Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Nabór do redakcji

19.07.2018 | Dodał: Dyktator

Gazetka forumowa "Echo Tawerny" powraca! więcej

Konkurs wystartował!

10.05.2018 | Dodał: Hubtus

Drodzy Tawernowicze! więcej

[Konkurs] Odgadnij treść kolejnego bloga!

08.05.2018 | Dodał: Eltarek

Redakcja Tawerny przygotowała dla Was nowy konkurs, w którym Waszym zadaniem będzie odgadnięcie kategorii oraz treści blogów (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Dyskusja: najświeższe informacje o Bannerlord  (Przeczytany 173756 razy)

Opis tematu:

Offline Warder

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 235
Odp: Najświeższe informacje o Bannerlord
« Odpowiedź #465 dnia: Sierpień 21, 2016, 11:52:28 »

Powiedz mi jaką konkurencję ma BL na rynku???

No właśnie AKOM, dodatkowo wyjdą gry, tworzone przez ludzi związanych z NW czy NS. To też osłabi BL, ponieważ wielką zaletą WB było to, że każdy znalazł coś dla siebie. Niezależnie czy jego klimatem jest, średniowiecze czy XVI wiek (Deluge) czy XIX czy nawet II Wojna, czy Gwiezdne wojny. Tych czy, jest dużo.
   Konkurencja, jest jednak wskazana. Bo bez niej, jak się porówna Warbanda i Mount&Blade'a to widać, że gdy nie trzeba wygrać z kimś rywalizacji o klienta, to można mu wcisnąć to samo. No z Multiplayerem, ale Dyktator trafnie zauważył, że i tak większość graczy gra w SP.

Online Haazheel

• Bibosz
  • *
  • Piwa: 15
« Odpowiedź #466 dnia: Sierpień 21, 2016, 12:31:08 »
Nie leniuchowało? Ja tam widzę starego Warbanda z paroma nowymi mechanikami oraz upiększoną grafiką, która na dzisiejsze standardy wypada średniawo. Jak na tyle lat roboty to trochę wstyd, że coś takiego nam chcą wcisnąć... Oby mody to uratowały.

A ja uważam że grafika jest spoko, i nie musi być jakaś z kosmosu, jak powiedziałeś będą mody i ktoś na pewno podkręci wygląd tej gry, że bez potężnego komputera jej nie ruszysz.

Offline TwarógSzatana

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 2
« Odpowiedź #467 dnia: Sierpień 21, 2016, 12:45:05 »
Starego warbanda.... A czego oczekiwałeś? Jakiegoś przeskoku jak z g2 do g3 (czyt, syfu) i bardzo dobrze. Pozatym grafika wygląda o wiele lepiej, nowe efekty post procesy tekstury modele oświetlenie trawa, jak ktoś nie widzi zmian to polecam wybrać się do okulisty. Także tak, to będzie jak warband. Z podrasowaną grafiką i milionami nowych rzeczy. Prawie to samo. Tak.

Offline SpajderChrum

• Morderca Macior z Moczar
  • Moczymorda
  • *
  • Piwa: 32
« Odpowiedź #468 dnia: Sierpień 21, 2016, 13:03:03 »
Grafika wygląda lepiej, ale dalej jak z 2007, milion nowych rzeczy ograniczy się do tego co było + katapulty i odpadające dachówki z bramy. Gierka wygląda słabo i pewnie będzie jeszcze gorzej zoptymalizowana, odgrzewany kotlet i tyle..

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Krzyżowiec
  • Piwa: 787
« Odpowiedź #469 dnia: Sierpień 21, 2016, 13:34:20 »
Grafika wygląda lepiej, ale dalej jak z 2007, milion nowych rzeczy ograniczy się do tego co było + katapulty i odpadające dachówki z bramy.

Grafika z 2007? No nie wiem, jak porównuję z takim Wiedźminem 1, to jednak Bannerlord wypada trochę lepiej. Poza tym to jest też pewien smaczek tej serii, że nie ma grafiki, jak z Chivalry, gdzie są  animacje odcinania kończyn i wszystko popchnięte w realizm z piękną oprawą graficzną, którą przy okazji wytrzyma znacznie mniej komputerów. Nigdy nie grałem w M&B dla grafiki i nawet wolę taką "swojską" niż gdyby mieli z bf'a ją zaimplementować. Dla mnie to też taki symbol serii już.

Gierka wygląda słabo i pewnie będzie jeszcze gorzej zoptymalizowana
Haha, jeszcze premiery nie ogłosili, a już zaczyna się narzekanie na rzeczy, które zobaczymy dopiero po wydaniu gry :D
W Warband optymalizacja kuleje strasznie, ale też po to robią grę na nowym silniku. Zaznaczali już nie raz, że optymalizacja tym razem jest dla nich bardzo ważnym elementem i przykładają do tego dużą wagę. Pozostaje czekać, co z tego wyjdzie.

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 542
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #470 dnia: Sierpień 21, 2016, 13:54:24 »
A co niby miało by być w tym Bannerlordzie Spajder? Opcja sikania, pielenie grządek w swoim zamku a może minigierka kamieniołom gdzie wydobywa się kamloty na twierdzę.

Wszystko jest jak w najlepszym porządku.

Offline SpajderChrum

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #471 dnia: Sierpień 21, 2016, 14:18:03 »
A co niby miało by być w tym Bannerlordzie Spajder? Opcja sikania, pielenie grządek w swoim zamku a może minigierka kamieniołom gdzie wydobywa się kamloty na twierdzę.

Wszystko jest jak w najlepszym porządku.

To byłoby całkiem spoko..
Od kiedy oni tego Bonerlorda robią? Warband wyszedł w 2010, wypuścili do tego kilka łatek nad którymi na pewno nie robiło całe studio. Po 6 latach na prawdę można oczekiwać czegoś lepszego niż to co nam pokazali.

Offline Rumcajs z Galapagos

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 14
« Odpowiedź #472 dnia: Sierpień 21, 2016, 14:33:43 »
@UP
Chyba się oszukujesz, Mount & Blade nie jest grą AAA- co więcej ogranicza ich budżet. A ty jeszcze twierdzisz że grafika wygląda jak z 2007(xd) nie okłamujmy się M&B nigdy nie celował w grafikę, lepiej że dłubią przy tym 6 lat niż by mieli robić co roku gry pokroju COD'a.
OKAM - obejrzałem parę filmów, i wątpię czy będzie to mocna konkurencja BL. Animacje, i walka wygląda mi jakoś sztucznie.
Należy też pamiętać że za BL będą stały również mody, a chyba OKAM nie będzie posiadało modów?(Sorry, jeżeli się mylę).

Offline TwarógSzatana

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #473 dnia: Sierpień 21, 2016, 14:37:44 »
Grafika wygląda lepiej, ale dalej jak z 2007, milion nowych rzeczy ograniczy się do tego co było + katapulty i odpadające dachówki z bramy. Gierka wygląda słabo i pewnie będzie jeszcze gorzej zoptymalizowana, odgrzewany kotlet i tyle..

Zapoznałem się z twoją opinią, i stwierdziłem że w sumie gówno mnie to interesuje. Ja i tysiące innych ludzi czekamy na tą grę podjarani jak czarownica w średniowieczu. Bier w łapy narzędzia modderskie i pokaż klasę a nie smucisz na forum. Jak ci coś nie pasuje to po co tu wchodzisz

A gierka urywa dupę razem z klejnotami i to nie tylko moje zdanie :D

Offline Veinrus

• Gracz Roku NW
  • Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 198
  • Od 4 listopada 2015 Obywatel Polshy
« Odpowiedź #474 dnia: Sierpień 21, 2016, 14:44:29 »
Panowie,

Kogo Wy oszukujecie. I tak wiem, ze to kupicie!

Pułk 4. Piechoty Xięstwa Warszawskiego for ever!

Offline TwarógSzatana

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #475 dnia: Sierpień 21, 2016, 15:02:37 »
Oglądałem najnowszy gameplay w którym pewien przyjemniaczek rzucał kamieniami do przyjemniaczków rąbiących bramę od zamku i zaniemówiłem. Zawsze chciałem coś takiego. Czekam na mod dodający wrzący olej by rozgrzać atmosferę na dole.

Przeciwnicy uderzają z każdej flanki na różne sposoby co naprawdę wpływa na dynamikę walki w znacznym stopniu. Świstają kule od katapult, tu jedzie taran, tam wchodzą po nie statycznych drabinach, bo niosą je i ustawiają CZUĆ TO! Wchodzenie po drabinie nie wygląda już tak pokracznie jak w warband choć nie wiem jak po czymś stromym. No ja jestem podjarany tak że tylko na transport fever czekam mocniej jak na to. Liczę na premiere w tym roku.

Offline SpajderChrum

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #476 dnia: Sierpień 21, 2016, 17:16:32 »
Oczywiście, że to wszyscy kupimy, co nie zmienia faktu, że Bonerlord wygląda słabo jak na 2016. Jeżeli kogoś tak podjarał ten gameplay to winszuję gustu.

PS. Coś mi nie pasuje to wypad bo nie masz prawa się wypowiedzieć? xD No prostaki przewyższają samych siebie.

Offline TwarógSzatana

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #477 dnia: Sierpień 21, 2016, 19:55:37 »
Prawisz pan herezje, wstydu oszczędź, a twoja opinia nie ma większego znaczenia gdyż żądasz od gry nastawianej na gameplay grafiki. To se pograj w taką grę na kompa za 20 tys zł zwaną Knigdom deliverance czy coś. Jak tak zaawansowana gra ma wyglądać wg ciebie? Wygląda dobrze, nawet bardzo ładnie a to gra nastawiona na bardziej szersze grono ludzi jak posiadacze mega zajefajnej karty graficznej ,,Nvidia satan geforce, mama mi kupiła więc lubie grafikę w grach 6666." a jak piszesz że wygląda słabo to myślę że jesteś zapewne z tych ludzi co chcą by w każdej grze kobiety miały sterczące suty w rozdzielczości 4k w pełni animowane z bajerancką fizyką i by się dało srać jak w życiu. A ja ci jak na razie w miare kulturalnie próbuje wyjaśnić, że grafika to nie jest najmocniejsza stroną gier. Zwłaszcza w tym przypadku a gra brzydka nie jest i tyle. Jak twierdzisz że grafika jest zła jak na 2016 rok to jestem wręcz pewien że dzięki twoim niesamowitym zdolnościom informatycznym raczej większym niż poziom ,,narzekam na grafike w każdej grze" to sobie bez problemu wyciśniesz ostatnie soki z ich silnika. Pozdrawiam serdecznie, i polecam twaróg. Zdecydowanie polecam twaróg.

A tu takie porównanie

Warband
http://im.ziffdavisinternational.com/ign_pl/screenshot/default/ss-console-0000_zc5h.jpg
Bannerlord

http://www.gry-online.pl/galeria/html/wiadomosci/bigphotos/517238038.jpg

Offline Zwiadowca

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 1
« Odpowiedź #478 dnia: Sierpień 21, 2016, 20:24:07 »
Tak jak Pan TwarógSzatana powiedział :)
Grafika bardzo mi się podoba. Wie ktoś czy będzie można ustawiać ilość jednostek w bitwach na PC?

Offline ZdzisiuDywersant

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 25
  • Nie było ziemnioków, jeno tylko głód i mróz
« Odpowiedź #479 dnia: Sierpień 21, 2016, 20:32:55 »
Co do grafiki - na kolana nie powala, ale jest dobrze. Tak jak Twaróg powiedział - ta gra stawia na gameplay, nie na grafikę. Z resztą, gdyby TW udałoby się zrobić taką oprawę wizualną jak np. w Wiedźminie 3 to pomyślcie, jakie wymagania musiałaby mieć ta gra, skoro na raz podczas jednej bitwy będzie się ze sobą ścierać około kilkuset wirtualnych wojowników? Wprawdzie sam kupiłem ostatnio nowy sprzęt i mogę mieć te "sutki w 4k", ale i tak się cieszę, że grafika to nie jakieś wyżyny, bo mogę mieć pewność, że wszytko będzie chodziło płynnie.
Suprajs, podpisu brak!