Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Karczemna debata polityczna. Ława główna.  (Przeczytany 102513 razy)

Opis tematu: W I poście linki do powydzielanych tematów

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sefirot

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 45
Odp: Karczemna debata polityczna. Ława główna.
« Odpowiedź #270 dnia: Czerwiec 17, 2014, 16:59:02 »
.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2015, 22:36:51 wysłana przez Sefirot »
Te słynne kury z Mazur też przestaną się nieść. I co? Nie ma mleka, kury się nie niosą... Bronisław hr. Komorowski

Offline Solejók

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 6
« Odpowiedź #271 dnia: Czerwiec 17, 2014, 17:22:58 »
Waldzios, fajnie by było gdybyś ugruntował jakoś swoje argumenty, ale ty rzucasz fajne prześmiewcze hasła. Rozwalić UE w tej chwili chce BAAARDZO dużo osób, a nie sam JKM. Jakoś ci to przeszkadza? Niektórzy chcą ją zniszczyć, niektórzy ratować, obie strony mają do tego prawo. JKM nigdy nie powiedział, że popiera działania Putina, ale sprawiasz wrażenie ''poprawnego politycznie'', więc choćby Putin zajął 3/4 świata pod nosem NATO, to i tak powiedziałbyś, że jest to zły polityk. No cóż, ja to bym nazwał geniuszem, chociaż niezbyt sprzyjałby on interesowi polskiemu. To z cofnięciem gospodarki to po prostu bezsens, na który żal odpowiadać.

Zastanawia mnie, jaki system ekonomiczny jest dla ciebie najlepszy, skoro odrzucasz ten liberalny?

Offline Sefirot

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 45
« Odpowiedź #272 dnia: Czerwiec 17, 2014, 17:35:46 »
.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2015, 22:36:44 wysłana przez Sefirot »
Te słynne kury z Mazur też przestaną się nieść. I co? Nie ma mleka, kury się nie niosą... Bronisław hr. Komorowski

Offline Waldzios

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 50
  • "Let me see your war face."
« Odpowiedź #273 dnia: Czerwiec 17, 2014, 17:43:00 »

Tu chyba raczej chodzi o to, że lęk do Rusinów z Moskwy i uprzedzenie w stosunku do nich, specjalne krótkowzroczne budowanie z nimi złych stosunków to raczej ksenofobia?
A uprzedzenie wobec Ukrainy, i specjalne krótkowzroczne budowanie z nimi złych stosunków (przez JKM) to nie ksenofobia?
Bardzo wygodne jest zapominanie ze Ukraina to tez państwo i nasz sąsiad.
Czy bycie w Unii Europejskiej jest w naszym interesie? Jedyne co gwarantuje, to może trochę lepsze stosunki z zachodem i żebranie pieniędzy, musimy jednak w zamian utrzymywać socjalizm, dawać przywileje dziwakom,  podlegać jakimś dziwnym regulacjom ekologicznym... Ograniczamy nasz węgiel i nie pozwalamy rozwijać się wielu potencjalnym firmom.
Jak najbardziej. Patrz różnice Polska - Ukraina , UE - Rosja, tu nawet niema czego porównywać.
Nie zaprzeczam ze EU ma sporo wad, może nawet więcej niż zalet, ale i tak w dowolny kraju UE żyje się lepiej niż w Rosji.
Drugie zdanie jakoś pomieszałeś... Prawdziwych popierających Mikkego  ludzi interesuje interes Polski, nie Rosji. Rozumiem, że można uważać, że to jest zły sposób na wprowadzania dobrobytu i powagi dla naszego kraju, ale oskarżenie ostatnio pana Janusza o bycie agentem Rosjan (oczywiście nic takiego nie pisaliście) to chyba przesada.
Mam gdzieś co interesuje "prawdziwych popierających Mikkego", wystarczy ze widzę co interesuje ich przywódcę.
Mam wrażenie ze wyborcy JKM dowolnie sobie tłumaczą jego słowa i dopasowują do własnego światopoglądu.
Do mnie niestety nie dotarł oficjalny słownik "kelnersko"-polski więc mogę tylko komentować to co słyszę i czytam.

Od razu "agentem Rosjan", nie przesadzajmy, to nie ta kategoria wagowa, ot mały człowieczek z podejrzanych powodów wspierający reżim Putina.
Sciana tekstu
Pogubiłem się.., zresztą to była inna dyskusja, wiec pozwól ze nie będę odpowiadał...
Łoooo! To trolling?? Odpowiem jednak, na wszelki wypadek...
Niewiązanie się w konflikt ukraiński = bycie częścią Rosji? Dawaj cytat wypowiedzi p. Janusza odnośnie korzyści naszej w byciu częścią Rosji.
Namieszałeś, chodziło o dwa oddzielne porównania:
1) interes w angażowaniu się w konflikt ukraiński vs interes w nieangażowaniu się w konflikt ukraiński;
2) bycie w UE vs bycie częścią Rosji;
Odnośnie twojego "PLANU JKM" :
- zgadza się
- xD nie, zmienić zasady jej funkcjonowania na bardziej liberalne, p. Janusz nie ma planu osłabiania polskiej gospodarki.
- p. Mikke nie popiera nie potępiania publicznego przez Putina tego, co dzieje się w "Nowej Rosji".

- ok;
- w XIX wieku panował taki liberalizm, jakoś biedni się nie bogacili, 80% społeczeństwa europejskiego żyło w skrajnej nędzy,trzeba być bardzo naiwnym by wierzyć ze dzisiejsi pracodawcy zwolnieni z "socjalistycznych" ograniczeń okażą się hojniejsi;
- wypowiada się publicznie w tej sprawie (jest osobą publiczną), czyli automatycznie się angażuje i to zdecydowanie po stronie Rosyjskiej;
Pominąłeś bardzo dużo, drogi Waldemarze (mogę tak pisać?).
Jeśli ci wygodniej to proszę bardzo.
"There Ain't No Such Thing As A Free Lunch"

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 478
  • Let me take you to the movie
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #274 dnia: Czerwiec 17, 2014, 17:48:06 »
Weź panie poczytaj trochę o historii bo siejesz demagogie. Ludzie patrzą na minione wieki poprzez pryzmat rozwinięcia technologicznego brawo. Poczytaj chociaż jedną książkę o warunkach życia, zarobkach, cenach. Teraz się np. bredzi, że jedna z bardziej higieniczny epok czyli średniowiecze to było bród i smród, tak się składa, że dokładnie odwrotnie. Ludzi było stać na wiele więcej. Taki np. legionista rzymski jakby sobie odłożył to mógł po kilku latach sobie kupić niezła hacjendę na własność, nie wspominając o łupach.

Do tego Twoje wyssane z palca hasła. JKM wielokrotnie mówił, że chcę silnej ukrainy między Rosją a nami. Do tego ciągle podkreśla że tym bardziej kocha Rosję im jest z dalej od nas. Nie wiem skąd te pitolenie.

Offline Arthasan

• Wagant
  • *
  • Piwa: 65
« Odpowiedź #275 dnia: Czerwiec 17, 2014, 18:07:17 »
Waldzios to ukryta opcja komunistyczna. Rozstrzelać.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości.

Offline Waldzios

• Hulaka
  • *
« Odpowiedź #276 dnia: Czerwiec 17, 2014, 18:07:58 »
Waldzios, fajnie by było gdybyś ugruntował jakoś swoje argumenty, ale ty rzucasz fajne prześmiewcze hasła. Rozwalić UE w tej chwili chce BAAARDZO dużo osób, a nie sam JKM. Jakoś ci to przeszkadza?
Oczywiście, uważam to za idiotyzm, na którym skorzysta tylko Rosja i USA.
Niektórzy chcą ją zniszczyć, niektórzy ratować, obie strony mają do tego prawo. JKM nigdy nie powiedział, że popiera działania Putina, ale sprawiasz wrażenie ''poprawnego politycznie'', więc choćby Putin zajął 3/4 świata pod nosem NATO, to i tak powiedziałbyś, że jest to zły polityk. No cóż, ja to bym nazwał geniuszem, chociaż niezbyt sprzyjałby on interesowi polskiemu. To z cofnięciem gospodarki to po prostu bezsens, na który żal odpowiadać.
W tym problem, jesteś osobą prywatna, możesz mieść dowolne zdanie o Putinie.
JKM jako osoba publiczna powinien kierować szerokim interesem Polski, zamiast interesu Rosji.

Zastanawia mnie, jaki system ekonomiczny jest dla ciebie najlepszy, skoro odrzucasz ten liberalny?
Zaskoczę cie jestem liberałem gospodarczym i społecznym, może lekko neoliberałem. Poglądy JKM nie maja nic wspólnego z liberalizmem, to ekstremalny darwinizm ekonomiczny z jakaś chorą mieszanka antydemokratycznych poglądów społecznych.
Nie jestem utopistą, nie wierze ze jeśli rozwalimy cała gospodarkę, i wrócimy do zasad z XIX wieku, to cokolwiek zmieni się na plus. Równie dobrze można by twierdzić ze metodą na naprawę gospodarki jest powrót do ery kamienia łupanego.
Solejóku, doszło do zabawnej sytuacji - gdy ktoś nie pluje na Putina, to go wspiera. :) Waldzios pewnie jest zwolennikiem socjalliberalizmu, chyba najbardziej niebezpiecznego ustroju (wielka siła i wpływy banków, które mogą bezkarnie ryzykować, bo i tak trzeba je ratować).
Regularne wizyty w Rosyjskiej ambasadzie i bardzo pochlebne wypowiedzi o Putinie to na pewno nie jest postawa neutralna. Jeśli porównamy to z stosunkiem JKM do polityków europejskich, to można mówić miłości do Putina.

Weź panie poczytaj trochę o historii bo siejesz demagogie. Ludzie patrzą na minione wieki poprzez pryzmat rozwinięcia technologicznego brawo. Poczytaj chociaż jedną książkę o warunkach życia, zarobkach, cenach. Teraz się np. bredzi, że jedna z bardziej higieniczny epok czyli średniowiecze to było bród i smród, tak się składa, że dokładnie odwrotnie. Ludzi było stać na wiele więcej. Taki np. legionista rzymski jakby sobie odłożył to mógł po kilku latach sobie kupić niezła hacjendę na własność, nie wspominając o łupach.
Zamiast legionisty mogłeś użyć cesarza rzymskiego ( temu to dopiero dobrze się żyło), było by to równie niedorzeczne i nie na temat.
To ty poczytaj o historii, zamiast skrawków przemówień JKM, opracowań o dobrobycie w XIX wieku jest całkiem sporo.
Do tego Twoje wyssane z palca hasła. JKM wielokrotnie mówił, że chcę silnej ukrainy między Rosją a nami. Do tego ciągle podkreśla że tym bardziej kocha Rosję im jest z dalej od nas. Nie wiem skąd te pitolenie.
Już pisałem , słownik "kelnersko"-polski do mnie nie dotarł, a nie interesują mnie nieoficjalne tłumaczenia wyznawców, opieram się tylko na słowach i czynach JKM.

Offline Daedalus

• Admin Emeryt
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 138
« Odpowiedź #277 dnia: Czerwiec 17, 2014, 18:11:11 »
Znowu się zaczyna temat "jaki ten Korwin zły! Jak on zniszczy Polskę! Jaka nasza obecna władza w porównaniu do niego jest wspaniała!"? Idę po popcorn... :)

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #278 dnia: Czerwiec 17, 2014, 18:14:28 »
Dobra Waldzios już nie masz kapki wiarygodności.

Studiuję historię i przeczytałem wiele książek i artykułów w tej tematyce mogę Ci nawet podesłać kilka tytułów. Jednak Ty wolisz tylko sobie siać ferment.. Typu "nie to Ty jestes gupi" Moc twoich argumentów mnie rozjechała po posadzce.

Offline Waldzios

• Hulaka
  • *
« Odpowiedź #279 dnia: Czerwiec 17, 2014, 18:21:28 »
Dobra Waldzios już nie masz kapki wiarygodności.
Dziękuje, w twoich ustach to komplement.
Studiuję historię i przeczytałem wiele książek i artykułów w tej tematyce mogę Ci nawet podesłać kilka tytułów. Jednak Ty wolisz tylko sobie siać ferment.. Typu "nie to Ty jestes gupi" Moc twoich argumentów mnie rozjechała po posadzce.
Słyszałeś o czytaniu ze zrozumieniem?

Offline Warder

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 230
« Odpowiedź #280 dnia: Czerwiec 17, 2014, 18:23:53 »

1. Średniowiecze liczymy od upadku Rzymu... Tekst o legioniście w średniowieczu jest jak o hm...przywiązaniu do chorągwi wojsk Napoleońskich w erze kamienia łupanego. ^^ Oczywiście, nie bierzmy tego osobiście. Tylko zwrócenie uwagi, że średniowiecze a starożytność pod względem higieny się różnią.
2. W średniowieczu panował pewien wstręt do cielesności. Zawody hańbiące to te związane z dotykaniem ciała. Kąpiel brano raczej rzadko.
3. Legionista właściwie nie mógł sobie nic kupić na własność jeśli nie był osobą sui iuris. W Rzymie tylko zwierzchnicy rodziny mogli mieć coś swojego ^^ To był bardzo konserwatywny ludek, więc pewne rozwiązania które były dobre dla wioski trzymały się za imperium. Mógł za to nie kupić ale otrzymać peculium castrense, bodajże od państwa.

Sam Janusz Korwin Mikke to jest po prostu ideologia "najmniejszego" zła. Jego wyborcy, chyba z przyzwyczajenia  tłumaczą to co ten człowiek niby "miał na myśli". Rozumiem, że w dobie kryzysu spadło zaufanie do partii wiodących i ludzie szukają czegoś nowego. Ale dalej, wiele jego poglądów nie ma wsparcia w społeczeństwie, poza argumentem, że obecne podatki są zbyt wysokie...

Co do wystąpienia z Unii Europejskiej. Samobójstwo ekonomiczne, mogliby nas łatwo zniszczyć ekonomicznie, jeśliby nagle do pracy w UK, Szwecji itd. konieczne było pozwolenie. Przy obecnym bezrobociu zjechałoby się tutaj, kilka milionów ex emigrantów i niestety mielibyśmy dosyć duży problem... 

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #281 dnia: Czerwiec 17, 2014, 18:25:27 »
Podeślę Ci drugą część mojej wypowiedzi po editcie abyś się mógł ustosunkować mistrzu; )

Co do tych cesarzy to nie wiem czy chciałbyś być cesarzem w III w. np. :D

A wypowiedź Korwina już podsyłam:

http://www.youtube.com/watch?v=3TE4yYYamBU&feature=youtu.be

http://opracowań o dobrobycie w XIX wieku jest całkiem sporo

Opracowania kojarzą mi się bardzo źle. Z chęcia jednak przyjmę chociaż i to. Może to będzie choć jeden konkret z Twojej strony :D Do którego będzie się można ustosunkować.

@Lygryss
1. Średniowiecze liczymy od upadku Rzymu... Tekst o legioniście w średniowieczu jest jak o hm...przywiązaniu do chorągwi wojsk Napoleońskich w erze kamienia łupanego. ^^ Oczywiście, nie bierzmy tego osobiście. Tylko zwrócenie uwagi, że średniowiecze a starożytność pod względem higieny się różnią.

Co do tego jak liczymy to jest kilka teorii :D Jednak to nie jest istotne. Podałem ten przykład po kropce aby pokazać na kilku płaszczyznach problem.. Przeliczyłem się widać :D

2. W średniowieczu panował pewien wstręt do cielesności. Zawody hańbiące to te związane z dotykaniem ciała. Kąpiel brano raczej rzadko.

Jesteś pewien? :D W średniowieczu było pełno łaźni i dbano bardzo o mycie. Wędrowców zawsze ugaszczano gorąco kąpielą. Może nie wiem o inny kontynent Ci chodzi. Ja piszę o Europię i naszym kręgu kulturowym.

3. Legionista właściwie nie mógł sobie nic kupić na własność jeśli nie był osobą sui iuris. W Rzymie tylko zwierzchnicy rodziny mogli mieć coś swojego ^^ To był bardzo konserwatywny ludek, więc pewne rozwiązania które były dobre dla wioski trzymały się za imperium. Mógł za to nie kupić ale otrzymać peculium castrense, bodajże od państwa.

Sugerujesz, że nie mógł sobie iść kupić piwka albo kobyłki? :D Wiem do czego pijesz jednak to skomplikowany temat i to jeszcze zależnie jaka epoka. Prawa własnościowe to osobny ciężki temat. Skupmy się na tym warunkach bytowych.

Co do wystąpienia z Unii Europejskiej. Samobójstwo ekonomiczne, mogliby nas łatwo zniszczyć ekonomicznie, jeśliby nagle do pracy w UK, Szwecji itd. konieczne było pozwolenie. Przy obecnym bezrobociu zjechałoby się tutaj, kilka milionów ex emigrantów i niestety mielibyśmy dosyć duży problem...

Nie jestem pewien ale prawo pracy to chyba osobne umowy. Na pewno osobna umowa to układ z Schengen i to nie wymaga obecności w UE.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2014, 18:37:07 wysłana przez ^IvE »

Offline Waldzios

• Hulaka
  • *
« Odpowiedź #282 dnia: Czerwiec 17, 2014, 18:42:21 »
Opracowania kojarzą mi się bardzo źle. Z chęcia jednak przyjmę chociaż i to. Może to będzie choć jeden konkret z Twojej strony :D Do którego będzie się można ustosunkować.
Wiem, wolisz przemówienia wygłaszane przez kelnerów, kiedy w najbliższym czasie udam się do restauracji postaram się coś nagrać.

Tak na szybko:

Źródło danych: Maddison Angus (2001), The World Economy. A Millenial Perspective, OECD.

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Senior
  • *
  • Piwa: 576
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
« Odpowiedź #283 dnia: Czerwiec 17, 2014, 18:45:41 »
Jak już jesteśmy przy średniowieczu kąpiele były częste tylko do "czarnej śmierci", później Kościół obwinił mycie się o choroby, no i to się zdecydowanie, aż do oświecenia zmniejszyło.
Tak to czytam i za każdym razem dostaje coraz większego orgazmu ~Kokosz o nominowaniu go przez Kradusa na gracza roku WB

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #284 dnia: Czerwiec 17, 2014, 18:47:04 »
O jezusie nazareński. Co to ma być ? :D:D:D

Nawet gdyby ten układ wziąć na poważnie to wartość Dolara teraz a kiedyś była zupełnie inna. Mogłeś więcej za to kupić.

Do tego czekam na odpowiedź do linka z wypowiedzią Korwina, która wstawiłem.

Jak już jesteśmy przy średniowieczu kąpiele były częste tylko do "czarnej śmierci", później Kościół obwinił mycie się o choroby, no i to się zdecydowanie, aż do oświecenia zmniejszyło.

Prawda. Jednak warto też wspomnieć, że apogeum smrodu było później np. na dworze Króla Słońce