Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Karczemna debata polityczna. Ława główna.  (Przeczytany 102492 razy)

Opis tematu: W I poście linki do powydzielanych tematów

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Triss

• Tułacz
  • *
  • Piwa: -4
Odp: Karczemna debata polityczna. Ława główna.
« Odpowiedź #255 dnia: Czerwiec 16, 2014, 18:10:03 »
Według jakiego kryterium? Bieda i korupcja większa niż na Ukrainie. Jedyne co trzyma kraj w kupie to wysoka cena gazu i ropy.
Mój znajomy opowiadał mi że kiedyś jak był górnikiem i pracował w Rosji to po przeliczeniu tych rubli na złotówki zarabiał 10 tysięcy na miesiąc. Nie byłeś nigdy w Rosji - to nie gadaj głupot.
Zupełnie jak dziesięć lat temu śmiano się że Chińczycy robią za miskę zupy. A dzisiaj wszystkie zabawki, cała elektronika etc. pochodzi z Chin i za kilkadziesiąt lat będą silniejsi gospodarczo od Stanów.
Który z tych krajów przyłączono do terytorium USA?
Formalnie to rzeczywiście, niby żaden.
Natomiast w praktyce:
Po zbombardowaniu Serbii (suwerennego państwa) i zabiciu kilku tysięcy ludzi odłączono Kosovo i postawiono tam Amerykańską bazę wojskową.
W Libii - wprowadzenie chaosu i zdestabilizowanie państwa. Naturalnie po zbombardowaniu jego terytorium i podzieleniu jego ludności między zwolenników dawnego dyktatora.
Natomiast Wietnam został zaatakowany po tym jak Wietnamskie łodzie zaatakowały amerykański statek, a tak właściwie go nie zaatakowały bo takie wydarzenie się wcale nie wydarzyło (jak się później okazało). Na skutek czego śmierć poniosło miliony cywili i tysiące żołnierzy. (Słyszałam również że Wietnamczycy byli poddawani torturom)
Doucz się Historii. Pakt Ribbentrop-Mołotow, był zawarty miedzy Rosja a Niemcami, nie miedzy USA a Niemcami...
Ja o niebie ty o chlebie.
Twierdzisz ze te kilkanaście procent tatarów, dobrze pamiętających jak Rosjanie ich traktowali w przeszłości, głosowało za przyłączeniem do Rosji?
Tatarzy żyli jedynie z najeżdżania, grabienia i łapania ludzi w jasyr. To wszystko co umieli. Dlatego zostali podbici.
Nikogo nie musieli zmuszać, po prostu opublikowali wyniki jakie im pasowały. Nie bez przyczyny nie dopuszczono jakichkolwiek zewnętrznych obserwatorów.
Dziennikarze publikowali zdjęcia tych ludzików a także to jak ludzie głosowali. Nie mieli nic przeciwko nagrywaniu, więc nie rozumiem cię trochę. Według twojej logiki można tuszować wszystkie wybory i zmieniać wyniki na takie jakie chce pan na samej górze. Po prostu musisz się pogodzić, że mieszkańcy Krymu chcieli dołączyć do Rosji. Taka jest demokracja - sama jej nie popieram, moim zdaniem najgłupszy ustrój jaki mógł powstać - lecz jeśli jesteś zwolennikiem demokracji to powinieneś szanować wole większości a nie twierdzić jakoby wybory były fałszowane.
Zakłamana logika, to ze Krym nie jest w pełni Ukraiński, nie czyni go to automatycznie Rosyjskim.Ile masz lat, więcej niż 20?Co jeśli ktoś uzna ze nie powinnaś istnieć bo masz 20 lat? Co z 20 latkami na Ukrainie? Tez nie powinni istnieć? To ludzie tymczasowi?Tradycja w narodzie Rosyjskim nie ginie...
Jeśli władze Krymu, a następnie wyborcy uznali że chcą żeby Krym był Rosyjski to czyni go Rosyjskim. Wcale nie zakłamana logika. Natomiast podkreślona przeze mnie część twojej wypowiedzi jest bezsensowna i nie wiem co mi chciałeś nią udowodnić. To się nawet kupy nie trzyma, wierz mi.
W 1939 Rosja tez w ramach bratniej pomocy urządzała referenda, wszędzie wyniki były takie same a mieszkańcy otrzymywali rosyjskie obywatelstwo z automatu.
W Polsce 30 czerwca 1946 roku tez przeprowadzono sfałszowane referendum.
Z referendum ludowym 1946 tez jesteś solidarna?
Tak było w czasach Związku Radzieckiego. Dzisiaj Rosja działa inaczej.
Odpowiedz na pytanie - kto jest lepszy? Wróg, który nie kryje że jest naszym wrogiem, czy wróg, który udaje przyjaciela?

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Senior
  • *
  • Piwa: 576
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #256 dnia: Czerwiec 16, 2014, 18:56:23 »
Cytat: Triss
Mój znajomy opowiadał mi że kiedyś jak był górnikiem i pracował w Rosji to po przeliczeniu tych rubli na złotówki zarabiał 10 tysięcy na miesiąc. Nie byłeś nigdy w Rosji - to nie gadaj głupot.
Nie zakładaj, że coś jest standardem. Oboje z Waldziosem, bo to jego słowa tak chyba skomentowałaś, uogólniacie. Są w Rosji ludzie, którzy są bardzo bogaci, ale z kolei w wioskach rosyjskich, z których jest ogromny odpływ ludności, bieda jest naprawdę większa niż na Ukrainie.
Twierdzisz ze te kilkanaście procent tatarów, dobrze pamiętających jak Rosjanie ich traktowali w przeszłości, głosowało za przyłączeniem do Rosji?
Tatarzy żyli jedynie z najeżdżania, grabienia i łapania ludzi w jasyr. To wszystko co umieli. Dlatego zostali podbici.
Cóż... jak sama powiedziałaś: "Ja o niebie, ty o chlebie." Twój komentarz zupełnie z d**y.
Jeśli władze Krymu, a następnie wyborcy uznali że chcą żeby Krym był Rosyjski to czyni go Rosyjskim.
Gdyby referendum byłoby w pełni uczciwe... ale jeśli głosuje więcej, niż jest uprawnionych do głosowania, to sieje pewne wątpliwości. Przykładowo ja - gdyby nie to - zgodziłbym się tu z tobą, ale, cóż... jaką mam pewność jakie naprawdę były wyniki?
Taka jest demokracja - sama jej nie popieram, moim zdaniem najgłupszy ustrój jaki mógł powstać
Przedstaw lepszy... bo Polacy są mistrzami narzekania, tylko czy znasz jakiś lepszy ustrój?
Po zbombardowaniu Serbii (suwerennego państwa) i zabiciu kilku tysięcy ludzi odłączono Kosovo i postawiono tam Amerykańską bazę wojskową.
W Kosowie są też polskie jednostki, czy to znaczy, że jesteśmy źli, prowadzimy agresywną politykę, i Rassija jest od nas lepsza?
Cytat: Solejók
Co proponujesz, wjechać na Krym naszymi prototypowymi PL-01
PL-01 to nie prototyp, to na razie projekt, i trudno projektem wjechać na Krym :P
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2014, 19:18:25 wysłana przez lllew »
Tak to czytam i za każdym razem dostaje coraz większego orgazmu ~Kokosz o nominowaniu go przez Kradusa na gracza roku WB

Offline Waldzios

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 50
  • "Let me see your war face."
« Odpowiedź #257 dnia: Czerwiec 16, 2014, 18:57:51 »
Zupełnie jak dziesięć lat temu śmiano się że Chińczycy robią za miskę zupy. A dzisiaj wszystkie zabawki, cała elektronika etc. pochodzi z Chin i za kilkadziesiąt lat będą silniejsi gospodarczo od Stanów.Formalnie to rzeczywiście, niby żaden.
Średnia miesięczna płaca netto w Rosji to 563$ (780$ brutto), w Polsce 681$ (945$ brutto), gdzie ten dobrobyt?
Pensji minimalnych nawet nie warto porównywać, 5500 Rubli w Rosji, ponad trzykrotnie więcej w Polsce.

Natomiast średnia płaca wynosi obecnie w USA ponad 3,8 tys. dolarów (netto), straszne, nieludzkie miejsce.
Natomiast w praktyce:
W Libii - wprowadzenie chaosu i zdestabilizowanie państwa. Naturalnie po zbombardowaniu jego terytorium i podzieleniu jego ludności między zwolenników dawnego dyktatora.
Natomiast Wietnam został zaatakowany po tym jak Wietnamskie łodzie zaatakowały amerykański statek, a tak właściwie go nie zaatakowały bo takie wydarzenie się wcale nie wydarzyło (jak się później okazało). Na skutek czego śmierć poniosło miliony cywili i tysiące żołnierzy. (Słyszałam również że Wietnamczycy byli poddawani torturom)
"A w Ameryce murzynów biją"...
To ze Amerykanie są dla ciebie "czystym złem" i "biją murzynów", w żaden sposób nie usprawiedliwia działań Rosji.
Według twojej logiki Rosjanie maja prawo zaatakować dowolny kraj, w tym Polskę, tylko dlatego ze Amerykanie są gorsi.
Ja o niebie ty o chlebie.
Najwyraźniej fakty historyczne nie mają dla ciebie żadnego znaczenia. To Rosjanie najechali nas 17 września,  to  Rosjanie mordowali Polaków w Katyniu, to Rosjanie sprezentowali nam komunizm, gdzie tu wina Ameryki..
Żałosne i rasistowskie, zostali przyłączeni do Rosji w 1784, czyli ponad 10 lat po pierwszym rozbiorze Polski, ciekawe jakie usprawiedliwienie masz dla rozbiorów Polski.
Dziennikarze publikowali zdjęcia tych ludzików a także to jak ludzie głosowali. Nie mieli nic przeciwko nagrywaniu, więc nie rozumiem cię trochę. Według twojej logiki można tuszować wszystkie wybory i zmieniać wyniki na takie jakie chce pan na samej górze. Po prostu musisz się pogodzić, że mieszkańcy Krymu chcieli dołączyć do Rosji. Taka jest demokracja - sama jej nie popieram, moim zdaniem najgłupszy ustrój jaki mógł powstać - lecz jeśli jesteś zwolennikiem demokracji to powinieneś szanować wole większości a nie twierdzić jakoby wybory były fałszowane.
Jeśli władze Krymu, a następnie wyborcy uznali że chcą żeby Krym był Rosyjski to czyni go Rosyjskim. Wcale nie zakłamana logika.
Nigdy nie uwierzę ze kilkadziesiąt procent Ukraińców i kilkanaście procent tatarów głosowało za Rosją. Trzeba być naiwnym dzieckiem by wierzyć w referenda z ponad 100% frekwencją i 98% poparciem. Takie rzeczy to tylko w ruskich bajkach.
Natomiast podkreślona przeze mnie część twojej wypowiedzi jest bezsensowna i nie wiem co mi chciałeś nią udowodnić. To się nawet kupy nie trzyma, wierz mi.
Chciałem udowodnić, ze na Ukrainie przez 20lat urodzili się nowi obywatele, 18-20 latkowie wychowani w niepodległym państwie, dorośli ludzie którzy nic wspólnego z Rosją nie mają, tymczasem ty twierdzisz ze powinni przestać istnieć...
Tak było w czasach Związku Radzieckiego. Dzisiaj Rosja działa inaczej.
Nie zauważyłem, dzisiejsze działania Rosji są podejrzanie podobne do tych z 39r.
Odpowiedz na pytanie - kto jest lepszy? Wróg, który nie kryje że jest naszym wrogiem, czy wróg, który udaje przyjaciela?
Wystarczy policzyć mogiły i masowe groby. Ilu polaków zamordowali Amerykanie a ilu Rosjaninie?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2014, 19:40:17 wysłana przez Waldzios »
"There Ain't No Such Thing As A Free Lunch"

Offline Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 308
« Odpowiedź #258 dnia: Czerwiec 16, 2014, 19:17:37 »
Zupełnie jak dziesięć lat temu śmiano się że Chińczycy robią za miskę zupy. A dzisiaj wszystkie zabawki, cała elektronika etc. pochodzi z Chin i za kilkadziesiąt lat będą silniejsi gospodarczo od Stanów.Formalnie to rzeczywiście, niby żaden.
Czy Ty wiesz że górnicy wszędzie zarabiają dobrze? Ale jest takie fajne przysłowie - wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. I zawsze powtarzam to non stop narzekającym polaczkom. Zresztą ogólnie bzdury piszesz nawet szkoda odpowiadać.

Offline Aleksandros

• Pielgrzym
  • *
  • Piwa: 4
« Odpowiedź #259 dnia: Czerwiec 16, 2014, 19:42:06 »
Czy Ty wiesz że górnicy wszędzie zarabiają dobrze? Ale jest takie fajne przysłowie - wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. I zawsze powtarzam to non stop narzekającym polaczkom. Zresztą ogólnie bzdury piszesz nawet szkoda odpowiadać.

Trebron na prezdenta!

Offline beanshee

• Wagant
  • *
  • Piwa: 164
« Odpowiedź #260 dnia: Czerwiec 16, 2014, 20:53:18 »
Triss, jakiś miesiąc temu na stronie rosyjskiej Rady Społeczeństwa Obywatelskiego i Praw Człowieka opublikowano przez prawdopodobnie pomyłkę, prawdziwe wyniki referendum. Wynika z nich, że frekwencja wynosiła zaledwie 30% a za przyłączeniem Krymu do FR było ok 15% mieszkańców Krymu uprawnionych do głosowania. No ale cóż, Rosyjska tradycja gmerania w urnach jest stara i bogata.
Argument, że Ukraina to młode państwo i jej się nie należy jest idiotyczny. Takie mieszanie w sprawach terytorialnych jest dość niebezpieczne, a my powinniśmy o tym pamiętać szczególnie. Bo np. taki Śląsk Polski był przez bardzo krótki czas. Przerąbane miałąby też Finlandia, która po raz pierwszy samodzielnym państwem stała się dopiero po 1918. Czyli co? Finlandię z powrotem do Rosji?
Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

Offline Sefirot

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 45
« Odpowiedź #261 dnia: Czerwiec 16, 2014, 21:07:02 »
.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2015, 22:37:06 wysłana przez Sefirot »
Te słynne kury z Mazur też przestaną się nieść. I co? Nie ma mleka, kury się nie niosą... Bronisław hr. Komorowski

Offline Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 308
« Odpowiedź #262 dnia: Czerwiec 17, 2014, 01:28:12 »
Triss, jakiś miesiąc temu na stronie rosyjskiej Rady Społeczeństwa Obywatelskiego i Praw Człowieka opublikowano przez prawdopodobnie pomyłkę, prawdziwe wyniki referendum. Wynika z nich, że frekwencja wynosiła zaledwie 30% a za przyłączeniem Krymu do FR było ok 15% mieszkańców Krymu uprawnionych do głosowania. No ale cóż, Rosyjska tradycja gmerania w urnach jest stara i bogata.
Argument, że Ukraina to młode państwo i jej się nie należy jest idiotyczny. Takie mieszanie w sprawach terytorialnych jest dość niebezpieczne, a my powinniśmy o tym pamiętać szczególnie. Bo np. taki Śląsk Polski był przez bardzo krótki czas. Przerąbane miałąby też Finlandia, która po raz pierwszy samodzielnym państwem stała się dopiero po 1918. Czyli co? Finlandię z powrotem do Rosji?
No nie przecież to wina amerykańskiego wywiadu i zachodniej propagandy !1!!!1! tró_pro_russian_rebel_kid_1999 prawde ci powie.

Offline Triss

• Tułacz
  • *
  • Piwa: -4
« Odpowiedź #263 dnia: Czerwiec 17, 2014, 11:56:57 »
Średnia miesięczna płaca netto w Rosji to 563$ (780$ brutto), w Polsce 681$ (945$ brutto), gdzie ten dobrobyt?
Pensji minimalnych nawet nie warto porównywać, 5500 Rubli w Rosji, ponad trzykrotnie więcej w Polsce.

Natomiast średnia płaca wynosi obecnie w USA ponad 3,8 tys. dolarów (netto), straszne, nieludzkie miejsce.
Nie mieszkasz w Rosji więc nie wiesz. To że PKB jest niskie nie oznacza że żyje się gorzej niż u nas. PKB zresztą nawet nie pokazuje właściwego bogactwa kraju. Polecam ci poczytać o tym co to w ogóle jest PKB.
Jeszcze argumenty jakoby w pewnych wioskach w Rosji była bieda. W każdym kraju na całym świecie są biedniejsze i bogatsze regiony. Z taką różnicą że z Polski emigruje mnóstwo młodych Polaków, nie ma normalnej służby zdrowia (płacisz 700zł miesięcznie składek, a na zwykłe prześwietlenie w sztucznych kolejkach czekasz nawet i pół roku), wymieniać dalej? Odejdź od monitora/ekranu i świat nie będzie taki piękny jak ci się wydaje.
"A w Ameryce murzynów biją"...
To ze Amerykanie są dla ciebie "czystym złem" i "biją murzynów", w żaden sposób nie usprawiedliwia działań Rosji.
Czy ja coś mówiłam o murzynach? Bez komentarza...
Według twojej logiki Rosjanie maja prawo zaatakować dowolny kraj, w tym Polskę, tylko dlatego ze Amerykanie są gorsi.Najwyraźniej fakty historyczne nie mają dla ciebie żadnego znaczenia. To Rosjanie najechali nas 17 września,  to  Rosjanie mordowali Polaków w Katyniu, to Rosjanie sprezentowali nam komunizm, gdzie tu wina Ameryki..
Za to Amerykanie mają prawo toczyć wojny z każdym i atakować kolejne.
I jeszcze sugerujesz że Rosja kogoś atakuje. Rosja zaatakowała Ukraine? Czy może banderowcy na majdanie obalili legalny rząd?
Teraz po kolei: komunizm nigdy nie miał być tym czym miał być. Zakładał, że wszystko będzie wspólne, że nie będzie pieniędzy etc. Czyli jak widzisz - utopia. Bo ludzie są na to zbyt głupi i jeden zawsze będzie chciał być lepszy od drugiego. Chcieli zlikwidować pieniądz ale jednak brali na to pieniądze więc widzisz.
W sprawie Katynia jest wiele artykułów z których wynika, że mordu nie dokonali czystej krwi Rosjanie. 99% NKWD to nawet nie są Rosjanie (większa część to Żydzi). Np. Stalin był Gruzinem, Wasylij Błochin czystej krwi Aryjczykiem, Ławrientij Berii żydem (pomysłodawca zbrodni Katyńskiej) i wielu innych tj. Bogdan Zaharewicz Kobułow, Begman, Elman, Estrin, Krongauz, Lejbkind, J. Raichman, Abakumow, Milstein, Sierow byli pochodzenia żydowskiego. Niestety w sprawie Katynia jest wiele niejasności, a "prawdziwym polakom" trudno to pojąć. Dla normalnych jest to conajmniej sprawa dyskusyjna. Tak już jest gdy media w każdego wszczepiają rusofobię i większość nawet nie chce o tym słyszeć, bo przecież jak można. Jeszcze jakbym powiedziała że USA przez pewien czas pomagały ZSRR siać propagandę że to Niemcy mordowali w Katyniu to chyba bym była jakąś wariatką.

Jeśli jednak chodzi o najazd ZSRR na Polskę - 1 września 1939 roku najechał nas Hitler w porozumieniu z Rosją która zaatakowała nas 17 września. Nikt nie bierze pod uwagę, że pieniądze na sprzęt wojskowy (czołgi, samoloty) dostawali od Amerykańskich banków. Tak naprawdę jeszcze zanim Hitler doszedł do władzy Niemcy nie mieli takich broni, bynajmniej nie w ilości pozwalającej na taki podbój jakiego dokonał. Jeszcze 10 lat przed bombardowaniem Anglii nie mieli samolotów które by im umożliwiły próbę opanowania tej wyspy. Takie są fakty.
Żałosne i rasistowskie, zostali przyłączeni do Rosji w 1784, czyli ponad 10 lat po pierwszym rozbiorze Polski, ciekawe jakie usprawiedliwienie masz dla rozbiorów Polski.
Nie wiem czy być tak powiedział, gdybyś żył w czasach, gdzie co roku urządzano grabieże i brano tysiące ludzi w jasyr. Trzeba się pogodzić z faktem, że istnieją ludy barbarzyńskie.
Natomiast rozbiorami polski też jest bardzo ciekawie. Mam pewną wiedzę na ten temat. Pierwsze co muszę nadmienić, to że spośród trzech zaborców (Prus, Austrii i Rosji) na inwazji na Rzeczpospolitą najbardziej zależało Niemcom. Caryca Katarzyna początkowo miała dobre zamiary wobec Polski i nie zależało jej na podboju. Dlaczego więc się stało inaczej? Poniatowski był po prostu głupi. Gdyby nie prowokował Katarzyny to do rozbiorów by nie doszło. Tak samo z konstytucją - była ona niepotrzebna. Sprowokowała do kolejnego rozbioru. Ale dzisiaj obchodzi się tego dnia święto...
Nie będę się więcej o rozbiorach rozpisywać, bo kto chce ten znajdzie informacje na ten temat i sobie o tym poczyta. Wystarczy że zrozumie się jedną rzecz - naszym wrogiem nie jest żadna Rosja ale Niemcy. No ale ktoś z rusofobią tego nie pojmie.
Chciałem udowodnić, ze na Ukrainie przez 20lat urodzili się nowi obywatele, 18-20 latkowie wychowani w niepodległym państwie, dorośli ludzie którzy nic wspólnego z Rosją nie mają, tymczasem ty twierdzisz ze powinni przestać istnieć...
Bez komentarza...
Nie zauważyłem, dzisiejsze działania Rosji są podejrzanie podobne do tych z 39r.Wystarczy policzyć mogiły i masowe groby. Ilu polaków zamordowali Amerykanie a ilu Rosjaninie?
Rosja nikogo nie zaatakowała w ostatnim czasie (z wyjątkiem Gruzji, po tym jak zostali do tego sprowokowani) dlatego nie wiem co masz tak właściwie na myśli.
Teraz zostanę uznana za wariatkę, ale odpowiem na ostatnie pytanie - w sposób pośredni Amerykanie są odpowiedzialni za wszystkie mordy, holocausty i całą wojnę tak samo jak Niemcy i ZSRR.

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Senior
  • *
  • Piwa: 576
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
« Odpowiedź #264 dnia: Czerwiec 17, 2014, 12:20:16 »
To że PKB jest niskie nie oznacza że żyje się gorzej niż u nas. PKB zresztą nawet nie pokazuje właściwego bogactwa kraju. Polecam ci poczytać o tym co to w ogóle jest PKB.
Gratulacje. Ja polecam tobie sprawdzić co to jest PKB, bo Waldzios porównywał płacę minimalną a nie PKB.
Teraz po kolei: komunizm nigdy nie miał być tym czym miał być.
Zdanie kompletnie bez sensu, no comment.
Nie wiem czy być tak powiedział, gdybyś żył w czasach, gdzie co roku urządzano grabieże i brano tysiące ludzi w jasyr. Trzeba się pogodzić z faktem, że istnieją ludy barbarzyńskie.
Takie jak pewne państwo, które wysłało o wiele więcej ludzi na Syberię, niż Chanat Krymski wziął w jasyr. Tylko jak ono się nazywało... chyba coś na Ros... hmmm...
Natomiast rozbiorami polski też jest bardzo ciekawie. Mam pewną wiedzę na ten temat. Pierwsze co muszę nadmienić, to że spośród trzech zaborców (Prus, Austrii i Rosji) na inwazji na Rzeczpospolitą najbardziej zależało Niemcom. Caryca Katarzyna początkowo miała dobre zamiary wobec Polski i nie zależało jej na podboju.
Ale go dokonała. Swoją drogą ciekawe myślenie: Amerykanie są źli, bo dofinansowali zbrojenia Trzeciej Rzeszy (chociaż Niemcy nie mówili Amerykanom, co z pieniędzmi zrobią), która potem nas najechała, ale Rosja nie jest zła, nawet jeśli nas najechała,  bo ona przecież nie chciała tego robić...
Tak samo z konstytucją - była ona niepotrzebna.
[rozumowanie_niektorych]Dokładnie, lepiej było gnić w IRP, państwie samowoli. Mielibyśmy dłużej iluzoryczną niepodległość. Co z tego, że ta konstytucja była faktycznym krokiem milowym dla ustwodastwa.[/rozumowanie_niektorych]
Teraz zostanę uznana za wariatkę, ale odpowiem na ostatnie pytanie - w sposób pośredni Amerykanie są odpowiedzialni za wszystkie mordy, holocausty i całą wojnę tak samo jak Niemcy i ZSRR.
Idąc twoim tokiem myślenia, Polska odpowiada tak samo za 2wś, bo przecież mogła oddać Gdańsk...
EDIT:
@^IvE
Żaden Rosjanin ani Niemiec z osobna nie jest zły.
Owszem. Ale czasami działania państw są złe. Nikt nie proponuje poobrażać się na wszystkich naszych sąsiadów, bo kiedyś coś nam zrobili, ale nie ignorujmy tego, co spotkało Ukrainę. Okazało się, że czasami, jeśli innym państwom to nie pasuje, to umowy mogą nie obowiązywać. Na szczęście Polska będzie istniała, bo wbrew temu, co Triss gada, Niemcy nie są naszym wrogiem, bo potrzebują bufora, który odgradzałby ich od Rosji i dlatego jesteśmy dla nich warci istnienia, i współpracy.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2014, 15:48:59 wysłana przez lllew »
Tak to czytam i za każdym razem dostaje coraz większego orgazmu ~Kokosz o nominowaniu go przez Kradusa na gracza roku WB

Offline Waldzios

• Hulaka
  • *
« Odpowiedź #265 dnia: Czerwiec 17, 2014, 14:06:29 »
Nie mieszkasz w Rosji więc nie wiesz. To że PKB jest niskie nie oznacza że żyje się gorzej niż u nas. PKB zresztą nawet nie pokazuje właściwego bogactwa kraju. Polecam ci poczytać o tym co to w ogóle jest PKB.
Nie pisałem słowa o PKB, porównywałem średnie i minimalne pensje.
Z taką różnicą że z Polski emigruje mnóstwo młodych Polaków, nie ma normalnej służby zdrowia (płacisz 700zł miesięcznie składek, a na zwykłe prześwietlenie w sztucznych kolejkach czekasz nawet i pół roku), wymieniać dalej? Odejdź od monitora/ekranu i świat nie będzie taki piękny jak ci się wydaje.
Z Rosji emigrują miliony rocznie. Dokładne dane nie są znane/ujawniane. W 2011 Siergiej Stiepaszyn, szef Rosyjskiej Izby Obrachunkowej (odpowiednik polskiej NIK), zaszokował opinię publiczną, gdy poinformował, że z Rosji w ciągu roku zniknęło 1,25 mln podatników.
Co do rosyjskiej służby zdrowia, internet jest pełen zdjęć i opisów rosyjskich szpitali. Nie mam ochoty przy śniadaniu wklejać zdjęć tych horrorów. Polskie szpitale wypadają w porównaniu przy tym jak luksusowe hotele.
Spory procent wiejskich szpitali nie ma bieżącej wody i kanalizacji, zamiast składek płaci się łapówki, ostatecznie wcale nie wychodzi taniej.
Słynny przypadek z Piatigorska, lekarze przez lata zabijali nowo narodzone dzieci jeśli matka nie zapłaciła  20 tysięcy rubli (równowartość dwóch tysięcy złotych).
Czy ja coś mówiłam o murzynach? Bez komentarza...
A u was Murzynów biją! – sofizmat, polegający na odpowiedzi krytyką w nowym obszarze dyskusji, zwykle słabo aczkolwiek w jakiś sposób powiązany z obecnym. Nazwany na podstawie swego częstego użycia w propagandzie ZSRR i humorze okresu zimnej wojny, gdy częstą odpowiedzią na krytykę systemu komunistycznego była odpowiedź "a w USA Murzynów biją!"
I jeszcze sugerujesz że Rosja kogoś atakuje. Rosja zaatakowała Ukraine? Czy może banderowcy na majdanie obalili legalny rząd?

"Zielone ludki" atakują Ukrainę. Całkiem przypadkiem uzbrojone są w Rosyjski sprzęt przeciwpancerny i przeciwlotniczy, a dowodzą nimi członkowie Rosyjskich służb specjalnych. Zaraz pewnie napiszesz ze można go kupić w każdym sklepie sportowym, a specnaz-owcy są tam turystycznie.
Dla porównania tzw "banderowcy" na majdanie walczyli przy pomocy kostki chodnikowej i butelek z benzyna (plus sporadycznie broń palna) , tzw "separatyści" są uzbrojeni lepiej niż Ukraińska armia.
Teraz po kolei: komunizm nigdy nie miał być tym czym miał być. Zakładał, że wszystko będzie wspólne, że nie będzie pieniędzy etc. Czyli jak widzisz - utopia. Bo ludzie są na to zbyt głupi i jeden zawsze będzie chciał być lepszy od drugiego. Chcieli zlikwidować pieniądz ale jednak brali na to pieniądze więc widzisz.

Wspaniała i głęboka analiza komunizmu... tylko jak to się ma do tematu...
W sprawie Katynia jest wiele artykułów z których wynika, że mordu nie dokonali czystej krwi Rosjanie. 99% NKWD to nawet nie są Rosjanie (większa część to Żydzi). Np. Stalin był Gruzinem, Wasylij Błochin czystej krwi Aryjczykiem, Ławrientij Berii żydem (pomysłodawca zbrodni Katyńskiej) i wielu innych tj. Bogdan Zaharewicz Kobułow, Begman, Elman, Estrin, Krongauz, Lejbkind, J. Raichman, Abakumow, Milstein, Sierow byli pochodzenia żydowskiego. Niestety w sprawie Katynia jest wiele niejasności, a "prawdziwym polakom" trudno to pojąć. Dla normalnych jest to conajmniej sprawa dyskusyjna. Tak już jest gdy media w każdego wszczepiają rusofobię i większość nawet nie chce o tym słyszeć, bo przecież jak można. Jeszcze jakbym powiedziała że USA przez pewien czas pomagały ZSRR siać propagandę że to Niemcy mordowali w Katyniu to chyba bym była jakąś wariatką.

Przerażające połączenie nazistowskich teorii rasowych z prorosyjskim fanatyzmem...
"Wasylij Błochin czystej krwi Aryjczykiem", nie wiesz o czym piszesz, Aryjczycy to indo-irańskie ludy które 4 tysiące lat temu rozprzestrzeniły się na terenie Iranu i północnych Indii, ich potomkowie zamieszkują te ziemie do dziś, zamiast przewodnika młodego rasisty poczytaj trochę na temat antropologii.

Według twojej logiki, nie masz żadnych podstaw do oskarżeń USA, czystej krwi Amerykanie siedzą w rezerwatach, więc USA może robić cokolwiek zechce, czystej krwi Amerykanie są niewinni...
Jeśli jednak chodzi o najazd ZSRR na Polskę - 1 września 1939 roku najechał nas Hitler w porozumieniu z Rosją która zaatakowała nas 17 września. Nikt nie bierze pod uwagę, że pieniądze na sprzęt wojskowy (czołgi, samoloty) dostawali od Amerykańskich banków. Tak naprawdę jeszcze zanim Hitler doszedł do władzy Niemcy nie mieli takich broni, bynajmniej nie w ilości pozwalającej na taki podbój jakiego dokonał. Jeszcze 10 lat przed bombardowaniem Anglii nie mieli samolotów które by im umożliwiły próbę opanowania tej wyspy. Takie są fakty.

A co to ma do rzeczy. Jeśli napadnie cie dwóch uzbrojonych bandziorów, nie ma żadnego znaczenia czyje pieniądze jeden z nich nóż kupił.

Pamiętaj ze w porównaniu do Europy, Rosja tez zawsze była  ludem barbarzyńskim, który urządzał grabieże , mordował miliony ludzi i wysyłał setki tysięcy na Syberię . Pod względem barbarzyństwa Tatarzy im do piet nie dorastają.
Natomiast rozbiorami polski też jest bardzo ciekawie. Mam pewną wiedzę na ten temat. Pierwsze co muszę nadmienić, to że spośród trzech zaborców (Prus, Austrii i Rosji) na inwazji na Rzeczpospolitą najbardziej zależało Niemcom. Caryca Katarzyna początkowo miała dobre zamiary wobec Polski i nie zależało jej na podboju. Dlaczego więc się stało inaczej? Poniatowski był po prostu głupi. Gdyby nie prowokował Katarzyny to do rozbiorów by nie doszło. Tak samo z konstytucją - była ona niepotrzebna. Sprowokowała do kolejnego rozbioru. Ale dzisiaj obchodzi się tego dnia święto...

Biedni Rosjanie..., ciągle ich ktoś prowokuje, a oni tylko bratnią pomoc chcą przynosić..
Nie będę się więcej o rozbiorach rozpisywać, bo kto chce ten znajdzie informacje na ten temat i sobie o tym poczyta. Wystarczy że zrozumie się jedną rzecz - naszym wrogiem nie jest żadna Rosja ale Niemcy. No ale ktoś z rusofobią tego nie pojmie.

Myślałem ze USA, zaczynam się gubić...
Bez komentarza...

Właśnie tu będę się komentarza domagał, jaki według ciebie los powinien spotkać Ukraińskich 20 latków?
Rosja nikogo nie zaatakowała w ostatnim czasie (z wyjątkiem Gruzji, po tym jak zostali do tego sprowokowani) dlatego nie wiem co masz tak właściwie na myśli.

I znowu biedni sprowokowani Rosjanie...

Nie musiałaś opowiadać na ostatnie pytanie by osiągnąć taki efekt.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2014, 14:56:41 wysłana przez Waldzios »

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 478
  • Let me take you to the movie
« Odpowiedź #266 dnia: Czerwiec 17, 2014, 14:58:22 »
Jakli ciężki ksenofobizm. Trzeba się skupić na własnym interesie naradowym a nie się oglądać na innych po prostu. Żaden Rosjanin ani Niemiec z osobna nie jest zły.

Offline Waldzios

• Hulaka
  • *
« Odpowiedź #267 dnia: Czerwiec 17, 2014, 15:38:54 »
Jakli ciężki ksenofobizm. Trzeba się skupić na własnym interesie naradowym a nie się oglądać na innych po prostu. Żaden Rosjanin ani Niemiec z osobna nie jest zły.
Ładnie napisany banał.
Ciekawe ze Krytyka Rosji to ksenofobizm, a krytyka UE (JKM: "Łajdaków z UE trzeba rozstrzelać. Ja nie żartuję!") i Ukrainy ("To nie nasza wojna") to działanie we własnym interesie narodowym.
Problem w tym ze wyznawców JKM interesuje tylko interes Rosji, a nie oglądanie się na innych dotyczy wyłacznie Putina.

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 478
  • Let me take you to the movie
« Odpowiedź #268 dnia: Czerwiec 17, 2014, 16:13:06 »
A jaki mamy interes będąc w UE albo angażując się w konfilkt ukraiński?

XDDD

Offline Waldzios

• Hulaka
  • *
« Odpowiedź #269 dnia: Czerwiec 17, 2014, 16:26:07 »
A jaki mamy interes będąc w UE albo angażując się w konfilkt ukraiński?

XDDD
A jaki mam interes w nieangażowaniu się w konflikt ukraiński i w byciu częścią Rosji (wymarzonym powrocie do Europy z XIX wieku)?
Zresztą działania JKM to tez angażowanie się w konflikt ukraiński, tyle ze po stronie Rosji.

Na razie plan JKM wygląda tak:
- rozwalić UE;
- cofnąć Polską gospodarkę do XIX wieku;
- popierać każde działanie Putina;
coś pominąłem?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2014, 16:45:04 wysłana przez Waldzios »