Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Mobilizacja graczy Deluge, gramy w każdą środę od godziny 20.00!  (Przeczytany 17956 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline b@rtu$

• Moderator
  • Zbrojny
  • *
  • Piwa: 46
  • RW_Pocztowy_Bartus
Odp: Mobilizacja graczy Deluge, gramy w każdą środę od godziny 20.00!
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 17, 2012, 22:47:27 »
No tak tylko chodzi mi o sam fakt idei "zachęcenia do moda", dla przykładu dam siebie. Nie gram w tego moda bo mam niewiele czasu, ale sama modyfikacja mi się podoba. Także myślę, że jakby takie coś było organizowane raz na dwa tygodnie to byłoby fajnie wpaść i pograć, pogadać etc. Oczywiście to jest tylko moje zdanie, nie musicie sobie tego do serca brać.
Coś w tym jest... Co dwa tygodnie można nawet specjalnie do tego zmodyfikować mapkę czy nawet zrobić nową...
Pamiętam jak grając w America's Army, admini urozmaicali graczom rozgrywkę dając wszystkim na przykład  podobną broń, czasami jakąś bardzo słabą, a czasami śmiertelnie zabójcza. W naszym przypadku można stworzyć pojedynki na szable,jakąś bójkę w oberży na kufle, małe potyczki, a nawet duże bitwy. Wszystko to kwestia wyobraźni.

Offline Askorti

• Wagant
  • *
  • Piwa: 47
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 17, 2012, 23:22:54 »
Umm.. Nie widzę w tym logiki. Mamy średnio zaludnione serwery i nie robimy nic, a jak chcemy coś zorganizować, to obawa, że "może się znudzić". Moim zdaniem to właśnie taka wspólna gra może na nowo rozbudzić zainteresowanie modyfikacją. Bez takiego zorganizowania szansa na grę w większym gronie są znikome. Jedna taka bitwa w tygodniu to nie dużo i nie mało.

Nie należy też patrzeć na to jak na event ze ściśle ustalonymi zasadami, stałymi dowódcami, obowiązkowym TSem, formacjami etc. To jest sposób na zebranie większego grona graczy na jednym serwerze w tym samym czasie i ewentualnie dodanie jakiegoś scenariusza.
Zamysłem tych spotkań kiedyś była stosunkowo luźna rozgrywka ale o ustalonym czasie i z aktywną pomocą adminów. Teraz powinno być podobnie.

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 478
  • Let me take you to the movie
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 18, 2012, 07:49:26 »
Organizowanie bitew cotygodniowych a organizowanie "bonusów" w postaci pojedynków na kufle, czy jakiegoś mini turnieju trochę w innej formie (Może coś jak turniej dżentelmenów), to już osobna kwestia. Wiadomo że Oktawian się nie roztroi i nie jest w stanie robić kilkanaście rzeczy na raz, i do organizowania "bonusowych" rzeczy, musiałby być ktoś inny z dużymi chęciami i zaangażowaniem. Bitwy to bardzo dobre rozwiązanie, wiadomo że nie wszystkim się dogodzi i będzie też szukał czegoś innego, ale to już pole do popisów dla tych ludzi co chcą się bawić w "bonusy". Bitwy za to powinny być stałym punktem programu, ewentualnie można by pomyśleć w najbliższym czasie jak to bardziej unormować i przeprowadzać to w taki sposób aby mniej pochłaniało to organizatorów (Mała gra klanów i zainteresowanych?, np. w podbijanie danych prowincji na prowizorycznej mapie narysowanej na forum, w którym każda reprezentowała by inną mapę, a w bitwach mogli by brać udział randomi jak i klany? kto wie.. to tylko mały koncept na kiedyś, który wymaga dopracowania).

A ty Aharo pierdzielisz bez składu i ładu, eventy są co tydzień to po prostu przyjdź sobie co dwa tygodnie na to samo wyjdzie. Jest gro osób i klanów, które grają tylko w Deluga i im bardzo odpowiada że eventy są co tydzień, a jak ty grasz w Nativia i masz mniej czasu na Deluga to po prostu przyjdziesz co drugi tydzień, i tyle.

Offline b@rtu$

• Moderator
  • Zbrojny
  • *
  • RW_Pocztowy_Bartus
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 18, 2012, 13:19:33 »
Sam się zastanawiałem nad mapą. Na takiej mapie np klany miały by swoje tereny. Dodatkowo powinny być tereny podlegle państwom.
Mapa oczywiście służyła by bitwom zorganizowanym. Na takiej bitwie powinna być jakaś komisja, która wszystkiego dopilnuje i ewentualnie zatwierdzi wynik.
Widziałbym to tak że nim klan będzie chciał podbić miasto lub wioskę to najpierw będzie musiał wygrać bitwę w polu i może lepiej żeby bitwa w polu odbyła się innego dnia niż bitwa tych samych stron o tereny.
Te rzeczy można nakreslac ręcznie, albo z czasem postarać się o interaktywna mapę.
Z czasem można by podpiac do tego jakieś zasady, np klan 1 mając więcej terenów korzysta z lepszych jednostek, a klan 2 uboższy wystawia więcej, ale zato bardziej podstawowego. Randomi zajęli by miejsce wojsk najemnych w takich bitwach.
Tutaj bardzo przydatny byłby jakiś system zasad podpiety pod interaktywna mapę na stronie internetowej, ale to nie jest proste. Mimo to podstawowe zasady można sobie ogarnąć bez specjalnego systemu i może nawet flaga swojego klanu na mapie gry będzie na tyle motywujace że graczy przybędzie.
Do tego należało by dodać jakieś ptk wymienne na jednostki limitowane podczas bitwy, które zyskujemy zależnie od ilości zajętych terenów, ich ewentualnych specjalnych właściwości(tereny bogatsze i biedniejsze), oraz ptk zdobytych podczas najazdu mającego na celu spladrowanie, a nie zdobycie terenów( oslabianie klanu przed zdobyciem).
Można wymyślać tak w nieskończoność.

Offline RErErty

• Kmieć
  • *
  • Piwa: 4
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 18, 2012, 16:06:40 »
Chodzi o coś na wzór PW moda, tak?

Offline iwomichu1

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 11
  • Porucznik kawalerii Regimentu Wielkopolskiego
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 18, 2012, 16:31:19 »
Raczej Strategus.

RW_Porucznik_Iwomichu

Offline Krystian80

• Bibosz
  • *
  • Piwa: -2
  • http://pl.20dollars2surf.com/?ref=688213
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 18, 2012, 17:09:48 »
Taka mapa byłaby bardzo fajna :), tylko bez random'ów chcą w takim czymś uczestniczyć to niech dojdą do klanu.Tylko problem chyba będzie w tym iż klany zwykle dochodzą do tych samych frakcji a co za tym idzie brak balansu np 1 klan na 10.
http://pl.20dollars2surf.com/?ref=688213
zapraszam do rejestracji i zarabiania pieniędzy z tego ref linku  ;)
http://s2.postimage.org/tlyuonetl/angiel.png

Offline b@rtu$

• Moderator
  • Zbrojny
  • *
  • RW_Pocztowy_Bartus
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 18, 2012, 18:19:43 »
Ale nikt nie pisał że nie będzie bitew wewnątrz frakcji a pomiędzy klanami prawda? Musi być też jakaś szansa dla klanów wygnanych z własnych siedzib. Może w takim wypadku klan mógłby skorzystać z najemnych randomów. Oferując wzamian np wejście do klanu, albo poprostu dobrą zabawę. Tacy randomi mogą stworzyć też potrzebna siłę o która trzeba trochę powalczyć...

Offline Blitzwing

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 11
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 18, 2012, 18:29:11 »
Potem się dziwią że pełno małych tygodniowych klanów :D
Ja nigdy w żadnym nie byłem, a prawie wszystkie eventy w PL zaliczyłem. To teraz żeby zagrać w ciekawy tryb będę musiał się łasić do jakiegoś 12-latka żeby mnie łaskawie przyjął do klanu? :D
Pomysł fajny, najważniejsze byłoby jednak aby mapy były zróżnicowane.
Sława!

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 478
  • Let me take you to the movie
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 18, 2012, 18:37:53 »
To był tylko koncept na przyszłość.. to jest temat bitwy a więc trzymajmy się tematu. Jeśli jest zainteresowanie takim czymś można założyć inny wątek i tam bombardować propozycjami na pewno się przyda, ale niech to działa równolegle i dopiero dojrzeje do wypuszczenie tego w świat. Trzymajmy się tematu..

Offline Prußak

• Sołtys
  • *
  • Piwa: 236
  • Ten, który mówi sam sobie dobranoc, dobranoc
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 19, 2012, 20:59:41 »
Liczebność dzisiaj była lepsza niż przed tygodniem, jednakże lagi...
Musimy sobie to uświadomić, że na tym serwie bawienie się w oblężenie przy prawie 50 osobach nie ma większego sensu. Później było już trochę lepiej, jednakże pojawiła się mgła, co znacznie utrudniało również grę.
Zaplanowaną grą też tego nie nazwę moim skromnym zdaniem - na drugi raz umawiajmy się wcześniej na mapę/mapy i frakcje, bo lud w trakcie gry na wszystko się zgodzi.
Pozdrawiam, Prusak
Hah jesteśmy chyba jedynym klanem  który  grał z nimi spara  w którym nie było  Wulgaryzmu i kutni Ale za to mecz nie był  fair-play prośby  o  zablokowanie kamery obserwatora nic nie dawały  chociaż  na serwerze był admin...

Offline Irgen

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 8
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 19, 2012, 21:36:11 »
Kilka zrzutków z dzisiejszej gry:
(click to show/hide)
(click to show/hide)
(click to show/hide)
(click to show/hide)
(click to show/hide)
(click to show/hide)
(click to show/hide)
(click to show/hide)

Zapraszam za tydzień, postaramy się o lepszą organizację.
pozdrawiam
Irgen

"Czego krzyczysz... co noga? A tamtemu głowę urwało i nie krzyczy, a ty o takie głupstwo."
~Józef Piłsudski

Offline TiCz

• Pijus
  • *
  • Piwa: 2
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 19, 2012, 21:54:42 »
Piękne screeny, szczególnie ten ostatni :). Co do Wspólnej gry była o wiele lepsza niż tydzień temu. Szkoda tylko, że wyrzuciło kilkunastu graczy podczas oblężenia Zbaraża.

Offline Altharis

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 4
  • Najwyższy pleb
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 20, 2012, 05:16:08 »
Hue, hue, dzięki ostatniemu screen'owi czuję się taki sławny :>
Tak czy inaczej, dziękuję wszystkim za wczorajszą wspólną grę, było o niebo lepiej, niż tydzień temu. No, nie we wszystkich kwestiach jak wspomnieli poprzednicy np. siege, ale na szczęście po zmianie trybu (i dziwnym wywaleniu niektórych graczy...) wszystko już się ustabilizowało.
Tak więc, jaka będzie następną gra? Będzie zaplanowany scenariusz na następną bitwę, czy też będzie podobnie jak wczoraj?

Offline Irgen

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 8
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 31, 2012, 15:47:45 »

''27 maja 1648 niedobitki wojsk polskich po klęsce Korsuńskiej wycofują się do Białej Cerkwi. Ściga ich Tuhaj Bej razem z kozakami. Polakom udaje się dostać do miasta w, którym stacjonuje pułk piechoty pod Stanisławem Lubomirskim. Rozpoczyna się bohaterska obrona Lachów przeciwko buntownikom i wspierających ich niewiernych.''

Zapraszamy na środową bitwę, wszyscy chętni do udziału obowiązkowo wchodzą na TeamSpeak Tawerny 15-10 minut przed godziną 20:00. Po ustaleniu szczegółów gry na TS, gracze otrzymają hasło na serwer. Wszyscy, którzy nie pojawią się na TS nie otrzymają dostępu do serwera.
Serdecznie zapraszamy!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2013, 16:45:15 wysłana przez Irgen »

"Czego krzyczysz... co noga? A tamtemu głowę urwało i nie krzyczy, a ty o takie głupstwo."
~Józef Piłsudski