Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Karczemna debata polityczna. Ława główna.  (Przeczytany 101919 razy)

Opis tematu: W I poście linki do powydzielanych tematów

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 478
  • Let me take you to the movie
  • Steam ID: Mój status Steam
Odp: Karczemna debata polityczna. Ława główna.
« Odpowiedź #330 dnia: Czerwiec 19, 2014, 13:40:14 »
Nie czytałem co się dokładnie w tych szkołach dzieje, widziałem na internecie jakieś obrazki przedstawiające "plan" ale nie jestem w stanie powiedzieć czy były oryginalne czy zwyczajny fake.

Jestem przeciwnkiem parad równości, tzn. nie chcę tego zabraniać, każdy ma do tego prawo ale moim zdaniem jest to zwyczajnie głupie. Chodzi mi raczej o prawa do małżeństwa, żeby sobie żyli razem, adoptowali dzieci (bo kto powiedział że będą dzieciaka maltretować- to by znaczyło że normalny ojciec by swoją córkę maltretował...) i dziedziczyli po sobie, jak normalne małżeństwo :)

Co do języków, widzę dobre strony, ale są dla mnie trochę...za małe :)

Pozdrawiam,
Adam Kur

No widzisz. Jestem przeciw zmuszaniu kogoś do czegoś. A szczególnie dzieci.

Co do małżeństw. Dla mnie to związek kobiety i mężczyżny. Basta. Za związkami partnerskimi jestem jak najbardziej tylko może pod inną nazwą. Jeśli chodzi o adopcje to jestem przeciw. Natura jest inna, sorry gregory. Może i by się zdarzyło udane wychowanie bo byli by spoko rodzice. Jednak co by te dziecko by przeżyło w świecie.. Sam Jacyków jest przeciw. Po prostu to wypaczenie zbyt duży koszt. Co do dziedziczenia. A kto broni Ci dać całego majątku twojemu psu/kotu/koledze? Tym bardziej, będziesz mógł swojemu partnerowi/nieślubnej partnerce. Chyba, że nie spiesz testamentu.

Co do dobrych stron:

https://www.youtube.com/watch?v=KylQmQF-wxU
https://www.youtube.com/watch?v=KylQmQF-wxU

Offline AdamKur

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 62
« Odpowiedź #331 dnia: Czerwiec 19, 2014, 13:46:40 »
Wielu jednak związki partnerskie nie wystarczają, nie wiem czemu mamy im zabierać prawo do ślubu cywilnego.

Co do adopcji, nie widzę w tym "natury". Czyli bezpłodna para hetero też nie może nikogo adoptować, bo według natury nie zasłużyli na potomstwo? Co do dzieci, nie wiem co sugerujesz że ci rodzice by dziecku zrobili. Na pewno nie zrobią z niego homoseksualisty, bo z tym się rodzi zwyczajnie, nie jest to jednak choroba.
Co do opinii jednego geja, to nie wiem czy należy jej słuchać jako prawo, szczególnie że musiałem sobie jego imię wygooglować :)
"My name is Ozymandias, king of kings:
Look on my works, ye Mighty, and despair!"

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #332 dnia: Czerwiec 19, 2014, 13:59:18 »
To według Ciebie jakie mają mieć prawa jeszcze? Co daje im ślub?

Ślub to nigdy nie będzie związek homoseksualny. Koniec. To tak samo jakbyś nazywał ślimaką rybą. Jestem za czymś co by im dawało wszystkie im potrzebne uprawnienia ale nie będzie to ślubem. Związek brzmi mi tutaj równie źle. Nazwa sama się jednak znajdzie. Można by to nazwać nawet umową, przywilejem.  Jednak na dobrą sprawę to co oni niby potrzebują? Chyba tylko spokoju. A dziedziczenie to już napisałem. Mówie znam homoseksualistów i nie narzekają.

Dalej z dziećmi.

Ziomek ja sądzę, że moi znajomi byli by lepszymi rodzicami od 90% małżeństw. Oni sami tego nie chcą do tego wiedzą, że to nie ma sensu i nie chcą krzywdzić dziecka. Tu chodzi o społeczeństwo. Nie czyni to społeczeństwa nienoramalnym taka jest po prostu natura. Potem tu na 3 płaszczyznach przykłady.
A) Klasa w której Adam pochodzi z rodziny zoofoliskiej. Nie będzie miał lekko.. Tak samo dalej w życiu.
B)Klasa w której każdy wie, że ten Adam to z gejowskiego związku. Nie będzie miał lekko... Tak samo dalej w życiu z kobietami itd.
C) Klasa w której Adam jest w związku z 40 letnim od siebie starszym facetem. Nie będzie miał lekko.

Geje to wygodna wymówka a teraz już legalizują pedofilie gnieniegdzie. Tolerancja i poprawnośc polityczna to rak. Teraz nam się wydaję to takie niegroźne i postępowe. Jednak to nie jest normalne stary. Jako fetysz ok, ale nie w społeczeństwie tak nie żyje natura. Pewnie spojrzałeś z obrzydzeniem na mój przykład zoofilski ale słuchaj to jest to samo. Tylko media promują co innego teraz to pewnie Cię to oburza... ale może poznasz przynajmniej mechanizmy. Na razie na pierwszym planie nam gejów wystawili na prób jak spoleczenstwo odpowie. Po prostu w normalnym świecie aby społeczeńśtwo funkcjonowało normalnie takie odchyly musza byc prywatna sprawa ludzi i nie moga byc wygarniete publiczne.. Proste.

Offline Waldzios

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 50
  • "Let me see your war face."
« Odpowiedź #333 dnia: Czerwiec 19, 2014, 14:01:50 »
Wytłumaczyłem Ci też logicznie, że nie patrzę na pojęcia ekonomiczne tylko na ich skutki.
Problem w tym ze wyrywasz pojęcia ekonomiczne z kontekstu. W hitlerowskich Niemczech widzisz tylko niskie podatki, w średniowieczu brak procentów składanych, a w starożytności ograniczasz się do grup uprzywilejowanych. Ignorujesz zupełnie szerszy kontekst. Wybierasz sobie pojedyncze pojęcia ekonomiczne, ignorujesz całokształt i dopasowujesz skutki.

Jestem libereałem/noeliberałem, zgadzam się ze niższe podatki są lepsze, zresztą niewiele znam osób (niezależnie od poglądów politycznych) które twierdzą inaczej. Jednak stawianie podatków jako główny i jedyny wyznacznik ekonomii w danym okresie jest absurdalne.

Twierdzisz ze w od średniowiecza do XIX wieku żyło się lepiej bo były niższe podatki, ignorujesz zupełnie kwestie dochodów od których te podatki były płacone.
Wystarczy ze porównamy dzisiejsze USA i Rosje, nie ważne jak bardzo Putin obniży podatki,  średni dochód w USA i tak będzie kilka razy wyższy i nadal będzie się żyło lepiej.

Nie bez powodu JKM przeskakuje ze średniowiecza od razu do XIX wieku, i na odwrót, w międzyczasie była I Rzeczpospolita, która idealnie pokazuje związek miedzy malejącymi podatkami a wzrostem dobrobytu.
"There Ain't No Such Thing As A Free Lunch"

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #334 dnia: Czerwiec 19, 2014, 14:06:05 »
Problem w tym ze wyrywasz pojęcia ekonomiczne z kontekstu. W hitlerowskich Niemczech widzisz tylko niskie podatki, w średniowieczu brak procentów składanych, a w starożytności ograniczasz się do grup uprzywilejowanych. Ignorujesz zupełnie szerszy kontekst. Wybierasz sobie pojedyncze pojęcia ekonomiczne, ignorujesz całokształt i dopasowujesz skutki.

Jestem libereałem/noeliberałem, zgadzam się ze niższe podatki są lepsze, zresztą niewiele znam osób (niezależnie od poglądów politycznych) które twierdzą inaczej. Jednak stawianie podatków jako główny i jedyny wyznacznik ekonomii w danym okresie jest absurdalne.

Twierdzisz ze w od średniowiecza do XIX wieku żyło się lepiej bo były niższe podatki, ignorujesz zupełnie kwestie dochodów od których te podatki były płacone.
Wystarczy ze porównamy dzisiejsze USA i Rosje, nie ważne jak bardzo Putin obniży podatki,  średni dochód w USA i tak będzie kilka razy wyższy i nadal będzie się żyło lepiej.

Nie bez powodu JKM przeskakuje ze średniowiecza od razu do XIX wieku, i na odwrót, w międzyczasie była I Rzeczpospolita, która idealnie pokazuje związek miedzy malejącymi podatkami a wzrostem dobrobytu.

Podaje przykłady właśnie na różnych płaszczyżnach. Tutaj antyk, tutaj pożyczki i kupna nieruchomości w średniowieczu. Nie napisałem słowa jeszcze o obniżeniu podatków w postach ostatnich. Nie wiem stary o co Ci chodzi ;) Może inaczej jestem przeciw tworzeniu czegoś takiego jak deficyt, jestem za brakiem dziwnych regulacji (zakrzywienie banana), za uproszczeniem przepisów, może to weźmy jako punkt wyjścia.

Bo aktualny majątek stanów jest większy. Rosji mniejszy. Jednak tendecja będzie na korzyść Rosji i niekorzyść USA. Od razu nie będzie magicznej zmiany. Będzie to trwać. Nie zgadzamy się w czymś?

Offline AdamKur

• Gawędziarz
  • *
« Odpowiedź #335 dnia: Czerwiec 19, 2014, 14:13:49 »
Ziomek ja sądzę, że moi znajomi byli by lepszymi rodzicami od 90% małżeństw. Oni sami tego nie chcą do tego wiedzą, że to nie ma sensu i nie chcą krzywdzić dziecka. Tu chodzi o społeczeństwo. Nie czyni to społeczeństwa nienoramalnym taka jest po prostu natura. Potem tu na 3 płaszczyznach przykłady.
A) Klasa w której Adam pochodzi z rodziny zoofoliskiej. Nie będzie miał lekko.. Tak samo dalej w życiu.
B)Klasa w której każdy wie, że ten Adam to z gejowskiego związku. Nie będzie miał lekko... Tak samo dalej w życiu z kobietami itd.
C) Klasa w której Adam jest w związku z 40 letnim od siebie starszym facetem. Nie będzie miał lekko.

To że twoi znajomi nie chcą, to ich sprawa. Jednak, nie wiem jak ty, ale ja chyba wolałbym być adaptowany przez parę gejów, którzy by się mną porządnie zajmowali, niż w ogóle nie być adoptowany i mieć dzieciństwo bez rodziny.

A co do klasy, to o to chodzi w tych programach. I nie chodzi mi o te gdzie piszą że w wieku 9 lat już seks (bo to są oczywiste fake'ki), tylko żeby nauczyć dzieci że żyją inni ludzie, żeby oswajać dzieci z tym, że to nic złego ( i nie mam na myśli jakiś kontaktów seksualnych, tylko zwyczajne rozmowy). Wtedy taka osoba będzie bardziej otwarta na  świat, nie będzie się bała innych ludzi (innych, tzn. np. murzynów), przez co będzie się chętniej uczyła innych języków= większa szans znalezienia pracy.

EDIT: Nie wiem czemu tendencja miała by być na korzyść Rosji? Przez wydawanie miliardów na igrzyska?

Offline Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 307
« Odpowiedź #336 dnia: Czerwiec 19, 2014, 14:17:29 »
Beka z "prawakuf" którzy z niewyjaśnionych przyczyn czują się lepsi niż mityczni "lewacy". Trochę to głupie. Nawet bardzo.

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #337 dnia: Czerwiec 19, 2014, 14:21:24 »
Beka z "prawakuf" którzy z niewyjaśnionych przyczyn czują się lepsi niż mityczni "lewacy". Trochę to głupie. Nawet bardzo.

Jestem prawkiem i jakoś nikogo tutaj nie obraziłem.. nie wiem o co chodzi.

@Adam

Nie wiem czy zbyt pochopnie nie rzuczasz słów na wiatr. Postaw się też w tych innych przykładach co podałem bo jest to samo jak rzekłem. Jako np. bycie w pedofolskim związku z facetem co Cie dobrze wychowa albo z rodziny zoofilskiej co Cie dobrze wychowa. Nie w gejowskiej teraz promowanej w mediach. I pomyśl jak by przebiegało życie. A jak sądzisz rzeczywiście tak. No cóż masz takie prawo i nikt Ci tego nie zabierze a na pewno nie ja. Mogę tylko z Tobą dyskutować. Bez spiny ;)

Co do Rosji. Ja pisałem o akcie obniżenia podatków i o jego pozytywnym wpływie. To, że politycy Rosyjscy to banda złodzieji i wpakowali miliardy w błoto to inna sprawa, i trzeba to rozgraniczyć.

Offline AdamKur

• Gawędziarz
  • *
« Odpowiedź #338 dnia: Czerwiec 19, 2014, 14:27:57 »
Dlaczego każdy gej musi być pedofilem? O_o Z drugiej strony, o KK nic nie mówisz, a tam afery pedofilskie akurat są....
Idąc także tym tropem, hetero ojciec będzie molestował swoją córkę, tak?

Co do Rosji- to niby jak Rosja prześcignie USA, jak sam przyznajesz że jest tam banda złodziei? xD

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #339 dnia: Czerwiec 19, 2014, 14:34:33 »
Dlaczego każdy gej musi być pedofilem? O_o Z drugiej strony, o KK nic nie mówisz, a tam afery pedofilskie akurat są....
Idąc także tym tropem, hetero ojciec będzie molestował swoją córkę, tak?

Co do Rosji- to niby jak Rosja prześcignie USA, jak sam przyznajesz że jest tam banda złodziei? xD

No nic będę wałkował dalej.. jednak ostatni mój post bo muszę już spadać.

Nie napisałem, że prześcignie. Zapomniałem cholerką dodać mogłaby gdyby nie kradła do tego. Rozumiesz?

Nie napisałem, że geje to pedofilie i nie zmieniaj tematu. KK to też inny temat zmieniasz temat.

Po prostu zoofile i pedofilie równie dobrze mogą dostać prawa do wychowania dzieci jak i geje o tym piszę. Odróżnij też pedofilie od KARALNYCH czynów pedofilskich. Jak grochem o ścianę cóż. Jak będziesz chciał to wgłębisz się w temat jak nie to trudno. Ja tam liczę na Twój rozsądek fajny chopak z Ciebie. Miłego dnia życzę dyskusantom moim dzisiejszym ;)

Offline AdamKur

• Gawędziarz
  • *
« Odpowiedź #340 dnia: Czerwiec 19, 2014, 14:40:29 »
Okej, ja też spadam, ale....

Czyli sugerujesz że lepiej im nie dawać praw, bo mogą się okazać pedofilami?

Miłego dnia!

Offline Waldzios

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 50
  • "Let me see your war face."
« Odpowiedź #341 dnia: Czerwiec 19, 2014, 14:48:38 »
Podaje przykłady właśnie na różnych płaszczyżnach. Tutaj antyk, tutaj pożyczki i kupna nieruchomości w średniowieczu. Nie napisałem słowa jeszcze o obniżeniu podatków w postach ostatnich. Nie wiem stary o co Ci chodzi ;)
To nie są przykłady na różnych płaszczyznach, tylko przykłady wyrwane z kontekstu.
Pisałeś o podatkach za Hitlera, pisałeś o podatkach w XIX wieku, nie wykręcaj się.
Nie zmieniaj tematu i skomentuj proszę podatki w I RP.
Może inaczej jestem przeciw tworzeniu czegoś takiego jak deficyt, jestem za brakiem dziwnych regulacji (zakrzywienie banana), za uproszczeniem przepisów, może to weźmy jako punkt wyjścia.
Oczywista oczywistość i populizm. Każda partia polityczna świecie ma w programie likwidacje deficytu i zmniejszenie biurokracji :P. Wykonanie jest troszkę trudniejsze.
Bo aktualny majątek stanów jest większy. Rosji mniejszy. Jednak tendecja będzie na korzyść Rosji i niekorzyść USA. Od razu nie będzie magicznej zmiany. Będzie to trwać. Nie zgadzamy się w czymś?
Nie zgadzamy się w podstawach ekonomii i logiki.
Skoro w USA dochód na osobę będzie większy (również po odliczeniu podatków) to ewentualna tendencja wzrostowa na rzecz Rosji nie będzie miała nic wspólnego z podatkami.
Co z tego ze Rosjanin będzie miał mniejsze podatki, skoro Amerykanin i tak dostanie więcej grosza do ręki.
Ewentualny wzrost będzie zależał od tego co państwo i obywatel zrobią z zarobionymi środkami.
Skoro potwierdzasz ze aktualny majątek ma niekoniecznie cokolwiek wspólnego z aktualna wysokością podatków, to wszelkie dywagacje o podatkach na przykładach średniowiecza, XIX wieku i Hitlera są co najmniej bezsensowne.
Co do dziedziczenia. A kto broni Ci dać całego majątku twojemu psu/kotu/koledze? Tym bardziej, będziesz mógł swojemu partnerowi/nieślubnej partnerce. Chyba, że nie spiesz testamentu.
Podatek od spadków i darowizn.
"There Ain't No Such Thing As A Free Lunch"

Offline Triss

• Tułacz
  • *
  • Piwa: -4
« Odpowiedź #342 dnia: Czerwiec 28, 2014, 14:53:37 »
Kolejna śmieszna rzecz - twoje zapatrzenie i uwielbienie do RussiaTheShithole jest niemal śmieszne, ale to już normalne że fanboje rosji ją przeceniają. Chcesz być tak "cool", "antyUSA" i "rebel" biorąc pewnie informacje z dziwnych stron internetowych pokroju prawda2.info myśląc że złapałaś boga za nogi, tym czasem pijesz mocz z innego źródełka propagandy którego celem jest sprawić że poczujesz się lepsza i mega oświecona.
Radziłbym obejrzyć inny program niż TV Rossija
Więc jak to jest? Fanka teorii spiskowych, czy widz TV Rossija? Od razu napiszcie że tajny agent Kremla który pisze na Polskich forach za 10 rubli. Aż dziwne, że jeszcze mnie o to nie posądziliście.
Załóż se funclub Putina i carycy Katarzyny, najbardziej pokojowych przywódców na świecie, co tylko braterską pomocą oferowali, i ich złe Niemcy i USA do tych wojen zmuszały...
Z tego cytatu nie da się wyciągnąć nic mądrego. Jedynie się w moich oczach ośmieszyłeś, naprawdę nie wiem jak można to inaczej nazwać.

Offline Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 307
« Odpowiedź #343 dnia: Czerwiec 28, 2014, 15:43:39 »
Więc jak to jest? Fanka teorii spiskowych, czy widz TV Rossija? Od razu napiszcie że tajny agent Kremla który pisze na Polskich forach za 10 rubli. Aż dziwne, że jeszcze mnie o to nie posądziliście.Z tego cytatu nie da się wyciągnąć nic mądrego. Jedynie się w moich oczach ośmieszyłeś, naprawdę nie wiem jak można to inaczej nazwać.
Cytujesz dwie różne osoby a potem rzucasz głupim pytaniem które miało być "miażdżącą odpowiedzą" próbując mi albo komuś innemu zarzucić niezdecydowanie w poście.  Kiedy z kimś dyskutujesz to trzymaj się pewnych reguł, karzełku. Obrzydzasz mnie.

Online Lew

• Obrońca Tawerny
  • Senior
  • *
  • Piwa: 574
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
« Odpowiedź #344 dnia: Czerwiec 28, 2014, 17:32:51 »
Triss, rozumiem, że pozostałe kwestie podjęte przez nas były dla ciebie za trudne, skoro nie raczyłaś na nie odpowiedzieć?
Tak to czytam i za każdym razem dostaje coraz większego orgazmu ~Kokosz o nominowaniu go przez Kradusa na gracza roku WB