Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Konkurs wystartował!

10.05.2018 | Dodał: Hubtus

Drodzy Tawernowicze! więcej

[Konkurs] Odgadnij treść kolejnego bloga!

08.05.2018 | Dodał: Eltarek

Redakcja Tawerny przygotowała dla Was nowy konkurs, w którym Waszym zadaniem będzie odgadnięcie kategorii oraz treści blogów (...) więcej

Ruszają zapisy na mistrzostwa Polski NW

22.04.2018 | Dodał: Dyktator

Zapisy potrwają do 29 kwietnia, godziny 15:00 więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Dyskusja: najświeższe informacje o Bannerlord  (Przeczytany 169415 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Askorti

• Wagant
  • *
  • Piwa: 48
Odp: Najświeższe informacje o Bannerlord
« Odpowiedź #300 dnia: Marzec 09, 2016, 16:17:44 »
Pamiętam, że było to dość bezpośrednio powiedziane, że zamki będą po prostu budowane "w" wioskach.
Ma to dość sporo sensu, by pan budował swoją siedzibę jak np. zamek lub dworek w pobliżu swoich włości by je chronić i mieć łatwiej nimi zarządzać.

Offline piotrek1996

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 4
  • Czas bohaterów miną Wiglafie
Odp: Odp: Mount&Blade Bannerlord Podsumowanie informacji
« Odpowiedź #301 dnia: Marzec 09, 2016, 16:44:06 »
Widziałem to demo na thedemobay do pobrania tylko nie mogę klucza znaleźć:((

Offline adriankowaty

• Rybałt
  • *
  • Piwa: 43
« Odpowiedź #302 dnia: Marzec 09, 2016, 20:36:35 »
To jakieś oszustwo jest. Niby pobierasz za darmo, ale musisz uczestniczyć "w ofercie", by pozyskać klucz instalacyjny. A oferta płatna.

Offline Dymitr

• Kmieć
  • *
  • Piwa: 14
  • [NTS]Дмитрий™
« Odpowiedź #303 dnia: Marzec 09, 2016, 22:35:35 »
Wpadłem gdzieś na takie zdjęcie mapy, chyba z jakiś targów. Co do tego że to nowe M&B raczej nie mam wątpliwości widać na mapie takie miasta jak np. Sargoth jednak nie za bardzo podobają mi się nazwy zaczynające się od przedrostka Car czy Ath - coś za bardzo kojarzą mi się z celtami a za to brakuje mi nazw z słowiańskim trzonem. Mam nadzieję że pojawi się jakaś frakcja którą można będzie zidentyfikować jako bazującą na naszych przodkach bo ten opis o nacji która będzie dobrze radzić sobie podczas walki w lesie chyba odnosi się właśnie do "celtów".

Offline piotrek1996

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 4
  • Czas bohaterów miną Wiglafie
« Odpowiedź #304 dnia: Marzec 09, 2016, 22:37:44 »
Cierpliwie czekam na premierę Bannerlorda. jeżeli okaże się ze to jakiś żart i to będzie MB W to znajde tego gościa i go zabije. Ale plik ma 2.30g więc może się uda

Punkty za piractwo. (kolejny raz zresztą) //Movart

Piractwo ? w internecie jest mnóstwo gier ze wczesnego dostępu również zawsze są jakieś przecieki dotyczące gier które są w produkcji i z tego co mi wiadomo to nie jest piractwo. Ta gra jeszcze nie powstała więc twórcy na tym nic nie tracą więc o czym my mówimy? Co innego gdybym po wydaniu gry pytał o torrenty.

Gry z wczesnego dostępu są udostępnione przez wydawców za odpowiednią opłatą. Zaś przecieki gier, które są w produkcji, nie uczestniczą w EA i jakimś cudem dostały się na torrenty są nielegalne. Twórcy w takim przypadku tracą i to sporo, bo jeśli komukolwiek udałoby się uzyskać grywalną wersję Bannerlorda mógłby opublikować informacje, których twórcy jeszcze nie chcą ujawniać. Cała kampania marketingowa poszłaby do piachu. //Movart

"9. Na forum panuje całkowity zakaz rozmawiania o rożnego rodzaju crackach, cd-keyach itp. Zależnie od tego jak ta rozmowa przebiegała karą może byc ostrzeżenie/ostrzeżenia lub natychmiastowy ban! Przyznanie się do posiadania nielegalnej kopii gry/filmu itp również może być ukarane."

cd-key do tej wersji demo nie jest kluczem od twórców jest sztucznie generowanym kodem przez prywatne osoby które zdobyły przecieki i chcą na nich zarobić. Jeśli ktoś nie chce sobie zepsuć rozgrywki to niech po prostu z tego nie korzysta. Z punktu 9 wnioskuję że słowo cd- key nie jest słowem zabronionym tylko nie wolno go używać w kontekście np. " czy macie cd-key do mojej pirackiej wersji gry?" wiadomo gra z torrentów to pirat i definicja tego słowa jest jasna. Jeśli ktoś korzysta z tych stron to należy to krytykować i karać. Natomiast co do takiego przecieku ... nie jestem do końca przekonany czy to takie przestępstwo jak pobieranie pełnych gier i ten punkt 9 nie daje do zrozumienia że gry ze wczesnego dostępu nawet przecieki są traktowane jako wersje pirackie.

Dlatego nie uważam że powinienem być ukarany jak pirat

Podsumowując- gry z torrentów to piraty są to nielegalne kopie gier udostępnione w internetach
natomiast przecieki to można o tym dyskutować ale nie karać tak samo jak świadome przyznanie się do piractwa których przykłady podałem wcześniej     

« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2016, 02:36:42 wysłana przez piotrek1996 »

Offline pawel0108

• Pielgrzym
  • *
  • Piwa: 1
« Odpowiedź #305 dnia: Marzec 09, 2016, 22:58:14 »
Mogą to być takie kasztele lub coś takiego.
"Jeśli przechodzisz przez piekło, idź dalej."-Winston Churchill

Offline Murzyn Waleczny

• Kmieć
  • *
  • Piwa: 25
  • Taki swój swojski Murzyn.
« Odpowiedź #306 dnia: Marzec 09, 2016, 23:13:42 »
Wpadłem gdzieś na takie zdjęcie mapy, chyba z jakiś targów. Co do tego że to nowe M&B raczej nie mam wątpliwości widać na mapie takie miasta jak np. Sargoth jednak nie za bardzo podobają mi się nazwy zaczynające się od przedrostka Car czy Ath - coś za bardzo kojarzą mi się z celtami a za to brakuje mi nazw z słowiańskim trzonem. Mam nadzieję że pojawi się jakaś frakcja którą można będzie zidentyfikować jako bazującą na naszych przodkach bo ten opis o nacji która będzie dobrze radzić sobie podczas walki w lesie chyba odnosi się właśnie do "celtów".

Tak, zieloni (Battania) to odpowiednik Celtów. Jednak nie wygląda na to, abyśmy dostali Słowian.
  Szlachta murzyńska

Offline gorNN

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 38
« Odpowiedź #307 dnia: Marzec 10, 2016, 08:57:03 »
Widzę, że system walki niewiele się zmienił. No cóż znowu nie będę miał godnej konkurencji

Offline Zahari

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 77
« Odpowiedź #308 dnia: Marzec 10, 2016, 09:10:24 »
Zagramy to się dowiemy. Jednakże ktoś mowił, że jedno z państw będzie przypominać Rusinów---> wschodnich słowian

Offline TwarógSzatana

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 2
« Odpowiedź #309 dnia: Marzec 10, 2016, 12:28:28 »
Słowianie.... Wikingowie. Nic więcej nie trzeba.

Offline BLyy

• Kmieć
  • *
  • Piwa: 0
« Odpowiedź #310 dnia: Marzec 10, 2016, 12:46:44 »

Tu jest chyba z osiem frakcji?

Offline BLyy

• Kmieć
  • *
  • Piwa: 0
« Odpowiedź #311 dnia: Marzec 10, 2016, 13:12:31 »
Pamiętam, że było to dość bezpośrednio powiedziane, że zamki będą po prostu budowane "w" wioskach.
Ma to dość sporo sensu, by pan budował swoją siedzibę jak np. zamek lub dworek w pobliżu swoich włości by je chronić i mieć łatwiej nimi zarządzać.
Czyli będzie zasada, że jak straci się główne miasto to się straci jednocześnie wioski z zamkami? Czy na stronę wroga nie przejdą tylko te wioski, w których są zamki i je trzeba osobno podbić?

Offline Askorti

• Wagant
  • *
  • Piwa: 48
« Odpowiedź #312 dnia: Marzec 10, 2016, 14:13:54 »
Czyli będzie zasada, że jak straci się główne miasto to się straci jednocześnie wioski z zamkami? Czy na stronę wroga nie przejdą tylko te wioski, w których są zamki i je trzeba osobno podbić?
Na ten temat nic nie było mówione. Możliwe, że wioski już nie podlegają pod miasta.

Offline Zahari

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 77
« Odpowiedź #313 dnia: Marzec 10, 2016, 15:03:19 »
Mhm. Jest 8.

Offline Murzyn Waleczny

• Kmieć
  • *
  • Piwa: 25
  • Taki swój swojski Murzyn.
« Odpowiedź #314 dnia: Marzec 10, 2016, 17:20:02 »
Zrobiłem mały risercz w tej sprawie.

(click to show/hide)
↑ Na tym kadrze z Gamescoma widać, że w zamku jest dość spory garnizon, więc na pewno w takim układzie "standardowe" zamki nie wrócą. A zdobycie zamku automatycznie oznacza, że dostajemy wioskę. Mimo tego, są wsie, które nie posiadają zamków.

(click to show/hide)

Przyglądając się dokładniej obrotem spraw z tej animacji [https://www.youtube.com/watch?v=8Zc_ijnscJk] przedstawiającej 2 lata w 17 sekund, zauważyłem w tle bezbronną wioskę Maratheę i pobliskie miasto Epicroteę. Gdy spowolniłem, okazało się, że gdy Sturgia zajęła miasto, to wioska w następnej klatce automatycznie przeszła do nich.
Na razie tyle wiem, zobaczymy jak to zadziała w praktyce na podstawie kolejnych materiałów, bo nawet nie wiemy czy takie zamki w ogóle będzie można budować.

Ciekaw jestem jeszcze, jak to będą wyglądać takie zamki, czy będzie można do nich wejść z wioski i jak będą wyglądały ich oblężenia. Czy to będzie na jednej scenie z wioską, czy na osobnych? Mam nadzieję, że twórcy nam wkrótce opowiedzą o oblężeniach, bo o nich nie było wiele powiedziane.
  Szlachta murzyńska