Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Karczemna debata polityczna. Ława główna.  (Przeczytany 101921 razy)

Opis tematu: W I poście linki do powydzielanych tematów

Offline Prußak

• Sołtys
  • *
  • Piwa: 236
  • Ten, który mówi sam sobie dobranoc, dobranoc
  • Steam ID: Mój status Steam
Odp: Karczemna debata o polityce. Ława główna.
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 01, 2013, 16:53:00 »
Możecie teraz mówić mi mein Fuhrer.
Zresztą ja Ci od dawna tak mówiłem... Jak pisałem pw to zawsze myślałem "Scheiße, kiedy odpisze ten cholerny Mein Fuhrer!?"
No ale dobra, facet ze mną rozmawia, już wiem że jest lewakiem, a do tego dolewa oliwy do ognia, pisząc (nie wiem zresztą po co), że dziadek był komunistą. Więc nie wiem, czy się chwali czy się żali?..
Hah jesteśmy chyba jedynym klanem  który  grał z nimi spara  w którym nie było  Wulgaryzmu i kutni Ale za to mecz nie był  fair-play prośby  o  zablokowanie kamery obserwatora nic nie dawały  chociaż  na serwerze był admin...

Offline Apocalyps

• Bibosz
  • *
  • Piwa: -7
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 01, 2013, 20:02:51 »
A kto co piątek chodzi na imprezy? Kto ma jedzenie w lodówce? Kto ma komputer, gry i internet? Pomyśl ilu ludzi na świecie tego nie ma, czego nie mieli kiedyś, a czego sam nie doceniasz.
Czyli mamy się cieszyć, bo mamy lepiej niż ludzie z niektórych państw Afryki/Azji/Ameryki Południowej(+Meksyk)/Oceanii. No tak, ale My do kurwy nędzy żyjemy w Europie i może chcemy życia w standardzie Europejskim? Nie wiem, może tobie odpowiada przyszłość, ale dla Mnie bycie tanią siłą roboczą Europy niezbyt odpowiada...

Bo jak człowiek ma dach nad głowa(zazwyczaj 40-80 m2), stary Niemiecki samochód, komputer i internet, i odżywia się gównianymi produktami z dyskontów, to więcej mu się nie należy za uczciwą pracę od rana do wieczora?

Jestem młody, mam tylko 19 lat, za rok kończę Technikum-na czasie zamierzam zrobić sobie kilka kursów(chciałem zrobić sobie kat.C, ale nasz cud&miód rząd podniósł próg wiekowy do 21 lat...), Ty mówisz Mi teraz, że będę miał się cieszyć, bo jeżeli uda Mi się znaleźć robotę, to będzie starczyło na:
A kto co piątek chodzi na imprezy? Kto ma jedzenie w lodówce? Kto ma komputer, gry i internet
No tak...A gdzie jakieś dobre wczasy od czasu do czasu, skąd pieniądze na założenie 5 osobowej rodziny(Współczynnik urodzeń powinien wynosić 2.11/parę)?
Dzisiaj człowiek ma do decyzji: Godne życie, albo rodzina...Dlatego ten Naród czeka śmierć, dzisiaj nikt normalny nie robi dzieci...Jak mam uważać, żeby starczyło do pierwszego, to Ja wolę kupić sobie pieska, albo złote rybki, zamiast wydawać ~200k zł przez 18 lat(W przypadku chęci zagwarantowanie solidnego życia dziecku).

Tak więc zakończę tą wypowiedz puentą...Trza korzystać z okazji i spierdalać z tego kraju, z tej części świata...

Offline Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 307
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 01, 2013, 20:41:58 »
Znam wiele osób z takich rodzin (pięcioosobowych) i jakoś źle im się nie żyje, wielu nawet lepiej niż mi. ŻYJEMY na standardzie europejskim, to nie my jesteśmy pod nim. Tutaj dobrze sprawdza się powiedzenie "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma". Myślisz że za granicą taki raj? Że super się żyje i nigdzie nie ma biedy? To chyba za mało wiesz i za dużo chłoniesz prawicowej propagandy podsyconej manią wszechobecnego narzekania. Tylko "uciekać z kraju" bo taka moda. I dobrze, uciekaj - im mniej takich czarnowidzów czy wiecznych stęków tym lepiej, wtedy może osiągnie się jeszcze więcej samą pracą a nie bólem dupy i stękaniem.

Offline Prußak

• Sołtys
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 01, 2013, 20:51:25 »
No dobrze mówisz Trebron, w Norwegii gdzie mieszkają moi krewni żyje się o wiele gorzej i ledwo wiąże się koniec z końcem. Mieli mieszkanie w bloku w Polsce, ale było im tak dobrze, że aż musieli się przeprowadzić tam by mieć własny dom i móc założyć bez problemu firmę.

I dobrze, uciekaj - im mniej takich czarnowidzów czy wiecznych stęków tym lepiej, wtedy może osiągnie się jeszcze więcej samą pracą a nie bólem dupy i stękaniem.
Jak zwykły Polak zacznie że tak powiem zapierdalać 12 godzin na dobę to osiągniemy coś, co nie? Nasz kraj po 50 latach komunizmu jest wyczerpany - spójrz sobie czas II Rzeczpospolitej po I wojnie światowej i porównaj sobie z takimi krajami jak Finlandia, Włochy czy Hiszpania. Wtedy to tam była bieda, a po 15 latach od odzyskania niepodległości Polska zaczęła się powoli rozwijać. Wszystko to skończyło się rozpoczęciem wojny w 39' a zadomowienie się komunizmu u nas to wszystko zahamowało. W takim wypadku w 89' byliśmy już lata za wcześniej wspomnianymi państwami.
Hah jesteśmy chyba jedynym klanem  który  grał z nimi spara  w którym nie było  Wulgaryzmu i kutni Ale za to mecz nie był  fair-play prośby  o  zablokowanie kamery obserwatora nic nie dawały  chociaż  na serwerze był admin...

Offline AdamKur

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 62
Odp: Odp: Spokojne rozmowy o antysemityzmie jako pokłosie "Pokłosia"
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 01, 2013, 21:19:50 »
No to naprawdę, masz się czym chwalić tutaj. Znajdzie się może ktoś tutaj i pochwali, że dziadek był w Wehrmachcie?
Nie chwale sie, tylko proboje przekazac, ze nawet komunista jest czlowiekiem. I ze nie kazdy nie agresywny w swoich pogladach. (i nie jestem dumny z jego pogladow, ale taki juz jest, nikt go nie zmieni)

A co do Wehrmachtu, to byl jeden pradziadek, sila wziety, walczyl na wielu frontach, nawet w armii Paulusa, ale Niemcow sie brzydzil, kilka razy probowal uciec, ale dopiero pod Stalinigradem sie udalo.

I mit II Rzeczypospolitej. Wszyscy ja tak uwielbiaja, uwazaja ze bylismy w ogole super-hiper mocarstwem, a prawda jest taka, ze bylismy zacofanym krajem, prawie bez przemyslu, skolocy wewnetrzenie (problemy z Ukraincami o Lwow itp. itd.) Warszawa nie byla tez 'Paryzem Polnocy', lecz chaotycznie zabudowanym miastem, z wybujalymi ambicjami architektow i bez zadne pomyslu na opanowanie tego chaosu. Z drugiej strony, udalo sie nam polaczyc Polske z trzech zaborow, mielismy swoja stocznie w Gdyni i znanych aktorow czy malarzy (np. Tamara Lempicka).
"My name is Ozymandias, king of kings:
Look on my works, ye Mighty, and despair!"

Offline Prußak

• Sołtys
  • *
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 01, 2013, 21:43:29 »
Czy ja mówię, że II Rzeczpospolita była bogatym państwem? Nie, ale w Hiszpanii, w tych Włoszech, w Finlandii poziom był taki sam albo nawet niższy (szczególnie ostatnie państwo). A lata komunizmu zrobiły z Polski kraj zacofany, który będzie potrzebował wiele czasu by powrócić do typowo zachodniego stylu życia. Bo nikt mi nie powie, że poziom życia we Francji czy innych krajach Unii Europejskiej (nie licząc Bułgarii, Rumunii) jest niższy od naszego (jak to Trebron twierdzi, że przecież zawsze może być gorzej, a w Polsce to jest dobrze, ale niestety, jeśli nie masz żadnych ambicji oraz nie chcesz mieć i żyć lepiej to twój problem).

Nie chwale sie, tylko proboje przekazac, ze nawet komunista jest czlowiekiem.
Em, no i co z tego?

Offline Apocalyps

• Bibosz
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 01, 2013, 21:51:59 »
Bieda i patologia występuje na całym świecie, ale Ja tutaj staram się dyskutować na temat sytuacji materialno-społecznej ludzi pracujących...
Porównaj sobie sytuację ludzi pracujących np. w Australii, a w Polsce... Może wolisz bliżej? Sytuację pracującego Niemca i pracującego Polaka np. na tym samym stanowisku, np. pracownika drogowego...
Trebron, nie wmówisz Mi, że sytuacja człowieka pracującego w Polsce jest dobra:
Płaca minimalna:1186,38(na rękę) PLN/~280 EUR/~368 USD/~244 GBP
Cena czynszu+opłaty(mając własne mieszkanie) ~300-500~zł(za 1 osobę), do tego żywność, koszty dojazdów, ubrania, jakieś multimedia, sprzęt elektroniczny, jakaś rozrywka itd.
Ktoś powie: Przecież średnia krajowa wynosi...2720(na rękę), ale średnia krajowa w dużej mierze zasilana jest przez nieliczną elitę Polskiego społeczeństwa, jak i przez rozumianą klasę średnią. W każdym społeczeństwie są ludzie zarabiający lepiej i gorzej, ale w Polsce jest to znacznie bardziej widoczne.

Jak zwykły Polak zacznie że tak powiem zapierdalać 12 godzin na dobę to osiągniemy coś, co nie?
Tak, na podwórku twojego szefa gdzieś pod Berlinem będzie 1 Mercedes więcej.

Trebron, dam Ci przykład z własnej rodziny: Mój wuja pracował przez 30 lat na budowie(PRL, NRD, RFN, Niemcy, III RP), po 30 latach uległ wypadkowi i teraz jest na małej rencie, mimo, że ma wyrobioną emeryturę na poziomie 2800 zł. Jego żona, a moja ciotka pracowała w wszystkich możliwych lokalnych zakładach pracy, które co chwile są zamykane. Teraz udało jej się cudem dostać pracę za 1186,38(na rękę) i skacze ze szczęścia...
Po tylu latach uczciwej pracy dorobili się opla 17 letniego, 30 tysięcy złotych oszczędności, a mieszkanie, działkę i garaż odziedziczyli.
Kiedyś dziadek za pensję górnika i babcia za pensję kucharki w tzw. socjalizmie posiadali trójkę dzieci, mieszkanie, działkę, garaż, samochód, pralkę, telewizor kolorowy(Dzisiaj to nic nie znaczy, ale kiedyś...). Każde wczasy trójka tychże dzieci spędzała na koloniach, a Oni wypoczywali na terenie zakładowych domków letniskowych...

A lata komunizmu zrobiły z Polski kraj zacofany
Pamiętaj, że po 1 nie było czasów Komunistycznych, a były czasy Socjalistyczne...
Po 2 Polska w 1945 była kompletnie zniszczona, wszystko odbudowali Socjaliści...

Nie chwale sie, tylko proboje przekazac, ze nawet komunista jest czlowiekiem.
Mój dziadek także miał legitymację partyjną, kiedyś żeby pracować trza było takową posiadać, spalił ją w latach 70'

Nasz kraj po 50 latach komunizmu Socjalizmu jest wyczerpany
Jak na moje to ten kraj jest wyczerpany, ale po 23 latach Kapitalizmu...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2013, 22:02:04 wysłana przez Apocalyps »

Offline Claudie

• Corleone
  • Błędny Rycerz
  • *
  • Piwa: 65
  • Miłość jest najpotężniejszą siłą w tym świecie
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 01, 2013, 22:00:09 »
Może to i zabrzmi dziwnie, ale w jednym miejscu zgodzę się z Apocalypsem.

Pamiętaj, że po 1 nie było czasów Komunistycznych, a były czasy Socjalistyczne...
Po 2 Polska w 1945 była kompletnie zniszczona, wszystko odbudowali Socjaliści...

O właśnie z tym pkt. Polecam poczytać dokładnie co działo się po '45 w gospodarce. Jak CAŁY naród pracował, by odbudować cały kraj. To samo było w Niemczech, to samo było wszędzie gdzie II WŚ mocno zagościła. Zresztą popytajcie starszych ludzi.

Offline Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 01, 2013, 22:06:00 »
Bo nikt mi nie powie, że poziom życia we Francji czy innych krajach Unii Europejskiej (nie licząc Bułgarii, Rumunii) jest niższy od naszego (jak to Trebron twierdzi, że przecież zawsze może być gorzej, a w Polsce to jest dobrze, ale niestety, jeśli nie masz żadnych ambicji oraz nie chcesz mieć i żyć lepiej to twój problem).
Em, no i co z tego?
Tak bo w Czechach, Grecji, Węgrach, Słowacji, Chorwacji, Litwie to jest wiele lepiej. Znowu - wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Kocham tych płaczków - zero argumentów poza "jest mi źle".

Offline Apocalyps

• Bibosz
  • *
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 01, 2013, 22:06:49 »
O właśnie z tym pkt. Polecam poczytać dokładnie co działo się po '45 w gospodarce. Jak CAŁY naród pracował, by odbudować cały kraj. To samo było w Niemczech, to samo było wszędzie gdzie II WŚ mocno zagościła. Zresztą popytajcie starszych ludzi.
Bo uwierzyli w PRL, później w Solidarność, a kilka lat temu w PO...
Tak bo w Czechach, Grecji, Węgrach, Słowacji, Chorwacji, Litwie to jest wiele lepiej. Znowu - wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Kocham tych płaczków - zero argumentów poza "jest mi źle".

Czechach- Tak, jest lepiej...
Grecji- Tak, jest lepiej...
Węgrach- Sytuacja jest troszkę gorsza.
Słowacji- Tak, jest lepiej.
Chorwacji- Przypominam o drastycznym konflikcie na Bałkanach...
Litwie- Sytuacja jest troszkę gorsza.
Jednakże porównywanie Polski do małych państw nie jest uczciwe...

Offline Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 01, 2013, 22:09:28 »
Bo uwierzyli w PRL, później w Solidarność, a kilka lat temu w PO...
Czemu porównujesz PO i Solidarność do władz w PRL? Kompletny bezsens. No ale rządy Jarka Smoleńskiego w 2007 były dobre? Tak? Pewnie wtedy mieliśmy w Polsce dostatek i fontanny płynęły złotem.

Offline Apocalyps

• Bibosz
  • *
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 01, 2013, 22:13:07 »
Czemu porównujesz PO i Solidarność do władz w PRL? Kompletny bezsens. No ale rządy Jarka Smoleńskiego w 2007 były dobre? Tak? Pewnie wtedy mieliśmy w Polsce dostatek i fontanny płynęły złotem.

No tak, bo przeciwnik PO to gorący zwolennik PiS-u, czekaj jadę na domek, biorę flagę i do Warszawy za 9 dni...Jarosław Polskę zbaw!!!(żart...)
PiS moim zdaniem będzie mniejszym złem...
Nam potrzeba Secesji z Unii, Nacjonalizacji gospodarki i kilkudziesięcioletniego planu gospodarczo-polityczno-społecznego.

Offline Prußak

• Sołtys
  • *
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 01, 2013, 22:16:10 »
Tak bo w Czechach, Grecji, Węgrach, Słowacji, Chorwacji, Litwie to jest wiele lepiej.
Tak, w Grecji są długi bo pozwolili ludziom swego czasu za wiele, zbyt wysoko państwo podniosło poziom życia, a teraz z niego trudno sobie zrezygnować. Chorwacja jest bogatsza - jedź tam na wakacje i pozwiedzaj kraj, przekonasz się, że jest tam lepiej. Czechy poradziły po 89 lepiej niż Polska, z kraju na równi, który nie przewyższał stali się po prostu bogatsi. Podobnie jest ze Słowacją - problem mają tylko z Cyganami, którym za bardzo pracować to się nie chce (przypominam o tym, że większość Romów nie pracuje a ich samych jest około 150 tyś na 5, 4 mln mieszkańców w Słowacji), Jedynie Litwa i Węgry są na tym samym poziomie, chociaż przychylam się jednak w ich wypadku na jeszcze większy burdel niż  w Polsce, więc w UE jest Rumunia, Bułgaria, Litwa i Węgry, którymi są państwami na niższym poziomie życia.

No tak, bo przeciwnik PO to gorący zwolennik PiS-u, czekaj jadę na domek, biorę flagę i do Warszawy za 9 dni...Jarosław Polskę zbaw!!!(żart...)
Sam ostatnio twierdziłeś, że jedyną opcją w Polsce jest PiS, więc teraz nie wiem z czego żartujesz sobie?

Jak na moje to ten kraj jest wyczerpany, ale po 23 latach Kapitalizmu...
Dziwne, ale teraz z roku na rok jednak poprawia się poziom życia w Polsce, chociaż dalej dużo mu brakuje do innych państw. No ale ty wiesz najlepiej, że w latach 45-89 to Polska bardzo się rozwinęła. Jakoś Niemcy Zachodnie nie zaznały komunizmu, były również strasznie zniszczone i porównaj sobie z tutejszym życiem.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2013, 22:27:04 wysłana przez Prußak »

Offline Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 01, 2013, 22:30:21 »
Tak, super argument. "Jedź sobie na wakacje i przekonaj się że jest lepiej"... to tylko utrwala mnie w przekonaniu że dyskutuje z gościem który ma mało pojęcia (bez urazy prusak). Ja się stąd wymykam.

Offline Prußak

• Sołtys
  • *
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 01, 2013, 22:31:46 »
Ty piszesz jedynie, że jest tam gorzej i teksty w podobnym stylu. Widać za to, że ty masz super argumenty, bo tak.