Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Karczemna debata polityczna. Ława główna.  (Przeczytany 102241 razy)

Opis tematu: W I poście linki do powydzielanych tematów

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Warder

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 230
Odp: Karczemna debata polityczna. Ława główna.
« Odpowiedź #90 dnia: Sierpień 19, 2013, 20:59:16 »
Apocalyps, to odejdź sprzed komputera i ku chwale ojczyzny zakładaj rodzinę. Najlepiej zaś wyposaż się w koszulkę z napisem "Bóg, Honor i Ojczyzna" i lataj po Polsce zostawiając po sobie "pamiątki" w każdym mieście.  Nie będzie arab pluł nam w twarz, ni w kebaba.

Huth
 Uważam, że Polska zajmuje takie miejsce w Europie jakie sobie wywalczyła. Chodzi tutaj też o mentalność. Niemcy bazowali na nacjonalizmie, protestanckim kulcie pracy itp. Polacy mam wrażenie, że za często bawili się w męczenników. Racja stanu to twór który nie ma sumienia, próby jego budzenia były skazane na porażkę.

Za bardzo pokładaliśmy wiarę w sprzymierzeńców. Podobno kilka lat przed wojną (wybacz nie chce mi się wyszukiwać źródeł- Preussen, jeśli cię to ciekawi, szperaj w necie) Piłsudski oferował Francji możliwość, wspólnego ataku na Niemcy, widząc na co się zanosi. Już wtedy jasnym było, że dla Francji pierwsza wojna była szokiem i nie naród ten nie chciał wojny... W 39 roku lepiej było zastosować się do hasła "umiesz liczyć? licz na siebie" niż "Poland first to fight" co pewien Norweg na tsie 1eru swym avatarem przez kilka dni, parodiował (Hasło "Poland first to be annexed ). Patrząc na to z perspektywy historii, lepiej było grać na czas. Czemu? Każda próba odwleczenia inwazji była ważna, od września nie daleko do roztopów prawda?
   Nie uważam, że powinniśmy się sprzymierzyć z Hitlerem. Zło pozostanie złem, i dobrze, że w tej wojnie Polacy dzielnie walczyli po stronie aliantów, szkoda tylko, że kompletnie nie przygotowani do wojny, odrzuciliśmy ultimatum które tak naprawdę, nie było wyssane z palca.

Offline Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 307
« Odpowiedź #91 dnia: Sierpień 19, 2013, 21:19:21 »

Huth
 Uważam, że Polska zajmuje takie miejsce w Europie jakie sobie wywalczyła. Chodzi tutaj też o mentalność. Niemcy bazowali na nacjonalizmie, protestanckim kulcie pracy itp. Polacy mam wrażenie, że za często bawili się w męczenników. Racja stanu to twór który nie ma sumienia, próby jego budzenia były skazane na porażkę.

Troche sie zgadzam ale co masz do miejsca Polski w Europie? Polska jest w "takim miejscu" w jakim powinien być kraj na takim poziomie, czyli ani w zaścianku, ani w ścisłej śmietance bogatych krajów. Oczywiście, niektórzy prawicowcy którzy kochają dramatyzować płaczą "NIKT SIE ZNAMI NIE LICZY BUUUUUU" ale ci ludzie zawsze lubią kreować rzeczywistość na gorszą niż rzeczywiście jest.

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 450
« Odpowiedź #92 dnia: Sierpień 19, 2013, 21:25:31 »
Polacy mam wrażenie, że za często bawili się w męczenników.
A w co mieli się bawić, jeśli byli ponad 100 lat pod obcą władzą?

Ten Norweg to jakiś hipokryta skończony, zapomniał, że u niego Niemcy nieco później zagościli? Co, miał Hitler najpierw zaatakować niegroźną Danię i Norwegię? Co za kretyńskie prowokowanie w ogóle...

Nie przeczę, że błędy w polityce zagranicznej mogły być, ale nie wierzę, że Hitler nie zrobiłby tak czy siak z tego kraju GG, już nawet nieważne czy na spółę z ZSRR czy nie.

Aha, czy Węgry, Bułguria i Rumunia wyszły lepiej na przystaniu do państw osi? No właśnie. Chyba nie widzisz, że w tamtych czasach po wschodniej granicy było drugie 'imperium zła'.

Offline Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
Odp: Odp: "Litewski chamie, klęknij przed polskim panem"
« Odpowiedź #93 dnia: Sierpień 19, 2013, 21:36:00 »
O nie zauważyłem tego wcześniej to teraz odpowiem ^^
Do takiego zjednoczenia nie dojdzie, póki co. Unia Europejska jest tworem przeżartym przez socjalizm. To kolos na glinianych nogach. A euro będzie tylko gwoździem do trumny. Już dzisiaj Wielka Brytania zastanawia się nad opuszczeniem Unii.
Stek bzdur. UK i tak zawsze było w Unii jedną nogą, serce EU bije we Francji i Niemczech. Te zastanawianie się to stwierdzenie mocno naciągane. I co znaczy "twór przeżarty przez socjalizm"? To skrajnie prawicowemu tworowi będzie się łatwiej zjednoczyć? Najlepiej pewnie żeby Korwin rządził w EU. Zero argumentów, najlepiej same ogólniki i "hasełka", przypomina żałosny język prawicy smoleńskiej.

Offline Apocalyps

• Bibosz
  • *
  • Piwa: -7
« Odpowiedź #94 dnia: Sierpień 19, 2013, 21:59:39 »
O nie zauważyłem tego wcześniej to teraz odpowiem ^^Stek bzdur. UK i tak zawsze było w Unii jedną nogą, serce EU bije we Francji i Niemczech. Te zastanawianie się to stwierdzenie mocno naciągane. I co znaczy "twór przeżarty przez socjalizm"? To skrajnie prawicowemu tworowi będzie się łatwiej zjednoczyć? Najlepiej pewnie żeby Korwin rządził w EU. Zero argumentów, najlepiej same ogólniki i "hasełka", przypomina żałosny język prawicy smoleńskiej.

Skoro ktoś jest przeciwnikiem Unii, to z miejsca musi być z ekipy JKM?

Socjalizm jest, był i będzie złem tego świata. W 1989-90" wyszliśmy z 1 obozu państw Socjalistycznych, po kilkunastu latach zagościliśmy w kolejnym, gdzie także mamy "Wielkiego brata", tylko, że w liczbie mnogiej. Właściwie oba kołchozy niczym się nie różnią oprócz tego, że ten poprzedni nie udawał, że jest demokratyczny.

Poruszyłeś tutaj temat Smoleńska...
Masz dowody na to, że nie był to zamach?
Potrafisz z czystym sumieniem stwierdzić: Ja obywatel III RP świadom swoich słów stwierdzam, że Prezydent Najjaśniejszej RP, naczelni dowódcy sztabu RP i wielu innych znamienitych(bądź nie) postaci życia publicznego i struktur państwowych, zginęli w wypadku lotniczym z winy czynników niezależnych bezpośredniemu zamysłowi spowodowania celowego rozbicia maszyny powietrznej, którą podróżowali???

Offline huth

• Senior
  • *
« Odpowiedź #95 dnia: Sierpień 19, 2013, 23:04:00 »
Socjalizm jest, był i będzie złem tego świata. W 1989-90" wyszliśmy z 1 obozu państw Socjalistycznych, po kilkunastu latach zagościliśmy w kolejnym, gdzie także mamy "Wielkiego brata", tylko, że w liczbie mnogiej. Właściwie oba kołchozy niczym się nie różnią oprócz tego, że ten poprzedni nie udawał, że jest demokratyczny.
No chyba sobie jaja robisz... Jesteś inwigilowany? Nie możesz dostać paszportu? Może grożą ci łagrem? Musisz na pochody chodzić? Nie możesz czegoś przeczytać, bo jest cenzura?
Tak, robisz sobie jaja :)

Poruszyłeś tutaj temat Smoleńska...
A ty możesz udowodnić oczywiście, że to był zamach... no tak..

Offline Warder

• Najemnik
  • *
« Odpowiedź #96 dnia: Sierpień 19, 2013, 23:05:07 »
że Prezydent Najjaśniejszej RP,
Najjaśniejszej? Chyba trochę przesadzasz...dziś była awaria prądu u mnie...

Offline Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
« Odpowiedź #97 dnia: Sierpień 19, 2013, 23:39:05 »
W cywilizowanych krajach (a i Polska i Rosja takimi są) obowiązuje coś takiego jak domniemanie niewinności. W takiej sytuacji, jeśli jesteś za teorią zamachu tym kto ma przedstawić dowody jesteś TY.

Offline Warder

• Najemnik
  • *
« Odpowiedź #98 dnia: Sierpień 19, 2013, 23:44:06 »
Dokładnie zresztą przypomina mi to sprawę katynia.
Podobno, po odkryciu grobów, zamiast siedzieć cicho i martwić się o tych co żyją, nasi dali ruskim powód do zerwania relacji.

Offline huth

• Senior
  • *
« Odpowiedź #99 dnia: Sierpień 20, 2013, 01:05:48 »
^ Możesz rozwinąć, to co napisałeś?...

Offline Leinnan

• Rybałt
  • *
  • Piwa: 58
  • Szczęść Boże, służby i loże
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #100 dnia: Sierpień 20, 2013, 01:07:00 »
Te zastanawianie się to stwierdzenie mocno naciągane. I co znaczy "twór przeżarty przez socjalizm"? To skrajnie prawicowemu tworowi będzie się łatwiej zjednoczyć? Najlepiej pewnie żeby Korwin rządził w EU. Zero argumentów, najlepiej same ogólniki i "hasełka", przypomina żałosny język prawicy smoleńskiej.

Mógłbyś mi napisać dlaczego jeśli ktoś się z tobą nie zgadza od razu zaliczany jest do korwinistów/pisowców? Aż się człowiekowi odechciewa pisać tutaj, bo widzi dyskusję na poziomie "Kropki nad i". Jeszcze napisz o kibolach i neonazistach.
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens
W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakżebyśmy to mogli dowodami obalić?

steam | space fight |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Offline beanshee

• Wagant
  • *
  • Piwa: 164
« Odpowiedź #101 dnia: Sierpień 20, 2013, 01:13:27 »
O nie zauważyłem tego wcześniej to teraz odpowiem ^^Stek bzdur. UK i tak zawsze było w Unii jedną nogą, serce EU bije we Francji i Niemczech. Te zastanawianie się to stwierdzenie mocno naciągane. I co znaczy "twór przeżarty przez socjalizm"? To skrajnie prawicowemu tworowi będzie się łatwiej zjednoczyć? Najlepiej pewnie żeby Korwin rządził w EU. Zero argumentów, najlepiej same ogólniki i "hasełka", przypomina żałosny język prawicy smoleńskiej.

Państwo działające na zasadach wolnego rynku (nie "skrajnie prawicowe", bo to pojęcie w Polsce jest dość specyficzne) jest gospodarczo silniejsze od socjalnego. Socjal hamuje rozwój. Aby socjalizm dyszał potrzebne są wysokie podatki (chociażby na armię niepotrzebnych biurokratów), a nic tak nie hamuje wzrostu gospodarczego jak podatkowe wędzidło. Za Korwinem nie jestem. To moim zdaniem pajac. Mnie się marzy ktoś pokroju Margaret Thatcher u steru.
Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 681
« Odpowiedź #102 dnia: Sierpień 20, 2013, 01:40:19 »
Nawiązując do sportu narodowego ...

"Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie."

soner:wszystkie wypowiedzi na sb sa drukowane i wysylane do rodzicow autorow
sir Luca:moje też?
Alkhadias:Twoje są wysyłane na policję.
soner:razem z probka kalu i moczu

Offline huth

• Senior
  • *
« Odpowiedź #103 dnia: Sierpień 20, 2013, 02:23:16 »
^ o świetnie, bezsensowne ad hitlerum nie mające nic do rzeczy

Offline Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
« Odpowiedź #104 dnia: Sierpień 20, 2013, 02:53:46 »
Państwo działające na zasadach wolnego rynku (nie "skrajnie prawicowe", bo to pojęcie w Polsce jest dość specyficzne) jest gospodarczo silniejsze od socjalnego. Socjal hamuje rozwój. Aby socjalizm dyszał potrzebne są wysokie podatki (chociażby na armię niepotrzebnych biurokratów), a nic tak nie hamuje wzrostu gospodarczego jak podatkowe wędzidło. Za Korwinem nie jestem. To moim zdaniem pajac. Mnie się marzy ktoś pokroju Margaret Thatcher u steru.
Margaret Tatcher też była krytykowana, nadal jest, niektórzy nawet po jej śmierci uszczypliwie komentują. I znajdź tu złoty środek. Socjal może się utrzymać o ile jest zdrowo prowadzony, tak samo z kapitalizmem i całą resztą. Jedynym kompletnie pomylonym współczesnym "systemem" jest komunizm. Nie szufladkujmy bo przez ograniczanie samych siebie ludzie pieprzą sprawy albo wierzą i dają władzę powalonym psycholom jak Stalin czy Hitler lub nieudolnym pseudo-polityko-karierowiczom jakich w sejmie masa. Prawie każdy system będzie dobry jeśli w końcu wszyscy przestaną dzielić się na "lewaków", "prawaków", żydów, obrzucać błotem za same poglądy.

Mógłbyś mi napisać dlaczego jeśli ktoś się z tobą nie zgadza od razu zaliczany jest do korwinistów/pisowców? Aż się człowiekowi odechciewa pisać tutaj, bo widzi dyskusję na poziomie "Kropki nad i". Jeszcze napisz o kibolach i neonazistach.
No ale jakby Twoje zdanie było postawione w formie "kropki nad i" to byś nie protestował, ręce by mrowiły od oklasków. Pisze o kim myślę, nie będziesz mi dyktował kiedy i jak, zachowaj te uwagi dla siebie.