Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Finały plebiscytów 2017!

07.12.2017 | Dodał: Dyktator

Do 17 grudnia trwają finały ostatniej fazy tegorocznych plebiscytów. więcej

Bannerlord:Wywiad z Koray Kıyakoğlu, inżynierem oprogramowania

07.12.2017 | Dodał: Hubtus

Tym razem w dzisiejszym Dev Blogu głównym gościem Q&A jest inżynier oprogramowania Koray Kıyakoğlu. Opowiada nam ona o swojej pracy w (...) więcej

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Dyskusja: najświeższe informacje o Bannerlord  (Przeczytany 142388 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mogart

• Kmieć
  • *
  • Piwa: 4
Odp: Najświeższe informacje o Bannerlord
« Odpowiedź #780 dnia: Czerwiec 15, 2017, 11:01:40 »
Tu się zgadzam, skok milowy to to nie jest, nadal jednak mam pozytywne zdanie o Bannerlordzie i będę na niego czekał.
(click to show/hide)
Ja podziękuję za wizualną niesamowitość Andromedy, wolę już to jak obecnie BL wygląda :D

IvE ma rację co do koni na MP swoją drogą. Mam nadzieję, że zmieni się to do premiery trochę.

Łoj, umknął mi wczoraj ten post - siedem godzin wgapiania się w ekran w robocie i wzrok troche nie teges ;)

Generalnie, ME:A nie ma brzydkiej grafiki, tym bardziej biorąc pod uwagę, że twórcy przesiedli się na kompletnie nowy silnik (chociaż Redom w przypadku Wieśka poszło to trochę lepiej). Co do urody panny Ryder - Rock miał ciekawy pomysł, dlaczego buzie damskie w nowym ME wyglądają tak a nie inaczej. Kto wie - może nawet trafił :D

Przepraszam wszystkich za OT

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 687
  • Naklejki: : 0/7
« Odpowiedź #781 dnia: Czerwiec 15, 2017, 17:37:51 »
Zespół tvgry.pl ograł demo Bannerlorda na E3 i nagrał o tym film: https://www.youtube.com/watch?v=gUW_BNbG7pk

"Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie."

soner:wszystkie wypowiedzi na sb sa drukowane i wysylane do rodzicow autorow
sir Luca:moje też?
Alkhadias:Twoje są wysyłane na policję.
soner:razem z probka kalu i moczu

Offline Bojar

• Bywalec
  • *
  • Piwa: 227
  • #BojarMusiPrzeprosić
« Odpowiedź #782 dnia: Czerwiec 15, 2017, 17:51:14 »
No i pięknie :D

Ale z tą innowacją na temat opuszczania lancy to odjechał nieźle xDDDDD
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2017, 17:55:22 wysłana przez Bojar »

Offline Askorti

• Wagant
  • *
  • Piwa: 47
« Odpowiedź #783 dnia: Czerwiec 15, 2017, 18:01:32 »
No i pięknie :D

Ale z tą innowacją na temat opuszczania lancy to odjechał nieźle xDDDDD

Najpierw jak słuchałem to gość brzmiał jakby nawet wiedział o czym mówił, jakby sporo przegrał w M&B. Ale jak usłyszałem to o lancy to mnie trochę zatkało. xD

Offline mogart

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #784 dnia: Czerwiec 15, 2017, 19:54:28 »
Czyyyyyyli... Na Bannerlorda poczekamy jeszcze dłuuugo. Jeśli nie jest jeszcze zrobione kampanijne AI, a mamy tylko nowy system walki, zajmie to pewnie rok (jestem niepoprawnym optymistą :P). Zachwyt nad opuszczaną lancą... Nie no spoko, może szanowny redaktor nie grał konnym lansjerem w Warbandzie :D.

Jedyny duży plus jaki wynika dla mnie z tej relacji - więcej czasu na wymianę sprzętu :D. Mam "ogólnowojskowego" laptopa, na którym WB mi chodzi bez większych problemów, ale Bannerlord by go zamordował.

Offline Mat Berserker

• Żonglujący Pepeszami
  • Moderator Globalny
  • Najemnik
  • **
  • Piwa: 84
« Odpowiedź #785 dnia: Czerwiec 15, 2017, 20:10:54 »
W tych filmikach najbardziej graficznie zachwyciło mnie wprowadzenie fizycznie animowanych elementów na zbrojach, mówię tutaj o dekoracji na khergidzkim hełmie i tych podskakujących naramiennikach. Jest to nieosiągalne przy użyciu samego systemu kości z poprzedniej części i nie sądzę żeby dało radę tak ładnie zaemulować to przy użyciu animacji verteksowych, więc jedyną możliwością jest podpięcie silnika fizyki do wybranych elementów fizycznych. A wprowadzenie tego otwiera dużo nowych możliwości dla modderów, szczególnie tych lubujących się w bardziej niestandardowych tematykach. Z chęcią zobaczyłbym beholdera, anioła i parę innych stworzeń z CoMMa z takimi animowanymi elementami.

Offline Kradus

• Anty Swadia od 0.808
  • Moderator Globalny
  • Najemnik
  • **
  • Piwa: 217
  • Stanisław Cat Mackiewicz
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #786 dnia: Czerwiec 15, 2017, 20:26:41 »
W tych filmikach najbardziej graficznie zachwyciło mnie wprowadzenie fizycznie animowanych elementów na zbrojach, mówię tutaj o dekoracji na khergidzkim hełmie i tych podskakujących naramiennikach. Jest to nieosiągalne przy użyciu samego systemu kości z poprzedniej części i nie sądzę żeby dało radę tak ładnie zaemulować to przy użyciu animacji verteksowych, więc jedyną możliwością jest podpięcie silnika fizyki do wybranych elementów fizycznych. A wprowadzenie tego otwiera dużo nowych możliwości dla modderów, szczególnie tych lubujących się w bardziej niestandardowych tematykach. Z chęcią zobaczyłbym beholdera, anioła i parę innych stworzeń z CoMMa z takimi animowanymi elementami.

Jeszcze się okaże, że Bannerlord będzie lepszy do grania w czołgi niż WOT - bo tam możliwość poruszania się poszczególnych elementów czołgów (w tym odpadania), w trakcie jazdy, hamowań itp (po prostu fizyka), jest zapowiadana od dobrych kilku lat :D

Offline adriankowaty

• Rybałt
  • *
  • Piwa: 42
« Odpowiedź #787 dnia: Czerwiec 15, 2017, 20:46:38 »
Jeszcze się okaże, że Bannerlord będzie lepszy do grania w czołgi niż WOT - bo tam możliwość poruszania się poszczególnych elementów czołgów (w tym odpadania), w trakcie jazdy, hamowań itp (po prostu fizyka), jest zapowiadana od dobrych kilku lat :D
Zdecydowanie wolę rozgrywkę jako gubernator jakiegoś miasta i oficer oddziału piechoty niż zabawę w rozjeżdżanie AI.

Offline mogart

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #788 dnia: Czerwiec 15, 2017, 20:54:48 »
Przepraszam za bycie "Kapitanem Oczywistym", ale z filmami/demo pokazywanymi na E3 jest trochę jak ze ślubem - idziesz do niego w najlepszym garniturze wieziony limuzyną, nawet jeśli codziennie nosisz złachany dres i jeździsz zdezelowaną Ukrainą. Ładnie wygląda poruszająca się kita przy hełmie, ale z zachwytami poczekałbym na efekt finalny. Zresztą mnie jako gracza sp i konsumenta, a nie twórcy modów, bardziej interesuje dobre Ai - zarówno bitewne jak i kampanijne, a tego drugiego najwyraźniej jeszcze nie ma lub jest w bardzo wczesnym stadium. Ciekawszym, dla mnie osobiście, "ficzerem" jest nowy system dowodzenia w bitwie. Jeśli będzie działał tak, jak został przedstawiony w komentarzu, to wreszcie sojusznicy przestaną być tylko przynętą/mięsem armatnim mającym osłabić przeciwnika, a bitwy staną się ciekawsze i bardziej wymagające taktycznie. Bardziej złożone formacje - sam nie wiem. Wszystko zależy od tempa bitwy. W niektórych modach do WB też jest dużo opcji dla formacji, ale poza Gekokujo przeciwnik zwykle gna jazdą na złamanie karku i nie bardzo jest czas na wydanie bardziej złożonych komend od "trzymaj pozycję", "atak" czy "za mną". Do tego silnik ogranicza ilość wojska na polu, więc ciężko ustawiać cokolwiek bardziej skomplikowanego, jeśli brak na to ludzi :D. Choć wygląda, że Bannerlord przynajmniej na tę drugą przypadłość cierpiał nie będzie.

Offline Zahari

• Bibosz
  • *
  • Piwa: 47
« Odpowiedź #789 dnia: Czerwiec 15, 2017, 21:03:08 »
Mapka kampanii była pokazana dawno temu + w jednym z wywiadów TW mówi, że "We are doing final touches", dlatego sądzę, iż poprostu tego nie pokazali. Zostawili to sobie na gamescom IMO

Offline mogart

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #790 dnia: Czerwiec 15, 2017, 21:32:09 »
Mapka kampanii była pokazana dawno temu + w jednym z wywiadów TW mówi, że "We are doing final touches", dlatego sądzę, iż poprostu tego nie pokazali. Zostawili to sobie na gamescom IMO

Ale czy to była goła mapa, czy coś się na niej działo? Ponieważ komentator tvgry stwierdził coś takiego, że Taleworlds pokazują bitwy, bo nie mogą pokazać filmu z lordami i armiami biegającymi po mapie i tym co na tej mapie zwykli lordowie i armie robić, gdyż nic jeszcze w tej materii do pokazania nie mają.

Niech będzie, że się czepiam ;)

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 687
  • Naklejki: : 0/7
« Odpowiedź #791 dnia: Czerwiec 15, 2017, 21:43:55 »
Ale czy to była goła mapa, czy coś się na niej działo? Ponieważ komentator tvgry stwierdził coś takiego, że Taleworlds pokazują bitwy, bo nie mogą pokazać filmu z lordami i armiami biegającymi po mapie i tym co na tej mapie zwykli lordowie i armie robić, gdyż nic jeszcze w tej materii do pokazania nie mają.

Niech będzie, że się czepiam ;)

Hm? Powiedział tylko, że nie byli gotowi na pokazanie reszty, co nie znaczy, że nic nie mają. Zresztą, cokolwiek by nie mieli, to skąd taki redaktor może wiedzieć, co ma przygotowanie studio developerskie spośród materiałów niepublikowanych?
"Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie."

soner:wszystkie wypowiedzi na sb sa drukowane i wysylane do rodzicow autorow
sir Luca:moje też?
Alkhadias:Twoje są wysyłane na policję.
soner:razem z probka kalu i moczu

Offline mogart

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #792 dnia: Czerwiec 15, 2017, 21:53:35 »
Hm? Powiedział tylko, że nie byli gotowi na pokazanie reszty, co nie znaczy, że nic nie mają. Zresztą, cokolwiek by nie mieli, to skąd taki redaktor może wiedzieć, co ma przygotowanie studio developerskie spośród materiałów niepublikowanych?

Ok - może mocno nadinterpretuję. Ale E3 i inne imprezy tego typu, to miejsca gdzie developerzy pokazują najbardziej "oczoj...ne" kawałki swoich gier i opowiadają różne cuda-wianki o tym, co już w swoich produkcjach mają. Nawet jeśli prawda wygląda tak, że wszystko co mają to trzy promocyjne screeny i wyszczerzony opowiadacz bajek na targach. Stąd mój sceptycyzm co do aktualnego stanu kampanii w Bannerlordzie.

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • Piwa: 587
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #793 dnia: Czerwiec 15, 2017, 21:59:10 »
Przecież podróżowanie po mapie świata w BL razem z ruchem różnych drużyn sterowanych przez AI było w jednym ze starszych materiałów wideo, chyba jeszcze w 2015.

Offline mogart

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #794 dnia: Czerwiec 15, 2017, 22:10:02 »
Ok - przyznaję bez bicia - nie widziałem wszystkich materiałów dostępnych na temat Bannerlorda. Ale widziałem już też kilka gier, gdzie istniejące materiały w dużej mierze w trakcie produkcji szły do kosz i zaczynano od nowa, że przypomnę choćby cykl produkcji pierwszego Wiedźmina. Jeśli Taleworlds nie pokazali nic kampanijnego, to mogą w tej chwili nic takiego nie mieć w stanie "pokazywalnym". E3 to takie miejsce, gdzie pokazujesz wszystko co masz i nawet to czego nie masz, żeby zachęcić potencjalnych klientów. Nawet duzi gracze tak robią. Cholera - Sony pomalowało konsolę na złoto, żeby było co pokazać na konferencji.