Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Karczemna debata polityczna. Ława główna.  (Przeczytany 102132 razy)

Opis tematu: W I poście linki do powydzielanych tematów

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bojar

• Bywalec
  • *
  • Piwa: 225
  • #BojarMusiPrzeprosić
Odp: Karczemna debata polityczna. Ława główna.
« Odpowiedź #795 dnia: Listopad 27, 2015, 19:19:56 »
Jestem osobą o poglądach pro kapitalistycznych i pro wolnościowych, dlatego fakt faktem głosowałem na N., bo na kogo miałbym głosować? Lewaków z SLD lub lewice katolicką PiS? Czy też na coś co nie działało czyli PO? Do PO miałem stosunek neutralny, nigdy nie byłem zwolennikiem... to że hejtuje PiS i SLD to inna sprawa. Pogladowo chyba nic mi sie nie pokrywa, wiec czemu mam sie zachowywac inaczej. A moja wypowiedz dotyczyla tylko posiadania broni, gdzie wszystkie rzady od 1970 nic nie robiły pozytywnego...

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 478
  • Let me take you to the movie
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #796 dnia: Listopad 27, 2015, 19:23:32 »
Jestem osobą o poglądach pro kapitalistycznych i pro wolnościowych, dlatego fakt faktem głosowałem na N., bo na kogo miałbym głosować? Lewaków z SLD lub lewice katolicką PiS? Czy też na coś co nie działało czyli PO? Do PO miałem stosunek neutralny, nigdy nie byłem zwolennikiem... to że hejtuje PiS i SLD to inna sprawa. Pogladowo chyba nic mi sie nie pokrywa, wiec czemu mam sie zachowywac inaczej. A moja wypowiedz dotyczyla tylko posiadania broni, gdzie wszystkie rzady od 1970 nic nie robiły pozytywnego...

N. pro kapitalistyczna i pro wolnościowa??

Szczególnie z tymi członkami PO na listach. Nabieranie się na farbowanego lista po raz drugi? Ojej.. znów będzie kubeł zimnej wody.

Offline Warder

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 230
« Odpowiedź #797 dnia: Listopad 27, 2015, 19:27:46 »
N. pro kapitalistyczna i pro wolnościowa??

Szczególnie z tymi członkami PO na listach. Nabieranie się na farbowanego lista po raz drugi? Ojej.. znów będzie kubeł zimnej wody.
https://www.youtube.com/watch?v=Zil7toUTIRk

Offline Bojar

• Bywalec
  • *
  • Piwa: 225
  • #BojarMusiPrzeprosić
« Odpowiedź #798 dnia: Listopad 27, 2015, 19:28:57 »
A jest jakiś wybór? Korwin... Niby tak, ale niektórymi zachowaniami zraził mnie do siebie...

Offline Warder

• Najemnik
  • *
« Odpowiedź #799 dnia: Listopad 27, 2015, 19:30:28 »
Petru, ma swag. To, że to byłby kolejny rząd który, wolałbym dogadać się z lobby niż z nim walczyć, to trudno. SWAG jest. Korwin, niby rzuca zaklęcia, ale nie ta klasa.

PS.
Inna jest sytuacja państwa, które zaciągnęło zobowiązanie a inna tego, które tego nie zrobiło. 7000 uchodźców, to mało. Nie ma co się o to kłócić, gdy się przekalkuje wszystkie za i przeciw.

Edit.
Ja rozumiem, IvE, że Polska jest państwem na dorobku, a wiele osób, ulega czarowi Korwina. Ludzie chcą się bogacić, a nie płacić na armie rencistów, emerytów i urzędasów. Ale tego nie da się z dnia na dzień odkręcić. A właśnie po to, aby Ci ludzie mogli się rozwijać, trzeba przerzucić trzon kosztów utrzymania państwa na te wielkie korporacje, które i tak będą bogate i które i tak wywożą hajs xD

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #800 dnia: Listopad 27, 2015, 19:34:59 »
Trąbka to był kretynizm skrytykowany bez mydła przez samego Korwina. Bardzo sympatyczny i trafny ten filmik Petru. Korwin nie miał nic z tym wspólnego, tylko działacz z Warszawy.

Jednak co innego pijar a co innego realne działania:

-Petru: ma ludzi z PO na listach, kłamię w żywe oczy z Frankami, finansuje partię z podejrzanych źródeł, wywodzi się, że środowisk Unii Wolności. Związany z wielkim biznesem i bankierami.

-Korwin: polityk outsider, od 50 lat głoszący te same i niezmienne poglądy. Niezależny i nie finansowany z nikąd.

Kto jest bardziej wiarygodny? A co do tych wydarzeń, które "Zniechęciły" Korwin nie ma za sobą kordonu medialnych klakierów, którzy robią z jego kilkuosbowej konfrencji tłumy jak w przypadku Pana Petru. Jego spotkania na które przychodzą setki osób są przemilczane a jego wypowiedzi przekręcane i wyrywane z kontekstu. Nie dziwi mnie więc, że ludzie nie są przeważnie chętnie nastawieni. Ja od siebie polecam się przejść na spotkanie potem oceniać.

Offline Warder

• Najemnik
  • *
« Odpowiedź #801 dnia: Listopad 27, 2015, 19:39:10 »
Jego spotkania na które przychodzą setki osób są przemilczane a jego wypowiedzi przekręcane i wyrywane z kontekstu.
https://www.youtube.com/watch?v=xsE95BFjJlI

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #802 dnia: Listopad 27, 2015, 19:47:18 »
No tak nie mam argumentów i nic do powiedzenia to wstawiam debilne filmiki. No dobra.

To ja wstawię coś z przymrużeniem oka o klasę wyżej i będzie się można pośmiać i PiSowcy i wszyscy:

(click to show/hide)

Od teraz przerzucajmy się filmikami ! Po co myśleć :D

Offline Warder

• Najemnik
  • *
« Odpowiedź #803 dnia: Listopad 27, 2015, 19:52:39 »
No tak nie mam argumentów i nic do powiedzenia to wstawiam debilne filmiki. No dobra.

To ja wstawię coś z przymrużeniem oka o klasę wyżej i będzie się można pośmiać i PiSowcy i wszyscy:

(click to show/hide)

Od teraz przerzucajmy się filmikami ! Po co myśleć :D

IvE. To jest forum gry. Możemy sobie podyskutować, ale po pierwsze, radziłbym Ci pisać o swoich poglądach, nawet jeśli są w 100% zbieżne z tymi Korwina i poglądach - Dyktatora, moich, Bojara itd. Bo na chwile obecną to takie przekonywanie się, czy PiS jest zły, czy Korwin jest zły.
   Od siebie dodam, że Korwina mi w sejmie brak, bo on często ma zdroworozsądkowe podejście. Z drugiej strony, gdyby zrealizować jego program to pierwsze lata, to mam wrażenie, że w kolejnych wyborach po tym, SLD by zgarnęło 50% głosów ;p

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #804 dnia: Listopad 27, 2015, 19:55:56 »
Ludzie małej wiary, mało osiągają.

A co do PiSu to Wam się oczy już może w przyszłym tygodniu otworzą jak podejmą decyzję ws. imigrantów.

Offline Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 307
« Odpowiedź #805 dnia: Listopad 27, 2015, 21:01:30 »

Z całym szacunkiem IvE ale obrażasz siebie takimi tekstami. Frazesy rodzaju "farbowane lisy", "zdrajcy", "sprzedawczyki", "sponsorowani przez ŻYDUF/BANKI/wstaw wroga publicznego" to typowe hasełka rzucane przez oudsiderskie prawicowe partie próbujące jechać na populizmie i celujące w mało inteligentny elektorat zakompleksionych ludzi którym często nie powodzi się w życiu z własnej winy, notorycznie obwiniających "system" zamiast poszukać problemu w sobie, szukających spisków i ukrytych planów w muszli klozetowej. Jeśli chcesz przekonywać myślących ludzi do Korwina to nie używaj takiego stylu.

Jedyny kubeł zimnej wody póki co to było nieprzekroczenie przez KORWiN progu wyborczego.

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #806 dnia: Listopad 27, 2015, 21:11:21 »
Przepraszam bardzo a to jest nieprawda?

Z tym zakompleksieniem i dopowiedzeniami możesz sobie darować. Ja sobie świetnie radzę w tym systemie i nie mam problemów, co nie zmienia faktu, że go nienawidzę bo jest nieludzki i nie będę biernie się na to godził.

Offline Prußak

• Sołtys
  • *
  • Piwa: 236
  • Ten, który mówi sam sobie dobranoc, dobranoc
« Odpowiedź #807 dnia: Listopad 27, 2015, 21:16:49 »
Jedyny kubeł zimnej wody póki co to było nieprzekroczenie przez KORWiN progu wyborczego.
Hahaha to nieprawda, ponieważ N. nie przekroczyła progu wyborczego na nk.pl, a korwin miał ponad 90% więc kto tu dostał czerwoną kartkę???
Hah jesteśmy chyba jedynym klanem  który  grał z nimi spara  w którym nie było  Wulgaryzmu i kutni Ale za to mecz nie był  fair-play prośby  o  zablokowanie kamery obserwatora nic nie dawały  chociaż  na serwerze był admin...

Offline Warder

• Najemnik
  • *
« Odpowiedź #808 dnia: Listopad 27, 2015, 22:02:22 »
Gdyby w podstawówce, rozpisać wybory, to jestem przekonany, że Korwin i Spiderman, weszliby do drugiej tury. Sorry Batman.

Offline Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 307
« Odpowiedź #809 dnia: Listopad 28, 2015, 00:24:42 »

Z tym zakompleksieniem i dopowiedzeniami możesz sobie darować.
Co mogłem darować? Nie kierowałem tego do ciebie - to po pierwsze. Po drugie widzę na własne oczy jakie popieprzone głupoty wypisują w internecie czy rozpowiadają na "wiecach" miłośnicy partii wielce antysystemowych z czego większość można nazwać ugrupowaniami choleryków i frustratów a niemal wszyscy liderzy małych partii mają okropne parcie na szkło które próbują nieudolnie niwelować tekstami o obronie ojczyzny/nadchodzącej katastrofie które winny chwytać za serce niespełnionych patriotów z nieodpartą potrzebą afiszowania się swoją "prawicowością' na LEWO i prawo. Do tych śmiesznych pseudo liderów podłączają się kanalie i przydupasy liczące na to że wybiją się na fali populistycznego, ostentacyjnego patriotyzmu. Chociaż ten "patriotyzm" powinienem brać w cudzysłów bo ma on całkowicie egoistyczne podłoże. Taka sama moda jak w latach 2001-2007 na "nowoczesność i tolerancyjność". Też każdy gimb latał "wolne konopie", "tolerancja"... no "wolne konopie" mogę powiedzieć że front zmieniły i nawet w modzie na prawicę się odnalazły.

"ta unia pierdyknie za dwa lata i nic nie bendzie" ~typowy polityczny pieniacz a.d. 2009

To by było po prostu karygodne żeby memy i internetowe fenomeny czy czasowa moda rządziły polityką dużego Europejskiego kraju. Chrzanić to że się z PiSem nie zgadzam - dobrze że wygrali a memy i pozostaną memami na następne 4 lata ale może i na wieczność bo khy, khy... elektorat... khy khy po egzaminach gimnazjalnych czy skończeniu liceów zajmie się swoim życiem a nie czytaniem w internecie i bezowocnym rozmyślaniem nad sprawami które przewyższają szare mózgi z przerośniętymi ambicjami. Potrzeba mądrego człowieka żeby przyznał się sam przed sobą - "nie mam o tym pojęcia" i poszukał wiedzy, praktycznych rozwiązań albo po prostu odpuścił temat, zamiast brnąć w populistyczne hasła i slogany, łykać wędkę prostych rozwiązań "zabierzmy im władzę będzie dobrze" lub co gorsza szukać teorii spiskowych, żydów pochowanych w szafach, kondominiów Rosyjsko-Niemieckich i diabli wiedzą jakiego ścierwa. To samo tyczy się nazywania UE "eurokołochozem". Śmieszny skrót dla prostaków myślących że pozjadali wszelkie rozumy. Właśnie takich cechuje sprowadzanie wszystkiego do hasełek i uproszczeń.
Edit: Może masa jadu w tym co napisałem ale musiałem z siebie wypluć. Nie przepraszam urażonych.
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2015, 00:37:34 wysłana przez Trebron2001 »