Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Karczemna debata polityczna. Ława główna.  (Przeczytany 102456 razy)

Opis tematu: W I poście linki do powydzielanych tematów

Offline Sefirot

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 45
Odp: Karczemna debata polityczna. Ława główna.
« Odpowiedź #555 dnia: Sierpień 04, 2014, 23:35:53 »
No i co? Odnośnie złych Żydów - mają to do siebie chyba, że łączą się w grupy i są skuteczni. Dobrze wykształceni, nieraz z wyższych sfer. Działają wszędzie, źle i dobrze.
Te słynne kury z Mazur też przestaną się nieść. I co? Nie ma mleka, kury się nie niosą... Bronisław hr. Komorowski

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 450
« Odpowiedź #556 dnia: Sierpień 05, 2014, 00:06:25 »
Kurczę, dlaczego my nie jesteśmy tacy źli?

Offline beanshee

• Wagant
  • *
  • Piwa: 164
« Odpowiedź #557 dnia: Sierpień 05, 2014, 07:57:04 »
Taki niemiecko-żydowski dowcip sprzed wojny mi się przypomniał.
Idzie Abraham Goldblum ulicą i widzi, że na ławce siedzi Moryc Finkenbern i czyta "der Sturmer". Więc podchodzi do niego i woła oburzony:
-Moryc, co Ty? Taki szmatławiec czytasz?
A Finkenbern na to:
-A tak. Bo jak czytam nasze gazety to nic tylko tu pogrom, tam spalili synagogę a w całym kraju antysemityzm. A tu? Żydzi opanowali banki. Żydzi wykupują fabryki. Żydzi żądzą światem. Od razu przyjemniej się robi.
Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

Offline Leinnan

• Rybałt
  • *
  • Piwa: 58
  • Szczęść Boże, służby i loże
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #558 dnia: Sierpień 05, 2014, 21:27:47 »
http://www.mountblade.info/forum/index.php?topic=13369.msg283119#msg283119 Pisałem o tym w kontekście Rosjan piszących o nas.
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens
W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakżebyśmy to mogli dowodami obalić?

steam | space fight |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 450
« Odpowiedź #559 dnia: Sierpień 06, 2014, 00:34:51 »
heh, co za pamięć :)
Ale imho coś jest z tym, że Polacy to niby zawsze ci dobrzy i w sumie zwykle poszkodowani. Tzn. obecnie w świadomości(czy też z nowymi pokoleniami...) to się zmienia, ale te celebrowanie powstania warszawskiego, znaczy się te oficjalne, ja odczytuję jako pochwałę ofiary ludzkiej i materialnej, bo przecież Bronisław jedynie może powiedzieć, że 'powstanie będzie rodzić dyskusje' czy coś w tym stylu dyplomatycznego lania wody. Tymczasem wejdzie na ekrany film Komasy. Jestem bardzo go ciekawy, bo z tego ostatniego z archiwalnych taśm dwóch braci powstańców nie powstało nic specjalnie posuwającego dyskurs do przodu(btw. był też średnio zrobiony).

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 478
  • Let me take you to the movie
« Odpowiedź #560 dnia: Sierpień 06, 2014, 10:56:16 »
Nie no celebrowanie klęsk i to tak spektakularnych to niezły masochizm. Nawet nie chcę wchodzić w to czy to miało sens czy nie. Według mnie nie miało jednak mniejsza o to, klęska to klęska. Ja olewam te obchody powstania. Klęski kontemplujemy na cmentarzach, pamiętamy o ofiarach, wyciągamy wnioski jednak powinniśmy się wstydzić klęsk.  Mało zwycięstw mamy? Rosjanie świętują wydarzenia z 17w. To my też możemy. Na szczęście cieszę się, że u mnie na wielkopolskiej ziemi od czasu okrągłej rocznicy i nawet ciut wcześniej powrócono do hucznego obchodzenia naszego zwycięskiego powstania. Naprawdę serce się cieszy.

Offline Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 308
« Odpowiedź #561 dnia: Sierpień 06, 2014, 11:48:37 »
Powstanie i ofiary trzeba pamiętać bez względu na jego sens, ale takie świętowanie go i robienie z tych obchodów na siłę czegoś wielkiego po prostu jest denne. W Polskiej historii jest tyle pięknych zwycięstw i sukcesów, że należy im się jeszcze więcej uwagi. Za to "imprezy" z grobową atmosferą i rozmyślaniem nad zmarłymi czy jeszcze inne smoleński, Katynie powinny zejść na drugi plan bo promują defetyzm i kompleksy narodowe. Kiedy ich jest za dużo i dominują - są jak rak. Osobiście chciałbym widzieć obchody Grunwaldu ponad powstaniem.

Offline Sefirot

• Awanturnik
  • *
« Odpowiedź #562 dnia: Sierpień 06, 2014, 14:31:22 »
Oj tam oj tam.
Te słynne kury z Mazur też przestaną się nieść. I co? Nie ma mleka, kury się nie niosą... Bronisław hr. Komorowski

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 478
  • Let me take you to the movie
« Odpowiedź #563 dnia: Sierpień 06, 2014, 17:05:37 »
Trebron pięknie podsumował <3

Offline Moczymord

• Hulaka
  • *
  • Piwa: -2
« Odpowiedź #564 dnia: Sierpień 06, 2014, 21:24:09 »
Ciekawi mnie jak będą obchodzone uroczystości Bitwy Warszawskiej, która była jednym z największych polskich zwycięstw. Chciałbym, by odbyło się to z równą pompą jak na obchodach Powstania Warszawskiego.
Zbyt wysoka sygnaturka została usunięta. Tak w ogóle 450 pixeli to chyba nowy rekord

Offline Warder

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 230
« Odpowiedź #565 dnia: Sierpień 13, 2014, 17:01:33 »
   Historia z kultem powstania dla mnie jest śmieszna. "Zwyciężyć i spocząć na laurach to porażka, być zwyciężonym ale nie ulec- to zwycięstwo!". Powstanie było straszną klęską, po której dalej jednak chcieliśmy walczyć o wolną Polskę. Walka taka odbywała się w lasach ale i dla mnie, wtedy gdy nauczycielka zbierała klasę do kąta i po cichu opowiadała im o Katyniu. Zwyciężyliśmy bo mimo takiej klęski nie załamaliśmy się jak Czesi po Białej Górze. Dzisiaj jednak chcielibyśmy zapomnieć, że największa klęska naszych czasów była klęską. Przez lata powstanie było symbolem walki o wolną Polskę. Dziś jednak musimy rozliczyć się z tym. Musimy bo niestety Jelcyn dał do zrozumienia Wałęsie, że gdyby ujawnili pełną prawdę z archiwów nam pozostałoby tylko płakać i pisać historię na nowo. Niestety, nie jest wykluczone, że Okulicki (Wcześniej torturowany brutalnie przez nkvd 35 dni) z powstaniem zachował się mniej więcej tak: https://www.youtube.com/watch?v=TutWFvc1grI
   To tylko hipoteza. Ale moim zdaniem są szanse na to, że Okulicki pracował dla NKVD. Choć pewne fakty tu można tłumaczyć na dwa sposoby. Okulicki był zwolennikiem zostania armii polskiej w ZSRR, co można tłumaczyć albo chęcią wyzwalania ziem naszych przez naszą armię albo działanie pod dyktando Stalina.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2014, 17:13:33 wysłana przez Warder »

Offline Ephedrinum

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 4
  • Dziki Pasterz Bandyta
« Odpowiedź #566 dnia: Sierpień 14, 2014, 23:08:06 »
Ręce opadają.
Klęski wywyższa się ponad zwycięstwa, o ile te drugie się w ogóle pamięta. Co tam bilans zysków i strat? Po co to komu? Liczy się pieprzony romantyzm.

Kiedyś Grunwald ustanowiono pierwszym świętem państwowym i był nim aż do rozbiorów.
A dzisiaj?
Grunwald ogranicza się do imprez na polach grunwaldzkich, o których rzadko kiedy możemy usłyszeć w telewizji.

Offline Warder

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 230
« Odpowiedź #567 dnia: Sierpień 14, 2014, 23:24:20 »
Przez lata powstanie urosło do miana takiego symbolu walki za wolną Polskę. Dzisiaj gdy ją mamy, irytujące jest to, że zapominamy o Wilnie. Mieście które gdyby nie zdrada sowietów, naprawdę byłoby Polskie bo my je wyzwoliliśmy.

Offline beanshee

• Wagant
  • *
  • Piwa: 164
« Odpowiedź #568 dnia: Sierpień 14, 2014, 23:29:22 »
Ręce opadają.
Klęski wywyższa się ponad zwycięstwa, o ile te drugie się w ogóle pamięta. Co tam bilans zysków i strat? Po co to komu? Liczy się pieprzony romantyzm.

Kiedyś Grunwald ustanowiono pierwszym świętem państwowym i był nim aż do rozbiorów.
A dzisiaj?
Grunwald ogranicza się do imprez na polach grunwaldzkich, o których rzadko kiedy możemy usłyszeć w telewizji.

Akurat o Grunwaldzie słychać co roku. Media ostatnio polubiły rekonstrukcje historyczne więc Grunwald to dla nich świetny temat.
Co nie zmienia faktu, że oficjalne obchody pod Grunwaldem są nudne jak flaki z olejem. Zazwyczaj biorą w nich udział tylko oficjele, trochę wojska i przymusowo spędzani harcerze z okolicznych obozów.
Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

Offline Sefirot

• Awanturnik
  • *
« Odpowiedź #569 dnia: Sierpień 15, 2014, 01:25:07 »
Zwycięstwo pod Grunwaldem, Cedynią, Kircholmem, bitwa pod Zieleńcami et cetera. Nie ważna jak dawno były, ważne, że służyły Polsce. Ważne, by mogły być symbolem walki i zwycięstwa. Natomiast Powstanie Warszawskie nie powinno być czczone! Co innego ofiary tej skrajnej nieodpowiedzialności... jednak to nie jest czas na parady i zadumy, raczej na żałobę.