Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Karczemna debata polityczna. Ława główna.  (Przeczytany 102317 razy)

Opis tematu: W I poście linki do powydzielanych tematów

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Daedalus

• Admin Emeryt
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 138
Odp: Karczemna debata polityczna. Ława główna.
« Odpowiedź #720 dnia: Lipiec 15, 2015, 11:28:27 »
Platformie widać obce jest wyciąganie wniosków - dalej żyją w swoim świecie i raźnym krokiem idą ku kolejnej porażce (tak trzymać!). Bronek już dostał nauczkę za swą butę i arogancję, Ewka widać nie chce być od niego gorsza i regularnie serwuje nam solidną dawkę żenady lub wku**ienia. Z jednej strony łazi po pociągach napastując zwykłych ludzi, bo chce pozować na osobę, która szanuje obywateli i jest blisko nich, a z drugiej pokazuje gdzie tak naprawdę Polaków ma, że będzie robić co chce i że możemy jej skoczyć:

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 450
« Odpowiedź #721 dnia: Lipiec 15, 2015, 12:18:06 »
czy się stoi czy się leży, dwieście czterdzieści pięć tysięcy się należy :P

Offline Sefirot

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 45
« Odpowiedź #722 dnia: Lipiec 15, 2015, 14:22:06 »
https://www.youtube.com/watch?v=ML7JTQDNKyM siema jestem żyd, twój przyjaciel, pojednanie spoko jest, dawaj 65 miliardów dla organizacji żydowskich, bo inaczej jesteś antysemita.
Te słynne kury z Mazur też przestaną się nieść. I co? Nie ma mleka, kury się nie niosą... Bronisław hr. Komorowski

Offline Daedalus

• Admin Emeryt
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 138
« Odpowiedź #723 dnia: Lipiec 15, 2015, 15:58:00 »
https://www.youtube.com/watch?v=ML7JTQDNKyM siema jestem żyd, twój przyjaciel, pojednanie spoko jest, dawaj 65 miliardów dla organizacji żydowskich, bo inaczej jesteś antysemita.

Widziałem to już kiedyś, mocne. Pięknie też pokazuje jakim narodem są Żydzi i jaki mają do nas stosunek.

Offline Sefirot

• Awanturnik
  • *
« Odpowiedź #724 dnia: Lipiec 15, 2015, 16:44:16 »
Przede wszystkim pokazuje to, jacy Żydzi potrafią być cwani i wyrachowani.
Te słynne kury z Mazur też przestaną się nieść. I co? Nie ma mleka, kury się nie niosą... Bronisław hr. Komorowski

Offline Arthasan

• Wagant
  • *
  • Piwa: 65
« Odpowiedź #725 dnia: Lipiec 16, 2015, 12:39:21 »
Daedalus, haha! Ty poważnie wierzysz, że to realny wpis na FB? Proszę, znajdź mi to konto Ewy Kopacz i ten wpis! :) Czasami aż za głowę się można złapać jak się pomyśli jak łatwo ludzie dają się zmanipulować... Najpierw takim stronom, potem Kukizowi i innym "politykom"...
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości.

Offline Oktawian

• Zbrojny
  • *
  • Piwa: 86
« Odpowiedź #726 dnia: Lipiec 16, 2015, 13:54:02 »
Nie no, to na pewno nie może być oficjalny profil Ewy Kopacz. Swoją drogą jak już tutaj piszę to się pożalę. Czy tylko mi, nasza premier przypomina śmieszną, nieogarniętą babcię? Jej próby bycia obytą, styl mówienia i wyuczony public relations są tak komiczne, że...no nie mogę na nią patrzeć bez zażenowania. Jeszcze umieścić jej zachowanie w tej populistycznej kampanii PO i tragikomedia jak się patrzy... szkoda, że kosztem  nas wszystkich:P

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 450
« Odpowiedź #727 dnia: Lipiec 16, 2015, 14:36:54 »
Takie 'wątpliwości' co do osoby pani premier można było odczuć właściwie na początku jej 'panowania', kiedy przedstawiała skład rady ministrów... jedna z charakterystyk utkwiła mi szczególnie w pamięci, a brzmiała tak: "Cezary Grabarczyk - kocha ludzi". No dyć nojlypszy minister, jo tyż mu przaja....

Offline Sefirot

• Awanturnik
  • *
« Odpowiedź #728 dnia: Lipiec 16, 2015, 22:52:35 »
Jednakże jest lepsza od Szydła.

Offline Warder

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 230
« Odpowiedź #729 dnia: Lipiec 16, 2015, 23:24:55 »
 Szydło przynajmniej ma program zmian. PO, zdając sobie sprawę z tego, że przez ostatnie lata strasznie się pogubili, szerokie skrzydła okazały się pułapką, a partia kompletnie straciła charakter, wynalazło hasło, że PiS zmieni Polskę w Grecję.  Mogę się zakładać, że autorem wałkowania tego i przedstawiania siebie jako tych racjonalnych był Kamiński, bo faktycznie hasło jest sensowne. Oto podwyższono nam podatki, jest u nas tak sobie, bardzo doskwiera masowa emigracja a PiS wychodzi i mówi, że można to zmienić a przynajmniej próbować. Wtedy PO mówi, że tylko ich rządy ratują nas przed Grecją. Szkoda tylko, że to rząd PO zadłużył Polskę na wiele miliardów, i szkoda, że Gierek biorąc swoje kredyty pożytkował je o wiele mądrzej. Gdybym miał do wyboru jego albo obecnie rządzących, 100 razy bardziej wolałbym owego komunistę z którego inwestycji do dzisiaj korzystamy.

Offline Sefirot

• Awanturnik
  • *
« Odpowiedź #730 dnia: Lipiec 17, 2015, 12:36:22 »
Jaki jest program zmian Szydło, bo jestem ciekaw. Taki realny, nie populizmy. Chyba żaden szanujący się POowiec ani PiSowiec nie zaprzecza, że te partia co innego mówią, co innego robią. Dlatego jest w PiSie pewna nadzieja.

Offline Warder

• Najemnik
  • *
« Odpowiedź #731 dnia: Lipiec 17, 2015, 14:46:28 »
  Wskazywanie na chęć opodatkowania wielkich sklepów i uszczelnienia ordynacji podatkowej, to nie jest populizm. To mocno uderzy w te koncerny które sprytnie unikają płacenia tu podatków, często wykorzystując luki w naszym prawie. To się odbije na nas. Popieram to, choć wiem, że koszty mogą zaboleć.  Dalsze trwanie w stanie gdzie, wielkie zachodnie koncerny wypierają nasze sklepy, często dlatego, że nasze markety nie mogą zawierać umów z spółkami matkami - to może okazać się na dłuższą metę boleśniejsze.
PiS wskazuje na problem, że trzeba odbudowywać polski przemysł. Zwiększyć kwotę od podatku - dla mnie, to ważny postulat, denerwuje mnie jednak to, że jest przedmiotem targów kto da więcej. Kwota ta powinna być obliczana, niezależnie od możliwości budżetowych, oszczędności trzeba bowiem szukać gdzie indziej - nieetyczne jest żerowanie, pobieranie kasy na budowę dróg i utrzymywanie szkół od tych których nie stać na paliwo ani podręczniki.
 Kolejna rzecz jest taka, że Niemcy obniżyły wiek emerytalny gdy całej Europie sugerują, aby pracowała jak najdłużej. Oczywiście, chcą dla wszystkich jak najlepiej.
 Oczywiście w każdym programie znajdzie się trochę haseł populistycznych. Jednak to co mówi Janusz Korwin-Mikke, że "obniżymy podatki i samo się zrobi" to jest ignorowanie rzeczywistości, że zostaliśmy neokolonią. Potraktowano nas jak Burundi. Kupić, zwolnić, wywieźć sprzęt, sprzedać ziemie. Tu trzeba poważnej ingerencji państwa we własne interesy, aby może za kilka lat pójść ścieżką Janusza Korwina- Mikkego.  Bo dzisiaj potrzebujemy fabryk, tutaj musi się coś zacząć produkować, inaczej skończymy jak Grecja która żyła tylko z turystyki i to ją zabiło, bo słynne i wałkowane dodatki za mycie rąk dotyczyły grupy mniejszej niż aktywni polscy gracze na warbandzie xD

Offline Sefirot

• Awanturnik
  • *
« Odpowiedź #732 dnia: Lipiec 17, 2015, 14:58:20 »
Opodatkowanie wielkich sklepów jest ok. Zabawne jest to, że taki Lidl brał ponad miliard dolarów kredytu z funduszów europejskich. Jeszcze ważniejsze jest pozwolenie Polakom na zgromadzenie kapitału i rywalizację z nimi, a tego się nie zrobi bez niskich danin na rzecz państwa. http://natemat.pl/147825,skad-sie-wzial-karp-za-zlotowke-lidl-i-kaufland-dostaly-900-mln-dolarow-kredytu-na-rozwoj-biznesu-w-europie-wschodniej
Kwota wolna od podatku nie wzmocni przemysłu, tylko zwolni z podatku najuboższych, jakichś zamiataczy ulic itd. Bo znaczne jej podniesienie, jak np. w UK, tak kwota wolna od podatku realnie wpływała na część społeczeństwa, jest niemożliwa, z tego co pamiętam.
Korwin twierdzi, że jak się zniesie podatki, to Polacy się wzbogacą i sami zaczną tworzyć konkurencję dla Niemców. Ja osobiście sądzę, że marki zagraniczne powinny być dyskryminowane, tak jak w Niemczech i Francji.
Fabryki są, tylko nie polskie zazwyczaj.

Offline Warder

• Najemnik
  • *
« Odpowiedź #733 dnia: Lipiec 17, 2015, 20:51:39 »
 Jesteśmy w Unii ciężko tutaj o dyskryminacje, choć nie wiem jak z tym jest w Niemczech. Wiem, że cła wprowadzić nie możemy, także zbytnie ingerencje w rynek mogą zwrócić na nas oko komisji.
 Niemcy wiem jednak, że kochają swoje produkty. Jak mają iść do lidla albo auchan to idą do lidla, tak przynajmniej słyszałem. Może to jest ta dyskryminacja, jaką miałeś na myśli.
  To wcale tak nie działa jak w amerykańskim śnie, że jak zniesiemy podatki to za kilka lat coś się ruszy. Kwota wolna od podatku także nie ruszy wiele, ale przynajmniej będzie sprawiedliwiej.

Offline Sefirot

• Awanturnik
  • *
« Odpowiedź #734 dnia: Lipiec 17, 2015, 22:04:14 »
Sprawiedliwiej, czyli mniej utalentowani będą musieli płacić mniejszą daninę? Nie według wszystkich jest to sprawiedliwe. Bogaci muszą płacić dodatkowy podatek za nieruchomości, oddają więcej pieniędzy na vat (bo więcej kupują), mają większe składki emerytalne i tak dalej. Kiedyś musieli służyć w wojsku (szlachta). Może lepiej przywrócić to rozwiązanie, będzie chyba bardziej moralne. :P
Poprawić warunki życia najuboższym (i nie tylko skrajnej biedzie która by się podciągała, bo, tak, była by to skrajna bieda) najłatwiej było by chyba a) wspierając moralne społeczeństwo (proszę samemu sobie odpowiedzieć, dlaczego takie społeczeństwo lepiej sobie radzi), nie tylko politycznie b) obniżając podatki i likwidując niektóre nieefektywne instytucje populistyczne.

Wydawało mi się, że zagraniczne firmy miały utrudnione ogólnie zakładanie sklepów itd., coś takiego kiedyś czytałem. Teraz nie mogę tego znaleźć. A może to było jeszcze przed UE?