Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Sugestie na temat rozgrywki singleplayer w M&B 2 Bannerlord  (Przeczytany 43823 razy)

Opis tematu: w przyszłości w wersji angielskiej postaramy sie to przesłać na forum TW

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rapodegustator

• Wagant
  • *
  • Piwa: -38
Odp: Sugestie na temat rozgrywki singleplayer w M&B 2 Bannerlord
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 14, 2013, 15:10:52 »
Moim zdaniem, w oblężeniach powinno być tak, że jak przebijemy się przez mury, to na ulice powinna wbić całe pierdzielona armia, a nie 3 żołnierzy. Cała pierdzielona armia, i trzeba wymordować wszystkich mieszkańców którzy chcą walczyć + oczywiście resztki żołnierzy wroga.
Tak samo w zamku, nasza armia, kontra dajmy na to 15 żołnierzy wroga.
Zeby osiagnac rzeczy trudne potrzeba czasu. Zeby osiagnac rzeczy niemozliwe potrzeba go troche wiecej.

Offline sabatonsky

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: -3
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 14, 2013, 19:05:07 »
o kurde, faktycznie.. zapomnieliśmy o najważniejszym :)

Offline Rapodegustator

• Wagant
  • *
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 14, 2013, 20:01:34 »
LEJDIS??? JA TO MENS BYM CHCIAŁ!!!!
Zeby osiagnac rzeczy trudne potrzeba czasu. Zeby osiagnac rzeczy niemozliwe potrzeba go troche wiecej.

Offline Prußak

• Sołtys
  • *
  • Piwa: 236
  • Ten, który mówi sam sobie dobranoc, dobranoc
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 14, 2013, 20:04:01 »
Bo jesteś ciepły.
Lepiej nie przesadzajmy z tym, co chcielibyśmy zobaczyć, bo znając Taleworlds to i tak z 20 % tego zobaczymy w grze.
Hah jesteśmy chyba jedynym klanem  który  grał z nimi spara  w którym nie było  Wulgaryzmu i kutni Ale za to mecz nie był  fair-play prośby  o  zablokowanie kamery obserwatora nic nie dawały  chociaż  na serwerze był admin...

Offline AdamKur

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 62
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 14, 2013, 20:05:17 »
LEJDIS??? JA TO MENS BYM CHCIAŁ!!!!

Ok, powiedz mi ze to nie jest to o czym mysle... xD
"My name is Ozymandias, king of kings:
Look on my works, ye Mighty, and despair!"

Offline Gregoriian

• Rybałt
  • *
  • Piwa: 19
  • Znany jako Dalekowidz
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 14, 2013, 23:50:59 »
Mi to sie zawsze marzyło takie coś, że mamy pole bitwy i kierujemy wojskami jak w RTSach i klikając magiczny zmieniamy na widok 1/3 osoby i możemy ciachać do woli :D
(click to show/hide)

Offline Rapodegustator

• Wagant
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 15, 2013, 01:30:41 »
Ok, powiedz mi ze to nie jest to o czym mysle... xD
Zależy czy te myśli są dobre czy nie.
Mens, bo NIE TYLKO FACECI GRAJĄ W TO! Lejdis też w to grają, co wy sobie myślicie sobki? Nie tylko faceci myślą o jednym.

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 450
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 15, 2013, 10:56:36 »
ł. mens - gen. mentis, rzeczownik, rodzaj żeński, trzecia deklinacja
(1.1) umysł
(1.2) myśl

Tak, zdecydowanie ci się to przyda. A teraz zobacz jaka jest liczba mnoga od ang. man

Offline matihoda15

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 0
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 20, 2013, 14:08:03 »
Witam :-) To może ja przedstawię swoje propozycje. Tylko nie piszcie że tego nie zrealizują bo... ja to wiem :)

1. Bardziej zaawansowana dyplomacja
Chodzi mi o to żeby dyplomacja nabrała na ważności. Żeby nie było tak że podliżesz się królowi i koniec wojny. Nie! Musiałyby się odbywać negocjacje pokojowe, gdzie zwycięzca dyktuje warunki. Pomyślcie... Swadia atakuje Nordów, niszczą ich. Po wojnie miasta które nie zostały podbite zostały by ich wasalami! To ZNACZNIE urealniło by grę.
2. Realniejsze bitwy
Aktualne bitwy... Średnio się prezentują. Ni to formacji, ni to jakiegoś zaawansowanego systemu dowodzenia. Ja się pytam. Czemu by nie wprowadzić większych bitew? Albo formacji? Jak są towarzysze i wojsko. Z wojska robisz pułk i towarzysz może być jego dowódcą. Nie przekazywałbyś wtedy rozkazów całej armii tylko dowódcą chorągwi a oni by kierowali wojskiem. To by pozwoliło na wprowadzenie większej liczby ludzi bo łatwiej było by nimi zarządzać.
3. Oblężenia
O tym ktoś już wspominał. Tutaj powinna być większa dowolność. Katapulty, balisty. Dłuższe oblężenia... Nie tak że jeden szturm kończy wszystko.
4. Tworzenie własnego rodu
Wiadomo. W średniowieczu jeśli nie należałeś do szanowanego rodu byłeś niczym. Dlaczego nie pozwolić graczom tworzyć własnych rodów? Wtedy mariaże by nabrały nowego znaczenia. Z jednego rodu pochodziłoby kilku królów. Jeden ród mający władze większą niż jakieś królestwa, czyż to nie wspaniałe?
5. Powiększanie wyżej wymienionego rodu... naturalnie
Jestem za!
6. Urealnienie miast
Większe miasta! Całe a nie wybrane alejki. Domów mnóstwo, targi... Wielkie miasta, to jest to. Aktualnie jest tylko główna uliczka i kwatera lorda. Nie można więcej?
7. Budowa miast, zamków
To byłoby coś. Pomyślcie. Często jest tak że strategiczna miejsca na granicach są bez osłony, a zamiast zamku stoi miasto. Wtedy jest problem... Tak można go rozwiązać. Oczywiście taka budowa trwała by trochę ale dawał znaczącą przewagę. Wtedy sensu nabrał by handel. Kupno surowców itp. itd.
8. Możliwość głębszej interakcji z innymi postaciami
Chciałbym móc utożsamiać się z moim bohaterem. Gdyby były takie głębsze relacje, możliwość poznania innych ludzi to gra nabrałaby na uroku. Uwierzcie mi.
9. Możliwość żeglugi
Tak! Dodać wyspy i jakąś nieznaną kraine i można się zabawić w kolonizacje i bitwy morskie! Te walki na morzu, to byłoby coś. Wtedy byłby w królestwie nie tylko marszałek ale też admirał. Nie byłoby wtedy musu żeby posiadać pro uber armię. Można przecież walczyć na morzu.

Potem napisze więcej.

Offline sabatonsky

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: -3
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 24, 2013, 15:52:02 »

Zgadzam się w większości z przedmówcą. Jedyne co mnie tkneło to pkt 3. twojej wypowiedzi. Otóż... nie wiem czy producenci M&B dali by rade z katapultami i balistami...

Mam tylko jedno znaczące pytanie:
1. Nie uważasz że "Powiększanie wyżej wymienionego rodu... naturalnie" mogło by troche zając? no bo żeby potomek zaczął walczyć jako, chociażby, żołnierz musiało by minąć co najmniej 17 lat w grze! Trochę dużo. Jak chciałbyś to załatwić?

Offline thebadman

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 56
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 24, 2013, 18:20:44 »
Zgadzam się w większości z przedmówcą. Jedyne co mnie tkneło to pkt 3. twojej wypowiedzi. Otóż... nie wiem czy producenci M&B dali by rade z katapultami i balistami...
Twórcy modów na Warbanda dali radę to w M&BII też dadzą...

Offline matihoda15

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 0
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 24, 2013, 22:11:36 »

Mam tylko jedno znaczące pytanie:
1. Nie uważasz że "Powiększanie wyżej wymienionego rodu... naturalnie" mogło by troche zając? no bo żeby potomek zaczął walczyć jako, chociażby, żołnierz musiało by minąć co najmniej 17 lat w grze! Trochę dużo. Jak chciałbyś to załatwić?
Odnośnie katapult to wyjaśnił pan wyżej :-)

A jeśli chodzi o ród. Cóż... Byłoby to czasochłonne zajęcie, ale warte wielu rzeczy.  Niektórzy (w tym ja) grają baardzo długo i zdążyłby ród kilka(naście) pokoleń wydać. Adopcje lub przyjęcia do rodów dla osób co krótka grają też by mogły być:)

Offline AdamKur

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 62
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 25, 2013, 17:13:11 »
Odnośnie katapult to wyjaśnił pan wyżej :-)

A jeśli chodzi o ród. Cóż... Byłoby to czasochłonne zajęcie, ale warte wielu rzeczy.  Niektórzy (w tym ja) grają baardzo długo i zdążyłby ród kilka(naście) pokoleń wydać. Adopcje lub przyjęcia do rodów dla osób co krótka grają też by mogły być:)

Bylbym tez za "przyspieszniem" czasu, tak zeby glowny tez mogl umrzec. Dodal bym jeszcze mozliwosc smierci z grze, za czym idze wieksza odpowiedzialnosc AI
"My name is Ozymandias, king of kings:
Look on my works, ye Mighty, and despair!"

Offline Bot

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: -9
  • Hail!
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 25, 2013, 21:55:37 »
Ja dla odmiany nie chcę, by główny bohater mógł umrzeć. Mi w pełni odpowiada system z ogłuszeniem, jaki występuje zarówno w M&B jak i w Warbandzie. Przyspieszenie czasu? Po co? Uważam, że jego prędkość znana z Warbanda jest jak najbardziej odpowiednia. Po co śmierć postaci ze starości? By nasuwać jakieś niepotrzebne moim zdaniem ograniczenie czasu gry?

Offline thebadman

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 56
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 26, 2013, 07:40:31 »
Ja dla odmiany nie chcę, by główny bohater mógł umrzeć. Mi w pełni odpowiada system z ogłuszeniem, jaki występuje zarówno w M&B jak i w Warbandzie. Przyspieszenie czasu? Po co? Uważam, że jego prędkość znana z Warbanda jest jak najbardziej odpowiednia. Po co śmierć postaci ze starości? By nasuwać jakieś niepotrzebne moim zdaniem ograniczenie czasu gry?
Dying of old age - Enabled/Disabled

Taki problem?