Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Prosimy o wypełnienie ankiety

29.01.2018 | Dodał: Dyktator

Wypełnienie ankiety zajmie zaledwie parę minut, a nam to bardzo pomoże :) więcej

Bannerlord:Wywiad z Steve'm Negusem, projektantem wydarzeń oraz pisarzem w M&B

19.01.2018 | Dodał: Hubtus

Wtajcie Tawernowicze! Wczoraj ukazał się kolejny Dev Blog, w którym wywiadu udzielił Steve Negus(pisarz oraz projketant) z ekipy Taleworlds. (...) więcej

[Bannerlord] Pierwszy blog dewelopera w 2018. roku!

11.01.2018 | Dodał: Eltarek

Jakiś czas temu przestaliśmy wrzucać na stronę główną cotygodniowe newsy o nowych blogach. Powód jest prosty, owe blogi od (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Dyskusja: najświeższe informacje o Bannerlord  (Przeczytany 158827 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Eltarek

• Moderator
  • Bibosz
  • *
  • Piwa: 154
  • Steam ID: Mój status Steam
Odp: Najświeższe informacje o Bannerlord
« Odpowiedź #285 dnia: Marzec 06, 2016, 19:27:06 »
Na zakończenie dzisiejszego jakże pięknego dnia zwracam uwagę na fakt że Bannerlord ma 9.6/10 na stronie gry-online.pl, to całkiem sporo.

Dużo jeszcze nowości przed nami, ogromna część gry pozostaje tajemnicą.
Nie pozostaje nam nic innego jak czekać do sierpnia na targi gamescom, chyba że po drodze puszczą jakiś wpis do swojego developerskiego bloga gdzie wrzucą może ze 3 ssy, 20-sekundowy film i trochę tekstu.

Że tak zapytam bo długo nie interesowałem się tym tematem, wiemy już coś o dacie premiery (oprócz tego że pod koniec 2016) albo cenie?
"To nie jest karuzela śmiechu, lecz pociąg jadący w jedną stronę" - Jarl o dziale Klany

Offline TwarógSzatana

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 2
« Odpowiedź #286 dnia: Marzec 06, 2016, 19:34:48 »
@vtz A to świetna sprawa jak będą pory roku!

A kto pisał, że nie podoba mu się walka? :P
Niektórzy napisali tylko, że można trochę poprawić animacje, aby nie wyglądały tak drętwo.

ale drewno to jest właśnie to coś unikatowego, zobacz gothica 1 i 2 a potem 3, bo właśnie ludzie narzekali na animacje walki :) To co jest mi wystarcza ale ta, pewnie modderzy bardziej upłynnią te animacje.

Na zakończenie dzisiejszego jakże pięknego dnia zwracam uwagę na fakt że Bannerlord ma 9.6/10 na stronie gry-online.pl, to całkiem sporo.

Dużo jeszcze nowości przed nami, ogromna część gry pozostaje tajemnicą.
Nie pozostaje nam nic innego jak czekać do sierpnia na targi gamescom, chyba że po drodze puszczą jakiś wpis do swojego developerskiego bloga gdzie wrzucą może ze 3 ssy, 20-sekundowy film i trochę tekstu.

Że tak zapytam bo długo nie interesowałem się tym tematem, wiemy już coś o dacie premiery (oprócz tego że pod koniec 2016) albo cenie?

Dziwiłem to się wczoraj. Dziś mnie rozwaliło na atomy. Za 200 kupie jak dadzą choć jestem przeciwnikiem tych idiotycznych absurdalnych cen gier na PC. 2016 napewno. Multi nie pokazali raczej będą chcieli wydać grę od razu z multi choć nie pogniewam się na wersje bez multi wypuszczoną wcześniej. Nie ma co gdybać tylko czekać do sierpnia, a gra wygląda bardzo stabilnie.

Chce już zrobić swój topór jednoręczny i długą na 200 włócznie.. A tu daty premiery nawet nie ma. Skoro pokazali kawał dobrej gry to ja obstawiam lato.

Offline Murzyn Waleczny

• Kmieć
  • *
  • Piwa: 25
  • Taki swój swojski Murzyn.
« Odpowiedź #287 dnia: Marzec 06, 2016, 19:55:10 »

Chciałbym dodać, że TaleWorlds to zauważyło i dziękowało polskiej społeczności za wkład.
(click to show/hide)

Wiele osób marudzi także, że nie ma odpowiednika Rodoków, jest Vlandia, którą uważa się za poprzedniczkę Swadii. Nie wiem, czy pamiętacie ale w Warbandzie coś tam było wspomniane, że kiedyś nie było Królestwa Rhodoków, dopiero niedawno uzyskali niepodległość od Swadii. Czyli twórcy o tym pamiętali i oznacza to, że Vlandia nie jest jakąś dokładną poprzedniczką Swadii, tylko rozpadła się na dwa rywalizujące ze sobą królestwa.
  Szlachta murzyńska

Offline Prußak

• Sołtys
  • *
  • Piwa: 239
  • Ten, który mówi sam sobie dobranoc, dobranoc
« Odpowiedź #288 dnia: Marzec 06, 2016, 20:34:28 »
Przecież Lust nawet mówił na początku streama, że Vlandianie to Swadia + Rhodocy. https://www.youtube.com/watch?v=Qe6g0_HRexw - 3h 08 min 30 sec
Hah jesteśmy chyba jedynym klanem  który  grał z nimi spara  w którym nie było  Wulgaryzmu i kutni Ale za to mecz nie był  fair-play prośby  o  zablokowanie kamery obserwatora nic nie dawały  chociaż  na serwerze był admin...

Offline vtz

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 64
« Odpowiedź #289 dnia: Marzec 06, 2016, 21:21:06 »
Najbardziej brakującą i nieposiadającą odpowiednika frakcją są Vaegirowie.
Bo Battanianie i Sturgianie są do nich najbliżej, ale wciąż daleko.

Offline Murzyn Waleczny

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #290 dnia: Marzec 06, 2016, 21:35:36 »
Najbardziej brakującą i nieposiadającą odpowiednika frakcją są Vaegirowie.
Bo Battanianie i Sturgianie są do nich najbliżej, ale wciąż daleko.

Myślę, że nie będzie to strata bardzo odczuwalna, skoro mamy tyle nowych i różnorodnych królestw. Być może Północne Cesarstwo będzie odpowiednikiem Rusinów, nie wiem, ale tak może się okazać. Zobaczymy, kiedy gra wpadnie w nasze ręce.
  Szlachta murzyńska

Offline Movart

• Administrator
  • Gawędziarz
  • Piwa: 132
Odp: Odp: Mount&Blade Bannerlord Podsumowanie informacji
« Odpowiedź #291 dnia: Marzec 06, 2016, 23:08:28 »
Wiadomości z The PC Gamer Weekender

Skrót najważniejszych informacji:
  • Zaawansowany edytor postaci - zaprezentowano m.in. postacie Einsteina i Putina jako pokaz możliwości edytora.
  • System walki pozostaje bez zmian, jedyne zauważalne na ten moment usprawnienia to płynniejsze animacje.
  • Bardziej zaawansowany system fizyczny - postacie reagują w bardziej odpowiedni sposób na otrzymywane obrażenia.
  • Czytelniejszy ekran statystyk bitwy (kto zginął, jaka jednostka zabiła najwięcej przeciwników itd.).
  • Na ekranie miasta widoczne są portrety postaci, które aktualnie stacjonują w danym mieście.
  • Kompani mogą poruszać się razem z nami w mieście.
  • W systemie tworzenia uzbrojenia - gdy zwiększamy rozmiar danej broni, jej statystyki pozostają bez zmian (czyt. nie zwiększa się waga itp.). Samych części jest dosyć sporo.
  • Podczas bitwy jednostki są bardziej zorganizowane. Na samym starcie nie jest to już niezorganizowana gromada wojaków, lecz zgrabnie poustawiane wojsko. Gdy wydajemy rozkaz przemieszczenia się widać, że jednostki starają się przestrzegać danej formacji.
Materiał video:

Post będzie aktualizowany.
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2016, 12:02:37 wysłana przez Movart »

Offline Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 317
« Odpowiedź #292 dnia: Marzec 08, 2016, 13:41:00 »

Offline Prußak

• Sołtys
  • *
  • Piwa: 239
  • Ten, który mówi sam sobie dobranoc, dobranoc
« Odpowiedź #293 dnia: Marzec 08, 2016, 16:18:03 »
Nikt nie zaprzecza jak narazie, według mnie jest jeszcze trochę ponad pół roku do poprawy, Taleworlds nie spieszy się by wydać jakieś zabugowane gówno (bugi będą no ale bądź co bądź to nie jest Ubi czy też EA by tylko zrobić skok na kase bo muszą wydać tasiemca), więc bardzo to wszystko jest realne. MGS V wyszedł w podobnym czasie, jest FIFA czy PES jak co roku i zaliczają w tym samym czasie dobre wyniki sprzedaży, więc również by to pasowało.
Hah jesteśmy chyba jedynym klanem  który  grał z nimi spara  w którym nie było  Wulgaryzmu i kutni Ale za to mecz nie był  fair-play prośby  o  zablokowanie kamery obserwatora nic nie dawały  chociaż  na serwerze był admin...

Offline Askorti

• Wagant
  • *
  • Piwa: 47
« Odpowiedź #294 dnia: Marzec 09, 2016, 11:01:08 »
https://www.youtube.com/watch?v=3P8AYtiaaFE

Stuff z Livestreama w skróconej, skondensowanej formie.

Offline ManGo

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 44
  • Semper fidelis
« Odpowiedź #295 dnia: Marzec 09, 2016, 12:16:07 »
Nie wiem czy to już się pojawiło, ale wrzucę kilka filmów z soboty

Offline Murzyn Waleczny

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #296 dnia: Marzec 09, 2016, 14:47:16 »
Zauważyliście może, że nie ma na mapie ani jednego zamku? Są jedynie miasta, wsie oraz jaskinie tudzież kryjówki. Nie wiem, czy twórcy przygotowują jakieś nowe rozwiązanie lub zamki zrobią później, ale na filmie z dwunastego wpisu na blogu o mapie widzieliśmy coś (zdjęcie poniżej), co przypomina fotecę przy wiosce i sporadyczne oblężenia. Najprawdopodobniej zamki będą połączone z wioskami. Może być także tak, że jeden zamek w wiosce chroni kilka innych. Co o tym myślicie?

« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2016, 23:18:19 wysłana przez Murzyn Waleczny »
  Szlachta murzyńska

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 514
  • Let me take you to the movie
« Odpowiedź #297 dnia: Marzec 09, 2016, 14:52:06 »
A może to po prostu taki zmieniony model zamku. Pokazuje, że oprócz fortecy było jakieś zaplecze z chat ;) Jedno jest pewne to trafna uwaga. A ten model jest po prostu mało czytelny. Jednak stawiałbym na fortecę bo jak można oblegać wioskę? Niby może dodali opcję fortyfikowania wiosek jednak z dwojga gdybym miał wybierać między nazwaniem tego wioską a zamkiem.. Postawiłbym na to, że to bardziej zamek. Chociaż kto wie może to coś pośredniego? Jednak jaki miało by to sens. Heh. Ciekawe.

Offline Murzyn Waleczny

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #298 dnia: Marzec 09, 2016, 14:55:53 »
Aha, wygrzebałem jeszcze te zdanie z wpisu na blogu:
(...) different production facilities constructed in the village, or additions of buildings like castles.

Wygląda na to, że faktycznie będą zamki w wioskach. Może będzie jeszcze możliwość ich budowania?
  Szlachta murzyńska

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 514
  • Let me take you to the movie
« Odpowiedź #299 dnia: Marzec 09, 2016, 15:01:24 »
Hmm.. spójrzmy jednak na to z innej strony.

Mamy domki i wieże (forcik?) otoczone to wszystko zasiekami. Te zasieki i palisady skierowane w stronę tego forciku to rozumiem, zasieki oblegających i symbolizuje to obleżenie. W takim razie ten forcik-wieża to by musiałby być dodatkowy budynek, który chroni przed plądrowaniem i wymagane jest oblężenie. Miało by to sens.