Forum Tawerny Four Ways

Mount&Blade II Bannerlord => Rozmowy o Bannerlord => Wątek zaczęty przez: Wezyk w Październik 05, 2011, 14:31:34

Tytuł: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Wezyk w Październik 05, 2011, 14:31:34
 ;-)

http://www.youtube.com/watch?v=spI6wMokjko
http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,197608.0.html
http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,195023.0.html

Informacja na którą od tak dawna czekaliśmy!
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Matim w Październik 05, 2011, 17:37:31
Mi się zawsze wydawało, że M&B2 to jest warband, i moje zdanie potwierdza chronologiczne wypowiedzenie przez gostka po "M&B2" frazy "with fire and sword"
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Husasz w Październik 05, 2011, 17:51:28
matimie warband to nie moze byc 2 z prostej przyczyny. numerek w nazwie danej gry oznacza nowy silnik czyli Black ops , Assasin brotherhood to jest jakby 3 czesc ale serii a nie ogolnie.. rozumiesz? xD

co do tematu.

Fajnie tylko.. czy nalezy sie bac w przypadku multi ? oby nie dali jakis dziwnych kombosow ktore sprawia ze pr0 player dostanie w dupsko od świeżaka ;/
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: proud w Październik 05, 2011, 18:04:37
(...)numerek w nazwie danej gry oznacza nowy silnik(...)

Guzik prawda. :p Sprawdź sobie ile gier wychodziło na Unreal Engine 3 i jakoś zmiana numerków nie powodowała przesiadki na nowy silnik. Najlepszy przykład: Gears of War, Gears of War 2 oraz Gears of War 3 - wszystkie na Unreal Engine 3, Mass Effect, Mass Effect 2 oraz Mass Effect 3 identycznie. Tak samo jak Rainbow Six: Vegas oraz Rainbow Six: Vegas 2
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Husasz w Październik 05, 2011, 19:27:53
ale w tym przypadku mysle ze wrzucą na nowy silnik bo inaczej nowa produkcja nie miala by sensu
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Wojan w Październik 05, 2011, 20:09:10
Ja bym się cieszył jakby zrobili jakieś historyczne frakcje i oczywiście nowe mapki,bo te po tylu latach gry sa nudne i monotonne.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Kamillo18 w Październik 05, 2011, 20:41:46
Dobra, teraz ja coś napisze i osoby, które mnie znają z TSa (bo inne to raczej niee) się domyślą, co poniżej będzie napisane.
Otóż, dla mnie, aby M&B2 wypalił, musi być obsadzony w czasach starożytnego Rzymu. Singiel musi być bardziej rozbudowany, mogliby wtrącić jakiś wątek fabularny. Dać następujące frakcje - Rzym, Galia, Szkocja, Tracja i hmm... Kartaginę.
Po przegranej bitwie, zostajesz niewolnikiem danego królestwa, ale nie siedzisz w lochu do nie wiadomo dokąd, lecz stajesz się GLADIATOREM ! O tak ! I w tym momencie zaczyna się zabawa. Możliwość walki na arenie, otrzymywanie za to denarów lub panienke na noc, zupełnie jak w serialu Spartacus. Łoooo, to by się działo (w moim przypadku). Potem możliwość ucieczki i wywołania rebelii wśród niewolników i możliwość stworzenia własnego królestwa. Rzecz jasna, na początku składającego się z niewolników (wiecie, słabe uzbrojenie, opancerzenie, ale wysoki skill walki). I nie, żeby były fejk miasta/wsie, typu "Zamek Hrus", tylko jak w Dzikich Polach, prawdziwe nazwy miejscowosci, np. w tym co piszę powinna wystąpić Kapua w sąsiedztwie z Rzymem.
Jedna z walka na arenie, oczywiście coś na wzór filmu, można stworzyć w grze
(click to show/hide)

Na terenach Kartaginy powinny występować słonie. Tak, na tych terenach to konieczne.
Nowe bronie, to także nie głupie ! Ale nie jakiś nowy oszczep itd. ale ... trójząb i sieć. Jedna sieć, gdzie jej celny rzut pozwoliłby przewrócić naszego rywala. W multiplayer też by to było dobre, nawet na konnych, gdzie rzucając sieć, konny spada z konia i jest już prawie nasz. Co do tych broni, powinna być możliwość zniszczenia, np. włóczni i walczenia jej kawałkiem, jak jest ukazane tutaj
(click to show/hide)

Wiem, pomysł na gre w moim rozumowaniu jest głupi. Ale fan spartacusa czego może oczekiwać? No oczywiste, że gry o samym Spartacusie i niewolnikach. A panowie z TW mają doświadczenie, tak więc oni by mogli zrobić "coś takiego" o czym piszę wyżej w porządnym stylu. Rzecz jasna, silnik graficzny niech się nie zmienia - mi odpowiada jak i posiadaczom gorszego sprzętu.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Argaleb w Październik 05, 2011, 20:59:44
Wtedy bym go nie kupił:O Jak dla mnie konwencja jest okej. Można trochę ulepszyć silnik, przede wszystkim zrobić jakiś sensowny multiplayer (ten jest okej ale jest słaby od strony organizacyjnej) i zadbać o dobrą promocję. W końcu to gra jedyna w swoim rodzaju.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Wambo w Październik 05, 2011, 21:12:09
Pewnie będą te same frakcje ci sami lordowie, pewnie dodadzą nowe modele, jestem pewien że dodadzą też chociaż z jedną frakcje (jeśli takowa miała by być to myślę że może była by powiązana z klimatami z kraju kwitnącej wiśni bo w sumie nie przychodzi mi nic totalnie nowego oprócz tego :S). Może pododają  parę bajerów by walka była jeszcze inna, pewnie też nowe animacje. Jedyna taka moja wymarzona rzecz która mogła by się znaleźć to możliwość atakowani i blokowania pod każdym kątem, ale wątpię by coś takiego zrobili :S. Można było by gdybać i gdybać czas pokaże.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Wojan w Październik 05, 2011, 21:32:32
Starożytność hmm... Niekupiłbym tego. Mogliby dodac jakieś uszkodzenia ciała np. jak dostanie w noge ze strzaly to zaczyna kulec,albo możliwość odciecia kończyn,ale wtedy gra dozwolona od lat 18-nastu.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Yoda w Październik 05, 2011, 21:54:51
Też jestem anty starożytność.

Nie dlatego, że starożytności nie lubię (czasy starożytnej Grecji bardzo mnie interesują ^^), ale po prostu M&B to gra o średniowieczu i wsio.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: szymczak1503 w Październik 05, 2011, 22:37:57
Mniejsze wymagania :D
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: matihoda15 w Październik 05, 2011, 23:03:03
Gra by pewnie odniosła jeszcze większy sukces gdyby do nowej części dali inny silnik lub bardzo podrasowany stary, ulepszone zarządzanie królestwem,możliwość obalenia króla, możliwość ożenku z córka lub synem króla i rządanie późniejsze tronu.I nową mape i jakąś frakcje.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Solejók w Październik 06, 2011, 07:14:07
Przede wszystkim mogliby dodać więcej możliwości związanych z moddingiem, animacjami. Większe szkielety pozwoliłyby na tworzenie np. właśnie słoni.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Jagielon w Październik 06, 2011, 07:17:59
Odniosę sie do tego ze wiele graczy chciało by mieć lepszą grafikę itp
Są zalety ale i wady min zwiekszyły by sie wymagania, a przeciez wielu ludzi gra wlanie dlatego ze Warband im dziala, nie zacina sie itp
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Netoman w Październik 06, 2011, 08:41:15
Wyrażenie "Mout&Blade" w języku angielskim ma swój odpowiednik w języku polskim: Czasy Konia i Ostrza.
A to jest symbol angielskiego średniowiecza (zaraz po długim na kilka stóp łuku) .
Więc jeśli nie zmienią nazwy prawdopodobnie wciąż pozostanie to średniowiecza w którym wprowadzą zmiany które już opisaliście, do tego jeszcze walka na 2 miecze, trudniejsze bloki (w Warbandzie już prawie każdy to ogarnia na poziom "Regular" ) Liczę na to że  wiele się zmieni, i nie chodzi mi o grafikę tylko grywalność.

Pozdrawiam NeToMaN

PS. Czekamy na beta testy :)
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: proud w Październik 06, 2011, 13:10:19
Odniosę sie do tego ze wiele graczy chciało by mieć lepszą grafikę itp

Jednak jeśli w kwestii wspomnianej grafiki nic nie zmienią (nie będzie nowego silnika) to raczej będzie porażka jak na XXI wiek. :) Jak chcą to sprzedać to prócz gameplay'u (nikt już chyba nie nabierze się na podobną rzecz jak Warband) muszą usprawnić grafikę, gdyż obecna to raczej poziom połowy pierwszej dekady XXI wieku, a nie prawie rok 2012. ;p
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Wojan w Październik 06, 2011, 13:28:37
Grafikę, by mogli polepszyć,bo teraz ludzie przede wszystkim patrzą na grafikę, a potem dopiero na grywalność.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Sosna w Październik 06, 2011, 13:38:41
Grafika jest potrzebna (taka z prawdziwego zdarzenia) do gier typu battlefield gdzie jest pełno wybuchów itp. tutaj wystarczy minimalnie dosłownie polepszyć grafikę. Najbardziej się przyda większa manipulacja bronią chodź by taka jaka jest w wiedźminie, też od strony fizyki upadki z koni, odcinanie kończyn, jak dostaniesz strzałą w serce to umierasz lub jak dostaniesz w nogę to ją możesz złamać i potem kulejesz (chodzi mi o realistyczność gry) zmęczenie koni, postaci bo nie wyobrażam sobie konia który cały czas zapindalającego taką samą prędkością (tak naprawdę zwykłe konie robiły max 5 zawrotów i potem były zmęczone, a bitwa trwała parę sekund a nie jak w wb) dzięki takiemu czemuś gracze by grali bardziej zespołowy niż biegli na pałę.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Kalpokor w Październik 06, 2011, 13:48:31
Pewnie posklejają kilka rzeczy z innych modów, podchwycą kilka moderskich nowinek i powiedzą, że to ich. Dorzucą coś nowego i wypuszczą w fazie bety pełnej bugów. Ponieważ w singleplayer w Warbandzie w ogóle prawie nie grałem, więc jakoś nie będę na to czekał jak nie wiadomo na co :P
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: NIFN w Październik 06, 2011, 13:52:51
Nie ma to jak porzucić jeden zabugowany (a z ostatnim patchem jeszcze bardziej) program i zabrać się za drugi... Zapowiada się na to, że Warband w wersji 1.134 podzieli ten sam los, co M&B 1.010/1.011.
No ale cieszmy się! Wszak wyjdzie "Bug&Crap 2" aka "Way of the Rage 2"...

Skoro już marzymy, to ja wymagam niewiele:
- wykorzystać w końcu ten silnik fizyczny i zrobić ruchome obiekty (od głupich chorągiewek, po pancerze i broń), oddziałujące na otoczenie i inne rzeczy... Bez jaj, ale w tej kwestii to Unreal Engine 1, jak i Dark Engine lepiej wypada...
- ożywić nieco lokacje - jakieś odgłosy w tle (a nie szczekanie jakiegoś kundla...), rozmowy mieszkańców, ich reakcje na innych (np zachwyt - gdy widzą rycerza w lśniącej zbroi na koniu albo władcę, pogarda - gdy łachmytę etc.), jakieś czynności, które mogliby wykonywać (chociażby dla picu)
- utworzyć jakąś rozbudowaną fabułę, w której wszelkie czynności wpływałyby na późniejsze wydarzenia
- balans przedmiotów i systemu walki, jak i poruszania się - nie ten obecny "WTF"
- dużo więcej, ale pisać się nie chce :P


Ponieważ w singleplayer w Warbandzie w ogóle prawie nie grałem, więc jakoś nie będę na to czekał jak nie wiadomo na co :P
Obecnie jest śmiesznie - niektóre przedmioty (obuwie, rękawice i amunicja) w ogóle nie pojawia się w sklepach... Pomyślałem, że skompiluje sobie MS-a, by uzyskać czystego Native'a i pojawił się inny problem - sklepy się nie odświeżają, tj. nie dochodzą towary, kupcy nie odzyskują pieniędzy, a to co sprzedasz, na zawsze pozostaje w ich zasobach...
Pytanie za 12958203495830 punktów: Jak oni zrobili to, że ich własny Module System zawiera co innego niż wersja gry, którą dystrybuują?

Pozdrawiam!
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Sosna w Październik 06, 2011, 14:21:04
ehh ale z drugiej strony czego się spodziewać po grze która zajmuje gdzieś 900mb no nie róbmy sobie jaj. Jak ma być to wszystko to minimum z 3 gb musi zajmować.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Solejók w Październik 06, 2011, 15:17:25
@UP : Dlaczego?

Ze względu na mój komputer nie jestem zwolennikiem nowej grafiki, bo i po co..
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Aharo w Październik 06, 2011, 16:20:08
A ja powiem krótko:

Popieram wypowiedź Kamillo i niech taka gra wyjdzie ;)
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: blackhawk w Październik 06, 2011, 16:21:24
Kamillo nie oglądaj już tego Spartacusa . :D
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Matim w Październik 06, 2011, 16:36:21
Ja bym chciał fizykę
Jak koń wpada cwałem na kamienny mur, to zwierze zostaje sprasowane
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: acoaco122 w Październik 06, 2011, 16:57:17
@Up Tak to jest najważniejsze...zgadzam się z wypowiedzią NIFN`a
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Blitzwing w Październik 06, 2011, 17:10:17
Jeśli będzie skok graficzny, to ciężko z MP. Bo jak wyobrażacie sobie bitwy na 200 osób z lepszą grafiką?:D
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: proud w Październik 06, 2011, 17:11:01
Jak koń wpada cwałem na kamienny mur, to zwierze zostaje sprasowane

Bo koń to "idiota" i pobiegnie w kamienny mur. Widziałeś ty kiedykolwiek na żywo konia?


@Blitzwing - skoro takie PlayStation 3 radzi sobie z ponad 200 osobowym multi w MAG'u, więc nie rozumiem dlaczego PieC (wydajniejszy niż konsola) nie miałby uciągnąć takiej liczy osób. Zresztą nawet w becie BF'a 3 zhackowano kod i stały serwery na 128 osób. Problemy w graniu? Żadne*. Teraz porównaj sobie grafikę BF'a 3, a czegoś co mogłoby zrobić (przeciętne, coby nie powiedzieć słabe) TaleWorlds.

*prócz banów ze strony EA za grę na tych nieoficjalnych serwerach. ;)

EDIT: Zresztą są silniki, które potrafią generować świetną grafikę nie katując przy tym sprzętu. Najlepszym przykładem jest Ureal Engine 3. Jestem pewien, że nie dość, iż poradziłby sobie z ponad 200 osobami na serwerze to jeszcze grafika biłaby Warbanda o lata świetlne. :p
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Blitzwing w Październik 06, 2011, 17:14:27
w MAG'u mamy 200 osób, ale w jednym miejscu jak w M&B. Wszystkie jednostki nie komasują się tak jak w bitewkach w warbandzie. No i w Magu nie ma koni :p
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: NIFN w Październik 06, 2011, 17:31:48
Hm... już powstaje pewna gierka (http://www.chivalrythegame.com/blog/) na UE3, bazująca na średniowiecznych "napieprzankach". Oczywiście nie miałbym nic przeciwko, by przenieśli swoje wypociny na tenże silnik - o ile ich by było stać na jego licencję (750000$)...
No ale (chyba) co rok organizowany jest konkurs "Make Something Unreal", w którym, oprócz 1 miliona dolarów, można wygrać wspomniane pełne prawa do korzystania z niego w celach komercyjnych...

Z drugiej strony... wątpię, by studio, które gubi się we własnym kodzie, potrafiłoby ogarnąć tak potężne narzędzie, jak UDK. Może lepiej nie sugerować takich rzeczy, bo jeszcze zbezczeszczą kod tak, że na forum będą ludzie jęczeć, że "wybrali ch*jowy engine!", jak to miało miejsce po opublikowaniu pierwszych screenów z Red Orchestra 2...

Pozdrawiam!
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: sheep6665 w Październik 06, 2011, 17:45:45
do tego jeszcze walka na 2 miecze
Powiem w stylu komentarza Prouda na temat konia szarżującego na mur. Ty kiedyś miecz w ręku trzymałeś? W praktyce jednoczesne obsługiwanie jednego wymaga skupienia, a ty chcesz pewnie młynki jak z jakiegoś głupkowatego slashera więc powiem krótko - dostępne tylko w singlu od 999999 skilla w broni 1h albo wcale.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Blitzwing w Październik 06, 2011, 17:56:28
Ta, dwa miecze, jeszcze proponuję dwie kusze.
Walka dwoma mieczami jest cholernie niewygodna, niebezpieczna. Mieczem nie machały zwykłe chłopy a bogaci, co sobie pożyć chcieli, a nie dupy wyrywać na combosy.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Daedalus w Październik 06, 2011, 18:10:54
Większość ludzi tak się dziwi i cieszy na małe wspomnienie o M&B 2, jakby pierwszy raz mieli z M&B styczność. Przecież już od wydania pierwszej części było wiadomo, że Taleworlds nie poprzestanie na jednej, niedokończonej zresztą grze, a wykorzysta pomysł do następnych produkcji. Co prawda nikt się nie spodziewał, że te następne produkcje to będzie w sumie ta sama gra, tylko troszeczkę bardziej rozbudowana, no ale co tam...

Jak będzie wyglądać M&B 2? Spodziewam się malutkiego przeskoku jakości, nieznacznie tylko większego, niż między M&B a Warbandem. Na sensacje nie liczcie. Nowego silnika nikt nie napisze, bo to lata pracy, a w TW pracuje kilka (teraz może z kilkanaście) osób. Gotowego silnika też nie kupią, bo raz, że są to spore koszty, dwa, że i tak trzeba go nieco przerobić na swoje potrzeby oraz nauczyć się go obsługiwać, a to wymaga czasu.

Mount&Blade to seria rozwijająca się powoli, drogą ewolucji (i to cholernie leniwej). Żadnych rewolucji więc oczekiwać nie ma sensu. Fakt, będą musieli wprowadzić trochę więcej zmian, niż w Warbandzie, może całkiem zmienić uniwersum, by gra się sprzedała. Nikt już bowiem nie da się nabrać na kupno po raz kolejny tej samej gry, delikatnie tylko odświeżonej.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Netoman w Październik 06, 2011, 18:27:21
Powiem w stylu komentarza Prouda na temat konia szarżującego na mur. Ty kiedyś miecz w ręku trzymałeś? W praktyce jednoczesne obsługiwanie jednego wymaga skupienia, a ty chcesz pewnie młynki jak z jakiegoś głupkowatego slashera więc powiem krótko - dostępne tylko w singlu od 999999 skilla w broni 1h albo wcale.

Pudło.
Miałem już nie raz styczność z bronią typu miecze, długie noże i inne żelastwo. Właśnie pewien że tak ujmę "mistrz" fechtunku w pokazie walk bez problemu ogarniał 2 miecze jednosieczne prawostronne.
Skupienie to nie wszystko, lecz w dwóch mieczach chodzi mi o to że raz robisz paradę w przód jednym następnie bloki i atak młynkiem faintowym w innym kierunku drugim mieczem :P
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Blitzwing w Październik 06, 2011, 18:43:20
A ja znam gościa grającego na gitarze nogami. Podobny sens. Bo miecze jednoręczne są do walki z tarczą nie wiedźminowania. Ten twój mistrze fechtunku w bitwie zginął by z rąk byle kmiotka z długą włócznią, bo nie miałby się czym obronić.
nie trzeba być mistrzem fechtunku żeby machać dwoma mieczami. ;)
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Teblar w Październik 12, 2011, 07:49:07
Ja jeszcze wrócę do sprawy 200 osób na serwerze. Popatrz na grunwald 11 kiedy to na warbandowej grafice grać się nie dało.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Mat Berserker w Październik 12, 2011, 14:53:21
Nie była to kwestia samej grafiki lecz dupnie napisanego serwera dedykowanego. O ile z botami gra sobie radzi w miarę dobrze(mam nadzieje że nie zdradzam żadnej tajemnicy ale przed grunwaldem zrobiliśmy test z 600 botów i dało się nawet grać, przy 400 pełen komfort). Ale jak widać gra synchronizuje pełno niepotrzebnych pierdół i sama obecność 250 nieruchomych konnych gotowała procesor. Tak  więc na bardzo duże bitwy w następnej części nie liczcie, wymagałoby to optymalizacji kodu sieciowego i plików serwera dedykowanego, a znając TW na to nie liczcie. Chyba że dla odmiany zamiast zagmatwanym kodem zaskoczą nas pozytywnie. Pozostaje nam tylko mieć dobrą nadzieję, a nadzieja matką głupich ale swoje dzieci kocha.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Wezyk w Listopad 03, 2011, 15:10:07
http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,201355.0.html

Mały wywiad z Yazzym.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Oktawian w Listopad 03, 2011, 23:15:24
Wywiad można skrócić do "byłoby miło", "dziękujemy za zakup" i " jeszcze nic nie wiadomo".

Jedyna informacja to taka, że nie będzie tych samych frakcji co w przypadku wcześniejszych M&B.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Claudie w Listopad 03, 2011, 23:43:02
Będą te same, tylko że zmienią nazwy :D Na nic innego nie liczę... :D
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: NIFN w Listopad 04, 2011, 08:57:16
Cytuj
Is there will be any update for Warband's MP with new maps, new game modes etc?

Honestly I'm not sure, but we've talked about it around the office.
No, no... za TAKIM "podejściem" to naprawdę życzę sukcesów w przyszłości...
Na obecnej wersji WB bug-buga-bugiem pogania, a ci jeszcze pewni nie są, czy będą jakiś update'a robić, hic!

Pozdrawiam!
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Kamillo18 w Listopad 04, 2011, 15:41:07
Od początku mówiłem, że M&B2 będzie skokiem na kasę i raczej osoby naiwne, zaślepione obietnicami twórców gry, nabędą ją do swojej kolekcji.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Matim w Listopad 05, 2011, 07:26:04
99% posiadaczy warbanda będzie naiwnymi i kupi grę z powodu tego że gra w nią więcej ludzi i jest nofsza
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: robercik8211 w Listopad 05, 2011, 07:50:57
Ja kupie, co mi tam jestem kasowy
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Solejók w Listopad 05, 2011, 08:37:31
Robercie, idealnie potwierdzasz wypowiedź poprzednika. A, i jeszcze jedno, nikogo nie obchodzi, że dostałeś od mamy 20 złotych i możesz sobie kupić gierkę.

// Co do mnie, to i tak zostanę przy Warbandzie, bo po pierwsze: Nie zaciekawiły mnie osoby tworzące to, a także opinie użytkowników tutaj, po drugie: Zniechęci mnie cena w stosunku do prawdziwej wartości.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Lord Reginald w Listopad 05, 2011, 08:38:18
Może i cena zniechęci.Mam nadzieję na lepszy silnik graficzny i lepszą politykę.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Matim w Grudzień 08, 2011, 11:41:28
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=17474
Nic ciekawego, ale samo jest.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Aharo w Grudzień 08, 2011, 12:18:31
Można powiedzieć, że jest to opis Warbanda lekko poprawiony, na razie nie mają co wiele gadać o tym skoro nie wiedzą...
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Lord Reginald w Grudzień 08, 2011, 15:23:44
Mam nadzieję na lepszy gameplay, nową frakcję.Więcej walki..Może nawet motion blur się znajdzie(oby).Co do linku - zapełnili pustkę i myślą ,że są koksami.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Matim w Grudzień 08, 2011, 17:45:47
Trzeba być T**ym Ch*jem aby przez 2 lata zrobić nic nowego

Widać nie wszyscy lubią myśleć. Zasugerowałem, że w M&B2 będzie na pewno coś nowego
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: michail424 w Grudzień 08, 2011, 17:56:03
brzmi to jak opis warbanda, ja mam jednak nadzieje na zupełnie nową produkcje tworzoną od zera a nie po raz kolejny odgrzewane kotlety
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Archimonde w Grudzień 08, 2011, 18:22:30
Matim007, Gratuluję. Właśnie obraziłeś twórców gry, której poświęcone jest to forum :P

A teraz wracając do tematu, Ja też mam nadzieję na jakiś powiew świeżości. Opis rzeczywiście brzmi jak opis Warbanda. Jeśli znów schrzanią, chyba kilka osób będzie złych :D
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: gracjan96xd w Grudzień 08, 2011, 21:04:36
Ja to bym chciał na pewno normalne oblężenia , a nie 1 drabinka i heja -.-

Przydała by się także normalna dyplomacja , oraz więcej frakcji .   
No i oczywiście przydałaby się lepsza grafika ,chociaż nie żadna z kosmosu bo na razie nie mam zamiaru wymieniać sprzętu .
Fajnie by też było , aby była jakaś fabuła , oraz żeby w grę dało się przyjemnie grać ;]
Tyle ode mnie

Pozdrawiam
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Wojan w Grudzień 08, 2011, 21:27:03
Wali mnie single. Niech zmienią całkowicie multi(na lepsze). Nowe mapy,frakcje,mniej bugów,a najlepiej to brak bugów. Nowe ataki bo 4 ataki i 4 bloki to nie jest nic ekscytującego i niech te kebaby się później interesują tą grą, a nie zostawią jak wydali,zrobia jeden patch który zjebał grę. O takie mam marzenia :P
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Argaleb w Grudzień 08, 2011, 21:36:29
Wali mnie single. Niech zmienią całkowicie multi(na lepsze). Nowe mapy,frakcje,mniej bugów,a najlepiej to brak bugów. Nowe ataki bo 4 ataki i 4 bloki to nie jest nic ekscytującego i niech te kebaby się później interesują tą grą, a nie zostawią jak wydali,zrobia jeden patch który zjebał grę. O takie mam marzenia :P

Więcej ataków? Systemu dueli to coś pięknego, tu nie trzeba nic upiększać;)
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: jurdas w Grudzień 08, 2011, 21:37:34
system walki jest dobry, moim zdaniem obecna wersja gry jest dobra... A jeśli coś nowego to:
- zwiększyć single
- multi wstawić więcej map, niekoniecznie dużych i niekoniecznie otwartych(mapy ala "wioska" są bardzo fajne do gry w ponad 15 osób)
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Husasz w Grudzień 08, 2011, 21:45:13
system walki jest dobry, moim zdaniem obecna wersja gry jest dobra... A jeśli coś nowego to:
- zwiększyć single
- multi wstawić więcej map, niekoniecznie dużych i niekoniecznie otwartych(mapy ala "wioska" są bardzo fajne do gry w ponad 15 osób)

Gdyby twórcą się chciało to by spatchowali nowe mapy, pancerze i ect do Warbanda.

Mi coś się wydaje że zostaniemy czymś zaskoczeni.

(click to show/hide)

Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Hofiko w Grudzień 08, 2011, 21:50:50
Jajco tam mapy, frakcje, tyle lat gry w M&B nic was jeszcze nie nauczyło?

Moim skromnym zdaniem kolejna cześć M&B nie powinna być grą, tylko fantastycznym edytorem pozwalający moderom na realizację ich nawet najbardziej szalonych pomysłów. Po co mi jakieś pierdółki do nudnego nativa... Ja pragnę aby to mody były jak najlepsze.

To jest takie M&B, jakie chciałbym dostać w łapki. Jeżeli M&B 2 nie będzie tak wyglądać (a na pewno nie będzie), to w roku premiery na pewno go nie kupię. Nativ posiada jakichkolwiek graczy z dwóch powodów:

- jest neutralny, fikcyjne królestwa nie wymagają zainteresowania średniowieczem, by grać.
- niektórzy nie umieją instalować modów.

Innych przyczyn nie widzę. Mody to przyszłość, dopóki TW nie wyda gry bardziej otwartej na modding, nie wróżę mu kolejnych sukcesów, bo nawet ci najgłupsi gracze, którzy kupują już 5 M&B z rzędu, tym razem mogą się nie nabrać na 10 nowych itemów, 2 efekty broni i jedną nową frakcję.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Askorti w Grudzień 08, 2011, 21:51:52
M&B2? Po Warbandzie i WFaS nie spodziewałbym się niczego innego, niż odgrzanego kotleta obsypanego kolejną warstwą pieprzu, soli, majeranku i bugów. Bo powiedzmy sobie szczerze, co TW może zrobić ambitnego? Nie wysilili się, by zrobić porządne oblężenia do Warbanda, JAKIEKOLWIEK AI dla jednostek podczas bitwy lub chociaż balansować ceny na rynkach wyposażenia. Gdyby chociaż dali jakieś fajne narzędzia do modowania, to byłoby spoko, bo wtedy dobre mody wychodziłyby szybciej, od gry samej w sobie nie spodziewam się niczego dobrego.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: ignatus w Grudzień 08, 2011, 21:56:13
Jak już wchodzimy w sferę MARZEŃ (wiem że nie zostaną zrealizowane)

-wytrącanie broni z ręki (np przy ciosie młotem w 1h mały mieczyk przy próbie bloku)
-widoczne realnie obrażenia (dostałeś ciecie przez klate-jest czerwona krwawiąca kreska)
-fizyka upadków- żeby każdy upadek były w miare unikalny wykorzystując rag doll a nie gotowa sekwencja zawsze identyczna.Np po uderzeniu obuchem z boku odrzut w tym kierunku jaki powinien być i np przeturlanie, po kopnięciu odrzut w tył.Po potrąceniu koniem tak samo
-ranienie - możlwość uszkodzenia ręki lub nogi na stałe do końca rundy - w konsekwencji kulenie lub wolniejsze ruchy bronią/wolniejsze strzelanie
-krwawienie- nie mówie o hektolitrach krwii- ale np mała plamka zostawiana co 5m przez cięzko ranną postać
-odcinanie głowy/kończyn- oczywiście bardzo rzadkie i mało możliwe do wykonania- np raz na 100 krytycznych trafień z bardzo ciężkiej broni w osłabionego wroga- tak żeby gdzieś tam komuś się mogło udać- nie żeby cała mapa była wypełniona leżącymi kończynami
-noże do rzucania- nie wiem co za debil wymyślił 2 rodzaje rzutek do darta (które absolutnie bronią nie są) - a zapomniał o nożach- wiadomo że broń zrobią nową,ale żeby znów nie było absurdów zamiast realnych broni
-o eliminacji niezliczonych bugów i możliwości glitchu chyba wspominać nie muszę
-ewentualnie jeszcze wprowadzenie nowych klas postaci (np inżynier lub medyk)- ale to trzeba by dogłębnie przetestować bo mogłoby zepsuć rozgrywkę (jak i również bardzo rozwinąć)
-fajnie też by było jakby ustawienia czułości myszki i szybkość machania ręką z tą myszką miała znikomy wpływ na realną szybkość ciosu

Ale sie rozpisałem,oczywiście mam na myśli tylko multi-single dla mnie nie istnieje
Ciekawe co wymyślą naprawdę..Czy znów odcinanie kuponów czy naprawdę krok na przód...
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Sefirot w Grudzień 08, 2011, 22:17:26
Z tym odcinaniem kończyn lekka przesada...
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Husasz w Grudzień 08, 2011, 22:28:45
Z tym odcinaniem kończyn lekka przesada...

a to czemu ?

Ja bym dodał coś ala cios krytyczny czyli jezeli ktos ma koncówke HP to cięcie np 2h w glowe konczy się wlascie odcięciem konczyny albo jezeli pchamy włócznią to konczy się nabiciem na włócznie ( nie odzyskując jej po tym )
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Argaleb w Grudzień 08, 2011, 22:31:25
-odcinanie głowy/kończyn- oczywiście bardzo rzadkie i mało możliwe do wykonania- np raz na 100 krytycznych trafień z bardzo ciężkiej broni w osłabionego wroga- tak żeby gdzieś tam komuś się mogło udać- nie żeby cała mapa była wypełniona leżącymi kończynami

Istnieją specjalne mody wprowadzające do gry tego typu efekty. Są one w pełni kompatybilne z grą. Nie pamiętam natomiast czy była o nich mowa na tawernie, musiałbyś poszperać.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: ignatus w Grudzień 08, 2011, 22:32:10
O właśnie, wbicia broni na stałe też by były ciekawe.I nie wiem gdzie przesada w odcinaniu kończyn- w modzie Vikingr można odciąć głowę- bardzo to ciekawe,zapewne satysfakcjonujące(na tyle trudne że nigdy mi sie nie udalo ale widziałem) i żadną przesadą nie jest
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Husasz w Grudzień 08, 2011, 23:03:17
O i moze zmęczenie dodać żeby taki rycerz w puszce +50kg nie spamował jakimś 2h :D
Za to samym jednoręcznym mieczem nie powinno się obronic np dwuręcznego topora czy miecza..

Mogli by system bliźniaczych mieczy wprowadzic ^^
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: proud w Grudzień 08, 2011, 23:53:18
rycerz w puszce +50kg

Skąd wy bierzecie takie wagi pancerza... Tyle to nawet zbroje turniejowe nie ważyły.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: matigeo w Grudzień 09, 2011, 00:11:24
Z tym odcinaniem kończyn lekka przesada...

Popieram. M&B to gra przeznaczona dla nastolatków (16 lat, wiec jeszcze niepełnoletni). Sieczka, jaką tutaj niektórzy proponują, wymagałaby podniesienia kategorii wiekowej aż do wieku 18 lat (zresztą po ostrej bitwie nasza postać też może być cała zakrwawiona... mało?). To tak, jakby wprowadzić porno do gry. Są mody dodające krwawych widoków, sceny szlachtowania nie pasują do gry z bądź co bądź gumowatymi postaciami (wyszłaby makabryczna wersja jakiś Simsów).
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: inco w Grudzień 09, 2011, 01:09:57
Kiedy się jeszcze bawiłem w machanie mieczem 5 lat temu, to miałem kolczugę z wagą 20-25 kg (sama bez czepca,, nie wiem o ile cięższa jest zbroja płytowa,
 rękawic i czegoś na nogi - czego nie posiadałem)

Skąd wy bierzecie takie wagi pancerza... Tyle to nawet zbroje turniejowe nie ważyły.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Filcefix w Grudzień 09, 2011, 01:46:54
 To z czegoś miał tą kolczugę, z podkładek? o_O No chyba że to ta XIII jeszcze taka długaśna :D Skoro mowa o odcinaniu kończyn to może jeszcze miażdżenie głów od młotów hehehe.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Archimonde w Grudzień 09, 2011, 04:55:44
Nie dziękuję :/ Jak dla mnie odcinanie kończyn, głów i inne takie to przesada w M&B. Wystarczy mi to w Dragon age, Dark Messiah of M&M, LotR Wojnie na Północy, Warhammer 40k Space Marine i jeszcze kilku innych grach :/ Jeśli zmienią tę grę w jakąś krwawą siekę, to zabiorą przyjemność jaką z niej czerpałem. Częścią tej przyjemności było to, że była to jedna z niewielu gier RPG ostatnich lat, które był ciekawe i nie miały w sobie ostrej sieczki. Jak chcecie pograć w RPG z odcinaniem kończyn i dużą ilością krwi to zapraszam do gier powyżej, a jeśli w strategię z dużą ilością krwi to do Warhammer 40 k Dawn of War.

Koniec transmisji.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: ignatus w Grudzień 09, 2011, 06:40:39
Warband nie jest grą RPG -nie uznaję singla , więc dla mnie bliżej jej do CS niż do RPG


Dla mnie Warband jest symulatorem średniowiecznej bitwy- i w tej kwestii fajnie by było postawić na realizm.

Gra dla nastolatków?Gumowate postacie? Chyba z WoW się pomyliłeś.

W Warbanda grasz po to żeby poczuć się jak na prawdziwej bitwie, pod tym względem to gra jedyna w swoim rodzaju,dlatego ma tylu fanów mimo raczej kiepskiego poziomu wykonania- im bardziej będzie tę bitwę przypominać tym lepiej.

Zresztą nic nie stoi na przeszkodzie żeby te wszystkie elementy były po prostu możliwe do zablokowania (krew,konczyny,blizny,fizyka odrzucania ciał- cała brutalność)- kto chce ma, kto nie chce nie ma..


Dodam że efektowne finishery też by były ciekawe:) Np. przebijanie leżącego na ziemi duży bonus obrażeń+krótka animacja przy ataku od tyłu na stojącą w miejscu postać
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Wojan w Grudzień 09, 2011, 07:18:06
Ignatusie czytasz mi w myślach :D Odcinanie konczyn to byłoby coś.W średniowieczu też tak robili,więc nie wiem o co lata. To nie ma być gra o kucykach i różowych misiach.Tu ma być akcja,efektowne zakańczanie rund to by było coś. Kit z single jak multi jest ciekawsze. Ja np po to kupiłem WB, by zabijać innych graczy,a nie bezmuzgie boty które zabijasz na jeden spam.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: inco w Grudzień 09, 2011, 08:37:38
Dokładnego wieku Ci nie określę, ale na pewno okolicę XIII w. , tak była taaaka długaśna. zrobiona z z kółek - i członkowie bractwa przy którym wtedy się kręciłem, mieli tak samo wykonane elementy kolcze na swoich zbrojach, więc chyba w miare dobrze odwzorowana historycznie. Mniej mnie interesowało tło historyczne, oraz fakt, że to było już dobre pare lat temu, to wiecej szczegółów podać nie potrafię


To z czegoś miał tą kolczugę, z podkładek? o_O No chyba że to ta XIII jeszcze taka długaśna :D Skoro mowa o odcinaniu kończyn to może jeszcze miażdżenie głów od młotów hehehe.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Solejók w Grudzień 09, 2011, 09:33:22
Według mnie powinni pozostawić wielkie pole do popisu dla modderów. W single Native'a nie gram, bo jest nudne, ale już mody bardzo wciągają. Do tego jakieś smaczki wcześniej tu podane(animacje końcowe podczas walki) i porządne bitwy(formacje, inteligencję, podczas oblężeń trebusze, kilka drabin itp.). Rozbudowane możliwości podczas np. rozmowy z lordami.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: NIFN w Grudzień 09, 2011, 10:17:08
Dla wielu osób singiel nie istnieje... W sumie i dla mnie też, bo nie dosyć, że są problemy z niektórymi przedmiotami w sklepach, to jeszcze nie widać żadnych aktualizacji.
Mogliby zrobić go na nowo, z jakąś epicka fabułą, czy coś...

... Zaraz, zaraz... co ja piszę... przecież to TaleWorlds xD

Pozdrawiam!
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: proud w Grudzień 09, 2011, 10:34:22
Najlepiej jakby dodali jeszcze jakiś CS (Construction Set). Nie wymagam potwora jak SDK od Unreal Engine, ale jakiś Secik podobny do tego od pierwszego Dragon Age'a, albo gier Bethesdy - np. Oblivion, nadchodzący Skyrim. Umożliwiłoby to jeszcze łatwiejsze tworzenie lepszych modyfikacji.

Tyle, tylko, że muszę zacytować Nifana, przy tym pomyśle:
... Zaraz, zaraz... co ja piszę... przecież to TaleWorlds xD
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Hrabia Darkula w Grudzień 09, 2011, 11:12:17
Sekretem względnego sukcesu tej gry jest łatwość i nieograniczone możliwości modowania. Faktycznie, jedynie mody utrzymują przy życiu tryb single, a nawet tryb multi.
TaleWorlds powinno na tym właśnie oprzeć swój marketing i prace nad częścią 2.
Narzędzia dające naprawde szerokie mozliwości modderom i pozwalające graczom korzystanie z modów w trybie pobieram - gram, to coś, co może się bardzo dobrze sprzedać.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Filcefix w Grudzień 09, 2011, 13:06:57
Dokładnego wieku Ci nie określę, ale na pewno okolicę XIII w. , tak była taaaka długaśna. zrobiona z z kółek - i członkowie bractwa przy którym wtedy się kręciłem, mieli tak samo wykonane elementy kolcze na swoich zbrojach, więc chyba w miare dobrze odwzorowana historycznie. Mniej mnie interesowało tło historyczne, oraz fakt, że to było już dobre pare lat temu, to wiecej szczegółów podać nie potrafię
Heh, to chyba ta długość, i być może rękawy szerokie i obwód. Swoją np przerobiłem rękawy że się zwężają ku dłoni i nie są takie szerokie, i sam obwód też zwęziłem i nie jest taka długa hehe.. Sam z ciekawości teraz zważyłem nogawice kolcze, rękawice, czepiec i kolczą z długim rękawem na dużym drewnianym stojaku i wyszło mi jakieś 27kg, z hełmem pewnie plus 4 kg, stojak za przeszywanicę mógł robić więc maks XIII wieczny konny to tylko 31 kg. Hmmm, więc idąc tropem Twej kolczej i jeszcze dodać splot 6 czy 8 w 1 (co było by przegięcie z tym splotem) to kurczę...ponad 40 kg! :D

 Dobra, a wracając do samej gry. Jestem za dodaniem zmiany bieg/chodzenie. O ile każdy woli biegać to o tyle dla fanów formacji jest to fajny smaczek. Jeśli chodzi o możliwość kucania jak w modach to raczej chyba nie, mogło by być nadużywane jak skoki i psuć nieco zabawę. Jeśli chodzi o ciężar zbroi wpływa na szybkość biegu to tak, ale za szybkość zadawania ciosu, to tu mam mieszane uczucia. O ile full powiedzmy puszka w płytowej mogła by wolniej siekać niż człowiek golas, o tyle full puszka bez osłon na rąk może śmiało śmigać jak golas, tak samo golas tylko z osłonami na ręce będzie wolno bronią śmigał. Wiem że to tylko gra i się przeważnie upraszcza, więc jestem za nie kombinowaniem w ogóle z tymi ciosami. Osobiście dla mnie jedną z śmiesznych rzeczy jest możliwość strzelania celnie z łuku, jak i w ogóle strzelanie mając na sobie rękawice kolcze/płytowe/łuskowe plus hełm garnczkowy hehe. Ale to kolejne uproszczenie wiec wątpie.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Wojan w Grudzień 09, 2011, 13:43:27
Jednym słowem Turki do roboty! xD
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Wezyk w Grudzień 09, 2011, 15:24:11
Jednym słowem Turki do roboty! xD
Nie potrafią wydać jednego porządnego patcha a wy takie nadzieje sobie robicie :)
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Sefirot w Grudzień 09, 2011, 16:12:49
Uniki to by było coś... odmiana bloków dla lekkich zabójców z nożami.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Argaleb w Grudzień 09, 2011, 16:23:19
Uniki to by było coś... odmiana bloków dla lekkich zabójców z nożami.

Symulator średniowiecza...

EDIT do Filcefixa: Otóż to...walna bitwa...jacyś zabójcy, idźcie sobie pograć w Assasins Creeda czy coś.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Wojan w Grudzień 09, 2011, 17:58:35
Niech dodadzą jeszcze magię,smoki i wiedźmy. To by był dopiero symulator średniowiecza :D
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: robercik8211 w Grudzień 09, 2011, 18:13:37
To trzecie by pasowało. Żeby jeszcze było palenie wiedźm (oczywiście widać to by było),
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Sefirot w Grudzień 09, 2011, 18:29:12
Chcesz przez to powiedzieć że facet w lekkiej skórzanej kurtce był tak obiążony... że nie mógł robić uników ( nie mówie tu o czyms takim jak w GoWIII :))
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Filcefix w Grudzień 09, 2011, 19:04:26
 Generalnie powinniśmy się zastanowić co chcemy, czy symulator średniowiecznej bitwy i jako takie zasady panujące na niej, czy ten multiplayerowy szał różnych kultur, niecodziennych technik, i akcje rodem gier fantaso/historycznych. Mianowicie chodzi o to iż powiedzmy taka wioska to standardowo bitwa powinna wyglądać tu część na ziemi jakiś bobek na murku czy wieży, i ,,pułapka,, w postaci łuczników na słomianym dachu chaty hehe. W rzeczywistości co mamy? Wszelakie glithe, puszki skaczące z jednego kąta na jakiś próg ściany kilka metrów nad ziemią, konie na murach/dachach rodem z prince persia :D Zabójcy z nożami? Takie coś mogło być w życiu codziennym, jakieś zlecenie czy cóś, ale na walnej bitwie? Eeee.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Davos w Grudzień 09, 2011, 19:22:18
Mogliby wprowadzić opcje hisotorycznych bitew zamiast losowych, a w tych opcjach unikalne jednostki, na ten przykład Grunwald - 10.000 botów dla jednej stron ( załóżmy że to maximum dla kompa ) , bitwa Sobieskiego z Turkami pod Wiedniem, atak Francji na Rosje, Szwedzki Potop, Dzieje Aleksandra Wielkiego, Wojny Imperium Rzymskiego z np. Barbarzyńcami z Germanii , bitwy z tamtych okresów sprawiłyby że na pewno więcej czasu spędziłoby się na "losowych bitwach" niż na singleplayer , który dla mnie zbytnio nie istnieje :P
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Filcefix w Grudzień 09, 2011, 19:37:09
 Oczywiście pod warunkiem że rozbudują system komend. Nie że dajesz łucznicy stójcie tu, piechota tu, wróg podchodzi, dajesz piechota atakujcie, a ci się na cztery wiatry rozchodzą, część atakuje część sobie biegnie hehe. Np, zostawić standardowy atak, ale też dodać, atakowanie w formacji, oraz hehe,, pozycja obronna,, ze nie stoją jak pionki gdy wróg podejdzie, ale żwawiej się biją jednocześnie stojąc w miarę w miejscu :)
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Davos w Grudzień 09, 2011, 19:45:47
Zgodzę się, rozbudowany panel dowodzenia  - to będzie dobre  i przydaliby się.... inteligentniejsze boty, jak widzi że koń na niego szarżuje to nie biegnie na oślep, by ZABIĆ ZABIĆ tylko odskakuje itp. ogólnie jakby wprowadzili uniki to byłoby good, oczywiście nie dla gości w płytówkach , ale dla zbroji z określonym ciężarem typu - pancerz ze skury , a najwyżej do lamelki itp...
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: ignatus w Grudzień 09, 2011, 21:02:32
Historyczne bitwy w grze z wymyślonymi nacjami? Takie rzeczy zostawmy twórcą Total War- tutaj skupmy się na samej walce i jej mechanice:D
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Argaleb w Grudzień 09, 2011, 21:29:07
Realizm realizmem ale obecny system meczowy jest świetny pod względem zbalansowania i nie chciałbym tu jakiś rewolucji o których piszecie. Znacznie bardziej pragnę profesjonalnych lig i wspomagania sceny...
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Sir_Michal w Grudzień 09, 2011, 21:51:24
Co nie znaczy, że nie da się już jej bardziej usprawnić (w domyśle walki ;p). Jakby zrobili jakąś betę i pytali się graczy co i jak. A na koniec nie zrobili wszystkiego po swojemu jak to miało miejsce z Warbandem byłoby świetnie.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Sefirot w Grudzień 09, 2011, 22:52:43
Może hardckor mode ! Jest 360 bloków i ataków pod różnymi kątami !!! Jestem genialny >.<
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Matim w Grudzień 09, 2011, 23:15:45
A żebyś wiedział
Każdy ruch myszki dawałby odpowiedni ruch broni, a blok używałby fizyki
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Filcefix w Grudzień 09, 2011, 23:30:45
 To na wet nie przygłupi pomysł z każdym kontem ataku. Blok oczywiście nadal można ograniczyć do 4 lub 5 jesli byłby cios od dołu. Bardziej było by to intuicyjne, takie ,,na wyczucie,, , widze cios z ukosa z lewej daje lewo ale przegrywam bo był jednak bardziej od góry :D
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: ignatus w Grudzień 09, 2011, 23:45:09
Dawno temu było już tak w grze Die by the sword
(click to show/hide)
i można było też tam ucinać kończyny:D Ale system ten był bardzo ubogi- i ten z Warbanda jest niebo lepszy.Mi wystarczy OPCJONALNE zwiększenie realizmu walki (fizyka żywych ciał i reakcji na ciosy) i brutalności oraz mniej bugów- to już mnie usatysfakcjonuje
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Sefirot w Grudzień 10, 2011, 13:39:11
Nowe frakcje, nowa grafika, więcej trybów w multi, lepszy system walki, więcej frakcji ... wtedy moze kupię ! xD
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: domin1257 w Styczeń 10, 2012, 18:57:28
 Grafika może by taka jak w warbandzie ale nowe opcje rozgrywki by się przydały takie jak np.okrzyki bojowe w czasie walki, możliwość modyfikacji zbroi i broni, możliwość formowania szyków w czasie bitwy i bardziej klimatyczna muzyka:-) i polski dubbing tez by się przydał
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Husasz w Styczeń 10, 2012, 19:59:53
Większe mapy, latające konie bombowe , nowa realistyczna grafika. Możliwosc niszczenia budynków itp.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Sefirot w Styczeń 10, 2012, 20:06:56
Dla mnie najważniejsza jest lepsza mapa, więcej narzędzi moderskich i żeby boty zdobyły all. :O
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Matim w Styczeń 10, 2012, 20:32:43
Ja chcę wielkie katapulty, miotające pociski podpalające po 10 ludzi, i  balisty, które mogą przeszyć 3 osoby na wylot. Nie mówiąc już o fizyce, jak to 2 kaonie w pełnych zbrojach wpadają na siebie, zbroja się wije w agonii, kosie kwiczą od żelaza gwałcącego ich skórę, nie mówiąc już o dźwięku łamanych kości
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: niejestsuper w Styczeń 13, 2012, 21:56:15
Ja bym chcial zobaczyc tego psa ktory ciagle szczeka...
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Sefirot w Styczeń 13, 2012, 22:37:33
Fajnie by było, gdyby dodali także wiele nowych frakcji ( nie jedną, do tego pochodzącą ze środowiska niezbyt lubianego, np arabowie xD).
Odnośnie poprzedniego posta, wspaniale by było, gdyby zwierzęta typu konie były bardziej inteligentne, a dodanie np. tygrysów czy innych zwierząt które mogłyby nas atakować podczas przechodzenia po mapie świata, byłoby świetne. ;)
I czy twórcy opublikowali jakieś inne informacje o mb 2, prócz tych na 1. stronie ?
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Argaleb w Styczeń 13, 2012, 22:39:46
Fajnie by było, gdyby dodali także wiele nowych frakcji ( nie jedną, do tego pochodzącą ze środowiska niezbyt lubianego, np arabowie xD).
Odnośnie poprzedniego posta, wspaniale by było, gdyby zwierzęta typu konie były bardziej inteligentne, a dodanie np. tygrysów czy innych zwierząt które mogłyby nas atakować podczas przechodzenia po mapie świata, byłoby świetne. ;)
I czy twórcy opublikowali jakieś inne informacje o mb 2, prócz tych na 1. stronie ?

Ludzie nienawidzą arabów. Ludzie kochają eskimosów. Chcemy eskimosów? Chcemy!
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: ignatus w Styczeń 14, 2012, 07:10:05
Arabowie? Na kij nam druga klasa saranidów....Brakuje azjatów zdecydowanie,ewentualnie w multi granie bandytami jako nacją ;p
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Matim w Styczeń 14, 2012, 07:53:36
W połowie 2012 wychodzi "War of the roses" (czyt. Battlefield 1470), Kopia M&B nastawiona na MP z większym budżetem i brakiem pomysłów.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Sefirot w Styczeń 14, 2012, 09:47:19
Ludzie nienawidzą arabów. Ludzie kochają eskimosów. Chcemy eskimosów? Chcemy!
Zacznijmy myśleć nad tym poważnie!!
Wyobraźcie sobie pojedynek, rycerz ze Swadii kontra eskimos!
Można byłoby dla pozorów zmienić im nazwe za eskimios!
Tylko ktoś musi to wysłać do taleworlds, zaakceptują na pewno. ;)
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: soner w Styczeń 14, 2012, 10:44:31
Mysle, ze poki co najpewniejsza informacja odnosnie 2 czesci Mount Blade jest to, ze ma byc w niej dostepny tryb kooperacji. Ciekawi mnie strasznie jakby to rozwiazali. Jezeli stwrozylliby jakas minifabule, w ktorej 4 graczy mogloby wspolnie dowodzic 1 armia (lub tez kazdy swoja), to gra odnioslaby 100 razy wiekszy sukces niz jedynka, bo kto nie kocha kooperacji? Oczywiscie warunkiem koniecznym do tego sukcesu jest to, zeby to bylo zrobione dobrze i z pomyslem, ale M&B ma takie mozliwosci i potencjal, ze naprawde mozna to zrobic dobrze
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Wezyk w Styczeń 14, 2012, 10:46:43
Kooperacja była by świetnym pomysłem , przyznaje ;)
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Kalpokor w Styczeń 14, 2012, 12:50:14
Kooperacja mówicie..... czyli cRPG po "naszemu" xD
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: proud w Styczeń 14, 2012, 19:07:29
(...)bo kto nie kocha kooperacji?

Zwłaszcza jak współokooperator nie potrafi latać śmigłowcem. :p Tylko Soner zrozumie ten tekst, więc nawet nie próbujcie odgadywać o co chodzi. ;)
- DIE BITCH!!! Staralem sie :( - soner

Kooperacja miała by szanse, to fakt, jednakże TaleWorlds (czytaj studio klasy D) nie sprosta takiemu zadaniu i nowy M&B będzie kopią Warbanda z kilkoma nowymi duperelami - pewnie skończy się na nowej frakcji, kiilku itemach, nowym (dupnym) trybie do MP i obiweszczą to jako nową zajebistą część.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Archimonde w Styczeń 14, 2012, 19:12:14
Proud, Sonerem nie jestem, ale chyba wiem o co chodzi :P

Nie będzie M&B 2. Będzie M&B Warband +2

Co się kryje pod tym ,,+2"? 2 ,,nowe" rzeczy. Nowy tryb MP i 1 nowy przedmiot. No dobra, może 2. Ludzie, to TW. Cudów się nie spodziewajcie.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: ignatus w Styczeń 15, 2012, 11:52:49
Archimonde - troche więcej wiary w ludzi :PMyśle że nową frakcję i trochę lepszą grafikę też dostaniemy:D Reszta pewnie w 90% taka sama ze wszystkimi bugami
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: ałtsajder w Styczeń 15, 2012, 13:08:32
Chcąc nie chcąc muszą brać pod uwagę mody pod warband.Tworząc coś co nie wniesie do gry więcej(a co gorsza mniej) w samym gameplay'u, skarze produkt na porażkę, a Twórców na pośmiewisko.
Weźcie pod uwagę, taka Brytenwaldę(kto grał, to wie)...może możliwość pracy na roli, wiara, różnorodne zadania, czy nawet ostatnio wyniesiony "Freelancer", etc, nie jest szczytem możliwość, ale niewprowadzenie właśnie takich smaczków, czy takim podobnych, byłoby(moim zdaniem), zlekceważeniem i próbą wyłudzenia pieniędzy.Lepsza grafika?Animacje?Co mi po tym, jak mógłbym z tego skorzystać dopiero po wymianie sprzętu?
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: wolfer w Styczeń 15, 2012, 13:56:19
Chcąc nie chcąc muszą brać pod uwagę mody pod warband.Tworząc coś co nie wniesie do gry więcej(a co gorsza mniej) w samym gameplay'u, skarze produkt na porażkę, a Twórców na pośmiewisko.
Weźcie pod uwagę, taka Brytenwaldę(kto grał, to wie)...może możliwość pracy na roli, wiara, różnorodne zadania, czy nawet ostatnio wyniesiony "Freelancer", etc, nie jest szczytem możliwość, ale niewprowadzenie właśnie takich smaczków, czy takim podobnych, byłoby(moim zdaniem), zlekceważeniem i próbą wyłudzenia pieniędzy.Lepsza grafika?Animacje?Co mi po tym, jak mógłbym z tego skorzystać dopiero po wymianie sprzętu?
Jak prawie zawsze się z tobą zgadzam ;)
Co do Brytenwaldy jest to mod, za którego w takim Empiku bez żalu zabuliłbym nawet 50zł... :D
Ja w M&B 2 liczę przede wszystkim na ułatwienia dla modderów, zmniejszenie ilości bugów, usprawnienie mp i oskryptowane machiny oblężnicze (Tak wiem pomarzyć moożnaa... :/ )...
Myślę że patrząc na rozwój M&B => M&B Warband, są w stanie zrobić coś co nas zaskoczy ale na cuda bym nie liczył (żegnajcie balisty i katapulty)...
Mam nadzieję że twórcy wreszcie raczą zwrócić uwagę na mody, które w dużej mierze przyciągają i zatrzymują graczy przy M&B i wprowadzą kilka usprawnień także do sp. Jedyną rzeczą której nigdy nie chciałbym zobaczyć w M&B 2 jest jakakolwiek fabuła.... Może to dlatego że mam przykre doświadczenia z OiM DP gdzie kampania była prawdziwą mordęgą usłaną bugami :(
Co do grafiki itp dostaniemy pewnie kilka nowych shaderków, które i tak g***** zmienią, oraz może trochę lepsze teksturki dla odgrzewanych przedmiotów...
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: krzysioo w Styczeń 15, 2012, 15:49:22
Nie spodziewałbym się niczego wielkiego po M&B 2. Nowego silnika nie stworzą bo to szmat czasu (jak się ma tak małą ekipę jak TW) i nowego nie kupią, bo to masa pieniędzy. Pewnie będzie mały skok w górę jakości i będą musieli też zmienić realia, bo nikt nie kupi znowu tego samego. Jeśli chcemy dużego skoku musimy poczekać jeszcze parę części ;p Boję się jak będzie wyglądało Mount & Blade za parę lat (jeśli jeszcze w ogóle będzie tworzone)
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: soner w Styczeń 15, 2012, 16:54:02
Nie wierze, po prostu nie wierze, ze nie stworzą nowego silnika do gry i zbuduja calego swiata od nowa. Gdyby pod nazwa M&B 2 wydali nieco dopieszczonego  warbanda, to oznaczaloby, ze sa największymi gamedevowymi nieudacznikami ever. Jezeli mysla, ze 3 raz niskim kosztem uda im sie zdobyc sukces jadac tylko na oryginalnym pomysle, to sa rowniez nie mniejszymi naiwniakami.
Jeżeli przy Dzikich Polach nie grzebali programisci z talewords, to trzeba wziac pod uwage, ze od czasu warbanda (czyli poczatek 2010roku) nie wydali nic wiekszego niz patch. Na pewno pracuja nad M&B2 od czasu wydania warbanda i mniej wiecej od tego czasu na ich stronie wisi ogloszenie o prace. Czyli developuja gre juz ponad 2 lata i poki co nie dostalismy zadnych info odnosnie tego jak gra ma wygladac, a w przypadku Warbanda zaproszenie na bete rozeslali prawie rok przed finalnym opublikowaniem gry. Po prostu nie dam sobie wmowic, ze przez tyle czasu nie zaorali kodu i zrobili na ruinach cos nowego.
Obstawiam, ze najwcześniej o nowym M&B oficjalnie dowiemy sie na tegorocznym E3. Jezeli mieliby wydac gre w tym roku, to obstawiam pazdziernik, chociaz bardziej prawdopodobne jest, ze wypuszcza go na wiosne 2013, tymbardziej, ze tegoroczny plan wydawniczy paradoxu nic nie mowil o nowym M&B
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Kalpokor w Styczeń 15, 2012, 19:47:47
Zuy człowiek jest dobrze poinformowany...przynajmniej stwarza wrażenie dobrze czytającego między wierszami :D

Cytuj
Zwłaszcza jak współokooperator nie potrafi latać śmigłowcem. :p Tylko Soner zrozumie ten tekst, więc nawet nie próbujcie odgadywać o co chodzi. ;)
- DIE BITCH!!! Staralem sie :( - soner

hehe
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: ałtsajder w Styczeń 15, 2012, 20:27:21
Nie wierze, po prostu nie wierze, ze nie stworzą nowego silnika do gry i zbuduja calego swiata od nowa. Gdyby pod nazwa M&B 2 wydali nieco dopieszczonego  warbanda, to oznaczaloby, ze sa największymi gamedevowymi nieudacznikami ever. Jezeli mysla, ze 3 raz niskim kosztem uda im sie zdobyc sukces jadac tylko na oryginalnym pomysle, to sa rowniez nie mniejszymi naiwniakami.
Jeżeli przy Dzikich Polach nie grzebali programisci z talewords, to trzeba wziac pod uwage, ze od czasu warbanda (czyli poczatek 2010roku) nie wydali nic wiekszego niz patch. Na pewno pracuja nad M&B2 od czasu wydania warbanda i mniej wiecej od tego czasu na ich stronie wisi ogloszenie o prace. Czyli developuja gre juz ponad 2 lata i poki co nie dostalismy zadnych info odnosnie tego jak gra ma wygladac, a w przypadku Warbanda zaproszenie na bete rozeslali prawie rok przed finalnym opublikowaniem gry. Po prostu nie dam sobie wmowic, ze przez tyle czasu nie zaorali kodu i zrobili na ruinach cos nowego.
Obstawiam, ze najwcześniej o nowym M&B oficjalnie dowiemy sie na tegorocznym E3. Jezeli mieliby wydac gre w tym roku, to obstawiam pazdziernik, chociaz bardziej prawdopodobne jest, ze wypuszcza go na wiosne 2013, tymbardziej, ze tegoroczny plan wydawniczy paradoxu nic nie mowil o nowym M&B

Chyba za bardzo w nich wierzysz...
Ja nie oczekuję nic wielkiego, szczególnie po tej porażce z patch'em 1.141, czy  1.142, gdzie podrzucili nam więcej błędów, niż poprawek - swoją drogą, ja nie zauważyłem nic na lepsze.Może dlatego, że już dawno olałem native i bazuję głównie na modach.
Multi?Moim zdaniem w M&B to porażka, szczególnie przez skaczące puszki z ciężkimi mieczami - nowa edycja Gumisiów, czy co?
Kooperacja?Jeżeli nie będzie możliwa w kampanii, to niech sobie darują...
A czy jest możliwa?Pewnie, czego dowiódł już zespół Brytenwaldy, dając możliwość rozgrywania potyczek z kampanii w trybie Multiplayer.


Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: KomarPL w Styczeń 18, 2012, 10:51:55
Ja jestem za brydżem.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Zowi w Styczeń 29, 2012, 14:21:50
Pewnie już ktoś pisał o takich rzeczach :P :

 - Siła naciągu: tzn. przytrzymujemy lpm - łuk się naciąga. wciąż trzymając lpm naciskamy ppm - postać przestaje naciągać łuk - puszczamy lpm i jest strzał. Wtedy spełniło by się moje marzenie o możliwości lotu strzały mocno parabolicznego, możliwości byłyby ogromne! Oczywiście wymagałoby to lepszego silnika, m.in. lepszego odwzorowania grawitacji
 - Penetracja słabszych tarcz przez te najlepsze bronie dystansowe (tak, wiem, jest jakiś minimalny procent nawet teraz, z tym, że chodzi mi tu o to, aby kusza przybrała na znaczeniu)
 - No i nowa frakcja :) Jeszcze kiedyś myślałem o czymś na styl dzikusów, tzn. indiańce czy coś takiego :P A tak na serio to nie mam pomysłu na nową frakcję ;) Hindusi? Czarnoskórzy? Długo by można wymyślać ;)
 - Urozmaicenie singla, tj. gildie złodziei, zakony rycerskie i inne takie organizacje. Niekoniecznie w miastach. I oczywiście drużyny poszukiwaczy przygód na mapie. Ale nie takich "Łowców Głów" tylko prawdziwych najemników, takich jak gracz. Dalej: tryb fabularny i wolny. Czyli po prostu dodanie jakiegoś wątku dla różnych frakcji, a wolny to to co jest już teraz.
 - No i lepszy system obrażeń, ale o tym zapewne każdy już myślał.

BTW. Ciekawi mnie, czy TaleWorlds uda się prześcignąć modderów, - patrząc na niektóre modyfikacje - mają dużą konkurencję :P

@Panowie niżej:
"Tak, wiem, jest jakiś minimalny procent nawet teraz" hę? Nie zauważyliście tego? Może za dużo tam napisałem... Zrobić sensowne wartości procentowe przebicia tarczy, a nie: kusza myśliwska ma tyle samo szans co kusza bojowa (nazwy wymyślone na poczekaniu :P). Aby to jakoś urozmaicić.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Husasz w Styczeń 29, 2012, 14:31:49
Gdyby była frakcja murzynów to by zapewne mieli dobrą konnice !

Aktualne frakcje w MB są dość ogólne, ja rozbiłbym je na więcej częsci oraz jakosc tchnął życie w te wszystkie miasta  czy zamki bo są fajnie wykonane a i tak ludzie korzystają z menu ;P
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Argaleb w Styczeń 29, 2012, 15:24:12
- Penetracja słabszych tarcz przez te najlepsze bronie dystansowe (tak, wiem, jest jakiś minimalny procent nawet teraz, z tym, że chodzi mi tu o to, aby kusza przybrała na znaczeniu)

Przybrały na znaczeniu? W tej chwili na meczach kusznicy w obu frakcjach je posiadających (Swadia i Rhodokowie) są najmocniejszą siłą. Do tego kusze przebijają słabsze tarcze a bełty są niewiarygodnie szybkie. Nie, kusze są wystarczająco mocne.

Ciekawa aluzja Husasz;( Ja też marzę o frakcji czarnoskórych :P
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: ignatus w Styczeń 29, 2012, 15:36:42
"Penetracja słabszych tarcz przez te najlepsze bronie dystansowe"  - nie zlicze ile razy tak zginełem:D
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Filcefix w Styczeń 29, 2012, 17:17:50
 Jak by byli hindusi czy cóś.... niech wprowadzą słonie bojowe! Buhaha. To by była rzeź. Jeden by prowadził jak konia a 1 czy dwóch na grzbiecie by ostrzeliwało :D
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Kamillo18 w Styczeń 29, 2012, 17:50:21
Jak by byli hindusi czy cóś.... niech wprowadzą słonie bojowe! Buhaha. To by była rzeź. Jeden by prowadził jak konia a 1 czy dwóch na grzbiecie by ostrzeliwało :D
Ale do takich bajerków powinny być mapy pustynne, jak te z singla na terenie Sułtanatu Sarranidzkiego ;) Na FBTR czy Ruinach nie wyobrażam sobie gościa jadącego na słoniu. Tym bardziej na Nord Town ;P
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Husasz w Styczeń 29, 2012, 17:52:57
A co kamillo nie ma map pustynnych ? -.-
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Argaleb w Styczeń 29, 2012, 20:03:04
A na czystym Native są? Z otwartych jest Zrujnowany Fort, Ruiny, Pole przy Rzece. Areny nie liczę bo to pseudo-mapa.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Filcefix w Styczeń 29, 2012, 20:21:28
 Dlatego napisałem hindusi, więc dodajmy ,,dżunglowate,, klimaty. Do sułtanatu zaś (czyli te pustynne) dodać wielbłądy. Oczywiście tylko do przemieszczenia się bądź dla łuczników bo tylko do tego ich wykorzystywano. Wolniejszy i niepotrafiący skakać od konia ale szybszy od piechura. Możliwości taktycznych w formie szrży nie posiadał, ba, spitalał od wroga, stąd też dla miotaczy ;) Acz kol wiek ciekawostką jest iż dochodziło do bitwy gdzie te płochliwe zwierze pogoniło klasycznych konnych bo konie się bały wielbłądów nie oswojone z tym garbowcem hehe.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Husasz w Styczeń 29, 2012, 21:25:55
A na czystym Native są? Z otwartych jest Zrujnowany Fort, Ruiny, Pole przy Rzece. Areny nie liczę bo to pseudo-mapa.

Chodzilo mi o to ze ogolnie w grze są bo kamillo napisal swojego posta jakby mialy byc te same mapy co w Warbandzie xd
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Aharo w Styczeń 30, 2012, 18:17:54
bo konie się bały wielbłądów nie oswojone z tym garbowcem hehe.

Chyba bardziej bały się ich smrodu niż samych wielbłądów :P

Ogólnie wprowadzenie słoni i wielbłądów byłoby bardzo ciekawe! Jeszcze tylko rydwanów brakuje!
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: matigeo w Styczeń 30, 2012, 18:42:15
Szczerze mówiąc, wciśnięcie kolejnej "dalekowschodniej" nacji, wzorowanej na Chińczykach (prymitywne bomby? coś z prochem) i Japończykach (nindża :) ) byłoby ciekawe...
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: wolfer w Styczeń 30, 2012, 18:52:20
Szczerze mówiąc, wciśnięcie kolejnej "dalekowschodniej" nacji, wzorowanej na Chińczykach (prymitywne bomby? coś z prochem) i Japończykach (nindża :) ) byłoby ciekawe...
ja tam ani chińczyków ani azjatów nie lubię :/
Bardziej bym się ucieszył gdyby zminili epokę na przełom XV i XVI wieku...
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Aharo w Styczeń 30, 2012, 19:26:12
Starożytność, jak kiedyś Kamillo pisał. Rzym. To by było dopiero ciekawe. Muszkiety i wszystko ala szabelki są w Ogniem i Mieczem więc nawiązywanie do czasów "muszkietu" nie byłaby dobrym pomysłem...
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Husasz w Styczeń 30, 2012, 19:31:55
MB zawsze byl opierany na średniowieczu i tego nie zmienią (od tego są mody)
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Blast w Styczeń 30, 2012, 20:27:30
Powinni dodać dużo łuków no i żeby było coś takiego jak wiatr i brać na niego poprawkę to by o wiele utrudniło grę łucznikom ale ja miałbym więcej zabawy ponieważ to trochę nudne strzelanie w Warbandzie się już dla mnie robi ;/
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Fifix w Styczeń 31, 2012, 00:11:48
Do gry single:
Na pewno już większość z Was wymieniła tutaj ważne rzeczy typu jakaś fabuła, nowe rzeczy, frakcje i wg. Nie czytałem poprzednich postów(jest aż 10 stron) i mogę coś powtórzyć: Przede wszystkim powinni podrasować grafikę, ale to, co jest, wygląda ok(wysoka jakość tekstur), chodzi mi o usunięcie sztywności elementów tła(powiewające flagi podczas bitew,gałęzie,trawa pod działaniem wiatru). Kolejną niedoróbką, która rzuciła mi się w oko, to brak możliwości używania maszyn oblężniczych poza wieżą, powinni dodać przynajmniej balisty albo wrzący olej. Gra(jak już wspominaliście) jest nudna i sztampowa, widać, że w 90% działamy według schematu szkol wojsko, stocz bitwę lub przejmij wrogi zamek, szkol wojsko itd., pozostałe 10% to handel, robienie powtarzających się misji, turnieje, konkurowanie o lady i śluby i kilka pomniejszych. Niektóre elementy należy pochwalić, bardzo mi się spodobał motyw z żoną itp. Żeby uniknąć nudy i ciągłości w grze, mam rozwiązanie: Dlaczego zaczynamy jako doświadczony wojo, który w mgnieniu oka staje się wasalem? Jeśli zaczynalibyśmy, jako biedak z kilkoma denarami, mielibyśmy ciekawy początek, zostań złodziejem, popracuj na farmie, ucz się walczyć itp., a dopiero, kiedy nabierzemy doświadczenia zaczyna się główna walka. Jeśli mapa ma się nie zmienić, to powinni ją zmniejszyć i ograniczyć sporą liczbę miejscówek, wyglądają one podobnie i są cienko wykonane. Dodatkowe efekty, jak np. napad watahy wilków, zabójców itp. dodałyby smaku. Zostawię już tego singla, jest jeszcze dużo do poprawy.
Co do multi(i tu mam ciekawy pomysł)
Strasznie mnie denerwuje to, co twórcy zrobili jako ranking, mianowicie ilość zabitych|ilość śmierci, wywaliłbym to od razu, a wprowadził system punktowy. Powiedzmy, że jesteśmy gościem, który ma słaby i szybki miecz, spotykamy dużo przeciwników i zaczynamy siec, trafiliśmy z 10 razy po kilka w każdego z osobna, to nie wystarczyło, żeby zginęli(małe obrażenia) i wpada, jakiś koksik, i zgarnia ich dla siebie, mają końcówkę życia, a on ich z łatwością kosi powiedzmy od tyłu. Kończy się to tak, że my mamy po walce mało hp, 0 zabitych, a ten co ich wykorzystał ma 5. Teraz ta sama sytuacja, ale z systemem pkt.: jedno uderzenie zależne od ilości zabranego hp, czyli hit 1/5 hp = 1pkt., hit 3/5 hp = 3pkt. itd. Trafiamy 10 razy, powiedzmy zabierając każdemu 1/5, jest ich 5, czyli na każdego przypada 2/5. a więc mamy 10 pkt., wpada koksik, zabija ich wszystkich od tyłu, jako, że każdemu zostało 3/5, a jest ich 5, on ma 15 pkt. Ze standardowym system wychodzimy na 0, z systemem pkt. wychodzimy na 10, niewiele gorzej od koksa, który wbił się podczas walki. Za różne akcje moglibyśmy otrzymać dodatkowe pkt.: headshot = (ilość zabranych hp) + 2, za kopniak = 2 pkt., za rozwalenie drzwi = (ilość łącznych obrażeń zadanych(max.2 pkt.)) + 1, prowadzenie wieży oblężniczej = czas pchania(max. 3pkt.) itd. Myślę, że rozumiecie ten sposób, jest on o wiele lepszy niż aktualny. Kar nie powinno być, chociaż można nad tym pomyśleć.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Avation w Styczeń 31, 2012, 01:04:21
Poco takie wywody pewnie dodają troche itemków odgrzeją stare i rzucą na pożarcie moderom 
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Husasz w Styczeń 31, 2012, 08:33:54
Co do multi(i tu mam ciekawy pomysł)
Strasznie mnie denerwuje to, co twórcy zrobili jako ranking, mianowicie ilość zabitych|ilość śmierci, wywaliłbym to od razu, a wprowadził system punktowy. Powiedzmy, że jesteśmy gościem, który ma słaby i szybki miecz, spotykamy dużo przeciwników i zaczynamy siec, trafiliśmy z 10 razy po kilka w każdego z osobna, to nie wystarczyło, żeby zginęli(małe obrażenia) i wpada, jakiś koksik, i zgarnia ich dla siebie, mają końcówkę życia, a on ich z łatwością kosi powiedzmy od tyłu. Kończy się to tak, że my mamy po walce mało hp, 0 zabitych, a ten co ich wykorzystał ma 5. Teraz ta sama sytuacja, ale z systemem pkt.: jedno uderzenie zależne od ilości zabranego hp, czyli hit 1/5 hp = 1pkt., hit 3/5 hp = 3pkt. itd. Trafiamy 10 razy, powiedzmy zabierając każdemu 1/5, jest ich 5, czyli na każdego przypada 2/5. a więc mamy 10 pkt., wpada koksik, zabija ich wszystkich od tyłu, jako, że każdemu zostało 3/5, a jest ich 5, on ma 15 pkt. Ze standardowym system wychodzimy na 0, z systemem pkt. wychodzimy na 10, niewiele gorzej od koksa, który wbił się podczas walki. Za różne akcje moglibyśmy otrzymać dodatkowe pkt.: headshot = (ilość zabranych hp) + 2, za kopniak = 2 pkt., za rozwalenie drzwi = (ilość łącznych obrażeń zadanych(max.2 pkt.)) + 1, prowadzenie wieży oblężniczej = czas pchania(max. 3pkt.) itd. Myślę, że rozumiecie ten sposób, jest on o wiele lepszy niż aktualny. Kar nie powinno być, chociaż można nad tym pomyśleć.

Beznadzieja, nie widze w tym zadnego sensu. Po co mialby byc ten system punktowy ? Kto zabije ten ma fraga. Prosta zasada która sprawdza się doskonale.
Moim zdaniem pomysł jest bez sensu i już nie moja wina że ludzie wkurzają sie na podwalazcy fragów. ( trollface )
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: SirKula w Styczeń 31, 2012, 08:38:22
Beznadzieja, nie widze w tym zadnego sensu. Po co mialby byc ten system punktowy ? Kto zabije ten ma fraga. Prosta zasada która sprawdza się doskonale.
Moim zdaniem pomysł jest bez sensu i już nie moja wina że ludzie wkurzają sie na podwalazcy fragów. ( trollface )
Dokładnie, liczy sie sukces teamu ziom!
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Kamillo18 w Styczeń 31, 2012, 10:17:22
System punktowy ? Hm, owszem, ale dla gier, gdzie jest ranking [czyt. lvle itd] coś jak w BFie czy CoDach. W WB odpada... WB to teamplay, tutaj fragi schodzą na drugi tor.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Filcefix w Styczeń 31, 2012, 10:45:56
 Obecny system mnie zadowala. Prosty i przejrzysty. Albo jesteś fragożercą albo tekerem :D
Nie wiem czy wspominałem ale marzy mi się XIV - XV w. Goście w płytówkach, zbrojnikach i... hakownica która dużo huku robi a gówno daje hehe. Za kuszę na korbę też bym się nie obraził. Że nie wspomne o takich machinach jak taran, trebusz, balista i kanciasta katapulta. System armat z wfasa jest super więc i tu mogli by pokombinować. Taran mógłby być (jako iż długo by się go pchało) do rozwalania podnoszonych bram.
 Ponadto nie obraził bym się za normalny wygląd tarcz. To co ma swadia do tylko do pamiątek, które nie sa ani historyczne ani tanie ;) Nie potrafią stworzyć normalnej trójkątnej tarczy lekko wyoblonej, tylko jakiś krzyż z ,,umbem,, z parapetu.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Aharo w Styczeń 31, 2012, 12:25:45
A może te lvl teraz wprowadzą do Warbanda? Dla mnie byłby to ciekawy pomysł. Masz swojego avatara i wbijesz co to nowsze lvl'e odblokowujesz jakieś gówenka. Mogłoby urozmaicić rozgrywkę.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Husasz w Styczeń 31, 2012, 13:15:11
A może te lvl teraz wprowadzą do Warbanda? Dla mnie byłby to ciekawy pomysł. Masz swojego avatara i wbijesz co to nowsze lvl'e odblokowujesz jakieś gówenka. Mogłoby urozmaicić rozgrywkę.

Wtedy MB straci jakikolwiek sens, ludzie grają w niego bo mają mozliwosc grania w klanach na sparingach itd w normalny sposob a w unikalnej grze.

porównajmy BF'a 3 do MW3. Moze BF3 ma wiecej do zaoferowania ale moim zdaniem MW3 jest na dluzsza skale. (tak mam obie gry)
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Aharo w Styczeń 31, 2012, 14:58:27
Ale czy w BF 3 i w MW 3 nie ma gier klanowych? Klany są i wszyscy wspólnie grają. JA mówię o dodaniu kilku rzeczy które by tylko cieszyły oko. Jakiejś statystyki itp.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Husasz w Styczeń 31, 2012, 15:57:18

To ci na to odpowiedzialem, BF3 cieszy oko ale kariery pod wzgledem klanowym nie zrobi tak jak MW3 (juz nie mowie o klasykach jakim jest np CS)
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Argaleb w Styczeń 31, 2012, 16:04:28
A może te lvl teraz wprowadzą do Warbanda? Dla mnie byłby to ciekawy pomysł. Masz swojego avatara i wbijesz co to nowsze lvl'e odblokowujesz jakieś gówenka. Mogłoby urozmaicić rozgrywkę.

Jeżeli w MB2 wprowadzą levele to ja tej gry nie kupię. Obecnie system jest genialny. Liczą się umiejętności nie level czy pieniądze (konto premium czy cholera wie co jeszcze) i to jest w tej grze najlepsze.

Co do multi(i tu mam ciekawy pomysł)
Strasznie mnie denerwuje to, co twórcy zrobili jako ranking, mianowicie ilość zabitych|ilość śmierci, wywaliłbym to od razu, a wprowadził system punktowy. Powiedzmy, że jesteśmy gościem, który ma słaby i szybki miecz, spotykamy dużo przeciwników i zaczynamy siec, trafiliśmy z 10 razy po kilka w każdego z osobna, to nie wystarczyło, żeby zginęli(małe obrażenia) i wpada, jakiś koksik, i zgarnia ich dla siebie, mają końcówkę życia, a on ich z łatwością kosi powiedzmy od tyłu. Kończy się to tak, że my mamy po walce mało hp, 0 zabitych, a ten co ich wykorzystał ma 5. Teraz ta sama sytuacja, ale z systemem pkt.: jedno uderzenie zależne od ilości zabranego hp, czyli hit 1/5 hp = 1pkt., hit 3/5 hp = 3pkt. itd. Trafiamy 10 razy, powiedzmy zabierając każdemu 1/5, jest ich 5, czyli na każdego przypada 2/5. a więc mamy 10 pkt., wpada koksik, zabija ich wszystkich od tyłu, jako, że każdemu zostało 3/5, a jest ich 5, on ma 15 pkt. Ze standardowym system wychodzimy na 0, z systemem pkt. wychodzimy na 10, niewiele gorzej od koksa, który wbił się podczas walki. Za różne akcje moglibyśmy otrzymać dodatkowe pkt.: headshot = (ilość zabranych hp) + 2, za kopniak = 2 pkt., za rozwalenie drzwi = (ilość łącznych obrażeń zadanych(max.2 pkt.)) + 1, prowadzenie wieży oblężniczej = czas pchania(max. 3pkt.) itd. Myślę, że rozumiecie ten sposób, jest on o wiele lepszy niż aktualny. Kar nie powinno być, chociaż można nad tym pomyśleć.

Dla mnie głupi pomysł. Obecny system fragowania jest prosty, przejrzysty i po prostu dobry.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Aharo w Styczeń 31, 2012, 17:43:49
Jeżeli w MB2 wprowadzą levele to ja tej gry nie kupię. Obecnie system jest genialny. Liczą się umiejętności nie level czy pieniądze (konto premium czy cholera wie co jeszcze) i to jest w tej grze najlepsze.

ja nie o tym mówię. Nie chce żeby były konta premium i inne cholerstwa. Chcę po prostu jakichś statystyk. Lvl dla samego pokazania nic więcej. Z pewnością system gry się zmieni. Takie same jest nudne, mam nadzieję że nowe będzie ciekawe.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Husasz w Styczeń 31, 2012, 17:49:15
Ale po co ten level ? Ludzie teraz sie srają ile tych godzin mają przegranych i to jest to samo. Level nie oznacza skilla a skill oznacza gracza.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Filcefix w Styczeń 31, 2012, 17:51:13
 Dobra, statystyki mogą być żeby mieć dokładniejsze info kto jak szybko biega, ile siły i kuj wie co jeszcze. Ale tylko to. No level. Levelowanie zmusza graczy do ,,ciągłego,, ślęczenia, ścigania się, aż w końcu staje się nudne, a gdy się zrobi przerwę i potem wróci.... jest się zerem. A tak, wchodzisz kiedy chcesz i to jest najlepsze. Jedyne o co możesz się martwić to umiejętności innych graczy że np coś sobie trenują. Ale nie level. No level forever ;)
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Husasz w Styczeń 31, 2012, 17:57:13
To nie jest gra na level !

Ja bym dodał jakieś kombinacje podczas walki, nowe animacje nowe ataki aby utrudnić grę graczom i urozmaicić ją zarazem.
Przede wszystkim możliwośc teamkillowania koniem jak w cRPGu >:D no i jakoś te konie ulepszyć bo po za tym że przewracają, popychają oraz są dobrym środkiem transportu to nic więcej.
A przecież konnica tak naprawdę budziła lęk w oczach wrogów a konie były specjalne przystosowane do walki (gryzły ,kopały w skrócie bezlitośnie mordowały)
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Argaleb w Styczeń 31, 2012, 18:54:09
Przede wszystkim możliwośc teamkillowania koniem jak w cRPGu >:D no i jakoś te konie ulepszyć bo po za tym że przewracają, popychają oraz są dobrym środkiem transportu to nic więcej.
A przecież konnica tak naprawdę budziła lęk w oczach wrogów a konie były specjalne przystosowane do walki (gryzły ,kopały w skrócie bezlitośnie mordowały)

Dobrze wytrenowana i nastawiona w WB jest najstraszniejszą z jednostek. Konni zabijają ogromne ilości wrogów...obecnie klasy są zrównoważone i tego bym nie ruszał, a jeżeli ulepszyć grę to wszystkimi trzema;)
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: proud w Styczeń 31, 2012, 21:25:20
Jeżeli w MB2 wprowadzą levele to ja tej gry nie kupię. Obecnie system jest genialny. Liczą się umiejętności nie level czy pieniądze (konto premium czy cholera wie co jeszcze) i to jest w tej grze najlepsze.

W Battlefield 3 awanse na kolejne poziomy również nie dają żadnej przewagi i z M16A3 można bez problemu grać nie przejmując się kolejnymi unlock'ami.


Ale po co ten level ? Ludzie teraz sie srają ile tych godzin mają przegranych i to jest to samo. Level nie oznacza skilla a skill oznacza gracza.
To nie jest gra na level !

To teraz zastanów się dlaczego to cRPG cieszy się tak zajebistą popularnością a nie denny native. Dodatkowo. Osobiście lubię w nowych grach m.in. levele i jakoś nie udało mi się z tego powodu "posrać się", a po Twoich postach widzę, że Ty jesteś bliższy "posrania się" w przypadku jeśli ktoś ma inny zdanie i nie jesteś w stanie tego zaakceptować. Poza tym nikt nigdzie nie pisał, że level oznacza skill... W BF'ie 3 osoba na 1 levelu może być lepsza od gracza na 10 poziomie weterana. Level nie jest wyznacznikiem, a fajnym urozmaiceniem rozgrywki multiplayerowej.

To ci na to odpowiedzialem, BF3 cieszy oko ale kariery pod wzgledem klanowym nie zrobii(...)

Tutaj padłem. xD No jasne, że gra która trafiła do kilku(nastu?) milionów osób nie ma się czym poszczycić. Profesjonalnych turniejów z NAGRODAMI (nie koszulkami via ten "turniej" w Warbandzie), klanów, lig, etc. tam nie znajdziesz... Pewnie przez levele. :| Tak w roli ciekawostki. W Battlefieldzie 3 pierwszy turniej sygnowany przez EA odbył się tydzień po premierze - były nawet nagrody (znów powtarzam - nie koszulki). Śmiem twierdzić, że klanowa scena BF'a 3 (nawet BF'a 2) zjada całą Warbandową na śniadanie i nie musi tego nawet popijać.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Aharo w Styczeń 31, 2012, 21:27:25
To teraz zastanów się dlaczego to cRPG cieszy się tak zajebistą popularnością a nie denny native. Dodatkowo. Osobiście lubię w nowych grach m.in. levele i jakoś nie udało mi się z tego powodu "posrać się", a po Twoich postach widzę, że Ty jesteś bliższy "posrania się" w przypadku jeśli ktoś ma inny zdanie i nie jesteś w stanie tego zaakceptować. Poza tym nikt nigdzie nie pisał, że level oznacza skill... W BF'ie 3 osoba na 1 levelu może być lepsza od gracza na 10 poziomie weterana. Level nie jest wyznacznikiem, a fajnym urozmaiceniem rozgrywki multiplayerowej.
HueHue, o tym właśnie chciałem powiedzieć lecz nikt nie zrozumiał :D


&
Nom płonące strzały albo możliwość zapalania strzał od pochodni etc. No i jeszcze by się przydała możliwość chwytania tego co pod ręką tz. deski itp. ;p
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Husasz w Styczeń 31, 2012, 21:35:05
Dobrze wytrenowana i nastawiona w WB jest najstraszniejszą z jednostek. Konni zabijają ogromne ilości wrogów...obecnie klasy są zrównoważone i tego bym nie ruszał, a jeżeli ulepszyć grę to wszystkimi trzema;)

Ale juz nawet nie poruszam kwestii skilla tylko.. realistyki
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Argaleb w Styczeń 31, 2012, 21:40:41
Tyle że pomyśl czy chcesz mieć grę realistyczna czy przyjemną? Bo dla mnie realizm nie odgrywa tak dużej roli, zwłaszcza kiedy idzie o średniowiecze. Wolę się dobrze bawić przy zbalansowanych klasach niż widzieć spam niepokonanych konnych na wszystkich mapach...


To teraz zastanów się dlaczego to cRPG cieszy się tak zajebistą popularnością a nie denny native.

To nie cRPG cieszy się popularnością tylko Strategus. Sam cRPG wydany w 2010 roku szybko zaczął tracić chętnych do gry, ale od wydania Strategusa wszystko się diametralnie zmieniło. Gdyby coś takiego funkcjonowało przy Native, nikt nie grałby w cRPG (poza Hetmanem ;o). Ogółem coś na wzór Strategusa to wręcz wymóg dla gości z TaleWorlds, jeżeli chcą zrobić przynajmniej średnią grę.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Husasz w Styczeń 31, 2012, 21:43:47
Juz nie chodzi o samą konnice.. jezeli nadac realistyki do gry to w kazdym przypadku.
Poprostu chciałbym zeby ta gra trzymała klimat średniowiecza.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Argaleb w Styczeń 31, 2012, 21:45:29
Tak, tyle że w tym momencie wszystkie klasy poza kawalerią straciły by na znaczeniu (przynajmniej w otwartym polu). Byłoby to wręcz głupie, bo ile może się stykać konnica z konnicą? W takich sytuacjach nikt nie grałby piechurem czy strzelcem bo nie miałoby to racji bytu.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Davos w Styczeń 31, 2012, 21:46:12
ja jakoś wolę by levele zostawić innym gierkom, jakoś nie chce widzieć Native z level upem...
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Aharo w Styczeń 31, 2012, 21:53:14
Kolejny nap xd Widzę że Blacha oglądał Robin Hood'a ;DLVL wprowadziłyby tylko dodatkowe radości dla oczu, a żeby to wyjaśnić odsyłam do posta prouda powyżej :P
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Husasz w Styczeń 31, 2012, 21:53:33
Tak kiedys było, Rycerstwo (xDDDDDDDDDDDDDDDDDD) masakrowało zwykłych ludzi a honorowe pojedynki toczylo między sobą.
Zresztą zwiększajac realistyke , zwiększylibysmy cene konia, opancerzenie i ect. (koniec jazdy na łowcy !)
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: proud w Styczeń 31, 2012, 21:56:01
(...) honorowe pojedynki toczylo między sobą.

Widać, że z Twych postów płynie czysty realizm średniowiecza. xD
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Aharo w Styczeń 31, 2012, 21:56:28
Tak kiedys było, Rycerstwo (xDDDDDDDDDDDDDDDDDD) masakrowało zwykłych ludzi a honorowe pojedynki toczylo między sobą.
Zresztą zwiększajac realistyke , zwiększylibysmy cene konia, opancerzenie i ect. (koniec jazdy na łowcy !)

Ty także pracujesz nad Mount&Blade 2? xD


Ale co to by dało. Jakby 10 vs. 10 konnych się rżnęło to by to trwało i trwało i sensu większego nie miało.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Davos w Styczeń 31, 2012, 22:22:08
Kolejny nap xd Widzę że Blacha oglądał Robin Hood'a ;DLVL wprowadziłyby tylko dodatkowe radości dla oczu, a żeby to wyjaśnić odsyłam do posta prouda powyżej :P

o co ci chodzi z Robin Hoodem?

Swoją drogą to mogliby dodać walkę dwoma broniami na raz?
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Argaleb w Styczeń 31, 2012, 22:33:45
A to to już w ogóle ze średniowieczem nie ma nic wspólnego :D Wyobrażasz sobie system blokowania czymś takim?
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Filcefix w Luty 01, 2012, 00:12:50
 Walki dwoma broniami odsyłam do fantasy i pokazów jarmarcznych. No i okres rapierów i lewaków ;) Jedyny ,,atak,, jaki mógłby byc możliwy z drugiej łapy to walnięcie rantem tarczy ale ten myk dałbym coś a,la nachylona (troche czasu trzeba odczekac by ponownie to zadac).
 A co do honorowych pojedynków rympcerstwa to bym to zostawil w spokoju bo ludzie wypawiali takie coda niewidy ze naprawde czasem trodno zrozumiec o co im chodzilo. Z jednej strony miazga totalna, gdzie indziej pojedynki, a jeszcze gdzie indziej ,,wesole,, eliminowanie z walki biorac tym samym okup za dobrze urodzonego.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Aharo w Luty 01, 2012, 08:32:40
Blacha podpis pod nickiem czy też avatarkiem to jest z Robin Hood'a ;p

Uderzenie z tarczy to byłoby coś. Efekt mógłby być podobny do kopnięcia czyli chwilowe ogłuszenie bądź odrzucenie przeciwnika.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Husasz w Luty 01, 2012, 09:30:42
Taaak oderzenie tarczą oczywiscie, ale ja troche rozwinąłbym mozliwosc atakowania tarcza, nie tylko ,,ogłuszając" ale wykonywać normalne uderzenia zadające obrażenia obuchowe(chyba ze na tarczy byłyby ostro zakonczone elementy to wiadomo ze obrazenia kłute)
No i rzecz jasna im lzejsza i mniejsza tarcza tym wiecej mozliwosci atakowania.


Po za tym wroce do ulepszenie koni,
Jezeli nadalibysmy realistyki tak jak pisalem to wiadomo, ciezki kon zabije jak przejedzie ale pamietajmy ze kon na wloczni juz sie nie zatrzyma tylko zginie (chyba ze ciezko opancerzony ale wiadomo ze na takiego trzeba zarobic)

+ obrazenia za upadek z konia dla jeźdzcy
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Aharo w Luty 01, 2012, 11:08:57
No by się jeszcze przydała możliwość zrzucenia jeźdźca z konia tak by jeszcze żył.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Aldred w Luty 01, 2012, 11:17:44
Tak się zastanawiam...realistka w WB. Jeśli ktokolwiek jest w temacie wie że w trakcie pojedynku 1vs1 każdy unikał parowania mieczem ciosu przeciwnika, raz że tracił sporo sił, dwa miecz mógł się złamać. W walce liczyła się technika, siła fizyczna, praca nóg, uderzenia w tzw. odsłonięte. Co więcej każdą bronią walczyło sie inaczej, młot lucereński np. mogłeś nim przewracać oponenta, końcówką ostro-zakończoną przebijałeś płytówkę. Tasaki...tu w grę wchodziły praktycznie zapasy. Powiedzcie mi czy Wb dałby radę to odwzorować?
Realistyka w grze to towar deficytowy, ktoś napisał że konni byliby w tedy nie do pokonania,tak? Na pewno? Jeden bełt w serce i zakuty rycerz leży, cios nadziakiem był w stanie przebić zbroje, piki skutecznie zatrzymywały konie,nie wspomnę że po jednym ciosie koń powinien leżeć....jak dodamy halabardę, wątpię by konni byli górą. nie wspomnę że pchnięcia mieczy dwuręcznych gdy trafiały w szczeliny zbroi....Jak widać realizm a gra to pojęcia skrajne.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Filcefix w Luty 01, 2012, 12:25:18
 Nie parowali ciosów bo... nie musieli ;) Mowa tu o full płytowcach. Po to masz zbroję by iśc niewzruszonym i cię broniła a ty tylko siekasz jak możesz. No chyba ze nie mówimy o mieczach tylko czymś bardziej... masakrycznym. No i rzecz jasna o słabo opancerzonych. Po za tym teorię o złamanych mieczach wywalił bym, bo dobry kowal wydaje mi się że przez te kilka miesiecy robił dobry miecz a nie szmirę. Fajnie łamac miecze to można teraz takie chińskie wyroby albo podróbki army. Współczesnie metalu mamy od groma więc producenci moga sobie pozwoli na szmirę.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Aldred w Luty 01, 2012, 12:56:39
Filcu,zauważ że miecze które teraz kują są lepsze,wszak dawniej nie było takiej techniki,jak i możliwości.poza tym piszesz że ciachali w full płytach....ech a wiesz ze cięcie nic nie dawało(mowa o mieczu) i że jak takowy walczył to częściej dźgał,zadawał pchnięcia.poza tym,nie parowali bo jak w wspomniałem był to błąd,walkę takowa wygrywał ten kto przejmie inicjatywę,to jest jak raz uderzył to nie pozwalał na kontratak tylko dalej napierał.System walk dawniej a teraz na inscenizacjach jest delikatnie inny,poczytaj średniowieczne traktaty.
płytowa zbroja natomiast miała słabe punkty w kilku miejscach:wizjery,pod pachami,dłonie,nie powiesz mi że cięciem dasz radę zranić kogokolwiek zakutego w zbroję.Liczyły się pchnięcia na takiego kogoś.Poza tym uznawano technikę obrony która jednocześnie rozpoczynała atak.tak zwane kontry,finty natomiast to inna baka więc tego bym nie mieszał.
poza tym obalono już teorię jakoby zakuty w pełną zbroje człowiek był mało mobilny,co więcej zrobiono kilka testów.Jegomość może sam wsiąść na rumaka,wstać z ziemi gdy był powalony.
Poza tym wiadomo że miecz dwuręczny był w stanie dźgać(w odsłonięte miejsca) ale i skutecznie niszczyć zbroję.Parowanie jako takie nie istniało,według traktatów średniowiecznych nauczycieli wręcz ich odradzano. Nalegano na pracę nóg,ciosy w odsłonięte,i istniała definicja."Gdy rozpocznie się walka zmieniaj postawy,gdy wyczujesz moment uderz i nie oddawaj pola.Zważ na nacisk wrogiego ostrza."
Coś tam wiem o walce dawniej Filcu;)
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Davos w Luty 01, 2012, 13:13:31
To jest jedynie pomysł, myślę że wielka bitwa pomiędzy Polakami to fajna sprawa. Chce zobaczyć ile ewentualnie osó chciałoby brać w tym udział :P
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: proud w Luty 01, 2012, 13:37:27
Walki dwoma broniami odsyłam do fantasy i pokazów jarmarcznych.

Ja natomiast odsyłam do Radżputów. Ba! Nawet niektóre źródła podają, że część celtyckich wojowników w ten sposób walczyła.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Filcefix w Luty 01, 2012, 17:26:52
 No ale celtowie to chyba nie ten okres. Jakoś nie wyobrażam sobie rympcerza okutego w żelazo i szarżującego na niego celta... W ogóle te ,,niecywilizowane,, ludy :)
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: proud w Luty 01, 2012, 17:47:55
Pisałem ogólnie o używaniu dwóch broni jednocześnie. ;) Sam chciałbym by opuścili średniowiecze i cofnęli się do wieków wcześniejszych - ze wszystkich okresów, akurat średniowiecze (prócz XVI wieku) jest dla mnie najmniej atrakcyjne. :(
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Husasz w Luty 01, 2012, 17:52:57
Pisałem ogólnie o używaniu dwóch broni jednocześnie. ;) Sam chciałbym by opuścili średniowiecze i cofnęli się do wieków wcześniejszych - ze wszystkich okresów, akurat średniowiecze (prócz XVI wieku) jest dla mnie najmniej atrakcyjne. :(

Mogliby zrobić bieg lat (jak w medivalu) od V do XXVI w. wraz z rozwojem militarnym, gospodarczym itd.
Bynajmniej w singlu
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Avation w Luty 01, 2012, 18:48:13
Średniowiecze jest najmiodniejsze potem starozytność grecy rzymianie itp niechciałbym w mount&blade broni palnej najgorsze co może być to od rozpoczęcia wieku XIV nie grałbym w to a co tu dopiero mówić o czołgach I wojna światowa lipa.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Argaleb w Luty 01, 2012, 19:46:13
Średniowiecze jest najmiodniejsze potem starozytność grecy rzymianie itp niechciałbym w mount&blade broni palnej najgorsze co może być to od rozpoczęcia wieku XIV nie grałbym w to a co tu dopiero mówić o czołgach I wojna światowa lipa.

Powiedz to Matowi :D


Ja generalnie również oponuję za średniowieczem, ale jakaś zmiana niekoniecznie musi wyjść na złe.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Kamillo18 w Luty 01, 2012, 20:44:43
Rozumiem obsadzenie WB w innych czasach, ok. Ale z dala od broni palnych. Wystarczą mi one w Dzikich Polach, gdzie, jezeli juz gram w DP, ograniczam się do samych dueli. Dla osoby nie potrafiącej strzelać, dostawanie ciągłych "kulek" w ciało jest naprawde denerwujące. Jak już wspomniałem, czasy starożytnego Rzymu były by dla mnie najwspanialsze :) Ew. starożytny świat (490-480 r.p.n.e).
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: shady w Luty 01, 2012, 23:07:11
Hah myślałem że na początku se jaja robicie a tu prosze:

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=17474

A to też niegłupie:

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=17170
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Aharo w Luty 02, 2012, 08:37:06
A to też niegłupie:

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=17170

Tawerna powinna śledzić rozwój tej gry, wydaje się dość mocno nawiązywać do Mount&Blade.

Ew. starożytny świat (490-480 r.p.n.e).

Bieganie spartiatą w starożytnej Grecji byłoby całkiem ciekawe ;P
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Askorti w Luty 02, 2012, 09:21:48
Starożytność? Sądzicie, że TW potrafiłoby dobrze to zrobić? Patrząc na to, jak włócznie działają w Wb oraz zdolności Turków do zmiany silnika mam co do tego wątpliwości... Pewnie by jeszcze dowalili hoplitom trzymanie włóczni ponad głową, (nie wiem jak to się po polskiemu nazywa, ale po Engliszu chodzi mi o overarm grip) które jest totalnie nierealne i cokolwiek głupie... Po prostu nie ufam TW, że potrafiliby dobrze odwzorować ten okres, więc niech zostaną przy średniowieczu, które jako tako im wyszło i którego nie da rady aż tak skaleczyć.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Aharo w Luty 02, 2012, 09:35:39
Ale jeżeli dodaliby np. uderzenie tarczą i poprawili pchnięcie włóczniom to masz cacy kombos.
Odsyłam tutaj do sceny pierwszej walki w filmie 300 jak spartanie odpierali pierwszą fale dzikusów.
Odepchnięcie tarczą i pchnięcie, takie coś byłoby pięknym rozwiązaniem jak dla mnie. No i poprawienie reszty.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Askorti w Luty 02, 2012, 10:18:02
Ale jeżeli dodaliby np. uderzenie tarczą i poprawili pchnięcie włóczniom to masz cacy kombos.
Odsyłam tutaj do sceny pierwszej walki w filmie 300 jak spartanie odpierali pierwszą fale dzikusów.
Odepchnięcie tarczą i pchnięcie, takie coś byłoby pięknym rozwiązaniem jak dla mnie. No i poprawienie reszty.

Masz świadomość, że taki manewr nie jest możliwy? Spartanie nie byliby wstanie odepchnąć Persów swoimi tarczami, gdyż było ich po prostu za dużo i pchali się oni wielką masą.
Dawanie filmu fantasy jako przykład naprawdę nie jest dobrym pomysłem.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Aharo w Luty 02, 2012, 11:04:13
To nie jest zbyt dobry przykład, ale nie chodzi mi o odpychanie takiej ilości. Miałem na myśli samo odepchnięcie. Chciałem pokazać o co mi chodzi. W MB takie coś miałoby odzwierciedlenie w odepchnięciu jednej osoby, tz. chodzi mi o to, że jak takową tarczą odepchniemy to potem możemy zadać spokojnie pchnięcie włóczniom gdzie wróg nie może zrobić bloku, coś jak kopniak tylko że z tarczą wyglądałoby to znacznie lepiej.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: shady w Luty 02, 2012, 11:55:49
Nejlepszym rozwiązaniem byłaby mozliwośc wyboru okresu historycznego:
np. Starożytna Grecja,Średniowiecze, XVIII wiek i 2 wojna.
Do tego lepsza grafika, więcej elementów rozwoju postaci możesz być złodziejem lub rycerzem, trudniejsza droga do zostania rycerze np.
Lepszy system walki(może coś jak w Wiedźminie 2? choć nie licze na to)
Lepszy system obrazeń, jazdy konnej, brutalnośc i masa itemów:):)
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: pysio955 w Luty 02, 2012, 11:59:55
Nejlepszym rozwiązaniem byłaby mozliwośc wyboru okresu historycznego:
np. Starożytna Grecja,Średniowiecze, XVIII wiek i 2 wojna.

Od tego są mody :S .
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Aharo w Luty 02, 2012, 12:19:55
Ale jednak nim one powstaną trochę czasu minie.

Wybór okresu? Nie to byłoby złe, co daliby wtedy w multi???
 Masa itemów? To jest takie dęte, po 5 na klasę i starczy po co tego tylko :P

Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Argaleb w Luty 02, 2012, 14:15:19
System walk? Bez urazy ale WB ma najlepszy system walki mieczem w grach komputerowych:) Wszelki wiedźminy i inne aRPG sie przy nim chowają:)
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Aldred w Luty 02, 2012, 14:16:53
A Dark Of Messiash? Nie dość że z pierwszej osoby to "czuło" się każdy cios.Dla mnie WB jest na drugim miejscu pod tym względem;)
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: proud w Luty 02, 2012, 14:57:15
Pewnie by jeszcze dowalili hoplitom trzymanie włóczni ponad głową, (nie wiem jak to się po polskiemu nazywa, ale po Engliszu chodzi mi o overarm grip) które jest totalnie nierealne i cokolwiek głupie...

Kuroi proszę Cię... Znad głowy włócznią uderzała nawet kawaleria przed wprowadzeniem strzemion. Hoplici w przeciwieństwie do macedońskiej falangi trzymali włócznie właśnie nad głową, ponieważ tylko taka pozycja pozwalała na dość pewne uderzanie zza dużej tarczy - coś za dużo w Rome: TW się nagrałeś. :|

No ale może wiesz lepiej niż antyczna sztuka pokazuje. :p
(click to show/hide)
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Davos w Luty 02, 2012, 15:51:24
A Dark Of Messiash? Nie dość że z pierwszej osoby to "czuło" się każdy cios.Dla mnie WB jest na drugim miejscu pod tym względem;)
W dodatku pod wpływem furii można odrąbać kończyny xD
Świetnie się gra, szczególnie jak klepie się orków w świątyni Pająka
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Askorti w Luty 02, 2012, 15:56:59
Kuroi proszę Cię... Znad głowy włócznią uderzała nawet kawaleria przed wprowadzeniem strzemion. Hoplici w przeciwieństwie do macedońskiej falangi trzymali włócznie właśnie nad głową, ponieważ tylko taka pozycja pozwalała na dość pewne uderzanie zza dużej tarczy - coś za dużo w Rome: TW się nagrałeś. :|

No ale może wiesz lepiej niż antyczna sztuka pokazuje. :p
(click to show/hide)
Dlatego użyłem angielskiej nazwy konkretnego chwytu "overarm grip", czyli chwyt, w którym kciuk jest w stronę przeciwną do wroga. To, że hoplici mieli włócznie nad tarczą, to prawda, ale nie nad głową. Tutaj akurat (o dziwo!) to film 300 dobrze to ukazuje. Weź sobie miotłę lub inny długi kij i chwyć go tak, jak mówię. Spróbuj wykonać pchnięcie. Teraz chwyć kij tak, by był na poziomie głowy, ale "pod dłonią"(underarm grip). Zauważysz, że ten drugi chwyt jest znacznie wydajniejszy, daje Ci większy zasięg, siłę(nie licząc bardzo dużego, acz niepolecanego w formacji zamachu tym gorszym chwytem) oraz prędkość, do tego nie będziesz musiał trzymać broni w jej środku ciężkości.

jako argument popierający ten post daję TEN (http://www.youtube.com/watch?v=klOc9C-aPr4) filmik. Ten facet może nie jest najmądrzejszym historykiem, ale używa logicznego myślenia oraz wiedzy praktycznej, co moim zdaniem jest bardziej słuszne.

Edit: jeśli chodzi o Twoją wazę.. TEN (http://www.youtube.com/watch?v=I-xtFXThEOc) filmik pokazuje, dlaczego użycie tego argumentu jest...głupie. ;)
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Yoda w Luty 02, 2012, 16:45:28
To jest temat o Mount and Blade 2, a nie o tym, czy hoplici pchali znad głowy czy z miednicy ... :)

A co do War of the Roses - tutaj macie temat http://www.mountblade.info/forum/index.php?topic=9510.msg188180#new

Czekamy, będzie wielki pojedynek :)
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Kalpokor w Luty 02, 2012, 17:02:33
Pewnie posklejają kilka rzeczy z innych modów, podchwycą kilka moderskich nowinek i powiedzą, że to ich. Dorzucą coś nowego i wypuszczą w fazie bety pełnej bugów. Ponieważ w singleplayer w Warbandzie w ogóle prawie nie grałem, więc jakoś nie będę na to czekał jak nie wiadomo na co :P
Z drugiej strony chciałbym nowy silnik i bronie takie jak cep bojowy lub kiścień....
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: proud w Luty 02, 2012, 17:11:55
Aleś sobie autorytet znalazł na poparcie tezy... Nie ma co, obalił moje argumenty całkowicie. xD Ta waza jest zła, bo jest sprzeczna z moim zdaniem, ale ta jest już dobrym argumentem bo popiera moje zdanie. Grecka włócznia nie była trzymana blisko końcówki co potwierdzają w swych pracach historycy - była trzymana blisko środka ciężkości. W to czy kciuk był w "do przodu" czy "do tyłu" nie wnikałem, ale ten "autorytet" chyba nie bierze pod uwagę metrowej średnicy tarczy, która zasłaniała hoplitę od kolan po szyję. On natomiast uparcie pokazuje, że pchano od dołu. Jak? Dziurki sobie w tarczach robili... ;p Jeszcze to machanie w osobę dwa rzędy obok. Walczący lepiej żeby zajął się tym kto stoi naprzeciw niego, a nie przeciwnikami półtora metra po bokach. Pchnięcia zadawano od góry* i - z tego co czytałem - jest to powszechnie uznany fakt historyczny.

*Znad ramienia, trzymając włócznię nad tarczą - nie wnikałem nigdy w to, w którą stronę był kciuk, ale sposób z 300 wydaje się dość sensowny. Z tego co wiem, to nawet historycy chwalili ten film za umiejętne odwzorowanie samej formacji falangi.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Askorti w Luty 02, 2012, 19:01:58
Ehh... Nie tyle autorytet, co dobry i przystępny przykład. Autorytetem jest tutaj logiczne myślenie.
Wazy z oczywistego powodu nie są dobrym źródłem historycznym, bo jak poprawnie stwierdził ten pan, nie w tym celu były tworzone. Garncarze robili je po to, by się sprzedały, nie miały służyć za książki od historii antyku, dlatego nie zawsze to, co na nich widzimy jest zgodne z prawdą. (jak ci wojownicy jadący na delfinach...)

Zauważ, że głównym punktem był sposób trzymania włóczni, a nie samo to, czy uderzano od góry, czy dołu(przy czym oba sposobu były używane, w zależności od sytuacji). Pozycja kciuka jest wtedy kluczowa. Te dwa chwyty zupełnie się od siebie różnią i ten z kciukiem w stronę przeciwną do wroga jest prawie zupełnie bezużyteczny. Z tego powodu hoplita nie trzymał włóczni tak (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/d2/Hop2.jpg/312px-Hop2.jpg), tylko tak (http://www.europabarbarorum.com/p/art/EB-art-IG_noble_hoplite.jpg).
Aczkolwiek jak znam TW, oni daliby animację z tym pierwszych, błędnym chwytem. (Bo tak wygląda cool)
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: ignatus w Luty 03, 2012, 12:00:11
Co do nowego silnika mi się osobiście marzy wykorzystanie w WB tego z Overgrowth (na razie faza alpha ale gram w to od jakiegoś czasu i ragdoll jest niesamowity)- oczywiście po przystosowaniu do reali WB (manual ,inne skoki itp itd).Akcja w której kopnięciem odrzucasz kolesia na przeszkodę na którą reaguje jego ciało (np uderza nogami i robi pół salto, albo tyłem głowy w coś zachacza i lądauje przez to na twarzy-każdy upadek byłb inny).Cięcia bronią które zostawiają krwawy ślad dokładnie tam gdzie było trafienie.Wytrącanie broni z ręki w czasie "szermierki" To oczwiście nieralne bo użyją swojego "sprawdzonego"silnika..
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Xanathos w Luty 03, 2012, 15:35:39
Ja z kolei nie chciałbym żadnej zmiany czasów gry, ani żadnych historycznych krain. Caldaria ma swoje odrębne życie jako fikcyjna kraina i byłoby dobrze gdyby M&B2 zostało takie samo.
Bez zmian:
-Ta sama mapa Calradii, może nieco rozszerzona i urozmaicona
-Swadianie, Rhodocy, Veagirowie, Nordowie, Khegrici, Sarranidzi - to frakcje które są sercem i ikoną M&B
-Część tych samych lordów

Zmiany:
-nowe królestwo sąsiadujące z Cardaią (zapewne większość graczy pamięta gdzieś na granicy królestwa Khregritów bodajże formację geograficzną wyglądającą jak rumowisko skał w wąskim wąwozie - to w nowej części mogłoby być przejście na tereny sąsiedniego królestwa na terenie którego walczyłyby o panowanie 4 frakcje
-więcej opcji dialogowych z npcami
-więcej opcji zarządzania królestwem, lennami i lordami
-dodanie po dodatkowej 1-2 jednostkach do drzewka jednostek frakcji
-paru nowych towarzyszy (przyznam, że zawsze chciałem mieć w swojej armii Kradusa, Drantona i Xerine)
-więcej nowych pancerzy, broni, koni
-niczym w modach ulepszony podgląd raportów, pokazujący np. niektóre dane w tabelkach
-za każdym razem gdy ulepszysz np. wieś o dwór, szkołę czy młyn, to każdy z tych nowo zbudowanych budynków pojawiłby się w wiosce gdybyśmy się po niej przejechali, w tym możliwość wejścia do dworu (mała rzecz a cieszy, gdy wiesz, że Twoje działanie oddziałują w jakimś stopniu na otoczenie)
-lekko poprawiona grafika oddająca lepiej detale i szczegóły, ale też nie za bardzo by gry działała optymalnie
-multi jest wporządku, mogliby jedynie dodać więcej oryginalnych map i ze 1-2 nowe tryby rozgrywki bardziej pod rpg
-ikona lub skrót klawiaturowy przyśpieszający podróżowanie po mapie świata (podobno w warbandzie działa ctrl+spacja, ale chyba nie u mnie)
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: matigeo w Luty 03, 2012, 15:42:42
W Gothicu mamy możliwość aktywnego wpływania na otoczenie (np zabijemy córkę kupca, to ten nie będzie z nami rozmawiał, zaczniemy po cichu mordować ludzi, to straże zaczną szukać zabójcy (ale nie wiedzą ,ze to my) ). Fajnie byłoby, gdyby wprowadzili coś podobnego w MB2.

Cytuj
(podobno w warbandzie działa ctrl+spacja, ale chyba nie u mnie)
Trzeba mieć włączoną opcję czitowania.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Askorti w Luty 03, 2012, 18:49:14
Trzeba mieć włączoną opcję czitowania.
Nie, nie trzeba.
Co do Gothica.. To chyba chodzi Ci o 4ke lub Arcanię, bo w 1, 2 i 3 tak nie było.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: matigeo w Luty 03, 2012, 19:38:06
W 2-ce widziałem coś podobnego (a w każdym bądź razie jak zarąbałem córkę jakiegoś gościa w mieście, to nie chciał ze mną rozmawiać); zresztą chyba wiadomo ,o co biega.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Husasz w Luty 03, 2012, 21:35:39
W 2-ce widziałem coś podobnego (a w każdym bądź razie jak zarąbałem córkę jakiegoś gościa w mieście, to nie chciał ze mną rozmawiać); zresztą chyba wiadomo ,o co biega.

Widzę że w Gothica nie grałes
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: matigeo w Luty 03, 2012, 22:13:41
??? W 2-ce po wejściu do miasta mamy się kształcić na czeladnika u któregoś z mistrzów. W mieście tym mieszka sobie jakiś kupiec/czeladnik/whatever, który ma córkę. Jej zabicie oznacza, że nie będzie z nami rozmawiał...
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Husasz w Luty 03, 2012, 22:49:29
??? W 2-ce po wejściu do miasta mamy się kształcić na czeladnika u któregoś z mistrzów. W mieście tym mieszka sobie jakiś kupiec/czeladnik/whatever, który ma córkę. Jej zabicie oznacza, że nie będzie z nami rozmawiał...

Nadal widze ze nie grales
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Netoman w Luty 04, 2012, 09:21:49
Grał, masz questa by odebrać dług od córki Thorbena (jakoś tak, dawno nie grałem) i gdy zawiodą wszystkie środki, a postanowisz nie sprzeciwiać się Lotherowi, ogłuszasz ją, zabierasz kasę,regulujesz jej dług ale kosztem tego że właśnie Thorben już do Cb nic nie powie aż do 5 rozdziału :D
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Husasz w Luty 04, 2012, 09:27:34
Nie grał ! Wiem że jest taki quest ale
po
1. AI NPC nie jest takie wysokie i zostało to zastosowane w tym przypadku
po
2.
Cytuj
matiego napisał/a : W 2-ce po wejściu do miasta MAMY się kształcić na czeladnika u któregoś z mistrzów

I własnie chodzi o to ze nic nie mamy, robimy co chcemy i jak czegos nie chcemy to tego nie robimy. Nie robimy questow na sile bo tak pisze w książeczce.
Tu chodzi o cos wiecej niz silnik gry. Nie rozumiecie mnie ale ja wiem ze mam racje o ! Bo spedzilem przy Gothicu 1 jak i 2 mase czasu poznajac szkielet tej gry.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Mat Berserker w Luty 04, 2012, 09:38:20
Wszystko pięknie ale jak chcecie się przepychać kto lepiej pamięta Gothica to róbcie to chociaż w odpowiednim temacie lub na gg. Tutaj powinno się snuć spekulacje na temat M&B2. Tak wiec nie polecam dłuższego ciągnięcia tego offtopicu.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Oktawian w Luty 04, 2012, 11:40:39
Ja z kolei nie chciałbym żadnej zmiany czasów gry, ani żadnych historycznych krain. Caldaria ma swoje odrębne życie jako fikcyjna kraina i byłoby dobrze gdyby M&B2 zostało takie samo.
Bez zmian:
-Ta sama mapa Calradii, może nieco rozszerzona i urozmaicona
-Swadianie, Rhodocy, Veagirowie, Nordowie, Khegrici, Sarranidzi - to frakcje które są sercem i ikoną M&B
-Część tych samych lordów

Zmiany:
-nowe królestwo sąsiadujące z Cardaią (zapewne większość graczy pamięta gdzieś na granicy królestwa Khregritów bodajże formację geograficzną wyglądającą jak rumowisko skał w wąskim wąwozie - to w nowej części mogłoby być przejście na tereny sąsiedniego królestwa na terenie którego walczyłyby o panowanie 4 frakcje
-więcej opcji dialogowych z npcami
-więcej opcji zarządzania królestwem, lennami i lordami
-dodanie po dodatkowej 1-2 jednostkach do drzewka jednostek frakcji
-paru nowych towarzyszy (przyznam, że zawsze chciałem mieć w swojej armii Kradusa, Drantona i Xerine)
-więcej nowych pancerzy, broni, koni
-niczym w modach ulepszony podgląd raportów, pokazujący np. niektóre dane w tabelkach
-za każdym razem gdy ulepszysz np. wieś o dwór, szkołę czy młyn, to każdy z tych nowo zbudowanych budynków pojawiłby się w wiosce gdybyśmy się po niej przejechali, w tym możliwość wejścia do dworu (mała rzecz a cieszy, gdy wiesz, że Twoje działanie oddziałują w jakimś stopniu na otoczenie)
-lekko poprawiona grafika oddająca lepiej detale i szczegóły, ale też nie za bardzo by gry działała optymalnie
-multi jest wporządku, mogliby jedynie dodać więcej oryginalnych map i ze 1-2 nowe tryby rozgrywki bardziej pod rpg
-ikona lub skrót klawiaturowy przyśpieszający podróżowanie po mapie świata (podobno w warbandzie działa ctrl+spacja, ale chyba nie u mnie)

Czytając Twojego posta można dojść do wniosków, że chcesz kolejnego patcha do Mount&Blade: Warband a nie nowej odsłony gry.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Glaedr w Luty 04, 2012, 11:50:12
Nie tyle patcha co moda i to takiego, który już jest (pomijając może kilka wytycznych). Szczerze mówiąc to też wolałbym, aby realia się nie zmieniały. Calradia bardzo przypadła mi do gustu i tego mogli by nie zmieniać. Proponuję rozstrzelać w trybie natychmiastowym tych, którzy chcą M&B2 w czasach bardzo rozwiniętej broni palnej. M&B tak wciąga, bo jest na razie jedyną grą, która nawiązuje do średniowiecza. Zmiana silnika, ulepszenie grafiki, dodanie fabuły, dodanie kilku elementów, o które od lat płaczą fani całkowicie by mi wystarczyło.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Radh w Luty 14, 2012, 01:48:23
Wreszcie cos konkretnejszego ;)
http://www.aa.com.tr/tr/component/pwvideogaleri/?layout=videoview&task=showagencyvideos&vid=5215
Link wyczajony na forum cRPG.
Ps.Nie zamierzam tego tlumaczyc na polski.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: ignatus w Luty 14, 2012, 10:40:35
No cóż to rewolucji nie będzie na pewno..
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: soner w Luty 14, 2012, 19:00:16
Czy na tym filmiku sa pokazywane fragmenty z drugiej czesci? blagam, powiedzcie ze nie...
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Husasz w Luty 14, 2012, 19:05:59
skonczy sie na grafie ze skyrima na srednich. ciekawie wyglada
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Radh w Luty 15, 2012, 01:32:39
Czy na tym filmiku sa pokazywane fragmenty z drugiej czesci? blagam, powiedzcie ze nie...
Wiadomo tylko ze jest to fragment dluzszego programu poswieconego powstajacym nowym tureckim produkcjom (lol).
Jak dla mnie,oprocz poprawienia grafiki a zwlaszcza optymalizacji tego calego balaganu,naprawde wiele nie trzeba.Choc przyznam ze widok tej samej Caldarii zdziwil mnie cholernie.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: wolfer w Luty 15, 2012, 09:49:27
Wiadomo tylko ze jest to fragment dluzszego programu poswieconego powstajacym nowym tureckim produkcjom (lol).
Jak dla mnie,oprocz poprawienia grafiki a zwlaszcza optymalizacji tego calego balaganu,naprawde wiele nie trzeba.Choc przyznam ze widok tej samej Caldarii zdziwil mnie cholernie.
A mnie t wszystko bardzo przypomina 0.8 M&B.... Szczególnie ten gościu cofający koniem przy stołach (?) i ta cukierkowa grafika...
Tworzenie postaci wygląda OK, ale resztę mam nadzieję że zmienią, na lepsze oczywiście... I szkoda że w dziwnym jakimś języku gadają :P
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Wojan w Luty 15, 2012, 10:43:15
Turki na pewno skupią się na singleplayer dodającnowe bajery, a multi zostanie takie jak jest dodając frakcje(jeśli jakąś wprowadzą) i nowe mapy. Oczywiście jak będą jakieś nowe animacje postaci to też wprowadzą to w multi. Ja nie oczekuje nic wielkiego po nowym M&B 2 chodź i tak go kupie,bo to jest moja ulubiona gra i jest 1 z 2 gier na moim komputerze XD
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: milicja w Luty 15, 2012, 10:44:46
a ja licze na jakąs fajna fabułe w singlu. Bieganie i robienie cały czas tego samego nudzi :O
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Aldred w Luty 15, 2012, 11:10:59
Bo to w nativie nie masz arcy-ciekawych misji? Od dostarczenia listu, zabicie mordercy, po zebranie podatków. Nie zapominajmy o kampaniach wojennych, tu też są misje, od przepędzenia bydła po zwiad. Czysta adrenalina. Aby odetchnąć od wartkiej akcji można się ożenić, ba, nawet ucztę możemy zrobić jak się nam znudzi zabawa u innego lorda. Czasem mamy dopiero szaleńczą misje"Obóz korsarzy"! Cóż to za akcja powiadam. Wliczmy do tego areny i turnieje, jedźmy w tedy po całej krainie i wygrywamy kasę i prestiż. Po drodze także nam sie nie nudzi, obóz treningowy co by swoich ludzi podszkolić. Banici, dezerterzy, grabieżcy, bandyci, wszystko to czeka nas na trakcie. Możemy nawet eskortować karawanę, tym samym dbamy o rozkwit handlu.
Jak widać obecny singleplayer obfituje w ciągłą akcje. Misja na misji, czegóż chcieć więcej jak fabułę sami sobie nakręcamy?;)
Post czysto rozrywkowy;) Pozdrawiam.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Argaleb w Luty 15, 2012, 15:58:32
Turki na pewno skupią się na singleplayer dodającnowe bajery, a multi zostanie takie jak jest dodając frakcje(jeśli jakąś wprowadzą) i nowe mapy. Oczywiście jak będą jakieś nowe animacje postaci to też wprowadzą to w multi. Ja nie oczekuje nic wielkiego po nowym M&B 2 chodź i tak go kupie,bo to jest moja ulubiona gra i jest 1 z 2 gier na moim komputerze XD

Oczywiście jesteś w ekipie że wiesz "na pewno"?
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Wojan w Luty 15, 2012, 16:29:37
Cytat: Wysłany przez: Argaleb
Oczywiście jesteś w ekipie że wiesz "na pewno"?
Oczywiście,że jestem.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Dominique w Luty 15, 2012, 18:21:02
A ja oczekuję dużych zmian w singlu (Więcej opcji z NPC, rządzenia i takie tam) oraz nowych, bardziej realnych animacji. Co do grafiki to wszystko jedno :o
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Zowi w Luty 15, 2012, 18:43:58
Co do filmiku:
1. Gdzie data dodania?
2. Pokazanie wszystkiego, a nawet czegokolwiek: np. super konwersji mapy wywołałoby wielki boom, a po premierze... "no fajnie, jest to i tamto, ale o tym to ja już wiem od dawna... gdzie coś nowszego?".
3. Jestem prawie pewny, że komputerowiec nie prowadził wywiadu. Być może wrzucił pierwsze lepsze materiały. A panowie z TW pokazali coś-tam-kolwiek, aby był jakiś-kolwiek materiał, toż to nie jest interview :P
4. Brak napisów - nie wiemy, o czym mówi Armagan. Może: "to dopiero wczesna wersja gry" "to stare materiały"... I coś bardziej prawdopodobnego: - prawie zawsze - gdy serwisy o tematyce komputerowej dostają wersję prasową (niepełną, testową) gry do zrecenzowania/ocenienia, mają zabronione publikować czegokolwiek. Żadnych zdjęć i filmików, grę pokażemy w swoim czasie. Może tą zasadą, którą zauważyli u innych producentów oni też się kierowali? Nie pokażą niczego konkretnego do bety/premiery/kampanii reklamowej. Może cokolwiek powiedział, no ale... napisy po angielsku mile widziane :P
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Claudie w Luty 15, 2012, 19:32:06
Był to filmik zamieszczony na tureckiej stronie dla tureckiego community więc napisz mi, na cholerę im były potrzebne napisy?
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Zowi w Luty 15, 2012, 19:45:37
Ehę, a kto mówi o napisach tam? Jakiś gracz z Turcji mógłby zrobić napisy i wrzucić na YT. Zaraz będzie, że napisów po polsku chcę... Nie, angielskie i po problemie. M&B cieszy się na tyle dużym zainteresowaniem, że jednak ktoś pewnie zrobiłby/zrobi angielskie napisy. I wątpię, aby na stronie Anatolii (Google Transalator) siedziało całe tureckie community. Nie zmienia to faktu, że ktoś raczej się tym zajmie. Równie dobrze można pisać, że "materiał z Wiedźmina na polskiej stronie trafiającej do polskiego community, więc po co robić napisy?" a jednak są po angielsku. Na YT chociażby. Wolisz słuchać po turecku?
PS. Chyba, że napisy już są. Ja o takowych jeszcze nie słyszałem.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Tot w Luty 16, 2012, 08:52:28
Wreszcie cos konkretnejszego ;)
http://www.aa.com.tr/tr/component/pwvideogaleri/?layout=videoview&task=showagencyvideos&vid=5215
Link wyczajony na forum cRPG.
Ps.Nie zamierzam tego tlumaczyc na polski.

To nie jest o MB2.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: proud w Luty 16, 2012, 09:36:03
To nie jest o MB2.

A o czym?
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Claudie w Luty 16, 2012, 14:55:01
A o czym?

Też chciałbym wiedzieć, jeżeli nie o MB ^^
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Husasz w Luty 16, 2012, 17:54:03
Cytuj
A o czym?
Też chciałbym wiedzieć, jeżeli nie o MB ^^

Nom tez pooftopuje i tez chcialbym wiedziec o czym
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Moczymord w Luty 16, 2012, 17:57:23
Też chciałbym wiedzieć, jeżeli nie o MB ^^
A o czym?
Nom tez pooftopuje i tez chcialbym wiedziec o czym

No to ja też :P
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Aharo w Luty 16, 2012, 17:57:35
Super to się dopakuję do was i od razu odpowiem.

Nikt przecież nie zauważył, że te wszystkie urywki z "jakiejś" gry nie były w ogóle podobne do Warbanda? Całkowicie o inną grę chodziło, zapewne to najnowsza edycja sapera w której będzie można jeździć między wioskami/miastami i wyzywać mieszkających tam mieszkańców na pojedynek w saperze.

Jednak coś mi się wydaje, że jest to podobne do Mount&Blade... hmm..
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Filcefix w Luty 17, 2012, 13:40:34
To nie jest o MB2.

 Czy tylko mnie się zdaje że to jakaś prowokacja czy coś? Ktoś coś napisze bez argumentacji czy cóś i sobie wyjdzie patrząc potem jak to ludzie się głowią że jak to, o czym? :D
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: TBSR_Shakyor9000 w Luty 17, 2012, 19:01:04
Ja już nie ogarniam,ale nie będe się wtrącał do tej dyskusji i używał nie potrzebnego spamu.Moim zdaniem M&B 2 idzie w dobrym kierunku.Teraz może wygląda jak porażka,ale to dlatego że to są dopiero wersje alpha bądz beta.Swoją drogą,umie ktoś przetłumaczyc tą gatke z Tureckiego na Polski czy Angielski?
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Blitzwing w Luty 20, 2012, 15:40:13
Oglądając ten filmik wiadomo jedno : Kolosalnych urywających dupe zmian nie będzie. Silnik pewnie ten sam, jednak podrasowany. Liczę też na lepszą fizykę (a raczej dodanie jej :p). Patrząc na to co póki co mają, odnoszę wrażenie że przenosiny modyfikacji nie będą zbyt problematyczne i przebiegną sprawnie:D
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Wolfar_666 w Luty 21, 2012, 08:00:27
1. nie mam multikonta, po prostu zapomniałem hasła i starego e-maila

2. Co mi się marzy(w multiplayer):
Co nowego?:
 - mizerykordie – cios w plecy lub w leżącego natychmiastowa śmierć, oprócz tego bez wartości bojowej
 - kondycja, – jeśli ktoś ciągle biega i skacze, strzela z łuku, walczy to się męczy, co spowalniałoby poruszanie się, skuteczność w walce
 - złamania – zmniejszające skuteczność w walce w zależności od miejsca
 - uderzanie rękojeścią miecza – przewrócenie przeciwnika(pod warunkiem, że w głowę)
- kucanie, padanie na ziemię
- uniki, w zamian za niemożliwość blokowania Bronia 1h broni 2h(tylko bez tarczy oczywiście) z utrudnieniem polegającym na:  jeśli(patrząc ze strony atakowanego) przeciwnik atakuje z prawej to my musimy skierować PPM w lewo i na odwrót
- wiarygodniejsze blokowanie pchnięcia bez tarczy
- możliwość wypadów, odskoków(zaoszczędzenie tarczy dla piechurów, którzy bez niej  przy takich warunkach mieliby ciężko)

Kawaleria:
- możliwość wyrzucenia konnego z siodła bez zabicia go
- możliwość podcięcia konia włącznią/lancą
-koń na hit, jeśli dokupiłoby się kropierz to na 2(oszczepem, bronią 1h) bronią 2h zawsze na hit
- ułatwienia dla konnych np. dłuższe lance, młotki jednoręczne do przewracania przeciwników(rycerz potrafił dać radę kilku piechurom a nawet im uciec)
- Trzy rodzaje koni: szybki, średni i powolny, ale wytrzymały z możliwością dokupienia kropierza dla każdego. Każdy koń w tej samej cenie.


Zbroje – podział na:
  - ciężkie – uniemożliwiające skakanie, uniki , a także chroniące przed strzałami, dawałyby one wtedy efekt kopnięcia, z minimalnymi obrażeniami, gdzieś czytałem że strzała uderza z siłą 20kg młota lecz nie przebije pancerza
 - lekkie – uniki, skoki możliwe, wolniejsze męczenie się

Bron miotana:
- oszczepy i toporki do rzucania po jednym, przecież nie nosiło się 4 toporków;
- Większe obrażenia i celność, – jeśli ktoś dostałby w bok oszczepem no to wątpię ze by to przeżył albo byłby zdolny do walki jeśli zbroja nie byłaby płytówką…
- możliwość odzyskania z ciał martwych przeciwników, lecz nie w sekundę, ale żeby postać musiała się namęczyć

Strzelcy:
 - odzyskiwanie strzał z zabitych
- szybkość
 - tylko lekkie pancerze

ale to chyba marzenia ściętej głowy, z drugiej strony urozmaiciłoby to system walki. Za ewentualne błędy przepraszam, dysleksja i mała  ilość czasu.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Zumbagi w Luty 21, 2012, 08:07:58
1. nie mam multikonta, po prostu zapomniałem hasła i starego e-maila

2. Co mi się marzy(w multiplayer):
Co nowego?:
 - mizerykordie – cios w plecy lub w leżącego natychmiastowa śmierć, oprócz tego bez wartości bojowej
 - kondycja, – jeśli ktoś ciągle biega i skacze, strzela z łuku, walczy to się męczy, co spowalniałoby poruszanie się, skuteczność w walce
 - złamania – zmniejszające skuteczność w walce w zależności od miejsca
 - uderzanie rękojeścią miecza – przewrócenie przeciwnika(pod warunkiem, że w głowę)
- kucanie, padanie na ziemię
- uniki, w zamian za niemożliwość blokowania Bronia 1h broni 2h(tylko bez tarczy oczywiście) z utrudnieniem polegającym na:  jeśli(patrząc ze strony atakowanego) przeciwnik atakuje z prawej to my musimy skierować PPM w lewo i na odwrót
- wiarygodniejsze blokowanie pchnięcia bez tarczy
- możliwość wypadów, odskoków(zaoszczędzenie tarczy dla piechurów, którzy bez niej  przy takich warunkach mieliby ciężko)

Kawaleria:
- możliwość wyrzucenia konnego z siodła bez zabicia go
- możliwość podcięcia konia włącznią/lancą
-koń na hit, jeśli dokupiłoby się kropierz to na 2(oszczepem, bronią 1h) bronią 2h zawsze na hit
- ułatwienia dla konnych np. dłuższe lance, młotki jednoręczne do przewracania przeciwników(rycerz potrafił dać radę kilku piechurom a nawet im uciec)
- Trzy rodzaje koni: szybki, średni i powolny, ale wytrzymały z możliwością dokupienia kropierza dla każdego. Każdy koń w tej samej cenie.


Zbroje – podział na:
  - ciężkie – uniemożliwiające skakanie, uniki , a także chroniące przed strzałami, dawałyby one wtedy efekt kopnięcia, z minimalnymi obrażeniami, gdzieś czytałem że strzała uderza z siłą 20kg młota lecz nie przebije pancerza
 - lekkie – uniki, skoki możliwe, wolniejsze męczenie się

Bron miotana:
- oszczepy i toporki do rzucania po jednym, przecież nie nosiło się 4 toporków;
- Większe obrażenia i celność, – jeśli ktoś dostałby w bok oszczepem no to wątpię ze by to przeżył albo byłby zdolny do walki jeśli zbroja nie byłaby płytówką…
- możliwość odzyskania z ciał martwych przeciwników, lecz nie w sekundę, ale żeby postać musiała się namęczyć

Strzelcy:
 - odzyskiwanie strzał z zabitych
- szybkość
 - tylko lekkie pancerze

ale to chyba marzenia ściętej głowy, z drugiej strony urozmaiciłoby to system walki. Za ewentualne błędy przepraszam, dysleksja i mała  ilość czasu.

Wszystko ładnie, pięknie jeżeli chodzi o realistykę. Ale wtedy równowaga pomiędzy klasami zostałaby niesamowicie zachwiana.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Husasz w Luty 21, 2012, 09:16:48
Bym dodał wiecej koni i odzielnie opancerzenie do nich, a przedewszystkim heraldyka dla konia aby banerek bylo widac.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Wolfar_666 w Luty 21, 2012, 10:21:02
Nie, czemu?

Piechota ma łatwiej walczyć, ale szybko by się męczyła, trzeba by dodać coś takiego że z ciężką zbroją szybciej by się męczyło.
Racja, bardzo osłabiło by konnych biorąc pod uwagę  to co napisałem, bo zapomniałem o jednym, większe obrażenia od koni, nie wyobrażam sobi żeby przejechał po mnie koń a ja mam 2 siniaki... W sumie i tak kawaleria ma przerąbane.
A łucznicy tylko z lekkimi zbrojami(można powiedzieć  podstawowymi). W zamian za to odzyskiwaliby strzały.

LOL, gram konnym, a najbardziej osłabiłbym właśnie tą sekcję xD, czy ja jestem dziwny?
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Teblar w Luty 21, 2012, 11:09:45
Jak dla mnie wyglądałoby to mniej więcej tak:
1. Ataki w całości operowane ruchami myszki, a nie 4 podstawowe.
2. Podział nie na 3, a na 6 rodzajów jednostej, tzn konny, strzelec i piechociaż, ale do wyboru lekki lub ciężki (np ciężki łucznik miałby mocne zbroje i długie łuki ale byłby bardzo powolny i zdecydowanie gorzej operowałby orężem), dodatkowo podział na lekkich i ciężkich niebyłby we wszystkich frakcjach możlowi
3. Kusze na korbki.
4. Brak możliwości takiego spamowania wielkimi toporami i wskaźnik zmęczenia przy tym, ale zabijałyby one po jednym ciosie.
5. Dużo większe różnice tempa chodu, spowodowane zbrojami.
6. Konie zadawałyby większy dmg po przejechaniu i byłaby możliwość dokupienia armoru do nich.
7. Nadziewanie ludzi na włócznie.
8. Hitboxy tarcz... a w zamian za to jakieś ułatwienia dla piechoty w walce wręcz + tarcza na plecach broni, by w końcu był sens noszenia dwóch tarcz.
9. Wytrącanie broni i możliwość kupowania małego sztyleciku, który nie zajmował by slotu.
10. Tym lżejszy pancerz tym łatwiejsze rzucanie i strzelanie.
11. Jednostka sanitariusz, który mógłby po części odnowić hp i np. wyjmować strzały.
12. Gdy przestrzeli się nogę, opponent kuleje (medyk może to zredukować)
13 Możliwość ścinania mniejszych drzew toporami 2h.

Dodatkowo oczywiście nowe mapy :)
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: proud w Luty 21, 2012, 11:22:09
Obsługa pad'a jeszcze by się przydała. ;p
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Teblar w Luty 21, 2012, 11:40:29
albo M&B na move'a :D
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: ignatus w Luty 21, 2012, 12:59:56
Razer Hydra - juz od dawna dostępny
http://www.youtube.com/watch?v=auHSErC6ssE

Podobno obsługuje WB
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Blitzwing w Luty 21, 2012, 13:12:23
Przydałby się taki kontroler. Ale bym was cisnął :p
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: ignatus w Luty 21, 2012, 13:16:27
Cisnał to byś pewnie tym kontrolerem w ściane po 20 zgonie z rzędu:D
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Blitzwing w Luty 21, 2012, 13:21:12
No, no :p Już widzę tych kondycyjnych mistrzów. Po 10 minutach połowa graczy straciłaby przytomność:D
A tak odnośnie M&B2. Ciekawe czy grubość gracza wpłynie na powierzchnię ciosów. Bo może być tak że grubasa łatwiej będzie trafić niż chuderlaka. I obawiam się właśnie samych szkieletorów unikających strzał na serwerach:D
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: ignatus w Luty 21, 2012, 13:51:05
A skąd w ogóle pomysł że będzie można wybierać grubość sylwetki XD Widzę że to za pewnik przyjmujesz- dlaczego?
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Blitzwing w Luty 21, 2012, 14:03:02
od 1:01 w filmiku widać jak zmienia się kształt sylwetki :P
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: ignatus w Luty 21, 2012, 14:08:38
A no rzeczywiście- ciekawe jaki wpływ na rozgrywkę to będzie miało - możliwe tez ze takie opcje tylko w single..
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Danow90 w Luty 21, 2012, 14:12:14
Im wyższy wojownik tym łatwiej mu ścinać łby ;)
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Teblar w Luty 21, 2012, 14:58:39
Sądzę, że wyżsi i grubsi będą wytrzymalsi w zamian..
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Blitzwing w Luty 21, 2012, 15:02:32
Nie wiem akurat czy grubość ma dużo do wytrzymałości. Chyba nawet mniej, w walce tylko szybciej się zmęczysz i jesteś mniej ruchliwy. A i zranić taką galarete łatwiej niż mięśnie:D
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Husasz w Luty 21, 2012, 15:03:13
Im wyższy wojownik tym łatwiej mu ścinać łby ;)

Ale łatwiej go też trafić.

Moim zdaniem te róznice nie będą aż takie wielkie albo gra będzie zbugowana i mniejszego wojownika będzie otaczała niewidzialna powłoka w którą jak sie trafi to zadaje obr(jak z końmi na WB)
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Blitzwing w Luty 21, 2012, 15:04:43
No nie powiedziałbym. Trudniej trafić wysokiego, bo ma długie ręce i przeciwnik jest szybciej w zasięgu broni :P
Chociaż podejrzewam że to nie będzie miało znaczenia. O ile nie zmodyfikują bardzo sposobu walki nie ma się czym martwić. Ciosy w czubek głowy nie są zbyt częste :P
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Husasz w Luty 21, 2012, 15:07:04
Bzdura, strzelcy będa mieli ulatwione zadanie juz nie wspominając ze konni będa mogli lepiej sieknąc lancą/mieczem po łbie
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Wolfar_666 w Luty 21, 2012, 15:33:16
Wy się nie martwcie, już oni coś  wymyślą, choć  zapewne sposobem będzie bug na bugu.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Husasz w Luty 21, 2012, 15:39:20
już oni coś  wymyślą,
Dlatego się martwię
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Radh w Luty 24, 2012, 05:04:41
W sumie to chcialbym aby racje mial Tot.
http://www.youtube.com/watch?v=wyrapuOLwjU&feature=related
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Wolfar_666 w Luty 24, 2012, 20:26:11
Husasz - dobre, zagiąłeś  mnie :D

Gra będzie zapewne zrugowana tak jak warband, ponieważ  jest to sposób na równowagę międzyklasową. Od siebie dodam że multiplayer ma być  genialny, single w ogóle  mnie nie obchodzi. Przydałoby się żeby rozwinęli sposób walki wręcz. Ja osobiście ulepszyłbym zdolności łuczników w zamian  za brak celownika, by dodać realizmu. Wtedy można by wprowadzić zmiany które ja zaproponowałem  kilka(naście?) postów wcześniej.

Myślę że raczej  Tot się myli, poszczególne elementy bezpośrednio wskazywały na grę  z serii M&B. Z  resztą, co chcesz, grafika sie polepszyła(grafika  wykonania postaci), więcej opcji robienia swojego avatara, a to ze koń chodzi w bok, no do czynienia z żywym koniem nie miałem na tyle długo by wiedzieć  czy umie chodzić w bok, ale  raczej umie, jest ok, ale żeby nie był to galop.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Lord Reginald w Marzec 20, 2012, 14:34:08
Jeśli chodzi o multi to ja bym chciał takiego crpg moda , a jeśli chodzi o grafikę to nowe modele ludków dają radę :)
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: NIFN w Marzec 20, 2012, 16:17:14
To ja też podzielę się swoimi spostrzeżeniami, opierając się o wszystkim już znany filmik.

Na początku widać poruszanie się koniem w bok. Nieraz spędzałem wakacje na wsi i nigdy takiego zjawiska nie zaobserwowałem, by koń poruszał się bokiem. Nie uważam jednak, by taki ruch był niemożliwy, ale nie widzę żadnego sensownego zastosowania w trakcie walki. Może w końcu SI ustawiać się będzie w formacji i stąd takie "rozwiązanie", a może po prostu twórcy się bawili?
Na ok 43 sekundzie widać jakieś nowe menu. Niby nic nadzwyczajnego, ale w końcu widać jakąś prostą 2D-loop animację.
Tuż po tym tajemniczym menu pokazano postać poruszającą się po mapie świata. W końcu widać jakieś sensowne rozmieszczenie wiosek przy miastach / zamkach. Chciałbym jednak by te małe lokacje odgrywały jakąś ważniejszą rolę, niż te w podstawce / WB.
Na koniec mamy bardziej szczegółowy model postaci oraz nowe parametry określające jego budowę. Trochę się tego boje, gdyż znając życie dojdzie do różnych dziwactw - zwłaszcza w multi...

Póki co nie pokazano niczego powalającego, więc trudno powiedzieć z czym będziemy mieć do czynienia. Mogę napisać jak reszta, że "rewolucji nie będzie", ale wstrzymam się jeszcze do bardziej konkretnych informacji.

Pozdrawiam!
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Gazi w Marzec 21, 2012, 10:35:24
Mam nadzieję, że to nie jest footage z M&B2:(. Sądząc po popularności tej gry mam nadzieję, że twórcy zarobili wystarczająco kasy by stworzyć nowy silnik gry. Bardzo ale to bardzo przydałoby się wyostrzyć tekstury otoczenia i postaci. Ewentualnie mogliby poprawić mapę kampanii, bo przez jej obleśny wygląd nie ciągnie mnie w ogóle do singla w tej grze:)(powinni wzorować się w tym przypadku na shogunie 2). Aha i miło by było gdyby dodali chociaż małą destrukcję otoczenia, może jakieś działające katapulty/tarany do bram czy ogniste strzały i pułapki w postaci gorącego oleju, fosy, etc.. Bardzo, ale to bardzo urozmaiciłoby to rozrgrywkę.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Wojan w Marzec 21, 2012, 11:02:13
Grafika jak w shogunie 2 bezjaj XD To już by w Warbanda nikt nie grał,bo komputery,by tego nie uciągneły. Ta gra ma w sobie coś,czego tacy  gracze  jak Gazi  nie dostrzegają i przestają grać w Warbanda.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Gazi w Marzec 21, 2012, 11:12:43
Shogun 2 ma wysokie wymagania, bo jest źle zoptymalizowany. Takie gry powinny  być robione pod 4 rdzenie, nie pod 1(!). W dodatku nic nie mówiłem, że M&B 2 ma mieć grafikę jak w Shogunie 2, ale mapę z podobnymi detalami. Gdybym patrzył tylko na grafikę, to bym nie grał w tą grę i nie czekałbym na 2 część, czyż nie? Sama kwestia grafiki jest taka, ze miłoby było dostać nowy silnik z lepszymi teksturami, bo na obecnym silniku wyglądają one jak z gry sprzed co najmniej 6 lat(to co je polepsza to bumpmapping).. Sama mechanika gry natomiast jest świetna i chciałbym aby się nie zmieniła za dużo+ reszta pomysłów z tymi taranami, etc..
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Wojan w Marzec 21, 2012, 11:43:47
Ja i tak gram na najnizszych,bo mi przeszkadzaja cienie,swiatlo i te od***e tekstury,wiec ja niczego zmienieac nie chce w grafice. Jedyne co niech dodadza wiecejatakow,bo 4 Atkai i 4 bloki to nuda. Aha i ten koń chodzący w bok XD to tak tylko na zawodach jeździeckich się robi,a w walce to bedzie nie potrzebne.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Filcefix w Marzec 21, 2012, 12:29:01
Hehe w medievalu 2 tak fajnie wyglądało jak sobie konni stali i po kolei ginęli od balisty to tak koniem bokiem się przesuwali by formacje wyrównać :D
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Aldred w Marzec 21, 2012, 12:36:35
Powiedzmy sobie szczerze,nic nie wróci klimatu jedynki. Teraz dodadzą kilka nic nie wnoszących bajerów a i grywalność ani 1% nie wzrośnie bo taka prawda. Chyba że szykują dla nas prawdziwą "petardę" w co szczerze wątpię.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Wolfar_666 w Marzec 25, 2012, 10:03:23
Gadacie głupoty, grafika, frakcja, nowe itemy, możliwość atakowania i blokowania pod każdym kątem, przy czym jeden blok blokowałby jakiś zakres ataków, kucnięcie, padnięcie na ziemię itp. bardzo urozmaiciłyby rozgrywkę. I stanięcie dęba u konia mogłoby nie być ctrl+j, bo to trochę za daleko, a w walce się przydaje... No i broń strzelecka mniej celna, żeby było bardziej... realistycznie? W końcu łucznik nie miał celownika xD. Chociaż to ostatnie mogłoby zachwiać równowagę między frakcjami...
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Teblar w Marzec 25, 2012, 10:39:54
Cytuj
No i broń strzelecka mniej celna, żeby było bardziej... realistycznie? W końcu łucznik nie miał celownika xD. Chociaż to ostatnie mogłoby zachwiać równowagę między frakcjami...

Jako strzelec, zgodziłbym się na zabranie celownika, jednak tarcze piechoty musiałby by co do centymetra blokować tyle, na ile wyglądają. Celownikiem domyślnie byłby pewnie i tak środek ekranu.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Wolfar_666 w Marzec 25, 2012, 10:53:58
Dokładnie Teblar, cieszę się że mój pomysł nie jest głupi, zwłaszcza dla strzelca, usunęłoby to bugi tarczy która osłania głowę choć jej nie osłania(lol?), wtedy konie mogłyby być też mniej żywotne(na co z kolei zgodziłbym się ja jako konny :D).
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Husasz w Marzec 25, 2012, 11:05:27
Oslabic konie ? jezeli juz przechodzimy do takiej realistyki to niech te konie zadają normalne obrażenia (raz przejedzie łowca po luczniku a łucznik kuffa benc) No i do tego powinny gryźść.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Argaleb w Marzec 25, 2012, 11:08:40
Bez celownika? Skończyłoby się na tym że każdy kto nie jest skończonym amatorem narysowałby sobie taki markerem...i tyle...
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: gorNN w Marzec 25, 2012, 11:12:31
Bez celownika? Skończyłoby się na tym że każdy kto nie jest skończonym amatorem narysowałby sobie taki markerem...i tyle...
Pięknie to ująłeś Argaleb ! Ahh ... Ci amatorzy ;/
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Wolfar_666 w Marzec 25, 2012, 11:16:43
Odpowiedziałbym ci  Argaleb, ale niestety nie mam pomysłu, więc...

Husasz, spoko, pisałem to kilkanaście(dziesiąt) postów temu, bo to dziwne że koń przejeżdża po człowieku a ten ma siniaka tylko...
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Husasz w Marzec 25, 2012, 13:47:51
Po za tym Może ok head w rumaka z luku to dead ale strzaly czy piki powinny odbijac się od cięzko opancerzonego konia w zbroje plytową a rany cięte w kolczugę powinny zadawać obrażenia obuchowe o !

Do tego plyowego konia to oczywiscie gdy trafi sie w czesci plytowe. Zawsze beda odslonione oczy kopyta i dupa chyba
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Davos w Marzec 25, 2012, 13:54:07
A głowy , ręce i nogi powinny odpadać po celnym ciosie!
To jest gra, nierealna gra - nie będą odbijać się piki itd. od konia, kolczug czy coś tam , bo wtedy ktoś kto ma ów cacka byłby niemalże niezniszczalny. Nie narzekajcie na błędy bo i tak nie zostaną naprawione, poza tym... to tylko gra
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: matigeo w Marzec 25, 2012, 14:13:59
Ja bym chciał, żeby można było, jak w serii Total War, obejrzeć teren bitwy przed jej rozpoczęciem. Na przykład, posiadając 5-ty poziom taktyki możemy przed bitwa obejrzeć okolicę z lotu ptaka, na 7-mym poziomie możemy wstępnie rozstawić wojsko.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Husasz w Marzec 25, 2012, 15:39:35
A głowy , ręce i nogi powinny odpadać po celnym ciosie!
To jest gra, nierealna gra - nie będą odbijać się piki itd. od konia, kolczug czy coś tam , bo wtedy ktoś kto ma ów cacka byłby niemalże niezniszczalny. Nie narzekajcie na błędy bo i tak nie zostaną naprawione, poza tym... to tylko gra

Nierealne ? Zwykłe "pierdnięcie" Po za tym to urozmaiciło by rozgrywkę  i gracz zmuszony byłby bardziej do myślenia.

No i rzecz jasna dodatki na konia tanie by nie były ;P
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Myronn w Marzec 25, 2012, 16:36:31
Ja czekam, az zrobia takie cos, ze normalnie jest ta mapa swiata jak na singlu, wsie, zamki itd. tylko zamiast botow, normalnie graja ludzie. Klany zdobywaja zamki, inni bronia swoich, jeszcze inni normalnie graja i nie przylaczaja sie do nikogo. Tylko trzeba by bylo powiekszyc mape x5, jak nie wiecej. Wtedy to by byla gra.

I taki offtop, czy moze mi ktos powiedziec, czemu te litery ktore trzeba przepisac w weryfikacji  sa tak debilnie pokazane ze nie da sie ich przeczytac?
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Davos w Marzec 25, 2012, 16:54:38
Ja czekam, az zrobia takie cos, ze normalnie jest ta mapa swiata jak na singlu, wsie, zamki itd. tylko zamiast botow, normalnie graja ludzie. Klany zdobywaja zamki, inni bronia swoich, jeszcze inni normalnie graja i nie przylaczaja sie do nikogo. Tylko trzeba by bylo powiekszyc mape x5, jak nie wiecej. Wtedy to by byla gra.

I taki offtop, czy moze mi ktos powiedziec, czemu te litery ktore trzeba przepisac w weryfikacji  sa tak debilnie pokazane ze nie da sie ich przeczytac?

jest pewien mod o którym mówisz, a nazwa jego cRPG

Husasz przecież w np. paskowej pierdnięcia są częściej niż np. w tunice, jakby jednak w paskowej 9/10 ciosów byłyby pierdnięciami to ciężko byłoby kogokolwiek zabić
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Wolfar_666 w Marzec 25, 2012, 18:48:08
Skoro zdobył tązbroję to widocznie na nią zasłużył, choć nie wyobrażam sobie żeby rozpędzony konny nie przebił kogoś takiego lancą, ale ta by się złamała.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: proud w Marzec 26, 2012, 09:50:42
Na początku widać poruszanie się koniem w bok. Nieraz spędzałem wakacje na wsi i nigdy takiego zjawiska nie zaobserwowałem, by koń poruszał się bokiem. Nie uważam jednak, by taki ruch był niemożliwy, ale nie widzę żadnego sensownego zastosowania w trakcie walki.

Patrz i ucz się. :p http://www.youtube.com/watch?v=vMlPNsKEhkM
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: NIFN w Marzec 26, 2012, 13:04:12
Patrz i ucz się. :p http://www.youtube.com/watch?v=vMlPNsKEhkM
Urocze, lecz nadal nie widzę żadnego zastosowania tego w boju... W końcu gra ma opierać się o walkę, czy jeździectwo sportowo-figurowe?

Co do strzelectwa to jestem ciekaw, czy istniałaby możliwość utworzenia "ruchomego celownika". Jeśli ktoś grał w pierwszą część Operation Flashpoint, powinien wiedzieć o co chodzi.

Pozdrawiam!
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Husasz w Marzec 26, 2012, 18:17:41
Ten ruch w bok bardziej przydałby sie na mody typu mmod. A ze mmodowców jest dużo i o ile wyjdzie mmod na MB2 to będzie miał ten ruch duze znaczenie ;P
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Aharo w Marzec 26, 2012, 18:30:10
Normalnie też by miał znaczenie. Mógłby ułatwić szybkie schowanie się bez potrzeby wykręcania :P
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Husasz w Marzec 26, 2012, 22:10:48
No nie wiem, chyba bym szybciej sie obkręcił i pojechał niz powoli się posuwał głową konia w strone strzelcow lub plecami jako jezdziec, w bok
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Michał Warszawiak w Marzec 26, 2012, 22:45:20
Ciekawie by było gdyby do MB2 dali opcje polowania na jelenie, dziki i inną dziczyznę :)
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: proud w Marzec 27, 2012, 20:48:38
Urocze, lecz nadal nie widzę żadnego zastosowania tego w boju... W końcu gra ma opierać się o walkę, czy jeździectwo sportowo-figurowe?

To było w ramach ironii, bo sam po Warbandzie na dwójkę przestałem liczyć dawno - nie mówiąc o tym, że pokazany filmik dobił mnie i utwierdził w przekonaniu, że to będzie niesamowite gówno. ;)
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: spider94 w Marzec 28, 2012, 21:55:40
Jak dodadzą tryb multiplayer coś w rodzaju kampanii online(Strategus w grze), do tego dadzą np. kusze szybkostrzelne, manual wzbogacony o 4 dodatkowe ataki po skosie i wiele, wiele innych to może kupię 2.

Co ja gadam... przecież to będzie Warband 2.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Filcefix w Marzec 30, 2012, 20:14:39
 Kusze szybkostrzelne? Chyba nie mówisz o tych dziwnych wynalazkach skośnookich z magazynkiem kilku czy tam kilkunastu bełtów i ciągłym naciąganiu cięciwy i strzałem niczym jeb jeb jeb z laserka. Albo w ogóle żeby kusza była szybsza niż longbow... Wrecz przeciwnie, chcialbym ujzec piekny egzemplarz kuszy na korbke, i zeby zadawala obrazenia tak silne jakie powinna faktycznie zadawac.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Husasz w Marzec 30, 2012, 22:31:24
One shot One Kill To nie cheat tylko skill !
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Lord Reginald w Marzec 31, 2012, 08:28:25
Tak tak skill. Ktoś chciał wprowadzenie 34 ataków jeszcze . Jakby bloki wprowadzili też cztery nowe to gratuluję - manual by odpadł jakbyś miał blokować 8 ataków.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Renji11 w Marzec 31, 2012, 12:53:56
Pomyśl jaka byłaby wtedy różnorodność. Łatwiej było by wam gnoić manualem takich jak ja :P
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Filcefix w Marzec 31, 2012, 12:55:19
 I telepoczące się na osiem sposobów macro noby ;)
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Husasz w Kwiecień 10, 2012, 21:13:18
Ktos gdzies sledzi jakies info na temat MB2 ? bo tak nagle ucichlo jak z WotR'em
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: CrusaderPL w Kwiecień 10, 2012, 21:17:37
Powinni dodać tryb Co-Op
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Wolfar_666 w Kwiecień 10, 2012, 21:26:06
Ciemno wszędzie, głucho wszędzie Husasz, szukam codziennie czy coś się pojawiło o M&B2 ale nic... Może to i lepiej? mają czas żeby dopracować. Nie ma co się spieszyć.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Oktawian w Kwiecień 11, 2012, 19:15:45
Ciemno wszędzie, głucho wszędzie Husasz, szukam codziennie czy coś się pojawiło o M&B2 ale nic... Może to i lepiej? mają czas żeby dopracować. Nie ma co się spieszyć.

...Dodam tylko, że w Mount&Blade gram od 2007 i jeszcze żadnego dopracowania nie uświadczyłem. 

Edit/ przepraszam, wzięło mnie na narzekanie, mam jednak do tego powody. W ciągu kilku tygodni pracy Dedala i Bartka zauważyłem więcej zmian niż w ciągu 2 lat pracy TaleWorlds nad Warbandem ( mowa tutaj o wersjach beta i paczach, które ukazywały się po premierze). Jak zobaczę w Mount&Blade 2 chociaż jeden krzaczek z poprzedniej wersji to stracę resztki szacunku do ekipy, która już w znacznym stopniu wykorzystała nie tylko zaufanie, ale również portfele graczy. Tak dla ciekawości - niektóre modele znajdują się w prawie wszystkich odsłonach gry ( czyli Mount&Blade, Warband, OiM, DP, i po filmikach widziałem, że również w Napoleonic), mają nawet 6-7 lat i są wtórnie wykorzystywane. Tak więc praktycznie płaciliśmy kilka razy za to samo. W końcu po co zrobić nowe, skoro stare można jeszcze wykorzystać a nie wpłynie to na obiór graczy? Pomyśleli tak o wielu innych aspektach, o gamaplay'u, animacjach, prezentacjach, menusach  i  można by tak wymieniać bez końca. Jeśli 2'ka będzie bazowała na starym Mount&Blade, na której podstawie powstało już chyba z 6 gier to...naprawdę się zastanowię czy będzie warta uwagi.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Aharo w Kwiecień 11, 2012, 19:59:17
Może i zastanawiać się będziesz, ale i tak pewnie kupisz jak większość userów z tego forum :P

M&B ma swój klimat i nikt chyba mu go nie zabierze, gra przyciąga i tyle. A jak dwójka będzie lepsza chociaż trochę od Warbanda to z pewnością starzy przejdą na nowe, a nowi też dojdą, ot co.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Oktawian w Kwiecień 11, 2012, 23:05:06
Niestety muszę stwierdzić, że pewnie masz rację. Przynajmniej może nie będę musiał za nią płacić- nie mówię tutaj o piraceniu.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: matigeo w Kwiecień 12, 2012, 00:16:40
Jak wyjdzie nowe MB, to ja się wstrzymam z zakupem jakieś pół roku - poczytam opinie na forum, w magazynach, internecie... jak się okaże, że nie daje nic ponad to, co mamy w dotychczasowych modach, to nie kupię i tyle.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Maselko w Kwiecień 14, 2012, 17:16:40
Najlepiej, żeby zmienili gameplay całej gry. Szczerze, to już się nudzę tą rutyną biegania w tę lub w tamtą.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: M4gnus w Czerwiec 04, 2012, 16:26:55
Czuje ze jak zwykle twórcy beda bazowac na 1-szym MB i z szumnie zapowiadanej 2-ki wyjdzie większe DLC
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Sefirot w Czerwiec 04, 2012, 16:55:42
Czuje ze jak zwykle twórcy beda bazowac na 1-szym MB i z szumnie zapowiadanej 2-ki wyjdzie większe DLC
Miejmy nadzieję, że to co mówisz jest przepowiednią na miarę wróżki Celiny i wróża Marcina.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Exodus w Czerwiec 05, 2012, 14:41:00
Poczekamy 1-2 miesące od premiery i wyjdzie crack jak wczescniej było s warbandem ;)
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Matim w Czerwiec 29, 2012, 18:02:42
http://www.cdaction.pl/news-27444/ogniem-i-mieczem-2-ku-karaibom---zapowiedziano-sequel-polskiego-mount--blade.html (http://www.cdaction.pl/news-27444/ogniem-i-mieczem-2-ku-karaibom---zapowiedziano-sequel-polskiego-mount--blade.html)
Taki "smaczek" przed (może po) M&B 2. Ciekawi mnie jak bardzo zmodyfikują silnik gry.

ahhh, przepraszam, nie zauważyłem
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: matiflo w Czerwiec 29, 2012, 18:07:54
Jest już taki temat: http://www.mountblade.info/forum/index.php?topic=10727.0

Według mnie to wszystko jest ciekawe, choć to po prostu jawne podkradanie ficzerów Delugowi.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Krystian80 w Czerwiec 29, 2012, 18:55:24
Jest już taki temat: http://www.mountblade.info/forum/index.php?topic=10727.0

Według mnie to wszystko jest ciekawe, choć to po prostu jawne podkradanie ficzerów Delugowi.
Których jeszcze team the deluge nie opublikował...
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Sefirot w Czerwiec 29, 2012, 19:05:43

Ale po cholercię te Karaiby?
Edit: Oczywiście, jest tak jak mówisz.
Jednak połączenie Ogniem i Mieczem i Karaibów w tym samym  tytule jest.. dziwne.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Wojak w Czerwiec 29, 2012, 20:19:48
Może ktoś lubi piratów i te klimaty...
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Gregoriian w Lipiec 04, 2012, 08:32:06
Może ktoś lubi piratów i te klimaty...
Ale co ma do tego Ogniem i Mieczem?
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Altharis w Lipiec 04, 2012, 10:32:33
Jeśli to co matiflo mówił jest prawdą to wina polskiego wydawcy, który najwidoczniej jest debilem skoro chce nadać takiej grze tytuł "Ogniem i Mieczem"....
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Husasz w Lipiec 04, 2012, 13:44:20
Ogniem bo armatą, mieczem bo szablą.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: White-Wolf w Lipiec 04, 2012, 14:12:36
Ogniem bo armatą, mieczem bo szablą.
Dokładnie, nie rozumiem waszego bólu dupy o ten tytuł...
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Netoman w Lipiec 05, 2012, 20:24:43
White Wolf,Ogniem i Mieczem, jest to tytuł powieści Sienkiewicza, która opiewa czasy walki Rzplitej i Kozaków Zaporowskich. Nazwa WFaS`a wzięła się od tego, że te czasu są nazywane czasami "Ognia i Miecza" .
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: White-Wolf w Lipiec 05, 2012, 21:57:45
White Wolf,Ogniem i Mieczem, jest to tytuł powieści Sienkiewicza, która opiewa czasy walki Rzplitej i Kozaków Zaporowskich. Nazwa WFaS`a wzięła się od tego, że te czasu są nazywane czasami "Ognia i Miecza" .
Ja to wiem, ale jak w takim razie nazwać sequel do OiM?
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Netoman w Lipiec 05, 2012, 22:05:44
Sęk w tym, że cóż to za siquel zatytułowany na czas i miejsce akcji, które w ogóle nie pasuje.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: White-Wolf w Lipiec 05, 2012, 22:40:05
Sęk w tym, że cóż to za siquel zatytułowany na czas i miejsce akcji, które w ogóle nie pasuje.
Ogniem bo armatą, mieczem bo szablą. Poza tym po OiM jest jeszcze "ku Karaibom".
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Kalpokor w Wrzesień 28, 2012, 08:20:58
http://youtu.be/XLB9PlqkONo (http://youtu.be/XLB9PlqkONo)
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Oktawian w Wrzesień 28, 2012, 08:39:53
Komentarz pod filmikiem mówi sam za siebie. Cytat: "marketing budget: 0 dollars and 0 cents"Ja to naprawdę mam coraz większe przekonanie co do przypadkowości sukcesu całej tej gry. Począwszy od stworzenia w miarę wydajnego i ogarniającego silnika gry ( oczywiście pomijając jak się wizualnie prezentuje, bardziej patrząc na skalę...), który rozwijał się z totalnego badziewia i żadnej większej rewolucji się nie doczekał,  kilka trafnych decyzji,  trafienie w totalną niszę oraz prostota i genialność systemu walki, która spodobała się graczom. Krótko mówiąc: TaleWorlds przypadkowo udało się stworzyć silnik do gry, trafić w niszę i jeszcze na tym zarobić:P Bo jak studio tworzące takie zwiastuny ( jeśli można tak to nazwać:P) może cokolwiek sprzedać!?
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: ignatus w Wrzesień 28, 2012, 08:43:50
Masakra


Co drugi gimbus bez talentu w 10 minut by coś lepszego skleił niż ten film, nie wróży to dobrze :/
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Rapodegustator w Wrzesień 28, 2012, 11:26:20
Jeeeeeeeej! Napisy i pokaz rycerza z tarczą!

Na pewno to kupie! Nie ma lipy! Choćby to miało kosztować 200zł!
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Aldred w Wrzesień 28, 2012, 11:36:33
Coś mi sie wydaje że w 2 nie będzie nic nowego czego byśmy w modach do warbanda nie widzieli. A jak to sie potwierdzi to raz że tego na pewno nie kupię a dwa że wotr także nie kupię. Po prostu nie podoba mi się (wiem że to nie finalny produkt). A więc pozostaje tylko warband, ech;/
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Oktawian w Wrzesień 28, 2012, 13:27:40
Przepraszam za spam, ale przeglądając ten wątek jeszcze raz zauważyłem avatar Kalpokora. Nie mogłem się powstrzymać od zestawienia tego avataru z trailerem:D


Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: SirKacpero w Wrzesień 28, 2012, 14:45:50
To jest dopiero pierwszy filmik. ;x
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Aharo w Wrzesień 28, 2012, 15:21:43
To jest dopiero pierwszy filmik. ;x

Drugi coś już pokazywali : )

Ale nawet jeśli byłby to pierwszy filmik to powinien być zrobiony lepiej, znacznie lepiej. Na razie to tylko odstrasza ;o
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Bane w Wrzesień 28, 2012, 17:01:37
Do Arcanii filmik był podobny... jak wyszło, wiemy :P . Ja tam jestem zdecydowany pół na pół. Jeśli dadzą nam odgrzewanego kotleta, podziękuję, ale jeśli dadzą nam więcej państw, lepszą SI, dużo więcej uzbrojenia oraz skryptów oraz dodatkowe tryby na muiltiplayer... takie połączenie wszystkiego dobrego, co w modach (ofc. pasujących) z lepszą grafiką i możliwościami moddingu. Na to czekam. Nie na WB z teksturami z lepszą rozdzielczością, a widzę że większość głosów jest właśnie takich :x .
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Kolega w Wrzesień 28, 2012, 17:03:04
Straszne , zrobili drugi filmik ( co prawda który jest beznadziejny) i już trzeba hejtować , że gra będzie gówniana -.-  Pozdrawiam...
Edit: Pewnie , że dadzą odgrzewanego kotleta ,ale kupię to z myślą , zę nasza polska "scena M&B" w jakiś sposób odrodzi się .
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Rapodegustator w Wrzesień 28, 2012, 17:13:22
No sory, ale już się sprawdziliśmy na ich grach. Warband jest tylko o tyle fajny, że jest tryb multi. No i podstawka, przypadła mi do gustu.
 
Wielu (w tym ja :( ) kupili OiM za 80zł. Ty pewnie nie, więc nie wisz o co kaman. Bugów od cholery, a gra została porzucona.
DP - kilka bugów naprawionych, kilka nowych opcji i multi.
To ja dziękuje za kolejną część. Chyba że jednak będzie fajne, to za 20zł z miłą chęcią kupie.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Ignatex w Wrzesień 28, 2012, 17:17:51
Wy to sami nie wiecie na czym wam cztery litery jadą...

Spodziewacie się Grafiki niczym ze Skyrima.
Efektów niczym z GoW.

Mi do pełni szczęścia wystarczy bardziej rozbudowany Singleplayer,możliwość stworzenia serwera do Kampanii,nowe frakcje,lordowie,lokacje i co najważniejsze-ITEMY
Jako wisienkę do tortu dodałbym Efekty np.Ścięcie głowy.
Broń cie panie Boże dodać tam Fabułę!

Multiplayer sam w sobie jest dobry,tylko jak mówiłem chciałbym aby dodali tam nowy tryb.

Grafika.
Poziom graficzny gry jest na poziomie najnowszych gier typu RPG (Jedynie te rozmazane kawałki przeszkadzają,reszta good).
A po za tym aby dobrze się bawić nie potrzeba kosmicznej grafiki (Potwierdza to fenomen gry Mario (Stare czasy),albo Minecraft który ma miliony fanów,3 lata,grafika na poziomie kupy,a jest dalej rozwijany).
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Rapodegustator w Wrzesień 28, 2012, 17:37:34
Czy ja się w mojej wypowiedzi czepiam grafiki? Nie, masy bugów, brak nowych miast (błagam was, kilka budynków więcej i inne ustawienie?), ci sami lordowie, te same frakcje, tak jak ktoś powiedział - trochę dosypanego pieprzu i przypraw. DP najbardziej odleciało od tego wszystkiego i to jest moim zdaniem najlepsza część gry - nie licząc tego, że najlepsze są mody.
Grafika tu ma niewiele do gadania. Dla mnie to może być identyczna. Ja mam procka Sempron 3400+ 1,8 GHz, i tylko 1,5 GB RAMu.
Dlatego u mnie nawet najmniejsze usprawnienie sprawiłoby, że zrezygnowałbym z tej gry. O podkręcaniu nie ma mowy, mój komputer jest z 2002 roku, cudem się jeszcze w kupie trzyma i nie ścina tego M&B. Muszę go czyścić co jakiś czas, a raz na kilka lat idzie do przeglądu by się nie rozpadł. A po podkręceniu zacznie się jeszcze rypać bo wiem jak ono wygląda.

Porównujesz nasze wypowiedzi (niby narzekania na grafikę) z minecraftem i mario. Minecraft - gra w którą 60% osób gra to praktycznie bardzo małe dzieci (wierz mi, raz jak na skałkach byłem to słyszałem jak małe dziecko gadało coś o diamentowych mieczach, "jak w majnkrafcie"). Mario to to samo, tylko nie ma wokół niego takiego szumu.

Tak naprawdę, najmniejsze usprawnienie graficzne spowodowałoby, że niemniej jak 20% osób musiałoby zrezygnować z gry ze względu na ścinki jakich by doznawali z tego powodu.
20% - niby mało, a jakby porównać z zyskiem np. 1 000 000$, to straciliby 200 000$, czyli około 800k zł.
A w TW pracuje kilkanaście osób. Nie mogą oni sobie więc na takie coś nawet pozwolić.
A jak komuś to przeszkadza, to na google nawet można sobie poszukać i znaleźć paczki tektur do M&B i grać na lepszej grafice.


O co nam chodzą 4 litery?
- Te same frakcje, ten sam sens gry, po prostu to samo. Jedyne co dodają to 1 frakcja, kilkanaście nowych itemów, i bardzo niewiele nowych opcji.
- Wystarczy porównać ze sobą wszystkie części gry: zrobią coś, doprawią to jeszcze, jeszcze odrobinę, i porzucają prace nad grą zamiast ją zrobić jak należy. Zamiast tego robią kolejne tandetne części.
- To wspomniane OiM. 80zł za wersje finalną? Trzymajcie mnie. Żeby to chociaż było na poziomie GRY (Ale ja ją niestety kupiłem nim wyszło DP, więc pretensji AŻ TAKICH do siebie nie mam).
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Ignatex w Wrzesień 28, 2012, 19:24:53
@Up

Możliwe że ty nie ale wystarczy przewijać strony i na każdej znajdzie się ktoś kto ma kompa rodem z NASA i narzeka na grafikę :/

Napisałem przecież że dobrze by było jakby zmienili całkowicie mapkę i lordów.

Uwierz mi w "Majnkrafta" gra sporo osób z wiekiem powyżej 20 lat,i ja się ich trzymam (Sam mam 15).
Tak na prawdę dzieci zaczęły przychodzić kiedy minecraft był w stanie Beta,wcześniej każdy uważał że to kwadratowe gówno.

Mario?
Mario tak naprawdę jest grą dla każdego.
I duży i mały lubi w nią popykać,bo to tak naprawdę kwintesencja gier przygodowych.


Osobiście posiadam wszystkie części M&B oryginalne (Na  M&B 2 już pieniążki uzbierałem),i na żadną z nich nie narzekam.
Jako fan serii uważam że każda jest dobra,chociaż żal mi było troszkę wydawać kasę na OiM (Zwykłe),ponieważ to Podstawowy M&B,tyle że zmienieni zostali lordowie,lokacje,i mapa.
Z OiM:DP to już inna historia.
Bardzo przypadł mi do gustu :)

Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: huth w Wrzesień 28, 2012, 19:36:27
Ten teaser był robiony przez jakichś niewolników w piwnicy na granicy z Syrią w paincie czy co? :P

Fajnie, że coś się pojawiło, ale oby gra nie była taka jak teaser :)
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Sefirot w Wrzesień 28, 2012, 21:23:36
Degustator, że co?
Ulepszenie gry, dodanie lepszej grafiki itd. pogorszy sprzedaż!?
Uwierz mi - większość graczy nie działa na kompach z 2002 roku, a regularnie polepsza swój sprzęt.
Ulepszenie grafiki zwiększy sprzedaż ( no cóż, lepsza grafa to chyba plus, plus to lepsza ocena na stronach z recenzjami/okładce, a to gwarantuję lepsze spojrzenie na produkt przez kupującego).
Gdyby było tak jak mówisz, Just Cause 2 i inne Skyrimy wyglądały by jak MB, albo gorzej. :P
Pozdrawiam
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Rapodegustator w Wrzesień 28, 2012, 21:39:58
Miałem na myśli, że jeśli podniosą nieco grafikę, tak jak z podstawki na WB (może trochę lepiej) to nic się nie stanie.
Ale jeśli wprowadzą od razu grafikę choćby z MW1 to jest szansa że niektórzy nie będą chcieli w to grać bo będzie im się ścinać na bitwach +60 żołnierzy na raz na mapie.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Bane w Wrzesień 28, 2012, 23:51:46
Cóż... w kwestii grafiki, to może trzeba by było to właśnie porównać do takiego Minecrafta. 16 bitów, ale jeśli ktoś się postara, to znajdzie rozdzielczość 512x512. Źle że na różne rodzaje kompów?
No i bądźmy szczerzy. Grafika w grach takich jak M&B (czyli dobry pomysł który trafił w dużą niszę) rzadko kiedy jest ważny. ZNów popsłużę się przykładem klockowej gry i w pełni popieram Rapodegustatora (raptora :E ).
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Aldred w Wrzesień 29, 2012, 09:10:02
Nawet mi nie mów o OiM...Pamiętam jak w dniu premiery pojechałem do empiku, kupiłem za masakrycznie sporą ilość pieniędzy. Napalony że to będzie lepsze od M&B, że w końcu coś ciekawego. Gdy po pierwszej godzinie grania wyłączyłem grę....Zastanawiałem się co mnie podkusiło na kupno takiego badziewia.
Co do warbanda, fakt multi bardzo ratuje ten tytuł. Gdyby nie mody, zapewne tylko nowi posiadacze WB grali by w singla. Osobiście nie wierzę że coś nas zaskoczy w kolejnej odsłonie. Owszem, chciałbym i to bardzo aby był to kilka krotnie lepszy tytuł, grywalny, bez co miesięcznych patchy. I z wszystkim tym co podawali poprzednicy. Jeśli nie chce im się trochę wysilić i mają zamiar dać to samo ale w lepszej oprawie graficznej to lepiej niech przejdą na prace na budowie .Boli mnie że tak można żerować na graczach bez których nie mieli by nic. My kupujemy, ale ludzie, mamy święte prawo wymagać aby produkt był (przynajmniej grywalny)stabilny. Mam chyba racje?
A najlepiej niech dadzą swój(i tak niski budżet) dobrym moderom na TW i na naszej Tawernie. Myślę ze jakby Oni zebrali się, z nowym silnikiem, z pieniędzmi. To przebili by na głowę tym partaków. Wystarczy zobaczyć co zrobili dla Warbanda, czy też samego M&B, masa dobrych modów. Z funkcjami które Być Powinny w podstawce. W tedy kupuje dwójkę w ciemno.Pozdrawiam.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: dawandre w Wrzesień 29, 2012, 12:59:59
Na kiedy jest premiera?
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: sabatonsky w Wrzesień 29, 2012, 17:27:25
2013 pewnie ;)


Dla mnie ważne jest żeby nie było ze Steamem. Ten program, ostatnio, odinstalował mi sterowniki karty sieciowej :/
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Radh w Wrzesień 29, 2012, 17:57:32
Premiera-luty 2013.
Tyle że jest to M&B a nie WB,jak wiadomo w M&B nie było multiplayer:P
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Rapodegustator w Wrzesień 29, 2012, 18:22:11
Tak, premiera 2013 a koniec świata już za 3 miesiące :)
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Bane w Wrzesień 29, 2012, 20:00:19
Premiera-luty 2013.
Tyle że jest to M&B a nie WB,jak wiadomo w M&B nie było multiplayer:P
Ha... haha.... hahahaha.... Weź nie strasz ludzi, bo jeszcze się spełni :P .
Skierujmy się może w stronę "Chciałbym/ałabym to i tamto".
Jak myślicie, będzie broń palna?
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Aharo w Wrzesień 29, 2012, 20:43:21
Nie będzie. Broń palna to inna działka a mianowicie MB Na karaibach. Czy jakoś tak.

Ja osobiście liczę na ulepszony multplayer Warbanda. Nie chcę by oni chcieli to zrobić jak najlepiej bo nic z tego nie wyjdzie wtedy. Lepsza grafika, lepszy system walki, frakcje nowe, nowe bronie, nowe mapy, strzelanie z katapult, rozwalanie bramy taranem :D oraz kusza na korbkę xD

Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Argaleb w Wrzesień 29, 2012, 21:29:38
Nie będzie. Broń palna to inna działka a mianowicie MB Na karaibach. Czy jakoś tak.

Ja osobiście liczę na ulepszony multplayer Warbanda. Nie chcę by oni chcieli to zrobić jak najlepiej bo nic z tego nie wyjdzie wtedy. Lepsza grafika, lepszy system walki, frakcje nowe, nowe bronie, nowe mapy, strzelanie z katapult, rozwalanie bramy taranem :D oraz kusza na korbkę xD

Lepszy system walki? Wyjaśnij mi na czym miałby on polegać i jak przebić obecny który w swej prostocie jest niesamowity;) Strzelanie z katapult? Strzelanie z katapult, rozwalanie bramy taranem? Jak dla mnie zbędne ulepszenia. Kusza na korbkę? To samo. Naprawdę część głupich idei mogliby sobie darować i w zamian dodać coś naprawdę nowego...nowe mapy, bronie, lepsza grafika, katapulty? To wszystko już było w modach, ja oczekuję czegoś więcej. I tyle.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Rapodegustator w Wrzesień 29, 2012, 21:38:03
Możliwość ŚMIERCI!
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: SirKacpero w Wrzesień 29, 2012, 21:42:04
Mi odpowiada warband, grafika mi nie przeszkadza, zajebisty system walki, czego chcieć więcej ? Na pewno dojdą nowe mapy, frakcje, bronie  oraz mody.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Rapodegustator w Wrzesień 29, 2012, 21:51:18
Mody to już praca dla graczy którzy je tworzą ;)
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Blitzwing w Wrzesień 29, 2012, 22:43:44
Hmmm. Generalnie M&B jest genialne, bo wypełnia niszę, nie ma konkurencji. System walki jest idealny, wszelkie udziwnienia mogą jedynie skaszanić grę. Marzy mi się lepsza kolizja postaci, jeśli wiecie co mam na myśli. Tyle że mogłoby to bardzo zaburzyć grywalność. Mówię to z perspektywy uczestnictwa w bitwach, gdzie impet, przebijanie muru tarcz jest często dość ważne. Tak więc w tym względzie wymagałoby to czegoś pomysłowego, żeby utrzymać grywalność, nie zaburzać tego co jest, a w to już wątpię. Tak więc marzyłoby mi się:
-lekkie poprawienie grafiki (lekkie, nie chcę rewolucji, nie wiadomo czego, super bajery bez sensownie obciążałyby kompa i serwer)
-troszkę fizyczki, zamiast ragdolla czegoś lepszego, co brałoby pod uwagę kości i odruchy
-dobrze zrobiona broń palna (w formie skryptów chociażby, z myślą o modach)
-optymalizacji, a co za tym idzie dużych serwerów i bitew.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: SirKacpero w Wrzesień 30, 2012, 09:57:31
Hmmm. Generalnie M&B jest genialne, bo wypełnia niszę, nie ma konkurencji. System walki jest idealny, wszelkie udziwnienia mogą jedynie skaszanić grę. Marzy mi się lepsza kolizja postaci, jeśli wiecie co mam na myśli. Tyle że mogłoby to bardzo zaburzyć grywalność. Mówię to z perspektywy uczestnictwa w bitwach, gdzie impet, przebijanie muru tarcz jest często dość ważne. Tak więc w tym względzie wymagałoby to czegoś pomysłowego, żeby utrzymać grywalność, nie zaburzać tego co jest, a w to już wątpię. Tak więc marzyłoby mi się:
-lekkie poprawienie grafiki (lekkie, nie chcę rewolucji, nie wiadomo czego, super bajery bez sensownie obciążałyby kompa i serwer)
-troszkę fizyczki, zamiast ragdolla czegoś lepszego, co brałoby pod uwagę kości i odruchy
-dobrze zrobiona broń palna (w formie skryptów chociażby, z myślą o modach)
-optymalizacji, a co za tym idzie dużych serwerów i bitew.
I normalne obrażenia, bo gdy dostaniesz bełta lub strzałę w nogę, rękę prawie hp już nie masz ;x
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: ^IvE w Wrzesień 30, 2012, 10:07:32
-Dodać kampanie multiplayer,
-Konni potrącają też swoich,
-Usunięcie celowników i zmiejszenie liczby strzał, umożliwienie rozsądnego celowania bez celownika coś jak w modzie Age of Chivalry,
-Brak możliwości podnoszenia z ziemi innych broni,
-Dodać staminę, która by uniemożliwiała ciągle machanie/strzelanie bo postać by się męczyła po jakimś czasie, trzeba by rozsądnie dysponować swoimi siłami lub czekać na odpowiedni moment do spamu,
-Mniejsza waga broni, równała by się traceniem życia lub wytrzymałości broni (doprowadzenie jej do zniszczenia) przy blokowaniu,
-Ograniczenie maksymalnej liczby koni w zależności od ilości graczy, albo całkowite ich usunięcie,
-Usunąć całkowicie chambery, lub opracować podobny działający normalnie system,
-Powinna być możliwość uderzenia dwóch lub większej ilości przeciwników na raz dłuższą bronią kosztem mogło by być tracenie większej ilości staminy podczas machania z powodu wagi broni, oręż powinien tracić impet z czasem,
-Łamanie się kopii oraz lanc,
-Dodanie uników kosztujących staminę,
-Możliwość uderzenia w opadające ciało, w cRPG to chyba zrobili,

To tak z grubsza, i było by w miarę strawnie.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Askorti w Wrzesień 30, 2012, 10:54:53
-Dodać kampanie multiplayer,
-Konni potrącają też swoich,
-Usunięcie celowników i zmiejszenie liczby strzał, umożliwienie rozsądnego celowania bez celownika coś jak w modzie Age of Chivalry,
-Brak możliwości podnoszenia z ziemi innych broni,
-Dodać staminę, która by uniemożliwiała ciągle machanie/strzelanie bo postać by się męczyła po jakimś czasie, trzeba by rozsądnie dysponować swoimi siłami lub czekać na odpowiedni moment do spamu,
-Mniejsza waga broni, równała by się traceniem życia lub wytrzymałości broni (doprowadzenie jej do zniszczenia) przy blokowaniu,
-Ograniczenie maksymalnej liczby koni w zależności od ilości graczy, albo całkowite ich usunięcie,
-Usunąć całkowicie chambery, lub opracować podobny działający normalnie system,
-Powinna być możliwość uderzenia dwóch lub większej ilości przeciwników na raz dłuższą bronią kosztem mogło by być tracenie większej ilości staminy podczas machania z powodu wagi broni, oręż powinien tracić impet z czasem,
-Łamanie się kopii oraz lanc,
-Dodanie uników kosztujących staminę,
-Możliwość uderzenia w opadające ciało, w cRPG to chyba zrobili,

To tak z grubsza, i było by w miarę strawnie.

- Za trudne dla TW.
- Banał.
- Opcjonalnie.
- Niby dlaczego?
- Musiałoby to być dobrze zbalansowane.
- Słyszałeś kiedyś o zbijaniu ciosów?
- Chyba cie coś swędzi.
- Nie wypowiem sie na ten temat.
- Głupi, nierealistyczny i ciężki do zbalansowania pomysł.
- Banał.
- Przecież w Warbandzie są uniki....
- A po co?
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: ^IvE w Wrzesień 30, 2012, 11:07:20
Cytuj
- Za trudne dla TW.
- Banał.
- Opcjonalnie.
- Niby dlaczego?
- Musiałoby to być dobrze zbalansowane.
- Słyszałeś kiedyś o zbijaniu ciosów?
- Chyba cie coś swędzi.
- Nie wypowiem sie na ten temat.
- Głupi, nierealistyczny i ciężki do zbalansowania pomysł.
- Banał.
- Przecież w Warbandzie są uniki....
- A po co?

Po to te rzeczy, żeby ulepszyć gameplay i balans, a we wszelkie pseudo historyczne dyskusję w grze komputerowej nie mam zamiaru wchodzić, dla poszukiwaczy takich przygód są bractwa rycerskie.  Zresztą to jest moja subiektywna opinia, i nie mam zamiaru się sprzeczać ;)

@Down

Nie ma to jak czytanie ze zrozumieniem ^^

Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Argaleb w Wrzesień 30, 2012, 11:56:09
-Dodać kampanie multiplayer,
-Konni potrącają też swoich,nych broni,
-Dodać staminę, która by uniemo
-Usunięcie celowników i zmiejszenie liczby strzał, umożliwienie rozsądnego celowania bez celownika coś jak w modzie Age of Chivalry,
-Brak możliwości podnoszenia z ziemi inżliwiała ciągle machanie/strzelanie bo postać by się męczyła po jakimś czasie, trzeba by rozsądnie dysponować swoimi siłami lub czekać na odpowiedni moment do spamu,
-Mniejsza waga broni, równała by się traceniem życia lub wytrzymałości broni (doprowadzenie jej do zniszczenia) przy blokowaniu,
-Ograniczenie maksymalnej liczby koni w zależności od ilości graczy, albo całkowite ich usunięcie,
-Usunąć całkowicie chambery, lub opracować podobny działający normalnie system,
-Powinna być możliwość uderzenia dwóch lub większej ilości przeciwników na raz dłuższą bronią kosztem mogło by być tracenie większej ilości staminy podczas machania z powodu wagi broni, oręż powinien tracić impet z czasem,
-Łamanie się kopii oraz lanc,
-Dodanie uników kosztujących staminę,
-Możliwość uderzenia w opadające ciało, w cRPG to chyba zrobili,

To tak z grubsza, i było by w miarę strawnie.

- Kampania ok, dobry pomysł. To już było w Strategusie.
- Prościzna, było.
- Przy jednoczesnym zwiększeniu obrażeń z łuków i kusz. Było
- Głupota.
- Niby można dodać ale obejdzie się bez niej. System opierający się na spamie i tak jest łatwy do pokonania. Przede wszystkim odcięcie od nierealistycznego macro. Bez tego się nie obejdzie.
- Realistyczne ale głupie. To byłoby nie fair w stosunku do graczy którzy rozpoczęli rozgrywkę i mają pod górkę bo nie dysponują taką ilością pieniędzy co ci którzy grają dłużej.
- Głupota totalna.
- Usunąć chambery? System odbijania ciosów jest genialny. Zostawić zostawić zostawić chambery!
- Niby można spróbować ale ciężko będzie się do takiego systemu przyzwyczaić. Mimo wszystko to jest pole do popisu dla TW.
- Prościzna, było.
- Gra opierająca się na tym że goście w płytówkach będą robić fikołki? Głupota.
- Tak, było.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Aharo w Wrzesień 30, 2012, 13:29:26
Lepszy system walki? Wyjaśnij mi na czym miałby on polegać i jak przebić obecny który w swej prostocie jest niesamowity;)

To co jest plus kilka dodatków. Chociażby wprowadzenie uników o których wspomniał Ive. Nie takich jak w Wiedźminie, fikołków jak to nazwałeś tylko coś prostszego. Jak ktoś grał w LOTR: Conquest to tam jest coś takiego co by było odpowiednie dla rycerzy w zbrojach płytowych.

Cytuj
Strzelanie z katapult? Strzelanie z katapult, rozwalanie bramy taranem? Jak dla mnie zbędne ulepszenia.

A jak odbywały się oblężenia w średniowieczu? :D Przecież gra ma być jak najbardziej realistyczna. Więc dodanie katapult i taranów to podstawa. Jedynie dodatkowa zabawa a chyba dla TW to nie jest dużo roboty.

Cytuj
Kusza na korbkę? To samo. Naprawdę część głupich idei mogliby sobie darować i w zamian dodać coś naprawdę nowego...nowe mapy, bronie, lepsza grafika, katapulty? To wszystko już było w modach, ja oczekuję czegoś więcej. I tyle.

Kusza na korbkę by się przydała, tak samo więcej średniowiecznych broni. A może podziel się swoimi ambicjami, bo przecież chcesz czegoś więcej? :)

Cytuj
Usunąć chambery? System odbijania ciosów jest genialny. Zostawić zostawić zostawić chambery!
"...lub opracować podobny działający normalnie system"

Zostawić ale ulepszyć. Aktualnie chambery wyglądają tak "sztucznie" powinni zrobić coś ciekawszego. ;>
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Rogue w Wrzesień 30, 2012, 13:44:03
Polejcie głowy zimną wodą - realizm =/= grywalność
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Matim w Wrzesień 30, 2012, 13:55:46
Grywalność już jest, i raczej nie da się jej poprawić, poza paczami eliminującymi błędy. Zostaje jedna opcja.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Argaleb w Wrzesień 30, 2012, 14:15:07
To co jest plus kilka dodatków. Chociażby wprowadzenie uników o których wspomniał Ive. Nie takich jak w Wiedźminie, fikołków jak to nazwałeś tylko coś prostszego. Jak ktoś grał w LOTR: Conquest to tam jest coś takiego co by było odpowiednie dla rycerzy w zbrojach płytowych.

A jak odbywały się oblężenia w średniowieczu? :D Przecież gra ma być jak najbardziej realistyczna. Więc dodanie katapult i taranów to podstawa. Jedynie dodatkowa zabawa a chyba dla TW to nie jest dużo roboty.

Kusza na korbkę by się przydała, tak samo więcej średniowiecznych broni. A może podziel się swoimi ambicjami, bo przecież chcesz czegoś więcej? :)

Zostawić ale ulepszyć. Aktualnie chambery wyglądają tak "sztucznie" powinni zrobić coś ciekawszego. ;>

Proszę cię...tarany, katapulty? Może dodajmy jeszcze podkopy, zasypywanie fosy i inne pierdoły...naprawdę powinni się skupić na czymś innym. Takie rzeczy jak katapulty oferują mody. I tyle. To naprawdę nie będzie nowość. Kusza na korbkę. Zwykła animacja. Naprawdę, wszyscy zwracają uwagę na takie pierdoły a nikt nie skupia się na podstawach.

Przede wszystkim polepszenie grafiki, poprawa ścieżki dźwiękowej, ulepszenie mapy poprzez dodanie na niej masy pierdół, dodanie kampanii multiplayer, optymalizacja kodu gry pod większą ilość graczy, wydanie programu ułatwiającego moddowanie, naprawa błędów, rozbudowanie możliwości zarządzania królestwem, dodanie nowych ciekawszych misji, stworzenie jakiejkolwiek osi fabularnej (której przejście nie byłoby wymagane ale i która oferowałaby wiele ciekawych opcji) poprawa wszystkich animacji, systemu kolizji, systemu ruchomych obiektów, balans przedmiotów...zresztą czego ja oczekuję. Ta gra nie będzie ani trochę lepsza od WB i nie mamy się co łudzić. Co więcej z racji tego że obecnie nie mam czasu na gry pewnie i tak jej nie kupię. Chyba że okaże się prawdziwym hitem...w co wątpię...

EDIT: IvE a co ty robisz na forum? Słyszałem że coś wyrwałeś;o
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: ^IvE w Wrzesień 30, 2012, 14:46:51
 Spokojnie Mistrzu Argalebie, ludzi piszą tylko swoje oczekiwania. Nie musisz od razu im narzucać swojego nieomylnego osądu ;)
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: shady w Wrzesień 30, 2012, 15:16:47
Może się już pojawiała taka sugestia ale nie czytałem całego wątku, a mianowicie:
O wile większe armie, system strategiczny jak w Medievalu tzn. rozmieszczasz swe wojska dajesz rozkazy których mają się trzymać a w dowolnym momęcie dajesz kamere na pole bitwy i walczysz razem ze swoimi, a na ten czas dowództwo obejmuje inny dowódca-cpu albo kolega co-op.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: sabatonsky w Wrzesień 30, 2012, 15:50:06
Ja wam powiem tak: owszem ważne są ulepszenia, ale chyba najważniejszym jest aby gra w ogóle została stworzona, i miała premierę. a co do ulepszeń, nowych rozwiązań: myślę że twórcy wiedzą co będą robić ;)
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Kalpokor w Październik 02, 2012, 11:33:26
(http://forums.taleworlds.com/Themes/TaleWorlds/images/taleworlds_logo.png)

(https://dl.dropbox.com/u/49546231/bannerlord_logo.png)


...Oldest italian board member Nikephoros (http://forums.taleworlds.com/index.php?action=profile;u=15993), on April 2012 flight to Ankara/Taleworlds office to make this interview about rumors around starting works of Mount&Blade2...
...unfurtunatly there was not possible to spread out it for "over order" but since it was given the official announcement recently, now is the time to allow all to read it...

...remember that following questions was make on April2012, than some answers in the current state should be change or completly different:...
Cytuj
D: You have done a great job improving the combat system from M&B WB. Between the horizontal strokes of M&B and animations more elaborate WB - in which you added the possibility of kicking - there is an abyss. How are you going to do with M&B2? It will be simple evolution, or plan to totally revolutionize the system of strikes and blocks?
R: We are re-doing everything again, we are not using anything from the old games. As for the game mechanics, I know for sure we are going to work on the parry system. We implemented it into the later versions of Warband. We are also rewriting all the animations for blocking, for example. Blocking was nice, but you know, was a little “blocky”, back then. There are some attacks that you can’t just stop with an upper block, you have to divert it, we are taking care of stuff like that. It’s going to be an evolution, as you said, not a revolution. The combat system is going to be essentially the same, but it’s going to be improved. A lot. We changed programming language and everything…

D: And what about the module system?
R: there won’t be a module system anymore. It’s going to be a lot more accessible, the whole structure of the game is being rewritten, tenths of times, for the modders to do whatever they please. We created a new game from scratches. What has started as a husband and wife project has expanded, as you know, and the new code began accumulating on top of the old code. It became a little clumsy, it is natural. Have you messed with the shader file, for example?

D: I didn’t have the courage. But I remember seeing the zombie texture around the folder, a few times.
R: exactly. Many things right now are hard coded, like animations, that can’t be changed without the help of a developer. You won’t have as many limitations in M&B 2.

D: Regarding the map, will there be a new map? Will the world change, will it remain the same? How’s it going to be for single-player lovers?
R: the game, in terms of campaign and the world itself has changed like three times from now, but we are pretty confident we are going to keep this version. Let’s just say we are going to expand what you already know about Calradia.

D: You know there had been many successful modifications for the game, and one of the best known is the Strategus – cRPG, which allows the players to have some sort of multiplayer campaign. Will there be any feature like that in the game to come?
R: at this stage a multiplayer, competitive or cooperative looks still pretty difficult to make.

D: Warband opened a completely new market and a completely new fanbase for the M&B franchise. It also created a new genre for multiplayer games, a niche that some other software houses are trying to exploit. How is Taleworlds going to deal with the competition?
R: Ah, the competition… let’s just say we’ll carry on doing what we can do best: offer some historically plausible, rock-hard gameplay. That’s what we are trying to keep for the multiplayer.

D: Are you going to focus more on a more accessible playability or are you going to keep on going on the track opened by Warband?
R: Of course, there won’t be anything like a Viking battling a space marine (although it would be awesome n.d.r.), but we won’t be focusing on a specific year. No French vs. English, for example. We are going to expand, stretch and bend it a little. Let’s just say that.

D: still about the multiplayer, there is a diffused concern regarding TW’s support of the multiplayer community. In regards especially to “official” community sporting events, like the NC and the ENL, and in general the competitive side of the gaming. Will there be in M&B 2 a more stable and organized supports for clans, players, maps?
R: we have been talking about it a lot by now. The Nations’ Cup support, or the new website, which is a little old by now, but was intended to work as some sort of portal page, where you could register your profile, your serial, see the games you owned and stuff like that. Our best effort was put in creating a stable community that supported us, and for which we could produce stuff for. We are also working on some sort of official ladder, a series of official tournaments.

D: what about players IDs? Will there be a system to officially recognize player names and clans?
R: we are really thinking about it, we like the idea of a player account usable for the forums, the community, the game, the data being gathered in some separate database, accessible from other computers, for example. We are working on it.

D: And now for a particularly interesting point concerning the Italian community: will there be an official Italian translation?
R: the only translations done until now were done by players, so probably yes. The localizations were made by players who approached us, then the translations would be revised and corrected, and finally accepted.
And it is because the community OWNS the game. There have been contributions, suggestions that have been put into the game. This sense of property is maybe one of the reasons why we have such a loyal and affectionate community.

D: Still, there has been a recent controversy, which can be somehow told like this: the attitude has changed a lot since the very beginnings where community-developers interaction was the norm, to this day.
R: We are a lot bigger now. When I got hired first, there was five people at TW. Now we are 25. Working on a bigger, better, stronger game. We don’t really have much to show now, not just yet. There has been no official press release, you know, but the word is out there. But once we are ready to show something to you guys, we’ll get back on track, receiving millions and millions of tons of feedback and comments. We are going to get back on track. We are not a huge, faceless corporate company: the community is all we’ve got.
We’ll get back on track, I promise.

D: the most important question of all: in M&B2 will there be dinosaurs?
R: *laughs* only if you dig deep enough!

D: speaking of phisics, how will the players interact with the environments in M&B2?
R: It’s still very early to talk, but we would like the game environment to be interactive as much as possible. The ideal would be to have the player pick-up, destroy and throw stuff. We are rebuilding, or should I say building, a physics engine from scratches.


ciauz^^,
Jab
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: ^IvE w Październik 02, 2012, 15:02:21
Phi.. to nie wiem czym chcą się reklamować.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: soner w Październik 02, 2012, 15:04:59
Fajne jest to, ze robia wszystko od nowa. Jedyny tego minus, to ubicie wszystkich modow i koniecznosc (zapewne) budowania ich od nowa do drugiej wersji.
Przynajmniej nie pojda na latwizne i nie dodadza wylacznie kilku ficzerow do starego silnika i nie sprzedadza go jako mb2
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: thebadman w Październik 02, 2012, 15:13:36
Może wreszcie będzie możliwość wyłączenia mgły/boty zaczną ją widzieć...
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: OSGiDaPfE w Październik 02, 2012, 17:39:21
By się przydało w końcu.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: wiedzmin_rivia w Październik 02, 2012, 19:04:02
Czekam z niecierpliwościa na grę Mount and Blade 2. Liczę, że autorzy wyciągną wnioski z Warband`a i naprawią zachowania części graczy, którzy często przeklinają na serwerze. Bo nie toleruję chamstwa.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: SirKacpero w Październik 02, 2012, 19:13:02
byle nie zepsuli multi ;x
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: jurdas w Październik 02, 2012, 19:13:18
Gościu, skąd ty się urwałeś?!
Byle się streścili z M&B2, bo WoTR nie wart mnie :p
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Aharo w Październik 02, 2012, 20:15:33
Czekam z niecierpliwościa na grę Mount and Blade 2. Liczę, że autorzy wyciągną wnioski z Warband`a i naprawią zachowania części graczy, którzy często przeklinają na serwerze. Bo nie toleruję chamstwa.

Prędzej by zrobili taką fajną grę w którą by każdy grał przez pół wieku ;>
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Baldwin w Październik 02, 2012, 21:02:14
No cóż , lepszy singiel to podstawa. Multi pewnie mało zmieni :/ . Mam nadzieje , że w M&B 2 wreszcie do czekamy się co-op'a :)
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Rapodegustator w Październik 02, 2012, 22:01:37
Nie sądzę :P

Chodzenie razem po mapie z oddziałami? I co najważniejsze, jakby liczyli czas, i gdzie by się zapisywały save'y?
Wiele pytań, a oni nie potrafią nawet porządnie zrobić kolejnej części gry. Jedyne co dodali to nowa frakcja i po kilka budynków na każde miasto (a nawet nie na każde :) )
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: White-Wolf w Październik 02, 2012, 23:35:43
Nie sądzę :P

Chodzenie razem po mapie z oddziałami? I co najważniejsze, jakby liczyli czas, i gdzie by się zapisywały save'y?
Wiele pytań, a oni nie potrafią nawet porządnie zrobić kolejnej części gry. Jedyne co dodali to nowa frakcja i po kilka budynków na każde miasto (a nawet nie na każde :) )
Warband to nie jest kolejna część, tylko samodzielny dodatek do M&B. Czego się spodziewałeś? Może rozczłonkowywania, fizyki jak w source i potrącania koniem swoich sprzymierzeńców? I tak warband wprowadził więcej niż wszystkie dodatki do battleshita 3. Jeśli nadal będzie widać nogi w pierwszej osobie to kupię.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: ^IvE w Październik 03, 2012, 16:45:39
Czytajcie trochę..

Cytuj
R: at this stage a multiplayer, competitive or cooperative looks still pretty difficult to make.

Jak dla mnie losy coopa są przesądzone. I po prostu go nie będzie.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Matim w Październik 03, 2012, 21:00:10
Czytajcie trochę..

Jak dla mnie losy coopa są przesądzone. I po prostu go nie będzie.

Zawsze znajdzie się jakiś modder, który coś wykombinuje.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: ^IvE w Październik 04, 2012, 07:36:17
Zawsze znajdzie się jakiś modder, który coś wykombinuje.

A ty mu zapłacisz :D.. Szczyt marzeń, to re-edycja strategusa, czyli dla mnie odpada.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: White-Wolf w Październik 04, 2012, 15:18:33
Czytajcie trochę..

Jak dla mnie losy coopa są przesądzone. I po prostu go nie będzie.
Jeśli po tym wnioskujesz, że coopa nie będzie, to nie będzie też żadnego trybu multiplayer, a z ich paru innych odpowiedzi można wywnioskować, że jednak będzie ten tryb multiplayer. Może taleworlds nie pójdzie na łatwiznę i zrobi nam tego coopa...
Cytuj
jakby liczyli czas, i gdzie by się zapisywały save'y?
Tak samo jak w Dead Island, Saint's Row, czy nawet Minecraft...
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: ^IvE w Październik 04, 2012, 18:10:43
Jeśli po tym wnioskujesz, że coopa nie będzie, to nie będzie też żadnego trybu multiplayer, a z ich paru innych odpowiedzi można wywnioskować, że jednak będzie ten tryb multiplayer. Może taleworlds nie pójdzie na łatwiznę i zrobi nam tego coopa...Tak samo jak w Dead Island, Saint's Row, czy nawet Minecraft...

Cytuj
at this stage a multiplayer, competitive or cooperative looks still pretty difficult to make.

Nie lubię się czepiać o słówka ale piszę tu wyraźnie że multii będzie tylko olewają e-sporte i kooperacje. Gdyby chcieli to wprowadzić to by już dawno się chwalili a tak po prostu umywają ręce i na osłodę dają zasłonę dymną, w postaci mało konkretnych obietnic wsparcia inicjatyw społecznościowych typu NC cup.

Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Sanjar Khan w Październik 05, 2012, 17:15:05
No to teraz nie tylko czekam na Rome Total War 2 ale i na M&B 2 :)
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Abdullah w Październik 10, 2012, 15:36:17
Ale bylo by epicko co-op w mouncie ;d Ja wam zacytuje "Pożyjemy , zobaczymy". Wiec narazie to nie ma Co się podniecac jeszcze roboty im zostalo wiec sie przekonamy jak bedzie, jak wydadza.
Tytuł: Mount & Blade: Bannerhold
Wiadomość wysłana przez: Luzak30 w Grudzień 05, 2012, 22:14:54
Cześć! Jako, że M&B: 2, wychodzi już w Lutym 2013, to czego od gry oczekujecie? Jakie zmiany?

Dla mnie, jakby wrzucili Floris Moda, dopracowali politykę państw (sprawy wewnętrzne itd.), lepszą rozbudowę miast/wsi/grodów/zamków, zrobili większą mapę i grafikę podrasowali to byłaby to gra roku. Ba! Dekady :)

@edit - jakby dodali co-op (a ponoć ma być do 2 graczy i mapa w czasie rzeczywistym) to byłby to szczyt marzeń.
Tytuł: Odp: Mount & Blade: Bannerhold
Wiadomość wysłana przez: Michał-Kruk w Grudzień 05, 2012, 22:24:29
Co w Lutym!? Już!? Zapodaj linka gdzie tak pisze! :D
Chyba coś mnie ominęło ;D
Tytuł: Odp: Mount & Blade: Bannerhold
Wiadomość wysłana przez: Prußak w Grudzień 05, 2012, 22:46:11
http://www.mountblade.info/forum/index.php?topic=8548.360
Jest już temat o tym. Poza tym zła nazwa - Bannerlord, a nie Bannerhold.
Pozdrawiam
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Dominique w Grudzień 06, 2012, 14:51:25
Jeżeli na prawdę wyjdzie w lutym, to ho ho ! Będzie się działo.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: pat25 w Grudzień 06, 2012, 15:14:15
Wychodzi już za  niecałe trzy miesiące a tu żadnego trailera, tylko sam teaser i jakieś szczątkowe, ogólne info :((((((
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: ^IvE w Grudzień 06, 2012, 15:22:24
Zignorujcie tą wiadomość..

Nauczcie się ludzie że ten dziadowski portal gry-online wpisuję tylko datę premier po to żeby je wpisać. Wszystkie te ich pseudo przewidywania są wyssane z palca i przy każdej grze tak jest (przykład Guild Wars 2, gdzie co kilka miesięcy dawali wyssaną z palca datę, nie mając bladego pojęcia co się dzieje z grą i to się działo na przestrzeni lat) A więc nie róbcie zamieszania i czekajmy spokojnie na grę.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Michał-Kruk w Grudzień 06, 2012, 15:52:46
Zignorujcie tą wiadomość..

Nauczcie się ludzie że ten dziadowski portal gry-online wpisuję tylko datę premier po to żeby je wpisać. Wszystkie te ich pseudo przewidywania są wyssane z palca i przy każdej grze tak jest (przykład Guild Wars 2, gdzie co kilka miesięcy dawali wyssaną z palca datę, nie mając bladego pojęcia co się dzieje z grą i to się działo na przestrzeni lat) A więc nie róbcie zamieszania i czekajmy spokojnie na grę.

Z tym się zgodze... przy Total War: Rome 2 pisało że w Marcu wyjdzie.... a sami twórcy mówili że nie wcześniej niż wrzesień... oczywiście 2013r ;p
Tytuł: Odp: Mount & Blade: Bannerhold
Wiadomość wysłana przez: Aharo w Grudzień 06, 2012, 17:22:39
...gdzie tak pisze! :D

<facepalm>

Wybacz, ale jak już to tak: "gdzie tak jest napisane?" Przepraszam, ale to jest już taka moja choroba z tym ;>


Co do tematu to Ive dobrze gada bo gdyby było to w lutym to chociażby było coś więcej niż jeden news.
Tytuł: Odp: Mount & Blade: Bannerhold
Wiadomość wysłana przez: Michał-Kruk w Grudzień 06, 2012, 18:24:09
<facepalm>

Wybacz, ale jak już to tak: "gdzie tak jest napisane?" Przepraszam, ale to jest już taka moja choroba z tym ;>


Co do tematu to Ive dobrze gada bo gdyby było to w lutym to chociażby było coś więcej niż jeden news.

Gadasz jak moja nauczycielka polskiego ;P

Nie ma oficjalnych informacji kiedy wyjdzie M&B2?
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Xsardas333 w Grudzień 06, 2012, 18:51:57
W 2013? ;)
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Michał-Kruk w Grudzień 06, 2012, 19:20:46
W 2013? ;)

No to też wiem xD Ale konkrety xD
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Valambir w Grudzień 06, 2012, 19:28:26
No to też wiem xD Ale konkrety xD
Nikt dokładnie nie wie więc , nie spamuj ciągle
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: soner w Grudzień 06, 2012, 21:01:20
Prawdopodbnie będzie to wiosna-wczesne lato (marzec-lipiec), albo wczesna jesien - zima (polowa pazdziernika - polowa grudnia). Rok dowolny :)
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Aharo w Grudzień 06, 2012, 21:07:53
Albo prawdopodobnie w ziemię pierd****e jakiś wielki kamień i nie będzie w ogóle MB2 ;>
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Michał-Kruk w Grudzień 06, 2012, 22:14:20
Albo prawdopodobnie w ziemię pierd****e jakiś wielki kamień i nie będzie w ogóle MB2 ;>

Nie słyszałeś? Majowie przełożyli koniec świata :)

A czy wiadomo coś o tej nowej frakcji? Bo z tego co wiem stare frakcje będą i dodadzą nową, tak?
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Oktawian w Maj 16, 2013, 23:41:06
Nie słyszałeś? Majowie przełożyli koniec świata :)

A czy wiadomo coś o tej nowej frakcji? Bo z tego co wiem stare frakcje będą i dodadzą nową, tak?

Najwidoczniej koniec świata był ich planem A. Na początku roku wprowadzili do działania plan B i gry będziemy mogli się spodziewać w następny koniec świata. Chyba, że wtedy wprowadzą plan C.


No ile można czekać na głupią informacje?:D
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Dyktator w Maj 16, 2013, 23:42:10
Oj, coś czuję, że długo jeszcze poczekamy :p
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: tomsik13 w Maj 18, 2013, 17:07:55
Eh... mogliby chociaż jakieś screeny dodać czy coś... denerwuje mnie to TaleWords
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Aharo w Maj 18, 2013, 17:19:05
Nie przejmujcie się, może po prostu zgubili klucze do biura i nie mają jak wejść, więc prace stoją w miejscu. Ot co.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Netoman w Maj 18, 2013, 17:45:25
Newsy wciąż się pojawiają, wystarczy czytać forum TaleWorlds
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Teoiss w Maj 19, 2013, 15:03:05
Ze zrozumieniem** Domino, ze zrozumieniem :d
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Senny w Maj 20, 2013, 09:23:08
Nadchodzi czas wakacji( dla niektórych) i jak co roku szykowane są różne targi growe. Jeżeli więc twórcy pokażą się gdzieś, to istnieje  taka możliwość, że zaprezentują to co zrobili, ewentualnie powiedzą ,że porzucili projekt na rzecz jakiejś innej , bardziej istotnej dla studia produkcji. Oczywiście hipotetycznie istnieje możliwość , że studio dalej zostanie głuche na prośby fanów i nie wspomni słowem o interesującym nas tytule, lub nie pojawi się na rzadnych targach.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Dyktator w Maj 20, 2013, 09:53:48
W pierwszej połowie czerwca powinno być tegoroczne E3. Twórcy różnych gier lubią czekać na te targi. Przed nimi prawie brak informacji, a potem jest ich potok. To czekamy ..
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: pat25 w Maj 20, 2013, 11:27:25
Nie liczyłbym aby dwójka wyszła wcześniej  niż połowa 2014 roku. Bardziej obstawiałbym rok 2015. Może po wyjściu UE4, Epic dostępni UE3 za darmo bo bądźmy szczerzy że jak gra wyjdzie w 2015 z niewiele lepszą grafiką to raczej nie zyska za dużo nowych fanów. Ja barziej niż lepszą grafikę wolałbym dokładniejszy ragdoll itp.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: soner w Maj 20, 2013, 12:46:11
MB zyskalo wielka popularnosc na pewno nie przez grafike. Gra nie wyjdzie pozniej niz w 2014 z prostych wnioskow - taka mala firme nie stac na to, aby produkowac gre dluzej 3 lata. Przez 3 lata tworzony byl wiedzmin 2 za grube miliony.
Mam cicha nadzieje na oficjalna zapowiedz w czasie trwania jakis letnich targow, a premiera czegos grywalnego pod koniec roku.

A co do watpiacych czy bannerlord nadal powstaje, to cytat z twittera talewords:
Cytuj
BANNERLORD UPDATE: We are still working on it
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: pat25 w Maj 20, 2013, 15:01:56
Liczę na nowe oryginalne pomysły w stosunku do rozgrywki, a szczególnie dyplomacją i budową. Oby się nie okazało że Bannerlord to tylko nowa mapa i frakcje....Licze na jakieś fajne skrypty i nowe możliwości dla moderów bo w nich siła Mount&Bladea
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Aharo w Maj 20, 2013, 15:03:46
Z pewnością zmiana będzie znacząca bo to będzie NOWA CZĘŚĆ, a nie tak jak w przypadku Warbanda dodatek. Wątpię by twórcy zaprzepaścili tak doskonałą szansę do wielki sukces.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Dyktator w Maj 20, 2013, 15:14:51
Wątpisz Aharo? A niedawno jeszcze pisałeś, ze nie wierzysz, żeby coś z tego wyszło... czekaj, zaraz znajdę cytat i zedytuję wiadomość.

Cytat: Aharo
Nadzieja matką głupich, bez urazy oczywiście. Mam coraz gorsze przeczucia co do Bannerolda...
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Trebron2009 w Maj 20, 2013, 15:32:27
Polaczek musi ponarzekać - inaczej nie będzie polaczkiem. Jak czytałem te śmieszne posty "dodadzom tylko dwje mapy bo tak zrobili z warbondem111" to śmiać mi się chciało - przecież Warband to TYLKO dodatek który miał wprowadzić multiplayer i ogarnąć system walki, a że przy okazji ktoś pogrzebał dodając HDR + nowa mapa... proszę, nie piszcie więcej takich głupot - był taki krótki filmik na którym pokazali ze dwie sceny z gry, pewnie niektórzy go pamiętają - po samym ruchu konia można stwierdzić że to będzie coś zupełnie nowego.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: pat25 w Maj 20, 2013, 16:17:42
Trzymam za nich kciuki bo jakby nie patrzyć M&B jest dla mnie najlepszą gra w jaką grałem :D Może akurat wyjdzie jakas beta przy końcu roku.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Aharo w Maj 20, 2013, 16:37:19
Wątpisz Aharo? A niedawno jeszcze pisałeś, ze nie wierzysz, żeby coś z tego wyszło... czekaj, zaraz znajdę cytat i zedytuję wiadomość.

Bo nie wierzę, że wyjdzie z tego DOBRA gra dla weterana. Może i będzie to gra w sam raz dla kogoś kto jeszcze nie miał styczności z MB. TW już nie raz pokazało, że nie potrafi wyciągać wniosków ze swoich sukcesów i porażek.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Netoman w Maj 20, 2013, 17:32:10
O ile gra pozostanie grywalna, to się pokuszę. Mam nadzieję głównie na trudniejszy multiplayer (może więcej jakiś sztuczek typu hitslash i stun oraz jakieś nowe bloki). Nie pogardzę też dużą ilością broni którą można kupić w multi za różną cenę w różnych frakcjach. Przydały się też może system buildów, że np. zapisujesz ulubione dziesięć buildów, dobierasz eq z danej frakcji i dopiero myk zabijać.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Trebron2009 w Maj 20, 2013, 18:50:15
Bo nie wierzę, że wyjdzie z tego DOBRA gra dla weterana. Może i będzie to gra w sam raz dla kogoś kto jeszcze nie miał styczności z MB. TW już nie raz pokazało, że nie potrafi wyciągać wniosków ze swoich sukcesów i porażek.
Nieraz czyli kiedy? Póki co wszystko zapowiada się świetnie - nowy silnik, obiecano zostawić założenia starego systemu walki, większe bitwy, większe wsparcie dla multiplayer i co najważniejsze odwaga że stawiają na mody, w erze beznadziejnych DLC pokroju "5-map-do-multi-i-fajna-pukawa".
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Aharo w Maj 20, 2013, 20:03:06
Na przykład złe wykorzystanie potencjału Warbanda.

Zapowiedziano aktualnie dużo, jednakże póki co nic nie zobaczyliśmy. Nic sensownego.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: pat25 w Maj 20, 2013, 21:07:45
WoW o tym że zapowiedziano nowy silnik to nie słyszałem
Licze na turków bo kebaby mają dobre :D
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Trebron2009 w Maj 20, 2013, 22:23:35
Na przykład złe wykorzystanie potencjału Warbanda.

Zapowiedziano aktualnie dużo, jednakże póki co nic nie zobaczyliśmy. Nic sensownego.
Co? Złe wykorzystanie czego? Akurat został wykorzystany w miarę dobrze - to gra niszowa, z przestarzałą grafiką i początkowo niezachęcającą mechaniką. Nie odniesie takiego sukcesu marketingowego jak każualowe Battlefieldy czy CoD.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Aharo w Maj 21, 2013, 07:33:52
Grafika nie jest wcale zła, a mechanika jak na grę o mieczykach jest wyśmienita dla trybu multiplayer. IMO najlepsza według mnie ze wszystkich aktualnych takich sieciówek. Właśnie te takie "przypadkowe" sukcesy powinni lepiej wykorzystać. Co do marketingu masz rację, TW jest po prostu za biedne na porządną kampanię reklamową.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Matim w Maj 23, 2013, 09:44:43
Na stronie moddb zaplanowanego moda, a także w gąszczu tematu wypatrzyłem informację, że wyjście bodajże bety, jest planowane na październik.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: pat25 w Czerwiec 06, 2013, 10:26:20
Targi E3 już się zbliżają. Jeśli ktoś zainteresowany to dzisiaj o 19.00 konferencja Konami. W związku z tą imprezą mam nadzieje, że zobaczymy jakiś trailer lub poznamy trochę informacji o Bannerlordzie. Bo na razie oprócz słów że będzie więcej, lepiej to cisza.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Michał-Kruk w Czerwiec 06, 2013, 14:24:15
A kiedy te targi E3 dokładnie? Bo w temacie nie jestem :)
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Blast w Czerwiec 06, 2013, 14:46:17
A kiedy te targi E3 dokładnie? Bo w temacie nie jestem :)
W ten Weekend.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: pat25 w Czerwiec 06, 2013, 14:58:36
A dokładnie:
- Konami - 6 czerwca (czwartek) o 19:00
- Microsoft – 10 czerwca (poniedziałek) o 18:30
- Electronic Arts – 10 czerwca (poniedziałek) o 22:00
- Ubisoft – 10/11 czerwca (poniedziałek/wtorek) o 00:00
- Sony – 11 czerwca (wtorek) o 03:00
- Nintendo – 11 czerwca (wtorek) o 16:00

Miejmy nadzieje że pokażą Bannerlorda
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Netoman w Czerwiec 06, 2013, 15:12:12
Spodziewasz się że który z tych producentów powie coś o produkcji Tale Worlds?
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Michał-Kruk w Czerwiec 06, 2013, 17:03:20
To samo pomyślałem jak zobaczyłem tą listę... Niby kto z nich miał by pokazać M&B2? Ubisoft? xD
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: pat25 w Czerwiec 06, 2013, 21:40:28
Sorki ale trochę wprowadziłem was w błąd :D   To są konferencje odbywające się przed E3. Główna impreza odbywa się od 11 do 13 czerwca i tam pojawi się wiele firm. Wydawcą M&B jest Paradox a o ile mi wiadomo to ma się on tam pojawić i pokazać strategie(np. EU IV) więc możliwe że zobaczymy kontynuacje gry Talewords. Jeżeli nie to może studio wypuści jakiś trailer bo czas targów ten świetna okazja na takie rzeczy.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Netoman w Czerwiec 06, 2013, 22:13:51
Paradox mówi, że promocją Bannerlorda zajmie się TW, zatem raczej od nich powinniśmy wyczekiwać wiadomości,
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: pat25 w Czerwiec 06, 2013, 23:14:22
No to pozostaje nam tylko czekać i mieć nadzieje że coś się ruszy w tym temacie.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Pifcio w Czerwiec 07, 2013, 14:12:50
Już klan trzeba zakładać i serwer jakiś wykupić :D

Wie ktoś może czy będą jakieś testy robić tak jak kiedyś?
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: pat25 w Czerwiec 07, 2013, 14:27:40
Na stronie moddb zaplanowanego moda, a także w gąszczu tematu wypatrzyłem informację, że wyjście bodajże bety, jest planowane na październik.

Tutaj kolega coś napisał ale nie wiadomo czy to prawda. Beta trybu multiplayer będzie na 99% tylko jeszcze nie wiadomo kiedy. Jednak końcówka roku/początek 2014 jest terminem bardzo prawdopodobnym. Zobaczymy czy na E3 coś pokarzą
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Pifcio w Czerwiec 07, 2013, 14:30:52
To znowu trzeba będzie poudawać redaktora "czytnego" polskiego miesięcznika z grami i będą klucze :D
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Trebron2009 w Czerwiec 07, 2013, 15:21:52
To znowu trzeba będzie poudawać redaktora "czytnego" polskiego miesięcznika z grami i będą klucze :D
REF wróci przegrać parę meczy? ^^
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Pifcio w Czerwiec 07, 2013, 15:25:04
Sacred Band kmiotku !

Czyli historyczna grupa homoseksualistów w spódniczkach :D

Ps. Nazwę wymyślił Alkhadias... król gejów !!! niech żyje król !
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Netoman w Czerwiec 07, 2013, 17:35:59
Beta testy pojawią się, gdy tlko skończą się wewnętrzne. A one się nawet nie zaczęły.
Tym razem, trzeba założyć jakąś stronę tego pisemka, bo się raczej drugi raz nie nabiorą się w ciemno. :P
Tym razem napisz jakiś beznadzieny artykuł, będą zadowoleni.


A teraz z innej beczki. Co sądzicie o marketingu TaleWorlds? Skąd dowiedzieliście się o grze? Bo ja, gdyby nie to że mój brat się nią zainteresował, i zdobył klucze to myślę że mała byłaby szansa bym na grę trafił, i się nią zainteresował.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Aharo w Czerwiec 07, 2013, 17:39:12
Wycieczka, straszne nudy, EMPIK. Oglądanie każdej jednej gry. Piękna historia.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Michał-Kruk w Czerwiec 07, 2013, 17:50:38
Taka gra przeglądarkowa jest Holly War kiedyś (3/4 lata temu) kiedy zastanawiałem się nad rejestracją wpisałem w YT "Holly War" i wyskoczył mi filmik jak ktoś walczy w M&B, potem byla "wycieczka" do Empiku, zobaczyłem screny z tyłu pudełka i kupiłem :)
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: pat25 w Czerwiec 07, 2013, 23:43:13
Przez przypadek na youtube :D  Oglądałem jakieś filmiki i trafiłem na filmik M&B. I tak to się zaczęło....

Edit.

Targi E3 już się rozpoczęły a tu cisza ze strony talewords...... Jeżeli nic nie pokażą to będzie to dla mnie największe rozczarowanie tego roku. Przynajmniej zaciekawiło mnie kilka gierek(FF XV, tom clancy's the division, MGSV( świetne sceny trailera jak np. afgańskie siły uczą dzieci strzelać z AK :D)
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: huth w Czerwiec 16, 2013, 00:33:22
Taki wyjazd na E3 trochę kosztuje... Choć jakiś trailer czy wywiad mogliby do neta wypuścić
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Senny w Czerwiec 16, 2013, 12:33:01
E3 już się skończyło a brały w nim udział : Microsoft, EA, Ubisoft, Sony i Nintendo. Nie było tam firmy Paradox Interactive, co za tym idzie nie ma wieści na temat ich nowych produkcji. To jednak nie koniec, sezon wakacyjny na dobre jeszcze się nie zaczął, a E3 to nie jedyne targi growe.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Trebron2009 w Czerwiec 16, 2013, 13:43:53
E3 jest praktycznie tylko dla tych "największych" - czyli prezentacje najbardziej przereklamowanych sprzętów i produktów, ten kto się tam spodziewał Paradoxu chyba niezbyt zna się na branży.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: pat25 w Czerwiec 16, 2013, 23:21:49
To raczej wiadome, że Paradoxu tam nie miało być. Tylko tak jak napisał huth chodziło mi, że przy okazi E3 mogliby wypuścić trailer lub dać jakieś info. Odnośnie dużych firm pojawiających się na e3 to zbytnie uogólnienie. Na tej imprezie pojawiają się też małe "firmy" jednak o nich się często nie mówi. Wracając do tematu to talewords powinien wypuścić z tej okazji jakiś trailer tak jak to zrobili twórcy Chivalry http://www.gametrailers.com/videos/fh3wm8/chivalry--medieval-warfare-e3-2013--all-access-demo (http://www.gametrailers.com/videos/fh3wm8/chivalry--medieval-warfare-e3-2013--all-access-demo)
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Trebron2009 w Czerwiec 17, 2013, 10:00:18
Nie powinni bo zrobili inaczej, tak jak uważają (albo muszą, jeden z developerów napisał na forum Taleworlds że chcieliby wypuścić info ale... cośtam, cośtam i nie mogą), jak dla mnie wystarczającym info jest zapewnienie że ciągle robią tą grę i praca idzie do przodu. Jestem niemal pewien że w lipcu albo sierpniu coś wypuszczą.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Hubal w Czerwiec 18, 2013, 22:22:37
Mount & Blade: Bannerlord First Gameplay! (http://www.youtube.com/watch?v=y_BZ8M9SaNk&feature=youtu.be)
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Netoman w Czerwiec 18, 2013, 22:39:28
Jedyne co należy pochwalić, to pomysł i gra aktorska.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Dyktator w Czerwiec 18, 2013, 22:57:51
Teraz w każdym temacie to będą pokazywać ... SB i temat Iron nie wystarczy? :P
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Sefirot w Czerwiec 18, 2013, 22:59:25
Grafika dobra (choć Skirim leprzy), animacje i  dźwięk zacofane trochę , ale to jeszcze beta, nie?
Pozdrawiam
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Michał-Kruk w Czerwiec 19, 2013, 14:01:23
Jak zobaczyłem na forum że jest gameplay z M&B2 to aż popuściłem a tu takie cos :(

Chodź trzeba przyznać pomysł świetny :D
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: huth w Czerwiec 20, 2013, 19:42:01
No super filmik, ale zapomnieli o tych komunikatach o śmierci, tak jak jest w tym: https://www.youtube.com/watch?v=D3PeNGsuAr8
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Netoman w Czerwiec 20, 2013, 20:03:45
To samo powiedzieli na TW : )Heheh thx :P will be more, any ideas? ;> Maybe siege?
Siege would be great. Adding Warband style kill messages would be a really nice touch in my opinion.

You can see the effect it adds here: http://www.youtube.com/watch?v=D3PeNGsuAr8
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Zjadacz chleba w Czerwiec 26, 2013, 00:13:48
Taleworlds przerywa milczenie!!!

Udostępniono kilka grafik koncepcyjnych w wysokiej rozdzielczości oraz nowe logo:
Nordowie
(click to show/hide)
Czyżby miały się pojawić tarany?
(click to show/hide)
Bitwy morskie?
(click to show/hide)
Jednostki sarranidzkie
(click to show/hide)
Jednostki swadiańskie + projekty zamków
(click to show/hide)
Nowe logo
(click to show/hide)
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: sir Luca w Czerwiec 26, 2013, 08:00:31
Ha ha, ha ha, ha ha... Mało śmieszne... Przestańcie tu wrzucać śmieci i robić mi burdel na forum!
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: ^IvE w Czerwiec 26, 2013, 10:58:36
Sam rysowałeś? Niezłe :D
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Dyktator w Czerwiec 26, 2013, 16:29:46
Nareszcie powstał dział o Banerlord ;)

Teraz tylko jeszcze jakieś prawdziwe info by się przydało ;)
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Alpaka w Czerwiec 26, 2013, 17:12:14
Mount & Blade: Bannerlord First Gameplay! (http://www.youtube.com/watch?v=y_BZ8M9SaNk&feature=youtu.be)


;o a czy ktoś pytał mnie o pozwolenie na wstawienie? ;> prawa autorskie itd
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Prußak w Czerwiec 26, 2013, 19:17:05
Hehe,ciekawe rysunki,ale wolałbym dostać jakies informacje na temat M&B 2
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Filcefix w Czerwiec 26, 2013, 21:12:21
 Nie żeby coś, ale maceman nie miałby nawet szans by zaistnieć w warbandzie jako grywalna jednostka, ponieważ twórcy stawiają na sztywność (prawdopodobnie jakiś kompleks drąga i kóz), co za tym idzie, eliminuje wszelakie korbacze, kiścienie, cepy bojowe...
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Netoman w Czerwiec 26, 2013, 22:40:33
Próbowałeś kiedyś robić model lub animację kiścienia?
Machałem tym na realu, i broń jest śmiercionośna w obie strony, niezbalansowana i... nieprzwidywalna. Kupa roboty jednym słowem, turasy są zbyt na to leniwe.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Skarbnik w Czerwiec 26, 2013, 23:36:20
Animacja walki kiścieniem była w Wiedźminie 1, ale przyznaję taka broń jest bardzo niebezpieczna. Popularna wśród rycerstwa w średniowieczu - taką kolczastą kulą bardzo łatwo się miażdżyło i przebijało zbroję wroga co kończyło się często śmiercią, a w najlepszym razie trwałym okaleczeniem. Natomiast chwila nieuwagi ze strony właściciela kiścienia - i już. Nasz czerep leży rozstrzaskany od ciosu własnej broni. A co się stanie gdy łańcuch się zaplącze? Wtedy zostaje chyba inna broń. Wracając do tematu - animacja rozwalonych łbów to by było to! Tureckie studio mam nadzieję się wysili chociaż na mały kiścień i skromną animację. Pamiętacie Czarnoksiężnika z Angmaru w starciu z Eowiną w Powrocie Króla?
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Netoman w Czerwiec 27, 2013, 00:16:18
W filmie, masz doczynienia z odgrywaną sceną, inną rzeczą jest umieszczenie tego w grze.
Jeśi według Ciebie animacja kiścienia z Wiedźmina była dobra, to... cóż. Porównaj prawdziwy kiścień to tego z gry. Przez swą wagę, średnio-sztywny łańcuch staje się bronią nieprzewidywalną i ciężką do animowaniaw grze.
Tytuł: Odp: M&B 2 !!!
Wiadomość wysłana przez: Skarbnik w Czerwiec 27, 2013, 09:12:16
Animacja w Wiedźminie 1 była słaba, Geralt wyginał się do przodu wyrzucając przed siebie rękę z kiścieniem. Ale tutaj nie mam pretensji bo skąd niby wiedźmin umie posługiwać się kiścieniem? Przecież w Kaer Morhen uczyli posługiwania się ostrzami, więc Geralt wymachuje jak nowicjusz. W grze natomiast... No cóż nigdy nie trzymałem na żywo tej broni, ale chyba każdy wie że kiścień to broń ciężka. Same kolczaste kule ważą dużo. Bannerlord z efektywnymi animacjami? Jeśli tureckie studio by się postarało... Ale nie oszukujmy się, jak nasz bohater może zaatakować? Walka kiścieniem polega ( w moim domniemaniu ) na ciągłym wymachiwaniu broni w górze. Chociażby ojciec tego rudzielca w Bravehearcie. Taka animacja w grze - nasza postać nie może walnąć znienqcka bez żadnego wymachu. Łatwiejszy w obsłudze jest chyba cep. Łańcuch jest bardzo krótki, nie zaplącze się.  Animacja ciosów też była by łatwiejsza. Co wy na to?