Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Konkurs wystartował!

10.05.2018 | Dodał: Hubtus

Drodzy Tawernowicze! więcej

[Konkurs] Odgadnij treść kolejnego bloga!

08.05.2018 | Dodał: Eltarek

Redakcja Tawerny przygotowała dla Was nowy konkurs, w którym Waszym zadaniem będzie odgadnięcie kategorii oraz treści blogów (...) więcej

Ruszają zapisy na mistrzostwa Polski NW

22.04.2018 | Dodał: Dyktator

Zapisy potrwają do 29 kwietnia, godziny 15:00 więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Pare pytań odnośnie Marszałka  (Przeczytany 996 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Macheton

• Tułacz
  • *
  • Piwa: 0
Pare pytań odnośnie Marszałka
« dnia: Maj 13, 2013, 12:26:39 »
Cześć Wam, mam parę pytań związanych z rolą Marszałka.

1. Jak mogę zakończyć wojnę? Spotkałem wrogiego króla, ale nie miałem możliwości z nim po negocjować. Możliwości dialogów sprowadzały się do ucieczki lub walki. Pojmałem tego samego króla i chciałem z nim porozmawiać gdyby u mnie w niewoli też nie miałem takiej możliwości. Z wrogimi lordami też nie mam żadnych możliwości negocjowania. Wojna trwa już ponad 50 dni i zdecydowanie wygrywam co widnieje w informacji dot. frakcji. Ponadto gdy pytam się moich wasali co się dzieje na wojnie, twierdzą że Król ma już dość i czeka na rozejm.

2. Gram Nordami i prowadze wojnę ze Swadią oraz z Veagierami. Skupiłem się na Swadii, której teren jest mocno przeze mnie okupowany. Problem polega na tym, że muszę walczyć sam. Cały czas wysyłam gońców, żeby poinformowali moich wasali o nowej kampani i nikt się nie zjawia. Jak jakimś cudem spotkam innego wasala w terenie to często ze mną pójdzie i posłucha się moich poleceń ,lecz gdy pójdę do jakiegoś zamku i wydam komuś rozkaz to zazwyczaj słyszę, że nie ma czasu. Z Nordami żyje bardzo dobrze i relacje z ich lordami mam na plusie, co mam zrobić by się mnie słuchali?

3. Jeszcze jedno. Zanim zostałem Marszałkiem król dał mi zamek i dwie wioski jako lenno. Po wojnie te miejsca zostały stracone, a po ponownym odzyskaniu podarowane komu innemu. Teraz podbiłem ponad połowę Swadii i nie mam żadnej posiadłości, a sam król nie chce mi żadnej dać. Renomy mam prawie 1000, a reputacje u króla na poziomie 33. Rozmawiałem z nim, ale On zawsze ma innego pretendenta do nowo zdobytych lenn, a mnie ofiarowuje 900 denrów... w jaki sposób moge zdobyć lenno?
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2013, 12:56:05 wysłana przez Macheton »

Offline thebadman

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 56
Odp: Pare pytań odnośnie Marszałka
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 13, 2013, 13:55:34 »
2 i 3 - Graj na diplomacy modzie, rozwiąże wiele bugów i usprawni działanie gry, AI.

1 - Jeżeli jesteś władcą to musisz otrzymać propozycję pokoju pocztą od wrogiego króla albo go spotkać w innych okolicznościach niż walka(Jeżeli ma przewagę i cię złapie w polu to nic z tego), musi być sfrustrowany/znużony wojną albo prowadzić więcej niż 3 wojny na raz.

Jeżeli jesteś wasalem to postaraj się aby straty wojenny były równe, optymalnie aby królowie uznali że "Wycierpieli zbyt wiele za zbyt mały zysk".

Jeżeli, któraś ze stron przegrywa to możesz spytać się sołtysa z jednego miast przegrywających o zadanie i otrzymać zadanie przekonania/pojmania 2 lordów uniemożliwiających pokój.

Offline Macheton

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 14, 2013, 10:56:04 »
Diplomacy mod rozwiązał wszystkie moje problemy, dzięki za pomoc :)

Offline Attylla

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 08, 2018, 13:38:41 »
a czy można zainstalować tego moda do warbanda nie tracąc zapisanej gry ?