Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Karczemna debata polityczna. Ława główna.  (Przeczytany 102474 razy)

Opis tematu: W I poście linki do powydzielanych tematów

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Koxxus

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 60
  • "Serio ziomuś, to nie mogło się udać"
  • Steam ID: Mój status Steam
Odp: Karczemna debata polityczna. Ława główna.
« Odpowiedź #1020 dnia: Marzec 13, 2017, 12:37:27 »
To wszystko było przecież formą żartu. Ostatnio stwierdziłem, że po obu stronach stoją śmieszni ludzie.
Jestem POTENCJAlnie najlepszym graczem NW

Offline Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 308
« Odpowiedź #1021 dnia: Marzec 13, 2017, 13:16:26 »
No to masz mnie xD gg

Tak czy siak po stronie pisu stoją ludzie jeszcze śmieszniejsi. Takiego festiwalu kompromitacji nie widziałem dawno.

Offline Netoman

• Bajkopisarz
  • Rybałt
  • *
  • Piwa: 128
« Odpowiedź #1022 dnia: Marzec 13, 2017, 14:44:36 »
Raczej POLeaving niż POLEXIT
Są ludzie którzy grają w moduły gdzie używa się tylko dwóch bloków

Offline Shanty

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 82
  • Rome Warband Clan
« Odpowiedź #1023 dnia: Marzec 26, 2017, 12:29:33 »
Ostatnio media trąbią o rzekomym wotum nieufności wobec rządu. Jak dla mnie to zwykła błazenada i gra partyjna nie związana z interesem kraju.
Oczywiście cała sytuacja jest na rękę Schetynie, który chce pokazać się jako "lider" opozycji.
Co sądzicie?>

Offline beanshee

• Wagant
  • *
  • Piwa: 164
« Odpowiedź #1024 dnia: Marzec 26, 2017, 12:37:31 »
Co sądzimy? Że to kolejna akcja pokroju grudniowej okupacji sejmu... Bezsensowna, za to medialna.
Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

Offline Bojar

• Bywalec
  • *
  • Piwa: 225
  • #BojarMusiPrzeprosić
« Odpowiedź #1025 dnia: Marzec 26, 2017, 12:55:56 »
Nic specjalnego... Wotum nieufności to pierdołowaty wniosek używany przez opozycję w Polsce średnio co jakieś pół roku, żeby tylko pokazać, że się istnieje. Po prostu opozycja nie ma co robić oprócz walki z rządem, jakiś manifestacji. Po prostu obecnie nie ma innej opozycji niż opozycja totalna. Wprowadził ją Tusk w 2005 roku a potem podłapał i udoskonalił przez 8 lat opozycji Kaczyński. Po prostu rozmowa z rządem w Polsce jest bez sensu, bo w społeczeństwie wykształciły się opinie, że jedna grupa wyborców jest tą "dobrą" a druga tą "złą" (w zależności od poglądów). Więc jedne jełopy krzyczą na drugich "zdrada, targowica itd." a inni "faszyści, dyktatorzy itd.". Nie ma więc współpracy pomiędzy rządem a opozycją, bo to nie opłaca się opozycji. Lepiej jest krzyczeć i pokazywać błędy. Oczywiście obecna opozycja nie ma jaj, żeby wytykać tak perfidnie jak robił to PiS. Pamięta ktoś Nowaka i jego zegarek za około 10-15 tysięcy? A teraz Szyszko i jego stodoła...

Ale wracając do tematu... Schetyna po prostu chce pokazać, że to on jest liderem opozycji a nie Petru. Ma ku temu wszystkie argumenty. PO (24%-28%) ma 2-4 punktową stratę do PiS (według sondaży TNS, IBRIS, IPSOS), N. ma maksymalnie 8% a Kukiz koło 10%. Oczywiste jest to, że wotum nieufności nie przejdzie, bo który idiota z PiSu zagłosowałby przeciw obecnemu rządowi.

Offline ZdzisiuDywersant

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 25
  • Nie było ziemnioków, jeno tylko głód i mróz
« Odpowiedź #1026 dnia: Marzec 26, 2017, 12:56:41 »
Dla PiSu taka opozycja to skarb. Jeżeli nic się w niej nie zmieni (a na zmiany w opozycji się nie zanosi), to PiS nie będzie musiał robić nic, by wygrać następne wybory.
Suprajs, podpisu brak!

Offline Warder

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 230
« Odpowiedź #1027 dnia: Marzec 26, 2017, 13:33:57 »
Niekoniecznie. Jak ktoś ogląda TVN i czyta wyborczą, a tam przez 4 lata krzyk z ekranu leci, że "Tam Polskę mordują!", to dla świętego spokoju zagłosuje na  PO. Serio znajomy rozmawiał z koleżanką, która głosowała na PO i tłumaczyła to, tym, że w 2005-2007 było tyle awantur, tyle media pisały złego, a potem przestały, czyli jest lepiej! xD

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 681
« Odpowiedź #1028 dnia: Marzec 26, 2017, 14:14:25 »
A ja bym jednak ostrożniej podchodził do porównywania PiSu z PO. Zgodzę się, że oba rządy wyglądają kiepsko. Zgodzę się, że PiS rządzi również trochę nieudolnie, podrzyna budżet, ma dużo wpadek wizerunkowych, nie kontroluje również ambitnych "watażków", typu Kurski. Mamy też socjal na niespotykaną wcześniej skalę.

Ale spójrzmy na afery. SLD i PO to wykończyło, podczas gdy PiS rządzi drugi raz i nie można im za bardzo zarzucać ani popełnienia przestępstwa ani ograniczania wolności (i nieważne, co wykrzykują na marszach KODu, wolność w Polsce PiSu jest na wyższym poziomie niż w Polsce PO).

Afery PiSu, to m.in. jedzenie sałatki w sejmie, nadużycia w MON szczególnie z zatrudnieniami (zgodzę się, że to poważne nadużycia, za które Macierewicz powinien zostać co najmniej zawieszony, jednak dalej nie ma przestępstw, wyprowadzania kasy, czy ograniczania wolności), błąd marszałka przy wykluczeniu posła, co natychmiast wykorzystała do granic opozycja.

Afery PO są jednak trochę bardziej wyraziste. Wspomniany przez Ciebie, Bojar, zegarek, interwencje policji na marszach antyrządowych, czy manifestacjach (krzesło) albo wizyty w domach (Wprost, gdzie analogiczna sytuacja była ze Stonogą i tam PiS nie interweniował, jak PO ; albo antykomor, gdzie analogicznie był filmik o Dudzie, gdzie ten wstawił się za tych chłopakiem). Wszystko, co wyszło na taśmach itd

Moim zdaniem, choć PiS nie jest jeszcze dobrym rządem, to jest już krok naprzód od czasu rządu PO. Jak patrzę na dzisiejszą opozycję (z wyjątkiem partii Kukiz, który jest merytoryczną opozycją, ale pomijaną przez media), to kolejna generacja (choć jest też i wielu starych wyjadaczy, ale nie wszyscy byli u poprzednich sterów aż tak wysoko) tych polityków zapowiada się jeszcze gorzej niż PO. Nie wyobrażam sobie też, by Petru, Kijowski, Schetyna i reszta tej ekipy miałaby rządzić sprawniej niż PiS. Jak chcecie w końcu zmian, to nie wybierać "mniejszego zła", tylko realne dobro. Dzisiejszą partią parlamentarną, na którą warto nawet zagłosować jest Kukiz, więc też nie zgodzę się, by nie było żadnych alternatyw. I jedno słowo dla tych, którzy chcą zagłosować na PO, by odsunąć PiS od władzy i z myślą "bo po 4 latach rządów nie będzie co po nich zbierać" -> a jak myslicie, kogo wybiorą ludzie w kolejnych wyborach, skoro po 4 latach mieliby zapomnieć, co robiło PO? Niespodzianka - znowu PiS.
"Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie."

soner:wszystkie wypowiedzi na sb sa drukowane i wysylane do rodzicow autorow
sir Luca:moje też?
Alkhadias:Twoje są wysyłane na policję.
soner:razem z probka kalu i moczu

Offline Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
« Odpowiedź #1029 dnia: Marzec 26, 2017, 15:22:42 »
PO się spaliło. Spalił się też PiS. Obie te partie powinny być zdelegalizowane bo dłuższe współistnienie szkodzi Polskiej racji stanu.
Parę razy włączyłem ostatnio Wiadomości. Wstyd mi było oglądać taką żenadę. Obie partie są siebie warte, Dykciu. Nie wiem czemu na siłę chcesz usprawiedliwiać PiS ale to co pokazał przez ostatni rok rządów sprawił, że dogonili PO z najgorszych dni Kopaczowej. Porównywanie i rozliczanie obu rządów za różne afery nie ma sensu, bo oba są równie beznadziejne pod tym względem. Jeden przoduje w tym, drugi w tamtym. Rozrachunek podobny - oba zawiodły. Wiadomo, w polityce ciężko o rządy bez afer ale ich skala i niezrównana buta pasożytniczych polityków zatrważa. Większość tych ludzi powinna mieć zakaz pełnienia jakichkolwiek funkcji publicznych w przyszłości. Partiokracja zbiera swoje żniwo w Polsce. Daleko mi do miłośnika apokaliptycznych wizji który pieje jak to jutro się wszystko zawali i w ogóle. Nie jest źle ale mogłoby być lepiej. Po co więc paplać się w stolcu? O nieudolnej polityce zagranicznej prowadzonej przez klakierów Kaczyńskiego nawet się nie będę rozpisywał.

Offline Kradus

• Moderator Warband
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 214
  • Stanisław Cat Mackiewicz
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #1030 dnia: Marzec 26, 2017, 19:11:06 »
Huh, tak mi się przypomniała Wasza rozmowa jak to zobaczyłem:

Opozycja w naszym kochanym państwie jest takim dnem, że nawet kuce by lepiej przy nich wypadały. Jedni złodzieje i hipokryci, drudzy "wieczni-koalicjanci" zachowują się tak, że Witos się w grobie przewraca, a kropkaN robi z siebie pośmiewisko na każdym kroku. W sumie Cookies mi niczym wielkim nie zawinili, a z kolei najlepszym (jak do tej pory) "świeżakiem" okazuje się gość, z którego wszyscy cisnęli bękę że nie powinien się w ogóle tam znaleźć... Smutna, ale taka nasza Polska rzeczywistość.

PS. Na dobrą sprawę, to idealnie pod tę sytuację polityczną pasują słowa - wydawałoby się wiecznie aktualne - Cata, który widnieje na moim avku:

Polacy są jak piękna kobieta kochająca się w durniach. Człowiek inteligentny jest u nas z reguły nielubiany i nie budzi zaufania. Natomiast iluż ludzi zupełnie niemądrych korzystało w Polsce z ogromnego autorytetu osobistego

Offline Bojar

• Bywalec
  • *
  • Piwa: 225
  • #BojarMusiPrzeprosić
« Odpowiedź #1031 dnia: Marzec 26, 2017, 19:50:05 »
Polacy są jak piękna kobieta kochająca się w durniach. Człowiek inteligentny jest u nas z reguły nielubiany i nie budzi zaufania. Natomiast iluż ludzi zupełnie niemądrych korzystało w Polsce z ogromnego autorytetu osobistego

U nas jest po prostu bardzo niski poziom debaty. Nie sorry... Nie ma żadnego poziomu debaty... Brakuje mi polityków takich jak Jaskóła (często się z nim nie zgadzam, zwłaszcza światopoglądowo, ale przynajmniej widzę jakiś poziom debaty i jakieś merytoryczne podstawy). Obecnie większość debat polega na tym, że rząd krzyczy "wygraliśmy wybory a wy morda w kubeł" a opozycja "dramat, dramat". Prawda jest taka, że większość polityków prawdziwej debaty boi się u nas jak ognia. Po prawdzie im się nie dziwię, bo większość z nich to matoły po politologii pokroju byleJakiego czy socjologii jak wcześniej wspomniana Wielgus.
Np. Kaczyński Jarek... Pamiętam go bodajże z 3 debat Kaczyński-Kwaśniewski, Kaczyński-Tusk i z 2010 Kaczyński-Komorowski. Z Kwaśniewskim sobie poradził, ale potem Tusk poradził sobie z nim i to był jeden z powodów dlaczego przegrał wybory w 2007. Z mało charyzmatycznym Komorowskim trudno było przegrać i tu sobie rzeczywiście poradził Kaczyński. A pamiętajmy, że mimo wszystko Jarek jest jednym z bystrzejszych ludzi w polityce. Problem polega na tym, że politycy nie są zobligowani do debat czy trudnych wywiadów. Jeśli wywiad z kimś od rządu to jest on w TVPiS, gdzie jeszcze Gliński nawrzeszczy sobie na prowadzącego, że to "skandal". A jak opozycja, to mamy muminki takie jak Petru czy Wielgus, które najlepiej to by było jakby się nie odzywały, bo się głupio robi tylko tego słuchając.

Offline Kamillo18

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 231
« Odpowiedź #1032 dnia: Marzec 27, 2017, 00:22:41 »
"Brakuje mi polityków takich jak Jaskóła (często się z nim nie zgadzam, zwłaszcza światopoglądowo, ale przynajmniej widzę jakiś poziom debaty i jakieś merytoryczne podstawy)."
+ tu się z Tobą zgadzam Bojar.

Jak i również z Trebronem - nie jestem zwolennikiem żadnej partii, jednak przepychanki PiSu i PO są tak idiotyczne, że fakt, obie partie powinno się zdelegalizować. Każdy ma coś na sumieniu, tak czy siak. Ja cały czas zastanawiam się, jakby to wyglądało, gdyby:
- w 2005 roku PO nie zrobiło chamskiego zagrania pod pana Cimoszewicza, przez co wycofał się on z wyborów prezydenckiej (sprawa Jaruckiej).
- Miler wcześniej pomyślał i oddał przywódźtwo właśnie Cimoszewiczowi, albo...
- Jerzemu Szmajdzińskiemu

Co jak co, ale uważam, że obie te postacie z SLD (podkreślam, nie jestem zwolennikiem tej partii) lepiej by się prezentowały piastując urząd premiera niż Jarosław Kaczyński Beata Szydło czy Ewa Kopacz (Tusk był jaki był, sporo miał szczęścia, ale jednak pierwsza kadencja PO przebiegła w mojej opinii w miarę sprawnie i nie było efektu "poniewierania innymi" jak podczas drugiej kadencji).

Wiem, że troszkę odbiegłem od tematu i wyszedłem z wątkiem "a gdyby...", jednak z tego co widziałem, jak obaj panowie się prezentowali, swoje poglądy i racje, w sposób rzetelny, zupełnie odmienny niż opozycja (czy to w wykonaniu PiSu czy obecnie PO). Fakt, nie wiadomo jak poradziliby sobie w roli premiera, jednak uważam, że przede wszystkim pan Cimoszewicz sprawdziłby się tutaj doskonale !

Offline Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
« Odpowiedź #1033 dnia: Marzec 27, 2017, 10:23:59 »
- Mamy ekspertyzy, że Donald Tusk został wybrany na drugą kadencję szefa Rady Europejskiej w sposób, który można zakwestionować na poziomie prawa europejskiego - powiedział w poniedziałek szef MSZ Witold Waszczykowski.

- Nie było głosowania nad Tuskiem. Zapytano, kto jest przeciw, nie było pytania kto jest za, kto się wstrzymał i tak dalej. Nie jest prawdą, że przegraliśmy 27:1, bo w tych 27 krajach nie zapytano, kto jest za i kto się wstrzymał od głosu - podkreślił w TVN24.

Hahaha ten człowiek to chodząca kompromitacja. Nic tylko zapaść się pod ziemię. Żałosny klaun.

Offline beanshee

• Wagant
  • *
  • Piwa: 164
« Odpowiedź #1034 dnia: Marzec 27, 2017, 17:26:23 »
Tyle że ten żałosny klaun jest szefem bardzo ważnego ministerstwa... I to jest przerażające
Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"