nie przeszkadza ci pisać o jakiś mitycznych setkach lat. BO TAK. Źródła i badania to lewactwo jak rozumiem. Jesteś na tyle zapatrzony w siebie, że nie dostrzegasz prostej różnicy pomiędzy zmianą temperatury w danym regionie od zmian globalnych.  Ja mogę z tobą dyskutować, jednak to przypomina tłumaczenie trzylatkowi, że w jego rysunkach leży perspektywa i brakuje światłocieni. No niby można, ale to dziecko tego nie zrozumie.
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens
W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakżebyśmy to mogli dowodami obalić?

steam | space fight |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 478
  • Let me take you to the movie
« Odpowiedź #856 dnia: Grudzień 05, 2015, 12:44:01 »
Argumenty ad personum to sobie możemy darować dalszą dyskusję.

Offline Warder

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 230
« Odpowiedź #857 dnia: Grudzień 06, 2015, 12:10:39 »
Zmieńmy na chwilę temat.
 Taka refleksja mnie naszła, że Korwin, jest człowiekiem który wyrządza więcej złego niż dobrego. Znam wiele osób, które udzielają/udzielały się w strukturach różnych jego partii czy zażarcie broniły jego poglądów.
  Nie mniej jednak, spójrzmy na to, że Petru jest w sejmie, Kukiz jest w sejmie, Wilk jest w sejmie, a Zandberg dostał subwencje budżetową dzięki jednemu dobremu wystąpieniu. Nawet argument, o nierównym podziale czasu antenowego, zaproszeń do różnych studiów, jest tu obusieczny, ba kompromitujący, bo to Razem było nikomu nieznaną, lekceważoną formacją, która nagle wyleciała na prawie 4%.
   Wilk, śmiało dogadał się z Kukizem, wszedł do sejmu i teraz może sobie spokojnie działać.
  Dlatego warto zadać pytanie : gdzie leży problem, że wszelkie partie Janusza Korwina-Mikkego, mają tak niskie poparcie? Odpowiedź wydaje się być prosta. Tym bardziej bawi mnie reakcja "kuców", którzy często są inteligentnymi ludźmi, nie tylko młodymi, ale także prowadzącymi firmy czy mającymi jakieś doświadczenie życiowe, że gdy tylko Korwin, rozpierdala od wewnątrz kolejną formację i idzie zakładać nową, to wszyscy lecą za nim, przerażeni jak małe dzieci gdy gubią się w sklepie, że przecież bez Korwina nie dadzą sobie rady! I błędne koło się zamyka.

Offline Leinnan

• Rybałt
  • *
  • Piwa: 58
  • Szczęść Boże, służby i loże
« Odpowiedź #858 dnia: Grudzień 07, 2015, 00:05:49 »
Specjalnie poczekałem do północy :D
Do korwinologii wrócę i tam odpowiem do końca tygodnia, masz moje słowo.

Czyżby twoje słowo było warte tyle co twoje argumenty?
Chyba, że porażająca ignorancja i buta to było celowe zagranie w celu sprowokowania mnie by móc triumfalnie zarzucić wycieczki osobiste i zakończyć dyskusję pomimo tego, że sam najpierw nazwałeś moją polemikę z tobą "bezsilnym tupaniem", a mnie pelikanem.

W gruncie rzeczy muszę się przyznać, że w dużej mierze dyskutuję z tobą właśnie dlatego, żebyś nie mógł się puszyć po forum jakie to lewactwo durne, a Korwa ma rozwiązanie każdego problemu, a w ogóle to śmierć lewakom. Bo głównym źródłem dominacji kuców w internecie jest fakt, że rozsądni ludzie nie chcą się wdawać w polemikę z kimś kto opiera się nie o fakty, ale o ideologię.  Erystyka w twoim wykonaniu nie ukryje faktu, że dowodów nie masz. Chcesz bym traktował poważnie kogoś kto konsensus( 97% prac naukowych!) w sprawie globalnego ocieplenia sprowadzić do zwykłego spisku(CAŁY ŚWIAT SPISKUJE, a ci co nie spiskują są przypadkiem finansowani przez właścicieli rafinerii) który robi z naturalnych zmian klimatu narzędzie do wyciągania pieniędzy od całych nacji? No bądźmy odrobinie poważni- w tym zasługujesz na takie samo traktowanie co osoby twierdzące, że Ziemia jest płaska, a teoria ewolucji to spisek lewactwa mającego podważyć istnienie Boga. 

Warder@ Dzień w którym Korwin umrze będzie dniem fałszywej żałoby i cichego otwierania szampana w środowiskach wolnościowych.
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens
W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakżebyśmy to mogli dowodami obalić?

steam | space fight |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #859 dnia: Grudzień 07, 2015, 08:49:27 »
Szanowny Leinnanie,

tak się zaparzyłeś, że czekałeś na północy aby mi udowodnić rzekomą nieprawdziłość słów? Na typa z neta, serio? Tak Cię boli zwykła prawda? Nie ważne, ja doskonale pamiętałem o czym napisałem jednak wspomniałem już:

Argumenty ad personum to sobie możemy darować dalszą dyskusję.

Czy to w tym czy innym temacie. Ogarnij się zamiast robić chlew to pogadamy. Ja już napisałem kilkakrotnie, że szanuje Twoje poglądy i lubię dyskutować im ostrzejsza dyskusja tym lepiej. Jednak jeśli wchodzimy już na wyzwiska to nie ma sensu taka pisanina. Ktoś dyskutuję a Ty w zamian dajesz wiązankę to po co?

Nie wzrusza mnie też mnie ta Twoja wiązanka, jednak gdybym chciał się powyzywać to bym poszedł do działu klanów. Tutaj czegoś innego szukam. I nie oczekuje przeprosin bo nawet nie spodziewam się. Wystarczy napisać "dobra daruję sobie wyzwiska i przejdźmy dalej" Chociaż po tym jak emocjonalnie to traktujesz to nie wiem czy umiesz złapać dystans. Cóż i tak dam Ci piwo za dotychczasową dyskusję. Do pewnego poziomu miało to sens ;)

@Warder

Co do Korwina to zobaczymy. Pamiętaj, że wolnościowe poglądy są w cenie ale gdy nie ma się za sobą  telewizji  przebija się tylko Korwin. A kto z szarych zjadaczy zna takiego Wilka albo KNP? I argument, że wolnościowe poglądy on obrzyda to nie jest prawda. Jak widać na przykładzie sukcesu PO czy Nowoczesnej (szkoda, że potem te poglądy zostają na papierze tylko) one są w cenie ale bez zaplecza, tylko ktoś z charyzmą i siłą przebicia ma szansę na cokolwiek. Dotychczas był to tylko Korwin. I to są fakty w dalsze dywagacje nie wnikam. Bo można sobie gdybać.

ps.
Erystyka w twoim wykonaniu nie ukryje faktu, że dowodów nie masz. Chcesz bym traktował poważnie kogoś kto konsensus( 97% prac naukowych!) w sprawie globalnego ocieplenia sprowadzić do zwykłego spisku(CAŁY ŚWIAT SPISKUJE, a ci co nie spiskują są przypadkiem finansowani przez właścicieli rafinerii) który robi z naturalnych zmian klimatu narzędzie do wyciągania pieniędzy od całych nacji? No bądźmy odrobinie poważni- w tym zasługujesz na takie samo traktowanie co osoby twierdzące, że Ziemia jest płaska,

Epicka samomasakracja wtedy też 97% naukowców sądziło, że ziemia jest płaska. Pozdrawiam ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2015, 09:07:44 wysłana przez ^IvE »

Offline Warder

• Najemnik
  • *
« Odpowiedź #860 dnia: Grudzień 07, 2015, 14:49:56 »
Co do Korwina to zobaczymy. Pamiętaj, że wolnościowe poglądy są w cenie ale gdy nie ma się za sobą  telewizji  przebija się tylko Korwin. A kto z szarych zjadaczy zna takiego Wilka albo KNP? I argument, że wolnościowe poglądy on obrzyda to nie jest prawda. Jak widać na przykładzie sukcesu PO czy Nowoczesnej (szkoda, że potem te poglądy zostają na papierze tylko) one są w cenie ale bez zaplecza, tylko ktoś z charyzmą i siłą przebicia ma szansę na cokolwiek.

Czyli sam zauważyłeś, że dzięki liberalnym hasłom, zarówno Nowoczesna jak i PO, zdobyły szerokie poparcie. Jednocześnie Korwin, który głosi podobne hasła jest uważany, za "oszołoma".
     Kiedyś słyszałem taki dowcip, że Korwin wchodzi na salę pełną ludzi i zaczyna przemawiać. Gdy mówi o obniżce podatków, ludzie kiwają głowami, o uproszczeniu prawa, słychać pierwsze oklaski, wreszcie gdy przechodzi do kwestii legalizacji narkotyków, zniesienia durnych przepisów, ludzie wstają i biją brawo...a wtedy Korwin dorzuca coś o Hitlerze, feministkach, lewakach, strzelaniu do górników, wychodzi z niego zadufany starszy facet, który żyje ze spadku po rodzicach. Na sali pozostaje, grono kuców którzy są zdziwieni, że nagle wszyscy wyszli oburzeni.
     Co do ostatniej części twojej wypowiedzi. Jeszcze rok temu, ja bym się pod tym podpisał, ale po tym co zrobił Zandberg, ciężko się zgodzić. Zresztą przed RAZEM, obserwowaliśmy już różnych podobnych kandydatów, którzy błyskotliwą kampanią zdobywali szerokie poparcie społeczne.

Korwin ma pieniądze, to pozwala zająć mu się polityką, ale z drugiej strony to człowiek który otoczył się ludźmi...o których jakości można długo rozmawiać. Zajączkowska? Przykładów jest wiele. Nie wiem czy to nie takie działanie, typu Napoleona, czyli premiowanie BMW (Biernych, miernych ale wiernych). Cała Europa skręca w prawo, a tymczasem Korwin dalej nie wszedł do sejmu.  Dlaczego? Może dlatego, że nie ma on cech, jakich Polacy oczekują od przywódcy? Spójrzmy na debatę prezydencką, tą pierwszą. Duda wszedł na nią uśmiechnięty, cały czas trzymał się tego, co mu mówili sztabowcy, a zapewne (porównując jego wystąpienia do debaty) kładli mu do głowy : bądź grzeczny, uśmiechnięty i szanuj go. Duda mógł Bronisława zniszczyć, zwłaszcza, że dzisiaj widzimy jaki bubel prawny w postaci ustawy o TK przepuścił. Ile głupich ustaw podpisał bez mrugnięcia okiem. Co by zrobił Korwin? No właśnie. Wilk tutaj by się sprawdził lepiej. Wipler, także.

Korwin, nie ma zaplecza w regionie. Wybory samorządowe pokazały, że na listach było pełno ludzi przed 30. W naszym wieku. Nie wiem jak wy, ale gdyby ktoś dzisiaj przyszedł do mnie i powiedział, "no halo Andrzej, mógłbyś zostać radnym miejskim?", to bym zrobił oczy jak 5 złoty i zastanowił się, co ja tak właściwie wiem, o problemach ludzi. Jak mam nie wiem, pomóc im je rozwiązywać skoro, tak w sumie to nie mam dzieci a żłobkach wiem tyle co o nich wyczytam. Tymczasem, na listach często znajdują się (nawet do sejmu) ludzie którzy studiują. Nie tylko Korwina. Ale to jest patologia naszego ustroju, którą jowy mogłyby rozwalić. Zajączkowska, nigdy, ale to przenigdy by nie weszła do sejmu.  Kupowanie miejsc na listach Nowoczesnej...

Polska polityka, nie jest kolorowa. Ale Korwin, do niej po prostu nie pasuje. Wiele osób pokłada w nim nadzieje, ale tak naprawdę to taka sama sytuacja jak  Benitez w Madrycie. Potencjał jest, ale póki u steru jest człowiek który się do tego nie nadaje, to będą porażki.

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #861 dnia: Grudzień 09, 2015, 10:27:21 »
Zwykły defetyzm. Zadnberg i Duda odnieśli suckes bo to populiści po prostu.

A Korwin ma retorykę taką jaką ma ale brak drugiego takiego w środowiskach wolnościowych i tyle.. nic nie zrobisz. Gdzie są inne środowiska prawicowe? Puść sobie Marusika albo innych. No i gdzie oni są? Są poza burtą kompletnie no widocznie trzeba mieć kontrowersyjne hasła aby się przebić. Bo tamci mogą być liczeni co najwyżej jako nieudolna tania wersja PO i Nowoczesnej dla tych niezdecydowanych (bo oni nie widzą, że te partie to ściema) I bez mediów nie dadzą rady. Trzeba więc stworzyć media, do tej pory tylko Korwin się przebił. Korwin ponoć pracuje ze środowiskami prawicy nad własnym portalem informacyjnym zobaczymy co z tego wyjdzie.

Do tego zawsze mnie smieszy to narzekanie na młodych. To właśnie w młodości siła a nie w starym przeżartym komuną kolejnym kandydaci. Ci ludzie są nieskalani tym a doświadczenie? Wiek nie równa się doświadczenie. Mam wujka w samorządzie to wiem jacy tam są ludzie. Kawaler co siedzi całe życie na posadce w budżetówce, nauczyciel nie ruszający się z jednego miejsca. Stary emeryt postukujący laseczką też siedzi całe życie w jednym miejscu i jedna państwowa posada przez całe życie. To już ja zobaczyłem więcej świata i więcej podróżowałem, więcej prac obleciałem niż oni. A więc takie argumenty to pudło. To właśnie młodzi powinni rządzić a starzy doradzać.

Offline Warder

• Najemnik
  • *
« Odpowiedź #862 dnia: Grudzień 09, 2015, 11:46:07 »

Zwykły defetyzm. Zadnberg i Duda odnieśli suckes bo to populiści po prostu.
      Nie do końca. Duda, ma sporo charyzmy i serio w czasie tej kampanii pracował najwięcej. Oczywiście, fundusze na to miał. Zandberg zaś miał to szczęście, że miejsce i czas okazały się dla niego bardzo odpowiednie. Lewica, nie ma lidera, Nowicka na debacie wyglądała paskudnie i gadała głupoty, a Zandberg nagle wszystkich zaskoczył.
      Korwin, nie nadaje się na przywódcę. Ma jakieś poglądy, które od dawna powtarza i ludzie głosują na niego, z tego względu. Ale obok tego, strzela masę gaf, w najbardziej sprzyjających okolicznościach, nie potrafił zaś porwać tłumów.
       Tak poza tym:
https://www.youtube.com/watch?v=rt3b3oGTRig - Spot Andrzeja Dudy. Porównaj to do jakiegokolwiek spotu Korwina. W ostatniej kampanii, uczepili się tematu imigrantów, który dla Polaków nie jest najważniejszy. Trzymali się tego, aż zatonęli. Nawet, nie jest mi ich żal, bo zapracowali sobie na to :D

https://www.youtube.com/watch?v=xyqHx7GQ5Hg  - Kolejny spot. Przyznaj, że Korwin wymachujący drożdżówkami, nie umywa się do tego!

Dlaczego o tym piszę? Aby wskazać, że to nie jest tak, że lud ciemny, daje się zawsze omotać - jak to twierdzą Korwiniści. Problem leży w dużej mierze po stronie partii, jej przywództwa, lokalnych struktur.

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #863 dnia: Grudzień 11, 2015, 09:57:37 »
No wiesz wstawiłeś spot, który akurat potwierdził, że Duda to populista nie padło kompletnie nic w tych spotach. Korwin jeszcze próbował wpleść chociaż merytorykę.

Osobiście do mnie ani nie przemówiły spoty Korwina ani Dudy bo nie jestem po prostu odbiorcą spotów. Dla mnie kandydat powinien stanąć, wygłosić program i odpowiadać na pytania. A nie jakieś dyrdymały. No ale żyjemy w d***kracjii to niestety będzie jak będzie. Jak już d***kracja to powinno się chociaż płacić jakiś 10zł za przywilej głosowania, to swołocz by nie poszła głosować. A pieniążki by szły na spłatę długów. 10zł znajdzie każdy komu zależy i o to właśnie chodzi. Aby głosowali Ci co im zależy i reprezentują chociaż odrobinę sobą, że im nie żal śmiesznych 10zł aby wydać pieniądze na zmianę kraju. Bo każdy kto stwierdzi, że nie uciuła 10zł wiedząc o głosowaniu 3 miesiące przed i stwierdzi, że jest taką sierotą, że nie uzbiera to niech lepiej może nie głosuje.

Offline SaddamKrK

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 46
« Odpowiedź #864 dnia: Grudzień 11, 2015, 12:38:14 »
No wiesz wstawiłeś spot, który akurat potwierdził, że Duda to populista nie padło kompletnie nic w tych spotach. Korwin jeszcze próbował wpleść chociaż merytorykę.

Osobiście do mnie ani nie przemówiły spoty Korwina ani Dudy bo nie jestem po prostu odbiorcą spotów. Dla mnie kandydat powinien stanąć, wygłosić program i odpowiadać na pytania. A nie jakieś dyrdymały. No ale żyjemy w d***kracjii to niestety będzie jak będzie. Jak już d***kracja to powinno się chociaż płacić jakiś 10zł za przywilej głosowania, to swołocz by nie poszła głosować. A pieniążki by szły na spłatę długów. 10zł znajdzie każdy komu zależy i o to właśnie chodzi. Aby głosowali Ci co im zależy i reprezentują chociaż odrobinę sobą, że im nie żal śmiesznych 10zł aby wydać pieniądze na zmianę kraju. Bo każdy kto stwierdzi, że nie uciuła 10zł wiedząc o głosowaniu 3 miesiące przed i stwierdzi, że jest taką sierotą, że nie uzbiera to niech lepiej może nie głosuje.

Taak, wtedy to premiera by wybierali PSL do spółki z PO, a Korwin by pewnie 1% nie uzbierał. Jak myślisz, komu by bardziej zależało wydać 10zł i pójść zagłosować? Urzędnikowi na państwowej posadce i jego armii kolegów i podwładnych, których stanowisko zależy w dużym stopniu od partii, czy zwykłemu Kowalskiemu, który normalnie może by i zagłosował na "antysystemowców", ale i tak stwierdzi: "przecież mój głos nic nie zmieni, to po co mam dyche stracić"? Mogłbym się założyć, że nie dość, że frekwencja nie przekroczyłaby pewnie 15%, to jeszcze 80% głosów byłoby oddane przez armię urzędników i ich rodzin, kolegów od wódki (którym pewnie pod stołem sami by wciskali 10zł, żeby poszli zagłosować za ich opcją) - czyli koalicja PO&PSL miałaby znaczną większość w sejmie, o ile w ogóle nie byłoby samodzielnych rządów Platformy. Reszta głosów to byłby PiS (starsi ludzie na pewno znaleźliby pieniążki na ten "szytny cel") i pewnie nikt więcej :)

Offline Warder

• Najemnik
  • *
« Odpowiedź #865 dnia: Grudzień 11, 2015, 15:13:34 »
Zgadzam się z tym, że uczestniczenie w wyborach to przywilej IvE, ale pomysł wprowadzenia taksy wyborczej, jest dla mnie niezrozumiały. Wszyscy utrzymujemy ten kraj, więc wszyscy powinni mieć prawo głosu. Zawsze tak było, że prawa odpowiadały obowiązkom, co może w szlacheckiej Polsce przybrało groteskowy wymiar, no ale pod Grunwaldem to rycerstwo tłukło się za kraj aż miło, gdy kmitokowie sobie spokojnie pracowali. To, że biedota uratowało Grecję i Ateny pod Salaminą, bo tą okrętowano głównie, też miało odzwierciedlenie w demokratyzacji tego kraju. To w Rzymie, bogaci mogli więcej a bogate centurie mogły przegłosować całą resztę, no ale patrząc na dzisiejsze warunki aby być w tej wpływowej grupie, trzeba by mieć czołg w garażu.
Komicja centurialne (comitia centuriata) – zgromadzenie centurii w starożytnym Rzymie – zorganizowane według podziału majątkowego (193 centurie), a wzorowane według podziału na centurie – jedn. wojskowe, gdyż w prostej linii wywodziły się one właśnie z podziału wojskowego: lepiej uzbrojeni, a więc zamożniejsi, głosując na zgromadzeniu jako pierwsi, pomimo faktu, że było ich mniej, to jednak mając więcej jednostek głosujących (98 centurii) z reguły przesądzali sprawę.

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #866 dnia: Grudzień 11, 2015, 17:10:23 »
Serio,

.. dycha?

Offline Warder

• Najemnik
  • *
« Odpowiedź #867 dnia: Grudzień 12, 2015, 00:20:00 »
Kwestia zasad.

Offline SaddamKrK

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 46
« Odpowiedź #868 dnia: Grudzień 12, 2015, 12:46:29 »
Serio,

.. dycha?

Ja bym na pewno dał, ale nie uważam to za dobry pomysł. Jeśli teraz, gdy wszyscy mogą za darmo pójść zagłosować i to do komisji, która w wielu przypadkach znajduje się na tej samej albo sąsiedniej ulicy, frekwencja wynosi niecałe 50%, bo się ludziom nie chce dupy ruszyć, to nie licz, że jak będą musieli dodatkowo za to płacić to się cokolwiek poprawi. Wtedy tylko najbardziej zmotywowani ludzie pójdą na wybory, z których większość to byłyby osoby, które mają w tym swój interes.

Offline adriankowaty

• Rybałt
  • *
  • Piwa: 42
« Odpowiedź #869 dnia: Grudzień 12, 2015, 13:24:39 »
Nie zapominajmy, że wtedy będzie jeszcze większa nadreprezentacja środowisk skrajnych i brak partii centrowych.