Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord:Wywiad z Steve'm Negusem, projektantem wydarzeń oraz pisarzem w M&B

19.01.2018 | Dodał: Hubtus

Wtajcie Tawernowicze! Wczoraj ukazał się kolejny Dev Blog, w którym wywiadu udzielił Steve Negus(pisarz oraz projketant) z ekipy Taleworlds. (...) więcej

[Bannerlord] Pierwszy blog dewelopera w 2018. roku!

11.01.2018 | Dodał: Eltarek

Jakiś czas temu przestaliśmy wrzucać na stronę główną cotygodniowe newsy o nowych blogach. Powód jest prosty, owe blogi od (...) więcej

Konkurs Świąteczny 2017

13.12.2017 | Dodał: Dyktator

X edycja konkursu świątecznego. Trwa 13-19 grudnia 2017. więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Gekokujo  (Przeczytany 15802 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Prußak

• Sołtys
  • *
  • Piwa: 238
  • Ten, który mówi sam sobie dobranoc, dobranoc
  • Steam ID: Mój status Steam
Gekokujo
« dnia: Styczeń 29, 2013, 23:05:32 »

Aktualna wersja: v. 3.0

Screeny

>>DOWNLOAD<<

Changelog
(click to show/hide)

stare info:

Gekokujo jest to mod do gry Mount & Blade Warband osadzony w okresie Sengoku w Japonii. Nazwa ery nawiązuje do nazwy okresu w historii Chin zwanego po japońsku shunjū-sengoku-jidai (jap. 春秋戦国時代?), na który składają się okres Wiosen i Jesieni i okres Walczących Królestw. Podobnie jak w Chinach tamtego okresu, w Japonii w okresie Sengoku doszło do decentralizacji władzy i poszczególne prowincje toczyły boje o supremację.
Jako gracz z Gekujo możesz zacząć grać od zera i próbować przejąć kontrolę nad całym krajem, dzięki czemu tytuł szoguna może być twój!

Aktualne funkcje
Nowa mapa Japonii ponad dwa razy większa niż ta z Native
Nowe bronie, zbroje, towary handlowe, flagi i inne szczegóły odpowiednie dla czasu i miejsca
Broń prochowa i jednostki używające broni tego typu
Nowe twarze i włosy, w tym 3 bazowe azjatyckich mężczyzn i 4 kobiet
19 frakcji
Poziom grywalności co najmniej tak dobry jak Native
Rekrutacja w mieście i zamku
Podrasowane skrypty startowe, aby zwiększyć różnorodność w nowej grze

Planowane zmiany
Nowe grafiki menu
Nowa muzyka
Opracowane turnieje
Tłumaczenie w kilku językach
Zwiększenie szczegółowości mapy
Zwiększenie ilości uzbrojenia
Więcej nowych scen
Ponad dwukrotne powiększenie ilości miast, zamków i wsi
Równoległe systemu frakcji dla sklepów
System religijny
Wiele nowych zadań

>>Link do pobrania<<

Wersja 1.1 składa się z wielu małych usprawnień. By zrobić to od razu przejdź do sekcji pobierania. Niestety - najnowszą wersję trzeba pobrać całą - nie jest to patch. Wystarczy usunąć wcześniejszą wersje z folderu modules i wrzucić tą co ściągnąłeś. Drobna aktualizacja ma na celu poprawe wyglądu i niskiego poziomu zbroi i hełmów/kapeluszów i by dało się je dostać bez przeszkód.
- Turnieje w Uesugi, Date i Oda nie powinny pojawiać się bez broni
- 10 nowych odmian zbroi dla niskiego poziomu
- różne spojrzenia dla różnych typów bandytów
- przywódcy frakcji są znani teraz jako "Wielki Pan", a nie tylko "Pan".
- nazwy jednostek samurajskich są bardziej opisowe ("Yumi Kawaleria" zamiast tylko "Kawalerii"
- wiele więcej drobnych poprawek

Screeny
(click to show/hide)
(click to show/hide)
(click to show/hide)
(click to show/hide)
(click to show/hide)
(click to show/hide)
(click to show/hide)
(click to show/hide)
(click to show/hide)
(click to show/hide)

Sygnaturki
(click to show/hide)

Odnośniki

« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2015, 21:06:27 wysłana przez Milczmen »
Hah jesteśmy chyba jedynym klanem  który  grał z nimi spara  w którym nie było  Wulgaryzmu i kutni Ale za to mecz nie był  fair-play prośby  o  zablokowanie kamery obserwatora nic nie dawały  chociaż  na serwerze był admin...

Offline Tyr

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 66
  • Wódka Sobieski - Ten smak jest królewski!
Odp: Gekokujo
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 30, 2013, 15:52:02 »
Jestem zapalonym fanem Japonii :) Grałem w tego zajebistego moda ;D we wszystkie z samurajami grałem xDDDDD

Jedyne co mi się nie podoba w modzie (całkiem fajny, porównywałem zbroje ze zdjęciami  z albumu o Samurajach [autorstwa Mitsuo Kure] i zaskakująco dobrze udało im się odzwierciedlić zbroje i uzbrojenie :0), to nudna, stara animacja dla firearms. Nadaje się ona tylko do pistolsów, ale dla arkebuzów wygląda głupio, bo w ogóle jak można kulę ładować, nie sięgając nią do lufy (nie mówię o nowoczesnych broniach, tylko oczywiście z uwzględnieniem tamtejszej technologii)

:/

Bardziej mi się podobała animacja przeładowania ciężkiej broni palnej (długolufowej) z modów takich jak The Eagle and The Radiant Cross na WB, albo (taka sama animacja, jedyna różnica jest taka, że nie da się przeładować podczas biegu) Europe 1805 - War of the Third Coalition.
Ulubiony cytat?

"I'll shot your brain out, you stupid meat-bag!"
HK-47!

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 450
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 30, 2013, 16:16:47 »
Hmm to znaczy, że mod chyba już jakiś czas nie miał żadnego update'u, bo na TW są świetne animacje ładownia jako OSP. Zawsze możesz zasugerować to na TW :P

Offline Tyr

• Utracjusz
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 30, 2013, 19:55:32 »
Nie mam konta i nie zamierzam utworzyć :P
I tak mi net cholernie ścina :)

Poza tym, nie ogarniam, o co chodzi w tym OSP, ale chyba nie jest trudne samemu zamienić jedną animację dla kilkunastu przedmiotów, ale trzeba chyba znać podstawy modowania, albo obsługę jakiegoś programu... a mi brakuje tych zdolności :) Jakby ktoś potrafił pomóc, priva proszę.

Odnośnie jeszcze moda, mam pretensję z powodu Roninów. Z tego, co mówią historyczne zapisy, Roninowie byli Samurajami, którzy utracili swych panów i działali na własną rękę jako INDYWIDUALIŚCI (często stawali się rozbójnikami, dołączali do band, a wtedy nie wołano już ich Roninami, tylko Akuto, czego dowiedziałem się z wspomnianego w moim poprzednim poście albumu Mistuo Kure).

Dlatego dziwne mi się wydało walczyć z nawet 30-osobowymi grupami "Roninów" (tak naprawdę to chyba zrobieni są na podstawie Sea Raiders'ów, bo nawet expa dają tyle samo)
Ja bym nazwał taką bandę Akuto. Ach, jeszcze jedno: ci Roninowie, którzy zachowali honor samurajski i nie szli na rozbój, najczęściej byli bardzo biedni i poza swoim wyposażeniem (czyli tym, co mieli na sobie), nie posiadali ani ziemi, ani godła (bo w końcu stracili pana, a z nim prawo do jego herbu), ani żadnych innych środków. Dziwne mi się wydało, że każdy Ronin w modzie miał zbroję, do tego jeszcze dwa miecze (katanę i No-Dachi lub Wakizashi) + jeszcze pika Yari na plecach. Niektórzy z Roninów posiadają ponadto prosty łuk Yumi i strzały (z zapisów historycznych oraz albumu Roninowie nie posługiwali się łukami Yumi w ogóle) :/

:/ nic tylko siąść i płakać nad historycznymi zagwozdkami. Może się mylę, ale wątpię, za długo w Japonii siedzę xD (oczywiście mentalnie, skrót myślowy). Ale pomijając te błędy, modele i tekstury zostały pięknie i starannie wykonane. Jestem zadowolony z moda ;)
Ulubiony cytat?

HK-47!

Offline Sefirot

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 45
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 30, 2013, 21:12:04 »
.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2015, 21:42:26 wysłana przez Sefirot »
Te słynne kury z Mazur też przestaną się nieść. I co? Nie ma mleka, kury się nie niosą... Bronisław hr. Komorowski

Offline huth

• Senior
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 31, 2013, 11:08:36 »
Z tego co się orientuję, to intencją autora tego moda nie jest czysta zgodność historyczna, a raczej dopasowanie aspektu historycznego do gameplaya.
Nie grałem w moda, i nie wiem jak to to jest z tymi Roninami, w każdym razie to, że mieli różne wyposażenie można banalnie odwzorować robiąc drzewko roninów z różnymi ich typami i coraz lepszym uzbrojeniem(a staty mogą zostać nawet te same).
EDIT: Z tego co widzę, to jest drzewko roninów w modzie
Co do zmiany nazwy, to w żadnym modzie nie widziałem, żeby jednostka zmieniała nazwę po dostaniu się do innej kompanii... Takie rzeczy to chyba tylko do zrobienia przez WSE, o ile w ogóle.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2013, 17:19:50 wysłana przez HUtH »

Offline Tyr

• Utracjusz
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 20, 2013, 19:57:29 »
Aktualna wersja moda to 2.1 stworzona na 1.153 i 1.154

linki

http://www.moddb.com/mods/gekokujo

http://mountandblade.nexusmods.com/mods/3816 (tutaj wybieracie Release Candidate 2.1 - to full wersja oznaczona podpisem main files [pierwsza z góry opcja])
Ulubiony cytat?

HK-47!

Offline Latajacy_Rybiarz

• Tułacz
  • *
  • Piwa: 0
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 22, 2013, 12:40:48 »
Witam, ściągnąłem instalatora tylko jak chcę zainstalować to w Steam/SteamApps .. itd. jak zwykłe mody to mi nie chodzi. W jakim folderze muszę to zainstalować?

Offline huth

• Senior
  • *
Odp: Gekokujo 2.1a
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 22, 2013, 13:09:06 »
Jeśli to wersja z instalatorem w .exe to chyba trzeba wskazać lokalizację Warbanda (chyba C:\Program Files\Steam\steamapps\common\Mount & Blade Warband)
A jeśli to archiwum .rar, to wypakować do folderu Modules, który jest w folderze z Warbandem...
Ogólnie to folder z plikami moda, powinien być w Modules.

Offline Ensis

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 8
Odp: Gekokujo 2.1a
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 15, 2013, 10:00:28 »
Cytat: phlpp
Cytat: Harada
hey phlpp ! the more I play this mod the more I think it's an awesome work you're doing ! :D Can you already give us a release date for the 3.0 update or you don't know when you'll release it yet ? It's just for me to have an idea, I don't want you to hurry, I'm really busy with my studies for the following months, so I can absolutely wait  ^^
Sorry, no can do on release date -- all i can promise is that it's going to be a few months (starting from when 2.0 was released), not a year or more ;)
Wersja 3.0 w produkcji.

Offline pieseł

• Pielgrzym
  • *
  • Piwa: -2
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 24, 2013, 11:00:17 »
czy to jest na 1.158???? bo chętnie zagram :)

Offline McAbra

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 45
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Totalwar.ORG.PL
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 24, 2013, 12:25:11 »
czy to jest na 1.158???? bo chętnie zagram :)

Jeśli wierzyć pierwszemu zdaniu w temacie na TaleWorlds, na wersję 1.154.
Pamiętaj, pamiętaj, bo data to święta,
Gdy spisek wykryto prochowy.
Piątego listopada wydała się zdrada
W pamięci tę datę zachowaj.

Offline huth

• Senior
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 24, 2013, 15:29:15 »
ale na 58 też będzie działać

Offline Tyr

• Utracjusz
  • *
Odp: Gekokujo 3.0 - nowa wersja
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 12, 2014, 15:40:07 »
http://www.moddb.com/mods/gekokujo/downloads/gekokujo-30-full-rar-file

Patrzcie, wersja 3.0 :)

Features niestety jakoś nie mogę znaleźć :/
Ulubiony cytat?

HK-47!

Offline huth

• Senior
  • *
Odp: Gekokujo 3.0 - nowa wersja
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 12, 2014, 16:13:28 »
Features niestety jakoś nie mogę znaleźć :/
tutej mosz: http://www.moddb.com/mods/gekokujo/news/gekokujo-30-is-finally-done

btw w życiu nie spodziewałbym się, że ten mod się tak rozwinie.
W ogóle offtopując, to niesamowita jest żywotność modderskiej sceny po tylu latach