Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Karczemna debata polityczna. Ława główna.  (Przeczytany 102106 razy)

Opis tematu: W I poście linki do powydzielanych tematów

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Waldzios

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 50
  • "Let me see your war face."
Odp: Karczemna debata polityczna. Ława główna.
« Odpowiedź #285 dnia: Czerwiec 17, 2014, 18:53:17 »
O jezusie nazareński. Co to ma być ? :D:D:D

Nawet gdyby ten układ wziąć na poważnie to wartość Dolara teraz a kiedyś była zupełnie inna. Mogłeś więcej za to kupić.
Widać ze masz zero pojęcia o ekonomii, to wartości PPP czyli Parytet siły nabywczej, student, wstyd.

Do tego czekam na odpowiedź do linka z wypowiedzią Korwina, która wstawiłem.
Nie doczekasz się, szkoda mojego czasu. Jeśli nie znasz pojęcia PPP to o czym ty chcesz rozmawiać.
"There Ain't No Such Thing As A Free Lunch"

Offline Solejók

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 6
« Odpowiedź #286 dnia: Czerwiec 17, 2014, 19:25:52 »
(click to show/hide)

Proszę o cytat, film w którym JKM wyraziłby prorosyjski pogląd, wygłosił prorosyjską wypowiedź. Nie można się oszukiwać, Putin to dobry polityk i to się przyznaje, ale jak ktoś tak powie, to nie równa się powiedzeniu np. "Cieszy mnie ruch Putina" "Mam nadzieję że Putin nie ustąpi" itd itp.... Wybacz, ale to jest proste do zrozumienia, a wizyty w ambasadzie rosyjskiej o niczym nie świadczą. A nawet jak już, to i tak nie masz jasnego dowodu i tyle.

Teraz ogółem o JKM i KNP: Ja wspieram ideę partii, w dupie mam to co on tam sobie gada o poglądach i nasieniu, byleby tego było co raz mniej bo % lecą, ale gorsze od tego jest zapraszanie go do programów i rozprawianie całą godzinę właśnie o takich pierdołach. Ale to jest ruch czysto propagandowy, którym posługują się te reżimowe TV. Od KNP albo RN nie ma alternatywy, ale nie lubię określenia 'mniejsze zło'. Po prostu ku*wa w tym kraju od 45/46 roku rządzą same komuchy albo ich spadkobiercy. Każdy robi to samo. PO/PIS/SLD/PSL/TR/PR - Te same ryje u koryta. Są nawet masochiści co wyjeżdżają do innych krajów przez rządy PO a potem za granicą dalej na nich głosują... Wybaczcie, ale dla mnie nie ma większego dowodu debilizmu demokracji i debilizmu człowieka. Tutaj można już tylko rozpie*olić sejm i rozstrzelać im łby.

Offline Sefirot

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 45
« Odpowiedź #287 dnia: Czerwiec 17, 2014, 19:43:35 »
.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2015, 22:40:32 wysłana przez Sefirot »
Te słynne kury z Mazur też przestaną się nieść. I co? Nie ma mleka, kury się nie niosą... Bronisław hr. Komorowski

Offline Waldzios

• Hulaka
  • *
« Odpowiedź #288 dnia: Czerwiec 17, 2014, 20:13:34 »
- Śledzę wypowiedzi JKMa, oto w skrócie co mówi - Putin jest dobrym prezydentem, acz człowiekiem takim, jakim jest. Rosja jest państwem konserwatywnym. Rosja nie jest już Związkiem Radzieckim. Aneksja Krymu była nieunikniona bo został on sztucznie przyczepiony do Ukrainy - większość ludu Krymskiego mówi po Rosyjsku. Autonomiczna republika Krymu ogłosiła niepodległość po czym przyłączyła się do Rosji. Putin wykazał się wielkim nierozsądkiem swoją postawą wobec statusu wschodniej Ukrainy i Mikke się na nim zawiódł. Janukowicz jest zdrajcą, a Kliczko zapewne agentem niemieckim.
Czyli dokładnie to samo co Rosyjska prorządowa telewizja. Przypadkowa zbieżność poglądów?
Oto co mówi reszta - Rosja, straszliwe wschodnie mocarstwo, które jest rządzone przez tyrana-antydemokratę napadło na biedną Ukrainę i odebrało siłą Krym. Teraz zainstalowało swoją armię na wschodzie i utworzyło nowe państwo które wkrótce połączy się z Rosją. Na Krymie nikt nie chce mieć nic wspólnego z Rosją. Żyją tam sami Tatarzy i Ukraińcy. Na Ukrainie w ogóle nie było polskich najemników (to absurd).
Takie są fakty. Rzeczywiste poparcie dla Rosji w referendum wyniosło 15%.
To co ogłosili Rosjanie, to parodia, a wyniki są równie prawdziwe jak te z 39r (Zachodnia Ukraina 92,83% uprawnionych, Zachodnia Białoruś aż 96,7%, 90% poparcia).
Następna będzie Polsza, więc gotujcie się.
To mniej prawdopodobne, ale historia lubi się powtarzać..

Offline beanshee

• Wagant
  • *
  • Piwa: 164
« Odpowiedź #289 dnia: Czerwiec 17, 2014, 21:06:18 »
Jak już jesteśmy przy średniowieczu kąpiele były częste tylko do "czarnej śmierci", później Kościół obwinił mycie się o choroby, no i to się zdecydowanie, aż do oświecenia zmniejszyło.

To też zależy gdzie. Bo w takiej Polsce to nie bardzo. U nas Czarna Śmierć nie miała już takiego rozpędu jak na zachodzie, więc nie wpłynęła znacznie na kulturę. Kościół zwalczał może nie samo mycie, ale gorszące sceny do jakich w łaźniach dochodziło (np. we Wrocławiu problemem byli klienci łaźni obu płci tańczący na ulicy w samej bieliźnie, zaś ustawy miejskie z Krakowa surowo zabraniały mieszczanom wystawiania balii na ulice i kąpania się nich na widoku).
Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

Offline Prußak

• Sołtys
  • *
  • Piwa: 236
  • Ten, który mówi sam sobie dobranoc, dobranoc
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #290 dnia: Czerwiec 17, 2014, 22:59:25 »
(click to show/hide)

Proszę o cytat, film w którym JKM wyraziłby prorosyjski pogląd, wygłosił prorosyjską wypowiedź. Nie można się oszukiwać, Putin to dobry polityk i to się przyznaje, ale jak ktoś tak powie, to nie równa się powiedzeniu np. "Cieszy mnie ruch Putina" "Mam nadzieję że Putin nie ustąpi" itd itp.... Wybacz, ale to jest proste do zrozumienia, a wizyty w ambasadzie rosyjskiej o niczym nie świadczą. A nawet jak już, to i tak nie masz jasnego dowodu i tyle.

Waldzios oczywiście tego postu już nie zauważył, bo to piesek który dużo szczeka i próbuje dyskredytować pojedynczych użytkowników przez odpisywanie im w wyolbrzymiony i ośmieszający rzekomą nieznajomość podstawowych informacji przez drugiego dyskutanta. Dobrze znam takich propagandowców ;)
Hah jesteśmy chyba jedynym klanem  który  grał z nimi spara  w którym nie było  Wulgaryzmu i kutni Ale za to mecz nie był  fair-play prośby  o  zablokowanie kamery obserwatora nic nie dawały  chociaż  na serwerze był admin...

Offline Waldzios

• Hulaka
  • *
« Odpowiedź #291 dnia: Czerwiec 18, 2014, 00:20:39 »
Po pierwsze, stwierdzenie "Putin to dobry polityk i to się przyznaje" dotyczy wyłacznie JKM i jego wyznawców, cały cywilizowany świat uważa inaczej.  Rosja nie jest rajem pod względem gospodarczym, ani demokratycznym.
Absurdalna wiara w referenda rodem z wczesnego ZSRR  (z 98% poparciem i ponad 100% frekwencją), "zielone ludki" oraz przekonanie o możliwości kupowania broni przeciwpancernej i przeciwlotniczej w sklepach turystycznych, niespecjalnie działa na waszą korzyść.

Po drugie, cytatów było już dość, nie zamierzam się powtarzać, każdą wypowiedz JKM standardowo przetłumaczycie z "kelnerskiego" na polski. Nie mam ochoty czytać co JKM miał na myśli. A już na pewno nie będę oglądał filmów propagandowych.
Waldzios oczywiście tego postu już nie zauważył, bo to piesek który dużo szczeka i próbuje dyskredytować pojedynczych użytkowników przez odpisywanie im w wyolbrzymiony i ośmieszający rzekomą nieznajomość podstawowych informacji przez drugiego dyskutanta. Dobrze znam takich propagandowców ;)
Prußak znowu błysnął wiedzą i kulturą. Przepraszam ale nie będę się zniżał do tego poziomu.

Offline Leinnan

• Rybałt
  • *
  • Piwa: 58
  • Szczęść Boże, służby i loże
« Odpowiedź #292 dnia: Czerwiec 18, 2014, 00:29:19 »
Znowu się zaczyna temat "jaki ten Korwin zły! Jak on zniszczy Polskę! Jaka nasza obecna władza w porównaniu do niego jest wspaniała!"? Idę po popcorn... :)

Gdzie ty widzisz wychwalanie obecnej wladzy?
Co do Korwina, czekam na kontrargumenty do mojego poprzedniego posta.
http://www.mountblade.info/forum/index.php?topic=13369.msg280569#msg280569
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens
W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakżebyśmy to mogli dowodami obalić?

steam | space fight |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Offline Solejók

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 6
« Odpowiedź #293 dnia: Czerwiec 18, 2014, 07:29:00 »
Po pierwsze, stwierdzenie "Putin to dobry polityk i to się przyznaje" dotyczy wyłacznie JKM i jego wyznawców, cały cywilizowany świat uważa inaczej.  Rosja nie jest rajem pod względem gospodarczym, ani demokratycznym.
Absurdalna wiara w referenda rodem z wczesnego ZSRR  (z 98% poparciem i ponad 100% frekwencją), "zielone ludki" oraz przekonanie o możliwości kupowania broni przeciwpancernej i przeciwlotniczej w sklepach turystycznych, niespecjalnie działa na waszą korzyść.

Po drugie, cytatów było już dość, nie zamierzam się powtarzać, każdą wypowiedz JKM standardowo przetłumaczycie z "kelnerskiego" na polski. Nie mam ochoty czytać co JKM miał na myśli. A już na pewno nie będę oglądał filmów propagandowych.Prußak znowu błysnął wiedzą i kulturą. Przepraszam ale nie będę się zniżał do tego poziomu.
1. A pod militarnym, terytorialnym, politycznym? / Tutaj jeszcze o Krymie:
(click to show/hide)
I:
(click to show/hide)
2. Po prostu nie ma takiego cytatu, jest tylko nadinterpretacja typowa dla jego przeciwników.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2014, 08:07:20 wysłana przez Solejók »

Offline beanshee

• Wagant
  • *
  • Piwa: 164
« Odpowiedź #294 dnia: Czerwiec 18, 2014, 08:02:19 »

Nie jestem wyznawczynią JKM, ale też uważam Putina za dobrego polityka. Przynajmniej z mojej perspektywy-obywatelki innego kraju. Putin prowadzi bardzo skuteczną politykę zagraniczną. Ma jaja i klarowną wizję, którą potrafi wprowadzić w życie. Nie ogląda się na innych, ma w dupie "głębokie zaniepokojenie" bo wie, że i ONZ i UE i USA mogą mu co najwyżej skoczyć.
Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

Offline Triss

• Tułacz
  • *
  • Piwa: -4
« Odpowiedź #295 dnia: Czerwiec 18, 2014, 11:39:08 »
Po pierwsze, stwierdzenie "Putin to dobry polityk i to się przyznaje" dotyczy wyłacznie JKM i jego wyznawców, cały cywilizowany świat uważa inaczej.
Bolesław Chrobry nie był dobrym politykiem dla Czechów lub Rusi Kijowskiej.
Rosja nie jest rajem pod względem gospodarczym, ani demokratycznym.
Jeśli gdzieś istnieje raj gospodarczy to podaj przykłady. Bo wszędzie są mniejsze lub większe problemy.
przekonanie o możliwości kupowania broni przeciwpancernej i przeciwlotniczej w sklepach turystycznych, niespecjalnie działa na waszą korzyść.
Nigdzie tak nie napisałam. Raczej jest oczywiste, że separatyści od kogoś tą broń dostali. Tego nikt nie neguje. Część broni dostali od Ukraińskich jednostek które zostały tam wysłane na operacje antyterrorystyczne, a potem wywiesiły flagi Rosyjskie. Faktem jest jednak że Putin w pewien sposób wspiera separatystów. Tym bardziej że ostatnio 3 Rosyjskie czołgi przekroczyły Ukraińską granice. Przecież Ukraińskie wojska okrążyły miasta i strzelają do ludzi z artylerii. A teraz porównując do tych rzekomych "porwań" dzieci przez separatystów. Załóżmy że ludzie z twojego miasta bronią się przed armią która je okrążyła. Normalne jest, że często zachodzi potrzeba ewakuacji cywilów. Więc wyjaśnij mi, jak można porywać swoich? Przecież separatyści to są mieszkańcy.
Gdyby referendum byłoby w pełni uczciwe... ale jeśli głosuje więcej, niż jest uprawnionych do głosowania, to sieje pewne wątpliwości. Przykładowo ja - gdyby nie to - zgodziłbym się tu z tobą, ale, cóż... jaką mam pewność jakie naprawdę były wyniki?
W Kosovo też było referendum i co?
Przedstaw lepszy... bo Polacy są mistrzami narzekania, tylko czy znasz jakiś lepszy ustrój?
Wszystkie ustroje są lepsze od demokracji. W Polsce dobra by była monarchia.
W Kosowie są też polskie jednostki, czy to znaczy, że jesteśmy źli, prowadzimy agresywną politykę, i Rassija jest od nas lepsza?
W trakcie ataku USA na Serbie Polska poparła Amerykanów. Natomiast Rassija (dawniej ZSRR) nie zareagowała co było błędem.
No nie przecież to wina amerykańskiego wywiadu i zachodniej propagandy !1!!!1! tró_pro_russian_rebel_kid_1999 prawde ci powie.
Dyskusja z tobą nie ma najmniejszego sensu.
Gratulacje. Ja polecam tobie sprawdzić co to jest PKB, bo Waldzios porównywał płacę minimalną a nie PKB.
Ale ja napisałam o PKB a nie płacy minimalnej. Ktoś wcześniej napisał że Polska wydaje 2 lub 3 % PKB na armie bez przełożenia na konkretne liczby, więc chciałam nadmienić że PKB nie ma nic wspólnego z rzeczywistym bogactwem regionu.
Takie jak pewne państwo, które wysłało o wiele więcej ludzi na Syberię, niż Chanat Krymski wziął w jasyr. Tylko jak ono się nazywało... chyba coś na Ros... hmmm...
Ludzie wysyłani na Syberie nie zawsze mieli tak źle (wiadomo że życie straciło tam tysiące ofiar) jednak wielu dorobiło sporych majątków po osiedleniu się na Syberii.
Ale go dokonała.
Gdyby Poniatowski nie był głupi to Polska byłaby może i w sojuszu z Rosją. Wtedy Carycy zależało na tak dużym państwie jakim była Polska. Przecież co było po rozbiorach? Gdyby zaborcom nie zagrażała Francja to Prusy by prawdopodobnie zaatakowały Rosję. W tamtych czasach mieli najsilniejszą armię na świecie. Z całej trójki Prusom najbardziej zależało na pozbyciu się Polski.
Niemcy nie są naszym wrogiem, bo potrzebują bufora, który odgradzałby ich od Rosji i dlatego jesteśmy dla nich warci istnienia, i współpracy.
Są naszym wrogiem i były od zawsze. A to że nasze istnienie się im opłaca to zupełnie inna para kaloszy.
Dla porównania tzw "banderowcy" na majdanie walczyli przy pomocy kostki chodnikowej i butelek z benzyna (plus sporadycznie broń palna) , tzw "separatyści" są uzbrojeni lepiej niż Ukraińska armia.
Separatyści w przypadku urazów nie otrzymają takiej pomocy jak Ukraińskie wojska które mają odpowiednie do tego środki.

Jeśli już się wymieniamy argumentami to obiektywnie bo ja nie zakładam z góry że ktoś jest dobry a ktoś zły bo wszyscy mają coś na sumieniu.

Offline Waldzios

• Hulaka
  • *
« Odpowiedź #296 dnia: Czerwiec 18, 2014, 12:06:47 »
1. A pod militarnym, terytorialnym, politycznym? /
Pod względem militarnym, jest postęp, ale to nadal po radziecki skorumpowany śmietnik.
Pod względem terytorialnym, Rosja zyskała Krym, mierne osiągnięcie jeśli uwzględnić koszty ekonomiczne.
Pod względem politycznym, na scenie międzynarodowej z bardzo wysokiej pozycji spadła do roli pariasa.
Tutaj jeszcze o Krymie:
(click to show/hide)
Potwierdzasz tylko moje słowa, w wynik 40-60% uwierzyłbym  bez sprzeciwu, ale niedopuszczenie obserwatorów i ogłoszone wyniki świadczą o sfałszowaniu wyborów.
I:
(click to show/hide)
A co innego o referendum mógł powiedzieć członek rady przy Prezydencie Rosji.

CNN (identycznie jak polskie telewizje) donosiło o ogłoszonych na Krymie "oficjalnych" wynikach, żadna rewelacja. Chyba nie sugerujesz ze jesli CNN i TVN24 coś ogłoszą, staje się to prawdą.
2. Po prostu nie ma takiego cytatu, jest tylko nadinterpretacja typowa dla jego przeciwników.
Miałeś całą stertę cytatów, po prostu odmawiasz przyjęcia ich do wiadomości.
Nie będę się powtarzał, tylko po to byś mógł po raz kolejny tłumaczyć co autor miał na myśli, po prostu odmawiam udziału w tej grze.
Odpowiem ci słowami twojego wodza, "nie ma dowodów ze Hitler wiedział o holokauście" , tak samo nie ma dowodów ze JKM jest rosyjską kukiełką. Rozsądni ludzie wyciągają wnioski, wyznawcy oczekują pisemnego przyznania się do winy.
Nie jestem wyznawczynią JKM, ale też uważam Putina za dobrego polityka. Przynajmniej z mojej perspektywy-obywatelki innego kraju. Putin prowadzi bardzo skuteczną politykę zagraniczną. Ma jaja i klarowną wizję, którą potrafi wprowadzić w życie. Nie ogląda się na innych, ma w dupie "głębokie zaniepokojenie" bo wie, że i ONZ i UE i USA mogą mu co najwyżej skoczyć.
Spierałbym się czy ta polityka jest taka skuteczna. Masz racje ze w zasadzie bezkarnie przywłaszczył Krym.
Rzecz w tym ze to było kiepskie, lub nawet głupie zagranie pod względem wizerunkowym.
Cała dzisiejsza ekonomia opiera się na opiniach inwestorów, "głębokie zaniepokojenie" nie szkodzi bezpośrednie Putinowi, ale rosyjskiej gospodarce.
W 2014 indeks giełdy moskiewskiej RTS spadł o 20%, agencje ratingowe uważają, że rosyjskie papiery są tylko nieznacznie cenniejsze niż obligacje śmieciowe,  inwestorzy już pozbywają się rosyjskich papierów (np. Franklin Templeton odsprzedał w minionym kwartale obligacje Rosji i państwowych spółek z tego kraju o łącznej wartości nominalnej 29 mln dol), majątek powierzony  funduszom inwestycyjnym skurczył się średnio o 15 proc., długi instytucji finansowych sięgają 600 mld dol., gdy rezerwy walutowe to zaledwie 400 mld dol, a mamy dopiero połowę roku.

Offline AdamKur

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 62
« Odpowiedź #297 dnia: Czerwiec 18, 2014, 12:08:08 »
Obserwuje tą debatę od kilka dni i przyznam że dawno się tak nie uśmiałem.
Jeśli gdzieś istnieje raj gospodarczy to podaj przykłady. Bo wszędzie są mniejsze lub większe problemy.
W USA są mniejsze problemy, w Rosji większe. Logika chyba podpowiada kogo wybrać na sojusznika
Tym bardziej że ostatnio 3 Rosyjskie czołgi przekroczyły Ukraińską granice. Przecież Ukraińskie wojska okrążyły miasta i strzelają do ludzi z artylerii.
Zacznijmy może od tego, że oprócz czołgów tą granice przeszli też rosyjscy żołnierze. Więc Ukraina chyba dobrze robi, broniąc swych granic, nie?
Przecież separatyści to są mieszkańcy.
Nie wszyscy. Wielu tych "separatystów" pochodzi z Rosji i dziwnym trafem nagle się znaleźli na terenie Ukrainy.
Wszystkie ustroje są lepsze od demokracji. W Polsce dobra by była monarchia.
Monarchia? Interesujące. Absolutna czy konstytucyjna? Albo mówiąc po ludzku, chcesz dyktatora który się ogłosi Królem. Bo kto miałby nim być- jakiś Michel Poniatowski z Francji? jakiś baron de Sobieski?
Ludzie wysyłani na Syberie nie zawsze mieli tak źle (wiadomo że życie straciło tam tysiące ofiar) jednak wielu dorobiło sporych majątków po osiedleniu się na Syberii.
Czyli można powiedzieć ze zsyłka na Sybir to nagroda? Szansa na zdobycie wielkiego bogactwa? Niby jak? Pracując w kopalni? Czy przez lizanie dupy Rosjanom?
Gdyby Poniatowski nie był głupi to Polska byłaby może i w sojuszu z Rosją. Wtedy Carycy zależało na tak dużym państwie jakim była Polska. Przecież co było po rozbiorach? Gdyby zaborcom nie zagrażała Francja to Prusy by prawdopodobnie zaatakowały Rosję. W tamtych czasach mieli najsilniejszą armię na świecie. Z całej trójki Prusom najbardziej zależało na pozbyciu się Polski.
Tak tak, dlatego też caryca pilnowała żeby Polska była mała i słaba, dlatego też zabrała nam ziemie w I Rozbiorze, bo przewidziała że ogłosimy konstytucje? A Prusy miały taką potężną armię że Napoleon ich pokonał w zaledwie kilka tygodni.
Są naszym wrogiem i były od zawsze. A to że nasze istnienie się im opłaca to zupełnie inna para kaloszy.
Nie zapominaj, że dzisiejsze Niemcy są zupełnie inne niż Niemcy w '39...
Separatyści w przypadku urazów nie otrzymają takiej pomocy jak Ukraińskie wojska które mają odpowiednie do tego środki.
Oj biedni ci separatyści, może było by łatwiej gdyby choć jakiś procent byłby Ukraiński, nie? Wtedy była by pomoc od miejscowych, a tak to trzeba siła zabierać.
Putin pokazał raczej swoją słabość, Chciał szybkiej aneksji, a zrobił się skandal i wojna z partyzantami. Teraz stara się jak może żeby szybko zakończyć ten konflikt. Bo co zyskał? Krym Rosjanie mieli już wczesniej a Wschodnia Europa jest odbijana przez Kijów.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2014, 16:55:30 wysłana przez AdamKur »
"My name is Ozymandias, king of kings:
Look on my works, ye Mighty, and despair!"

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Senior
  • *
  • Piwa: 575
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
« Odpowiedź #298 dnia: Czerwiec 18, 2014, 12:28:32 »
Cytat: AdamKur
Albo mówiąc po ludzku, chcesz dyktatora który się ogłosi Królem. Bo kto miałby nim być- jakiś Michel Poniatowski z Francji? jakiś baron de Sobieski?
Jestem ze zubożałej szlachty wielkopolskiej. Jak coś to zgłaszam swoją kandydaturę, liczę na wasze głosy :D
Cytat: Triss
Ale ja napisałam o PKB a nie płacy minimalnej. Ktoś wcześniej napisał że Polska wydaje 2 lub 3 % PKB na armie bez przełożenia na konkretne liczby, więc chciałam nadmienić że PKB nie ma nic wspólnego z rzeczywistym bogactwem regionu.
Jako komentarz do porównania płac minimalnych?
Część broni dostali od Ukraińskich jednostek które zostały tam wysłane na operacje antyterrorystyczne, a potem wywiesiły flagi Rosyjskie.
Bardzo im się przyda... do muzeum, szczególnie flota i samoloty sprzed xy lat.
W Kosovo też było referendum i co?
Kosowie. Język polski się kłania.
Gdyby Poniatowski nie był głupi to Polska byłaby może i w sojuszu z Rosją.
Mała poprawka: Polska byłaby wasalem Rosji.
Czekaj... wrogowi chyba nie opłaca się nasze istnienie, nie? A nawet jeśli, to, skoro przyznałaś, że to istnienie się opłaca, to wniosek jest jeden: dopóki Rosja istnieje, Niemcom zależeć będzie na naszym istnieniu, czyli - biorąc pod uwagę szanse upadku Rassiji - w sumie zawsze?

A teraz coś na deser:
W Polsce dobra by była monarchia.
Chyba odpowiem cytatem:
Dyskusja z tobą nie ma najmniejszego sensu.
Tak to czytam i za każdym razem dostaje coraz większego orgazmu ~Kokosz o nominowaniu go przez Kradusa na gracza roku WB

Offline Triss

• Tułacz
  • *
  • Piwa: -4
« Odpowiedź #299 dnia: Czerwiec 18, 2014, 13:37:17 »
W USA są mniejsze problemy, w Rosji większe. Logika chyba podpowiada kogo wybrać na sojusznika
Rzeczywiście, logika podpowiada by z sąsiada robić sobie wroga, a przyjaciela szukać za morzem.
Zacznijmy może od tego, że oprócz czołgów tą granice przeszli też rosyjscy żołnierze. Więc Ukraina chyba dobrze robi, broniąc swych granic, nie?
Nie broni granic tylko bombarduje miasta. To jest różnica.
Nie wszyscy. Wielu tych "separatystów" pochodzi z Rosji i dziwnym trafem nagle się znaleźli na terenie Ukrainy.
We Wschodniej Ukrainie ponad połowa osób posługuje się językiem Rosyjskim. Skoro jeszcze kilkadziesiąt lat temu to była Rosja to oczywiste będzie, że mieszka tam dużo Rosjan?
Monarchia? Interesujące. Absolutna czy konstytucyjna? Albo mówiąc po ludzku, chcesz dyktatora który się ogłosi Królem. Bo kto miałby nim być- jakiś Michel Poniatowski z Francji? jakiś baron de Sobieski?
To jest kwestia dyskusyjna. Nie ukrywajmy faktu, że to co mamy dzisiaj w Polsce to jest właśnie dyktatura i zmiany ustroju jakoś szczególnie byśmy nie odczuli. Tylko niektórym wydaje się, że mają jakiś wybór. Mówię niektórym, bo gdy są jakieś wybory to głosuje mniej niż połowa uprawnionych do głosowania (w wyborach do Europarlamentu głosowało niecałe 30% uprawnionych).
Czyli można powiedzieć ze zsyłka na Sybir to nagroda? Szansa na zdobycie wielkiego bogactwa? Niby jak? Pracując w kopalni? Czy przez lizanie dupy Rosjanom?
Czemu wy przekręcacie to co pisze? Pisząc nie zawsze nie mam na myśli, że każdy miał tam raj a tylko niektórzy ginęli. W czasach ZSRR to wyglądało już zupełnie inaczej (wtedy władzom zależało na zabiciu skazańców). Wcześniej na Syberii skazańcy radzili sobie nie najgorzej, a tym sprytniejszym albo udawało się dorobić majątków, albo nawet wrócić do ojczyzny. Choć to już zależało od ich szczęścia.
Tak tak, dlatego też caryca pilnowała żeby Polska była mała i słaba, dlatego też zabrała nam ziemie w I Rozbiorze, bo przewidziała że ogłosimy konstytucje? A Prusy miały taką potężną armię że Napoleon ich pokonał w zaledwie kilka tygodni.
W I rozbiorze ziemie zabrała nam Rosja, Prusy i Austria. A Prusy miały potężną armię w XVIII wieku. Wojna z Rosją była planowana jeszcze przed I rozbiorem. Wojny nie planuje się z dnia na dzień. Chcieli najpierw pokonać RP, a potem przejść do walk z Rosją o ziemie. Tylko że od I rozbioru do początku XIX w. trochę się wydarzyło (rewolucja we Francji) co nie było do przewidzenia przez Prusaków. Dlatego musieli się połączyć z Austrią i Rosją przeciw Napoleonowi.
Nie zapominaj, że dzisiejsze Niemcy są zupełnie inne niż Niemcy w '39...
Niemcy chcieli podbić świat już tysiąc lat temu (idea uniwersalnego imperium). Przypomnę również ich atak w 972r. a także wiele mniejszych lub większych wojen w późniejszych latach.
Oj biedni ci separatyści, może było by łatwiej gdyby choć jakiś procent byłby Ukraiński, nie? Wtedy była by pomoc od miejscowych, a tak to trzeba siła zabierać.
Raz już to skomentowałam...
Jako komentarz do porównania płac minimalnych?
Przeczytaj jeszcze raz - pisałam o PKB a nie o płacach minimalnych
Kosowie. Język polski się kłania.
Zamiast odpowiedzieć...
Mała poprawka: Polska byłaby wasalem Rosji.
Tego się raczej już nie dowiemy. Wiemy natomiast, że Polska zniknęła z mapy Europy.
Czekaj... wrogowi chyba nie opłaca się nasze istnienie, nie? A nawet jeśli, to, skoro przyznałaś, że to istnienie się opłaca, to wniosek jest jeden: dopóki Rosja istnieje, Niemcom zależeć będzie na naszym istnieniu, czyli - biorąc pod uwagę szanse upadku Rassiji - w sumie zawsze?
Naprawdę tak sądzisz?