Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Karczemna debata polityczna. Ława główna.  (Przeczytany 101320 razy)

Opis tematu: W I poście linki do powydzielanych tematów

Online ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 473
  • Let me take you to the movie
  • Steam ID: Mój status Steam
Odp: Karczemna debata polityczna. Ława główna.
« Odpowiedź #780 dnia: Listopad 21, 2015, 16:52:05 »
Dyktator musi sam się przekonać jaki PiS jest obłudny. Niestety jest ślepo zaślepiony i widzi wszędzie tylko wrogów Prezesa. Problem ma tylko z wyznawcami innych partii niż PO. Nie wnikam czy to dobrze czy źle trochę jednak obiektywizmu.
A gdzie niby PiS ogranicza dostęp do broni? Wcześniej, gdy było w opozycji, próbowałeś zrzucić odpowiedzialność na nich za działania rządu. Teraz próbujesz im przypisać działania Komisji Europejskiej?
Poza tym osobiście nie widzę sensu w rozpowszechnianiu broni, bo Polska w tej chwili nie jest jeszcze zagrożona. Przynajmniej do momentu, aż zaangażujemy się bezpośrednio w konflikt lub zaczniemy przyjmować imigrantów.
-Wraz z komisją europejską właśnie PiS nad tym pracuje. Polska to jeden z najbardziej rozbrojonych narodów w Europie, Czesi i Niemcy mają kilkanaście więcej sztuk broni na obywatela niż my. Jest to karygodne.
Nic takiego się jeszcze nie stało. Jak dotąd padają różne głosy. Wynika z tego, że rząd nie chce przyjmować imigrantów w świetle tego, co stało się w Paryżu, ale w tej chwili nie widzi sposobu, by zerwać zobowiązanie, które podpisała poprzednia premier.
-Słowacja uchyliła się od prikazów Brukselskich ws. imigrantów, a więc można .PiS mydli oczy i tradycyjnie zwala winę na PO,
PO rzutem na taśmę dokonało zamachu na TK. Wybrali sędziów, których powinien wybrać kolejny sejm. Spróbowali zabezpieczyć dla siebie ten przyczółek, bo wiedzieli, że przegrają nadchodzące wybory. I dlatego PiS dobrze robi, że niweluje skutki wyskoku poprzedników. Najgłośniej krzyczą wyborcy innych partii, ale cóż, mają do tego prawo. Wyborcy PiS właśnie po to wybrali tą partię, aby posprzątała wszelkie brudy. Choćby musiała podejmować kontrowersyjne decyzje.
-PiS czyści wyskoki PO swoimi wyskokami.. aha to sam się zaorałeś. No tak kolesie PiSowcy są lepsi od kolesi POwskich ^^

Bardzo się cieszę, że ta upolityczniona farsa PO została wreszcie przerwana.
Co proszę?!

A tak swoją drogą, odnośnie twojej listy IvE- a co powiesz o pomyśle na ten podatek od odpraw?

Oczywiście czysty kretynizm. Po prostu zwiększą sobie odprawy do tego zatrudni się kolejnych urzędasów i nowe stołki będą aby to obsługiwać. Odpraw nie powinno być w publicznej służbie. A jeśli ten prikaz ma dotyczyć również zwykłych ludzi w pracach to nawet nie będę komentował.

Offline Bojar

• Bywalec
  • *
  • Piwa: 225
  • #BojarMusiPrzeprosić
« Odpowiedź #781 dnia: Listopad 21, 2015, 17:08:40 »
1) Jestem poza domem, więc składnię i to o co mi chodziło poprawię jak wrócę :) (sorry, za to... Rzeczywiście jest to troszeczkę bez sensu ).
2) Tam była też wypowiedź naszej ukochanej (pewnie nie przez wszystkich) premier Szydło, która wypowiadała się w tym samym tonie o zasadzie rotacyjnego przewodnictwa w komisji dotyczącej kontroli służb specjalnych, więc nie tylko Pawłowicz, ale też Szydło, a Ona obecnie jest premierem rządu z ramienia PiSu, czyli w pewnym sensie reprezentuje swoją partię. A chodziło mi nie tyle o zachowanie tylko o treść ich wypowiedzi w stosunku do tego co teraz robią.  Oczywiście nie mogę generalizować, że wszyscy w Pisie są cynikami, bo tak samo nie wszyscy w PO jedzą ośmiorniczki (które swoją drogą są okropne... ostatnio jak to próbowałem to nie mogłem przemóc się wrażeniu, że one udają martwe, żeby mi się później przyssać gdzieś w żołądku... :P )

Prawda jest taka, że tylko jakaś część rządzących wykorzystuje stanowisko jakie piastuje, ale duża część taka nie jest. Znam byłego posła PO (sąsiad) i on najnormalniej w świecie pracował w tym sejmie (komisje, ustawy, jakieś projekty....). Prawda jest taka, że znaczna większość posłów (z wszystkich partii) to normalni ludzie o których nie słyszymy, bo nie są stuknięci i mają normalne przeciętne poglądy i się aż tak nie wyróżniają i dlatego nie są warci pokazania w telewizji czy innych mediach. Znamy jakieś max 50 posłów a kolejnych 50 kojarzymy. Reszta to normalni (zazwyczaj) posłowie, którzy tam pracują. Czemu to piszę??? Bo chcę pokazać, że generalizowanie nie ma sensu. I tak jak nie całe PO jest przeżarte przez (w sumie nie wiem, przez co, ale można tu wrzucić jakieś negatywne określenie) tak samo nie wszyscy w PiS są oszołomami pokroju Macierewicza (uznałem, że nie będę pisać idiota, bo już mi się nie chce o to kłócić :P ). Tamten film pokazał cynizm i hipokryzję (dwóch osób : Szydło i Pawłowicz). Co innego jakby mówili jak byli w opozycji, że "jak partia rządzi to ma prawo robić co chce i nikt jej nie może podskoczyć" bo to robi teraz.

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 679
« Odpowiedź #782 dnia: Listopad 21, 2015, 17:17:04 »
Dyktator musi sam się przekonać jaki PiS jest obłudny. Niestety jest ślepo zaślepiony i widzi wszędzie tylko wrogów Prezesa. Problem ma tylko z wyznawcami innych partii niż PO.
Zgaduję, że zamiast PO mialo być tam PIS? Inaczej zdanie nie ma sensu.
Jesteś strasznym hipokrytą IvE :) Jako jedyny własnie TY jesteś "wyznawcą" jakiejkolwiek partii. Zauważ, że tylko ty, gdy mówisz o partii KORWiN, używasz słowa "my", aż do tego stopnia się utożsamiając. Ja się z PiS nie utożsamiam, ale nie widzę powodu, by hejtować ich dla samej reguły. Ledwo zaczęli rządzić i póki co mam pozytywne odczucia. Pozostaje tylko lekki niesmak z powodu, że to Szydło została premierem, a nie np. Gliński.

Nie wnikam czy to dobrze czy źle trochę jednak obiektywizmu.-Wraz z komisją europejską właśnie PiS nad tym pracuje.
A skąd to wytrzasnąłeś? W komisji jest tylko jeden obywatel Polski - Bieńkowska.

Polska to jeden z najbardziej rozbrojonych narodów w Europie, Czesi i Niemcy mają kilkanaście więcej sztuk broni na obywatela niż my.
Niemcy tak, Czesi aż o tyle więcej nie, jest to wyolbrzymienie. Ale ok, całości myśli przyznam rację. Przydałoby się za to zabrać.

Słowacja uchyliła się od prikazów Brukselskich ws. imigrantów, a więc można .PiS mydli oczy i tradycyjnie zwala winę na PO
Popraw mnie, jeśli się mylę, ale Słowacja nie zobowiązała się do przyjęcia uchodźców, tak jak rząd Ewy Kopacz? A więc gdzie tutaj widzisz analogię?

PiS czyści wyskoki PO swoimi wyskokami.. aha to sam się zaorałeś. No tak kolesie PiSowcy są lepsi od kolesi POwskich ^^
Tak zadecydowali wyborcy, pogódź się z tym.

Co proszę?!
To, co słyszysz. Kamiński powinien być jak najbardziej ułaskawiony, a raczej uniewinniony (bo nie był prawomocnie skazany).

Oczywiście czysty kretynizm. Po prostu zwiększą sobie odprawy do tego zatrudni się kolejnych urzędasów i nowe stołki będą aby to obsługiwać. Odpraw nie powinno być w publicznej służbie. A jeśli ten prikaz ma dotyczyć również zwykłych ludzi w pracach to nawet nie będę komentował.
Mam cię- hejtujesz bez zapoznania się o co chodzi :)
W kontraktach (prezesów i zarządów - red.) pozapisywane są ogromne kwoty, czasem milionowe. Ponieważ nie można cofnąć podpisanych umów, to trzeba to opodatkować. Chociaż tyle możemy zrobić
Konkretnie chodzi o menadżerów spółek Skarbu Państwa.
"Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie."

soner:wszystkie wypowiedzi na sb sa drukowane i wysylane do rodzicow autorow
sir Luca:moje też?
Alkhadias:Twoje są wysyłane na policję.
soner:razem z probka kalu i moczu

Offline Warder

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 230
« Odpowiedź #783 dnia: Listopad 21, 2015, 19:16:50 »

Wraz z komisją europejską właśnie PiS nad tym pracuje. Polska to jeden z najbardziej rozbrojonych narodów w Europie, Czesi i Niemcy mają kilkanaście więcej sztuk broni na obywatela niż my. Jest to karygodne.-Słowacja uchyliła się od prikazów Brukselskich ws. imigrantów, a więc można .
     Wszystko można. Tyle, że to kosztuje.
http://przegladpm.blogspot.com/2015/05/komisja-pozywa-polske-za-niewdrozenie.html
     Tu jeden z przykładów. O ile w kwestii imigrantów, Unia po prostu się dogaduje, no to jak uchwalona zostanie dyrektywa, to sytuacja jest inna. Nie śledzę tematu broni, ale jeśli tu pójdą w tym kierunku, to będzie pozamiatane.

Swoją drogą, nie wiem co w tym złego, że nie można łatwo, wejść w posiadanie broni. Spójrz ilu w Polsce, jest takich "typowych Sebków". Raz bardzo dawno temu, byłem przypadkowym świadkiem jak taki jeden z drugim, próbowali podpalić ławkę przed blokiem... zapalniczką.  Teraz wyobraź sobie, że całe dresiarstwo z tatuażami na czole "Łobuz kocha najmocniej", mogłoby sobie na legalu kupić broń.

Problem z odprawami jest taki, że one powinny być. Każda władza ma swoich zaufanych ludzi, chce nimi obsadzać tzw. "stołki", w celu realizacji programu i zarządzania Polską wedle swojej wizji. Patologią jest obsadzanie, dla obsadzania. Odprawa, powinna zabezpieczyć taką osobę, która zakładamy nie zarabia źle, skoro jest taka uzdolniona, przed tym, że przyjdzie inna władza i stwierdzi, że dana osoba jej nie leży.

Co do Kamińskiego powtórzę: nie ma sensu, dla samej sztuki, prowadzić procesu skoro prezydent i tak go ułaskawi. To trwa miesiącami, obciążając wymiar sprawiedliwości. Serio, to byłaby patologia, że inni czekaliby na swoje sprawy, bo sędzia akurat sądziłby człowieka, którego wiadomo, że i tak ułaskawią.

PiS, czuje, że zdobył ogromną większość głosów, ale i zaufanie Polaków, którzy oczekują, że ten zrobi porządek z patologiami naszego ustroju. Skoro PO, nie wprowadziło rotacji do tej komisji, co krytykował PiS (Tak zrozumiałem z filmiku, którego drugi raz, oglądać nie chcę. Pawłowicz, kompletnie nie poradziła sobie z krytyką, zaczęła robić jakiś cyrk. Rozumiem to, bo nie jest łatwo być krytykowanym, cytowanym w taki sposób, w parlamencie. Ale z drugiej strony, powinna ona po prostu tak jak Tusk, spojrzeć tym swoim wzrokiem i jakoś to przełknąć, a nie próbować pokazać, że ma to gdzieś. W sumie, zarzuty podszyte hipokryzją.) to też, nie powinna krytykować PiSu za to.

Online ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #784 dnia: Listopad 21, 2015, 21:07:05 »
Posłowie Kukiza wnieśli uchwałe:

http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/0/8E8F4C52CD5EB4DBC1257F01004D4F4E/%24File/18.pdf

Jeśli PiS zagłosuje na nie to już mamy prawdziwy obraz tej partii jeśli chodzi o imigrantów.

Offline Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 304
« Odpowiedź #785 dnia: Listopad 27, 2015, 16:00:49 »
Cytuję z WP.
O wiele bardziej ochoczo Parlament Europejski zabrał się do przyjęcia propozycji Komisji Europejskiej, zmierzającej do radykalnego ograniczenia posiadania broni przez unijnych obywateli. Propozycja wniesiona przez komisarz z Platformy Obywatelskiej Elżbietę Bieńkowską, jako reakcja na zamachy w Paryżu, bulwersuje związki strzeleckie i myśliwych w całej Europie, także w Polsce. Zabroni ona posiadania broni samopowtarzalnej (popularnie zwanej półautomatyczną), czyli takiej, która po oddaniu strzału samodzielnie przeładowuje się, ale można strzelać tylko ogniem pojedynczym.
Ż A Ł O S N E, po prostu brak słów. Nie jestem jakimś orędownikiem posiadania broni przez każdego, zwyczajnie mnie to nie obchodzi ale tak beznadziejny i kompletnie durny pomysł bazujący na jeszcze bardziej głupim założeniu skłania mnie do refleksji na temat zdolności umysłowych osoby/osób za to odpowiedzialnych.
Pomysł Bieńkowskiej w skrócie: ograniczmy możliwość posiadania broni samopowtarzalnej przez obywateli Unii to może terroryści też stracą do niej dostęp. Broń terrorystów na 100% była legalna i zarejestrowana...

To zasługuje na taki facepalm że twarz przez cały dzień by czerwona była.

Offline beanshee

• Wagant
  • *
  • Piwa: 164
« Odpowiedź #786 dnia: Listopad 27, 2015, 16:45:30 »
Idąc tym tropem najlepiej zakazać terroryzmu.
Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

Offline trututu

• BANITA
  • Tułacz
  • *
  • Piwa: -2
« Odpowiedź #787 dnia: Listopad 27, 2015, 16:48:44 »
I tak jest teraz lepiej niż za czasów PO.  Duży plus że Kukis jest w sejmie to może coś się zmieni. Kukis też dobrze robi że trzyma z rządzącym Pisem bo tylko z nimi mogą coś zdziałać. Reszta się nie liczy bo i tak ich pis przegłosuje. A tak przy okazji chciałem Polecić mój skup samochodów używanych ----- skup aut Kościerzyna ---- Zapraszam.

Link wykasowany
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2015, 13:01:11 wysłana przez Dyktator »

Offline Bojar

• Bywalec
  • *
  • Piwa: 225
  • #BojarMusiPrzeprosić
« Odpowiedź #788 dnia: Listopad 27, 2015, 17:14:45 »
Co jest lepiej(przykład?)... Nic nie jest lepiej, nic się nie zmienia, a jeśli coś się w tym aspekcie zmieni to na gorsze, bo PiS nie jest partią, która stawia na wolność jednostki. Nadal potrzebne są chore uprawnienia do posiadania broni i nadal nunchaku jest nielegalne i nadal w zwiazku z tym jestem kryminalistą...   Genialne prawo... Solidarna Polska chciała już przeforsować ustawę, o zakazie posiadania noża przy sobie w 2013.

Uważamy, że należy wprowadzić regulacje (…), które będą przewidywały odpowiedzialność karną dla osób, które w miejscach publicznych posiadają niebezpieczne narzędzia; szczególnie noże – powiedział Radiu Maryja poseł SP Arkadiusz Mularczyk.

1) Zazwyczaj posiadam przy sobie 2 "noże" a raczej niebezpieczne narzędzia: multitool'a i nóż myśliwski o głowni długości 15.5 cm. I patrzcie jeszcze nikogo nie zabiłem, ani nie zaatakowałem... Po za tym te niebezpieczne narzędzia, nie są tylko niebezpieczne, ale i użyteczne. A jak ktoś chce mi mówić co jest bezpieczne a co nie, to mam do tej osoby dość negatywny stosunek.
2) Nie ma... Po prostu przepisy dotyczące posiadania broni były i są do d**y.

Online ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #789 dnia: Listopad 27, 2015, 18:10:09 »
Apropo Drogi Bojarze.

Co według Ciebie były by łatwiejsze dla potencjalnego mordercy.

a) Wyciągnać nóż zza pazuchy, dźgnąć kogoś po cichu i uciec.
b) Wyciągnać broń i zacząć strzelać,

Bron co jest sprawą oczywistą odbiera się tylko niewolnikom.

Co do rządu PiSu jeden podatek już podwyższyli czekamy na wyniki innych głosowań. Potem napiszę ładne podsumowanie 100 dni. Codziennie przeglądam co się dzieję z ustawami iii.. nie jest dobrze a nawet fatalnie, jednak na ostateczne wnioski przyjdzie czas.

Offline Warder

• Najemnik
  • *
« Odpowiedź #790 dnia: Listopad 27, 2015, 18:43:23 »

1) Zazwyczaj posiadam przy sobie 2 "noże" a raczej niebezpieczne narzędzia: multitool'a i nóż myśliwski o głowni długości 15.5 cm. I patrzcie jeszcze nikogo nie zabiłem, ani nie zaatakowałem... Po za tym te niebezpieczne narzędzia, nie są tylko niebezpieczne, ale i użyteczne. A jak ktoś chce mi mówić co jest bezpieczne a co nie, to mam do tej osoby dość negatywny stosunek.

Kek, tyle tylko, że wnoszenie takich rzeczy na teren gdzie odbywają się imprezy masowe, jest zakazane. Chyba 3 tyś grzywny, za to grozi :p

IvE, podatki muszą podnosić i ja tego od nich oczekuje, jako ich wyborca. PO przerzuciło ciężar utrzymania państwa na szarych obywateli, PiS zapowiedział, że wielkie koncerny będą partycypowały w tym w sposób o wiele bardziej proporcjonalny, do ich przychodów. Już kilka lat temu, zamiast podwyższać vat, mogliby ustanowić podatek od przychodów marketów czy banków. No ale nieeee, co by Merkelele powiedziała.

Online ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #791 dnia: Listopad 27, 2015, 18:53:10 »
Brawo Panie Lygryss.

popis kretynizmu. Szkoda tylko, że za te podatki bankowe i korporacyjny zapłacisz Ty. Jak można tego nie ogarniać to nie wierze. No ale jednak dba się o to aby wiedza ekonomiczna ta prawdziwa w szkołach była na poziomie ujemnym. No i takie są skutki. Jeśli sam przyznałeś, że kiedyś ceny były mniejsze i więcej się kupywało a teraz jest tylko gorzej i nie widzisz analogii do podwyższanych tych czy innych podatków no to nie da się już nic zrobić.

Swoją drogą rzetelnię informuję ws. imigrantów zadekralowali się, że nie przyjmują: Węgrzy, Bułgarzy, Litwa, Łotwa, Estonia.

A nas pseudo polski rząd stwierdził, że trzeba wypełnić "trudne" zobowiązania i tradycyjnie zwalił na PO. Ostatecznie zaś sprawa się rozwiążę, po głosowaniu nad uchwałą, którą zgłosiła Partia Kukiza.  Jeśli PiS jej nie przyjmie to są to zwykli jawni zdrajcy i sprzedawczyki, jakby ktoś miał oczywiście wątpliwości od czasu przyjęcia przez PiS i głosowania za: Traktatu Lizbońskiego

(click to show/hide)

Offline Warder

• Najemnik
  • *
« Odpowiedź #792 dnia: Listopad 27, 2015, 19:03:36 »
Wolę zapłacić 10 groszy więcej za mleko, niż tolerować to, że jakieś kauflandy wywożą hajs do reichu, a szaraczki utrzymują państwo.

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 679
« Odpowiedź #793 dnia: Listopad 27, 2015, 19:09:23 »
IvE, podatki muszą podnosić i ja tego od nich oczekuje, jako ich wyborca. PO przerzuciło ciężar utrzymania państwa na szarych obywateli, PiS zapowiedział, że wielkie koncerny będą partycypowały w tym w sposób o wiele bardziej proporcjonalny, do ich przychodów. Już kilka lat temu, zamiast podwyższać vat, mogliby ustanowić podatek od przychodów marketów czy banków. No ale nieeee, co by Merkelele powiedziała.

W pełni się zgadzam z tym.

A co do rządów PiSu, to nie widzę tej fatalnej sytuacji IvE. Najprostszym wskaźnikiem mogą być tutaj reakcje zagranicznych mediów, czy przedstawicieli państw. W szczególności Niemiec. Im bardziej narzekają (a niektórzy wręcz straszą, opluwają), tym lepiej dla nas. Bo oczywiste jest, że każde państwo przede wszystkim powinno realizować swoje interesy, a więc prawdziwe przyjazne stosunki można mieć tylko z tymi państwami, którego interesy realizujemy kosztem własnych. Nie ma miejsce na żadne emocje w polityce międzynarodowej. Stąd bawią mnie sformułowania pewnych publicystów, którzy w zeszłym tygodniu pisali, że PiS "obraża Niemcy" swoją chwiejną postawą odnośnie imigrantów (dobrze, że już wszędzie używa się słowa "imigrant", a nie "uchodźca"; trzeba nazywać rzeczy po imieniu).

Po za tym te niebezpieczne narzędzia, nie są tylko niebezpieczne, ale i użyteczne. A jak ktoś chce mi mówić co jest bezpieczne a co nie, to mam do tej osoby dość negatywny stosunek.

Czemu więc miałeś/masz pozytywny stosunek PO? Ach, no tak, działa to przecież tylko w jedną stronę.

A oto jak wygląda typowy przedstawiciel najbardziej zawiedzionych wyborców PiS:
(click to show/hide)

EDIT:
Swoją drogą rzetelnię informuję ws. imigrantów zadekralowali się, że nie przyjmują: Węgrzy, Bułgarzy, Litwa, Łotwa, Estonia.
Były to państwa, które na samym początku odmówiły przyjęcia imigrantów. Podczas gdy rząd Ewy Kopacz podpisał takie zobowiązanie.
Aczkolwiek też z ciekawością czekam na głosowanie w sejmie nad ustawą Kukiza. Orientujesz się może, kiedy to będzie?

Jeśli PiS jej nie przyjmie to są to zwykli jawni zdrajcy i sprzedawczyki, jak by to nikomu nie było wiadomo od przyjęcia przez nich i głosowania za: Traktatu Lizbońskiego
Do ciebie widać absolutnie nie przemawiają żadne liczby i daty. Rozumiem, że matematyka budzi twój paniczny strach, ale liczb nie musisz się bać, naprawdę. Pozwól, że doedukuję cię trochę przy pomocy wikipedii, skoro na słowo mi nie wierzysz: https://pl.wikipedia.org/wiki/Premierzy_Polski#Prezesi_Rady_Ministr.C3.B3w
Polecam równocześnie przeczytać, jakie uprawnienia w tej sprawie miał prezydent, bo stawiasz go tutaj wyżej niż rząd, z tego, co widzę. Ostatecznie wszyscy prezydenci musieli to podpisać.

Swoją drogą, to wygodnie temu Korwinowi. Wszystkie wybory do polskiego parlamentu przegrywa (najczęściej przez własny język), a potem nie ponosi żadnej odpowiedzialności, bo nie ma za co. A potem wszyscy ci, którym udało się do sejmu wejść, to sprzedawczyki. Ciekawe, jakie decyzje by Korwin w tych sprawach podejmował... ach, no tak- możesz tylko wierzyć mu na słowo, bo od ponad 20 lat nie może dostać się do sejmu (czyżby celowo?) i nie ma jak pokazać się w działaniu.
Zresztą w wyborach do PE w 2014 obiecywał (o ile pamiętam), że idzie tam rozwalić system od środka. Do tej pory jedynie zwracał tylko na siebie uwagę, np. poprzez hailowanie. Nic więcej nie zrobił.
"Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie."

soner:wszystkie wypowiedzi na sb sa drukowane i wysylane do rodzicow autorow
sir Luca:moje też?
Alkhadias:Twoje są wysyłane na policję.
soner:razem z probka kalu i moczu

Online ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #794 dnia: Listopad 27, 2015, 19:18:41 »
Wolę zapłacić 10 groszy więcej za mleko, niż tolerować to, że jakieś kauflandy wywożą hajs do reichu, a szaraczki utrzymują państwo.

Spoko tylko szaraczkom podatków nie obniża się a wręcz przeciwnie. Czyli zapłacisz jeszcze więcej. Gratuluję przenikliwości.

Typowy wyborca PiSu. Będę umierał, będę głodował, będę robił z siebie pajaca byle by tylko pogrozić szabelką Rosji albo Niemcom. Szkoda tylko, że jak przyszło by co do czego to po prostu by zgnietli Was jak robaka. To może zamiast robić z siebie błaznów i pseudo patriotów (PiS bardziej nienawidzi Rosji niż kocha Polskę, przypomnę to nie jest patriotyzm) Czas zacząć budować bogactwo w tym kraju poprzez obniżenie podatków.

No ale dla PiSowców wymarzonym krajem jest II RP. Kraj monopoli, bzdurnych ustaw, nacjonalizacji kapitału, biedy, kolesiostwa, szalejącego etatyzmu itd. To nic mnie nie dziwi. Obyśmy tylko jak II RP finalnie nie skończyli.

Były to państwa, które na samym początku odmówiły przyjęcia imigrantów. Podczas gdy rząd Ewy Kopacz podpisał takie zobowiązanie.
Aczkolwiek też z ciekawością czekam na głosowanie w sejmie nad ustawą Kukiza. Orientujesz się może, kiedy to będzie?

No i co z tego, że były to takie państwa? Co do drugiej części to w przyszłym tygodniu będzie wszystko jasne.

Do ciebie widać absolutnie nie przemawiają żadne liczby i daty. Rozumiem, że matematyka budzi twój paniczny strach, ale liczb nie musisz się bać, naprawdę. Pozwól, że doedukuję cię trochę przy pomocy wikipedii, skoro na słowo mi nie wierzysz: https://pl.wikipedia.org/wiki/Premierzy_Polski#Prezesi_Rady_Ministr.C3.B3w
Polecam równocześnie przeczytać, jakie uprawnienia w tej sprawie miał prezydent, bo stawiasz go tutaj wyżej niż rząd, z tego, co widzę. Ostatecznie wszyscy prezydenci musieli to podpisać.

Nie, nie musiał podpisać. Do tego sam Jarosław też negocjował Traktat Lizboński potem przejął to Tusk. Posłowie PiSu nie musieli za tym głosować a to uczynili. Jest to jawna zdrada i tyle. Staliśmy się państwem neokolonialnym a każda ustawa musi być zgodna z prawem Europejskim. To kpiny i PiS jest za to współodpowiedzialny. Stawia ich to w tym samym szeregu zdrajców co PO.

@Korwin

No i realizuje on swoje obietnice. To, że nie jest w ich stanie zrealizować w pełni bo nie rządzi to inna kwestia. Zupełnia inaczej sprawa ma się zaś z PiSem.

@Ustawa Kukiza

W przyszłym tygodniu.