Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Prosimy o wypełnienie ankiety

29.01.2018 | Dodał: Dyktator

Wypełnienie ankiety zajmie zaledwie parę minut, a nam to bardzo pomoże :) więcej

Bannerlord:Wywiad z Steve'm Negusem, projektantem wydarzeń oraz pisarzem w M&B

19.01.2018 | Dodał: Hubtus

Wtajcie Tawernowicze! Wczoraj ukazał się kolejny Dev Blog, w którym wywiadu udzielił Steve Negus(pisarz oraz projketant) z ekipy Taleworlds. (...) więcej

[Bannerlord] Pierwszy blog dewelopera w 2018. roku!

11.01.2018 | Dodał: Eltarek

Jakiś czas temu przestaliśmy wrzucać na stronę główną cotygodniowe newsy o nowych blogach. Powód jest prosty, owe blogi od (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Dyskusja: najświeższe informacje o Bannerlord  (Przeczytany 158544 razy)

Opis tematu:

Offline SpajderChrum

• Morderca Macior z Moczar
  • Moczymorda
  • *
  • Piwa: 32
Odp: Najświeższe informacje o Bannerlord
« Odpowiedź #480 dnia: Sierpień 21, 2016, 20:38:13 »
Mówiąc "słabo wygląda" nie miałem na myśli tylko grafiki. Ta gra to nic innego jak ładnie przerobiony mod do Warbanda. Nie spodziewam się po tym niczego więcej, ale mówienie jaka ta gra jest super piękna, tyle opcji wow, muszę w to pograć jest arcyzabawne. A wracając do grafiki do której się uczepiłeś jak koszula zasranej dupy, wcale nie trzeba mieć potężnej maszyny by grać w bardzo ładne gierki. Wszystko to leży w rękach twórców, ale sądząc po optymalizacji w Warbandzie nie oczekuję żadnych szaleństw. Rozumiem, że grafika tu wam się akurat podoba bo macie nadzieję, że pogracie sobie na swoich mikrofalówkach?

Offline Hubtus

• Moderator
  • Opój
  • *
  • Piwa: 140
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #481 dnia: Sierpień 21, 2016, 20:48:08 »
Nie rozumiem za bardzo, czego niektórzy oczekują. Grafiki na poziomie Battlefield'a? Bardzo rozbudowanych opcji rozgrywki? A czy ktoś się zastanawiał jakimi siłami i budżetem dysponuje Taleworlds? Z pewnością  mniejszą, niż tacy twórcy wiedźmina. A tutaj przykład, dlaczego od takiego Bannnerloda nie należy oczekiwać tyle, co od twórców gier na najwyższym poziomie AAA:
(click to show/hide)

Offline TwarógSzatana

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 2
« Odpowiedź #482 dnia: Sierpień 21, 2016, 21:28:08 »
Mówiąc "słabo wygląda" nie miałem na myśli tylko grafiki. Ta gra to nic innego jak ładnie przerobiony mod do Warbanda. Nie spodziewam się po tym niczego więcej, ale mówienie jaka ta gra jest super piękna, tyle opcji wow, muszę w to pograć jest arcyzabawne. A wracając do grafiki do której się uczepiłeś jak koszula zasranej dupy, wcale nie trzeba mieć potężnej maszyny by grać w bardzo ładne gierki. Wszystko to leży w rękach twórców, ale sądząc po optymalizacji w Warbandzie nie oczekuję żadnych szaleństw. Rozumiem, że grafika tu wam się akurat podoba bo macie nadzieję, że pogracie sobie na swoich mikrofalówkach?

Moja mikrofalówka odpala wieśka 3 na wysokich płynnie więc twój argument jest inwalidą. Pisałem ogólnie o ludziach bo nie każdy ma kompa jak ja. A jak to co dodali to wg ciebie mało to zakładaj firmę i rób więcej. W codach nie ma żadnego postępu a pewnie ci się podoba ale już starczy smucić jak ci się nie podoba to nie wiem po co tu wchodzisz, na fanowskie forum mount and blade. A ja nie jestem fanbojem by się kłócić o grę po prostu pieprzysz głupoty.

A to że śmieszy cię że komuś się może coś podobać jest po prostu żałosne i powoli sięgasz dna pisząc posty tego typu. Milionom ludzi się podoba a tobie nie, ale ty i tak pewnie twierdzisz że twoje wypociny mają jakiekolwiek znaczenia https://www.youtube.com/watch?v=iObwq1WaxQ8 zobacz współczynnik łapek +/- przy wyświetleniach a teraz zobacz to samo z codem, jak widac ludziom się bannerlord bardzo podoba.

Offline TheHunterMikiPL

• Kmieć
  • *
  • Piwa: -1
« Odpowiedź #483 dnia: Sierpień 22, 2016, 15:05:37 »
Ja obejrzałem GEJmplej z oblężenia i to jest za**bioza. Nie spodziewałem się tego. Do spajdera: Nie przy****dalaj się grafika jest spoko, a ja na razie pykam w warbanda i tamtejsza też może być...
Latajo pociski z katapult, rozpie**alanie bramy taranem, mieczami, balisty, wieże oblężnicze, czy jak to się zwie, przenoszenie i stawianie drabin, rzucanie kamieni... Od razu mi się skojarzyło z szturmem na Jerozolimę w filmie "królestwo niebieskie". Systemy są całkiem rozbudowane... Tak na prawdę gry jeszcze nie widziałeś, a już mówisz, że to największy szit, jaki może być. Jak dla mnie super. Tylko nie wiem, czy pójdzie na moim ziemniaku ( xD ) i czy będzie mnie stać ( też xD ).
Ganczo to paruwczan jest moim bliźnim.

Offline Leinnan

• Rybałt
  • *
  • Piwa: 58
  • Szczęść Boże, służby i loże
« Odpowiedź #484 dnia: Sierpień 22, 2016, 15:20:46 »
Co do grafiki:
-oświetlenie to w końcu nie gówno i całkiem mi się podoba
-postprocess w końcu dobrze wykorzystany
-jest PBR więc moderzy graficznie mogą się wykazać
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens
W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakżebyśmy to mogli dowodami obalić?

steam | space fight |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Offline SpajderChrum

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #485 dnia: Sierpień 22, 2016, 15:58:53 »
Kolejny cymbał xd "Nic nie mów bo nie ma prawa coś ci się nie podobać"
Bonerlord z całym szacunkiem do TaleWorlds wygląda średnio i nic tego nie zmieni. Część z nowych rzeczy, które pokazali już od dawna w Warbandzie jest. Wiele osób podziela moje zdanie, ale widać, że polaki już na hypetrain wsiadły. Na prawdę oczekiwałem czegoś więcej niż durna poprawiona wersja tego co już wszyscy mamy, ale widać hołota dostanie gniota i będzie się cieszyć. Jeszcze wam tylko dupnąć cenę jak za prezydenta i macie swoją nową super grę, otrząśnijcie się.

Offline firentis

• Moderator Gier Podobnych
  • Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 126
« Odpowiedź #486 dnia: Sierpień 22, 2016, 17:03:47 »
Dobra Spajder, to już twój czwarty bądź piąty post, w którym piszesz, że BL "słabo wygląda" i "oczekiwałem więcej". No to napisz w końcu, czego oczekiwałeś. Ciągle tylko "słabo", "mogło być lepiej". Co mogło być lepiej? Napisz, czego takiego chcesz w tej grze, czego Ci zabrakło? Kwestię grafiki już wyjaśniliśmy, więc czekamy na coś innego.

Offline Michał Warszawiak

• Pijus
  • *
  • Piwa: -8
  • 4pp_XW_KprGr_WarszawiaK
« Odpowiedź #487 dnia: Sierpień 22, 2016, 18:18:54 »
Już zluzujcie wory. Gra nie wyszła, a zostało pokazane mało. Nie oceniajcie do daty premiery bo się jeszcze przejedziecie.

Offline Zabuleq

• Pielgrzym
  • *
  • Piwa: 0
« Odpowiedź #488 dnia: Sierpień 22, 2016, 18:36:35 »
Zostało pokazane dużo, a pakazuja tylko nowe rzeczy i rozwiązania. Bannerlord jest kontynuacją WB wiec sie nie dziwcie ze wam nowinki worów nie urwą. To jest ulepszony WB z ładniejsza grafiką, taki miał byc zamysł twórców i taki zostanie. Jeśli ktos sie czegos innego spodziewał to niech zamknie ryj i szuka czegos innego, ja nie oceniam.

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny Rycerz
  • Piwa: 715
« Odpowiedź #489 dnia: Sierpień 22, 2016, 18:41:20 »
Dwie rzeczy.

Po pierwsze, każdy ma tutaj prawo wypowiedzi i wyrażania swojego zdania. A więc Spajder ma takie same prawo do krytyki Bannerlorda, jakie inni się tutaj wypowiadający do "hype'owania" się tą grą. Można oczywiście zapytać o argumenty na poparcie swoich tez, ale szanujcie nawzajem swoje prawo do swobodnej wypowiedzi.

Po drugie, obowiązuje kultura wypowiedzi. A więc bez wulgaryzmów (nawet wykropkowanych), nie obrażamy i nie śmiejemy się z osób, które mają odmienne zdanie (to głównie do Spajdera).

Dyskutujcie, najlepiej merytorycznie, ale odłóżcie skrajne emocje i złośliwość na bok. Warto dzielić się swoimi opiniami, jednak tak, by były one podparte jakimiś argumentami i przede wszystkim nie obrażajcie się nawzajem, bo to po prostu jest zbędne. Kto chce, ten kupi grę i tak. A jak komuś się nie podoba, to w dalszym ciągu nikt mu nie broni udzielać się na tym forum, które nie bez powodu nazywa się dyskusyjnym (dyskusja polega na tym, że z reguły biorą w niej udział osoby o różnych poglądach na daną sprawę).

(click to show/hide)

Offline Garedyr

• Bibosz
  • *
  • Piwa: 67
  • icryeverytime.com
« Odpowiedź #490 dnia: Sierpień 23, 2016, 10:45:19 »
Wszystko ładnie i pięknie, bardzo podobają mi się nowe opcje dostępne podczas oblężeń. Pytanie natomiast stawiam jedno: Czy mój grat to uciągnie? :D

"Szukaj po omacku ch*ja w cieście" ~Prußak
"Jakbym miał pasztet to bym zjadł kanapkę z pasztetem ale nie mam chleba" ~Mat Berserker
"Bieg na kilometr w ramach biegania, to jak picie piwa bezalkoholowego w ramach picia alkoholu" ~Dyktator

Offline KripsuPL

• Kmieć
  • *
  • Piwa: 3
« Odpowiedź #491 dnia: Sierpień 23, 2016, 11:30:38 »
No ładnie, pokazują grę w którą chce się grać, a daty premiery jak nie było tak nie ma. W sumie jest to co chcę - warband który będzie nowy, ładny, pachnący i ulepszony ^^ czego chcieć więcej? Rewolucji na pokrój Wiedźmin 2-> Wiedźmin 3 mi tutaj nie trzeba :)
Jestem ciekaw jak daleko zajdzie pomysł z kreacją broni, gdyż póki co pokazali głównie modyfikację mieczy, a ja to bym sobie chciał poklikać w łuku, albo może włóczni? Głównie jednak w łuku, którego nie pokazali, bo jednak zawsze lubiłem w SP sobie tak czilowo postrzelać, więc fajnie by było móc zrobić sobie coś swojego :D
Cóż... grafika ładna, animacje przyjemne, muzyka jakaś istnieje, więc też na plus od warbanda... no to tylko czekać aż turasy się określą odnośnie kiedy można grać.
To tyle ode mnie, miłego dnia! :D

Offline BLyy

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #492 dnia: Sierpień 23, 2016, 11:39:20 »
Kolejny cymbał xd "Nic nie mów bo nie ma prawa coś ci się nie podobać"
Wiele osób podziela moje zdanie, ale widać, że polaki już na hypetrain wsiadły. Na prawdę oczekiwałem czegoś więcej niż durna poprawiona wersja tego co już wszyscy mamy, ale widać hołota dostanie gniota i będzie się cieszyć. Jeszcze wam tylko dupnąć cenę jak za prezydenta i macie swoją nową super grę, otrząśnijcie się.
Mówisz, że wiele osób podziela twoje zdanie, a swoich oponentów nazywasz polakami (z małej litery!), bo są hołotą co kupi gniota i by się otrząsnęli, a na ten samej stronie piszesz:
Oczywiście, że to wszyscy kupimy, co nie zmienia faktu, że Bonerlord wygląda słabo jak na 2016.
Sam więc jesteś polakiem i hołotą co kupi te gniota i który się nie otrząśnie, bo już da zarobić twórcom.

Jeśli oczekiwałeś czegoś więcej, to może zacytuj twórców co ci obiecywali, a nie spełnili, że zawiedli. Mnie akurat podoba i grafika (i zaręczam, że z moim gustem jest bardzo dobrze) i to, że gra będzie miała bardzo dużo wspólnego z Warbandem. A ty to kupisz tylko po to, by marudzić, sam stając się hołotą. Nie wiem co jest zabawniejsze, pisać o jakichś oczekiwaniach, o których nikt cię nie zapewniał czy kupując grę, którą się uważa za gniota, stając się częścią hołoty. Jak mi się jakaś gra nie podoba to jej nie kupuję. Ale jak ktoś lubi kupować gry, które są gniotami (rozumiem, że Warband to też dla ciebie gniot, skoro to podobna będzie wersja).

Offline Nay3k

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #493 dnia: Sierpień 23, 2016, 11:49:07 »
Widząc hejty na kolegę który nie jest zadowolony z poziomu grafiki Bannelorda, jestem zaskoczony. Grafika rzeczywiście wygląda słabo jak na rok 2016, choć dla mnie wystarczająca jest już grafika ze Skyrima z 2011 roku. Najlepsze wysłane porównanie graficzne przez innego kolege na którym Warband wygląda lepiej. Ale jednak co racja to racja, Turecki zespół jest malutki ( choć i tak myślałem że mniejszy ), nie mają szans na stworzenie gry AAA pod względem graficznym, na szczęście najpewniej stworzyli taką grę pod względem mechanik gameplaya. Oblężenia wreszcie są oblężeniami a nie irytującym spychaniem mnie z drabiny. Dobrze że nic dużo nie zmieniali w systemie walki, ten z Warabnd jest idealny. A odnosząc się do grafiki mam nadzieje że skoro nie jest ona najlepsza to wymagania też nie będą wysokie i żebym ja na swoim złomku mógł ją odpalić w tych 30 fps-ach. Przy premierze Fallout 4 gdy usłyszałem że wciąż działa na starym silniku dostałem nadzieje że go odpale u siebie, no niestety wymagania kosmiczne do grafiki, a ja musiałem wrócić do Najlepszego Fallouta New Vegas. Boję się że przy Bannelordzie będę musiał ze smutkiem wrócić do Warbanda. Ale czas pokaże

Offline SpajderChrum

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #494 dnia: Sierpień 23, 2016, 12:28:14 »
Nie da się ukryć, że jestem polakiem i Badziewlorda pewnie kupię. Warband mi się bardzo podobał co nie znaczy, że to będzie na tym samym poziomie. Nie mam pojęcia co mówili twórcy, czego naobiecywali lub nie, ale od czasu wyjścia Warbanda minęło sporo czasu i wydaje mi się, że sam rework (nawet jak na tak małe studio) jest po prostu niewystarczający i nie zapominajmy, że będą się cenić jak za GTA albo inne Butterfieldy...
Firentis, pytasz się czego oczekiwałem? Nie uwzględniając oprawy graficznej, chociażby w pełni niszczących się murów (i nie tylko), a nie katapult których celem jest zestrzeliwanie ludzi na blankach, mogli poprawić te kwadratowe animacje, dodać (w końcu) możliwość rozczłonkowania postaci. Brakuje mi tam podkopów, ataków z kilku kierunków na miasto, LEPSZEGO SI PRZEDE WSZYSTKIM, kierowania swoich ciosów z dodatkowych stron (walki na multi w warbandzie mogą trwać godzinami). Jak nie grafikę już w bitwie to mogli chociaż polepszyć widok na kampanię, bo póki co no... nie porywa krótko mówiąc. Ta gra na prawdę ma potencjał, ale najwyraźniej moderzy będą musieli z niej wycisnąć wszystko co się da.