Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Karczemna debata polityczna. Ława główna.  (Przeczytany 102259 razy)

Opis tematu: W I poście linki do powydzielanych tematów

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 307

Offline beanshee

• Wagant
  • *
  • Piwa: 164
Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

Offline Sefirot

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 45
Odp: Karczemna debata polityczna. Ława główna.
« Odpowiedź #512 dnia: Lipiec 21, 2014, 18:00:54 »
.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2015, 22:41:52 wysłana przez Sefirot »
Te słynne kury z Mazur też przestaną się nieść. I co? Nie ma mleka, kury się nie niosą... Bronisław hr. Komorowski

Offline Octavian

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 337
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #513 dnia: Lipiec 22, 2014, 12:49:19 »
Znając Rosjan niedługo na Wikipedii będą pojawiać się informacje o zamachach dokonanych przez Ukraińskich żołnierzy -  jeszcze przed zamachami :)

Offline Triss

• Tułacz
  • *
  • Piwa: -4
« Odpowiedź #514 dnia: Lipiec 23, 2014, 22:16:09 »
http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Rosja-przylapana-na-edycji-artykulu-z-Wikipedii-o-MH17,wid,16767668,wiadomosc.html

Żałosne
1. Najpierw było napisane: zrobili to terroryści, za pomocą systemu BUK który otrzymali od FR.
Część zdania o otrzymanej broni od FR się zgadza. Natomiast nie rozumiem skąd taka pewność że to terroryści lub ukraińskie wojsko skoro nie ma na to dowodów? Już pomijam fakt że na wikipedii każdy może sobie dowolnie edytować wpisy, niezależnie czy jest polska czy rosyjska.
2. Artykuł jest sprzed dwóch dni, no ale sprawdźmy jak to wygląda w chwili obecnej:
Na wikipedii widnieje komunikat:
Ten artykuł dotyczy niedawnego lub trwającego wydarzenia. Informacje w nim zamieszczone mogą się zmienić lub zdezaktualizować.
Co oznacza że edycji należy się spodziewać w miarę gdy w tej sprawie wyjdzie coś nowego.
No ale zobaczmy co pisze na polskiej wiki:
Katastrofa lotu Malaysia Airlines 17 – katastrofa lotnicza, do której doszło 17 lipca 2014 niedaleko wsi Hrabowe (w pobliżu miasta Torez) w obwodzie donieckim na Ukrainie, ok. 40 kilometrów od granicy rosyjskiej[2]. Jest to drugi wypadek lotniczy z udziałem samolotu Boeing 777-200ER należącego do linii lotniczych Malaysia Airlines w ciągu pięciu miesięcy, po zaginięciu lotu 370 w marcu 2014[3]. To są informacje zamieszczone na samej górze, czyli ogólne przedstawienie - akurat w tym artykule - tego zdarzenia.
Bardziej szczegółowe informacje znajdziemy na stronie niżej. Polska wiki
No dobrze. Ale jak w takim razie wygląda rosyjska wiki? Czy pisze tam tylko "samolot zestrzeliło Ukraińskie wojsko" jak podaje artykuł z wirtualnej polski?
Nie. Tak jak na polskiej wersji tak tu widnieje komunikat że strona jest aktualizowana gdy tylko pojawiają się nowe informacje na ten temat oraz podana jest data zaktualizowania jej.
Gnome globe current event.svg
   В этой статье описываются текущие события.
Информация может быстро меняться по мере развития события.
Вы просматриваете статью в версии от 19:20 23 июля 2014 года (UTC). (обновить)
Не забудьте добавить сообщение о текущем событии на портал «Текущие события».

A co pisze o tej katastrofie już we właściwej części:
Катастро́фа Boeing 777 под Доне́цком — авиационная катастрофа самолёта Boeing 777 авиакомпании Malaysia Airlines, выполнявшего плановый рейс из Амстердама в Куала-Лумпур, произошедшая 17 июля 2014 года на востоке Донецкой области Украины в районе села Грабово недалеко от города Торез, у границы с Луганской областью, в районе вооружённого противостояния на востоке Украины.

На борту находилось 283 пассажира и 15 членов экипажа[2][3], все они погибли[4][5].

Это вторая катастрофа с Boeing 777-200ER 9M-MR данной авиакомпании за пять месяцев (вместе с исчезновением Boeing 777 в марте 2014 года), по количеству погибших она стала крупнейшей в истории авиации с 11 сентября 2001 года и вошла в десятку крупнейших за всю историю. Крупнейшая авиакатастрофа XXI века[* 1] и на постсоветском пространстве[6].

Украинские власти обвинили в катастрофе самопровозглашённые республики на востоке Украины, а те заявили, что не располагают средствами, которые могли бы сбить самолёт на такой высоте[7]. Крушение пассажирского лайнера привело к усилению международного давления на Россию. США и их союзники придерживаются версии, что самолёт был сбит ракетой класса «земля — воздух» с использованием зенитно-ракетного комплекса «Бук-М», полученного от России. После катастрофы ЗРК, по утверждению американской разведки, вернули на территорию РФ[8].

Правительство Украины пригласило к участию в расследовании представителей властей Малайзии и Нидерландов, Еврокомиссии, американской компании Boeing, Международной организации гражданской авиации (ICAO), американского Национального совета по безопасности на транспорте (NTSB) и Европейской организации по безопасности воздушной навигации (Eurocontrol). Международная организация уголовной полиции (Интерпол) и полицейская служба Европейского союза (Европол) также направят своих сотрудников к месту крушения авиалайнера[9].

W skrócie wynika z tego, że na sowieckiej wiki przeczytamy że katastrofa samolotu miała miejsce nad terenem walk 17 Lipca 2014 roku, zginęło tam 298 pasażerów i zarazem jest to największa katastrofa lotnicza XXI wieku. Ukraińskie władze obwiniają o to separatystów, ci twierdzą że nie mieli sprzętu który mógłby trafić maszynę na wysokości 10km. Dodatkowo zwiększyło to presje na Rosję, a Amerykańskie satelity zauważyły, że zestrzelony samolot został trafiony pociskiem ziemia - powietrze za pomocą systemu Buk który separatyści dostali od FR, a tuż po katastrofie wrócił on do Rosji.
Oraz jeśli ktoś się zagłębi w sprawdzenie jakie informacje podaje Rosyjsko-języczna część wikipedii:
Rosyjska wiki
W dalszej części możemy doczytać że np. są przedstawiane wersje zdarzeń zdaniem każdej ze stron tego sporu które nawzajem obwiniają się o spowodowanie/zestrzelenie malezyjskiego samolotu.
3. Wasze komentarze dobitnie wskazują jak łatwo jest manipulować fałszywymi przekazami. Namawiam was serdecznie żeby nie ufać wszystkiemu co usłyszycie tylko sprawdzać podane informacje w wielu źródłach. Dlatego że nikt w ten sposób nie myśli to jedni są na 90% pewni że to chyba Rosja, JKM jest pewny że trzeba być niespełna rozumu aby obwiniać o to Rosję lub separatystów, a jeszcze inni sądzą że to Ukraina, tylko po to żeby obarczyć winą Rosję/przywrócić zainteresowanie mediów/przejąć władzę nad światem i tak dalej i tak dalej.

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Senior
  • *
  • Piwa: 575
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #515 dnia: Lipiec 23, 2014, 22:21:38 »
Fajnie, a co z kwestiami skierowanymi do cb? Były zbyt żałosne, żebyś na nie odpowiedziała?
Tak to czytam i za każdym razem dostaje coraz większego orgazmu ~Kokosz o nominowaniu go przez Kradusa na gracza roku WB

Offline Cherokee

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 15
« Odpowiedź #516 dnia: Lipiec 26, 2014, 11:46:05 »
Cóż jeśli chodzi o katastrofe samolotu to są dwie wersje.

1.Albo macie rosjan za kompletnych debili (mówię też o tych z Republiki Donieckiej). Bo po co ktoś miałby zestrzelić cywilny samolot. Że co,że go niby pomylili z wojskowym? (ta,jasne)

2.Nie można wykluczać też Ukrainy która chętnie zaangażowała w ten konflikt inne państwa. Oni chcą pomocy zbrojnej a nie sankcji. Nie można wykluczyć tego że jeżeli sami go nie zestrzeli to być może przyczynili się do całej katastrofy. To by wyjaśniało dlaczego Separatyści tak zabiegali o to żeby oddać czarne skrzynki do niezależnej komisjii aby uniemożliwić majstrowanie przy nich.

Moskwa mi za to nie płaci (jeszcze)

(click to show/hide)

Offline Triss

• Tułacz
  • *
  • Piwa: -4
« Odpowiedź #517 dnia: Lipiec 26, 2014, 12:03:13 »
A szkoda, bo część, której nie skomentujesz jest analogiczną sytuacją do tej którą przedstawiłaś. Państwo A (FR/3 Rzesza) miało podpisany dokument B (gwarantujący integralność/pakt o nieagresji) o państwie/z państwem C (Ukraina/Polska), ale ponieważ ostrzegali, że zajmą Krym/żądali Gdańska, to ich łamanie układów jest jak najbardziej uzasadnione.
Porównujesz Putina do Hitlera bo nie dotrzymał umowy? Porównujesz ze sobą wiele zupełnie niezwiązanych ze sobą rzeczy:
- Pakt gwarantujący integralność z paktem o nieagresji
- i żądanie Gdańska pod groźbą ataku z ostrzeżeniami, że jeśli Ukraina spróbuje dołączyć do NATO to będzie się starać o aneksje Krymu i wschodniej Ukrainy
I nie ma tu analogii, bo Rosja nikogo na tym Krymie nie zaatakowała, wręcz przeciwnie, ludzie robili sobie z nimi "słit focie", nie wspominam że było tam dużo dziennikarzy. Gdyby to było analogiczne do 3 Rzeszy to czy mieszkańcy Krymu zachowali się w ten sposób, lub uciekali ze wschodu Ukrainy do Rosji?
I nadal nie wiem, w jaki sposób uzasadnia to twój poprzedni post.
Zapytałeś się o prawa Turcji do Krymu, podczas gdy o prawa walczyła tylko Ukraina z FR.
Powiedz mi co sądzisz o ataku FR na Czeczenię.
Robili dokładnie to samo co Ukraińcy teraz, czyli krótko mówiąc niszczyli miasta.
Co rozumiesz przez "coś więcej niż pokój"? Bo zdaje się nie użyłem określenia "zmiany terytorialne". Ja zrozumiałem z twojego, wcześniej wspomnianego określenia, że twoim zdaniem Putinowi zależy na wpływach na Ukrainie, i cała ta seria moich komentarzy była ustosunkowana do tej kwestii. Jeśli nie trafiłem, to napisz dokładnie, co wg ciebie znaczy "coś więcej niż pokój", bo zgadywanie trochę już mnie znudziło.
Coś więcej niż pokój? Źle zrozumiałeś. Stwierdziłam tylko że Putinowi nie zależy tylko na pokoju (Trebron ironicznie: "chce tylko pokój"). Według ciebie jeśli nie chce tylko pokoju, to chce coś więcej niż pokój. Masło maślane. "Tylko pokój" chcą małe państewka, żeby rozwijać handel z sąsiadami i infrastrukturę. Większy kraj zawsze chce coś więcej bo ma więcej możliwości. "Coś więcej" nie oznacza jedynie zmian terytorialnych. I kilka postów wcześniej podałam ci kilka faktów i "czegoś więcej" co już FR osiągnęła. Ty jedyne co widzisz to Ukrainę i zmiany terytorialne bo zaanektowali Krym.

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Senior
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
« Odpowiedź #518 dnia: Lipiec 26, 2014, 12:39:07 »
Porównujesz Putina do Hitlera bo nie dotrzymał umowy? Porównujesz ze sobą wiele zupełnie niezwiązanych ze sobą rzeczy:
- Pakt gwarantujący integralność z paktem o nieagresji
- i żądanie Gdańska pod groźbą ataku z ostrzeżeniami, że jeśli Ukraina spróbuje dołączyć do NATO to będzie się starać o aneksje Krymu i wschodniej Ukrainy
I nie ma tu analogii, bo Rosja nikogo na tym Krymie nie zaatakowała, wręcz przeciwnie, ludzie robili sobie z nimi "słit focie", nie wspominam że było tam dużo dziennikarzy. Gdyby to było analogiczne do 3 Rzeszy to czy mieszkańcy Krymu zachowali się w ten sposób, lub uciekali ze wschodu Ukrainy do Rosji?
Owszem są różnice, wynikające z procentu ludzi uważających się za Rosjan w tamtych miejscach, ale analogia jest. A jak jej nie widzisz, to nie mój problem. Tego, że porównuję Putina do Hitlera, to już w ogóle nie skomentuję, bo nazwisko żadnego z nich tam nie ma. A schemat jest identyczny: jeśli ostrzeżemy przed tym, że mamy zamiar coś sobie wziąść, to usprawiedliwia nas od łamani międzynarodowych paktów. Jednym słowem: można takimi traktatami podetrzeć sobie d**ę, bo są g***o warte. Taka jest twoja logika.
Zapytałeś się o prawa Turcji do Krymu, podczas gdy o prawa walczyła tylko Ukraina z FR.
Sprawdź sobie jeszcze raz, co napisałem o Turcji. Bo na pewno nie pytałem się ciebie, czy Turcja ma prawa do Krymu.
Robili dokładnie to samo co Ukraińcy teraz, czyli krótko mówiąc niszczyli miasta.
Z tą różnicą, że ofiary wśród cywili w konflikcie na Ukrainie nie wynoszą nawet 10 tyś. ludzi, a Czeczenów zginęło łącznie ok. 45 tysięcy. Zresztą nie porównuj mi tych 2 konfliktów - nie o to mi chodziło, napisałem o Czeczenii, kiedy stwierdziłaś, że Rosja nikogo nie atakuje.
I kilka postów wcześniej podałam ci kilka faktów i "czegoś więcej" co już FR osiągnęła. Ty jedyne co widzisz to Ukrainę i zmiany terytorialne bo zaanektowali Krym.
Nie, nie myślę o zmianach terytorialnych, tylko o strefie wpływów. W końcu, nie oszukujmy się, na tym zależy Rosji: wciągnięciu jak największej części Ukrainy do swojej strefy wpływów.
Coś więcej niż pokój? Źle zrozumiałeś. Stwierdziłam tylko że Putinowi nie zależy tylko na pokoju (Trebron ironicznie: "chce tylko pokój"). Według ciebie jeśli nie chce tylko pokoju, to chce coś więcej niż pokój. Masło maślane. "Tylko pokój" chcą małe państewka, żeby rozwijać handel z sąsiadami i infrastrukturę. Większy kraj zawsze chce coś więcej bo ma więcej możliwości. "Coś więcej" nie oznacza jedynie zmian terytorialnych. I kilka postów wcześniej podałam ci kilka faktów i "czegoś więcej" co już FR osiągnęła.
Przynajmniej coś ustaliliśmy, i nie muszę już zgadywać co rozumiesz przez "coś więcej niż pokój".
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2014, 17:25:39 wysłana przez lllew »
Tak to czytam i za każdym razem dostaje coraz większego orgazmu ~Kokosz o nominowaniu go przez Kradusa na gracza roku WB

Offline Wasiak

• Tułacz
  • *
  • Piwa: 0
« Odpowiedź #519 dnia: Lipiec 26, 2014, 19:31:56 »
Na Ukrainie jest sojusz neoliberałów, oligarchów i neofaszystów. Faktycznie neofaszyści... służą jako bojówki, w służbie interesów neoliberalnych polityków. Ci z kolei siedzą w kieszeni u oligarchów.... W ten sposób liberalna "demokracja" świetnie współistnieje z faszyzmem. Inna sprawa, nie uwierzą w to ci którzy ogladaja TVN i ślepo wierzą w zapewnienia naszego rządu, że jest inaczej^^^

http://www.wykop.pl/link/2090866/antypolska-prowokacja-podczas-obrad-rady-miasta-kijowa/

Offline Wasiak

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #520 dnia: Lipiec 26, 2014, 20:25:45 »
Przepraszam,że nie edytuje..ale nic się nie zmieniło w mentalności przecietnego ukraińca.

http://dziennik.artystyczny-margines.pl/zestawienie-362-metod-tortur-stosowanych-przez-upa-na-polakach/

Obyście gimnazjaliści nie zapomnieli..i w przyszłosci odzielili ziarno od plew.

« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2014, 20:38:45 wysłana przez Wasiak »

Offline Waldzios

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 50
  • "Let me see your war face."
« Odpowiedź #521 dnia: Lipiec 26, 2014, 20:44:31 »
http://www.wykop.pl/link/2090866/antypolska-prowokacja-podczas-obrad-rady-miasta-kijowa/
Marna rosyjska prowokacja, z tego co się orientuje partia Ołeha Laszki nie głosi żadnych antypolskich haseł, wbrew przeciwnie jest zwolennikiem wstąpienia Ukrainy do NATO.
Wspomniana zwrotka hymnu brzmi:
"    Staniemy bracia do krwawego boju od Sanu do Donu,
    Panować w domu ojców nie damy nikomu.
    Czarne Morze się uśmiechnie, dziad Dniepr rozraduje,
    W naszej Ukrainie dola się odmieni."
Nie ma tu żadnej prowokacji, skoro granica Polski z Ukrainą leży obecnie na Sanie (każde polskie dziecko z podstawowym wykształceniem to wie) to gdzie tu jakieś roszczenia...nazywanie tej zwrotki antypolską, jest co najmniej idiotyczne...
"There Ain't No Such Thing As A Free Lunch"

Offline Wasiak

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #522 dnia: Lipiec 26, 2014, 20:51:25 »
NA MAJDANIE DRAGIJE BRATY LACHY TOLKO WYREZATY

„Smert Lachom - Sława Ukrainie”

„Lachy za San”

„Riazy Lachiw”

„Ukraina bez Lacha”

„Lachiw budut rizaty i wiszaty”

„My ne budemo mały Ukrainy, ale i Lachy tu ne bude”

„Dosyć już Lachy paśli się na ukraińskiej ziemi, wyrywajcie każdego Polaka z korzeniami”

ITD..ITD, także Waldzios..nie ściemniaj, ja tam byłem widziałem, oczywiście troche wcześniej..ale i tak nastroje antypolskie sie dobrze miały.

„Naj czort tu prijde, szczoby tylko ne proklati Lachy”

Ameryka wyhraje wijnu, to tut bude plebiscyt i budeno hołosowały, dla toho musymo wyrizaty wsich Lachiw i tody budemo miały Ukrainu”.

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Senior
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
« Odpowiedź #523 dnia: Lipiec 26, 2014, 20:53:40 »
Jak donosi portal Kresy.pl [...]
(początek info) Co cię to dziwi Waldzios, jak ta strona jest chyba od początku najbardziej antyukraińską polską stroną internetową?
Co do 2 linku Wasiak:
Nie za bardzo ogarniam, jaki tam dowód, że mentalność przeciętnego Ukraińca się nie zmieniła? To po prostu link do 362 tortur, czyli jakby nie patrzeć, z mentalnością kwestia nie za bardzo związana...
EDIT:
NA MAJDANIE DRAGIJE BRATY LACHY TOLKO WYREZATY

„Smert Lachom - Sława Ukrainie”

„Lachy za San”

„Riazy Lachiw”

„Ukraina bez Lacha”

„Lachiw budut rizaty i wiszaty”

„My ne budemo mały Ukrainy, ale i Lachy tu ne bude”

„Dosyć już Lachy paśli się na ukraińskiej ziemi, wyrywajcie każdego Polaka z korzeniami”

ITD..ITD, także Waldzios..nie ściemniaj, ja tam byłem widziałem
No właśnie... Lachy za San... a myślisz że gdzie jest granica? Czy to świadczy o próbie przesunięcia granicy? Odpowiedź brzmi: nie. Ponadto, twierdzisz, że Waldzios ściemnia, używając jako dowodu haseł... Tylko czyich? Skąd wiesz, że wywieszali je członkowie partii Ołeha Laszki? A tak BTW: jeśli tam byłeś (w co nie wierzę), to dziwne że nie spełnili gróźb z haseł na tobie...

Offline Wasiak

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #524 dnia: Lipiec 26, 2014, 21:08:11 »
ukraiński matecznik na Wołyniu, Ilew, troche więcej przeżylem i nie Tobie to oceniać co w trawie piszczy, masz marne pojęcie. Na Majdanie mie orła nie wytatuowali.

Jeszcze troche i będziesz zaprzeczał zbrodniIOM UPA na Wolyniu, być może twoja rodzina nie ucierpiała ..moja TAK!!!