Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Karczemna debata polityczna. Ława główna.  (Przeczytany 102283 razy)

Opis tematu: W I poście linki do powydzielanych tematów

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Apocalyps

• Bibosz
  • *
  • Piwa: -7
Odp: Karczemna debata o polityce. Ława główna.
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 01, 2013, 22:33:08 »
Jakoś Niemcy Zachodnie nie zaznały komunizmu Socjalizmu..., były również strasznie zniszczone i porównaj sobie z tutejszym życiem.
Mówi Ci coś człowiek taki jak: George Marshall, a może plan Marshalla?

Offline Prußak

• Sołtys
  • *
  • Piwa: 236
  • Ten, który mówi sam sobie dobranoc, dobranoc
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 01, 2013, 22:36:42 »
Nie, nie wiem nawet o co ci chodzi. W technikum budowlanym takich ciekawych rzeczy uczą? :O
Hah jesteśmy chyba jedynym klanem  który  grał z nimi spara  w którym nie było  Wulgaryzmu i kutni Ale za to mecz nie był  fair-play prośby  o  zablokowanie kamery obserwatora nic nie dawały  chociaż  na serwerze był admin...

Online Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 307
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 01, 2013, 22:40:28 »
Nie napisałem że jest gorzej, nie da się konkretnie zdefiniować gdzie jest lepiej a gdzie gorzej. Napisałem tylko, że nie odstajemy - nie interpretuj moich słów na korzyść swojego argumentu. Masz zbyt płytkie rozumowanie i próbujesz szufladkować, do gadania o polityce więc się prusaczku nie nadajesz, sorki

@down
nawet nie prowokuj żebym odpisał, albo chcesz mnie trollować (wtedy realnie oceń swoje szanse) albo wciskać kit. starczy

Offline Prußak

• Sołtys
  • *
  • Piwa: 236
  • Ten, który mówi sam sobie dobranoc, dobranoc
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 01, 2013, 22:42:42 »
Mam chociaż płytkie rozumowanie w przeciwieństwie do twojego braku. Też nic nie masz ciekawego tutaj do zaprezentowania, więc pozdrawiam ciebie gorąco.
Hah jesteśmy chyba jedynym klanem  który  grał z nimi spara  w którym nie było  Wulgaryzmu i kutni Ale za to mecz nie był  fair-play prośby  o  zablokowanie kamery obserwatora nic nie dawały  chociaż  na serwerze był admin...

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 450
Odp: Karczemna debata polityczna. Ława główna.
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 01, 2013, 23:01:50 »
Och, panowie się pokłócili, tacy młodzi, a już normalnie ze sobą rozmawiać nie potrafią...

Co sądzicie o celebrowaniu godziny 'W' przez syreny o 1700 w całych kraju? Nie kojarzę, żeby ktokolwiek się tu wypowiadający(w tym ja) mieszkał w Warszawie, więc jak do tego podchodzicie, panie i panowie, czy stajecie w miejscu?
Ja przez lata zauważyłem, że w centrum sporo ludzi, samochodów, rzeczywiście przystaje, ale poza nim nieszczególnie.

Offline beanshee

• Wagant
  • *
  • Piwa: 164
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 01, 2013, 23:11:43 »
Jak jestem w Polsce, staram się to uszanować. Jakby nie patrzeć, to była ogromna katastrofa dla narodu.
Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

Online Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 01, 2013, 23:15:04 »
Och, panowie się pokłócili, tacy młodzi, a już normalnie ze sobą rozmawiać nie potrafią...

Co sądzicie o celebrowaniu godziny 'W' przez syreny o 1700 w całych kraju? Nie kojarzę, żeby ktokolwiek się tu wypowiadający(w tym ja) mieszkał w Warszawie, więc jak do tego podchodzicie, panie i panowie, czy stajecie w miejscu?
Ja przez lata zauważyłem, że w centrum sporo ludzi, samochodów, rzeczywiście przystaje, ale poza nim nieszczególnie.
Nie mieszkam w mieście więc nie "przystaję". Nawet jeśli dla kogoś sam sens powstania jest wątpliwy, to jednak trochę bohaterów zginęło, mieli dobre zamiary - coś im się należy. Tak czy siak same obchody mogłyby być mniej żałobne, te wszystkie smętne imprezy państwowe są naprawdę denerwujące. Zamiast cieszyć się z wolnej polski to ciągle wojny, polegli, porażki.

Offline harry

• Opój
  • *
  • Piwa: 21
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 01, 2013, 23:17:06 »
Ale te obchody są już za bardzo upolitycznione, wszędzie Tusk, Gronkowiec -Tango , i ten bełkot,,profesora,, Bartoszewskiego....zgroza/ jeszcze kupa notabli z kościelnej wierchuszki...i mamy to co mamy..nie dziwie się ,że ludzie na nich buczą..to samo bym robił.
"W owym czasie przyjaciel zgubi młotek przyjaciela... A dzieci nie będą wiedzieć, gdzie są rzeczy ich ojców, które ci położyli tam około ósmej wieczorem poprzedniego dnia."

Online Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 01, 2013, 23:19:51 »
Ale te obchody są już za bardzo upolitycznione, wszędzie Tusk, Gronkowiec -Tango , i ten bełkot,,profesora,, Bartoszewskiego....zgroza
No mają okazję się promować to z niej korzystają, normalne. Teraz próbują na wszystkim zbijać kapitał polityczny.

Offline harry

• Opój
  • *
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 01, 2013, 23:21:43 »
To nie jest normalne Trebron..to hipokryzja do n-tej potęgi..ale sami na sibie bata kręcą.
"W owym czasie przyjaciel zgubi młotek przyjaciela... A dzieci nie będą wiedzieć, gdzie są rzeczy ich ojców, które ci położyli tam około ósmej wieczorem poprzedniego dnia."

Offline Radh

• Opój
  • *
  • Piwa: 2
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 01, 2013, 23:22:23 »
Tak czy siak same obchody mogłyby być mniej żałobne, te wszystkie smętne imprezy państwowe są naprawdę denerwujące. Zamiast cieszyć się z wolnej polski to ciągle wojny, polegli, porażki.
Tak tak,podczas skladania wienca przez prezydenta,niech zagra Sabaton.
Niestety,nie chce mi sie wierzyc aby Polacy zaczeli bawic sie przy okazji takich rocznic.Tym bardziej ze przeciez powstancy jeszcze zyja,zyja ich corki oraz synowie.Moze za lat wiele,zrobimy z tego imprezy typu "Grunwald".
Z grami jest jak z sexem,single player sie nie liczy.
R.

Offline beanshee

• Wagant
  • *
  • Piwa: 164
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 01, 2013, 23:26:16 »
Nie bardzo wypada bawić się w rocznicę zniszczenia 85% stolicy, śmierci  kilkunastu tysięcy młodych patriotów i 100-150 tysięcy cywili. To nie jest bynajmniej radosna okazja do świętowania.
Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 450
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 02, 2013, 01:54:25 »
Jak się jest w centrum, gdzie jest kupa ludzi i nagle te syreny zawyją i stanie wystarczająca liczba ludzi, żeby uruchomić mechanizmy tłumu, no to się stoi, sam stoję, jest przez ten moment jakaś 'wspólnota', powiedzmy. Nie ma dziwnego poczucia, czy wręcz jakiejś wstydliwej obawy, że ty stoisz, a ludzie co chodzą obok sobie myślą "no i czego nie leziesz, to było gorolskie powstanie, ni nosze, a potem nosze piniądze na odbudowa szła i tak od nos do dziś bierą"(lokalny folklor), bo tak jest już poza centrum(i sam się dziś w takiej sytuacji nie zatrzymałem).
Żeby nie było, sam szanuję powstańców, ich czyn i to mnie przejmuje jak się to skończyło, ale szczerze mówiąc to nie wiem, czy stać(jak kołek) czy nie stać(jak ignorant).

Widziałem migawki z tych obchodów, m.in. jak mówiła Kopacz. Krew człowieka zalewa po prostu, akurat ją tam musieli wysłać.

Ale jest pewien plus tego tak "hucznego" obchodzenia rocznicy, bo w przyszłym roku ma być premiera filmu "Powstanie warszawskie" https://www.youtube.com/watch?v=DHBtxwE_bQ0 który naprawdę zapowiada się na coś niezwykłego.

Offline Skarbnik

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 29
  • Kończ waść, wstydu oszczędź.
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 02, 2013, 07:44:03 »
Tak czy siak same obchody mogłyby być mniej żałobne, te wszystkie smętne imprezy państwowe są naprawdę denerwujące. Zamiast cieszyć się z wolnej polski to ciągle wojny, polegli, porażki.
Godzinę W trzeba uczcić. Zatrzymaniem się na chwilę, rozmyślaniem albo przynajmniej ciszą. To jest uroczystość, nie możemy tu zapomnieć o powadze chwili, to poważna rocznica. A więc ,,smętne imprezy imprezy państwowe" muszą być - nie możemy rzucić w błoto pamięci o tych powstańcach. Kto by chciał, żeby w dniu śmierci wielu osób, cieszono się z obecnych czasów?
Bartoszewski sam pisze swoją opinię, jeśli mówi, że motłoch nie będzie go ograniczał. Upadek totalny.
Nie przywiązuj się do nikogo, kogo w razie wpadki nie porzucisz w ciągu 30 sekund. - Neil McCauley

Offline harry

• Opój
  • *
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 02, 2013, 10:11:11 »
Do tej całej sytuacji i coraz większego upolitycznienia tych obchodów coraz bardziej adekwatny robi sie ten wiersz Juliana Tuwima:

,,Gdy znów do murów klajstrem świeżym
Przylepiać zaczną obwieszczenia,
Gdy "do ludności", "do żołnierzy"
Na alarm czarny druk uderzy
I byle drab, i byle szczeniak
W odwieczne kłamstwo ich uwierzy,
Że trzeba iść i z armat walić,
Mordować, grabić, truć i palić;

Gdy zaczną na tysiączną modłę
Ojczyznę szarpać deklinacją
I łudzić kolorowym godłem,
I judzić "historyczną racją",
O piędzi, chwale i rubieży,
O ojcach, dziadach i sztandarach,
O bohaterach i ofiarach;
Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin
Pobłogosławić twój karabin,
Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba,
Że za ojczyznę - bić się trzeba;
Kiedy rozścierwi się, rozchami
Wrzask liter pierwszych stron dzienników,
A stado dzikich bab - kwiatami
Obrzucać zacznie "żołnierzyków". -
- O, przyjacielu nieuczony,
Mój bliźni z tej czy innej ziemi!
Wiedz, że na trwogę biją w dzwony
Króle z panami brzuchatemi;
Wiedz, że to bujda, granda zwykła,
Gdy ci wołają: "Broń na ramię!",
Że im gdzieś nafta z ziemi sikła
I obrodziła dolarami;
Że coś im w bankach nie sztymuje,
Że gdzieś zwęszyli kasy pełne
Lub upatrzyły tłuste szuje
Cło jakieś grubsze na bawełnę.
Rżnij karabinem w bruk ulicy!
Twoja jest krew, a ich jest nafta!
I od stolicy do stolicy
Zawołaj broniąc swej krwawicy:
"Bujać - to my, panowie szlachta!"