Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Karczemna debata polityczna. Ława główna.  (Przeczytany 102234 razy)

Opis tematu: W I poście linki do powydzielanych tematów

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 307
Odp: Karczemna debata polityczna. Ława główna.
« Odpowiedź #195 dnia: Marzec 03, 2014, 20:10:43 »
Już widzę jak nasi sojusznicy podrywają się do walki ramię w ramię przeciwko Rosji.. *wyśmiał go*
Kocham te podejście "wszyscy nas safsze zdradzajom, olaboga co to bendzie, nikt nie pomoze polsce, wszyscy w dupje nas majom". Świat się zmienił, gdyby Rosja maszerowała na samo serce Europy Niemcy na pewno nie chcieliby z nią graniczyć, a tym bardziej nie chcieliby toczyć walki na swoim polu. Silna Polska jest wręcz w interesie Niemiec, bo już jesteśmy od nich mocno zależni.

Offline Bloomy

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 8
« Odpowiedź #196 dnia: Marzec 03, 2014, 20:59:44 »
Kocham te podejście "wszyscy nas safsze zdradzajom, olaboga co to bendzie, nikt nie pomoze polsce, wszyscy w dupje nas majom". Świat się zmienił, gdyby Rosja maszerowała na samo serce Europy Niemcy na pewno nie chcieliby z nią graniczyć, a tym bardziej nie chcieliby toczyć walki na swoim polu. Silna Polska jest wręcz w interesie Niemiec, bo już jesteśmy od nich mocno zależni.

Wielka Brytania i Francja przy odbiorze broni jądrowej Ukrainie zapewniła jej nienaruszalność granic. Gdzie ich są obietnice?

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Senior
  • *
  • Piwa: 575
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #197 dnia: Marzec 03, 2014, 21:11:09 »
Były składane w innych okolicznościach, teraz są mniej sprzyjające, więc rządy tych państw łaskawie o obietnicach zapomną. Nikt za Ukrainę umierać nie chce, ale nikt nie zgodzi się na zajęcie całej UKR przez Rosję.
Nikt z Rosjanami walczyć nie zamierza, co najwyżej armie spotkają się pośrodku i dojdzie do podziału kraju. W ten sposób wszyscy będą zadowoleni, Rosja dostanie Krym i wschodnią Ukrainę, NATO pokaże ze nie jest bezczynne, a banderowcy będą świętować ze się obronili przed Rosjanami :D.
No nie wiem czy banderowcy byliby zadowoleni. A jeszcze jakby polska armia weszła, to już byłoby o zdradzie i rozbiorze.
Tak to czytam i za każdym razem dostaje coraz większego orgazmu ~Kokosz o nominowaniu go przez Kradusa na gracza roku WB

Offline Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
« Odpowiedź #198 dnia: Marzec 03, 2014, 21:12:39 »
Wielka Brytania i Francja przy odbiorze broni jądrowej Ukrainie zapewniła jej nienaruszalność granic. Gdzie ich są obietnice?
Rozpatrujesz wszystko w prosty sposób nie biorąc pod uwagę dziesiątek czynników. A czemu Rosja jeszcze nie weszła do całej Ukrainy? Bo wie że NATO może wejść do zachodniej i wtedy przegrają cały region. Przez tą powolność działań Rosji widać że boją się otwartego konfliktu z zachodem i sami go nie chcą.

A jeszcze jakby polska armia weszła, to już byłoby o zdradzie i rozbiorze.
Nikt nawet w Ukrainie nie sluchałby takich jęków, chyba lepszy Polski/Niemiecki/jakikolwiek żołnierz niż Rusek chcący tylko dyktować zasady.

Offline Arthasan

• Wagant
  • *
  • Piwa: 65
« Odpowiedź #199 dnia: Marzec 03, 2014, 22:28:00 »
Ja ciągle gadam z Richem, on mieszka w Odessie i strasznie pluje na Ukrainę (w sensie tej zachodniej. On uważa się za rosyjskiego...). Pisze, że Putin chce po prostu ochraniać swoich ludzi na Krymie, nikogo nie atakuje :D Także on interwencję NATO uznałby za zdradę i atak, nie Putina :D
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości.

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Senior
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
« Odpowiedź #200 dnia: Marzec 03, 2014, 22:32:15 »
Cytat: Janukowycz
Pod wpływem krajów zachodnich, [na Ukrainie] dochodzi do aktów terroru i przemocy. Ludzie są prześladowani z powodów politycznych, a także ze względu na język, jakim się posługują. Dlatego zwracam się do prezydenta Rosji, Pana Putina, o użycie sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej w celu przywrócenia praworządności, spokoju, porządku i stabilizacji oraz obrony ukraińskiego społeczeństwa.
Właśnie kochający rodaków jedyny słuszny prezydent Ukrainy dał Rosjanom pretekst do ataku. Ciekawe co Putin z tym zrobi - dalej będzie prowadził tą zabawę z przejmowaniem kluczowych punktów przez "nieznaną" armię, czy może zrobi coś bezpośredniego.

EDIT: Chyba jednak Janukowycz nie ma prawa prosić o to Rosjan.
Cytat: Ołeksandr Turczynow
Tylko Rada Najwyższa (parlament) Ukrainy może prosić o wprowadzenie obcych wojsk na terytorium kraju.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2014, 10:25:41 wysłana przez lllew »
Tak to czytam i za każdym razem dostaje coraz większego orgazmu ~Kokosz o nominowaniu go przez Kradusa na gracza roku WB

Offline Oktawian

• Zbrojny
  • *
  • Piwa: 86
« Odpowiedź #201 dnia: Marzec 04, 2014, 19:14:03 »
Najśmieszniejsze jest ta cała propaganda, która już nawet na dużą część rosyjskich obywateli nie działa. Rosja jest bardziej zacofanym mentalnie krajem niż się znawcom tej poronionej przez imperialistyczne poglądy kultury wydawało.

"Rosyjski prezydent mówił: - Niech pan sobie zobaczy, jak dobrze przygotowani byli ludzie, którzy atakowali w Kijowie. Jak wiadomo, byli oni szkoleni w bazach zagranicznych Litwy i Polski. Przygotowali ich instruktorzy, szkolili przez długi czas. Tam wszystko działa profesjonalnie, jak specnaz."

Kurwa. Mogli dodać, że Grom uczył ich rzucać kamieniami. Wtedy zabrzmiałoby to jeszcze bardziej wiarygodnie. Kraj, który przez wieki eksterminuje własnych obywateli przypomina sobie tylko o tych, którzy znajdują się na terenie ościennych krajów. I niech mi ktoś powie! Jak 6 gospodarka świata może pielęgnować taką biedę jaka tam panuje? Sytuacja jest adekwatna do tej, która panowała/ panuje na Ukrainie. Pierwsze kilkadziesiąt najbogatszych obywateli jest bogatsza od całej reszty.

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Senior
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
« Odpowiedź #202 dnia: Marzec 04, 2014, 19:21:57 »
No nie wiem czy nie działa... Ostatnio jak przez przypadek przełączyłem na TVN to była sonda uliczna w Moskwie i jeden koleś powiedział coś w tym stylu: "Ukraińcy to Słowianie. To nasi bracia. Wszyscy Słowianie powinni trzymać się razem. Dobrze, że Putin pomaga naszym braciom Słowianom."
Ale miałem wtedy beke :D

Offline Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
« Odpowiedź #203 dnia: Marzec 04, 2014, 21:49:23 »
No nie wiem czy nie działa... Ostatnio jak przez przypadek przełączyłem na TVN to była sonda uliczna w Moskwie i jeden koleś powiedział coś w tym stylu: "Ukraińcy to Słowianie. To nasi bracia. Wszyscy Słowianie powinni trzymać się razem. Dobrze, że Putin pomaga naszym braciom Słowianom."
Ale miałem wtedy beke :D
No ja jestem nawet za, byle nie rządził chory człowiek ze zbyt wielkimi ambicjami traktujący świat jako piaskownicę a zamiast do dominacji militarnej taki kraj dążyłby do budowania dobrobytu... ale z tą ostatnią rzeczą sobie Ruski najgorzej radzą.

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Senior
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
« Odpowiedź #204 dnia: Marzec 04, 2014, 22:30:17 »
Nikt nie jest doskonały :D
Tymczasem Kreml chyba pręży muskuły. Próby międzykontynentalnych rakiet balistycznych sobie urządzają, sukinsyny jedne.

Offline Leinnan

• Rybałt
  • *
  • Piwa: 58
  • Szczęść Boże, służby i loże
« Odpowiedź #205 dnia: Marzec 05, 2014, 00:24:48 »
Mnie bardziej ciekawi jak to się rozwinie, moim zdaniem rozpad Ukrainy jest mniej prawdobodny od dwóch innych ewentualnych sytuacji:
a)finlandyzacja Ukrainy
b)Krym jako kolejne Naddniestrze.
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens
W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakżebyśmy to mogli dowodami obalić?

steam | space fight |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Offline Kamil z Częstochowy

• Pielgrzym
  • *
  • Piwa: 1
  • Chawtowanie wycieraczek. Tanio, solidnie.
« Odpowiedź #206 dnia: Marzec 05, 2014, 15:08:04 »
Nie był bym tego taki pewny. Fakt nasza sytuacja jest inna niż sytuacja Ukrainy, ale faktem pozostaje również sprawa naszych tragicznych stosunków z Moskwą przy jednoczesnych świetnych stosunkach  trzeciego rzymu z Berlinem. Prawda jest tak że Putin od wielu lat ostrzegał przed tym co teraz realizuje. Na ilu wystąpieniach i w ilu wywiadach powtarzał że największą tragedią XX wieku był rozpad Związku Radzieckiego? Nie powiedział też przypadkiem na kilku konferencjach że jeśli Ukraina spróbuje wejść do na to dokona on interwencji zbrojnej? Putin mówił a my nie słuchaliśmy, i mamy za swoje.
Prawda jest taka że cały wschód po kawałku jest podporządkowywany Rosji. Jak długo utrzyma się Polska kiedy w większości będziemy graniczyć z satelickimi państewkami Rosji? Problem polega na tym że niemal wszyscy ciągle żyją w przeświadczeniu że granice nigdy się nie przesuną, a wojny już nigdy nie będą toczone w Europie. Błąd!
"Przyprowadźcie tego sk***go syna!" - Wojewoda Stefan Czarniecki
"Okupacja niemiecka robi z Polaków bohaterów, opupacja sowiecka robi z nich gówno"
"Póki kopii i husarza staje, będzie Polak pan w polu. Skoro kopia zginie, zginie i polska cnota" - Andrzej Maksymilian Fredro

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Senior
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
« Odpowiedź #207 dnia: Marzec 05, 2014, 16:10:51 »
Polska to nie Ukraina. Takim Niemcom zależy na Polsce, nie chcą graniczyć z Rosją, więc to w ich interesie, żeby nam pomagać w razie ewentualnego konfliktu z FR.

Offline Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
« Odpowiedź #208 dnia: Marzec 05, 2014, 18:39:37 »
Nie był bym tego taki pewny. Fakt nasza sytuacja jest inna niż sytuacja Ukrainy, ale faktem pozostaje również sprawa naszych tragicznych stosunków z Moskwą przy jednoczesnych świetnych stosunkach  trzeciego rzymu z Berlinem. Prawda jest tak że Putin od wielu lat ostrzegał przed tym co teraz realizuje. Na ilu wystąpieniach i w ilu wywiadach powtarzał że największą tragedią XX wieku był rozpad Związku Radzieckiego? Nie powiedział też przypadkiem na kilku konferencjach że jeśli Ukraina spróbuje wejść do na to dokona on interwencji zbrojnej? Putin mówił a my nie słuchaliśmy, i mamy za swoje.
Prawda jest taka że cały wschód po kawałku jest podporządkowywany Rosji. Jak długo utrzyma się Polska kiedy w większości będziemy graniczyć z satelickimi państewkami Rosji? Problem polega na tym że niemal wszyscy ciągle żyją w przeświadczeniu że granice nigdy się nie przesuną, a wojny już nigdy nie będą toczone w Europie. Błąd!
Wydatki na armię są zwiększane, niektórzy protestują że za dużo na to idzie ale według mnie nawet kosztem innych spraw powinna nasza armia być rozwijana. Nie musi ona unicestwić danego zagrożenia w walce i jeszcze przeprowadzić kontrataku. Po prostu wystarczy "zainteresowanym" zapewnić że w razie ataku poniosą takie straty na które nie mogą sobie pozwolić. Taki Putin z pewnością rozważa różne scenariusze, dlatego nie chce atakować choćby Ukrainy bezpośrednio bo nie jest ona małą Gruzją - a tym bardziej obecnie NIKT nie zaatakowałby Polski (już nie wspominając jak w kość daliby sie partyzanci, ponad 90% mieszkańców kraju to jedna narodowość - warunki do walki partyzanckiej jeszcze lepsze niż w 39).
Dlaczego stosunki Niemiec z Rosją są "dobre"? Bo leży pomiędzy nimi Polska. W razie jakiejkolwiek wojny (według mnie całkowicie nieprawdopodobne żeby do takiej doszło) w interesie Niemiec jest wspomóc PL w walce na wszelki sposób i jestem pewien że dobrze o tym wiedzą. Niemiecko - Rosyjskie stosunki mogą być jak to ujęliśmy "dobre" - znów daję cudzysłów, ale są i będą chłodne.

Offline Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
« Odpowiedź #209 dnia: Marzec 07, 2014, 18:50:20 »
Double post żeby trochę odświeżyć temat i przy okazji naświetlić dość śmieszny problem.

Ruska propaganda zalewa komentarze na polskich stronach internetowych, jak się ktoś przypatrzy można znaleźć trochę ciekawych kwiatków.

Wielu Polakow jest rozgoryczonych biedą.Widzialem dziś jak ludzie robia zakupy w Biedronce.Chleb marmolada i paczka zwyczajnej,Mi jest wstyd i czuje się upodlony.Na niczym mi nie zależy bo jestem realista i wiem ze jeszcze trochę i będzie tragedia. ~ Renia3
Nick "żeński" wypowiedź w osobie męskiej - zdania nie trzymają się kupy :D

Kibicuję Rosji - obywatelstwo mam polskie i narodowość polską , jedyne czego nie mam to pieniędzy za to kibicowanie - TYLKO NA WASZE NIESZCZĘŚCIE MYŚLĘ !!! ... a bombardowanie mnie we wszystkich mediach Ukrainą , a przekłamywanie , że Krym to terytorium Ukrainy ( autonomia) , a robienie bohaterów z bandziorów ( banderowcy ) , a z Rosjan bandziorów - TO NIE JEST PROPAGANDA ???!!! Ale Polacy otwierają powoli oczy i zauważają, że Nasz rząd to Nasz największy wróg !!! I albo szkodzą Nam na czyjeś zlecenie ... albo są tak niewyobrażalnie głupi !!! ~ Polak
Aż zbyt się ktoś starał. No tak przecież zachodnia propaganda jest na pewno gorsza niż ruska.

Panie Malski a pański did buł banderowcem czy melnykowcem. Pozdrawiam Rosjan, a o nowym banderowskim państwienie chcę słyszeć. ~Jan
No comment

a kiedy my wyrazimy zgode aby i do nas amerykance zawitali? z tego co widac to ludzie zaczynnaja zapasy robic , kazdy boi sie wojny ~ dago
No comment #2

gdy ukraińcy wejdą do unii i zajmą nam miejsca pracy w anglii i holandii to pojedziemy do roboty do rosji ~polak

TYLKO TOTALNI GŁUPCY CHCIELIBY MIEĆ UKRAINĘ W UNII EUROPEJSKIEJ.TEN KRAJ JEST PRZED REFORMAMI,SKAŻONY KORUPCJĄ W STOPNIU NIEWIARYGODNYM.....CAŁA POMOC FINANSOWA UNII ZNAJDZIE SIĘ W KIESZENIACH TZW.PRZYWÓDCÓW I OLIGARCHÓW!!! ~Polak (popularny coś tan nicklololo)
Ten rusek chyba ma problemy z emocjami

Jest tego jeszcze więcej, możecie sobie poczytać na wp albo onecie XD