Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Sugestie na temat rozgrywki singleplayer w M&B 2 Bannerlord  (Przeczytany 43866 razy)

Opis tematu: w przyszłości w wersji angielskiej postaramy sie to przesłać na forum TW

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Prußak

• Sołtys
  • *
  • Piwa: 236
  • Ten, który mówi sam sobie dobranoc, dobranoc
  • Steam ID: Mój status Steam
Odp: Sugestie na temat rozgrywki singleplayer w M&B 2 Bannerlord
« Odpowiedź #75 dnia: Lipiec 23, 2013, 17:11:13 »
Hmmm... Ja bym stworzył taką frakcję i nazwał ją na przykład Nyeusi. Jakie mogłaby mieć zalety i cechy?
1. Brak ciężkiego uzbrojenia, wojsko byłoby uzbrojone w kije, kamienie i proce, a na sobie mieli by tylko jakieś okrycie zasłaniające jedno miejsce, a żeby nie byli takim prostym do ubicia ludem posiadali by większą siłę i wytrzymałość, tzw współczynnik "czarnej stali"
2. Atak z zaskoczenia w dżungli przez co nasze wojsko (pod warunkiem, że jest na przykład co najmniej 50 osób) zostałoby rozproszone i zaatakowane znienacka, a możliwość wydawania rozkazów byłaby przez pewien czas utrudniona.
3. Możliwość posiadania i handlowania niewolnikami (tzw głupi murzyni) z prostymi handlarzami znajdującymi się na wybrzeżu (Sarranidzi).
4. Możliwość współpracy z innymi zwierzętami.
To by były moje sugestie jakby mogła taka frakcja wyglądać w następnej części M&B.
Hah jesteśmy chyba jedynym klanem  który  grał z nimi spara  w którym nie było  Wulgaryzmu i kutni Ale za to mecz nie był  fair-play prośby  o  zablokowanie kamery obserwatora nic nie dawały  chociaż  na serwerze był admin...

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 450
« Odpowiedź #76 dnia: Lipiec 23, 2013, 17:28:20 »
Afro-amerykanie, znaczy się potomkowie czarnoskórych niewolników przywiezionych z Afryki? No po prostu fest średniowieczne....
Jeszcze rozumiem coś jak Mali, Songhai czy Nubię...
Zresztą ta gra i tak dopiero wyjdzie pewnie za więcej niż dwa lata, a dopiero po trzech będzie grywalna

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 681
« Odpowiedź #77 dnia: Lipiec 23, 2013, 18:36:58 »
i tak dopiero wyjdzie pewnie za więcej niż dwa lata,

Przesadzasz. Według mnie dadzą radę w przyszłym roku.
"Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie."

soner:wszystkie wypowiedzi na sb sa drukowane i wysylane do rodzicow autorow
sir Luca:moje też?
Alkhadias:Twoje są wysyłane na policję.
soner:razem z probka kalu i moczu

Offline NexaT

• Kmieć
  • *
  • Piwa: -2
« Odpowiedź #78 dnia: Lipiec 23, 2013, 19:10:57 »
Trochę mnie wkurzają osoby piszące, "po co to pisać, skoro tego nie zrobią". Rozumiem, że TaleWorlds to nie jest R* czy EA, ale bez przesady. Z Wikipedii wiem, że na swoim koncie mają wyłącznie Mount&Blade, więc warto dać im szanse. (skoro studio się dopiero rozwija) Wiadomo, że nie możemy spodziewać się nie wiadomo czego, ale jak ludzie piszą, że zostanie dodana jedna frakcja i kilka itemów, to się załamuje.

Offline Prußak

• Sołtys
  • *
« Odpowiedź #79 dnia: Lipiec 23, 2013, 19:15:34 »
To wszystko co ja napisałem to nic nie zrobią, taka prawda, a prawda jest bolesna i kuje w oczy i boli serce. Ale na forum warto jest pomarzyć i wypisać swoje pomysły, może jakiś ktoś trafi i stanie się tutaj bogiem? Wszystko jest możliwe, a ja jednak wierzę w Taleworlds że zrobi teraz lepszą gierkę (nie chodzi o grafikę dla gimbusów). Wydadzą ją pewnie za rok a pod koniec tego może pojawi się jakaś beta? Wszystko może się zdarzyć.
A teraz smutna rzeczywistość.
Lezalit kogo kochasz bardziej - Warbanda czy Bannerlord?
Warbanda.
Czemu?
Bo Warband jest tutaj, a Bannerlord to tylko marzenie.
Hah jesteśmy chyba jedynym klanem  który  grał z nimi spara  w którym nie było  Wulgaryzmu i kutni Ale za to mecz nie był  fair-play prośby  o  zablokowanie kamery obserwatora nic nie dawały  chociaż  na serwerze był admin...

Offline NexaT

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #80 dnia: Lipiec 23, 2013, 19:37:46 »
O tym pisze. A skąd wiesz, że nie zrobią? :)

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 450
« Odpowiedź #81 dnia: Lipiec 23, 2013, 21:56:44 »
no już trochę się taleworlds rozwija, zrobili jedną grę, która okazała się indie hitem, znaleźli dobrego wydawcę, zrobiło spory dodatek do gry, która stała się jeszcze większym hitem, z tego co rozumiem, to chyba jakoś też czerpią zyski z tych wszystkich OiMów, no więc wydaje mi się, że jeśli chodzi o fundusze to problemu nie mają...
Ja tam bardzo bym chciał, żeby w końcu to zrobili, no ale na razie to jakoś nieciekawie to wygląda.

Offline Netoman

• Bajkopisarz
  • Rybałt
  • *
  • Piwa: 128
« Odpowiedź #82 dnia: Lipiec 24, 2013, 15:24:23 »
Tylko trzeba się zastanowić, jak frakcja Afro-Amerykan miałaby wyglądać na multi :D W sumie, to mogliby dodać jakieś szybsze i zwrotniejsze kije ;P

Dafaq. Obecnie kije i tak są niesamowite, nie raz używałem ich na singlu czy też na PW modzie,Mercu czy cRPGu, są przekokszone.

TW stworzyło niszę, gry średniowieczne, gdzie jestes rycerzykiem i walczysz, zważywszy na sukcesz wszystkich ich produkcji powstało CMW i WotR, które też, bądź co bądź cieszą się niejaką popularnością. O ile nie zrobią plastikowej rozgrywki, jak właśnie te dwie wymienione przezemnie gry, i BL będzie wymagał myślenia i umiejętności, to myślę że fani Wb to kupią.
Są ludzie którzy grają w moduły gdzie używa się tylko dwóch bloków

Offline robercik8211

• Bibosz
  • *
  • Piwa: 3
  • Porucznik Potocki
« Odpowiedź #83 dnia: Lipiec 25, 2013, 10:41:02 »
         A mi się z kolei marzy to, aby zmieniono system zadawania obrażeń. Na przykład - na początku gry swoim zwykłym mieczem rąbniesz grabieżcę - a on wstanie i biega jak gdyby nigdy nic. A taki lord zapuszkowany na dwa ciosy dwuręczniakiem schodzi. To chyba dobrym wyjściem, byłoby danie graczowi powiedzmy 100 HP, żeby zbroja dawała powiedzmy trzy albo i cztery razy więcej pancerza, ale żeby broń miała cztery razy większy DMG. A tacy lordowie żeby byli chodzącymi czołgami, takimi że musiałbyś się naprawdę postarać żeby takiego zabić. Z odcinaniem kończyn to dobry pomysł ale tylko dla zwykłych żołnierzy. Poza tym przydałaby się możliwość bicia mieszczan, jak takiego zabijesz to dostajesz powiedzmy dziesięć talarów z jego sakiewki, ale zaczynają cię ścigać. Nie możesz wyjść, ale na przykład po upływie trzech minut automatycznie wychodzisz z miasta, taki bandytyzm. A jak cię dorwą to do więzienia jak każdego cepa.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2013, 11:43:27 wysłana przez robercik8211 »
Vivat Pomerania!

Offline NexaT

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #84 dnia: Lipiec 25, 2013, 11:22:48 »
Lord pada na 2 strzały? Ja na jedno uderzenie biorę lorda, który ciśnie jako pierwszy. Wtedy ja też się rozpędzam i wychodzi coś a'la uderzenie lancą z przysiadu, że pada na raz. Bandyta i reszta tej hołoty leci na raz, więc nie wiem o czym piszesz. :)

Offline robercik8211

• Bibosz
  • *
  • Piwa: 3
  • Porucznik Potocki
« Odpowiedź #85 dnia: Lipiec 25, 2013, 11:42:21 »
Mówię że gdy zaczyna się grę, to grabieżca schodzi na dwa ciosy, co wydaje mi się dziwne, bo powinien odejść do wieczności po jednym. A to że lord schodzi na cios dwuręczniakiem to tym bardziej trzeba ich wzmocnić.
Vivat Pomerania!

Offline Marcin_K

• Tułacz
  • *
  • Piwa: 1
« Odpowiedź #86 dnia: Lipiec 25, 2013, 12:00:40 »
Mój pierwszy post na forum :)
Muszę powiedzieć, że pomysły macie wyśmienite i gdyby miały być zrealizowane w całości to mógłbym czekać 2 lub 3 lata na M&B2 :D
Dla mnie najważniejszą zmianą będzie zmiana systemu walki, nowe kombinacje ciosów, blokady tarczą itp.
Udoskonalone AI w bitwach, a przede wszystkim oblężenia... 400-500 wojaków wspina się na mury na 1 drabinie? No szkoda gadać. Fajnie jakby atak/oblężenie można wcześniej zaplanować. Oblężenie na całej długości muru, nawet z kilku stron, obowiązkowo kilka drabin, wieża oblężnicza i taran który niszczy bramę zamkową a część wojaków wpada na plac zamkowy, super :)
Co do samej kampanii to mógłbym jedynie powielać pomysły, choć chciałbym żeby istniała możliwość wyboru ścieżki "kariery" postaci - niekoniecznie musisz zostać  lordem. Możesz zacząć zadawać się z bandytami, siedzieć w jakiejś kryjówce w górach, rabować razem z nimi karawany i podróżnych, porywać możnych itd.
Marzenia.. :D

Offline Prußak

• Sołtys
  • *
« Odpowiedź #87 dnia: Lipiec 25, 2013, 13:33:52 »
Niby tak, ale oblężenia na 400-500 osób wymagają już lepszego komputera, a niektórzy nie mogą sobie jednak na to pozwolić :)
Po prostu taleworlds musi dobrze przysiąść nad optymalizacją gry - zrobić ją zarówno na komputery starszej generacji jak i te lepsze. Nie chce mieć grafiki jak z Chivalry, a po prostu to co jest teraz wygładzone bardziej, nie aż tak kanciaste jak w niektórych wypadkach i płynniejsze ruchy.

Offline NexaT

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #88 dnia: Lipiec 28, 2013, 15:13:43 »
Grafika powinna być po prostu znośna. Nie musi być nie wiadomo jak dobra. Wystarczy poprawić te kanciaste rzeczy z Warbanda i troszkę podrasować tekstury.

A co do rozgrywki, to teraz grając w Warbanda wpadł mi do głowy pomysł. Mianowicie... przejmuje Sułtanat i teraz lecę wszystkie zamki po kolei, nie zostawiając tam garnizonu, to chyba jasne. Podjadę troszkę dalej, a tutaj napis, że zamek jest oblegany. Wracam ich zabić, jadę troszkę dalej i znowu ta sama sytuacja. Wiem, że taki zameczek to niezły kąsek, ale powinni wprowadzić jakieś ograniczenie, że można oblegać dany zamek raz na tydzień, to tyczyłoby się także gracza.

No to jest po prostu według mnie bez sensu. Jeśli komputer dostaje ciągłe lanie, to powinien odpuścić na kilka dni, zebrać wojsko i dopiero atakować. (przez taką sytuacje nie mogę sobie pozwolić na obleganie miasta/zamku w którym trzeba budować wieże oblężniczą, bo przez te dwa dni, które są wymagane, to zdążą mi przejąć dwa zamki. A tak w ogóle, kto widział, aby budować wieże oblężniczą na pustyni?)

Offline Netoman

• Bajkopisarz
  • Rybałt
  • *
  • Piwa: 128
« Odpowiedź #89 dnia: Lipiec 28, 2013, 16:00:35 »
Od tego ma się wasali : )
Wystarczy, że będziesz miał z nimi dobre stosunki, i zamki i najwyżej jedną wieś im przekazujesz. Wtedy to jest ich zmartwienie, gdy jest ich kilku, już sobie z pojedyńczymi i osłabionymi lordami poradzą. Natomiast jeśli chcesz szybciej zdobywać, to zainwestuj u któregoś z NPC w Enginering oraz u kolejnego w Patch Tracking. Wtedy wieże budujesz w godzinę, a Twoja piechota zasuwa niczym Kheirgicka jazda : )

Co do ustawień grafisznych, ja lekko poprawiłbym obecne, oraz dał możliwość pobrania tekstur HD oraz sprawniejszych modeli.
Są ludzie którzy grają w moduły gdzie używa się tylko dwóch bloków