Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Karczemna debata polityczna. Ława główna.  (Przeczytany 101321 razy)

Opis tematu: W I poście linki do powydzielanych tematów

Online ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 473
  • Let me take you to the movie
  • Steam ID: Mój status Steam
Odp: Karczemna debata polityczna. Ława główna.
« Odpowiedź #660 dnia: Marzec 19, 2015, 20:07:19 »
Korwin wchłonięty przez PiS dobre jaja. Korwinowcy zawrą koalicję z każdym kto przepchnie ustawy dobre dla Polski. A więc może to być PiS, PO zobaczymy.

Offline AdamKur

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 62
« Odpowiedź #661 dnia: Marzec 19, 2015, 22:09:29 »
Samoobrona myślała tak samo. Jak skończyli? Partii nie ma, skandale wciąż są a szef się zabił. Smuteczki.

Btw, Sefirot, wypiłem z tobą bruderszaft?
"My name is Ozymandias, king of kings:
Look on my works, ye Mighty, and despair!"

Online ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #662 dnia: Marzec 19, 2015, 22:16:37 »
Populistyczną partię o lewicowych poglądach mylić z KORWINem. Ręce opadają.

Offline Sefirot

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 45
« Odpowiedź #663 dnia: Marzec 19, 2015, 22:28:06 »
Nie, ale bardzo Cię cenię. Przepraszam i proszę o wybaczenie.
Te słynne kury z Mazur też przestaną się nieść. I co? Nie ma mleka, kury się nie niosą... Bronisław hr. Komorowski

Offline AdamKur

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 62
« Odpowiedź #664 dnia: Marzec 19, 2015, 22:29:15 »
Korwin ma poglady anarchistyczne. Pasują do siebie. A w sumie nie chodziło mi o poglądy SO i JKM, a raczej model "współpracy" z PiS'em i Kaczyńskim.
"My name is Ozymandias, king of kings:
Look on my works, ye Mighty, and despair!"

Online ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #665 dnia: Marzec 20, 2015, 09:11:30 »
Tyś panie chyba nie czytał co to anarchia. Anarchia zakłada nie fukcjonowania żadnej władzy oraz praw. Korwin chcę aby istniało państwo które przestrzega władzy i prawa, po prostu nie ma ono ingerować w życie obywatela. Ze zdziwieniem czytam skąd takie pomysły przychodzą ludziom do głowy, że to niby anarchia. W czasach nowożytnych gdy europejczycy rządzili światem przez setki lat tak było. Do zasad tej cywilizacji chcę Korwin powrócić. Gdzie Ty tam widzisz anarchię to ja nie wiem.

Offline Octavian

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 336
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #666 dnia: Marzec 22, 2015, 18:18:33 »
Zamach, 3 Polaków nie żyje,...
Czy to coś zmienia, cz tak na prawdę to smutne w takim sensie jak smutny jest wypadek drogowy, w którym giną ludzie.
Czy to cokolwiek zmieniło w naszej sytuacji?

Offline beanshee

• Wagant
  • *
  • Piwa: 164
« Odpowiedź #667 dnia: Marzec 22, 2015, 19:50:25 »
To wprowadzili w końcu tę żałobę narodową?
Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

Online Hubtus

• Newsman Bannerlord
  • Opój
  • *
  • Piwa: 125
« Odpowiedź #668 dnia: Marzec 22, 2015, 21:44:58 »
Taka to jest już nasza medialna rzeczywistość. Pisanie codziennie o wydarzeniach, które dzieją się każdego dnia jest nudne dla mediów, bardziej na rękę jest im robić z igły widły. Jak to mawiał Stalin "Śmierć jednego człowieka to tragedia. Śmierć milionów ludzi to statystyka.". Jak widać maksyma ta z czasem się wcale nie starzeje.

A tak poza tym to na całym świecie rocznie jest ponad 11tyś. zamachów terrorystycznych, więc robienie z tego wielkiej tragedii narodowej jest moim zdaniem  nie na miejscu. W takim Iraku od pojedynczego zamachu ginie czasem nawet kilkaset ludzi, a w roku 2013 zginęło tam 6362 osoby właśnie od zamachów terrorystycznych(źródło: http://www.visionofhumanity.org/#page/indexes/terrorism-index/2013 ). Dlatego właśnie media nie są dla mnie zazwyczaj głównym wyznacznikiem informacji. Mówią to co się najlepiej sprzeda. Reszta jest już nieistotna. Na pocieszenie dodam, że w Polsce zamachów terrorystycznych już od dawna nie było i miejmy nadzieję, że tak zostanie :).

Offline Octavian

• Najemnik
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #669 dnia: Marzec 23, 2015, 10:57:41 »
Czytałem, że ludzi którzy przeżyli pierwszą wojnę i drugą jako gorszą wspominali pierwszą - bo była większym szokiem.
Ale za najgorsze uznawali napięcie w okresie pomiędzy wojnami i gdy druga wybuchła odczuwali coś w rodzaju ulgi. Bo w końcu było wiadomo skąd to napięcie i w co się zmaterializowało. To oczywiście bardzo ekstremalny przykład, ale chodzi mi o to, że poczułem coś takiego jak ulga, że teraz też strzelają do Polaków, bo za długo to wisiało w powietrzu. Strzelają, a nie odcinają żywcem głowy, czy może coś jeszcze gorszego, w tym sensie, że skończyło się czekanie na tragedię, bo już się wydarzyła.
Od dawna Polacy stoją po drugiej stronie barykady niż skrajni muzułmanie, ale nic z tego nie wynika. I to było dziwne, torturujemy jeńców, posyłamy żołnierzy, wspieramy na inne sposoby walkę z terrorystami, a po za przypadkowymi osobami, które zginęły w zasie zamachu 11 września nic się nie dzieje. Walczymy z Alkaidą i nic. To rodziło napięcie, bo coś się przecież musi dziać, oni muszą coś szykować! Tylko nie wiadomo co, a tu proszę okazało się, że będą do nas strzelać. Co oczywiście jednak niczego nie zmieniło, po za tym, że nie trzeba się już denerwować, że wydarzy się coś zupełnie nieoczekiwanego. Coś tak strasznego, że człowiek nie mógł sobie tego jeszcze wyobrazić.
Czyli strzelają do nas, co nie jest niczym zaskakującym. Wszystko wróciło do normy.

Offline beanshee

• Wagant
  • *
« Odpowiedź #670 dnia: Marzec 23, 2015, 11:27:24 »
Akurat w Tunezji strzelali do naszych przypadkowo. Szok będzie jak dojdzie do zamachu na terenie kraju. Albo celem będą wyłącznie Polscy turyści.

Offline Octavian

• Najemnik
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #671 dnia: Marzec 23, 2015, 11:56:19 »
Tak, ale nikt nie pytał, czy przypadkiem nie ma tam Polaków, ani nie przeprosił za ofiary wśród przypadkowych osób.
Gdyby ktoś zaczął krzyczeć, że jest Polakiem, to raczej by się nie uratował.
Ale masz rację, zamach w kraju to byłoby coś innego.

Online Hubtus

• Newsman Bannerlord
  • Opój
  • *
« Odpowiedź #672 dnia: Marzec 23, 2015, 20:46:53 »
Raczej wątpię, żeby u nas wydarzył się w bliższej perspektywie czasu jakiś zamach terrorystyczny zorganizowany przez skrajnych Islamistów. W Afganistanie  polskich żołnierzy już nie ma, przynajmniej jako sił stabilizacyjnych, więc za bardzo im nie wadzimy. Poza tym Islam jako religia też nie jest u nas zbyt popularna, zatem i potencjalnych zamachowców raczej nie ma. Także sytuacja taka wydaje mi się bardzo mało prawdopodobna.
Coś czuję, że najbliższe lato będzie dobrym sezonem wakacyjnym dla polskich hotelarzy, bo tanie opcje w ciepłych krajach morza śródziemnego, będą pewnie w tym roku rzadko wybieraną opcją.

Offline beanshee

• Wagant
  • *
« Odpowiedź #673 dnia: Marzec 23, 2015, 21:44:05 »
Z drugiej strony nasz kraj wydaje się być banalnym celem do ataku.

Online Hubtus

• Newsman Bannerlord
  • Opój
  • *
« Odpowiedź #674 dnia: Marzec 23, 2015, 23:52:05 »
Jak dla mnie jesteśmy tak samo dobrym celem jak każdy inny kraj. Żadne państwo nie jest w stanie zapewnić nieprzepuszczalnej bariery przed tego typu atakami. Jedyne co można zrobić to wyszukiwać i ewentualnie wyłapywać potencjalnych zamachowców, oraz wprowadzić odpowiednie kontrole i procedury utrudniające ten proceder, a to i tak nie wyeliminowuje zagrożenia, a jedynie je minimalizuje. Moim zdaniem jak jakaś organizacja będzie chciała przeprowadzić w jakimś kraju zamach, to wcześniej, czy później i tak to zrobi. Najwyżej z mniejszym rozmachem. Tutaj jedynie widzę bardziej priorytetowe cele i mniej. Trudność wykonania takiej zbrodniczej akcji ma raczej niewielkie znaczenie.