Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Prosimy o wypełnienie ankiety

29.01.2018 | Dodał: Dyktator

Wypełnienie ankiety zajmie zaledwie parę minut, a nam to bardzo pomoże :) więcej

Bannerlord:Wywiad z Steve'm Negusem, projektantem wydarzeń oraz pisarzem w M&B

19.01.2018 | Dodał: Hubtus

Wtajcie Tawernowicze! Wczoraj ukazał się kolejny Dev Blog, w którym wywiadu udzielił Steve Negus(pisarz oraz projketant) z ekipy Taleworlds. (...) więcej

[Bannerlord] Pierwszy blog dewelopera w 2018. roku!

11.01.2018 | Dodał: Eltarek

Jakiś czas temu przestaliśmy wrzucać na stronę główną cotygodniowe newsy o nowych blogach. Powód jest prosty, owe blogi od (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Browary  (Przeczytany 7854 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Onion Spartan

• Opój
  • *
  • Piwa: -8
  • Mi casa es su casa, będę bawił się jak szejk
Odp: Browary
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 04, 2014, 19:08:43 »
(...) mozliwosc nadawania ograniczen zwiazanymi z piwami (...)
Najgorsze co można zrobić, jeśli ktoś ma ujemne piwa od hejterów, to nie może pisać postów albo coś innego? Bez sensu.

Znowu krzyczą, "co to za świńskie tracki, łaki?"
A kto potrafi czytać chińskie znaki, he?

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny Rycerz
  • Piwa: 715
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 23, 2017, 22:06:34 »
Hej. Zauważyłem, że trochę osób się myli w tym, ale faktycznie jest to trochę z naszej winy, bo nigdzie nie było ogłoszenia. O ile obniżenie progu dawania piw z 200 do 30 w 2015 ogłaszaliśmy gdzieś, o tyle tegoroczną już zapomnieliśmy.

Otóż od tego roku trzeba mieć napisanych 100 postów, aby mieć odblokowaną opcję modyfikacji reputacji innych użytkowników, czyli tzw. karmy/piw.

(click to show/hide)

Online Hubtus

• Newsman Bannerlord
  • Opój
  • *
  • Piwa: 140
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 23, 2017, 22:58:21 »
Jak tak patrzę w jakim kierunku zmierza nadawanie tych piw, to proponowałbym zastąpić całą tą piwną reputacje, czymś na wzór podziękowań. Obecnie piwa ze względu na częstotliwość ich nadawania, jak i argumentacje nie są wyznacznikiem niczego, a jedynie dodatkową statystyką przy profilu. Na obecną chwilę w dużo większym stopniu służą do hejtu, pustego nabijania statystyk lub dodatkowego komentowania postów. Dużo rzadziej stosowane są do nagradzania użytkowników za ich ciężką pracę na forum, uznania za jakieś osiągnięcia  itd. Całą tę mechanikę nadawania podziękowań widziałbym tak:

- Podziękowania w domyśle byłyby nadawane za przysłużenie się społeczności, podziwu dla jakiegoś użytkownika za pracę włożoną w jakieś sesje, zainteresowania, dużą wiedzę itd.
- Nadawane  by były przez użytkowników, którzy mają 100+ postów + administracje.
-Częstotliwość nadawania piw zostałaby zmniejszona do 1-2 podziękowań na tydzień dla użytkowników oraz nieograniczona ilość dla administratorów i moderatorów forum. Miałoby to zapobiec spamowaniu tego typu wyróżnienia i bezpodstawnego ich nadawania z powodu ograniczeń.

Oczywiście można by to nazwać bardziej klimatycznie dla przykładu punktami szacunku, respekt, czy czegoś w ten deseń. Co o tym myślicie?

Offline Prußak

• Sołtys
  • *
  • Piwa: 238
  • Ten, który mówi sam sobie dobranoc, dobranoc
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 23, 2017, 23:11:49 »
Muszę zgodzić się z Hubtusem co do idei piw i tego jak to aktualnie wygląda. Częściej spotykana jest sytuacja gdy na forach unika się wyrażania negatywnych opinii przez dawanie ujemnych punktów reputacji, a robi się to wyłącznie poprzez okazywanie plusów, podziękowań za dany post. Najsłynniejsze z dawania piw jest sadistic.pl o bardzo zróżnicowanej społeczności, gdzie pomimo częstego hejtu w komentarzach, piwa dodawane są tylko w pozytywnym aspekcie jako ukonorowanie czyjejś pracy. Na podobnej zasadzie działa np. hyperreal, gdzie w profilu jest informacja o ilości danej komuś karmy oraz jej otrzymanej. Jeśli mnie pamięć nie myli to tak samo działało to na wayofwar.org, gdzie punkty reputacji były również przyznawane za dobry post czy też prace któregoś z użytkowników, co prowadziło do ograniczenia negatywnych sytuacji. A jeśli ktoś zamierza krytykować drugą osobę to niech to zrobi w komentarzu, wyargumentuje swoje racje i da możliwość normalnej odpowiedzi drugiemu użytkownikowi. Niektórzy przyjęli sobie jako hobby odbieranie drugiej osobie piwa bez większej przyczyny, od po prostui jako kaprys.
Pozdrawiam serdecznie
Hah jesteśmy chyba jedynym klanem  który  grał z nimi spara  w którym nie było  Wulgaryzmu i kutni Ale za to mecz nie był  fair-play prośby  o  zablokowanie kamery obserwatora nic nie dawały  chociaż  na serwerze był admin...

Offline Azorek

• Gracz Roku DP
  • WMZT
  • Hulaka
  • *
  • Piwa: 52
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 24, 2017, 01:30:06 »
Według mnie wszystko zaczęło się od głupich postów Jarla za które dostawał kilka minusowych piw. Krótki czas po tym stwierdził że razem z Fiszkiem są źle traktowani i wszyscy się ich uczepili więc będą działać podobnie i dawać innym użytkownika minusowe piwa za byle co związanego z nimi. Zaczęła się wielka wojna na piwa które według niektórych są tu postrzegane jak like na fb. Wydaje mu się że to jest głównym powodem rozdawania dziwnych piw w ostatnim czasie. W weekend  Jarl odebrał mi piwo za post o treści Czy to ten Jarl ? 23pp RIP? Napisałem do Jarla wiadomość o tym czy wie do czego jest karma na forum. Do dzisiaj czekam na odpowiedz z jego strony. Może wydawać się że mam teraz przysłowiowy ból du*y ale tak nie jest. Chciałem tylko przedstawić zaistniała sytuacje związana z ostatnimi wydarzeniami.
Jak przegrać rundę w wykonaniu IW
(click to show/hide)
https://youtu.be/x4AIQQO2QDM

Online Kradus

• Moderator Globalny
  • Najemnik
  • **
  • Piwa: 257
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 24, 2017, 07:28:28 »
Złodziej uciekający i krzyczący "Łapać złodzieja!"?

(click to show/hide)

Jak mniemam, Wy się "bawicie" w tę żałosną wojnę, bo oni się bawią, tak?

Co do samej istoty piw - zdecydowanie wymaga zmiany. Wnioski Hubutusa i Prussaka są w gruncie rzeczy poprawne.

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 511
  • Let me take you to the movie
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 24, 2017, 08:43:27 »
Ja nie wiem co można mieć w głowie, że przeszkadzają Wam jako administracji krótkie opisy gdzieś na dole forum, które są kompletnie nieistotne. A do tego napedzają one Wam aktywność w latach gdzie już dawno nikt nie powinien tu pisać. Ludzie niech się ekscytują i sobie dają te nic nie znaczące piwa .Społeczność MB jest toksyczna i trzeba na tym skorzystać. To napędza pisanie w tematach bo jeden Janek z drugim przy pisaniu posta drży czy dostanie minusa czy nie albo dowali drugiemu. I nic na tym forum nie traci tylko zyskuje. I piszę to jako jeden z najdłuższych aktywnych użytkowników, który przez gro czasu miał zarówno najwięcej pis na plus jak i na minus z całego forum. Ba! według piw jestem najbardziej hejtowany na forum ! A więc jestem dość obiektywny bo znam obie strony medalu. Kiedyś brakowało takiej mechaniki teraz ona jest. Ja postuluje nie dość, że za postawieniem piw tej samej formie. To jeszcze bym dodał osobne rangi wydawane na podstawie ilości piw, żeby jeszcze bardziej nakręcić tę karuzelę i jeszcze bym obniżył próg do 20 postów bo nie ma absolutnie żadnego powodu aby był tak wysoko. Mi się np. marzy taki filtr na awatar użytkownika niczym w Fable, który obrazuje jak bardzo zły lub dobry jest dany user :PP To dopiero by było coś. Forum jest w zasadzie martwe bo Bannerlorda ni widu nie słuchu. A to właśnie piwa co można łatwo zauważyć, które tematy są najbardziej aktywne reanimują tego trupa. A jak przyjdzie Bannelord to jeszcze lepiej będzie ta cała mechanika działać. I nie ma co tego zaprzepaszczać tylko powinno się rozwijać.

A to, że jeden Prusak z drugim się przejmuje, że mu odbieram piwa to bardzo dobrze. Im bardziej żyje tawerną tym lepiej. Dlatego ja postuluję, żeby jak najszybciej mu przywrócić te piwa i aby mógł w swojej małostkowości wchodzić codziennie na forum i mi piwa w rewanżu odbierać. Dla forum wyjdzie to jak najkorzystniej.

Jak mniemam, Wy się "bawicie" w tę żałosną wojnę, bo oni się bawią, tak?

I o to właśnie chodzi !

Zaczęła się wielka wojna na piwa które według niektórych są tu postrzegane jak like na fb

Tym lepiej FB na lajkach zbiło fortunę. Tawerna nie zbiję (może po Bannelordzie jakieś małe wpływy) ale przynajmniej będzie aktywność.

@System podziękowań

To jest krok w tył. To hejt najlepiej napędzą aktywność jak widać właśnie po Waszych głosach, że nie potraficie wytrzymać co niektórzy krytyki i wchodzicie na forum dalej i dalej aby odbić piłeczkę. Szczególnie modelowym przykładem po raz kolejny jest ten nieszczęsny Prusak co mi na PW wygraża bo biedny nie może się odgryźć za piwa. Takich właśnie userów nam potrzeba i piwa mu trzeba przywrócić jak najszybciej. Piwa na minus to jest genialna mechanika. Zostawić tylko plusowe to byłby krok w tył. Człowiek chcę dopiec drugiemu taka natura.

Poproszę o kontrargumenty nie oburzonych bo oni mają napedzać kabzę, tylko co Wam przeszkadza jako administracji. Przeszkadza Wam samopoczucie Janka, który dostał minusa? Gdyby nie te minusy to on by na te forum w ogóle nie wszedł bo by nie miał po co. Naprawdę tego nie widzicie?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2017, 09:11:36 wysłana przez ^IvE »

Online Hubtus

• Newsman Bannerlord
  • Opój
  • *
  • Piwa: 140
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 24, 2017, 10:03:20 »
Ludzie niech się ekscytują i sobie dają te nic nie znaczące piwa .Społeczność MB jest toksyczna i trzeba na tym skorzystać. To napędza pisanie w tematach bo jeden Janek z drugim przy pisaniu posta drży czy dostanie minusa czy nie albo dowali drugiemu. I nic na tym forum nie traci tylko zyskuje. [...] A jak przyjdzie Bannelord to jeszcze lepiej będzie ta cała mechanika działać.
Nie wiem, co ma zyskiwać społeczność forum poprzez toksyczność, ale chętnie się dowiem. Ja praktycznie przestałem czytać wątki z NW, bo musiałbym się chyba cofnąć do wczesnego gimnazjum lub póznej podstawówki, żeby zrównać się z poziomem, który niektórzy tam prezentują. Na szczęście są tam jeszcze jednostki, które trzymają tam pewien poziom wypowiedzi. Po premierze Bannerlord pojawi się wielu nowych użytkowników, którzy przykład zachowań będą brać z dotychczasowych użytkowników forum, więc lepiej wyróżniać te przydatne i interesujące wypowiedzi, niż byle co. Patologiczne zachowania powinno się zwalczać, a nie uwydatniać.

Offline Baldwin

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 130
  • Świat jest tylko wyobrażeniem mnie ψ
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 24, 2017, 10:37:02 »
IvE jak zwykle konkretnie, merytorycznie i celnie.

"W moim życiu jedyna stała to ciągła zmiana
I przez to żadna z perspektyw to nie fatamorgana"

Offline Prußak

• Sołtys
  • *
  • Piwa: 238
  • Ten, który mówi sam sobie dobranoc, dobranoc
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 24, 2017, 10:50:56 »
To jest krok w tył. To hejt najlepiej napędzą aktywność jak widać właśnie po Waszych głosach, że nie potraficie wytrzymać co niektórzy krytyki i wchodzicie na forum dalej i dalej aby odbić piłeczkę. Szczególnie modelowym przykładem po raz kolejny jest ten nieszczęsny Prusak co mi na PW wygraża bo biedny nie może się odgryźć za piwa. Takich właśnie userów nam potrzeba i piwa mu trzeba przywrócić jak najszybciej. Piwa na minus to jest genialna mechanika. Zostawić tylko plusowe to byłby krok w tył. Człowiek chcę dopiec drugiemu taka natura.
Ty IvE naprawdę nie widzisz co piszesz. Poparłem w poprzednim poście Hubtusa by zmodyfikować zasadę dawania piw, a ty wychodzisz z odpowiedzią by dać mi z powrotem możliwość oceniania (bym to robił na minus) i napędzał mistyczną aktywność na forum. A wcześniej wygrażasz się na pw, że załatwisz mi bana, przy okazji za punkt honoru obierając sobie codzienne minusowanie mojej osoby bez większego powodu, od tak, bo IvE lubi tworzyć kolejny argumnet przeciwko swoim racjom. Gratuluję.

Dawanie piw to jest aktywność na forum? A nie lepsza by była aktywność tych użytkowników co dają te piwa i napędzają karuzelę by zamiast idiotycznego minusowania, pisaliby w temacie, poście swoje żale w sposób kulturalny, a następna osoba miałaby szanse odpowiedzieć i w taki sposób tworzy się zdroworozsądkowa aktywność. Idąc twoim tokiem rozumowania idealnie wygląda sytuacja: "- 1 Debil ---> -1 Chyba ty jestes debil ---> -1 rak ---> +1 No nie minusujcie" . Poziom takiej aktywności jest bardzo wysoki, zapewne gdyby nie ona to to forum już dawno by upadło.

Po co to zlikwidować i takie negatywne elementy (bez żadnej wartości merytorycznej) przenieść do postów (gdzie już trzeba się bardziej postarać), po których widać jak dane forum się trzyma, a zmienić zasady oceniania na plus, na przykład zamiast limitu dziennego (aktualnie jest dość duża liczba), zrobić limit tygodniowy w liczbie 8 piw na plus, gdzie trzeba by było się zastanowić jeśli chcesz pochwalić za coś daną osobę i takie punkty reputacji mają sens. Są takie fora, gdzie widząc kolesia z oceną profilu "pomógł 135 razy" gdzie reszta ma tego mniej lub wcale, mogę dojść do wniosku, że jest wartościowym użytkownikiem. Sam mam prawie 200 piw na plus w swoim profilu, pomimo tego, że jestem użytkownikiem z najczęściej odbieranymi piwami na tej stronie pomimo mojej półrocznej przerwy, a po amnestii nie daję powodów by dalej to robić i wypowiadam się w sposób kulturalny, a sam hejt jest teraz tworzony na mnie przez te same osoby, które wcześniej płakały jaki to ja nie jestem zły, same robią teraz to samo. Czy to nie jest hipokryzja?

Jeśli piwa na minus i tworzenie patologii przez co niektórzy użytkownicy omijają niektóre wątki, a niektórym jest odbierana karma od tak, bo go nie lubię to są elementy według ciebie potrzebne na forum, a ograniczenie takich akcji i próba przenoszenia bezwartościowych komentarzy do postów by miały w sobie więcej pożytku jest błędne (normalne zwiększenie aktywności, a nie sztuczne nabijanie głupimi piwami (ktoś w ogóle patrzy na forum i jej aktywność przez pryzmat piw? lol)), to ja dziękuje za takie górnolotne wnioski.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2017, 10:55:44 wysłana przez Prußak »
Hah jesteśmy chyba jedynym klanem  który  grał z nimi spara  w którym nie było  Wulgaryzmu i kutni Ale za to mecz nie był  fair-play prośby  o  zablokowanie kamery obserwatora nic nie dawały  chociaż  na serwerze był admin...

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 511
  • Let me take you to the movie
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 24, 2017, 11:15:59 »
Ty IvE naprawdę nie widzisz co piszesz. Poparłem w poprzednim poście Hubtusa by zmodyfikować zasadę dawania piw, a ty wychodzisz z odpowiedzią by dać mi z powrotem możliwość oceniania (bym to robił na minus) i napędzał mistyczną aktywność na forum. A wcześniej wygrażasz się na pw, że załatwisz mi bana, przy okazji za punkt honoru obierając sobie codzienne minusowanie mojej osoby bez większego powodu, od tak, bo IvE lubi tworzyć kolejny argumnet przeciwko swoim racjom. Gratuluję.

Mój Drogi. Nie chcę udostępniać PW bo takie mam zasady. Jak chcesz to je udostępnij z mojej strony jest zgoda. Ludzie sami ocenią czy moje minusowanie jest słuszne czy nie. Mam taką możliwość to z niej korzystam. Każdy mój minus był jak najbardziej uzasadniony. Do tego nie ukrywam bawi mnie Twoje emocjonalne podejście do sprawy i potwierdza po raz kolejny moje tezy. Nie robię to jednak złośliwie tylko jak ktoś mi zaśmieca skrzynkę to ma minusa. Proste. To tyle jednak jeśli chodzi o personalia.

Dawanie piw to jest aktywność na forum? A nie lepsza by była aktywność tych użytkowników co dają te piwa i napędzają karuzelę by zamiast idiotycznego minusowania, pisaliby w temacie, poście swoje żale w sposób kulturalny, a następna osoba miałaby szanse odpowiedzieć i w taki sposób tworzy się zdroworozsądkowa aktywność. Idąc twoim tokiem rozumowania idealnie wygląda sytuacja: "- 1 Debil ---> -1 Chyba ty jestes debil ---> -1 rak ---> +1 No nie minusujcie" . Poziom takiej aktywności jest bardzo wysoki, zapewne gdyby nie ona to to forum już dawno by upadło.

Napisałem już. Według mojej teorii dużo ludzi wchodzi na forum i piszę w tematach dzięki burzy z piwami. I dopóki ktoś mi czarno na białym tego nie udowodni, że tak nie jest to będę się tego trzymał. Do tego przypominam. Cały czas jestem za tym aby tego typu poziom był tylko i wyłącznie w dziale klanowym. W innych działach powinno być takie zachowanie bezlitośnie tępione. Cały czas mantrę powtarzam. Dział klanu dla plebsu. Plebs w innych działach do piachu.

zrobić limit tygodniowy w liczbie 8 piw na plus, gdzie trzeba by było się zastanowić jeśli chcesz pochwalić za coś daną osobę i takie punkty reputacji mają sens

Ludzie nie maja się zastanawiać czy kogoś chwalić. Człowiek ma wejść i jak chcę się wyżyć to powinien móc dać minusa. Na tym to właśnie polega. Większość ludzi jest małostkowa.

(ktoś w ogóle patrzy na forum i jej aktywność przez pryzmat piw? lol)),

No mój Drogi właśnie Ty patrzysz każdą swoja wypowiedzią czy to tutaj czy na PW :) . Panie kochany, który najwięcej piw odebrałeś na forum. I jest jeszcze gro innych co tak samo patrzy. Dla mnie jest to nieszkodliwy komentarz na nic nie wpływający w funkcjonowaniu forum po za tym, że dzięki liczbowej statystyce co niektóre Janki się jarają i wchodzą na forum co uważam za plus.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2017, 11:17:00 wysłana przez ^IvE »

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny Rycerz
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 24, 2017, 18:28:44 »
@Hubtus

Prawie identyczną rzecz proponowałem 4 lata temu (nawet w tym samym temacie), jednak po czasie wiem, że to nie jest raczej rozwiązanie. Zaraz wyjaśnię, tylko odniosę się do szczegółów - częstotliwość 1/2 podziękowań tygodniowo to stanowczo za mało i praktycznie zabiłoby tę opcję. A nie chcemy przecież ograniczać funkcjonalności forum. Nazwa też jest bardziej klimatyczna teraz, moim zdaniem. Piwa bardziej pasują do klimatu karczemnego, niż reputacja.

Co do zamiany całego systemu reputacji na zwykłe podziękowania - uważam, że to nie jest główny problem, ponieważ i tak nawali czynnik ludzki. Czego nie wymyślimy, to i tak trzeba będzie zakładać, że ludzie używać tego będą zgodnie z przeznaczeniem. Ujemne piwa się skończą, ale dalej więcej podziękowań zbierze ktoś za dobry pocisk innej osobie, czy po prostu na zasadzie, "bo kolega", niż osoba, która realnie pomaga i się pozytywnie udziela. Do meritum problemu (przynajmniej według mojej oceny) przejdę już w odpowiedzi na post IvEgo.

Ktoś tu jeszcze zaznaczył (ale nie mogę znaleźć kto, posty czytałem rano, teraz tylko przeglądam szybko), że takie nadużywanie karmy sprawia, że użytkownik szukający pomocy nie będzie wiedział, kto tutaj jej najlepiej udziela, bo punkty karmy są niesprawiedliwie rozdysponowane. Fakt, jednak nie zmieni tego usunięcie minusów. I problem ten jest trochę zminimalizowany przez nazwę, ponieważ brzmi ona "piwa", a nie "reputacja", więc nie jest tak jednoznaczna i może być odbierana również jako dodatkowy wskaźnik do statystyk profilu. Niewiele zmieniający, ale po prostu jako fajny bajer.

@IvE

Standardowo ograniczasz bardzo problematykę do wybranych przez siebie wątków i ignorujesz wszystkie pozostałe. Otóż spójrz na to od strony właśnie osób, które trzymają jakiś poziom i oczekują go od forum, na którym spędzają czas. Pozwalanie na niekontrolowany chaos zniechęca takie osoby do serwisu. Jest też grupa osób, która naprawdę dba o te piwa (i nie jest to nic dziwnego, jak się jest członkiem tej społeczności od wielu lat i bardzo aktywnie bierze się udział przy jej rozbudowie, to oczywiste jest, że takie detale, jak ilość postów, czy piw bardzo łatwo może nabrać znaczenia, które na pewno nie istnieje dla niedzielnych forumowiczów), a przecież mają do tego prawo - skoro jest taka statystyka w profilu, to dlaczego od razu należy wyśmiewać osoby, które sobie te punkciki zbierają? Sam również bardziej lubię gromadzić sobie te piwka, niż posty.

I nie, nie odblokujemy na razie piw dla Prusaka. Jest to jego kara za to, co robił przed zbanowaniem. Dostęp do konta odzyskał w wyniku amnestii, ale jakieś obciążenie musieliśmy nałożyć, by pamiętał, że jest na warunkowym. Tak samo np. Sefirot stracił opcję modyfikacji swoich postów.

A teraz meritum sprawy.
Uważam, że mogą pozostać zarówno piwa dodatnie, jak i ujemne. Tak samo nie sądzę, by istotne były progi do odblokowania tej opcji, czy ilość piw dziennie/tygodniowo do przyznania. To jest coś, co będziemy raczej modyfikować na bieżąco, w zależności od tego, jak wygląda aktualna sytuacja serwisu. Największy problem zauważył już prawie rok temu (o ile mnie pamięć nie myli) Alkhadias. Otóż coraz więcej użytkowników traktuje piwa jako kolejne pole do dyskusji (tak samo, jak tematy i shoutbox). A nie do tego one służą. Powinny być tylko pochwaleniem lub nie zgodzeniem się z daną osobą. Treści za to powinny być zamieszczane w postach. I uważam to za logiczne nawet z Twojego punktu widzenia, IvE - jak myślisz, więcej osób przyciągną dramy pisane w tematach, czy te, które rozgrywają się w opisach ujemnych piw? I z tym chciałbym właśnie walczyć. Dlatego też prędzej (i surowiej) będą karane hejty w karmie, niż te w postach (a takie w tematach klanów zazwyczaj są przez nas kompletnie ignorowane, więc sądzę, że Klany mają dużą swobodę w swoich dramach, o których tyle mówisz). W ten sposób można odzwyczaić pewne osoby od używania karmy do hejtowania oraz dyskusji. Albo chociaż zablokować im tę opcję ...

Czekam, aż się odniesiecie do tego posta. Zawsze czytam wasze opinie i niejednokrotnie rodzą się z nich ciekawe pomysły, które potem wdrażamy. Zachęcam więc do dalszej dyskusji.

(click to show/hide)

Offline Kamillo18

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 256
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 24, 2017, 18:50:46 »
IvE, lubię Cię jako użytkownika tego forum, boś fajny chłopak, jednak jak czytam te Twoje "mądrości" to mi ręce opadają :D
Po pierwsze, przyczepiłeś się do tego Prusaka i mu nie odpuszczasz. Chłopak może rzeczywiście odpoczął i kwestie piw nie traktuje jako sprawę honoru. Druga kwestia, piwa dodatnie powinny być z jakiegoś konkretnego powodu, tu się zgadzam. Nie będę ukrywał, czasem i ja się do tego nie stosuje, co możecie zobaczyć w piwach, które sam dałem, gdzie uzasadnieniem jest "XDD" :) Czasem te ujemne są okej, ale tak jak idzie w ostatnim czasie nagonka na Jarla to kpina. Wejdzie Ci taki Stasiulek, na którym ciążą dodatkowo poważne oskarżenia i da ujemne piwko wspomnianemu już Jarlowi, bo ten opublikuje szczęśliwą dla niego i jego pułku wiadomość o rocznicy 23pp. Nikogo w swoim poście nie prowokuje, a jednak dostanie ujemne piwko, bo tak. Bo Stasiulek miał taki kaprys. I niestety w wątkach NW jest to widoczne. Simskill coś napisze, to momentalnie leci 8 ujemnych piwek. Zresztą, czasem te ujemne piwka są dawane "za poleceniem" kogoś, albo ot tak, żeby było śmieszniej. Ja miałem podobną sytuację, gdzie napisałem o Prusaku, że jest "bolcem" i "ścierwem" (za co go potem przeprosiłem), to nagle ludzie z jego teamu z PP w 15 minut mi dali masowo ujemne piwka. Dodam, że były to osoby, co tawerne odwiedzają baaaaaaaaardzo rzadko :D

Idea pozytywnych i ujemnych piw powinna zostać. Ujemne piwa po to, by ludzie nie pisali głupot. Czasem nie chce się skomentować, że post takiej osoby jest bez sensu i się jej da ujemne piwko, niech wie co się o tym sądzi. Oczywiście krótki argument, za co daliśmy też jest przydatny. Jednak powinno to być pilnowane przed administrację, tak jak ze Stasiulkiem. Bo chłopak to przeszedł już siebie, dając ujemne piwko z argumentacją "aha".

Offline Veinrus

• Gracz Roku NW
  • Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 159
  • Od 4 listopada 2015 Obywatel Polshy
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 24, 2017, 19:08:17 »
(click to show/hide)

Szanowni uzytkownicy i administratorzy forum,

Opowiem Wam cos. Kiedys na dzialce pod Peterburgiem kopalem sobie oczko wodne na rybki. Dzialka byla bez furtki czy tez siatki odgradzajacej etc., dlatego ze wszyscy tak tam sie  gospodaruja - styl amerykanski. Na 250 dzialek mam jako jedyny oczko z sikajacym amorkiem. Trzy dni po zakonczeniu prac. Stowarzyszenie zrobilo zebranie dzialkowiczow na tematy rozne, ale specjalnym bylo: "Problemy z niezabezpieczonymi oczkami na dzialkach". Nikt nie stwierdzil, o kogo chodzi, gdzie jest problem. Wiadmomym bylo, ze chodzi o moja dzialke. Robi sie sztuczny problem - niby globalny - ale tak prawda, to chodzi o jedno a w tym wypadku o jeden dzial na tym forum: "Dzial Napoleonic Wars".

Czy nie mozna otwarcie powiedziec, ze przeszkadzaja Wam zachowania "bagneciarzy". Jestem swiadomy, ze ta scene bez momentu wydania Bannerlorda nie odzyje - bo umarla. Pamietam czasy na ruskich forach czy na taleworlds, gdzie bylo wspaniale. Trzeba pamietac, jaki syf robily klany i osoby z Native i innych modow - teraz to umarlo i nic tam sie nie dzieje. NW jest ruch, bo nie trzeba miec skilla, tylko zgrana grupe i dobrze sie bawic. Zabawa i mlody wiek tych ludzi powoduje, ze nie radza sobie z emocjami, ktore w nich poteguje.

Siedze na tej scenie zanim wyszlo M&Musket. Tak, jestem milosnikiem okresu XVIII i XIX w.

Kiedys bylo agresywniej. Za bledy w pisaniu, wylgaryzmy, prowokacje, recydywe byla totalna reakcja, nikt sie nie bawil z bandytami forum. Teraz sam juz nie wiem. Przeciez moglibyscie to zalatwic skuteczniej na oczach wszystkich. Nic by sie nie stalo, jak scielibyscie jedna czy dwie osoby przy wszystkich: "tak zachowywac sie nie wolno, bo (...), teraz poniesie kare. Was moze czekac ten sam los - ciach".  Moja glowa rowniez sie nie pokryje popiolem, jak ktos wlepi mi "kare". Wasze dzialanie ma byc dla przykladu, bo resocjalizacji karanego nie ma o czym mowic. Karzac bandyte ratujecie inne osby od takiego zachowanie, a sam ukarany to i tak dno, ktorego nie uratujecie. Nie wiem, kiedy to zrozumiecie, ale wiem, ze jestescie malo agresywni i pokazujecie swoja slabosc tym opryszka. Oni wiedza, ze i tak nie zareagujecie tylko bedziecie upominac. To samo dzieje sie na zachodzie. Imigranci wiedza, ze EU bedzie sie zachowywac tolerancyjnie wobec nich, bo to ich domena, zawolanie. Naduzywaja tego. A kazdy obywatel boi sie byc nazwany nietolerancyjny. Tylko jak byc tu ucywilizowany wobec bandytyzmu, jak i rowniez samego forum. Prawo przestrzegaja ci, ktorzy sa nauczeni respektowac czyjas prace, zaangazowanie dla tego forum. Swoim zachowaniem nie szanuja tych ludzi i pracy, ktora dajecie - za darmo - dla tej spolecznosci. Albo sie k**** upmniecie o swoje prawa administracji, albo sami sie zakopiecie w ostrzezeniach ludzi, ktorzy i tak maja to w nosie. Problem nie jest w PIWACH, tylko w poblazaniu zachowania, ktore i tak bedzie dominowac nawet jezeli rozwiazecie problem z piwami.

Zatroskany uzytkownik forum,
Nikolay W.
Pułk 4. Piechoty Xięstwa Warszawskiego for ever

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny Rycerz
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 24, 2017, 19:46:27 »
[..]

W tym samym czasie, gdy jedni krzyczą, że jest zamordyzm, inni będą krzyczeć, że jest za lekko. Tak było, jest i będzie. Skrajności praktycznie nigdy nie są dobre, a zadaniem administracji jest pilnowanie złotego środka.

Oczywiście rozumiem Twój punkt i po części się z nim zgadzam. Cóż, nie wypada może tego publicznie przyznawać, ale co jakiś czas takiej publicznej "egzekucji" dokonuję, co widać chociażby po przykładach ostatnich tygodni, czy tam miesięcy (przy obecnej aktywności to bez różnicy), gdzie w dziale Klanów, a konkretniej pułków NW dokonuję już drugiej (pierwsza była banem, druga blokadą piw) w ostatnim czasie. Nie zawsze jednak jest to właściwe posunięcie. Czemu np. rzadko ogłaszamy blokadę piw publicznie? Przykłady Fiszka, czy Prusaka - istniało duże prawdopodobieństwo, że osoby zablokowane stałyby się szybko celem ataków hejt-piw, bo "napastnicy" wiedzieli by, że ta osoba nie jest w stanie aktualnie odpowiedzieć, więc nie mieliby żadnych oporów. Również nie mogę się zgodzić, by kary w ogóle nie działały. Działam tutaj już od 4 lat (w tym od 2 jako osoba zarządzająca całym tym burdelem) i z doświadczenia powiem, że efekty są naprawdę często widoczne. Nie zawsze na stałe, ale jednak to już i tak coś.

Generalnie to obaj, zarowno IvE, jak i Veinrusie, macie tą łatwość w wydawaniu swoich osądów o tej sytuacji, że patrzycie na to przez swoje pryzmaty. Zawsze pomijacie chociaż część wątków, czy stron problemu. My niestety nie mamy tego komfortu i musimy patrzeć od każdej strony. I staramy się dążyć do tego złotego środka, czerpać po trochu z każdego rozwiązania. Bo ten medal ma też i takie strony, które obaj pomijacie, a które my bierzemy zawsze pod uwagę. I nie o wszystkich możemy publicznie dyskutować.

(click to show/hide)