Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Karczemna debata polityczna. Ława główna.  (Przeczytany 102185 razy)

Opis tematu: W I poście linki do powydzielanych tematów

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 478
  • Let me take you to the movie
  • Steam ID: Mój status Steam
Odp: Karczemna debata polityczna. Ława główna.
« Odpowiedź #150 dnia: Wrzesień 09, 2013, 15:01:18 »
Co do fajek, ja nie palę. Większość moich znajomych jednak po prostu kupuje tytoń i sami skręcają fajki.

Offline Warder

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 230
« Odpowiedź #151 dnia: Wrzesień 09, 2013, 16:40:57 »
Właściwie, to jestem wielkim wrogiem podatków każdego rodzaju z jednym wyjątkiem. Od zatrudnionego pracownika( bo tworzenie miejsc pracy i warunków do tego jest rolą państwa i za to należą się i mu pieniądze). Patrząc na podwyżki akcyz mam wrażenie, że politycy gdy nie wiedzą skąd wziąć pieniądze na zmarnowanie, to sięgają po to. Oczywiście, koniec końców jest taki, że gdy rosną ceny paliwa to spadają zyski szeregu firm a z nimi i zatrudnienie. Ale tego politycy nie zauważają, bo brak im po prostu tzw. "jaj" by wziąć się do całkowitej odbudowy państwa bo sondaże spadają.

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Senior
  • *
  • Piwa: 575
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
« Odpowiedź #152 dnia: Październik 07, 2013, 21:13:19 »
Ale tego politycy nie zauważają, bo brak im po prostu tzw. "jaj" by wziąć się do całkowitej odbudowy państwa bo sondaże spadają.
Dziwisz się, że "brak im jaj"? Gdy są przy władzy zarabiają pokaźne pieniądze i nie chcą stracić władzy. To jedna z głównych wad demokracji.
Tak to czytam i za każdym razem dostaje coraz większego orgazmu ~Kokosz o nominowaniu go przez Kradusa na gracza roku WB

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 450
« Odpowiedź #153 dnia: Październik 07, 2013, 23:03:52 »
To za darmo mają robić? Jeśli będą zarabiać mało to nikt bardziej ogarnięty nie będzie się pchał, bo dostanie znacznie lepszą posadę gdzie indziej. Poza tym większa podatność korupcyjna.
Zresztą to ile zarabiają posłowie jest naprawdę mało ważne w porównaniu do innych spraw.
No i jeszcze ten punkt, że chcą zachować posadę jako wada demokracji... To w innych ustrojach jest inaczej? W demokracji masz chociaż ten przywilej, że można władzę zmienić w wyborach

Offline Warder

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 230
« Odpowiedź #154 dnia: Październik 08, 2013, 14:10:00 »
Polską demokracje cechuje pewna rzecz, którą ujeli w filmie "kariera Nikosia Dyzmy", mentalność typu "za 2 lata będzie rządzić opozycja, niech oni się martwią"
http://youtu.be/YzBSLTNLfeQ?t=42m34s]http://youtu.be/YzBSLTNLfeQ?t=42m34s]http://youtu.be/YzBSLTNLfeQ?t=42m34s

Offline Apocalyps

• Bibosz
  • *
  • Piwa: -7
« Odpowiedź #155 dnia: Październik 08, 2013, 21:09:58 »
http://www.kompol.org/galeria/1MDG2009/05.jpg

Tak przy okazji znalezione na necie^^
Nie ma to jak 2 krople wody...

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Senior
  • *
  • Piwa: 575
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
« Odpowiedź #156 dnia: Listopad 21, 2013, 21:19:34 »
http://www.kompol.org/galeria/1MDG2009/05.jpg

Tak przy okazji znalezione na necie^^
Nie ma to jak 2 krople wody...

Czyżby postkomuniści i komuniści wybrali się na mały "spacerek" z różnymi hasłami? :D
No i jeszcze ten punkt, że chcą zachować posadę jako wada demokracji... To w innych ustrojach jest inaczej? W demokracji masz chociaż ten przywilej, że można władzę zmienić w wyborach
Napisałem tak, bo to prawda. Po prostu do dziś nikt nie wymyślił idealnego ustroju. A znając ludzi i ich dążenie do zbicia fortuny kosztem innych i "cwaniactwa", pewnie nikt takiego nie wymyśli, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chciał dobra dla siebie, nie dla państwa.
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2013, 20:08:08 wysłana przez lllew »
Tak to czytam i za każdym razem dostaje coraz większego orgazmu ~Kokosz o nominowaniu go przez Kradusa na gracza roku WB

Offline Apocalyps

• Bibosz
  • *
  • Piwa: -7
« Odpowiedź #157 dnia: Listopad 29, 2013, 17:57:23 »
Ukraina na progu najcięższego wyboru w historii...
Co o tym sądzicie, jak to się skończy, co dla Ukrainy jest lepsze?
UE: Utrata suwerenności polityczno-gospodarczej w zamian za ochłapy(wersja Polska)?
Rosja:Możliwa utrata faktycznej niepodległości, uzależnienie się od decyzji Moskwy?

Jakieś przemyślenia ntt. posiadacie, może rozmawialiście z jakimiś Ukraińcami?

Offline Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 307
« Odpowiedź #158 dnia: Listopad 29, 2013, 18:49:30 »

UE: Utrata suwerenności polityczno-gospodarczej w zamian za ochłapy(wersja Polska)?

Wybrałbym utratę suwerenności polityczno-gospodarczej w zamian za "ochłapy" tylko po to żeby zrobić prawicowym mądralom które myślą że pozjadały wszystkie mózgi na złość.

Ukraina była i jest marionetką, państwo o bardzo sztucznym bycie. W interesie Polski jest żeby znaleźli się w EU to może chlew się tam im ogarnie.

Offline beanshee

• Wagant
  • *
  • Piwa: 164
« Odpowiedź #159 dnia: Listopad 29, 2013, 19:52:10 »
Tyle że Unia staje się karykaturą samej siebie. Rozrost biurokracji, próby regulacji każdej głupoty sprawiają, że ten twór jest coraz bardziej nieudolny. W dodatku podziały wewnętrzne są coraz głębsze. Pomysł był dobry, wykonanie do niczego.
Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

Offline Onion Spartan

• Opój
  • *
  • Piwa: -8
  • Mi casa es su casa, będę bawił się jak szejk
Odp: Odp: Spokojne rozmowy o antysemityzmie jako pokłosie "Pokłosia"
« Odpowiedź #160 dnia: Listopad 29, 2013, 20:14:55 »
Po co to "pejs"? Przecież Żydów już tak naprawdę niema i żydzi NIGDY nie mieli dużej władzy politycznej wynikającej z ich pochodzenia.
Proszę pana, z tego co wiem Żydzi mają państwo pod nazwą Izrael. A Izrael jest w Azji. Tak więc jak mi pan wyjaśni to:
(click to show/hide)
Albo z tego co wiem nasz minister finansów to Jacek Rostgelb (nwm, tak słyszałem, ile w tym prawdy to nie mam pojęcia), tylko jego rodzice bodajże zmienili nazwisko przy masowej zmianie nazwisk Żydów. Np. krewni mojej babci zmienili nazwisko na "bardziej polskie", a gdy do Danii na stałe pojechali, wrócili do nazwiska na takie typowe żydowskie, już nie pamiętam jakie.

Znowu krzyczą, "co to za świńskie tracki, łaki?"
A kto potrafi czytać chińskie znaki, he?

Offline AdamKur

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 62
« Odpowiedź #161 dnia: Listopad 29, 2013, 21:55:11 »
Np. krewni mojej babci zmienili nazwisko na "bardziej polskie", a gdy do Danii na stałe pojechali, wrócili do nazwiska na takie typowe żydowskie, już nie pamiętam jakie.

A ha! Czyli pewnie tez jestes Zydem i chcesz przejac nad nami kontrole?

A co do panstwa, to powinnenes sie domyslic ze chodzi mi o Polske i UE...
"My name is Ozymandias, king of kings:
Look on my works, ye Mighty, and despair!"

Offline Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 307
Odp: Odp: Spokojne rozmowy o antysemityzmie jako pokłosie "Pokłosia"
« Odpowiedź #162 dnia: Listopad 29, 2013, 22:21:38 »
Proszę pana, z tego co wiem Żydzi mają państwo pod nazwą Izrael. A Izrael jest w Azji. Tak więc jak mi pan wyjaśni to:
(click to show/hide)
Albo z tego co wiem nasz minister finansów to Jacek Rostgelb (nwm, tak słyszałem, ile w tym prawdy to nie mam pojęcia), tylko jego rodzice bodajże zmienili nazwisko przy masowej zmianie nazwisk Żydów. Np. krewni mojej babci zmienili nazwisko na "bardziej polskie", a gdy do Danii na stałe pojechali, wrócili do nazwiska na takie typowe żydowskie, już nie pamiętam jakie.
W ogóle najlepiej nie czytać newsów z niesamowicie głupich stron które zaczynają się stwierdzeniem typu "a majnstrimowe medja milczom". Pewnie żydzi mają jakąś reprezentację w Unii tak jak np. Rosja w NATO albo coś w tym stylu ale media dla paranoików zaraz problem powiększą do rozmiarów kolosalnych. Przecież na pewno żydzi nie mają lepszego zajęcia niż spiskowanie przeciw całemu światowi i kontrolowaniem go. I CO Z TEGO jak miał nazwisko jakiś minister? Chciałbym zobaczyć jak przed którymś z "prawdziwych polaków" ujawniają żydowskie pochodzenie, jak to było ze znanym rasistą  w USA fajna miał minę kiedy badania wykazały jego czarnych przodków XD

Offline AdamKur

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 62
« Odpowiedź #163 dnia: Listopad 30, 2013, 08:28:51 »
I CO Z TEGO?!?!?!11!?!?!?!?!?!?!?1/1/1/11/??! MY POLACY CHCEMY MIEC POLSKO BRZMIACE NAZWSKA, jak np. Hofman xD

Ale teraz chyba zrozumialem dlaczego wszyscy tak narzekaja na PO, na Zydow, Masowow, Zydomasonow czy USA. PO prostu sa leniwi i zamiast, no nie wiem, uczyc sie czy chodzic na szkolenia, wola sobie ponarzekac pieprzyc jakies glupoty o wszystkich spiskach, "szczalach" i Zydach.
"My name is Ozymandias, king of kings:
Look on my works, ye Mighty, and despair!"

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 450
« Odpowiedź #164 dnia: Listopad 30, 2013, 13:35:18 »
Ale teraz chyba zrozumialem dlaczego wszyscy tak narzekaja na PO, na Zydow, Masowow, Zydomasonow czy USA. PO prostu sa leniwi i zamiast, no nie wiem, uczyc sie czy chodzic na szkolenia, wola sobie ponarzekac pieprzyc jakies glupoty o wszystkich spiskach, "szczalach" i Zydach.

- Trafne spostrzeżenie, Herculesie.