Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Battania - omówienie frakcji (Dev Blog 19/10/17)

19.10.2017 | Dodał: Eltarek

Dziś, jak co tydzień, pojawił się kolejny blog dewelopera. Twórcy opowiadają nam o jednej z dostępnych w grze frakcji - Battanii, (...) więcej

Bannerlord:Wywiad z Fatma Nadide Öçba, artystką graficzną 2D/3D

12.10.2017 | Dodał: Hubtus

Tym razem w dzisiejszym Dev Blogu głównym gościem Q&A jest Aatystyka 2D/3D Fatma Nadide Öçba. Opowiada nam ona o (...) więcej

Bannerlord Singleplayer: punkty wpływu, armie (Dev Blog 05/10/17)

05.10.2017 | Dodał: Eltarek

Kilka chwil temu ukazał się dwudziesty szósty blog dewelopra, przerywający serię wywiadów w słabym stopniu nawiązujących do (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Dyskusja: najświeższe informacje o Bannerlord  (Przeczytany 132647 razy)

Opis tematu:

Offline Zahari

• Bibosz
  • *
  • Piwa: 46
Odp: Najświeższe informacje o Bannerlord
« Odpowiedź #765 dnia: Czerwiec 14, 2017, 13:02:20 »
Grafika nigdy nie stanowiła siły tej serii. Ma być grywalne + według mnie grafika całkiem ładnie się prezentuje. Ja rozczarowany nie jestem. Dostałem 2 filmiki, fajnie. Teraz tylko czekam na gamescom. Swoją drogą mam wrażenie, że ta prezentacja miała zainteresować ludzi, którzy mało/nic nie wiedzą o tytule. Zobaczą, zapamiętają bo sceny walk ładnie wyglądały i tyle.

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Senior
  • **
  • Piwa: 555
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #766 dnia: Czerwiec 14, 2017, 14:10:18 »
Po obejrzeniu obu wideo z dopiskiem E3 2017 w tytule, mogę podsumować to co widziałem tak: d... nie urywa.
Tu się zgadzam, skok milowy to to nie jest, nadal jednak mam pozytywne zdanie o Bannerlordzie i będę na niego czekał.

Ładniejsze tekstury i fizyka włosów na końskim zadzie... eee... hełm koczownika miałem oczywiście na myśli ;) - niby ładnie, ale siłą m&B nie są prześliczne wodotryski (na filmiku z kawalerzystą są za to krwiotryski;)) wizualne. I nie czarujmy się - stroną wizualną Bannerlord nie zbliży się do Skyrima, Wiedźmina czy ME: Andromeda, nie mówiąc o Unchartedach i innych "interaktywnych filmach" mających być grami.
(click to show/hide)
Ja podziękuję za wizualną niesamowitość Andromedy, wolę już to jak obecnie BL wygląda :D

IvE ma rację co do koni na MP swoją drogą. Mam nadzieję, że zmieni się to do premiery trochę.

Offline robert99111

• Pielgrzym
  • *
  • Piwa: 0
« Odpowiedź #767 dnia: Czerwiec 14, 2017, 18:15:20 »
Nie no super że porównuje cie  BL do andromedy gta czy innych  dużych produkcji .  No i jeszcze te 7 lat czekania .  A  zastanowił  się  ktoś  z was ile ludzi pracuje w TaleWorlds  nad tą  grą  a ile osób  pracowało przy GTA czy naszym wieśkiem?

Online Hubtus

• Moderator
  • Opój
  • *
  • Piwa: 120
« Odpowiedź #768 dnia: Czerwiec 14, 2017, 18:49:54 »
Nie no super że porównuje cie  BL do andromedy gta czy innych  dużych produkcji .  No i jeszcze te 7 lat czekania .  A  zastanowił  się  ktoś  z was ile ludzi pracuje w TaleWorlds  nad tą  grą  a ile osób  pracowało przy GTA czy naszym wieśkiem?
Tak, ja się zastanawiałem jakiś rok temu :P(patrz spoiler). Przy czym ekipa Taleworlds jest mało miarodajna, bo to jednak zdjęcie sprzed pięciu lat. Rzeczywistą ilość osób, która pracowała nad grą zapewne poznamy w creditsach jak wyjdzie BL.
(click to show/hide)

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 456
  • Let me take you to the movie
« Odpowiedź #769 dnia: Czerwiec 14, 2017, 19:17:27 »
Przepraszam bardzo ale czego Wy dodatkowo oczekujecie od tej gry? Co Wam ma dupę urywać? Przypomnę wszystkim tu obecnym, że ta gra to mimo całej nienawiści i nerwów na nią - to niesamowity fenomen. Grube setki a nawet tysiące w tej grze się spędziło. Przeciętny "zjadacz" chleba na tym forum ma przynajmniej te tysiąc godzin. Pokażcie mi inną grę, która nie jest typowym mmo grą typu moba lub wielką marką typu CS, która może zbliżyć się do takiego wyniku. Nawet największy hitowy rpg ostatnich lat Skyrim, który jest w bilbiotece większości graczy średnio został ograny max 100-150h. Co jest niczym do WB. Ta gra zawsze w założeniach przyciągała graczy w ten sposób, że była to fajna nawalanka oraz była wolność latania po mapie i możliwość rozwoju swojej postaci, uzbrojenia towarzyszy i zdobycie ziem. Wszystko to otrzymujemy nie naruszone co jest wielkim i gigantycznym plusem. Mamy mapę, walka na singlu na pewno będzie satysfakcjonująca co widać już po dostępnych materiałach. Nie zawalili tego i mogą teraz tylko wszystko zrobić to lepiej niż w Warbandzie dodać smaczki fabularne jak w Viking Conquescie (niedoceniony bo zbugowany na starcie) lub ciekawsze questy poboczne. To było wielką bolączką WB i można to zrobić tylko lepiej a jak będzie na tym samym poziomie (chociaż naprawdę marniej to się chyba nie da zrobić) to też będzie dobrze.

Teraz tak co do obaw.

-Nie wiemy co zrobią w stronę moderów. Mają dodać bardzo duże wsparcie. I ponoć to dla nich priorytet. A więc kolejny plus, wręcz kluczowy. Zważając na to, że wszystkie dodatki w tym najbardziej popularny i udany czyli NW (tak, tak ja to piszę) powstały na kanwie modów i z udziałem samych moderów. Jak wiadomo ta seria na modach stoi. Jeśli dotrzymają słowa to będzie naprawdę wyśmienicie i na pewno przyciągnie jeszcze więcej ludzi. W tej chwili jednak nie ma ich co chwalić za coś do czego nie mamy pewności.
-O single jestem spokojny założenia pozostały te same, mogą tylko to ulepszyć na plus. Obawy mam co do multi i jego grywalności z powodu aktualnego zachowania konnicy (opisałem to szerzej w poprzednim poście) Jeśli jednak wsparcie będzie dla modów może to się samo rozwiążę. I gracze "pro" po prostu stworzą porządny moduł do gry konkurencyjnej. 

No i to w sumie tyle. Zachowali mistrzowską konwencję. Tak, tak trzeba to przyznać my w to gramy tysiące godzin i narzekamy a jednak przykuło nas to na te tysiące godzin. Czyli się sprawdziło i trzeba się w piersi uderzyć. Będzie dobrze a może być tylko lepiej.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2017, 19:28:39 wysłana przez ^IvE »

Offline mogart

• Kmieć
  • *
  • Piwa: 3
« Odpowiedź #770 dnia: Czerwiec 14, 2017, 19:41:20 »
Chyba zostałem nie do końca dobrze zrozumiany.
1. Absolutnie nie przeszkadza mi grafika M&B - m&b, Warband i reszta gier z taj serii są piekielnie grywalne i mają niesamowitą społeczność moderów i graczy skupioną wokół nich. i to jest ich siła.
2. BL nie jest aż tak niszową produkcją, żeby nie można jej był porównywać z dużymi produkcjami. A duże rpg z segmentu AAA i ich grafiki nie podawałem jako przykładu tego, czego oczekuję o BL. Nie wyjaśniłem, że przy formule jaką mają gry z cyklu m&b nie jest mozliwe pogodzenie wodotrysków graficznych z tym co jest siłą gier taleworlds - światem wielokrotnie większym od tych z tytułów Bethesdy czy Redów, z elementami rpg, sima, strategii i Bóg wie jeszcze czego wiecej.
3. Ale... Moim zdaniem, to co widzieliśmy na obó nowych filmach nie urywa tyłka w kontekście wymagań BL, jakie można znaleźć choćby na grach online. Co w tym wyładnionym Warbandzie wymaga bodaj 6 giga ramu, 2 gigowej karty i 40 giga miejsca na twardzielu w kontekście tego co zobaczyliśmy?

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #771 dnia: Czerwiec 14, 2017, 19:48:31 »
Nie zostały nigdzie podane żadne oficjalne wymagania. Gry-Online wypisuje i zawsze wypisywało brednie i wprowadzało błąd odnośnie gier, które mają dopiero wyjść. Wszystko przez te ich bibliotekę. Zawsze podają wymyślone wymagania i daty premier z powietrza. A więc powoływanie się na Gry-Online to Drogi kolego strzał w kolano.  Oczywiście szanuje ten portal ale pod tym względem to sieją straszny ferment.

Offline NATjonal

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #772 dnia: Czerwiec 14, 2017, 19:51:05 »
Czy można nagrać rozgrywkę (i ją opublikować), którą się poczyniło grając w bete na E3? Teoretycznie można grać w bete bannerlorda od 12 czerwca, jednak nie pojawiają się żadne filmy na Youtube.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2017, 20:04:20 wysłana przez NATjonal »

Offline mogart

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #773 dnia: Czerwiec 14, 2017, 20:14:43 »
^IvE
Ok - mój błąd z tym powoływaniem się na wymagania na go.

BL mignal mi dziś chyba też, na jednym z filmów na kanale JaRocka gdzie panowie komentowali E3 - bodaj w kontekście problemów z optymalizacją, mogłem jednak coś pomylić - zbierałem się wtedy do roboty i na ekran kompa patrzyłem jednym okiem.

Co do moich oczekiwań do BL - od strony graficznej w zupełności wystarczyłby mi Warband "wyładniony" do tego, co można zobaczyć w VC. Chciałbym raczej silnik który uciągnie większe bitwy, brak kretyńskich lanc/włóczni  na plecach (ale to akurat kosmetyka), przydatne skrypty w stylu naprawiania broni, możliwośc budowy własnego grodu - coś pomiedzy VC a modem 1257 i wsparcie ułatwiające konwersję modów z WB. i to by mnie w zupełności usatysfakcjonowało na dłuuuuugie zimowe wieczory :-)

Online Hubtus

• Moderator
  • Opój
  • *
  • Piwa: 120
« Odpowiedź #774 dnia: Czerwiec 14, 2017, 20:31:15 »
Nie zostały nigdzie podane żadne oficjalne wymagania.Gry-Online wypisuje i zawsze wypisywało brednie i wprowadzało błąd odnośnie gier, które mają dopiero wyjść. Wszystko przez te ich bibliotekę. Zawsze podają wymyślone wymagania i daty premier z powietrza. A więc powoływanie się na Gry-Online to Drogi kolego strzał w kolano.  Oczywiście szanuje ten portal ale pod tym względem to sieją straszny ferment.
Polecam przewinąć na dół strony:
http://store.steampowered.com/app/261550/Mount__Blade_II_Bannerlord/
Grube setki a nawet tysiące w tej grze się spędziło. Przeciętny "zjadacz" chleba na tym forum ma przynajmniej te tysiąc godzin. Pokażcie mi inną grę, która nie jest typowym mmo grą typu moba lub wielką marką typu CS, która może zbliżyć się do takiego wyniku. Nawet największy hitowy rpg ostatnich lat Skyrim, który jest w bilbiotece większości graczy średnio został ograny max 100-150h. Co jest niczym do WB.
No niestety ^IvE, ale muszę ciebie wybudzić z tego pięknego snu. Skyrim ma minimalnie lepsze średnie statystyki od M&B.

Źródło: https://steamspy.com/ateamspy.com/app/48700https://steamspy.com/app/48700.

Offline Bojar

• Bywalec
  • *
  • Piwa: 219
  • #BojarMusiPrzeprosić
« Odpowiedź #775 dnia: Czerwiec 14, 2017, 21:00:48 »
A ja liczę na to, że piechota jak zawsze będzie mięsem armatnim do trzymania flag :D
Strzelcy>Konni>Piechota :D

A tak szczerze to liczę na to, że HP koni oraz ich wytrzymałość będą trochę inne niż w WB. No np nieopancerzony koń galopujący jak jednorożec z oszczepem w głowie to trochę mehh sprawa... Ale podoba mi się to, że to stunowanie przez konnych wygląda fajniej i realistyczniej.

Offline Askorti

• Wagant
  • *
  • Piwa: 46
« Odpowiedź #776 dnia: Czerwiec 14, 2017, 23:08:46 »
Przepraszam bardzo ale czego Wy dodatkowo oczekujecie od tej gry? Co Wam ma dupę urywać? Przypomnę wszystkim tu obecnym, że ta gra to mimo całej nienawiści i nerwów na nią - to niesamowity fenomen. Grube setki a nawet tysiące w tej grze się spędziło. Przeciętny "zjadacz" chleba na tym forum ma przynajmniej te tysiąc godzin. Pokażcie mi inną grę, która nie jest typowym mmo grą typu moba lub wielką marką typu CS, która może zbliżyć się do takiego wyniku. Nawet największy hitowy rpg ostatnich lat Skyrim, który jest w bilbiotece większości graczy średnio został ograny max 100-150h. Co jest niczym do WB. Ta gra zawsze w założeniach przyciągała graczy w ten sposób, że była to fajna nawalanka oraz była wolność latania po mapie i możliwość rozwoju swojej postaci, uzbrojenia towarzyszy i zdobycie ziem. Wszystko to otrzymujemy nie naruszone co jest wielkim i gigantycznym plusem. Mamy mapę, walka na singlu na pewno będzie satysfakcjonująca co widać już po dostępnych materiałach. Nie zawalili tego i mogą teraz tylko wszystko zrobić to lepiej niż w Warbandzie dodać smaczki fabularne jak w Viking Conquescie (niedoceniony bo zbugowany na starcie) lub ciekawsze questy poboczne. To było wielką bolączką WB i można to zrobić tylko lepiej a jak będzie na tym samym poziomie (chociaż naprawdę marniej to się chyba nie da zrobić) to też będzie dobrze.

Warband nie jest tak ograny bo jest obiektywnie dobry, tylko dlatego, że jest unikalny. Drugiej gry o takich mechanikach po prostu nie znajdziesz. Jeśli tak się składa, że lubisz Warbanda to masz pecha, bo albo grasz w niego i mody do niego, albo w nic. Bo podobnej gry nie znajdziesz. Chyba, że chcesz grać w jakiś szajs typu Chivalry czy War of The Roses, które były miernymi podróbkami.
To jest trochę jak z Dark Souls. Jeśli jesteś hardcorowym masochistą, dla którego wyrywanie zębów i paznokci to szczyt przyjemności, to albo grasz w Soulsy, albo prosisz kolegę by kopnął Cię w jajca. Dobrej alternatywy generalnie brak. I tak też jest z Warbandem, jest unikalny i ma kompletny monopol na ten typ gameplayu.
Skyrima może Ci zastąpić cała rzesza gier, od innych TESów, przez nowsze Fallouty do innych mało oryginalnych RPGów. A chyba każdy przyzna, że generalnie Skyrim jest grą lepszej jakości. Czy jest ciekawszy to już osobna sprawa.

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 666
« Odpowiedź #777 dnia: Czerwiec 14, 2017, 23:18:58 »
No niestety ^IvE, ale muszę ciebie wybudzić z tego pięknego snu. Skyrim ma minimalnie lepsze średnie statystyki od M&B.

Źródło: https://steamspy.com/ateamspy.com/app/48700https://steamspy.com/app/48700.

Na tyle minimalne, że to raczej się wyrównuje co najmniej. Warband na pewno ma wiele tysięcy godzin poza Steam, do tego na samym Steam jest wiele fake kont, które mają zaniżoną liczbę godzin, bo służą tylko do pojedynczych akcji. Sam mam nawet takie i tam mam kilka godzin przegranych, bo szybko ten klucz na non-Steam aktywowałem.
"Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie."

soner:wszystkie wypowiedzi na sb sa drukowane i wysylane do rodzicow autorow
sir Luca:moje też?
Alkhadias:Twoje są wysyłane na policję.
soner:razem z probka kalu i moczu

Offline Veinrus

• Moderator Warband
  • Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 135
  • Od 4 listopada 2015 Obywatel Polshy
« Odpowiedź #778 dnia: Czerwiec 15, 2017, 02:07:01 »
Na tyle minimalne, że to raczej się wyrównuje co najmniej. Warband na pewno ma wiele tysięcy godzin poza Steam, do tego na samym Steam jest wiele fake kont, które mają zaniżoną liczbę godzin, bo służą tylko do pojedynczych akcji. Sam mam nawet takie i tam mam kilka godzin przegranych, bo szybko ten klucz na non-Steam aktywowałem.
Jezeli bedzie wysoka cena, to ten odestek kont proporcjonalnie sie zanizy, bo osoby nieletnie lub niepracujace, nie beda mogly sobie pozwilic na tak duza ilosc kluczy.

Pułk 4. Piechoty Xięstwa Warszawskiego for ever

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #779 dnia: Czerwiec 15, 2017, 08:41:56 »

Już zgłaszam do płokałatuły.