Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Karczemna debata polityczna. Ława główna.  (Przeczytany 101363 razy)

Opis tematu: W I poście linki do powydzielanych tematów

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Senior
  • **
  • Piwa: 562
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
  • Steam ID: Mój status Steam
Odp: Karczemna debata polityczna. Ława główna.
« Odpowiedź #495 dnia: Lipiec 19, 2014, 00:55:39 »
Na palcach jednej ręki można policzyć, ile umów i dokumentów nie było łamanych.
Reszty nie skomentuje.
A szkoda, bo część, której nie skomentujesz jest analogiczną sytuacją do tej którą przedstawiłaś. Państwo A (FR/3 Rzesza) miało podpisany dokument B (gwarantujący integralność/pakt o nieagresji) o państwie/z państwem C (Ukraina/Polska), ale ponieważ ostrzegali, że zajmą Krym/żądali Gdańska, to ich łamanie układów jest jak najbardziej uzasadnione.
Wtrąciłeś ją do sporu o Krym między Ukrainą a Rosją.
I nadal nie wiem, w jaki sposób uzasadnia to twój poprzedni post.
Sprecyzuj. Bo to mi wygląda na prowokację - co powiesz o Czeczeni? Jak powiesz coś źle, to wyjdzie żeś głupia. A jak dobrze to znaczy, że Rosja jest zła i nie masz racji.
Już nawet nie czepiam się literówek jak ty (lub ktoś inny) do poprawnie napisanego zdania żeby tylko uniknąć odpowiedzi.
1. Nie za bardzo rozumiem, o co chodzi z tą prowokacją. Powiedz mi co sądzisz o ataku FR na Czeczenię.
2. Nie widzę literówek w moim poście, ani tym bardziej nie przypominam sobie, żebym literówki komukolwiek wypominał. Zwróciłem ci tylko uwagę na to, że w Polsce przyjęła się pisowania "Kosowo", a nie "Kosovo" i nie było to spowodowane brakiem innej odpowiedzi, bo kilka stron wcześniej ustosunkowałem się do kwestii Kosowa.
...ani o zmianach terytorialnych, prawda?
Co rozumiesz przez "coś więcej niż pokój"? Bo zdaje się nie użyłem określenia "zmiany terytorialne". Ja zrozumiałem z twojego, wcześniej wspomnianego określenia, że twoim zdaniem Putinowi zależy na wpływach na Ukrainie, i cała ta seria moich komentarzy była ustosunkowana do tej kwestii. Jeśli nie trafiłem, to napisz dokładnie, co wg ciebie znaczy "coś więcej niż pokój", bo zgadywanie trochę już mnie znudziło.
Tak to czytam i za każdym razem dostaje coraz większego orgazmu ~Kokosz o nominowaniu go przez Kradusa na gracza roku WB

Offline Arthasan

• Wagant
  • *
  • Piwa: 65
« Odpowiedź #496 dnia: Lipiec 19, 2014, 02:34:09 »
autoonanizm

Możliwe, że zgadzam się generalnie z Twoją wypowiedzią, ale co to "autoonanizm"? Zawsze myślałem, że onanizm z natury jest "auto"... :D
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości.

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 475
  • Let me take you to the movie
« Odpowiedź #497 dnia: Lipiec 19, 2014, 09:40:05 »
TYLKO JKM, TYLKO KONGRES NOWEJ PRAWICY

(click to show/hide)

Offline Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 304
« Odpowiedź #498 dnia: Lipiec 19, 2014, 11:04:24 »
Możliwe, że zgadzam się generalnie z Twoją wypowiedzią, ale co to "autoonanizm"? Zawsze myślałem, że onanizm z natury jest "auto"... :D
Okurde... nie pomyslalem xddd smieszne slowo wyszlo

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #499 dnia: Lipiec 19, 2014, 13:15:41 »
O fak, dopiero teraz zobaczyłem. Autoonanizm xDDDDDDDDDDDD

Offline Octavian

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 336
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #500 dnia: Lipiec 19, 2014, 22:42:15 »
Bardzo dużo myślałem o poruszonym problemie autoonanizmu i doszedłem do pewnych wniosków, którymi chciałbym się podzielić. Aby zrozumieć mój punkt widzenie przyjmijcie proszę pierwszy scenariusz dla onanizmu. Powiedzmy, że po spotkaniu z koleżanką, którą akceptujesz, która to koleżanka pokazywała ci swój nowy tatuaż, zażywasz chwili relaksu, by rozładować wzbudzone przez twoją koleżankę emocje - to forma onanizmu związana jednak mocno z drugą osobą. Onanizm zwykły. A teraz drugi scenariusz, chwila odprężenia takiej osoby jaką był Ed Gein - czyli nekrofila. W takim przypadku obecność drugiej osoby jest niemożliwa - bo z natury rzeczy jej emocje nie odgrywają żadnej roli - bo jest martwa. Chodzi o zjawisko parafilii, zaburzenia emocjonalnych potrzeb związanych z seksualnością. A więc taka forma onanizmu, jaką byłby onanizm nekrofila to właśnie autoonanizm, prowadzący do psychcznego wykolejenia i zamknięcia w własnych nerwicach.

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #501 dnia: Lipiec 19, 2014, 22:50:00 »
Ty tak serio to rozkminiałeś, ciężko  ? :D

Offline Octavian

• Najemnik
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #502 dnia: Lipiec 19, 2014, 23:14:37 »
Oczywiście, że na serio, ja wszystko traktuje serio, a że dziś przyśnił mi się właśnie Ed Gein i jego oryginalne pomysły na dekoracje wnętrz - nakierowało mnie to na rozwiązanie problemu, który nurtował mnie od czasu gdy Arthasan zwrócił uwagę na to jakże ciekawe zjawisko.

Offline Sefirot

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 45
« Odpowiedź #503 dnia: Lipiec 19, 2014, 23:16:59 »
.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2015, 22:42:24 wysłana przez Sefirot »
Te słynne kury z Mazur też przestaną się nieść. I co? Nie ma mleka, kury się nie niosą... Bronisław hr. Komorowski

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 450
« Odpowiedź #504 dnia: Lipiec 20, 2014, 00:27:56 »
Autoonanizm, czyli samo-samogwałt(masło maślane) ALBO automatyczny samogwałt(kompulsywny - pasuje do kontekstu).
Taka tam homonimia. Trebron z podświadomości takie zagwozdki wynajduje(to zdanie też jest dwuznaczne, ale mniejsza o to).

W każdym razie tu się powinno rozmawiać o polityce, a nie seksualności, dobrze?

Offline Sefirot

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 45
« Odpowiedź #505 dnia: Lipiec 20, 2014, 02:06:55 »
.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2015, 22:42:18 wysłana przez Sefirot »
Te słynne kury z Mazur też przestaną się nieść. I co? Nie ma mleka, kury się nie niosą... Bronisław hr. Komorowski

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #506 dnia: Lipiec 20, 2014, 08:56:30 »
Jedno z długim się łączył Drogi HUtcie :D

Ja się dziwię czemu tutaj nikt nie piszę o tym, że Korwin przywalił Boniemu.

Offline Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 304
« Odpowiedź #507 dnia: Lipiec 20, 2014, 12:13:50 »

Tradycyjnie z rana dla beki przeglądam festiwal głupoty w komentarzach na wp aż coś przykuło moją uwagę. Chyba komuś google translator się zepsuł xD

Offline Octavian

• Najemnik
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #508 dnia: Lipiec 20, 2014, 12:17:35 »
Wbrew pozorom ja właśnie mówię o polityce - tylko nie zdążyłem jeszcze rozwinąć myśli. Otóż w pierwszym przypadku onanizmu mam na myśli pewien paradoks wpisany w normalność. Żeby uniknąć niejasności poprę się lepszym przykładem - weźmy piosenkę Kazika "Spalam się". Nie ma opcji, aby takie ciśnienie jakie tworzy pani w szkole w relacjach z młodym chłopcem - zupełnie niehcąco - znalazło sensowne rozwiązanie. Młody człowiek ze względu na swój idealizm, brak doświadczenia i odpowiedniego potencjału nie znajdzie wyjścia z sytuacji w którą wpychają go zdrowe instynkty. Podobnie my nie znajdziemy rozwiązania problemu Ukrainy dopóki będziemy myśleć tak naiwnymi kategoriami - zaczynając od tego, że dywagacje na forum musiałby prowadzić do jakiś realnych działań. Samo malowanie obrazków w stylu 300, a więc pełnych romantyzmu wizji żołnierza patrioty, stojącego wśród łanów zbóż, wpatrzonego w zachód słońca - czyli granie na zdrowych instynktach nie prowadzi do zdrowych rozwiązań. Jesteśmy jak ćma lecąca w stronę światła, nasze słuszne oburzenie tylko nas wyniszczy - nie zależnie od tego czy ktoś chce mnie przekonać, że Putin jest wielkim ojcem wspaniałego narodu, czy może krwiopijcą demonem. Ostatecznie to tylko rozmowa na forum gry MiB - do jakich działań ma to konkretnie prowadzić? Ale to oczywiście naturalne, ciężko się oprzeć iluzji jaką daje idealizm, podobnie jak urokowi zmysłowej pani nauczycielki, gdy jest się nastolatkiem.
A Ed Gein, to tylko przykład osoby , która z nadzieją przypatruje się pięknym hasłom pełnym elokwencji i słusznych argumentów, zachęcających do podejmowania konkretnych działań wymierzonych w tą niesłuszną stronę - nie bardzo wiem w kogo, ale myślę, że to fanatykom strzelania do ludzi nie przeszkadza, oni uwielbiają walczyć po słusznej stronie, bez specjalnego przyglądania się pełnym logiki argumentom.
 Pierwsze co pomyślałem, jak Rosjanie weszli na Ukrainę, to to, że zafundowali sobie drugą Biesłanę - Boże jak ja chcę się teraz mylić!!!!!!

Offline Arthasan

• Wagant
  • *
  • Piwa: 65
« Odpowiedź #509 dnia: Lipiec 20, 2014, 13:12:30 »
Ależ Rosja ma pewne przewagi nad siłami zachodnimi i USA. Po pierwsze - wywiad. Po drugie - Specnaz. Po trzecie - społeczeństwo bezwolnie wykona każdą wolę Putina. Nie warto lekceważyć sił specjalnych, a prawda jest taka że amerykańskie CIA jest daleko w tyle za wywiadem Rosyjskim ;)

Specnaz? Rozumiem, że ich akcja w 2004 w Biesłanie, gdzie zginęło 11 żołnierzy, to był szczyt efektywności? Jeden żołnierz Specnazu za 3 Czeczenów?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2014, 13:25:27 wysłana przez Arthasan »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości.