Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Karczemna debata polityczna. Ława główna.  (Przeczytany 102358 razy)

Opis tematu: W I poście linki do powydzielanych tematów

Offline Glaedr

• Bywalec
  • *
  • Piwa: 5
Odp: Karczemna debata polityczna. Ława główna.
« Odpowiedź #225 dnia: Marzec 18, 2014, 22:24:13 »
WTF?! Żałosny spot polegający na bardzo prymitywnych obelgach. Jednocześnie świetnie pokazuje jak nisko upadły polskie partie polityczne...

Offline Leinnan

• Rybałt
  • *
  • Piwa: 58
  • Szczęść Boże, służby i loże
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #226 dnia: Marzec 18, 2014, 22:27:47 »
Aż szkoda, że spot RN jest zwyczajnie mówiąc słaby:/
https://www.youtube.com/watch?v=1D55WXiy_eI
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens
W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakżebyśmy to mogli dowodami obalić?

steam | space fight |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Offline Waldzios

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 50
  • "Let me see your war face."
« Odpowiedź #227 dnia: Marzec 18, 2014, 22:46:47 »
"There Ain't No Such Thing As A Free Lunch"

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 450
« Odpowiedź #228 dnia: Marzec 19, 2014, 00:57:56 »
Ten byłby dużo lepszy:
http://www.youtube.com/watch?v=86qsZeiI300
Haha, z tym podkładem to jest jeszcze lepsze :D
Szczerze mówiąc, czy widzę Palikota(nie mówiąc o sld...) czy nowych młodych zarozumiałych, tak samo odechciewa mi się iść na wybory. A jak jeszcze gdzieś Kaczyńskiego i Krula Mikke dołączyć to w ogóle...
No, zawsze mam wyjście zostać lemingiem :)

Offline Sefirot

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 45
« Odpowiedź #229 dnia: Marzec 19, 2014, 16:58:20 »
.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2015, 22:29:16 wysłana przez Sefirot »
Te słynne kury z Mazur też przestaną się nieść. I co? Nie ma mleka, kury się nie niosą... Bronisław hr. Komorowski

Offline Prußak

• Sołtys
  • *
  • Piwa: 236
  • Ten, który mówi sam sobie dobranoc, dobranoc
« Odpowiedź #230 dnia: Maj 14, 2014, 18:23:16 »
Hah jesteśmy chyba jedynym klanem  który  grał z nimi spara  w którym nie było  Wulgaryzmu i kutni Ale za to mecz nie był  fair-play prośby  o  zablokowanie kamery obserwatora nic nie dawały  chociaż  na serwerze był admin...

Offline Waldzios

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 50
  • "Let me see your war face."
« Odpowiedź #231 dnia: Maj 14, 2014, 20:08:42 »
http://www.ivrozbiorpolski.pl/index.php?page=przemysl-zdemontowany-pomnik
W imię poprawności politycznej!

Nikt pomnika nie demontował, usunięto tylko samowolnie dostawioną rzeźbę, całkowicie niezwiązaną z tematem, pomnik (krzyż i tablica) nadal stoi.
Rzeźbę wykonano na podstawie zdjęcia opublikowanego w 1928 roku w piśmie naukowym. Przedstawiało ofiary zbrodni chorej psychicznie kobiety Marianny Dolińskiej.

Marianna Dolińska i historia zdjęcia.

Dla mnie ozdabianie pomnika ofiar rzęzi wołyńskiej, rzeźbą ofiar obłąkanej cyganki to bluźnierstwo.
"There Ain't No Such Thing As A Free Lunch"

Offline Sefirot

• Awanturnik
  • *
« Odpowiedź #232 dnia: Maj 15, 2014, 23:16:19 »
.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2015, 22:32:16 wysłana przez Sefirot »
Te słynne kury z Mazur też przestaną się nieść. I co? Nie ma mleka, kury się nie niosą... Bronisław hr. Komorowski

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 681
"Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie."

soner:wszystkie wypowiedzi na sb sa drukowane i wysylane do rodzicow autorow
sir Luca:moje też?
Alkhadias:Twoje są wysyłane na policję.
soner:razem z probka kalu i moczu

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 478
  • Let me take you to the movie
« Odpowiedź #234 dnia: Czerwiec 15, 2014, 10:31:48 »
Niech bankrutują, kompromitują się. Dla mnie to nic dziwnego pewnie to kropla w morzu i tak.

Ja czekam na nadejście krula

Offline RbnNR

• Tułacz
  • *
  • Piwa: 0
« Odpowiedź #235 dnia: Czerwiec 15, 2014, 10:46:13 »
Co o tym sądzicie? http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Dziennikarze-o-nagraniach-Wprost-szokujace,wid,16683106,wiadomosc.html
A tutaj jest już pierwsza taśma:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Wprost-ujawnia-pierwsza-z-kompromitujacych-tasm,wid,16683559,wiadomosc.html

Kłaniam się.
"Taśm prawdy" słuchał nie będę- dość, że wiem czego dotyczą. Po słuchać tak prostackich wypowiedzi "elity", lepiej, żeby człowiek poczytał lub posłuchał coś przystojniejszego, np. prof. Miodka lub poezyje Herberta.
Zaskocenie to żadne- cała Platforma jako krystalicznie czyści obrońcy Polski przed PiSem była dla mnie od początku farsą, a jej afery i skuteczne ich wyciszanie to tylko kolejny dowód.
Niemniej oto istota demokracji (co mam na myśli przedstawi [UWAGA: pewnie niektórzy mają uczulenie] Wojciech Cerjowski ;) http://www.youtube.com/watch?v=3zGa7vzVcIU ) i III. erpe.
Dość mówić o okrągłostołowej genezie i dalej- wystarczy spojrzeć jak ta cudowna demokracja funkcjonuje: niedawno z pompą obchodzono w pewnych kręgach 25 lecie wolności (???- częściowo ustawione pod komuchów wybory i były namiestnik sowiecki W. Jaruzelski na prezydenta), zachwycano się tą wolnością, pod koniec kwietnia była kanonizacja św. Jana Pawła II- w tv w tle transmisji z uroczystości migały facjaty prezydenta i premiera. No po prostu pięknie. A jak spróbujesz tej wolności? No to jak np. lekarze, którzy podpisali Deklarację wiary na podstawie nauczania papieża- ot, medialny lincz,  a nawet groźby jakiegoś kacyka w ministerstwie zdrowia, że będzie usuwał takich lekarzy jak znajdą u nich jakieś "niedopełnianie obowiżaków".
Czyli demokracja ma wyglądać dobrze w mediach, więc pewnie znów PO zrobi jak niedawno "nowe otwarcie" i powymieniają kilka stołków ministerialnych, a premier potrzęsie się z oburzenia.
Do wyborów daleko, więc ludzie pozapominają.

Pozdrawiam.

P.S. Nie jestem za PiSem- proszę nie używać tego koronnego argumentu w takich sporach, mimo że w pełni utożsamiam się z założonym przez Jezusa Chrystusa Kościołem, więc niejako reprezentuję ciemnogród ;)

P.P.S. Skoro to karczemna dyskusja, to do ewentualnej dyskusji wrócę wieczorem, kiedy to przy okazji meczyków wypiję sobie piwko lub dwa :D

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 478
  • Let me take you to the movie
« Odpowiedź #236 dnia: Czerwiec 15, 2014, 11:01:28 »
Do wyborów niecały rok kamracie. Więc nie marginalizowałbym roli tych posunięć. Zresztą jako fanatyczny kuc Korwina ja liczę, że on pójdzie za ciosem i w wyborach do sejmu zdobędziemy 2x więcej głosów.

Offline RbnNR

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #237 dnia: Czerwiec 15, 2014, 11:22:00 »
Ahh, iście karczemne klimaty- właśnie zjadłem dymiącą jajecznicę, prawie jak w Panu Tadeuszu :D

Mnie tam wybory nie ekscytują... ale Korwinowi źle nie źyczę, bo to wieki oryginał i przynajmniej nie jest głupio-miły jak większość tych bezwyrazistych polityków w programach telewizyjnych... Chociaż te jego ostatnie opinie o Jaruzelskim, zabójstwie ks. Popiełuszki czy "wychwalanie" Putina (oczywiście niejako z punktu widzenia Rosjan) są zbyt "oryginalne"...
Pozdrawiam.

Offline Sefirot

• Awanturnik
  • *
« Odpowiedź #238 dnia: Czerwiec 15, 2014, 11:30:26 »
.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2015, 22:37:24 wysłana przez Sefirot »

Offline RbnNR

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #239 dnia: Czerwiec 15, 2014, 15:07:06 »
No to po kolei:
o Jaruzelskim i pogrzebie z honorami państwowymi: 
"To mu się należy. Był dobrym generałem. Ale był politykiem, który zmarnował szansę. Gdyby zrobił to samo co Pinochet, Polska byłaby dziś trzy razy bogatsza niż Niemcy i byłby noszony na rękach. A on zrobił stan wojenny. Nie miał pojęcia o polityce i gospodarce. I nie miał odwagi, by słuchać swoich dobrych doradców".

Nie pojmuję takiego szacunku dla regularnego zdrajcy. Można mieć respekt do Ulryka von Jungingena, Chmielnickiego, Guderiana itd. Ale dla namiestnika i pretorianina obcego mocarstwa, bardzo skutecznie gnębiącego własny naród?

o morderstwie bł. ks. Popiełuszki:
„Najprawdopodobniejsza hipoteza była taka, że pan generał Jaruzelski, kiedyś chrząknął i powiedział 'ten ksiądz, to chyba za dużo gada', generał niżej powiedział 'generał Jaruzelski powiedział, że ten ksiądz za dużo gada', ktoś jeszcze niżej powiedział coś tam, a Piotrowski powiedział 'no to chłopaki, bierzemy kamulki i idziemy' — stwierdził Korwin-Mikke w Radiu Wnet.

Nawet jeśli tak było (a nie było) to tylko pokazuje patologię komunistycznych "panów życia i śmierci".

A o rosyjskich harcach na Ukrainie mówi, że nie powinniśmy się w to mieszać i że Putin to zgoła dobry prezydent.
Może i dobry, ale nic dobrego to z kolei nam może nie wróżyć, bo widzimy że bardzo płynna jest ta strefa rosyjskich wpływów (coś na wschód od Odry, bo RFN jest już pożądnym i pożadanym rynkiem zbytu dla rosyjskiego przemysłu energetycznego).
Pozdrawiam.