Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Prosimy o wypełnienie ankiety

29.01.2018 | Dodał: Dyktator

Wypełnienie ankiety zajmie zaledwie parę minut, a nam to bardzo pomoże :) więcej

Bannerlord:Wywiad z Steve'm Negusem, projektantem wydarzeń oraz pisarzem w M&B

19.01.2018 | Dodał: Hubtus

Wtajcie Tawernowicze! Wczoraj ukazał się kolejny Dev Blog, w którym wywiadu udzielił Steve Negus(pisarz oraz projketant) z ekipy Taleworlds. (...) więcej

[Bannerlord] Pierwszy blog dewelopera w 2018. roku!

11.01.2018 | Dodał: Eltarek

Jakiś czas temu przestaliśmy wrzucać na stronę główną cotygodniowe newsy o nowych blogach. Powód jest prosty, owe blogi od (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Browary  (Przeczytany 7954 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Veinrus

• Gracz Roku NW
  • Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 159
  • Od 4 listopada 2015 Obywatel Polshy
Odp: Browary
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 24, 2017, 20:15:02 »
Obyscie nie zalowali. A potem bedziecie sie wykruszac, i znow robic roszady w moderacji, administracji, bo dezercja bezsilnosci, to norma.

P.S.:
[...] Generalnie to obaj, zarowno IvE, jak i Veinrusie, macie tą łatwość w wydawaniu swoich osądów o tej sytuacji, że patrzycie na to przez swoje pryzmaty. [...]
Odrazu trzeba bylo napisac, ze wypowiedz maja osoby powiazane z moderacja i administracja (osby strzegacze prawa).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2017, 20:17:41 wysłana przez -VEINRUS- »
Pułk 4. Piechoty Xięstwa Warszawskiego for ever

Offline Eltarek

• Newsman Bannerlord
  • Bibosz
  • *
  • Piwa: 154
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 24, 2017, 20:23:58 »
Społeczność MB jest toksyczna i trzeba na tym skorzystać.

Strasznie dziwi mnie, że ktoś z Twoim stażem może napisać coś takiego. Już nawet nie rozpisując się o tym że pojęcie toksyczności jest ostatnimi czasy strasznie nadużywane, jedyne jej przejawy to dział Klany. Administracja napisała że można się bawić, więc z pełną świadomością tego co robisz możesz również rzucić się w ten wir przygody. A jeśli ktoś nie chce wsiadać do tego pociągu jadącego w jedną stronę, może zawrócić i skierować się ku jednemu z kilkudziesięciu innych dostępnych działów, gdzie dyskutować można praktycznie o wszystkim.
Zaskoczę Cię jeszcze na jeden sposób, mianowicie przytoczę przykład ankiety o której pisałem wczoraj na SB. Poprosiłem Was, żebyście na potrzeby mojego szkolnego projektu weszli i napisali tam co sądzicie o lekturach szkolnych. Zawczasu w przypływie chęci zbadania jeszcze jednej rzeczy, dla każdego serwisu do którego ją wklejałem generowałem osobny link (co zapewnia również osobne statystyki). Z 19 osób, które użyły Tawernianego linku, tak zwane wandalizmy pojawiły się tylko w dwóch przypadkach. Osiem osób wypowiedziało się z kolei wręcz ponadprzeciętnie, co ja odbieram bardzo pozytywnie, pisząc całymi zdaniami swoją opinię na omawiany temat. A przytaczam tutaj te wyniki tylko i wyłącznie w celu pokazania Ci, drogi IvE, że aż tak wielkiej tragedii nie ma.
A jeśli zostaniesz przy swoim stanowisku, że to forum umiera, że toksyczność, że tylko piwa ją jeszcze trzymają bo to jakakolwiek forma aktywności propagująca toksyczność więc dobra dla toksyn, blah blah blah, sam daj przykład innym. Nie znam Cię, ale odbieram Twoją osobę jako lubianą i poważaną, więc mógłbyś zamiast cisnąć bekę z bagneciarzy, hehe dać przykład innym, szczególnie w tych nieszczęsnych klanach, żeby forum przestało być takie boże, toksyczne wszędzie naookoło, ja już oddychać nie mogę.

A co do kwestii karmy, moim skromnym zdaniem powinno zostać tak jak jest. Prawda jest taka, że możemy sobie tutaj dyskutować i na nią narzekać, ale na dobrą sprawę nikt nie wymyśli nic lepszego, idealnego, ku stuprocentowej aprobacie reszty. Poza tym nie ma chyba (nie znalazłem nigdzie) regulaminu dotyczącego użytkowania tych piwek. Do momentu w którym przeczytałem dzisiejszy post Dyktatora byłem pewny, że plusować innych można w celu wyrażenia poparcia dla treści zawartych w ich poście, ewentualnie stanięcia po stronie autora w jakiejś dyskusji, a nie tylko w charakterze dziękczynnym lub przeciwstawnym. Jedyną racjonalną rzeczą którą, wciąż moim skromnym zdaniem, można by zrobić jest sprecyzowanie do czego karma służy i rozpisania tego w jakiś poście podpiętym pod regulamin, wraz z informacją o stosownych karach dla osób nadużywających jej dobrodziejstw oraz przykładów złego jej stosowania.
"To nie jest karuzela śmiechu, lecz pociąg jadący w jedną stronę" - Jarl o dziale Klany

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 514
  • Let me take you to the movie
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 24, 2017, 20:37:44 »
Otóż spójrz na to od strony właśnie osób, które trzymają jakiś poziom i oczekują go od forum, na którym spędzają czas. Pozwalanie na niekontrolowany chaos zniechęca takie osoby do serwisu.

To w sumie jedyny argument. I dla mnie to nie jest argument. Bo nie ma pokrycia w rzeczywistości. Nie znam żadnej takiej osoby. Do tego takie osoby trzymają się raczej w swoich działach a nie działach klanów. A więc nadal moja zasada klany dla Plebu, reszta forum dla Szlachty jak najbardziej się sprawdza. Jedyne osoby takie, które odchodziły to odchodziły wcześniej przez tym wszystkim przez animozję osobiste. I tego nie wykluczy usunięcie czy rozszerzenie systemu piw. A więc chybiłeś o milę.

@Kamillo
Ja się nie wyżywam na Prusaku. Facet od kilku dni ciśnie mnie od upośledzonych na PW to mu piwa zabieram. Przykro mi ale musiałem napisać mniej więcej o co chodzi aby mnie tutaj nie oskarżano o bezpodstawny hejt.

. I niestety w wątkach NW jest to widoczne. Simskill coś napisze, to momentalnie leci 8 ujemnych piwek. Zresztą, czasem te ujemne piwka są dawane "za poleceniem" kogoś, albo ot tak, żeby było śmieszniej. Ja miałem podobną sytuację, gdzie napisałem o Prusaku, że jest "bolcem" i "ścierwem" (za co go potem przeprosiłem), to nagle ludzie z jego teamu z PP w 15 minut mi dali masowo ujemne piwka. Dodam, że były to osoby, co tawerne odwiedzają baaaaaaaaardzo rzadko :D

No i o to właśnie chodzi. Ludzie nawet nie wchodzący na tawernę się w to wkręcają. Po raz kolejny potwierdziłeś to co pisałem wcześniej. No i w sumie nei mam nic do dodania bo jedyny kontrargument podał Dyktator i już się do tego odniosłem. A reszta to już napisałem wcześniej.

Osobiście jak zostanie tak jak jest to będę zadowolony. Przynajmniej przyczyniłem się może w małym stopniu do obrony tego systemu, który jest według mnie korzystny.

@Eltarek

Bardzo dziękuje za Twój komentarz. I powtórzę to co napisałem. Nie chcę promować toksyczności tylko chcę aby ją wykorzystać do swoich cynicznych celów. Bo i tak się jej nie wyeliminuje. Dlatego postuluję zostawienie działu klanu jako wentylu bezpieczeństwa. Niech tam cała patologia się tłoczy i niech nam nabija wyświetlenia. Wraz z nią falą Janków przyjdą też inni bardziej wartościowi użytkownicy. Bo po prostu będzie głośno o tawernie. Do tego jeśli solidnie się postawi granice. Czyli tak jak postuluje zliberalizować klany a wprowadzić jeszcze większy zamordyzm gdzie indziej. To wszystko będzie grało. Według mnie to jest bardzo logiczne i klarowne rozwiązanie. Godzi wszystko. Jako przykład niech posłużą posty pieniaczy w innych działach poza klanami gdzie się angażują jak najbardziej pozytywnie.

Ja rozumiem, że mój komentarz do sprawy może być odbierany kontrowersyjnie no ale trudno. Po raz kolejny powtarzam - uważam, że jeśli damy pieniaczom ich miejsce to wyjdzie nam to na plus. Bo wraz z nimi będzie rozgłos a sami pieniacze w innych działach będą musieli się zachowywać. A więc i wilk syty i owca cała. No pomyślcie na spokojnie. Według mnie to super sprawa.

Offline Veinrus

• Gracz Roku NW
  • Gawędziarz
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 24, 2017, 20:39:17 »
Ja rowniez staram sie na ile pozwala mi pozycja i poslusznosc ludzi, aby cos wskurac, ale nie wszedzie czlowiek ma mozliowsci i szacunek, aby go po-ludzku sluchac. Staram sie, aby cos kreatywnie zrobic, wzbogacic historycznie etc., w przyszlosci turnieje, eventy... Dawno zrozumialem, ze od administracji nie mam obowiazku czegos wymagac, bo i tak macie duzo pracy. Dobrze jest samemu pracowac. A eventy dla polskiej sceny - i raczej dla NW - zrobie sam z garstka ludzi. Mimo, ze ta scena jest taka, jaka nigdy wczesniej nie byla, bo nowe polozenie po tak dlugim oczekiwaniu nowej odslony M&B, to i tak idzie na uznania.

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 24, 2017, 20:42:24 »
Aby też zrobić ukłon w stronę kulturalnych userów. Proponuję domyślnie schować dział klanów. Bo jak pewnie niewielu wie jak się kliknie na minusik to cały dział można zwinąć i go nie widać. I problem rozwiązany ! Tak samo można zrobić z karmą.

Offline Veinrus

• Gracz Roku NW
  • Gawędziarz
  • *
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 24, 2017, 20:53:54 »
No tak, ale czesto korzystam z ostatnich wpisow u dolu forum ;/

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny Rycerz
  • Piwa: 715
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 24, 2017, 21:03:07 »
Obyscie nie zalowali. A potem bedziecie sie wykruszac, i znow robic roszady w moderacji, administracji, bo dezercja bezsilnosci, to norma.
P.S.:Odrazu trzeba bylo napisac, ze wypowiedz maja osoby powiazane z moderacja i administracja (osby strzegacze prawa).

To że Kalpokor tak zrobił, nie znaczy, że i inni mają się wykruszać z powodu bezradności. Jak się ktoś już wykrusza, to powody są bardziej prozaiczne - ostatnio najczęściej (już chyba 5 osób na stanowiskach globalnych i adminów od 2015) powodem rezygnacji jest zakładanie/poszerzanie rodziny, a więc brak czasu na działalność w internecie dla wolontariuszy.

Co do drugiego zdania, to dobrze wiesz, że nie o to mi chodziło. Dyskusje jak najbardziej plusuję i sam do nich zachęcam. Tylko zauważyłem, że obaj z IvE piszecie swoje osądy sytuacji jako pewniki i tak, jakbyście nie uznawali żadnych innych rozwiązań. Dyskusja za to z założenia polega na wyrażaniu opinii, a nie stawianiu jej jako tezy. Oczywiście można przy tym próbować (a nawet jest to celem) przekonać innych do swoich przekonań. Dodałem też, że nie wszystko jest tak łatwe, jak to opisujecie (co powinno być oczywiste, skoro obaj tak to przedstawiacie, a stoicie po przeciwnych stronach w tej dyskusji), bo jako administracja musimy patrzeć na problem z każdej strony.

Do momentu w którym przeczytałem dzisiejszy post Dyktatora byłem pewny, że plusować innych można w celu wyrażenia poparcia dla treści zawartych w ich poście, ewentualnie stanięcia po stronie autora w jakiejś dyskusj
Podałem sztandarowe przykłady. Twoje zastosowania są również jak najbardziej poprawne. Chodzi po prostu o krótką i spontaniczną reakcję. Piwa nie służą jednak do dyskusji, która powinna odbywać się w tematach.

[..]

No i znowu skupiłeś się na części mojej wypowiedzi, a olałeś główny argument (który nawet pogrubieniem wyróżniłem). Piwa służą coraz częściej jako pole dyskusji, która normalnie toczyłaby się w tematach. A więc wcale nie zyskujemy na aktywności, tylko wręcz przeciwnie - wytracamy ją. I mylnie interpretujesz wypowiedź Kamillo. Te osoby, któe normalnie na TFW nie wchodzą, przybywają dokonać nalotu piwnego (i m.in. dlatego podwyższyłem próg znowu do 100) na rozkaz swojego lidera, po czym znowu opuszczają Tawernę. Wcale tutaj nie zostają. A więc aktywność się nie zwiększa (bo sorry, ale 8 wejść więcej raz na kilka tygodni, przy 60 000 dziennie to tyle, co nic), tylko któryś z aktywnych userów może poczuć się zgnębiony, w wyniku czego może przestać się udzielać. To tak spróbowałem wyjaśnić, idąc tylko Twoim tokiem rozumowania.

Dawno zrozumialem, ze od administracji nie mam obowiazku czegos wymagac, bo i tak macie duzo pracy.

Owszem, nie możesz od nas niczego wymagać. Nie stoi jednak nic na przeszkodzie, by w razie potrzeby prosić o pomoc. Jeśli tylko czas pozwoli, chętnie będziemy wspierać wszelkie inicjatywy, czy chociażby je promować.

(click to show/hide)

Offline Veinrus

• Gracz Roku NW
  • Gawędziarz
  • *
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 24, 2017, 21:29:24 »
Co do drugiego zdania, to dobrze wiesz, że nie o to mi chodziło. Dyskusje jak najbardziej plusuję i sam do nich zachęcam. Tylko zauważyłem, że obaj z IvE piszecie swoje osądy sytuacji jako pewniki i tak, jakbyście nie uznawali żadnych innych rozwiązań. Dyskusja za to z założenia polega na wyrażaniu opinii, a nie stawianiu jej jako tezy. Oczywiście można przy tym próbować (a nawet jest to celem) przekonać innych do swoich przekonań. Dodałem też, że nie wszystko jest tak łatwe, jak to opisujecie (co powinno być oczywiste, skoro obaj tak to przedstawiacie, a stoicie po przeciwnych stronach w tej dyskusji), bo jako administracja musimy patrzeć na problem z każdej strony.
To nie jest moj pewniak, a tylko moje stanowisko. Uwazam, ze moze i dobrze, ze tak to odebrales, bo wypowiedz miala byc pewna tego co mysle, a nie dwubiegunowe polozenie. Tez jak bylem mlodszy uwazalem, ze nalezy popatrzec na to z obu stron. Tylko za horyzontu wysunelo sie straszne doswiadczenie, ze ta druga strona nie ma dobrych intencji, bedzie sie za wszelka cene bronic, zwola tlumy, a my znow uslyszy "wypuscic Barabasza", a administracja tak zrobi, zamiast trzymac sie regulaminu i wyrzynac tlumy.

Chcialbym, aby rowniez wieksza czesc moderacji oraz administracji sie wypowiedziala nie na moj komentarz, ale ogol problemu. Tak tylko wiem, jak to wyglada ze strony Dyktatora - szanuje.

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 24, 2017, 21:29:46 »
W sumie masz rację. Bez limitu piw to oni dokonują jak to nazwałeś trafnie "nalotów dywanowych" i ich nie potem nie ma. A więc jest dobrze jak jest.

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny Rycerz
  • Piwa: 715
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 25, 2017, 14:56:44 »
@Veinrus

Jak widać mówimy chyba o dwóch różnych rzeczach. Nie mówię tutaj o patrzeniu, ze strony jakichkolwiek osób, lecz o tych skrajnościach, które tylko reprezentujecie z IvE. Mieliśmy już jedną i drugą (przyznaję, że ta zbyt łagodna była już za mojej kadencji). Pójście w którąkolwiek z tych stron jest złe i trzeba tkwić bliżej środka (to, jak blisko, zależy od aktualnej sytuacji - dopiero premiera Bannerlorda wymusi pójście ostrzej w stronę zamordyzmu). Nie ma więc znaczenia, jakie kto ma intencje, bo słuchamy co prawda was wszystkich, ale i tak sami podejmujemy decyzje. Regulamin też nie jest dobrym wyznacznikiem. Napisałeś tego posta trochę tak, jakby to był jakiś dekalog Tawerny. No niestety muszę (ponownie zresztą) uświadomić, że służy on tylko jako pomoc dla nas i luźny (bo nie przewidzi też każdej sytuacji) wyznacznik tego, jak się zachować. Zamierzam zresztą i tak napisać nowy w tym roku. Ten aktualnie jest delikatnie przestarzały.

@IvE

Dalej nie odniosłeś się do tego, że piwa pochłaniają dyskusje, które normalnie odbywać się powinny w tematach, co zabija aktywność. Dlaczego nie traktujesz tego, jako argumentu?

(click to show/hide)

Offline firentis

• Moderator Gier Podobnych
  • Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 126
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 25, 2017, 15:06:40 »
Moim zdaniem piwka powinny zostać. Po prostu musiałyby być dobrze kontrolowane przez moderatorów. Jeśli przyznana karma jest dana niesłusznie, z głupim uzasadnieniem typu "zabij sie", to wtedy trzeba by zareagować. Po kilku tygodniach ostrzejszej kontroli i wyciąganiu konsekwencji, ludzie by się ogarnęli i przestawali dawać tyle tych piwek. Wtedy będą pisać w postach. Bądź nie będą pisać w ogóle, jeśli odwiedzali forum tylko po to, żeby dać minusa. Może i nabijało to aktywność, ale co to za aktywność? Wejście tylko dla minusów? To nie napędza dobrze forum.

Offline Veinrus

• Gracz Roku NW
  • Gawędziarz
  • *
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 25, 2017, 15:37:57 »
Zrozumialem polozenie tawerny. Jestem za tym co mowi i popiera Dyktator. Czekam na wejscie Bannerlorda i wejsce armii cze... ekhem... znaczy demokracji-totalitarnej)))

Offline Baldwin

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 130
  • Świat jest tylko wyobrażeniem mnie ψ
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 25, 2017, 15:49:53 »
Piwa są spoko.

"W moim życiu jedyna stała to ciągła zmiana
I przez to żadna z perspektyw to nie fatamorgana"

Offline Stasiulek

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 55
  • Stasiulek
    • Kanał Yt
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 25, 2017, 17:31:46 »
I jedne i drugie...
(click to show/hide)

Offline Kapiszon

• Tułacz
  • *
  • Piwa: 0
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 09, 2018, 11:58:33 »
Jak często mozna komuś przyznac browar? raz dziennie ?
Kapiszon ^^