Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Sugestie na temat rozgrywki singleplayer w M&B 2 Bannerlord  (Przeczytany 43756 razy)

Opis tematu: w przyszłości w wersji angielskiej postaramy sie to przesłać na forum TW

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rodeel

• Kmieć
  • *
  • Piwa: 1
Odp: Sugestie na temat rozgrywki singleplayer w M&B 2 Bannerlord
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 06, 2013, 22:53:18 »
Po pierwsze, za mało wiem o swoim bohaterze i historii Carladii. Chciałbym raczej posiadać o tym więcej informacji. Po drugie, oczekuję, podobnie jak autor, że karczmy będą miały w sobie życia. Postaci w nich zamiast zachowywać się jak normalni ludzie w tawernie, typowo dla epoki, to stoją, nikt nie pije. Poza tym wypada dodać jakiś mieszczan, kupców, którzy się w karczmie zatrzymali itd. zresztą fajnie by było gdyby wioski czasami dysponowały jakimiś zajazdami, albo zajazdy były na mapie. Ni to picia, ni to życia...
   Fajny pomysł z tym służeniem lordowi, ale pomysł, co ty będziesz robił. Łażenie po mapie swobodnie to to samo prawie co zwykły najemnik, a jak lord se siedzi w zamku ciągle, a ty podążasz za nim i nie możesz się odłączyć, albo co gorsza będzie to system podobny jak w braniu w niewolę przez wroga, podążając na mapie za jednostką lorda, po prostu trzeba to jakoś zgrabnie opracować.
   Oczekiwałbym też, żeby było więcej typowego życia, jesteś zwykłym żołnierzem? Może niech przydzielą postać do garnizonu, jakoś więcej rozkazów, a nie uczty i kampanie. A jak już jesteś żołnierzem w garnizonie, albo toczysz spokojne życie...wypadałoby znaleźć dom. Może w jakiejś wiosce? Może w mieście? Jeżeli wioska jest twoim lennem, to może można by było w niej zamieszkać?
Twórcy-NIE! Nie możesz! Masz podbić miasto, albo zamek!

No i podoba mi się pomysł polowań, wreszcie coś świeżego i nowego by było. I miasta...jakieś domki i chatki przed murami, miasto ogólnie większe itd. no i może by wątek religijny poruszyli. Był on ważny w średniowieczu, więc dziwi mnie to, że nie ma żadnej wzmianki o bogach...z pewnością w jakiegoś wierzą, bo kiedy zaczynam grę, i pytam się gdzie jest brat kupca (przynajmniej w rozpoczęciu w Praven) odpowiada mi ''niech cię bóg błogosławi...'' więc w sumie...

No i może więcej informacji o innych krainach.

Offline TBSR_Shakyor9000

• BANITA
  • Pijus
  • *
  • Piwa: -15
  • Tępiciel Dilerów Herbatki Owocowej
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 07, 2013, 08:12:45 »
Ja bym chciał :
1. Żeby bohater miał więcej opcji dialogowych itp - chciałbym się z nim utożsamic i żeby miał własny , niepowtarzalny i niezależny charakter.
2. Napewno handel morski , statki , podróże na inne ( najlepiej losowo generowane ) wyspy itp było by ciekawym rozwiązaniem.
3. Bardziej rozbudowany i realistyczne drzewo rozwoju postaci oraz jednostek bojowych.
4. Lepiej zaprojektowane lokacje
5. Lepsza ścieżka dźwiękowa
6. Więcej Voice - Actingu
7. Lepsza optymalizacja
8. Lepsza oryginalnośc
9. Dobra - zaszedłem w sprawy typowo wewnętrzne , to wróce do tych które ma oferowac ta zewnętrzna strona
10. Większa potęga sztucznej inteligencji ( nie chodzi mi o zadawane obrażenia , tylko żeby wróg miał swoje odrębne strategie etc , żeby nie poruszał sie jedną linią i żeby był bardziej zaradny )
11. Większy świat
12. Bardziej rozwinięty zadania , nie polegające tylko na : znajdź , weź , zabij
13. Za mało także wiemy o samym miejscu , gdzie antagonista przybywa - mówimy tu o Carladii.
14. Żeby też świat był bardziej realistyczny - nie 3 domy postawione na krzyż , tylko jak na tamte czasy - jakieś osady przed murami , ewentualnie jeszcze jakieś inne lokacje typu Kościół.
15. Żeby można było funkcjonowac w tym świecie? ( animacje , możliwośc kupna domu, zapoznanie się nawet z takimi osobami jak kupiec ).
16. Możliwośc mienia dziedzica.
17. Nieskąplikowany , aczkolwiek dobry system gospodarczy - żebyśmy odrazu po jednym dniu gry nie stali się bogaci , tylko żebyśmy wydali pieniądze na wiele rzeczy które powinny się znaleźc w tej grze.
To są takie moje pierwsze czynniki , na które wpadłem piszac to.
Mam jeszcze takie pomniejsze , typu żeby można było zostac szefem bandytów , żeby można było najmowac dezerterów do drużyny itp...
Shakyor9000 - Wielki Mistrz klanu SP
Co do goka- wziecie go do repry to jak puszka pandory, zawsze cos odjebie i pozniej reprezentacja bedzie miala problem.
Czy nazwa działu "Klany Warband" powoduje nagły przypływ testosteronu u użytkowników, który nie pozwala zamknąć japę i chociaż jeden dzień obyć się bez przekrzykiwania się?

Offline Prußak

• Sołtys
  • *
  • Piwa: 236
  • Ten, który mówi sam sobie dobranoc, dobranoc
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 07, 2013, 16:11:53 »
Większość z tych rzeczy napisałem w pierwszym poście, a także są to pomysły, a nie czynniki..
Religia? Dla mnie lepiej by tego nie było. Ważny aspekt to to może i był w średniowieczu, ale w grze wolę tego nie doświadczać, jak ktoś za drugiego komputera zaczyna grać bitwę i krzyczy Alach Akbar! No i na czym mieli by się wzorować? Na prawdziwych na pewno nie, typu Jezus Chrystus czy Allah. Jak już, to wymyśleni, żeby żaden katolik czy ciapaty w to nie grał i nie wyzywał na forach, że Nordami to grają niewierni :)
8. Lepsza oryginalnośc
Nie za bardzo rozumiem... Pokaż mi może grę podobną do M&B? Bo za bardzo nie rozumiem przesłania tego pomysłu.
5. Lepsza ścieżka dźwiękowa
Ścieżka to była dobra za czasów alfy Mount & Blade. która była jeszcze wtedy pod inną nazwą.
3. Bardziej rozbudowany i realistyczne drzewo rozwoju postaci oraz jednostek bojowych.
No co jest teraz nierealistycznego w tym, że rekrut zostanie na przykład harcownikiem? Jaśniej proszę.
Hah jesteśmy chyba jedynym klanem  który  grał z nimi spara  w którym nie było  Wulgaryzmu i kutni Ale za to mecz nie był  fair-play prośby  o  zablokowanie kamery obserwatora nic nie dawały  chociaż  na serwerze był admin...

Offline thebadman

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 56
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 07, 2013, 16:26:50 »
No co jest teraz nierealistycznego w tym, że rekrut zostanie na przykład harcownikiem? Jaśniej proszę.
Masz rację, przecie bardzo realistyczne jest to, że chłop zabrany z wioski w mniej niż tydzień może zostać rycerzem, i mieć z...  niewiadomego źródła wyposażenie warte kilkanaście/dziesiąt razy więcej niż wydatki na jego awanse.

Dobrym rozwiązaniem by było wziąć przykład z twórców modów - Zamek:Elitarne jednostki; Wioski:Tania, słaba milicja; Miasta:Liczne zbalansowane wojsko.

Offline Prußak

• Sołtys
  • *
  • Piwa: 236
  • Ten, który mówi sam sobie dobranoc, dobranoc
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 07, 2013, 16:30:04 »
Dlatego to pisałem w pierwszym poście, by rycerz z dupy nie zostawał awansowany z chłopa... Tylko jak pisze jakieś kilka propozycji, to niech je bardziej poprze propozycjami, a nie samym "Realistyczne jednostki bojowe"....
Hah jesteśmy chyba jedynym klanem  który  grał z nimi spara  w którym nie było  Wulgaryzmu i kutni Ale za to mecz nie był  fair-play prośby  o  zablokowanie kamery obserwatora nic nie dawały  chociaż  na serwerze był admin...

Offline AdamKur

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 62
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 07, 2013, 16:53:32 »
Po pierwsze pisze sie Alpha :D

A zeby nie bylo off-topa, to sam podam moja liste:
-Cos zrobic z czasem, to znaczy ze ja moge w max. 2 tygdonie zostac wasalem (oczywiscie nie na easy, tak tylko n00by graja)
- Awansami, mianowicie zeby staly sie podobne do OiM DP, bo tam musisz u kasztelana wojska kupowac, co jest sensowne, bo Husaria pochodzila ze szlachty, i dziwnie jest zrobic np. rycerza (czyli feudala) z jakiegos losowego chlopa)
-Jezeli czas mijal by szybciej, dalbym rodzinie i dzieci
-zwiekszenie (lub zmiejszenie) wladzy krola/chana/wlk. ksiecia
-Ulepszenie systemu feudalnego, czyli dodanie wiecej zamkow/wsi/miast i mozwliwosc posiadania wlasnych wasali etc.

"My name is Ozymandias, king of kings:
Look on my works, ye Mighty, and despair!"

Offline Rapodegustator

• Wagant
  • *
  • Piwa: -38
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 13, 2013, 11:32:56 »
Wprowadziłbym motyw fabularny typu: "Najczarniejsza godzina Calradii". W sensie, od strony Chanatu, w czasie tej godziny, przybędzie OGROMNA armia ze stepów. Coś na rodzaj najazdów mongolskich. Zdobyte przez nich twierdze i miasta byłyby pustoszone przez 3 dni, a następnie znikały z mapy (zostawione by pozostały gruzy :D ).
Ew. zdobyliby jedno miasto jako bazę wypadową.
Do czasu ich wyparcia z Calradii poprzez wykonywanie zadań, można by było odbudowywać te miasta i zamki. Albo na własną rękę, albo przekonując lordów do "składania się" na to. W zamian byśmy dostawali pkt do relacji z WSZYSTKIMI lordami i królami świata. Ew relacje z wrogami by się nie poprawiały.

Do dopracowania, ale fajnie by to wyglądało.
Zeby osiagnac rzeczy trudne potrzeba czasu. Zeby osiagnac rzeczy niemozliwe potrzeba go troche wiecej.

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 450
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 13, 2013, 16:38:26 »
Te niszczenie lokacji byłoby całkiem niezłe... dość mocno hardcore'owe, gdyby to były nasze lokacje :D Bo sam pomysł inwazji jest już oklepany. Właściwie samo niszczenie/palenie lokacji byłoby spoko(zaraz... znów już to jest w Brytenwaldzie? :P)

Offline Rapodegustator

• Wagant
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 13, 2013, 17:20:30 »
Nie wiem bo w to nie grałem. Wiem tylko, że są w niektórych modach opcje splądrowania miasta, za co zgarniamy dużą pule pieniążków, ale że z lokacji zostają gruzy?
Zeby osiagnac rzeczy trudne potrzeba czasu. Zeby osiagnac rzeczy niemozliwe potrzeba go troche wiecej.

Offline jurdas

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 23
  • PE_giermek_Jurdas
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 13, 2013, 20:13:44 »
Moim zdaniem będzie to Warband z ulepszonym "czmyś", jeszcze nie wiem tylko "czym", ale za marzenia o tym, że TW się wysili nikogo nie zabiją ;)
[wycięte z banlisty]blackhawk (13.08.2012) - prowokacje- zakaz pisania do odwołania. //sir Luca

Offline huth

• Senior
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 13, 2013, 22:23:43 »
Nie wiem bo w to nie grałem. Wiem tylko, że są w niektórych modach opcje splądrowania miasta, za co zgarniamy dużą pule pieniążków, ale że z lokacji zostają gruzy?
No gruzy nie zostają, to by zepsuło grę.

Offline Saviol

• Tułacz
  • *
  • Piwa: 0
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 13, 2013, 23:14:54 »
Nikt nie wspominał o oblężeniach? Mi się właśnie marzą bardziej realistyczne, dynamiczne oblężenia, a nie pchanie się całej armii po wieży oblężniczej albo 1/2 drabinach. Przydałoby się też oczywiście poprawiona inteligencja, specyficzne taktyki dla każdej frakcji, możliwość tworzenia formacji w czasie bitew, ładniejsze i żywsze lokacje, większy wpływ morale na zachowanie żołnierzy w trakcie bitwy, może bardziej rozbudowane relacje wasal-senior, bo obecnie wydają mi się mocno uproszczone, możliwość żeglugi. Fajnie by było też, jakby było widać po wiosce, że zbudowaliśmy tam, np. młyn i żeby było więcej możliwości rozbudowy miast i twierdz. No i takie ostatnie marzenie - obecnie pomaganie komuś w bitwie wygląda tak, że wszyscy grzecznie wracają na swoje pozycje i walczą od nowa, a o wiele fajniejsze, ale też pewnie trudniejsze w realizacji byłoby dołączanie do bitwy w trakcie jej trwania, tzn. ktoś tam sobie walczy, a my np. wjeżdżamy we wroga od tyłu i nie ma gdzie uciec :)

Offline huth

• Senior
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 14, 2013, 12:39:18 »
No tak, AI w szturmach powinno zostać... może nie ulepszone, ale w ogóle dodane do gry :D
Nie wiadomo czy w M&B będzie wieksza skala bitew, ale wątpię, żeby były bitwy nawet do tysiąca żołnierzy, więc fajny byłby jakiś udoskonalony(czyt. przystępny) system rozkazów... podział armii na chorągwie/drużyny i wyznaczanie im celów kursorem w jakimś trybie zarządzania bitwy... wybierasz drużynę lekkiej konnicy, klikasz prawym na prawe skrzydło wrogiej armii i wybierasz z listy "hit and run" i nie musisz się więcej martwić... marzenia :P

Offline Rapodegustator

• Wagant
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 14, 2013, 12:46:03 »
Powinno być tak ulepszone, jak w NO na arenach. Prawdziwi, trudni przeciwnicy.

Offline Rodeel

• Kmieć
  • *
  • Piwa: 1
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 14, 2013, 14:07:27 »
Co do oblężeń, przenikam do oblężonego miasta, idą po ulicach, a wszyscy mają to gdzieś itd. moim zdaniem mieszkańcy powinni jakoś reagować na to, że żyją w oblężonym mieście, chociaż niech o tym wspomną.