Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Karczemna debata polityczna. Ława główna.  (Przeczytany 102359 razy)

Opis tematu: W I poście linki do powydzielanych tematów

Offline Arthasan

• Wagant
  • *
  • Piwa: 65
Odp: Karczemna debata polityczna. Ława główna.
« Odpowiedź #240 dnia: Czerwiec 15, 2014, 16:02:57 »
...mówi, że nie powinniśmy się w to mieszać i że Putin to zgoła dobry prezydent.

Może i dobry...

To w końcu mówi głupoty czy nie?
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości.

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 478
  • Let me take you to the movie
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #241 dnia: Czerwiec 15, 2014, 18:07:29 »
Dla ludzi słowo "dobry" ma przeważnie konotacje moralną. I w tym pies pogrzebany. Dla mnie nawet pod względem moralnym prezydent nie ma być dobry. Ma zwiększać jego potęgę to by były w miarę poprawne zwroty. Jednak potęgą i siła też w dzisiejszych czasach się kojarzy źle bo poprawność polityczna i równość ma być to nie wiem załamuje recę.. Do tego ws. polityki wobec Ukrainy to wiadomo drzazgę w oku drugiego (inne państwa) się widzi a belki w swoim nie (UE, i NATO) Jeśli jednak tego nasz suweren którym jest lud nie potrafi ogarnąć czegoś tak prostego to jak ma ogarniać sprawy ekonomii itd. Zabierzcie ludowi prawa wyborcze i oddajcie to komuś kto się na tym zna. Amen.

Do tego poruszę też inne zagadnienie. Pomijam totalnych rurkowców którzy negują Korwina nawet nie zagłębiając się w szczególy tylko nie i tyle. Jednak sporej ilości ludzi nie odpowiada "bezlitosny" pogląd na sprawy ludzkie. Jednak ja zadaję takim ludziom pytanie.

Czysto hipotetyczna sytuacja. Jest groźbą wojny z potężnym przeciwnikiem. Zginęli pierwsi żołnierze. Kraj zalewa fala sierot. Budżet w strzępach. Masz zdecydować czy przeznaczyć pieniądze na rekrutację i uzbrojenia wojska czy pod wpływem nacisków ludu wziąć pod opiekę sieroty. Co robisz? Sieroty i tak zginą. A co zdolniejsze sieroty same sobie poradzą. Do tego ty sam możesz zaangażowac akcję na zbiórkę dla sierot ze swojej własnej kiesy. Problemem jest to, że ludzie współcześni niby posiadający moralność" tą właściwa wg. nich" wymigują się od realnej pomocy. Zachowują się jak bydło bo wg. nich ktoś powinnien za nich decydować.. Dałem złocisze to dajcie mi służbe zdrowia, dajcie na sieroty. I tutaj się wszystko o to rozbija część ludzi chcę być bydłem i tak została uhodowana a część nie.. i rodzi się konflikt. Jednak pod względem moralnym i tak na plus wychodzą Ci co nie są bydłem bo oni cokolwiek robią mają zdolność decydowania, wywierania realnego wpływu.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2014, 18:21:44 wysłana przez ^IvE »

Offline Waldzios

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 50
  • "Let me see your war face."
« Odpowiedź #242 dnia: Czerwiec 15, 2014, 19:10:08 »
Ot i totalny przypadek, ze musiała się zdarzyć sytuacja na Ukrainie, by JKM zaczęto zapraszać do Rosyjskiej ambasady i po raz pierwszy od dwudziestu lat miał dość środków by wygrać wybory...

Pewnie przypadkiem tak bardzo podkreślacie historyczną przynależność Krymu, pomijając podobieństwo do historii Polski.
Dla niezorientowanych. Oficjalne przyłączenie Krymu do terytorium Rosji nastąpiło 18 lutego 1784 r. Podpisanie traktatów, dotyczących I rozbioru Rzeczypospolitej nastąpiło w Petersburgu 5 sierpnia 1772 r, czyli byliśmy częścią Rosji 10 lat wcześniej . Ciekawe czy zajęcie terenu Polski tez będzie "zupełnie naturalne"?

Wszystko wyjaśniają słowa : "Chcemy wrócić do normalnej Europy, to jest takiej, która była w XIX wieku..".

Możecie normalnych ludzi nazywać "rurkowcami" , "lewakami", "podludźmi", "żydami" (cokolwiek teraz jest u was modne), ale przynajmniej nie są zdrajcami.

Zabierzcie ludowi prawa wyborcze i oddajcie to komuś kto się na tym zna. Amen.
Genialne. A kto będzie decydował o tym kto się zna, a kto nie.. Wyodrębnicie jakaś klasę nadludzi? Jesteś pewien ze się do niej załapiesz?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2014, 19:30:27 wysłana przez Waldzios »
"There Ain't No Such Thing As A Free Lunch"

Offline Prußak

• Sołtys
  • *
  • Piwa: 236
  • Ten, który mówi sam sobie dobranoc, dobranoc
« Odpowiedź #243 dnia: Czerwiec 15, 2014, 20:43:30 »
Tak, Rosja postąpi z nami tak samo jak z Ukrainą. Polskę w dużej liczbie zamieszkują Rosjanie, u nas stacjonuje flota bałtycka etc. No i oczywiście Rosja wypowie nam wojnę, NATO nas nie wspomoże, a to wszystko przez Korwina, który stwierdził ze Putin jest dobrym prezydentem, dba o interesy kraju, który to jest kochany przez prezesa.
(click to show/hide)
Więc w sumie nie ma sensu odpisywać tobie rzeczowo bo od początku tego tematu prowadzisz politykę demagogii i zastraszenia.
Hah jesteśmy chyba jedynym klanem  który  grał z nimi spara  w którym nie było  Wulgaryzmu i kutni Ale za to mecz nie był  fair-play prośby  o  zablokowanie kamery obserwatora nic nie dawały  chociaż  na serwerze był admin...

Offline Waldzios

• Hulaka
  • *
« Odpowiedź #244 dnia: Czerwiec 15, 2014, 22:17:34 »
Tak, Rosja postąpi z nami tak samo jak z Ukrainą. Polskę w dużej liczbie zamieszkują Rosjanie, u nas stacjonuje flota bałtycka etc. No i oczywiście Rosja wypowie nam wojnę, NATO nas nie wspomoże, a to wszystko przez Korwina, który stwierdził ze Putin jest dobrym prezydentem, dba o interesy kraju, który to jest kochany przez prezesa.
17 września tez Polski w dużej liczbie nie zamieszkiwali Rosjanie, i nie stacjonowała flota bałtycka, a jakoś to nie przeszkodziło w bratniej pomocy.
Kto wie co się głowach oszołomów zrodzi, szanse są niewielkie, co nie zmienia faktu ze Putin planuje daleko do przodu i przygotowuje się na wszelkie warianty, przygotowywanie gruntu politycznego na zapas ma jak najbardziej sens i już się zdarzało.
Więc w sumie nie ma sensu odpisywać tobie rzeczowo bo od początku tego tematu prowadzisz politykę demagogii i zastraszenia.
Ciekawe ze demagogia antyeuropejska i antydemokratyczna jest w porządku, a demagogia antyrosyjska to zastraszanie. Ile krajów europejskich ostatnio zajęło i przyłączyło terytorium innego państwa? 

Offline Sefirot

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 45
« Odpowiedź #245 dnia: Czerwiec 15, 2014, 23:36:30 »
.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2015, 22:37:21 wysłana przez Sefirot »
Te słynne kury z Mazur też przestaną się nieść. I co? Nie ma mleka, kury się nie niosą... Bronisław hr. Komorowski

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 450
« Odpowiedź #246 dnia: Czerwiec 16, 2014, 00:00:20 »
1. Tu chodzi raczej o szacunek do Jaruzelskiego jako do generała. Czy nie uratował Polski przed najazdem wprowadzając stan wojenny? Nikt tego nie wie, czy Rosjanie wprowadzili by wojska, czy tylko tak mówili - ale lepiej było to zrobić i nie ryzykować. Nigdy nie zgłębiałem życiorysu gen. Jaruzelskiego, ale generałem chyba był skutecznym. Z tego co wiem, podczas Stanu Wojennego nie doszło do wielkich ofiar, co najwyżej incydentów (których Jaruzelskie chyba nie planował, bo po co mu by one miały być? Sianie terroru przez zabijanie górników???).
Oj szacunek jako do generała powiadasz? No widzisz, ten generał wiedział i decydował o wielu bardzo mrocznych sprawach(nie chodzi tylko o stan wojenny)... Czy nie dowiemy się czy Rosjanie wprowadziliby wojska? Ludzie z IPNu powiedzą ci co innego... Jaruzelski był inteligentnym i wyrachowanym człowiekiem, oddanym Moskwie i tak się przez całe życie postawił ustawić, że miał nawet pogrzeb z honorami. Taki kraj...

Offline Waldzios

• Hulaka
  • *
« Odpowiedź #247 dnia: Czerwiec 16, 2014, 00:14:22 »
ostatnio Mikke jako jeden z nielicznych polityków polskich podchodził do Rosjan neutralnie i nie oczerniał ich. Może to jest przyczyna?
Problem w tym ze od tylko do  Rosjan pochodzi neutralnie, cała resztę świata traktuje jak wroga.
Rozumiałbym gdyby Rosja była jakaś oazą liberalizmu gospodarczego i dobrobytu, w obecnej sytuacji jego miłość do Putina wygląda mocno podejrzanie.
Widziałeś kiedyś billboard KNP? Cała propaganda idzie przez sieć, spotkania i wywiady w tv i gazetach (choć te raczej odpychają od niego).
W poprzednich wyborach tez propaganda szła przez sieć, spotkania i wywiady w tv i gazetach, ale na zupełnie inna skale.
Ludzie muszą jeść, spać , chodzić do pracy, szkoły, a propaganda przez sieć idzie przez cała dobę. To kosztuje.
Ja ci polecam sprawdzić, jak wygląda podział narodowości na Krymie i jak wygląda podział narodowości w Polsce. Do tego czy w Polsce jest umiejscowiona zagrożona flota rosyjska.
To ja ci polecam sprawdzić podział narodowości na Krymie . Jest tam spory odsetek Tatarów i Ukraińców. Tymczasem "zielone ludziki" po lufami karabinów zorganizowały referendum ze 130% frekwencji i 98% poparciem dla Rosji (mimo braku list wyborczych).
Na Wschodniej Ukrainie nie ma rosyjskiej floty , a "zielone ludziki" tez szaleją.
ale Polska była de facto rosyjskim satelitom. ;) I chciała się wyrwać.
Bez komentarza.
Korwin nie pochwala przyłączenia się Krymu do Moskwy, mówi tylko, że to naturalne.
Według tej samej logiki przyłączenie Polski do Rosji tez było by naturalne.
Jak myślisz, co zrobił by prezydent Niemiec, gdyby w Polsce doszło do wielkich nastrojów antyniemieckich, doszło do rebelii nastawionej bardzo wrogo do Niemców na Opolu? Myślisz, że by interweniowali? Myślę, że to możliwe. Niemcy mają do nas niestety nieoficjalne pretensje, tak samo jak my mamy je do Białorusinów, Litwinów i Ukraińców (a oni do nas:)).
Nie stwierdzono pojedynczego przypadku niepokojów antyrosyjskich na Krymie, więc porównanie jest absurdalne.
Zresztą sam sobie mocno przeczysz, skoro na Krymie ludność jest całkowicie rosyjska (jak wykazało Rosyjskie referendum) to kto niby miał te antyrosyjskie nastroje?

Offline Leinnan

• Rybałt
  • *
  • Piwa: 58
  • Szczęść Boże, służby i loże
« Odpowiedź #248 dnia: Czerwiec 16, 2014, 00:55:11 »
Drugą sprawą z Krymem jest, że należy pamiętać w jaki sposób tam powstała taka sytuacja demograficzna.
Co do Korwina dodam od siebie jego złote myśli:
-twierdzenie, że reżim przyywieziony z Rosji trwał tylko do 1956
-torturowanie skończyło się razem z ubecją(też 1956)
-sprawa księdza Popiełuszki i kopalni Wujek to wypadek przy pracy, w żadnym przypadku nie planowane
-twierdzenie, że nie ma żadnych dowodów, że Jaruzelski służył obcemu krajowi

Dodam jeszcze:
https://www.youtube.com/watch?v=ER-0L_aYHr0

+ z FB, nie moje:

Na fanpejdżu Mam dosyć Tuska padło pytanie, dlaczego od 23 lat tak mało
ludzi głosuje na Korwina. Pokusiłem się o komentarz-streszczenie:

a) lekka pedofilia nie jest zła, rozbudza kobiecość.
b) miałem 200 kochanek ale nie mogłem "przemódz się" do murzynki.
c) kobieta nasiąka poglądami mężczyzny przez nasienie.
d) kilkadziesiąt lapsusów intelektualnych lub skrótów myślowych przy omawianiu ekonomii i prawa
e) wybijanie każdego chociaż trochę bardziej wyróżniającego się członka jego partii, a potem dziwienie się, że nie ma następców
f) trzy razy niższe podatki za hitlera i wolność oscypka za stalina
g) mówienie, że ludzie to idioci i jednoczesne proszenie tych samych ludzi o głosowanie na niego.
h) poprawianie przy księdzu i katolikach nauczania Kościoła ws. narkotyków itp itd
i) po 2000 nadmierne przywiązywanie uwagi do Internetu i happeningów, zamiast porządnej orki politycznej
j) zrażanie do siebie ludzi z jego własnego otoczenia. Nie chcę podawać
nazwisk dość znanych ludzi w środowisku wolnościowym, doktorów,
profesorów, prowadzących think tanki i instytuty naukowe, którzy Korwina
 nienawidzą, mimo że dzielą w miarę podobne ideały.
k) powierzanie kampanii wyborczych ludziom, którzy wcześniej niejedno przedsięwzięcie spierdolili z hukiem.
l) uważanie, że niepełnosprawne dzieci zarażają niepełnosprawnością, co
wystarcza, żeby zrazić do siebie 90% ludzi, u których podstawowa
funkcja, jaką jest empatia i współczucie nie szwankuje.
m) posiadanie hordy napinaczy internetowych, głównie libertarian, którzy
stosują zasadę @ obrażaj, nie komentuj @, czym niestety nawet niżej
podpisany jest zarażony i jeszcze się z tego nie wyleczył.
n) propagowanie darwinizmu społecznego, który jest sprzeczny z
człowieczeństwem jako takim, a nawet kapitalizmem wolnorynkowym, o czym
pisałem na prokapitalizm.pl - w ten sposób jednak łatwo dobić gwoździa
do trumny idei wolnego rynku, gdyż część ludzi czuje się "słabymi" i
takie kurwinowe dictum jest dla nich psychicznie nie do przetrawienia.

Jak komuś k***a mało i uważa, że mimo to Korwinowi należy się 70% poparcia w
 wyborach, to kierunek jest jeden: Tworki albo szpital na Walczaka w
Gorzowie Wlkp.

banan

o) chwalenie się, że się podpisało lojalkę;
p) w okresie głębokiej komuny podróżowanie po świecie;
q) drukowanie w największych PRL-owskich drukarniach wojskowych własnych czasopism o profilu "opozycyjnym" (hehe);
r) utrzymywanie wieloosobowej rodziny z tychże publikacji liberalnych w drugim obiegu;
s) dostęp do informacji z MSW w okresie komuny.

Vats G-ski
t) idiotyczne interpretacje wyników sondaży (np. 144%, porównywanie
wyników nie biorąc pod uwagę błędu statystycznego, podniecanie się
sondami internetowymi)
u) opieranie wywodów na logice, doprowadzanej do absurdu, pomijając sferę
psychologiczną (naukowo udowodnione motywy postępowania ludzi)
w) odebrać kobietom prawa wyborcze
x) piarowcy niech sami startują i wygrywają wybory
y) podkreślanie wypowiedzi hajlowaniem lub "tfu, geje"
z) przymus zapinania pasów od lat największym problemem ludzkości

1. Właśnie, nie było o pasach bezpieczeństwa w obozach koncentracyjnych!
2. Nie opieranie "na logice", a raczej po prostu na zwodniczej przy naukach społecznych dedukcji.

Wracając do spraw wycieków:
http://www.youtube.com/watch?v=MVetbTVo1sI

Z jutrzejszego Wprostu, BS- Bartłomiej Sienkiewicz, SN- Sławomir Nowak, MB- Marek Belka:

Najmocniejszy w sumie fragment w których chłopaki omawiają jak wykorzystać organy państwa do wydymania gościa mającego na swoim stanie mennicę i przejąć jego interes.

Super związki pracownicze :F

Minister Przenajświętszej zdradza tajemnicę sukcesu polskich lotnisk.
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens
W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakżebyśmy to mogli dowodami obalić?

steam | space fight |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Offline beanshee

• Wagant
  • *
  • Piwa: 164
« Odpowiedź #249 dnia: Czerwiec 16, 2014, 03:32:35 »
Czy nie dowiemy się czy Rosjanie wprowadziliby wojska? Ludzie z IPNu powiedzą ci co innego...

Nie radzę w 100% wierzyć IPN-owi. Miałam niestety trochę do czynienia z tą instytucją. To nie jest niezależny ośrodek badawczy, tylko komórka polityczna.
Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

Offline Triss

• Tułacz
  • *
  • Piwa: -4
« Odpowiedź #250 dnia: Czerwiec 16, 2014, 15:38:25 »
Przyłącze się do dyskusji:
Problem w tym ze od tylko do  Rosjan pochodzi neutralnie, cała resztę świata traktuje jak wroga.
Rozumiałbym gdyby Rosja była jakaś oazą liberalizmu gospodarczego i dobrobytu, w obecnej sytuacji jego miłość do Putina wygląda mocno podejrzanie.
Otóż Putin jest aktualnie najlepszym politykiem na świecie. Dba o swój kraj, a nie jak w takiej Polsce. Nigdy go nie popierałam, jednak od paru lat wyraźnie sprzeciwia się USA. Tylko naiwny powie że USA lepsze od Rosji. Stany od kilkudziesięciu lat są w stanie permanentnej wojny. Co się działo w Wietnanie? Co się stało w Serbii? Co było w Libii? Banki jakiego kraju finansowały poczynania Hitlera? Teraz gdy chcieli podporządkować Syrię Putin powiedział nie. I teraz chcą to samo zrobić z Ukrainą. Powtórzę: Nigdy go nie popierałam ale teraz widzę jak po mistrzowsku sprzeciwia się Amerykańcom.
To ja ci polecam sprawdzić podział narodowości na Krymie . Jest tam spory odsetek Tatarów i Ukraińców. Tymczasem "zielone ludziki" po lufami karabinów zorganizowały referendum ze 130% frekwencji i 98% poparciem dla Rosji (mimo braku list wyborczych).
Z tego co wiem to Tatarów jest aktualnie kilkanaście procent.
Natomiast z tymi lufami karabinów to już gruba przesada. Nie byłeś na Krymie w czasie gdy przejmowane były Ukraińskie posterunki - wcale nie pod lufami karabinów. Wcale nie 130% frekwencji. Proszę o jakieś źródła, inaczej są to brednie wyssane z palca, a może z TV.  Ludzie tych ludzików witali i robili sobie "słit focie". Naprawdę uważasz że zmuszali mieszkańców do głosowania za przyłączeniem się do Rosji?
Według tej samej logiki przyłączenie Polski do Rosji tez było by naturalne.
Krym nigdy nie był Ukraiński. Ukraina zresztą nigdy nie miała swojego państwa. Ukraińcy to ludność chłopska z terenów Rzeczypospolitej Obojga Narodów, Rosji itd. Byli to zwykle chłopi, bandyci albo szlachta która zamierzała wykorzystać tamtejszych chłopów do swoich celów (czyt. bogacenia się). Kiedyś były one niemal bezludne, a w XVII wieku zaczęły się stopniowo zaludniać.
Powiedzmy sobie szczerze - Ukraina wgl nie powinna istnieć. To i tak państwo tymczasowe. Między nią a Polską jest taka różnica, że Polska istnieje już całe tysiąclecie, a Ukraina może 20 lat.
Nie stwierdzono pojedynczego przypadku niepokojów antyrosyjskich na Krymie, więc porównanie jest absurdalne.
Zresztą sam sobie mocno przeczysz, skoro na Krymie ludność jest całkowicie rosyjska (jak wykazało Rosyjskie referendum) to kto niby miał te antyrosyjskie nastroje?
No więc widzisz. Skoro chcą iść do Rosji, to będziesz im bronił? W konstytucji jest wzmianka o tym, że referendum jest najważniejszą formą głosowania. Tzn. że jeśli z Tuska jest niezadowolony naród, a on sam nie chce się podać dymisji, to można przeprowadzić referendum. Jeżeli większość wyrazi wolę w zdjęciu takiego Donalda Tuska z posady premiera, to ani sejm, ani sąd najwyższy ani nikt nie ma nic więcej w tej sprawie do powiedzenia.
Tak opisałam na banalnym przykładzie. Dlatego też zdziwiłam się gdy raz zobaczyłam tytuł artykułu: "USA nie zaakceptuje wyników referendum". Tym samym odsłonili się na światło dzienne i tylko mnie upewnili, że zależy im jedynie na zysku i kontrolowaniu reszty świata. Natomiast śpiewki że terroryści przejęli wschód Ukrainy, porwali dzieci, "nielegalne" referendum etc. mnie nie ruszają. Jeszcze jakiś miesiąc temu była na wp opcja "solidarni z Ukrainą". To jest najprostszy chwyt propagandowy. Dlaczego nie było opcji solidarni z Rosją? Uważam to za jasne i klarowne.

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Senior
  • *
  • Piwa: 576
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
« Odpowiedź #251 dnia: Czerwiec 16, 2014, 16:01:57 »
Cytat: Triss
Wcale nie 130% frekwencji. Proszę o jakieś źródła, inaczej są to brednie wyssane z palca, a może z TV.
Boże... trochę zbadaj temat, zanim zaczniesz gadać głupoty. Wg danych opublikowanych przez Najwyższą Radę Krymu głosowało w Sewastopolu ponad 450 tys. osób (o ile dobrze pamiętam, dane z głowy), a uprawnionych nie było nawet 400 tys. Nie chce mi się liczyć, ile wyniosła frekwencja, ale w takim wypadku na pewno powyżej 100%.
Cytat: Triss
Tylko naiwny powie że USA lepsze od Rosji.
Bo są lepsze, w końcu mają dużo fajnych gier, a Rosja pod tym względem kojarzy mi się tylko ze Snowberry Connection, które było autorem IMO miernego OiM, swoją drogą na podstawie pomysłu zaj******o polskim modderom :D
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2014, 16:34:43 wysłana przez lllew »
Tak to czytam i za każdym razem dostaje coraz większego orgazmu ~Kokosz o nominowaniu go przez Kradusa na gracza roku WB

Offline Waldzios

• Hulaka
  • *
« Odpowiedź #252 dnia: Czerwiec 16, 2014, 16:46:31 »
Przyłącze się do dyskusji:Otóż Putin jest aktualnie najlepszym politykiem na świecie. Dba o swój kraj, a nie jak w takiej Polsce.
Według jakiego kryterium? Bieda i korupcja większa niż na Ukrainie. Jedyne co trzyma kraj w kupie to wysoka cena gazu i ropy.
Nigdy go nie popierałam, jednak od paru lat wyraźnie sprzeciwia się USA. Tylko naiwny powie że USA lepsze od Rosji. Stany od kilkudziesięciu lat są w stanie permanentnej wojny.
Co się działo w Wietnanie? Co się stało w Serbii? Co było w Libii?
Który z tych krajów przyłączono do terytorium USA?
Banki jakiego kraju finansowały poczynania Hitlera?
Doucz się Historii. Pakt Ribbentrop-Mołotow, był zawarty miedzy Rosja a Niemcami, nie miedzy USA a Niemcami...
Z tego co wiem to Tatarów jest aktualnie kilkanaście procent.
Twierdzisz ze te kilkanaście procent tatarów, dobrze pamiętających jak Rosjanie ich traktowali w przeszłości, głosowało za przyłączeniem do Rosji?
Natomiast z tymi lufami karabinów to już gruba przesada. Nie byłeś na Krymie w czasie gdy przejmowane były Ukraińskie posterunki - wcale nie pod lufami karabinów. Wcale nie 130% frekwencji. Proszę o jakieś źródła, inaczej są to brednie wyssane z palca, a może z TV.  Ludzie tych ludzików witali i robili sobie "słit focie". Naprawdę uważasz że zmuszali mieszkańców do głosowania za przyłączeniem się do Rosji?
Nikogo nie musieli zmuszać, po prostu opublikowali wyniki jakie im pasowały. Nie bez przyczyny nie dopuszczono jakichkolwiek zewnętrznych obserwatorów.
Krym nigdy nie był Ukraiński. Ukraina zresztą nigdy nie miała swojego państwa.
Zakłamana logika, to ze Krym nie jest w pełni Ukraiński, nie czyni go to automatycznie Rosyjskim.
Powiedzmy sobie szczerze - Ukraina wgl nie powinna istnieć. To i tak państwo tymczasowe. Między nią a Polską jest taka różnica, że Polska istnieje już całe tysiąclecie, a Ukraina może 20 lat.
Ile masz lat, więcej niż 20? Co jeśli ktoś uzna ze nie powinnaś istnieć bo masz 20 lat? Co z 20 latkami na Ukrainie? Tez nie powinni istnieć? To ludzie tymczasowi?
Tak opisałam na banalnym przykładzie. Dlatego też zdziwiłam się gdy raz zobaczyłam tytuł artykułu: "USA nie zaakceptuje wyników referendum". Tym samym odsłonili się na światło dzienne i tylko mnie upewnili, że zależy im jedynie na zysku i kontrolowaniu reszty świata. Natomiast śpiewki że terroryści przejęli wschód Ukrainy, porwali dzieci, "nielegalne" referendum etc. mnie nie ruszają. Jeszcze jakiś miesiąc temu była na wp opcja "solidarni z Ukrainą". To jest najprostszy chwyt propagandowy. Dlaczego nie było opcji solidarni z Rosją? Uważam to za jasne i klarowne.
Tradycja w narodzie Rosyjskim nie ginie...
W 1939 Rosja tez w ramach bratniej pomocy urządzała referenda, wszędzie wyniki były takie same a mieszkańcy otrzymywali rosyjskie obywatelstwo z automatu.
W Polsce 30 czerwca 1946 roku tez przeprowadzono sfałszowane referendum.
Z referendum ludowym 1946 tez jesteś solidarna?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2014, 17:10:12 wysłana przez Waldzios »

Offline Solejók

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 6
« Odpowiedź #253 dnia: Czerwiec 16, 2014, 17:47:02 »
"Który z tych krajów przyłączono do terytorium USA?"
Jeśli uważasz, że każda wojna jest toczona o terytoria, to jesteś naiwny.

"Doucz się Historii. Pakt Ribbentrop-Mołotow, był zawarty miedzy Rosja a Niemcami, nie miedzy USA a Niemcami..."
Historia z małej litery. Nie chodziło tu o pakt Ribbentrop-Mołotow, no ale to ty wysyłasz ludzi do książek...

"Zakłamana logika, to ze Krym nie jest w pełni Ukraiński, nie czyni go to automatycznie Rosyjskim."
Na pewno Rosjanie mają większe prawa do Krymu niż Ukraińcy.

I do" "A o rosyjskich harcach na Ukrainie mówi, że nie powinniśmy się w to mieszać i że Putin to zgoła dobry prezydent.
Może i dobry, ale nic dobrego to z kolei nam może nie wróżyć, bo widzimy że bardzo płynna jest ta strefa rosyjskich wpływów (coś na wschód od Odry, bo RFN jest już pożądnym i pożadanym rynkiem zbytu dla rosyjskiego przemysłu energetycznego).
Pozdrawiam."

Co proponujesz, wjechać na Krym naszymi prototypowymi PL-01 albo armią złożonych z generałów i Nemeczka? Wolałbym, żeby nasi wspaniali politycy siedzieli cicho zamiast wysyłać "pogróżki".

Offline Sefirot

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 45
« Odpowiedź #254 dnia: Czerwiec 16, 2014, 17:54:01 »
.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2015, 22:37:10 wysłana przez Sefirot »
Te słynne kury z Mazur też przestaną się nieść. I co? Nie ma mleka, kury się nie niosą... Bronisław hr. Komorowski