Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Karczemna debata polityczna. Ława główna.  (Przeczytany 101828 razy)

Opis tematu: W I poście linki do powydzielanych tematów

Offline ZdzisiuDywersant

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 25
  • Nie było ziemnioków, jeno tylko głód i mróz
Odp: Karczemna debata polityczna. Ława główna.
« Odpowiedź #360 dnia: Lipiec 02, 2014, 19:22:59 »
@AdamKur
Aha, czyli to wszystko wina mediów! Czyli to normalne, że typowego "Mietka" nie stać na 5-cio dniowe wakacje, wyjście 4 razy w roku do kina czy wyjście w niedziele do knajpy. To media nas nakarmiły tymi zbędnymi potrzebami!

AdamKur, ty zastanów się co mówisz. Mamy tak wysokie podatki, no i byliśmy zieloną wyspą to teoretycznie i praktycznie powinniśmy być co najmniej bogatsi gdyby tylko pieniądze które my wpłacamy w postaci podatków trafiały we właściwe miejsce, tylko niestety są rozkradane jak Daedalus wspomniał na różnych szczeblach. Afera Taśmowa tylko to potwierdza.
Suprajs, podpisu brak!

Offline Waldzios

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 50
  • "Let me see your war face."
« Odpowiedź #361 dnia: Lipiec 02, 2014, 19:35:57 »
Mógłbyś mi zacytować fragment tych teorii dziejów ? Jakiś cytat o żydach, masonach iluminatach ?
Po pierwsze, nie będę cytował bo JKM, to dla mnie żaden autorytet, a powtarzanie jego słów to obraza inteligencji.
Po drugie, wyrażenia "spiskowa teoria dziejów"używa się by ukazać poglądy polityczne oponenta są zupełnie oderwane od rzeczywistości i bazują wyłacznie na fobiach.

"There Ain't No Such Thing As A Free Lunch"

Offline Daedalus

• Admin Emeryt
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 138
« Odpowiedź #362 dnia: Lipiec 02, 2014, 19:42:19 »
Tyle że w Twoim wypadku "spiskowa teoria dziejów" oznacza raczej każdą próbę trzeźwego spojrzenia na rzeczywistość i dociekania np. co się dzieje z tymi miliardami, które rząd od nas wydusza i dlaczego różne instytucje państwowe lekką ręką wyrzucają nasze pieniądze w błoto. Taka sytuacja...

Offline AdamKur

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 62
« Odpowiedź #363 dnia: Lipiec 02, 2014, 19:43:44 »
Nie.

Media: Reklamy produktów luksusowych dają u nas poczucie że "ci inni to mają wszystko", a u nas bieda.
Co do 
Co do reszty posta, to dawno takich bredni nie czytałem. :) Dobra rada - nie pisz o rzeczach, o których nie masz zielonego pojęcia, bo tylko idiotę z siebie robisz.

Widać że nie rozumiesz. Prawda jest taka, że niestety od ciebie i tylko ciebie zależy czy dostaniesz pracę. Teraz ludzie narzekają że nie ma pracy dla ludzi po studiach, że co to jest, pewnie Krul da im pracę. Ludzie chcą dostać kierownicze, intratne stanowiska, z średnimi ocenami po filozofii czy turystyce, tylko z j. angielskim i bez doświadczenia jak choćby praktyki czy szkolenia (np. organizowane za pieniądze UE). Tak się niestety nie da. Ludzie myślą, że po studiach każdy ich zatrudni, kto jednak chce zatrudnić leniwego żółtodzioba, bez kwalifikacji?
"My name is Ozymandias, king of kings:
Look on my works, ye Mighty, and despair!"

Offline Triss

• Tułacz
  • *
  • Piwa: -4
« Odpowiedź #364 dnia: Lipiec 02, 2014, 19:48:21 »
Po pierwsze, nie będę cytował bo JKM, to dla mnie żaden autorytet, a powtarzanie jego słów to obraza inteligencji.
Po drugie, wyrażenia "spiskowa teoria dziejów"używa się by ukazać poglądy polityczne oponenta są zupełnie oderwane od rzeczywistości i bazują wyłacznie na fobiach.
Waldzios, jakie fobie?  Powtarzanie słów to obraza inteligencji? Czy ty się w ogóle zastanowiłeś zanim to wysłałeś? Tak mi się właśnie wydaje.

Offline ZdzisiuDywersant

• Hulaka
  • *
« Odpowiedź #365 dnia: Lipiec 02, 2014, 19:51:16 »
Teraz ludzie narzekają że nie ma pracy dla ludzi po studiach, że co to jest, pewnie Krul da im pracę.
Nie. Chodzi o to że "krula" nie było i ze swoimi poglądami jest jakąś alternatywą. SLD, PO, PiS- to wszystko było i jak znowu będą to nawet nie ma nadziei i marzeń że coś zmienią.
Suprajs, podpisu brak!

Offline Daedalus

• Admin Emeryt
  • Błędny rycerz
« Odpowiedź #366 dnia: Lipiec 02, 2014, 19:52:58 »
AdamKur, widzę, że nie zamierzasz skorzystać z mojej dobrej rady i dalej piszesz farmazony. Twoja sprawa. :P

Offline AdamKur

• Gawędziarz
  • *
« Odpowiedź #367 dnia: Lipiec 02, 2014, 19:54:50 »
Waldzios, jakie fobie?  Powtarzanie słów to obraza inteligencji? Czy ty się w ogóle zastanowiłeś zanim to wysłałeś? Tak mi się właśnie wydaje.
Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą- Joseph Goebbels

Nie. Chodzi o to że "krula" nie było i ze swoimi poglądami jest jakąś alternatywą. SLD, PO, PiS- to wszystko było i jak znowu będą to nawet nie ma nadziei i marzeń że coś zmienią.
Uwielbiam jak mówi się o Korwin Mikke jako o nowej osobie w polityce, "powiew nowości" sprzed 20 lat. A swoją drogą, równie dobrze nazistów też możemy zaprosić, bo ich nie było. W końcu III zrobiła więcej dla Polski niż III RP, nie?

AdamKur, widzę, że nie zamierzasz skorzystać z mojej dobrej rady i dalej piszesz farmazony. Twoja sprawa. :P
Nie, nie jestem zainteresowany.

Offline Daedalus

• Admin Emeryt
  • Błędny rycerz
« Odpowiedź #368 dnia: Lipiec 02, 2014, 19:56:46 »
Zauważyłem. I szczerze mówiąc trochę mi Cię z tego powodu szkoda.

Offline Triss

• Tułacz
  • *
  • Piwa: -4
« Odpowiedź #369 dnia: Lipiec 02, 2014, 19:57:36 »
Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą- Joseph Goebbels
Ni z gruchy ni z pietruchy dałeś mi cytat w ogóle nie pasujący do dyskusji + zupełnie mijający się z prawdą. Coś typu: "częste mycie skraca życie".

Offline ZdzisiuDywersant

• Hulaka
  • *
« Odpowiedź #370 dnia: Lipiec 02, 2014, 20:05:14 »
Uwielbiam jak mówi się o Korwin Mikke jako o nowej osobie w polityce, "powiew nowości" sprzed 20 lat.
I to właśnie jest atut Korwina, że jest stały w poglądach. Taki Palikot (ta, ten komik) w ciągu ostatnich 5-7 lat znacząco zmienił swoje poglądy. Po co? Żeby dostosować się do wyborców i dostać się do koryta. I z tym Korwin też dobrze gada: żeby nie zmieniać świni przy korycie, tylko je po prostu usunąć.
Suprajs, podpisu brak!

Offline beanshee

• Wagant
  • *
  • Piwa: 164
« Odpowiedź #371 dnia: Lipiec 02, 2014, 20:12:35 »

Media: Reklamy produktów luksusowych dają u nas poczucie że "ci inni to mają wszystko", a u nas bieda.

W zasadzie to tak. Mieszkając w Polsce można tego nie zauważyć. Ot, to norma, że kupienie książki to luksus a na wakacje nad Bałtykiem trzeba ciułać cały rok. O ile ma się szczęście zwane pracą.
Od 1,5 roku mieszkam w UK. Pracę mam kiepską, zarabiam niewiele ponad najniższą krajową. Ale mogę sobie pozwolić na urlop w Polsce 3 razy do roku, nie muszę kombinować, czy kupić sobie nową kurtkę czy książkę. Stać mnie żeby z facetem raz na jakiś czas skoczyć na piwo albo obiad w knajpie. I stać mnie żeby w rekonstrukcji obszywać się "na bogato"- jedwabie, aksamity etc.
Poziom życia w Polsce a na Zachodzie to niebo a ziemia. W Polsce człowiek szarpie się z życiem. A tu jest po prostu normalnie.
Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

Offline AdamKur

• Gawędziarz
  • *
« Odpowiedź #372 dnia: Lipiec 02, 2014, 20:13:44 »
Ni z gruchy ni z pietruchy dałeś mi cytat w ogóle nie pasujący do dyskusji + zupełnie mijający się z prawdą. Coś typu: "częste mycie skraca życie".
Przykład taktyki m.in. Janusza Korwin Mikkego
I to właśnie jest atut Korwina, że jest stały w poglądach. Taki Palikot (ta, ten komik) w ciągu ostatnich 5-7 lat znacząco zmienił swoje poglądy. Po co? Żeby dostosować się do wyborców i dostać się do koryta. I z tym Korwin też dobrze gada: żeby nie zmieniać świni przy korycie, tylko je po prostu usunąć.
Jednak był razy czy dwa w tym korycie, i teraz chyba po prostu zamierza wrócić. Swoją drogą, większego chama w polityce od Leppera chyba nie było, już choćby zachowanie w Parlamencie Europejskim.

Offline ZdzisiuDywersant

• Hulaka
  • *
« Odpowiedź #373 dnia: Lipiec 02, 2014, 20:24:24 »
już choćby zachowanie w Parlamencie Europejskim.
Że co? Że hymnu nie zaśpiewał? Ponoć UE do niczego nikogo nie przymusza, jest ostoją wolności więc takie zachowanie było na miejscu. Dosadnie wyraził swoje eurosceptyczne poglądy.
Suprajs, podpisu brak!

Offline Askorti

• Wagant
  • *
  • Piwa: 47
« Odpowiedź #374 dnia: Lipiec 02, 2014, 20:24:45 »
Bycie jak chorągiewka na wietrze nie jest dobre, ale fakt, że przez 20 lat Korwin nie zrewidował swoich poglądów nie jest wcale pozbawione wad.
Bądź co bądź świat się przez ostatnie 20 lat trochę zmienił, rozwinął.
Np. 20 lat temu byłoby to niemal nie do pomyślenia, by geje byli w stałych, nieukrywanych i oficjalnych związkach. Teraz jest to temat publicznej debaty i wygląda na to, że na całe szczęście logika zakorzenia się w ludziach i w końcu geje dostają prawa, które należą im się tak samo jak całej reszcie społeczeństwa. Szkoda tylko, że ciemnogród i zastój umysłowy jeszcze nie zostały przełamane do końca w tej sprawie. Ale jesteśmy na dobrej drodze.