Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Karczemna debata polityczna. Ława główna.  (Przeczytany 101840 razy)

Opis tematu: W I poście linki do powydzielanych tematów

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline beanshee

• Wagant
  • *
  • Piwa: 164
Odp: Karczemna debata polityczna. Ława główna.
« Odpowiedź #1080 dnia: Maj 09, 2017, 21:47:45 »
Ja tylko chcę Zdzisiowi Rewolucjoniście przypomnieć, że reowlucja zawsze zjada swoje dzieci. Więc dziwi mnie wyczekiwanie jej z takim sentymentem...
Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

Offline Kamillo18

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 231
« Odpowiedź #1081 dnia: Maj 24, 2017, 15:23:36 »
Ja tylko chcę Zdzisiowi Rewolucjoniście przypomnieć, że reowlucja zawsze zjada swoje dzieci. Więc dziwi mnie wyczekiwanie jej z takim sentymentem...
Tu się w pełni zgadzam. Sam nie rozumiem tego oczekiwania na rewolucję polityczną przez niektórych.

Co do osób powszechnie szanowanych i podanie Piłsudskiego - wiele osób TYLKO jego postrzega jako człowieka, który przyczynił się do powrócenia Polski na mapę Europy w 1918 roku i który zatrzymał Czerwonych w 1920. To głównie osoby takie, co dalej myślą, że w czasie kampanii wrześniowej polscy żołnierze atakowali niemieckie czołgi odważną szarżą, niczym husaria 300 lat wcześniej. Dlatego postać Marszałka jest nietrafiona. Dla innych Jaruzelski jest bohaterem, ale też nie dla całego społeczeństwa. Z  żyjących ciężko się doszukiwać takiej postaci, z osób nieżyjących to bym skłaniał się ku osobie Wojtyły, ale to inny temat. Mi bardziej chodziło o nawiązanie do postu Bojara.

A po za tym nie wiem czym jestescie tak niezadowolenii ze marzy wam sie zmiana ustroju. Pracy w PL obecnie jest sporo, wskazniki sa niezłe, srednia pensja rośnie, ceny dóbr konsumpcyjnych jakies uber wysokie nie są... Jedyne co ssie to polska dyplomacja i polityka społeczna (ale to zalezy w co sie wierzy... PiS PO czy jakies inne potwory ). Po prostu nie ogarniam checi zmieniania czegoś co działa dobrze na coś co bardzo teoretycznie mogłoby działać.

Odpowiedź do piwa lysego: Czy ktoś zaoral przed kims drogi do wyzszych zarobków? Zaorano drogi na uczelnie? Zablokowano dostęp do kursów? Nie... W większości wypadków niskie zarobki są konsekwencjami działań (zazwyczaj ich braku) albo swoich decyzji, które zostały podjęte nieracjonalnie w stosunku do sytuacji na rynku.

Po za tym kazdy moze stworzyć własną działalność gospodarczą jak ma pomysł... Jak jest sprytny to mu sie to może udać bez względu na wykształcenie. Oczywiście niektorzy mają łatwiej (z różnych powodów) inni trudniej, ale to nie znaczy, ze sie nie da.

Wysokość zarobków jest po prostu bardzo często miernikiem tego jak bardzo wartościowa jest wykonywana praca - tak to niestety działa. Inni ludzie płacą za wykonywaną prace, ktorej nie umieją lub nie chcą robić sami. Innymi słowy to rynek określa wartosc wykonywanej pracy a to jaką pracę wykonujemy zależy już od nas samych...
No to. Oczywiście piszę co ja uważam tutaj, możesz się zgodzić, możesz też nie. Pierwsza sprawa odnośnie tego torowania drogi do wyższych zarobków i podjęciem złych decyzji w życiu. Tutaj się nie zgodzę, bo czasami niektórzy są naprawdę utalentowani i co najważniejsze, mają pasję i smykałkę do czegoś, a np. kończą na rusztowaniu przy ociepleniach, bo niestety, na ich miejsce przyjęto część po znajomości, decydowały plecy, a nie umiejętności, kwalifikacje. Znam taką sytuację, która dotyczy już nawet nie korporacji, a państwowego sektora - więziennictwa. Kumpel starał się o dostanie jako klawisz, były wolne 2 miejsca, okazało się, że pomimo tego, że testy fizyczne i test na wiedzę przeszedł bardzo dobrze (test fizyczny do więzienia to ciężko przejść źle, bo to paraolimpiada swoją drogą dla kogoś, kto w średnim zakresie jest wysportowany) tak na teście wiedzy odpadł z błahego powodu, a przeszedł koleś, co pytał, czy w miejscu na wpisanie zawodu wpisać ukończoną szkołę (i posiadanie z tego tytułu zawodu) czy miejsce, gdzie aktualnie pracuje, bo nie wie...
Druga sprawa, to "srednia pensja rośnie" - też się nie zgodzę. Mieszkam w mieście, które niesamowicie mocno ucierpiało i cierpi przez zmianę ustrojową, a raczej to co po niej nastąpiło, czyli masowe rozpieprzenie hut, których w mieście było 6 przed 1990 rokiem. Dzisiaj sporo usług, na obrzeżach prężnie rozwija się sieć hotelarstwa, z tego powodu, że mieszkam na terenie Jury Krakowsko - Częstochowskiej, gdzie rzutem na taśmę mam zamki w Ogrodzieńcu, Bobolicach, Mirowie czy Olsztynie (to kawałek dalej). Ale do czego zmierzam - duże firmy, które są markami znanymi na kraj (teraz będą jeszcze bardziej rozpoznawalne po awansie Warty do PlusLigi, gdyż są oni głównymi sponsorami - tytularnymi) uznały, że zamiast płacić Polakowi te 8 zł netto na godzinę, to można masowo sprowadzić Ukraińców, którym da się 4zł na godzinę i zakwateruje w czymś, co ciężko nazwać miejscem spełniającym standardy bytowe. Średnia pensja to może i rośnie, ale w ustach polityków, może nawet w Warszawie (nie wiem, nie miałem tam do czynienia z tym i mam nadzieję, że nie będę), ale w mniejszych miejscowościach niestety wygląda to tak, że masowo zatrudnia się Ukraińców. I nie jest to spowodowane lenistwem mieszkańców (Polaków), którzy nie chcę iść do roboty, bo wolą jak typowy Roman i Grażyna siedzieć przed TV i oglądać "19+" bądź "Szpital", tylko większe firmy wolą pójść po kosztach i zatrudniać Ukraińców. A dla naszych wschodnich sąsiadów te 4zł/h to dużo. Polak za taką płacę nie będzie zapierdzielał, taka prawda.

I własna firma - ciężko się jest czymś wstrzelić, co zachęci ludzi. Jeśli to jakieś usługi, gdzie o Twoim być albo nie być decydują przetargi, to często - chociaż byś był najlepszy - to przegrasz, bo wszystko kręci się w kółku wzajemnej adoracji, gdzie ręka rękę myje. Ale o przedsiębiorcach to nie chcę się wypowiadać, bo to nie moja działka, poza tym osobiście wolałbym robić u kogoś 8 bądź 10h i spokój, niż problemy i kwestie związane z własną firmą mieć na głowie przez 16h.

Wyżej coś napisałem, że niektórzy są zmuszeni do pracy przy ociepleniach. Żeby była jasność - nie była to żadna ujma w kierunku tego rodzaju pracy. Ba, nawet uważam, że ten dostęp do uczelni poszedł w złym kierunku, bo aktualnie byle debil może iść na studia (są nawet prywatne uczelnie, które przyjmują bez zdanej matury, po prostu rok się uczysz do matury, ale potem u nich studiujesz), a niestety specjalistów nam brakuje. Ocieplić dom to akurat bym sobie potrafił, bo robiłem w tym krótki okres czasu (3 miesiące) + nauczyłem się pomagając ojcu i dziadkowi, ale np. wybudować własny dom to już bym miał problem. I ja tutaj mówię o takich poważniejszych zajęciach, już nie mówię, że dzisiaj niektórzy nie potrafią wymienić dętki w rowerze :P Ale ogólnie specjaliści, tacy jak murarze są potrzebni, tylko na początku mojego posta chodziło mi, że czasem niektórzy pracują tam nie w wyniku własnej decyzji, ale z powodu tego, że przegrał z kimś, kto był od niego gorszy, ale miał plecy :)

Offline Bojar

• Bywalec
  • *
  • Piwa: 225
  • #BojarMusiPrzeprosić
« Odpowiedź #1082 dnia: Maj 24, 2017, 16:23:34 »
Co do rewolucji to nawet nie ma co się już wypowiadać...

Z moich obserwacji wynika, że państwowy sektor ssie. Pozdrawiam :) A mam porównanie, bo pracowałem zarówno dla państwowego banku a teraz "prywatnego".

A teraz na serio odnosząc się do twojego postu.

Znam taką sytuację, która dotyczy już nawet nie korporacji, a państwowego sektora - więziennictwa. Kumpel starał się o dostanie jako klawisz, były wolne 2 miejsca, okazało się, że pomimo tego, że testy fizyczne i test na wiedzę przeszedł bardzo dobrze (test fizyczny do więzienia to ciężko przejść źle, bo to paraolimpiada swoją drogą dla kogoś, kto w średnim zakresie jest wysportowany) tak na teście wiedzy odpadł z błahego powodu, a przeszedł koleś, co pytał, czy w miejscu na wpisanie zawodu wpisać ukończoną szkołę (i posiadanie z tego tytułu zawodu) czy miejsce, gdzie aktualnie pracuje, bo nie wie...

Tu śmiem twierdzić, że po pierwsze twój kolega może nie być w 100% obiektywny, a po drugie sorry, ale jedna droga to trochę mało :) Ja swoje CV wysłałem do kilkuset firm, mniejszych, większych, korporacyjnych gigantów. Byłem na wielu rozmowach, na jednych wychodziło lepiej na innych gorzej. Oczywiście miałem jakieś tam "wymarzone" staże czy prace do których chciałem się dostać, ale nie nastawiałem się, że jak się nie dostanę to nie mam gdzie iść. Dlatego też nigdy nie rozumiałem kierunków bardzo sprecyzowanych. Bo po co się ograniczać??

Druga sprawa, to "srednia pensja rośnie" - też się nie zgodzę.

Tutaj nie ma co się zgadzać lub nie... To nie jest pytanie... Tylko stwierdzenie faktu. Tak samo rośnie mediana zarobków. To, że w niektórych miejscach jest gorzej a w innych lepiej to dość normalne.

A co do hut. Zastanów się czy hutnictowo bez wsparcia państwa by przetrwało w tym mieście? A może było nieefektywne i się nie opłacało. A jak się nie opłacało to po co to utrzymywać? Dopłacać do miejsc pracy kosztem tych co wykonują opłacalną pracę?

Co do złych Ukraińców to około 40% ma ukończone studia wyższe... I jak patrzę na tych co mam na uczelni to śmiem twierdzić, że są troche bardziej pracowici niż przeciętny rodzimy student.

A dla naszych wschodnich sąsiadów te 4zł/h to dużo. Polak za taką płacę nie będzie zapierdzielał, taka prawda.
A ich udział w polskim rynku to mniej niż 3% Taaaa... Źli Ukraińcy zabrali calusieńką pracę...

I własna firma - ciężko się jest czymś wstrzelić, co zachęci ludzi. Jeśli to jakieś usługi, gdzie o Twoim być albo nie być decydują przetargi, to często - chociaż byś był najlepszy - to przegrasz, bo wszystko kręci się w kółku wzajemnej adoracji, gdzie ręka rękę myje. Ale o przedsiębiorcach to nie chcę się wypowiadać, bo to nie moja działka, poza tym osobiście wolałbym robić u kogoś 8 bądź 10h i spokój, niż problemy i kwestie związane z własną firmą mieć na głowie przez 16h.

Oczywiście, że trudno się wstrzelić i oczywiście, że oprócz wiedzy liczą się znajomości... Jak wszędzie... Znajomości robisz przez całe życie. Na studiach, w kołach studenckich itd. Rzadko kiedy wybiorą cię dlatego, że jesteś najlepszy. Musisz być najsprytniejszy. Znać prawo, znać dziedzinę w której startujesz, rozumieć rynek. To dość oczywiste, że jakiś Heniek sprzed telewizora nie powie "Halina zakładam korporację",bo do tego potrzeba talentu i pomysłu no i szczęścia. Oczywiście w praktyce może to zrobić, ale jak nigdy się tym nie interesował to jego utracona szansa.

Po za tym ja nie do końca rozumiem z czym wy próbujecie dyskutować. Z faktami? Bo te są brutalne i mówią jednoznacznie, że jest coraz lepiej.

Offline Rome

• Administrator
  • Najemnik
  • Piwa: 186
« Odpowiedź #1083 dnia: Lipiec 20, 2017, 18:56:59 »
Od maja taka cisza, a tutaj w sejmie ludzie sobie mordy wycierają.

Offline Kradus

• Moderator Warband
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 214
  • Stanisław Cat Mackiewicz
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #1084 dnia: Lipiec 20, 2017, 19:23:20 »
Ponieważ użytkownicy Tawerny Four Ways są bardziej racjonalni i wyważeni niż panowie i panie posłowie.

(click to show/hide)

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 478
  • Let me take you to the movie
« Odpowiedź #1085 dnia: Sierpień 05, 2017, 09:55:55 »
Dyktator kiedy przeprosisz za głosowanie na PiS.

Offline CarpeDiem

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 51
« Odpowiedź #1086 dnia: Listopad 10, 2017, 14:11:00 »
Dyktator kiedy przeprosisz za głosowanie na PiS.

Czas mu minął, podpalajcie stos...
Sukces jest wtedy, kiedy niemożliwe staje się możliwe.

Offline Astrom

• Tułacz
  • *
  • Piwa: 0
« Odpowiedź #1087 dnia: Listopad 11, 2017, 02:01:54 »
A wiecie co jest najgorsze? Że oni znowu przejdą - dzięki swym populistycznym działaniom (500+, dadzą też emerytom, no i może nasza Kadra też się doczeka :D )

Offline beanshee

• Wagant
  • *
  • Piwa: 164
« Odpowiedź #1088 dnia: Listopad 11, 2017, 19:10:18 »
Astrom, jest coś jeszcze gorszego. W Polsce w zasadzie nie ma opozycji...
Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 478
  • Let me take you to the movie

Offline Kradus

• Moderator Warband
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 214
  • Stanisław Cat Mackiewicz
« Odpowiedź #1090 dnia: Listopad 18, 2017, 10:36:54 »
Serio? Nic o wprowadzanym (prawdopodobnie) trzecim progu podatkowym przez Morawieckiego? IvE, zawiodłem się na Tobie.

Offline AdamKur

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 62
« Odpowiedź #1091 dnia: Wczoraj o 18:42:43 »
Ktoś musi zapłacić za obniżenie emerytur i wszystkie 500+ ;)
"My name is Ozymandias, king of kings:
Look on my works, ye Mighty, and despair!"