Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Karczemna debata polityczna. Ława główna.  (Przeczytany 102430 razy)

Opis tematu: W I poście linki do powydzielanych tematów

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AdamKur

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 62
Odp: Karczemna debata polityczna. Ława główna.
« Odpowiedź #210 dnia: Marzec 07, 2014, 19:19:58 »
Ja czytam komentarze z interii, niektore sa nawet lepsze :P

"Chleb marmolada i paczka zwyczajnej,Mi jest wstyd i czuje się upodlony"

Sam fakt ze jest to w formie meskiej z zenskim nickiem nie jest taki zly, ja raczej nie rozumiem co jest takiego upodlajacego w chlebie i marmoladzie? xD co, w innych krajach juz ich nie jedza?

Ach, niektorzy Polacy sa wspaniali w wypominaniu zbrodni sprzed 70 lat, jednoczesnie mowiac ze inne zrobie z tego czasu (e.g. Katyn) juz nic nie znacza, bo teraz Rusek dobry a Ukrainiec zly
"My name is Ozymandias, king of kings:
Look on my works, ye Mighty, and despair!"

Offline Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 308
« Odpowiedź #211 dnia: Marzec 07, 2014, 21:41:10 »
Sam fakt ze jest to w formie meskiej z zenskim nickiem nie jest taki zly, ja raczej nie rozumiem co jest takiego upodlajacego w chlebie i marmoladzie? xD co, w innych krajach juz ich nie jedza?
No pewnie ze nie jedza!!! Niemcy to kraina miodem i mlekiem płynąca! Ludzie żadnych problemow nie maja! Tylko ta Polska taka zla!!! juz w afryce lepiej!!!!! wsystko przez tuska!!!!! to nic ze ukraincy przez lata byli pod butem polski!!!! zrobili nam wołyń!!! pamjentamy!!!!!

(click to show/hide)

Offline Paralityk

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 2
« Odpowiedź #212 dnia: Marzec 13, 2014, 17:51:23 »
Mówcie sobie co chcecie ale ja osobiście zaczynam się trochę obawiać... Drażnią mnie komentarze jakoby Putin robił z tego zabawę w piaskownicy albo żył we własnym świecie... Jakim trzeba być kretynem, żeby bez wazeliny dawać sobie wciskać tak perfidną propagandę? Przede wszystkim Putin jest "byłym" wysokim rangą oficerem KGB. Mówcie co chcecie o kacapach ale ja zakładam, że jest nieźle wyszkolony czy to w manipulowaniu opinią publiczną czy też w radzeniu sobie z różnymi "problemami" a przede wszystkim na pewno nie jest głupi. Po za tym mówienie, że Putin rządzi Rosją jest jak twierdzenie, że Hitler rządził w III Rzeszy... Hitler miał charyzmę i potrafił porywać tłumy ale to tyle by było z jego rzeczywistej władzy...
Po za tym Putin i obecny rząd Moskwy doskonale znają mentalność swoich rodaków. Rosjanie tak na prawdę tylko raz spróbowali namiastki wolności i jakichś demokratycznych praw za sprawą Gorbaczowa. I jaki był tego skutek? Upadek gospodarki, utrata znaczenia na arenie międzynarodowej (co było niedorzeczne dla tak wielkiego kraju) i ostatecznie rozpad ZSRR. Później widzimy ponownie rządy twardej ręki, wzrost gospodarczy i odzyskanie (przynajmniej części) wpływów politycznych. Rosja znów dzieli, rządzi i macha szabelką w Europie. Rosjanie popierają Putina i jeśli zajdzie potrzeba pomaszerują dalej przez Ukrainę...

Jeśli Ruscy robią co im się podoba na Ukrainie podczas gdy świat "STANOWCZO" apeluje i w zasadzie nic więcej nie robi to czemu nie mieli by pójść dalej? Myślicie, że jeśli Władimir "zapuka" to granic polski to ktokolwiek nam pomoże:D? Choć to mało prawdopodobne bo Europa nie może pozwolić sobie na taką samowolkę dużego gracza jakim jest Rosja to bądźmy szczerzy. W razie realnego konfliktu zbrojnego NIKT nie narazi się ruskim, żeby ratować Polskę... KAŻDY w Europie prowadzi z Rosją interesy. Te interesy to pieniądze i miejsca pracy a co za tym idzie wzrost gospodarczy. "Ucięcie" interesów w Rosji oznacza brak tych pieniędzy i niesie ze sobą ryzyko kryzysu gospodarczego czego raczej nikt nie chce we własnym kraju. Do tego bez rosyjskiego gazu sporą część Europy będzie w energetycznej "dupie" szczególnie w państwach byłego bloku wschodniego gdzie inne źródła energii w zasadzie nie istnieją.

Mimo, że wybuch otwartego konfliktu zbrojnego i III WŚ jest na razie mało prawdopodobny to kolejna Zimna wojna zaczyna być co raz bardziej realnym zagrożeniem.
O ile Chiny nie mogą pozwolić sobie na zbytnie wzmocnienie Rosji to o stanowisku takiej np. Turcji, Indii czy Australii cisza... Czy ktoś orientuje się w temacie i mógł by się wypowiedzieć?
Trochę mi się rozpisało ale można by znacznie dłużej. Dzisiaj pół dnia wykłócałem się z wykładowcą (czytaj- starym zakompleksionym komuchem :/) i już mi się zwyczajnie nie chce :D.

Mam tylko jedną prośbę. Przestańcie bagatelizować obecną sytuację i spróbujcie spojrzeć na to obiektywnie. To co się teraz dzieje mimo, że wygląda niegroźnie może mieć katastrofalne skutki. I to w niedalekiej przyszłości.
I BŁAGAM wyłączcie TVN i wiadomości onetu...

Offline Arthasan

• Wagant
  • *
  • Piwa: 65
« Odpowiedź #213 dnia: Marzec 13, 2014, 18:10:16 »
Mimo, że wybuch otwartego konfliktu zbrojnego i III WŚ jest na razie mało prawdopodobny to kolejna Zimna wojna zaczyna być co raz bardziej realnym zagrożeniem.
O ile Chiny nie mogą pozwolić sobie na zbytnie wzmocnienie Rosji to o stanowisku takiej np. Turcji, Indii czy Australii cisza... Czy ktoś orientuje się w temacie i mógł by się wypowiedzieć?
Trochę mi się rozpisało ale można by znacznie dłużej. Dzisiaj pół dnia wykłócałem się z wykładowcą (czytaj- starym zakompleksionym komuchem :/) i już mi się zwyczajnie nie chce :D.

Mam tylko jedną prośbę. Przestańcie bagatelizować obecną sytuację i spróbujcie spojrzeć na to obiektywnie. To co się teraz dzieje mimo, że wygląda niegroźnie może mieć katastrofalne skutki. I to w niedalekiej przyszłości.

Chyba źle coś czytasz/słuchasz... Każdy zna zdanie Turcji, tylko wystarczy poszukać! :P
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości.

Offline Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
« Odpowiedź #214 dnia: Marzec 13, 2014, 18:25:44 »

Jeśli Ruscy robią co im się podoba na Ukrainie podczas gdy świat "STANOWCZO" apeluje i w zasadzie nic więcej nie robi to czemu nie mieli by pójść dalej? Myślicie, że jeśli Władimir "zapuka" to granic polski to ktokolwiek nam pomoże:D? Choć to mało prawdopodobne bo Europa nie może pozwolić sobie na taką samowolkę dużego gracza jakim jest Rosja to bądźmy szczerzy. W razie realnego konfliktu zbrojnego NIKT nie narazi się ruskim, żeby ratować Polskę... KAŻDY w Europie prowadzi z Rosją interesy. Te interesy to pieniądze i miejsca pracy a co za tym idzie wzrost gospodarczy. "Ucięcie" interesów w Rosji oznacza brak tych pieniędzy i niesie ze sobą ryzyko kryzysu gospodarczego czego raczej nikt nie chce we własnym kraju. Do tego bez rosyjskiego gazu sporą część Europy będzie w energetycznej "dupie" szczególnie w państwach byłego bloku wschodniego gdzie inne źródła energii w zasadzie nie istnieją.

Po pierwsze - Ukraina nie jest członkiem żadnej organizacji. Po drugie - Rosja wchodząca do Polski to upadek znaczenia Niemiec na arenie międzynarodowej i bezpośrednie zagrożenie dla tego kraju. Jedynym powodem dobrych relacji Berlin - Moskwa jest to, że mają strefę buforową między sobą. Silna Polska to silne Niemcy - i dlatego że im się opłacamy jestem pewien, że dla naszego kraju bezpośredniego zagrożenia nie ma.
Mówisz "zakręcą gaz i jesteśmy w dupie bo rosja jest str0nk a my słabi" - jeśli Rosja zakręci gaz, to USA raz dwa zaczną wysyłać go od siebie i swoich sojuszników na bliskim wschodzie ( Już nie wspomnę o rezerwach na dobry rok). Czemu? Żeby w BARDZO PROSTY sposób zadać straty Rosji. Dlatego Rosja też ma związane ręce i wcale nie mogą tak fikać jak to sobie wyobrażasz - Putin wie gdzie ich miejsce i dlatego jeszcze nie zajął i nigdy już nie zajmie całej Ukrainy. Chce tylko wyrwać jej kawałek po bolesnej porażce.

Żałosny tekst - już skończcie udawać tych "niepoprawnych politycznie co nie słuchają propagandy złego rządu co chce tylko źle" oświeconych po gimnazjalnej szkółce letniej prowadzoną przez prawicowe partie.

(click to show/hide)
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2014, 19:03:10 wysłana przez Trebron »

Offline Paralityk

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 2
« Odpowiedź #215 dnia: Marzec 13, 2014, 19:12:30 »
Po pierwsze - Ukraina nie jest członkiem żadnej organizacji. Po drugie - Rosja wchodząca do Polski to upadek znaczenia Niemiec na arenie międzynarodowej i bezpośrednie zagrożenie dla tego kraju. Jedynym powodem dobrych relacji Berlin - Moskwa jest to, że mają strefę buforową między sobą. Silna Polska to silne Niemcy - i dlatego że im się opłacamy jestem pewien, że dla naszego kraju bezpośredniego zagrożenia nie ma.
Mówisz "zakręcą gaz i jesteśmy w dupie bo rosja jest str0nk a my słabi" - jeśli Rosja zakręci gaz, to USA raz dwa zaczną wysyłać go od siebie i swoich sojuszników na bliskim wschodzie ( Już nie wspomnę o rezerwach na dobry rok). Czemu? Żeby w BARDZO PROSTY sposób zadać straty Rosji. Dlatego Rosja też ma związane ręce i wcale nie mogą tak fikać jak to sobie wyobrażasz - Putin wie gdzie ich miejsce i dlatego jeszcze nie zajął i nigdy już nie zajmie całej Ukrainy. Chce tylko wyrwać jej kawałek po bolesnej porażce.
Żałosny tekst - już skończcie udawać tych "niepoprawnych politycznie co nie słuchają propagandy złego rządu co chce tylko źle" oświeconych po gimnazjalnej szkółce letniej prowadzoną przez prawicowe partie.
W kółko się to przewija ale przypomnę jeszcze raz. USA, Anglia i z tego co pamiętam nawet Ruscy w zamian za rozbrojenie atomówek  gwarantowali Ukrainie integralność terytorialną i interwencję w razie zagrożenia dla tej integralności. Co za różnica czy Ukraina jest w jakiejś organizacji pokroju NATO czy ONZ skoro historia pokazała, że w razie prawdziwego konfliktu tymi wszystkimi umowami można sobie dupę podetrzeć?
Co do Niemców masz rację. Polska jest dla nim gwarantem bezpieczeństwa ale gdyby (to tylko gdybanie, bez żadnych podstaw więc bez spin...) przyszło im wybierać między walką za Polskę a kilkoma dodatkowymi tygodniami/miesiącami przygotowań do wojny naszym kosztem to mam przeczucie, że powieka by im nawet nie drgnęła...
W sprawie gazu znowu muszę przyznać Ci rację. W sumie to właśnie dzięki manipulowaniu cenami ropy USA złapało za jaja ZSRR:]. Ale po raz kolejny. Jeśli amerykanom przyjdzie kiedyś wybierać między bezpieczeństwem energetycznym Europy a swoim własnym to będziemy mieli problem. Jak długo USA jest w stanie zaopatrywać Europę w gaz? Pytam poważnie bo nie mam pojęcia:). Ostatnia zimna wojna trwała ponad 40 lat więc nie mówimy tu o jednym czy dwóch tankowcach i wszystko będzie cacy.
Niestety to nadal tylko gdybanie. Wątpię czy ktokolwiek z nas na tym forum ma dostęp do prawdziwych zakulisowych informacji, żeby dać nam odpowiedzi co tak na prawdę się dzieje i jak to będzie. Ale podyskutować nigdy nie zaszkodzi:). Szczególnie, że temat aktualny i ilu ludzi tyle zdań o nim.
Nie udaję, żadnego niepoprawnego politycznie, zbuntowanego gimbusa. Po prostu mówię co myślę. Gdy ostatnio sprawdzałem miałem jeszcze do tego prawo;]. Czy jesteś w stanie z czystym sumieniem powiedzieć: "Uważam, że TVN(czy jaka kolwiek inna komercyjna telewizja) nie jest stronniczy i nigdy nie pieprzyli głupot na antenie"? Najlepszym przykładem są wiadomości z misji z Iraku, Afganistanu czy gdzie tam nie posyłają już naszych wojaków. Miałem okazję porównać "doniesienia" mediów z opowieściami kumpli wracających z misji:/. Aż się przykro człowiekowi robi gdy się pomyśli co rodziny i przyjaciele wielu z nas tam przechodzą podczas gdy nasze własne media to bagatelizują i bezwstydnie wciskają nam bajki...

Offline AdamKur

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 62
« Odpowiedź #216 dnia: Marzec 13, 2014, 20:08:37 »
Nie udaję, żadnego niepoprawnego politycznie, zbuntowanego gimbusa. Po prostu mówię co myślę. Gdy ostatnio sprawdzałem miałem jeszcze do tego prawo;]. Czy jesteś w stanie z czystym sumieniem powiedzieć: "Uważam, że TVN(czy jaka kolwiek inna komercyjna telewizja) nie jest stronniczy i nigdy nie pieprzyli głupot na antenie"? Najlepszym przykładem są wiadomości z misji z Iraku, Afganistanu czy gdzie tam nie posyłają już naszych wojaków. Miałem okazję porównać "doniesienia" mediów z opowieściami kumpli wracających z misji:/. Aż się przykro człowiekowi robi gdy się pomyśli co rodziny i przyjaciele wielu z nas tam przechodzą podczas gdy nasze własne media to bagatelizują i bezwstydnie wciskają nam bajki...

Tak, powiem z czystym sercem ze TVN nie jest stronniczy (ps. nie mozna byc w 100 obiektywnym, w koncu kazdy dziennikarz czy redaktor ma swoje wlasne poglady polityczne i chcac nie chcac fakty maga byc troszeczke przeinaczone) i nie pieprzyli glupot na antenie (chyba ze byl reportaz o jakis debilach co obudowali kabel telefoniczny domem i teraz narzekaja). A co do Afganistanu, to powiem szczerze ze nigdy nie widzialem jakies audycji o Polakach (chyba ze ktos zostal zabity). A poza tym- smierc to smierc. Moim zdaniem smierc zolnierza nie rozni sie od smierci w wypadku samochodowym (a tej sprawy zadne media nie bagatelizuja). Od dzisiejszych mediow (nie wazne czy internetownych, czy w telewizji) oczekuje sie suchych "newsow" i faktow, a nie opinii jakiegos reportera o Kerry'm, wiec informacje na TV1 czy TVN sa w zasadzie takie same, troche jak ogladanie powtorki.
"My name is Ozymandias, king of kings:
Look on my works, ye Mighty, and despair!"

Offline Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
« Odpowiedź #217 dnia: Marzec 13, 2014, 20:28:26 »
kółko się to przewija ale przypomnę jeszcze raz. USA, Anglia i z tego co pamiętam nawet Ruscy w zamian za rozbrojenie atomówek  gwarantowali Ukrainie integralność terytorialną i interwencję w razie zagrożenia dla tej integralności.
Tylko że sprawa z Krymem ma drugie dno - większość społeczeństwa chce tam Rosjan. Rosja nawet nie ma w planach zagarnięcia całej Ukrainy bo wie że skończy się to interwencją. A kiedy zachodnie wojsko sobie wejdzie to szybko nie wyjdzie - Putin utraci region bezpowrotnie.
Dodam że sojusz NATO jest prawdopodobnie jedyną podporą istnienia krajów jak Litwa, Łotwa i Estonia które broniąc się nie zadałyby praktycznie żadnych strat Rosjanom.
Ewentualna wojna z SAMĄ Polską poważnie uszczupliłaby armię Rosyjską, oni nie mogą sobie na to pozwolić - szczególnie mając na południu coraz silniejsze Chiny. Przez to sama nasza armia jest w tej chwili gwarantem bezpieczeństwa - oczywiście trzeba ją dalej rozwijać i nie spać na laurach.

Co za różnica czy Ukraina jest w jakiejś organizacji pokroju NATO czy ONZ skoro historia pokazała, że w razie prawdziwego konfliktu tymi wszystkimi umowami można sobie dupę podetrzeć?
Ludzkość wyciąga lekcje z historii, po Hitlerze jest wielka nauczka aby takich gasić na starcie. Świat nie jest głupi. MIMO wszystko to przez agresję na nas rozpętała się wojna. Wielka Brytania nie miała wtedy środków ani możliwości aby "już w tej chwili" nam pomóc - dziś takie są i nie graniczymy z dwóch stron z wrogami.

Co do Niemców masz rację. Polska jest dla nim gwarantem bezpieczeństwa ale gdyby (to tylko gdybanie, bez żadnych podstaw więc bez spin...) przyszło im wybierać między walką za Polskę a kilkoma dodatkowymi tygodniami/miesiącami przygotowań do wojny naszym kosztem to mam przeczucie, że powieka by im nawet nie drgnęła...
Kilka tygodni nędznych przygotowań a potencjał połączenia dość dużych armii i nieprowadzenia działań wojennych na własnym terenie a w strefie buforowej jest wystarczającym powodem aby Niemcy ruszyli niebo i ziemię by pomóc Polsce w razie wojny z Rosją (co jest nieprawdopodobne, bo tak jak my ich, oni boją się zachodnich sojuszy).

Niestety to nadal tylko gdybanie. Wątpię czy ktokolwiek z nas na tym forum ma dostęp do prawdziwych zakulisowych informacji, żeby dać nam odpowiedzi co tak na prawdę się dzieje i jak to będzie. Ale podyskutować nigdy nie zaszkodzi:). Szczególnie, że temat aktualny i ilu ludzi tyle zdań o nim.
Dokładnie - zbyt mało wiemy bo wszystko co się teraz dzieje to konflikt wielu, wielu, wielu interesów. Nawet ci uwikłani nie wiedzą wszystkiego.

Wybacz że tak wyjechałem. Każde źródło informacji prezentuje swój punkt widzenia, czasem pieprzą głupoty, czasem półprawdy ale TVN jest jak dla mnie w miarę obiektywny. Śmieszą określenia które czasem padają - "telewizja Tuska" itp. Nieraz słyszałem ostrą krytykę PO czy premiera na antenie.  Niestety "niepoprawne" i "jedyne słuszne" alternatywne źródła wpychają zwykle pod przykrywką paskudną propagandę niż cokolwiek innego, mającą służyć danym liderom opozycji. Łapią na fajne hasełka "niepoprawnych" (znowu cudzysłów - podkreślam moją pogardę dla tych poglądów ;D) i mnożą poparcie dla niekiedy durnych idei pomagając wejść na scenę nowym karierowiczom.
Najlepszym przykładem są wiadomości z misji z Iraku, Afganistanu czy gdzie tam nie posyłają już naszych wojaków. Miałem okazję porównać "doniesienia" mediów z opowieściami kumpli wracających z misji:/. Aż się przykro człowiekowi robi gdy się pomyśli co rodziny i przyjaciele wielu z nas tam przechodzą podczas gdy nasze własne media to bagatelizują i bezwstydnie wciskają nam bajki...
Ci ludzie są żołnierzami - wstępując do służby godzą się na trudne warunki podczas misji/wojen, muszą być gotowi do poświęceń, zabijania a nawet własnej śmierci.

Offline Leinnan

• Rybałt
  • *
  • Piwa: 58
  • Szczęść Boże, służby i loże
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #218 dnia: Marzec 13, 2014, 20:58:56 »
Primo Polska jest zbyt ważna dla Niemiec by od tak oddać ją w łapy Rosji.
Secundo TVN jest nie tyle proPO, co antyPIS. Pozornie drobne przeinaczenia słów kochanego Prezesa Kaczyńskiego, mające na celu pokazanie Prezesa jako oszołoma itd. Kto temu zaprzecza jest naprawdę zaślepiony.
Tertio Im bardziej na każdym kroku jest zaznaczana niezależność danej gazety, strony itp. tym bardziej sceptycznie do niej podchodzę. Już wolę jak nie są ukrywane animozje danej redakcji.
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens
W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakżebyśmy to mogli dowodami obalić?

steam | space fight |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Offline Apocalyps

• Bibosz
  • *
  • Piwa: -7
« Odpowiedź #219 dnia: Marzec 13, 2014, 21:02:57 »
http://zapodaj.net/8805d7f60634d.png.html

I wszystko w temacie TuskVisionNetwork :D

Co do naszego Geopolitycznego położenia:
-No sorry, ale jesteśmy jak bezbronne chłopczyki, które znalazły się na linii pięści Iwana i Helmuta. Niestety od 3 wieków z tych małych chłopców nie może narodzić się bokser, a kolejne Socjalistyczne rządy zabierają nam kolejne skrawki wolności. Wystarczy wprowadzić powszechny dostęp do broni palnej(zarówno krótkiej, jak i szturmowej etc.) dla każdego obywatela, który przeszedł testy psychologiczne i krótkie szkolenie przeprowadzane przez instruktorów. Nikt nie odważy się wejść na terytorium, które będzie posiadało uzbrojoną ludność. Niestety poprzez szeroką kampanię przeciwko broni w Europie, ludzie są tak omamieni, że wspomnienie o dostępie do broni doprowadza ich do wściekłości...
Ewentualna wojna z SAMĄ Polską poważnie uszczupliłaby armię Rosyjską, oni nie mogą sobie na to pozwolić - szczególnie mając na południu coraz silniejsze Chiny. Przez to sama nasza armia jest w tej chwili gwarantem bezpieczeństwa - oczywiście trzeba ją dalej rozwijać i nie spać na laurach.
Mam takie szczęście, że uczy mnie  Pułkownik wss wojska Polskiego i Amerykańskiego. On wyraźnie wytłumaczył nam, że wojnę wygrywa ta strona, która przez pierwszy dzień, dwa dni zyska przewagę w powietrzu i to byłaby Rosja...Po tych 2 dniach Rosja praktycznie nie ponosiłaby strat w armii lądowej, ponieważ lotnictwo załatwiłoby wszystko. Tyle w temacie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2014, 21:19:11 wysłana przez Apocalyps »

Offline Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
« Odpowiedź #220 dnia: Marzec 13, 2014, 21:50:56 »
http://zapodaj.net/8805d7f60634d.png.html

I wszystko w temacie TuskVisionNetwork :D

Co do naszego Geopolitycznego położenia:
-No sorry, ale jesteśmy jak bezbronne chłopczyki, które znalazły się na linii pięści Iwana i Helmuta. Niestety od 3 wieków z tych małych chłopców nie może narodzić się bokser, a kolejne Socjalistyczne rządy zabierają nam kolejne skrawki wolności. Wystarczy wprowadzić powszechny dostęp do broni palnej(zarówno krótkiej, jak i szturmowej etc.) dla każdego obywatela, który przeszedł testy psychologiczne i krótkie szkolenie przeprowadzane przez instruktorów. Nikt nie odważy się wejść na terytorium, które będzie posiadało uzbrojoną ludność. Niestety poprzez szeroką kampanię przeciwko broni w Europie, ludzie są tak omamieni, że wspomnienie o dostępie do broni doprowadza ich do wściekłości...Mam takie szczęście, że uczy mnie  Pułkownik wss wojska Polskiego i Amerykańskiego. On wyraźnie wytłumaczył nam, że wojnę wygrywa ta strona, która przez pierwszy dzień, dwa dni zyska przewagę w powietrzu i to byłaby Rosja...Po tych 2 dniach Rosja praktycznie nie ponosiłaby strat w armii lądowej, ponieważ lotnictwo załatwiłoby wszystko. Tyle w temacie.
No tak przecież przeciwko lotnictwu nie ma żadnych przeciwśrodków i Rosjanie od tak sobie wlecą i będą robić co chcą.

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Senior
  • *
  • Piwa: 576
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
« Odpowiedź #221 dnia: Marzec 13, 2014, 23:06:21 »
Cytat: Apocalyps
Lotnictwo załatwiłoby wszystko. Tyle w temacie.
Apo brzmisz jak pan Giulio Douhet.
Tak to czytam i za każdym razem dostaje coraz większego orgazmu ~Kokosz o nominowaniu go przez Kradusa na gracza roku WB

Offline Glaedr

• Bywalec
  • *
  • Piwa: 5
« Odpowiedź #222 dnia: Marzec 13, 2014, 23:38:45 »
Nikt nie odważy się zaatakować państwa, którego społeczeństwo jest uzbrojone. Heh, dawno większych głupot nie słyszałem. Mamy XXI wiek, lotnictwo, pociski dalekiego zasięgu, artyleria... Co niby przeciętny Kowalski może zrobić mając jakiś tam nawet karabin? Nie mówiąc już o tym, że psychicznie nawet połowa mężczyzn nie byłaby zdolna do walki. To nie czasy II WŚ, gdzie o wygranej wojnie decydowała w dużej mierze liczebność armii czy opór cywilów. Szkoda, że Apo skończył z banem, chętnie jeszcze bym się pośmiał.

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Senior
  • *
  • Piwa: 576
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
« Odpowiedź #223 dnia: Marzec 15, 2014, 17:33:31 »
Cytat: Glaedr
Nie mówiąc już o tym, że psychicznie nawet połowa mężczyzn nie byłaby zdolna do walki.
Myślę, że po zobaczeniu rosyjskiego wojska 1/3 uznałaby, że w sumie to ma wyj***** na RP i zwyczajnie by spieprzyli. A co do pomysłu z uzbrojonymi obywatelami, chyba jednak lepsza zawodowa armia.
Tymczasem na Krymie w Rosji faktycznie, a formalnie za niedługo:
Cytat: Interia.pl
Rosjanie wysadzili desant na granicy Krymu i obwodu chersońskiego
Tak to czytam i za każdym razem dostaje coraz większego orgazmu ~Kokosz o nominowaniu go przez Kradusa na gracza roku WB

Offline Leinnan

• Rybałt
  • *
  • Piwa: 58
  • Szczęść Boże, służby i loże
« Odpowiedź #224 dnia: Marzec 18, 2014, 21:44:53 »
https://www.youtube.com/watch?v=FM3Kj2JLd1c&feature=youtu.be
W skrócie: Odsunąć PIS od władzy! Bo jak nie, to będzie lustracja i walka z korupcją!
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens
W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakżebyśmy to mogli dowodami obalić?

steam | space fight |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii