Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Karczemna debata polityczna. Ława główna.  (Przeczytany 101866 razy)

Opis tematu: W I poście linki do powydzielanych tematów

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lejba Goldszmit

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 64
Odp: Karczemna debata polityczna. Ława główna.
« Odpowiedź #540 dnia: Lipiec 27, 2014, 14:11:58 »
Tak, tak każdy Ukrainiec to potomek mordercy mimo że z milionowego narodu w bojówkach mordujących było może kilka tysięcy. Cebula w tobie mocna.

W Polsce przynajmniej się nie gloryfikuje zbrodniarzy wojennych jak na Ukrainie.
Ja osobiście jestem (Jarl) za ideą łączenia pułków Legia Nadwiślańska która była między 4pp a 5pp była dobra albo inne korpusy. Jak przedstawiciel polskich pułków są za proszą o komentarz.

Offline Arthasan

• Wagant
  • *
  • Piwa: 65
« Odpowiedź #541 dnia: Lipiec 27, 2014, 14:17:52 »
W Polsce przynajmniej się nie gloryfikuje zbrodniarzy wojennych jak na Ukrainie.

Są oni takimi samymi "zbrodniarzami wojennymi" jak polscy powstańcy.  Polacy represjonowali Ukraińców na Wschodzie, a kiedy oni poczuli wiatr w żaglach zapłacili nam pięknym za nadobne. Naturalna kolej rzeczy. Gdyby Polacy mieli taką możliwość myślę, że wobec Rosjan czy Niemców byliby równie mili :)
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości.

Offline Lejba Goldszmit

• Hulaka
  • *
« Odpowiedź #542 dnia: Lipiec 27, 2014, 14:19:21 »
Są oni takimi samymi "zbrodniarzami wojennymi" jak polscy powstańcy.  Polacy represjonowali Ukraińców na Wschodzie, a kiedy oni poczuli wiatr w żaglach zapłacili nam pięknym za nadobne. Naturalna kolej rzeczy. Gdyby Polacy mieli taką możliwość myślę, że wobec Rosjan czy Niemców byliby równie mili :)

Powiedz mi w którym momencie Polacy mordowali bezbronne ukraińskie dzieci i kobiety ?
Ja osobiście jestem (Jarl) za ideą łączenia pułków Legia Nadwiślańska która była między 4pp a 5pp była dobra albo inne korpusy. Jak przedstawiciel polskich pułków są za proszą o komentarz.

Offline Arthasan

• Wagant
  • *
  • Piwa: 65
« Odpowiedź #543 dnia: Lipiec 27, 2014, 14:21:33 »

O tym mówię. Staram się przy okazji zwrócić uwagę na to, że to sprawa już dawno "przedawniona". Każdy, kto teraz dyskryminuje Ukraińców, bo to "potomkowie Bandery" to, zgodnie ze słowami Trebrona, cebulak :D Ludzie, jak możecie w sobie skrywać tyle kwasu do Bogu ducha winnych ludzi? Tak samo z Niemcami...
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości.

Offline Prußak

• Sołtys
  • *
  • Piwa: 236
  • Ten, który mówi sam sobie dobranoc, dobranoc
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #544 dnia: Lipiec 27, 2014, 14:23:05 »
Tak, tak każdy Ukrainiec to potomek mordercy mimo że z milionowego narodu w bojówkach mordujących było może kilka tysięcy. Cebula w tobie mocna.
Dopowiadasz sobie słowa, których nie użyłem.  Co chcesz przez to osiągnąć?
Stwierdzam jedynie, że zachód Ukrainy jest nacjonalistyczny i polska mniejszość jest dyskryminowana. Gdyby u nas na zachodzie żyliby w dużych skupiskach Niemcy i byliby oni dyskryminowani ze względu na swoją narodowość to wtedy strona niemiecka by z pewnością zainterweniowała. A u nas największe poruszenie miało miejsce w poprzednim roku, gdy kibice Lecha wywiesili transparent obrażający Litwinów. Taki jest nasz rząd, który nie interesuje się prawami Polaków jako mniejszości na wschodzie Europy.
Poza tym tereny przygraniczne nadal kultywują i nazywają Bandere bohaterem. To dlaczego w Polsce, w wielu szkołach usuwa się patrona Karola Świerczewskiego i nazywa się go potem zbrodniarzem mordującym Ukraińców? Taka jest nasza mentalność, my musimy sypać głowy popiołem i uważać się za winnych (za wiele lat będzie na porządku dziennym, że to Naziści i Polacy wywołali II WŚ ~ zresztą już tak jest), a innych traktujemy z szacunkiem i mimo ich zbrodni uważamy ich za poszkodowanych.
Poza tym, jak uważasz że ja jestem cebulą, to spójrz na siebie gdzie jesteś, wsiowy chłopcze ;)
PS. Jak dobrze pamiętacie, to właśnie Janukowycz odebrał Banderze status bohatera narodowego Ukrainy po tym jak obdarzył nim go Juszczenko. Gdyby nie to, to Ukraina z Banderą w roli bohatera próbowałaby wstępować do Unii. Śmiech na sali.
Hah jesteśmy chyba jedynym klanem  który  grał z nimi spara  w którym nie było  Wulgaryzmu i kutni Ale za to mecz nie był  fair-play prośby  o  zablokowanie kamery obserwatora nic nie dawały  chociaż  na serwerze był admin...

Offline Lejba Goldszmit

• Hulaka
  • *
« Odpowiedź #545 dnia: Lipiec 27, 2014, 14:28:58 »
O tym mówię.

Ale nigdy takiej sytuacji nie było,a  w najbliższej przyszłości nie będzie. Represjonowanie Ukraińców przez Polaków na Wschodzie jak sam wspomniałeś się nie ma jak do rzezi bezbronnych ludzi.

Offline Moczymord

• Hulaka
  • *
  • Piwa: -2
« Odpowiedź #546 dnia: Lipiec 27, 2014, 16:12:33 »
Ukraińcy to ciemna masa. Gdy ktoś ich podburzy mogą przemienić się w swołocz.
Zbyt wysoka sygnaturka została usunięta. Tak w ogóle 450 pixeli to chyba nowy rekord

Offline Waldzios

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 50
  • "Let me see your war face."
« Odpowiedź #547 dnia: Lipiec 27, 2014, 17:31:29 »
Ukraińcy to ciemna masa. Gdy ktoś ich podburzy mogą przemienić się w swołocz.
Takim bełkotem przyznajesz racje Ukrainskim nacjonalistom, twierdzącym ze "lachy" nienawidzą Ukraińców bez powodu.

Poparcie dla nacjonalistów na Ukrainie wynosi kilka procent, potwierdziły to wybory prezydenckie, Petro Poroszenko to reprezentant centroprawicowej partii "Nasza Ukraina". Skoro cała Ukraina jest faszystowska, to dlaczego obywatele nie glosują na faszystów?

Rzęż wołyńska to zbrodnia, ale jednocześnie tylko krótki epizod w historii Ukrainy i Polski , patrząc realnie 50-60 tys ofiar to nic w porównaniu do zbrodni hitlerowców czy sowietów.
Temat "bohaterstwa" Stepana Bandery jest dość kłopotliwy, odpowiada za powstanie UONu, ale jego bezpośrednia odpowiedzialność za zbrodnie "banderowców" jest dyskusyjna, jako ze przesiedział ten okres w obozie koncentracyjnym. Trzeba pamiętać ze nie każdy zwolennik Bandery jest koniecznie zwolennikiem "banderowców".
Moskwa od zawsze skutecznie rozgrywała Polaków przeciw Ukraińcom i odwrotnie, rzęż wołyńską i akcje "Wisła" rozdmuchano w obu krajach to rozmiaru porównywalnego z holokaustem, niestety nadal jej się to udaje.

Powtarzam, "banderowców" należy ostro krytykować, praw mniejszosci bronic, ale powtarzanie bajek o "faszystowskiej" Ukrainie to całowanie Putina w tyłek.
"There Ain't No Such Thing As A Free Lunch"

Offline Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 307
« Odpowiedź #548 dnia: Lipiec 27, 2014, 18:57:16 »
Ideologiczny ból dupy, rozdrapywanie starych ran i roszczeniowe podejście - to co prezentują ludzie rzucający na prawo i lewo o Wołyniu, jest najgorszym wstępem do uprawiania polityki. Tu liczą się interesy a silna i niezależna/zależna od Polski Ukraina jest dla nas lepsza.

Poparcie dla nacjonalistów na Ukrainie wynosi kilka procent, potwierdziły to wybory prezydenckie, Petro Poroszenko to reprezentant centroprawicowej partii "Nasza Ukraina". Skoro cała Ukraina jest faszystowska, to dlaczego obywatele nie glosują na faszystów?
Jak to czemu? Przecież to pewnie spisek i Poroszenko został podstawiony przez faszystów. Albo w ogóle wszyscy Ukraińcy to faszyści pod przykrywką xD

Offline Octavian

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 336
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #549 dnia: Sierpień 04, 2014, 16:10:14 »
"Jestem za wojną, ale przeciw żołnierzom" - Bill Hicks

to tak na marginesie dyskusji o "casus belli".    :)

Offline Sefirot

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 45
Te słynne kury z Mazur też przestaną się nieść. I co? Nie ma mleka, kury się nie niosą... Bronisław hr. Komorowski

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 478
  • Let me take you to the movie
« Odpowiedź #551 dnia: Sierpień 04, 2014, 19:37:37 »
Ten miliard i tak to jest nic w budżecie i w realnej perpektywie. Co nie zmienia faktu, że Ci co wydali decyzje o płaceniu tego powinni iść do kryminału. Tak samo odnośnie tego filmu. Do tego gdzie Ci źli żydzi niszczący polskę. No cóż wroga można sobie wykreować, jednak wypadało by aby on realnie istniał. Do tego nawet gdyby uznać te postulaty za realne. To co z tego, że wprowadzi się 3 miliony nowych obywateli i będzie nowy język urzędowy. Nic się zwykłemu kowalskiemu nie wydarzyło by. Polska z żydami bardzo dobrze żyła, oni napędzali gospodarkę. Ja jestem nawet za w erze niżu demograficznego. Pff

Offline Sefirot

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 45
« Odpowiedź #552 dnia: Sierpień 04, 2014, 21:44:02 »
Ja też lubię Żydów za wielu żydowsko-polskich artystów, ale jeśli ten film naprawdę wygląda tak, jak jest mówione w filmie i do tego jest fundowany przez Polski kraj, to to jest patologia. :)
Te słynne kury z Mazur też przestaną się nieść. I co? Nie ma mleka, kury się nie niosą... Bronisław hr. Komorowski

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 478
  • Let me take you to the movie
« Odpowiedź #553 dnia: Sierpień 04, 2014, 21:51:42 »
No wg. mnie trzeba rozgraniczyć w dyskusji o żydach dwa tory.

Kryminalne sprawy za które powinno się wsadzać. Czyli wypłacanie odszkodowań. O zwrotach kamienic nie chcę mi się dyskutować, jeśli jednak ktoś ma papiery na nieruchomość.. to jakieś chociaż odszkodowanie mi się należy. Każda sprawa jednak mocno indywidualna jest. Filmy godzące w Polskę i Polaków powinno się to blokować i tyle i robić szum.

Druga sprawa to teorie spiskowe o złych żydach, bankierach i ogólnie zwalanie wszystkiego złego na żydów. To kompletne brednie.

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Senior
  • *
  • Piwa: 574
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
« Odpowiedź #554 dnia: Sierpień 04, 2014, 22:19:20 »
Wykopałeś film sprzed 2 lat :P
Tak to czytam i za każdym razem dostaje coraz większego orgazmu ~Kokosz o nominowaniu go przez Kradusa na gracza roku WB