Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Prosimy o wypełnienie ankiety

29.01.2018 | Dodał: Dyktator

Wypełnienie ankiety zajmie zaledwie parę minut, a nam to bardzo pomoże :) więcej

Bannerlord:Wywiad z Steve'm Negusem, projektantem wydarzeń oraz pisarzem w M&B

19.01.2018 | Dodał: Hubtus

Wtajcie Tawernowicze! Wczoraj ukazał się kolejny Dev Blog, w którym wywiadu udzielił Steve Negus(pisarz oraz projketant) z ekipy Taleworlds. (...) więcej

[Bannerlord] Pierwszy blog dewelopera w 2018. roku!

11.01.2018 | Dodał: Eltarek

Jakiś czas temu przestaliśmy wrzucać na stronę główną cotygodniowe newsy o nowych blogach. Powód jest prosty, owe blogi od (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Dyskusja: najświeższe informacje o Bannerlord  (Przeczytany 158863 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zwiadowca

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 1
Odp: Dyskusja: najświeższe informacje o Bannerlord
« Odpowiedź #1005 dnia: Styczeń 25, 2018, 22:18:02 »
Co do smierci Towarzyszy to jest to zmiana jak najbardziej na plus. Daje to więcej możliwości w tworzeniu własnej historii. Trenujesz swojego towarzysza, przeżywasz z nim przygody itp. (XD) i nagle zostaje zabity z ręki jakiegoś lorda. Jesteś za słaby, żeby go pokonać od razu więc planujesz zemstę i ustawiasz całą rozgrywkę pod ten cel :D Jak dla mnie bomba. Tylko dobrze by było, żeby towarzysze jednak mieli jakiś inny przelicznik na smierć, bo nie bedzie opłacało się ich werbować, kiedy będą ginąć jak normalne wojaki :)

A jeszcze lepiej by było gdyby dali możliwość brania naszych towarzyszy do niewoli, żebyśmy mogli ich później odbijać. Swoją drogą ciekawe czy będzie można tak jak w Warbandzie wykradać lordów z zamków/miast. Zawsze mi się to podobało :D
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2018, 22:22:19 wysłana przez Zwiadowca »

Offline VectorMental

• Kmieć
  • *
  • Piwa: 5
  • Wszystko będzie w porządku
« Odpowiedź #1006 dnia: Styczeń 25, 2018, 22:36:48 »
Nie zagłębiem się w ten temat i chciałbym zapytać czy będą jakieś fajne cutscenki? W Warbandzie jakaś tam jest ale dobrze by było, moim zdaniem, gdyby były wprowadzone w Bannerlordzie.
"What seems Shaggy?"
"I'm not Shaggy."

Offline Haazheel

• Bibosz
  • *
  • Piwa: 15
« Odpowiedź #1007 dnia: Styczeń 25, 2018, 23:36:38 »
Jak będzie możliwa zemsta by pomścić kompana to równie dobrze można było by zrobić możliwość romansu. Rekrutujemy towarzyszkę z karczmy , po kilku bitwach i rozmowach zaczyna się love story...potem feralna bitwa w której ona ginie bo lord wroga wbił jej kosę pod żebra, wówczas zemsta realizowana po trupach do mordercy...tak to miało by wyglądać? Co sądzicie o takiej formie?

Offline Zwiadowca

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 1
« Odpowiedź #1008 dnia: Styczeń 25, 2018, 23:43:23 »
Wiesz, zawsze można sobie dopowiedzieć historię tej towarzyszki :D Wątpie, żeby zrobili opcje romansowania z towarzyszkami, to pewnie będzie zarezerwowane dla córek lordów/wdów po lordach.

Offline Hubtus

• Moderator
  • Opój
  • *
  • Piwa: 140
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #1009 dnia: Styczeń 26, 2018, 02:31:18 »
Nie zagłębiem się w ten temat i chciałbym zapytać czy będą jakieś fajne cutscenki? W Warbandzie jakaś tam jest ale dobrze by było, moim zdaniem, gdyby były wprowadzone w Bannerlordzie.
Na razie nie wiadomo, ale Bannerlord będzie miał specjalne narzędzie do robienia filmów z rozgrywek multiplayer, więc możliwe, że w singlu jakieś cut-scenki się ukażą.

Tutaj jest przykład prawdopodobnej sytuacji, w której zostaną użyte animacje:

Offline Laalaa

• Opój
  • *
  • Piwa: 56
  • Ten który pływa z karpiami
« Odpowiedź #1010 dnia: Styczeń 26, 2018, 07:49:22 »
Skoro już dodają możliwość śmierci towarzysza podczas bitwy to dobrze by było gdyby dodali jakieś cut scenki z tym związane jakie są w Total Warach czyli np. pojedynek dwóch żołdaków i jeden z nich to właśnie nasz przyjaciel óremu nie udaje się sprostać wyzwaniu pada na ziemię z mieczem w gardle lub innym nieprzyjemnym miejscu.

Co do romansowania z towarzyszkami to ja nie widzę problemu, powiem więcej widzę do tego korzystną sytuację. Chodzi mi o fakt iż w Bannerlordzie miały być rozwinięte  inne czynności takie jak obrabianie niewinnych ludzi z ich ciężko zarobionych pieniędzy czyli bandyctwo czy pokojowo sprzedawanie swoich towarów w różnych regionach Calradii czyli kupiectwo, ale chodzi mi tu głównie o tą pierwszą czynność, wyobrażacie sobie być najsłynniejszymi bandytami w Calradii wraz ze swoją małżonką?

Donoszenie na policje to nie tylko obowiązek ale i przyjemność.

Offline Laalaa

• Opój
  • *
« Odpowiedź #1011 dnia: Luty 08, 2018, 18:34:21 »
Kurde ciekawy ten nowy blog, w końcu jakieś konkrety co do historii frakcji i ich obyczajów a to dopiero pierwsza część. Według mnie był to najlepszy z wszystkich dotychczasowych.

Offline Kradus

• Moderator Globalny
  • Najemnik
  • **
  • Piwa: 259
« Odpowiedź #1012 dnia: Luty 17, 2018, 20:00:24 »
Usprawnienia w kalkulacji morale, takie jak efekt szoku po szybkim unieszkodliwieniu dużej liczby jednostek, mogą uczynić niektóre taktyki, jak np. flankowanie, bardziej efektywne.

Nie jestem pewny czy to odkrycie kolejnej mechaniki czy już to było wspomniane, ale jak dla mnie bomba. Ciekaw tylko jestem jak to będzie wyglądać. Czy będzie dotyczyć całej armii walczącej w bitwie, czy może tylko jednostek które były w stanie "widzieć" te zabijane jednostki sojusznicze? Czy będą jednostki uciekać z walki, np te z oddziałów które zostały znacznie przetrzebione, czy będą dołączać do sojuszników?

Szczerze mówiąc to jak bardzo będzie rozwinięta SI, jak będzie reagowała w walce, czy to w bitwach czy oblężeniach to będzie jedną z ważniejszych rzeczy w grze. Brak czerwonych spodni (kmwtw), jakiś mechanik dyplomacji czy inne pierdółka moderzy będą w stanie poprawić. Ale jeśli tak jak w WB będzie można użyć kilku trików by wygrać niemal bez strat każdą bitwę czy oblężenie, to gra straci najwięcej - bo to będzie najtrudniejsze do poprawienia. W jednym filmiku chwalili się że piechota będzie bystrzejsza w walce z konnicą. Mam nadzieję, że całe SI będzie o wiele mądrzejsze w walce - o mapie strategicznej i zachowaniu się nań lordów i innych oddziałów nie wspominając.
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2018, 20:01:40 wysłana przez Kradus »

Offline Hubtus

• Moderator
  • Opój
  • *
  • Piwa: 140
« Odpowiedź #1013 dnia: Luty 17, 2018, 20:20:06 »
Nie jestem pewny czy to odkrycie kolejnej mechaniki czy już to było wspomniane, ale jak dla mnie bomba. Ciekaw tylko jestem jak to będzie wyglądać. Czy będzie dotyczyć całej armii walczącej w bitwie, czy może tylko jednostek które były w stanie "widzieć" te zabijane jednostki sojusznicze? Czy będą jednostki uciekać z walki, np te z oddziałów które zostały znacznie przetrzebione, czy będą dołączać do sojuszników?
Z tego co pamiętam coś na ten temat było mówione przy filmach na E3, gdzie był gameplay bitewny Vladian i bodajże Khuzait'ów oraz na którymś z wcześniejszych gameplayów z singla.

[...]W Bannerlord wprowadziliśmy kilka sposobów na pokazanie tego typu skumulowanych inwestycji. Możemy określić potęgę ekonomiczną miasta poprzez ilość zbudowanych warsztatów, a jego obronę dzięki zewnętrznym murom, mogącym być na jednym z trzech poziomów, gdzie każdy wygląda inaczej.
Nie wiem, czy ktoś już to wyłapał, ale taką informacje dostaliśmy w czwartkowym dev blogu. Jest to z pewnością fenomenalna informacja, w szczególności dla fanów rozgrywki singleplayer. Dzięki takiej innowacji gracze wreszcie dostaną jakieś urozmaicenie przy bronieniu po raz któryś z kolei tej samej fortecy.

Ciekaw jestem, czy na czym będą te poziomy polegać. Czy będą to zmiany całych obwałowań(baszt, wież bramnych i murów), czy nastawione bardziej na drobne zmiany kosmetyczne modeli, bądź prosta podmiana np. modeli wież.

Warto też dodać, że kilka lat temu ukazał się taki screen, więc prawdopodobnie będzie nas czekać sporo pracy przy naszych włościach :).
(click to show/hide)
P. S. Gdzieś w odmętach tego wątku pojawił się już ten screen. Jeśli ktoś chce przeprowadzić śledztwo i znajdzie stronę na której toczyła  się o tym dyskusja, to dostanie ode mnie piwko :).

Offline Rome

• Administrator
  • Najemnik
  • Piwa: 197
« Odpowiedź #1014 dnia: Luty 21, 2018, 20:04:13 »
Przykro mi to mówić, ale najprawdopodobniej oznacza to, że o premierze przed wakacjami możemy zapomnieć.

Może na tym Gamescomie wydadzą już skończoną grę.
DANCE OR GET BANNED

Offline Laalaa

• Opój
  • *
« Odpowiedź #1015 dnia: Luty 21, 2018, 20:15:01 »

Może na tym Gamescomie wydadzą już skończoną grę.