Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Co się dzieje z forum

31.08.2018 | Dodał: Dyktator

Wyjaśnienie sytuacji znajduje się na naszym facebooku: więcej

Nabór do redakcji

19.07.2018 | Dodał: Dyktator

Gazetka forumowa "Echo Tawerny" powraca! więcej

Konkurs wystartował!

10.05.2018 | Dodał: Hubtus

Drodzy Tawernowicze! więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Karczemna debata polityczna. Ława główna.  (Przeczytany 118459 razy)

Opis tematu: W I poście linki do powydzielanych tematów

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ^IvE

 • Słońce Tawerny
 • Moderator Globalny
 • Paladyn
 • **
 • Wiadomości: 5511
 • Piwa: 557
 • Płeć: Mężczyzna
 • Otaczają mnie tęgie, tępe buce...
 • Steam ID: Mój status Steam
Odp: Karczemna debata polityczna. Ława główna.
« Odpowiedź #810 dnia: Listopad 28, 2015, 09:23:27 »
Cytuj
Co mogłem darować? Nie kierowałem tego do ciebie - to po pierwsze. Po drugie widzę na własne oczy jakie popieprzone głupoty wypisują w internecie czy rozpowiadają na "wiecach" miłośnicy partii wielce antysystemowych z czego większość można nazwać ugrupowaniami choleryków i frustratów a niemal wszyscy liderzy małych partii mają okropne parcie na szkło które próbują nieudolnie niwelować tekstami o obronie ojczyzny/nadchodzącej katastrofie które winny chwytać za serce niespełnionych patriotów z nieodpartą potrzebą afiszowania się swoją "prawicowością' na LEWO i prawo. Do tych śmiesznych pseudo liderów podłączają się kanalie i przydupasy liczące na to że wybiją się na fali populistycznego, ostentacyjnego patriotyzmu. Chociaż ten "patriotyzm" powinienem brać w cudzysłów bo ma on całkowicie egoistyczne podłoże. Taka sama moda jak w latach 2001-2007 na "nowoczesność i tolerancyjność". Też każdy gimb latał "wolne konopie", "tolerancja"... no "wolne konopie" mogę powiedzieć że front zmieniły i nawet w modzie na prawicę się odnalazły.

"ta unia pierdyknie za dwa lata i nic nie bendzie" ~typowy polityczny pieniacz a.d. 2009

To by było po prostu karygodne żeby memy i internetowe fenomeny czy czasowa moda rządziły polityką dużego Europejskiego kraju. Chrzanić to że się z PiSem nie zgadzam - dobrze że wygrali a memy i pozostaną memami na następne 4 lata ale może i na wieczność bo khy, khy... elektorat... khy khy po egzaminach gimnazjalnych czy skończeniu liceów zajmie się swoim życiem a nie czytaniem w internecie i bezowocnym rozmyślaniem nad sprawami które przewyższają szare mózgi z przerośniętymi ambicjami. Potrzeba mądrego człowieka żeby przyznał się sam przed sobą - "nie mam o tym pojęcia" i poszukał wiedzy, praktycznych rozwiązań albo po prostu odpuścił temat, zamiast brnąć w populistyczne hasła i slogany, łykać wędkę prostych rozwiązań "zabierzmy im władzę będzie dobrze" lub co gorsza szukać teorii spiskowych, żydów pochowanych w szafach, kondominiów Rosyjsko-Niemieckich i diabli wiedzą jakiego ścierwa. To samo tyczy się nazywania UE "eurokołochozem". Śmieszny skrót dla prostaków myślących że pozjadali wszelkie rozumy. Właśnie takich cechuje sprowadzanie wszystkiego do hasełek i uproszczeń.
Edit: Może masa jadu w tym co napisałem ale musiałem z siebie wypluć. Nie przepraszam urażonych.
Aaa o to chodzi. To co akurat piszesz to prawda Trebron. Większość tych ludzi to tumany. studenciaki lub inne kurahany co w dniu wyborów zapomnieli wyrobić zaświadczeń do głosowania. Ba! grubo ponad połowa nie rozumie, nie zna programu swoich "antysystemowych" partii i to się tyczy i kucy, i kukizowców i narodowoców. Ja tam do takich mam większą pogardę niż do takich PiSowców a już skrajnie nienawidzę narodowców. Gdyby oni doszli do władzy i wprowadzili swój "Narodowy Solidaryzm" (nowomowie na Narodowy Socjalizm) to tęśkniłbym nawet za Tuskiem. Co nie zmienia faktu, że jest też druga strona medalu. PiS np. skrajnie nienawidzi Rosji i Niemiec i machają szabelkami nawet jak to jest sprzeczne z interesem narodowym.  Dlatego każde takie kretynizmy trzeba tępić, akurat teraz rządzi PiS to wiadome jest, że im się najbardziej na ręcę patrzy.

Co do Eurokołchozu to jest trafne porównanie akurat. Unia przecież jest ZSRS bis ;)


"Demokracja: dwa wilki i owca, debatujący co będzie na obiad"

Offline Dyktator

 • Premier TFW
 • Administrator
 • Krzyżowiec
 • ***
 • Wiadomości: 4368
 • Piwa: 808
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Karczemna debata polityczna. Ława główna.
« Odpowiedź #811 dnia: Listopad 30, 2015, 00:50:40 »
Problem uchodźców ma być rozwiązywany poza granicami UE. Rząd Szydło przed szczytem spotkał się z innymi rządami państw grupy wyszehradzkiej. Tym razem wszystkie ustaliły jedno stanowisko. Nie ma zgody na nowe kwoty uchodźców.

Osobiście się cieszę, bo po tym, co czytałem rano w wiadomościach, zacząłem się obawiać, że będę musiał przyznać rację IvEmu w tej kwestii :)

Offline Oktawian

 • Zbrojny
 • *
 • Wiadomości: 2473
 • Piwa: 87
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Karczemna debata polityczna. Ława główna.
« Odpowiedź #812 dnia: Listopad 30, 2015, 23:06:19 »
Wybaczcie mi, ale jestem prostym człowiekiem i sobie poprzeklinać muszę. Nosz ku..a! Nie denerwuję się na naszą polską telewizję sięgającą dna. Denerwuje się na ludzi, którzy oglądają i ciągle nie widzą prawdy. Pamiętacie kompromitacje Bronisława Komorowskiego w Japonii? Generalnie mało istotna wizyta z wielką ilością kompromitacji. TVN relacjonuje cała wizytę, nie zauważa żadnych żenujących zachować ze strony Bronka. Mega ważna wizyta Andrzeja Dudy w Chinach, które mogą zrobić z Polski państwo tranzytowe do wszelkich swoich produktów...
Relacja TVN:  http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/andrzej-duda-z-wizyta-w-chinach-lodowe-perypetie-na-wielkim-murze,597950.html
Relacja w Chińskiej telewizji: https://www.youtube.com/watch?v=zc7MJto-sB4

Gdyby ktoś jeszcze wątpił w polskość polskiej telewizji:)

Offline ^IvE

 • Słońce Tawerny
 • Moderator Globalny
 • Paladyn
 • **
 • Wiadomości: 5511
 • Piwa: 557
 • Płeć: Mężczyzna
 • Otaczają mnie tęgie, tępe buce...
 • Steam ID: Mój status Steam
Odp: Karczemna debata polityczna. Ława główna.
« Odpowiedź #813 dnia: Grudzień 01, 2015, 07:37:52 »
Dokładnie w ten sam sposób robią z Korwina wariata.

Co do tej relacji to jest takie dno mułu, że powinno się wysadzić tę gównianą telewizję w powietrze. Tak istotniej wizyty nie było dawno a Ci kretyni o ślizganiu na lodzie...


"Demokracja: dwa wilki i owca, debatujący co będzie na obiad"

Offline thanos

 • Tułacz
 • *
 • Wiadomości: 9
 • Piwa: 0
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Karczemna debata polityczna. Ława główna.
« Odpowiedź #814 dnia: Grudzień 01, 2015, 10:51:51 »
Nie istnieje coś takiego jak "polska telewizja" @Oktawianie. Telewizja publiczna/państwowa również nią nie była i nie jest. Niegdyś żeby wszystko trzymać w łapie wystarczał zamordyzm. Dziś w pełni doceniona jest siła oddziaływania mediów. Dlatego to tak istotne aby wszelkie media mówiły jednym głosem. W wielu krajach jest podobnie.

Twierdzi się iż to chore aby istniał twór zwany telewizją publiczną a w rzeczywistości to nie do końca jest tak.
Telewizja publiczna winna służyć całemu narodowi rzetelnemu informowaniu go o poczynaniach rządu. Wszelkie orędzia, informacje o ewentualnych przetargach czy wreszcie misja wspomożenia wychowywania młodych ludzi w poczuciu świadomości narodowej.

Telewizja publiczna w Polsce to jedynie miejsce w którym pracuje jedna z kast wyższych. Większość tam zatrudnionych to ludzie po rodzinach i znajomościach którzy zazdrośnie strzegą stanowisk. Rekordziści pracują tam od trzech-czterech pokoleń. To również mało uczciwe w stosunku do wszystkich mieszkańców naszego kraju. Powinni tam pracować ludzie rzetelni, uzdolnieni a przede wszystkim tacy którzy będą z szacunkiem podchodzić nie tylko do polskiego narodu ale będą reprezentować interesy Polski.

Jest całkowicie odwrotnie.

Nie wiem czy coś się zmieni podczas zmiany PiS. Sam nigdy nie wierzyłem Pis-owi ale tak po prawdzie nie wierzę nikomu. Przez całe życie nie zagłosowałem ani razu na partię czy danego kandydata. Nigdy do partii nie należałem podobnie do żadnej organizacji. Jeśli mam być szczery to nie widzę szans na prawdziwe zmiany. Nasz nieszczęsny Naród będzie się tak odbijał od jednych do drugich. Podobnie jak w USA. Dwie partie a jak przychodzi co do czego to zmiany które mają być wprowadzone wprowadzone zostają. Jakoś nie ma specjalnej różnicy czy to Republikanie czy Demokraci.

Trzeba USA wciągnąć do kolejnej wojny i to się czyni. Interes narodowy nie jest reprezentowany. Natomiast duże korporacje oraz różne machiny finansowe w tym banki, ich interesy są zawsze reprezentowane perfekcyjnie przez "rządzących".

W Polsce nie jest inaczej. Dokładnie obserwowałem jak usłużnie przedstawiciele suwerena podlizywali się jak nie UE to dużym firmom. Przykładem niech będzie "ustawa o nasiennictwie" która w pewnym uproszczeniu oraz skrócie dopuszcza obrót nasionami transgenicznymi (GMO) na terenie Polski.
Nawet partia mieniąca się "chłopską" pomimo zapowiedzi i wielokrotnych wypowiedzi ludzi takich jak Pan Pawlak głosowali za tymże obrotem.
Pomimo słusznego moim zdaniem sprzeciw u ponad 90% ludzi. To jest demokracja? To są reprezentanci narodu? Głosowali nawet za tym aby produktów zawierających transgeniczne organizmy nie znakować. Zapytuję więc: Czy to dla naszego dobra? Kolejny raz w demokratycznym państwie obywatel/mieszkaniec nie ma prawa wyboru co jeść i jakiej to będzie jakości.

Reasumując. Ludzie ci reprezentowali interesy UE w której większość graczy odrzuca GMO. Rosja i inne kraje rozsądne przecież nie będzie od nas kupować "skażonej" żywności. Z innymi zaś prowadzić handel artykułami spożywczymi będzie. Reprezentowali globalne duże korporacje dla których rynku nie zamknęli. Przy okazji zaś (wiele na to wskazuje)szkodzi zdrowiu całej polskiej populacji. Czy całej? Nie do końca. Ci których będzie stać a są świadomi zagrożenia będą się stołować w odpowiednich miejscach i będą kupować droższą "nieskażoną" żywność.

Jestem człowiekiem spokojnym i miłującym spokój i pokój. Choć po r.ju mogę dać jak trzeba. Mimo to uważam że ci ludzie.Ci "szkodnicy", powinni wisieć za zdradę.

A to tylko jeden przykład. Mam ich setki na przestrzeni lat podczas których obserwuję jak bezkarnie traktuje się Polaków i Polki jak bydlęta. I sprawy tyczą się każdego kolejnego rządu. To nie tylko domeno PO/PSL i ostatnich lat.

Serce mnie czasami boli. Bezradność zaś bardzo mi ciąży. Liczę jednak na to że coraz więcej ludzi zaczyna dostrzegać co się dziej.
Obawiam się jednak że pewnych spraw naprostować się już nie da. Inne zaś przejdą nim ludzie je dostrzegą. W ten sposób od lat poziom nieczystości sięga już naszych bród. Po zachłyśnięciu się, nie będzie już czego bronić i naprawiać.

Pozdrawiam.

Offline Bojar

 • Gawędziarz
 • *
 • Wiadomości: 1109
 • Piwa: 311
 • Płeć: Mężczyzna
 • Lepiej, żeby kobiety obracały igłą niż językiem.
Odp: Karczemna debata polityczna. Ława główna.
« Odpowiedź #815 dnia: Grudzień 01, 2015, 12:33:14 »
O temat GMO :D Kto ci każe kupować, żywność modyfikowaną genetycznie??? Dzięki GMO właściwie głód na świecie został wparty jako zjawisko naturalne praktycznie wszędzie oprócz rejonów podsaharyjskich w afryce... Praktycznie każdy produkt roślinny jest modyfikowany genetycznie i praktycznie każdy to spożywa, a jak nie chce to może kupować eko żywność za cenę kilka razy wyższą i niekoniecznie zdrowszą. Oczywiście zdarzają się nieudane eksperymenty, ale są i takie które sprawiają, że kilkaset milionów ludzi ma co jeść... A co do ludzi to prawda jest taka, że większość ludzi nie wie nawet od czego bierze się skrót GMO. Zapytaj losowego mohera wychodzącego z kościoła  czy wie, czy dowolną inną osobę czy wie jaka, żywność jest obecnie modyfikowana i ile takiej, żywności je... I potem pomyśl czy warto zawsze słuchać się narodu, bo po to wybieramy przedstawicieli (czasem nie popierając tego, żadnymi faktami oprócz tych, że kazał nam ksiądz dyrektor :D ) , żeby wiedzieli więcej od nas i podejmowali słuszne decyzje czasem wbrew woli ludu, bo tak jak powiedział mój profesor z badań marketingowych "90% ludzi to ludzie niemyślący i wy musicie im powiedzieć co mają chcieć, co jeść czy ubrać, ale tak, żeby wydawało im się, że to ich suwerenna decyzja".

Offline thanos

 • Tułacz
 • *
 • Wiadomości: 9
 • Piwa: 0
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Karczemna debata polityczna. Ława główna.
« Odpowiedź #816 dnia: Grudzień 01, 2015, 15:00:32 »
O temat GMO :D Kto ci każe kupować, żywność modyfikowaną genetycznie???

Każdy kto zalewa nią rynek produktami tego typu. Każdy kto nie dopuścił do ustawy wymuszającej na producentach znakowanie tych produktów jako transgenicznych/zawierających składniki pochodzenia transgenicznego.

Dzięki GMO właściwie głód na świecie został wparty
W życiu nie czytałem czegoś równie... niedorzecznego.

jako zjawisko naturalne
Głód jako zjawisko "NATURALNE"? Czy Ty zastanawiasz się nad tym co piszesz? W obecnych czasach głód istnieje jedynie jako broń oraz wynik marnotrawstwa. Odpady na wysypiskach śmieci to w 2/3 wyrzucone  pożywienie. Duże korporacje utylizują żywność zamiast ją przekazać potrzebującym.

Praktycznie każdy produkt roślinny jest modyfikowany genetycznie i praktycznie każdy to spożywa,
To są bardzo mi przykro brednie.

a jak nie chce to może kupować eko żywność za cenę kilka razy wyższą i niekoniecznie zdrowszą.

Wspominałem o tym choć jak widać nie byłeś łaskaw doczytać. W tym właśnie problem. Tj. że tylko ludzi majętnych będzie stać na pokarm. Reszta zostanie skazana na paszę GMO.

Oczywiście zdarzają się nieudane eksperymenty, ale są i takie które sprawiają, że kilkaset milionów ludzi ma co jeść...

Bezpodstawne twierdzenia. Lepiej zapoznaj się z historią dziejącą się w Indiach. Gdzie rolnicy podpisali umowy z pewną znaną korporacją. Byli zapewnieni o wyższej wydajność z hektara. Odpornością roślin transgenicznych na insekty i tym podobne. Realia szybko ukazało co i jak. Wydajność - niższa. Odporności nie było żadnej. Musieli za to kupować coraz więcej środków chemicznych do oprysku tych roślin. Poza tym w umowie znajdują się klauzule zakazujące pozyskiwania nasion z dojżałych już roślin i ponownego sadzenia ich. trzeba kupować nowe. Z podobnego powodu tysiące farmerów w USA zbankrutowała. Gdyż ta sama firma przy użyciu "tajnej policji" sprawdzała czy nie pozyskują nasion. Kolejnąsprawą jest fakt że ze skażonych pół tradycyjnych pobierają oni próbki i wykazują iż ktoś celowo zasadził ich produkt. Tak się kończy kiedy pazernym d.rniom pozwala się patentować przyrodę. We wspomnianych Indiach doszło do masowych samobójstw rolników którzy pobrali kredyty i nie mogli ich spłacić.

A co do ludzi to prawda jest taka, że większość ludzi nie wie nawet od czego bierze się skrót GMO.
Czas żeby się o tych zagrożeniach dowiedzieli.


Zapytaj losowego mohera wychodzącego z kościoła  czy wie, czy dowolną inną osobę czy wie jaka, żywność jest obecnie modyfikowana i ile takiej, żywności je... I potem pomyśl czy warto zawsze słuchać się narodu, bo po to wybieramy przedstawicieli (czasem nie popierając tego, żadnymi faktami oprócz tych, że kazał nam ksiądz dyrektor :D ) , żeby wiedzieli więcej od nas i podejmowali słuszne decyzje czasem wbrew woli ludu, bo tak jak powiedział mój profesor z badań marketingowych "90% ludzi to ludzie niemyślący i wy musicie im powiedzieć co mają chcieć, co jeść czy ubrać, ale tak, żeby wydawało im się, że to ich suwerenna decyzja".

Reszta to już anty-katolski ale i antyludzki bełkot którego byś do mnie nie pisał gdybyś był uprzejmy doczytać moje słowa.
Wybacz ale niestety nie sposób odpisać Ci inaczej.
Zdecydowanie jestem za tym aby osoby takie jak Ty - zwolennicy organizmów transgenicznych najadali się nimi po brzegi. Zaś decyzje o tym co ktoś chce jeść i czy chce należy pozostawić ludziom. Każdemu z osobna. Jednak wybór winni mieć nieskrępowany a budować go na świadomości której odbierać im się nie powinno.

Offline ojomoLeg

 • BANITA
 • Tułacz
 • *
 • Wiadomości: 2
 • Piwa: 0
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Karczemna debata polityczna. Ława główna.
« Odpowiedź #817 dnia: Grudzień 01, 2015, 15:08:59 »
Polecam obejrzeć filmiki Mariusza Kolonki na youtube on tam mówi wprost jak jest. I najpiękniejsze jest to że nie ma po co kłamać...
Pozdrawiam dj na wesele katowice Zagram dla ciebie jeśli chcesz na twoim weselu!

Link wykasowany, a ban wydany.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2015, 18:01:01 wysłana przez Dyktator »

Offline Dyktator

 • Premier TFW
 • Administrator
 • Krzyżowiec
 • ***
 • Wiadomości: 4368
 • Piwa: 808
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Karczemna debata polityczna. Ława główna.
« Odpowiedź #818 dnia: Grudzień 01, 2015, 15:32:05 »
Polecam obejrzeć filmiki Mariusza Kolonki na youtube on tam mówi wprost jak jest. I najpiękniejsze jest to że nie ma po co kłamać...

Jeszcze jedno konto i dostaniesz bana na IP.

Za każdym razem, gdy piszesz posta, zakładasz nowe konto. Nie uważasz, że jest to trochę dziwne? W dodatku niezgodne z regulaminem oraz po prostu niewygodne.

http://www.mountblade.info/forum/index.php?topic=13369.msg320060#msg320060
http://www.mountblade.info/forum/index.php?topic=13369.msg319343#msg319343

Ach no tak, teraz widzę. Po jakimś czasie dopisujesz sobie reklamy stron do postów. A więc oba poprzednie konta banuję. Na wyjaśnienia (które możesz wysłać przez prywatną wiadomość) masz czas do końca tygodnia. Jeśli ich nie otrzymam, banuję najnowsze konto i blokuję możliwość zakładania nowych.

Offline Arthasan

 • Wagant
 • *
 • Wiadomości: 1450
 • Piwa: 67
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Karczemna debata polityczna. Ława główna.
« Odpowiedź #819 dnia: Grudzień 01, 2015, 16:16:57 »

Offline Warder

 • Najemnik
 • *
 • Wiadomości: 2292
 • Piwa: 237
Odp: Karczemna debata polityczna. Ława główna.
« Odpowiedź #820 dnia: Grudzień 01, 2015, 17:01:09 »
Głód jako zjawisko "NATURALNE"? Czy Ty zastanawiasz się nad tym co piszesz? W obecnych czasach głód istnieje jedynie jako broń oraz wynik marnotrawstwa. Odpady na wysypiskach śmieci to w 2/3 wyrzucone  pożywienie. Duże korporacje utylizują żywność zamiast ją przekazać potrzebującym.
    Głód towarzyszył ludzkości, od stuleci. To widmo, zawsze gdzieś się czaiło, czai i czaić będzie. I tak mamy postępy. Nie widzę też powodu, by wysyłać śmieci, do innych państw. Brzmi to groteskowo, ale jak chcesz, to kup sobie koparkę, załaduj do pełna i jedź do Bangladeszu. Jestem przekonany, że gdy im to przywieziesz, przywitają Cię jak bohatera. Może nawet pomnik wystawią, a pojęcie "śmieciowe jedzenie" nabierze nowego znaczenia. Tęsknić nie będę. Nie wiem jak inni.

   Tak poza tym, ja kocham takie biadolenie. To jest złe, tamto jest złe, buuu jak mi niedobrze. Każdy, kto pisze o polityce, sensownie, daje rozwiązania, które jego zdaniem są dobre. Mogę się spierać z IvE, czy lepiej dać 500 złoty rodzinom, czy zmniejszyć podatki,  ale to są jakieś wizje.

   Co do telewizji publicznej : taki twór powinien zostać zlikwidowany. Państwo, może wspierać twórców w tworzeniu filmów, zwłaszcza tych dla nas ważnych, kreujących politykę historyczną, ale nie podoba mi się utrzymywanie za nasze pieniądze stacji emitujących jak nie klan, to plebanie. Tak, dzień po dniu,  wciąż się dzieje życia cud.

Offline ^IvE

 • Słońce Tawerny
 • Moderator Globalny
 • Paladyn
 • **
 • Wiadomości: 5511
 • Piwa: 557
 • Płeć: Mężczyzna
 • Otaczają mnie tęgie, tępe buce...
 • Steam ID: Mój status Steam
Odp: Karczemna debata polityczna. Ława główna.
« Odpowiedź #821 dnia: Grudzień 01, 2015, 17:12:53 »
Nie lubisz GMO to nie jedz GMO. Lekkie ulepszenie genetyczne jest np. korzystne dla roślin dzięki temu wiele wyrosło w Europie. Jak Ci się nie podoba to nie jedz ale problem. Jedyna kwestia to taka aby rząd nie ingerował w takie rzeczy. Każdy produkuje to co uważa za stosowne a konsument kupuje co uważa za stosowne. A może są zwolennicy GMO albo częściowi zwolennicy jak ja? Czemu nie mogę jeść? D***kracja do piachu. Zajmijcie się swoimi istnieniami a nie wtrącacie się ludziom do łóżek, szkół i do lodówek. Jakie to jest absurdalne takie wtrącanie się innym buciorami w życie. tfu

To co jest publiczne to z założenia są tam aferzyści, nikt nie swoich pieniędzy nie szanuje dlatego powinno być tego minimum."Demokracja: dwa wilki i owca, debatujący co będzie na obiad"

Offline Warder

 • Najemnik
 • *
 • Wiadomości: 2292
 • Piwa: 237
Odp: Karczemna debata polityczna. Ława główna.
« Odpowiedź #822 dnia: Grudzień 01, 2015, 17:46:01 »
To co jest publiczne to z założenia są tam aferzyści, nikt nie swoich pieniędzy nie szanuje dlatego powinno być tego minimum.
     Polemizowałbym. Co do komunikacji miejskiej, uniwersytetów itd.
      Demokracja, nie jest dobrym ustrojem. Niestety, lepszego nie ma. Możliwe tylko, że ta konstytucja jaką mieliśmy w latach 35-39 była lepsza.

Offline thanos

 • Tułacz
 • *
 • Wiadomości: 9
 • Piwa: 0
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Karczemna debata polityczna. Ława główna.
« Odpowiedź #823 dnia: Grudzień 01, 2015, 18:30:16 »
Polecam obejrzeć filmiki Mariusza Kolonki na youtube on tam mówi wprost jak jest. I najpiękniejsze jest to że nie ma po co kłamać...

Ale jaki filmik? Dałbyś link. :)

    Głód towarzyszył ludzkości, od stuleci. To widmo, zawsze gdzieś się czaiło, czai i czaić będzie. I tak mamy postępy. Nie widzę też powodu, by wysyłać śmieci, do innych państw. Brzmi to groteskowo, ale jak chcesz, to kup sobie koparkę, załaduj do pełna i jedź do Bangladeszu. Jestem przekonany, że gdy im to przywieziesz, przywitają Cię jak bohatera. Może nawet pomnik wystawią, a pojęcie "śmieciowe jedzenie" nabierze nowego znaczenia. Tęsknić nie będę. Nie wiem jak inni.

Być może czaić się będzie ale ponad wszelką wątpliwość czaić się nie musi. Wiemy o planecie sporo więcej niż kiedyś. Potrafimy bez dłubania w genach zwiększyć wydajność. Posiadamy nowoczesne technologie wspierające tą wydajność. Powtórzę raz jeszcze bo widzę iż podstawowy fakt nie dociera: Głód to broń. Odpowiednie gospodarowanie zasobami wyklucza głód. Tym jednak jak widać jest zainteresowanych niewielu. Nadwyżki żywności powtarzam raz jeszcze są utylizowane. Produkty które za chwilę stracą termin przydatności podobnie.  Więc o jakich śmieciach piszesz?

   Tak poza tym, ja kocham takie biadolenie. To jest złe, tamto jest złe, buuu jak mi niedobrze. Każdy, kto pisze o polityce, sensownie, daje rozwiązania, które jego zdaniem są dobre. Mogę się spierać z IvE, czy lepiej dać 500 złoty rodzinom, czy zmniejszyć podatki,  ale to są jakieś wizje.
Z wizji rodzi się pomysł na wynalazek. Od niego zaś postęp. Niechaj koło będzie przykładem. ;)

   Co do telewizji publicznej : taki twór powinien zostać zlikwidowany. Państwo, może wspierać twórców w tworzeniu filmów, zwłaszcza tych dla nas ważnych, kreujących politykę historyczną, ale nie podoba mi się utrzymywanie za nasze pieniądze stacji emitujących jak nie klan, to plebanie. Tak, dzień po dniu,  wciąż się dzieje życia cud.

Nie oglądam telewizji. Jednak wiem o czym piszesz. Faktycznie ramówki jak dla pacjentów psychiatryka. Do tego ściąganie dowolnych durnych pomysłów z zachodu. Tyle że:

-przy odpowiednim podejściu i kontroli treści publikowanej mogą być wyższej jakość i nie muszą służyć ogłupianiu widza.
-nie sposób od prywatnego nadawcy wymagać stosownych treści, treści wysokiej jakości czy wreszcie treści istotnych dla danego narodu
-telewizja publiczna może generować dochody które będą wspomagały całe państwo (skarb państwa) Potrzebny jest plan oraz realizacja.

To co my w tym kraju rozumiemy pod pojęciem telewizji publicznej ma się nijak do tego jak mogłoby to wyglądać.
Nie dziwi mnie więc zupełnie że większość z nas ma do niej awersję.

Nie lubisz GMO to nie jedz GMO.
A pewność nabiorę po wizycie u wróżki?

Lekkie ulepszenie genetyczne jest np. korzystne dla roślin dzięki temu wiele wyrosło w Europie.
Proszę o konkretny przykład takiej rośliny. Najlepiej z nr. klas. żebyśmy mieli pewność o czym rozmawiamy. (przykład "kukurydza MON 810") Czekam.
Niemal każda szerokość geograficzna posiada własne rośliny z odpowiednią zawartością składników potrzebnych do właściwego funkcjonowania. Jest wykazane naukowo (choć i tak było wiadome) że najlepiej spożywać rośliny ze swojej szerokości geograficznej. Przyczyną jest dostosowanie się przez pokolenia do odpowiedniego trawienia i pozyskiwana z danych roślin jak najwięcej "dobrego". Może być również tak że roślina dla mieszkańców jednego obszaru jest ciężkostrawna czy nawet trująca a dla innych (miejscowych) nie.

Jak Ci się nie podoba to nie jedz ale problem.
:( czyżby kolejny Kolega mający problemy z czytaniem ze zrozumieniem?

Jedyna kwestia to taka aby rząd nie ingerował w takie rzeczy.

Niech nie ingeruje jeszcze w gwałty na kobietach i dzieciach. Przecież nie można wykolejeńcom psuć zabawy i odbierać im wolności

Każdy produkuje to co uważa za stosowne a konsument kupuje co uważa za stosowne.

Zasmuca ten brak umiejętność czytania ze zrozumieniem.

A może są zwolennicy GMO albo częściowi zwolennicy jak ja? Czemu nie mogę jeść? D***kracja do piachu.
Zwolennicy to mniejszość a terrorem mniejszości jako "ustrojem" zainteresowany nie jestem.
Niech mniejszość sobie wyjedzie na prywatną wyspę i tam tworzy swoje utopie.

Zajmijcie się swoimi istnieniami a nie wtrącacie się ludziom do łóżek, szkół i do lodówek. Jakie to jest absurdalne takie wtrącanie się innym buciorami w życie. tfu

Interesuję się przyszłością rodziny, narodu a również i losem ludzkości. Chciałbym żeby przyszłe pokolenia miały coś dobrego w przyszłości. Stąd mój sprzeciw budzą sprawy i zjawiska które przez krótkowzrocznych ludzi jak Ty mogą doprowadzić do załamania się ziemskiego ekosystemu. Twoja wiedza o wspomnianym temacie jest zerowa. Nie przeszkodziło Ci to natomiast ciskać się a nawet splunąć. Niestety podobnie jak Twój przedmówca również nie umiałeś doczytać kilku zdań o poszukaniu stosownych danych nie wspominając.

To co jest publiczne to z założenia są tam aferzyści, nikt nie swoich pieniędzy nie szanuje dlatego powinno być tego minimum.

Problem jest raczej w tym iż na wszelkie stanowiska trafiają ludzie z ramienia jak nie partii to z rodziny. Później opowiada się bzdury iż za mniej niż 100.000 nikt nie będzie pracował w spółce skarbu państwa. A już na pewno nie ktoś o stosownej wiedzy.
To największe bajdurzenie. Jest masa ludzi. Młodych (choć nie tylko), prężnych z ogromną wiedzą. Bywają idealistami i wierzą w to co czynią. Chętnie będą pracować za połowę czy jedną czwartą a i mniej.

Po prostu dość pasożytnictwa po znajomości. Dla pasożytów zaś nieuchronność kary dotkliwej na tyle aby jednemu z drugim nie chciało się myśleć o kombinowaniu czy podkładaniu się różnym cwaniaczkom. Jak to było w przypadku tzw. prywatyzacji np.

Na koniec napiszę jeszcze kilka zdań w może na tyle przystępny sposób aby nie wymagało to od nikogo nadludzkiego wysiłku:

- niezależne badania wykazują iż spożywanie organizmów transgenicznych powoduje silne reakcje kancerogenne.
- wykazano iż zawieranie genów (np. skorpiona) do rośliny celem odstraszania owadów powoduje przenikanie trucizn ("skorpionich") do organizmu spożywającego. Gdzie potrafią się kumulować a organizm nie potrafi ich wydalić.
-Coś najbardziej winno zastanowić nawet średnio rozgarniętą amebę:

Wykazano iż rośliny transgeniczne działają jak chwasty. Wypierają rośliny naturalnie występujące (niezmodyfikowane) Zagrażają więc uprawom tradycyjnym. Pragnę nadmienić iż rośliny transgeniczne podlegają patentom. Nawet ktoś kto sobie ich nie życzy ma płacić za skażenie własnego pola?
- sprawa kolejna. Dziś już wiemy że rośliny modyfikowane genetycznie są jednym z głównych powodów ginięcia na świecie pszczół. To pewnie również nie dociera tj. to jakie mogą być tego konsekwencje.

Wreszcie na koniec bo pewnie szkoda czasu gadać w puszczę firma która od lat lobbuje na rzecz wprowadzanie wszędzie GMO i na pszczoły znalazła sposób (jak twierdzi) to oczywiście modyfikowane genetycznie pszczoły. Ale to pewnie również nikogo nie zastanowi. Bo "co z tego".

Jak dla mnie to nie tylko trucie ludzi ale i próba posiadania wyłączności (monopolu) na żywność całego świata.
Choć pewnie faszystów to nie wzrusza. Dla nich to jest przejawem wolności.

Offline Leinnan

 • Rybałt
 • *
 • Wiadomości: 1535
 • Piwa: 58
 • Płeć: Mężczyzna
 • Szczęść Boże, służby i loże
 • Steam ID: Mój status Steam
Odp: Karczemna debata polityczna. Ława główna.
« Odpowiedź #824 dnia: Grudzień 01, 2015, 18:54:57 »
Tak pokrótce:
1.IvE
Cytuj
nowomowie na Narodowy Socjalizm
Akurat polskim przykładem osoby wprowadzającej nowomowę jest Korwin, a nie narodowcy. To on uznaje, że ma jakąś "prawdę objawioną" w kwestii podziału prawica-lewica i uporczywie wraz ze swoimi wyznawcami ją propaguję nazywając właśnie narodowców czy też chadeków lewakami. No parodia.
Cytuj
To co jest publiczne to z założenia są tam aferzyści, nikt nie swoich pieniędzy nie szanuje dlatego powinno być tego minimum.
Kolejny powód dla którego z tobą dyskutować się nie da(po dowodach anegdotycznych) to właśnie te twoje śmieszne aksjomaty. Przecież to ten sam poziom rozumowania co "hurr durr każdy prywaciarz to złodziej" .
2. thasos, doczytaj o GMO z jakiś sensownych źródeł a nie stron o spiskach bo aż uszy więdną od takiego durnego gadania.
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens
W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakżebyśmy to mogli dowodami obalić?

steam | space fight |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii