Forum Tawerny Four Ways

Społeczność Mount&Blade => Eventy i turnieje => [DWC] Deluge Weekend Cup => Wątek zaczęty przez: ^IvE w Listopad 14, 2017, 21:26:44

Tytuł: [DWC] Vademecum sędziowania - wersja beta
Wiadomość wysłana przez: ^IvE w Listopad 14, 2017, 21:26:44
1. Pamiętaj, że znajomość regulaminu to podstawa. To w oparciu o niego wydajesz decyzje i dbasz o porządek na serwerze.

2. Rób screeny, to Twój podstawowy obowiązek jako sędziego. Jeśli używasz Steama - wystarczy użyć klawisza F12 (domyślnie), jeśli nie, to możesz użyć kombinacji klawiszy ctrl+insert (screeny zapiszą się automatycznie do folderu ze screenami w folderze Moje dokumenty) Pamiętaj, aby wstawić je do odpowiedniego tematu meczowego, uprzednio wgrywając screeny na hosting zdjęć (polecam imgur.com (http://imgur.com)) Następnie gotowe linki do screenów wklej w temacie używając wzoru:


Drużyna A liczba rund:liczba rund Drużyna B
[spoiler][img]link do screena[/img]
[img]link do screena[/img]
[img]link do screena[/img]
[img]link do screena[/img][/spoiler]

Przykład:

ChR 13:7 ChL
(click to show/hide)

3. Dbaj o porządek na serwerze. Niech piszą tylko osoby kontaktowe i do tego wyłącznie na temat meczu. Wszelkie próby trollowania lub spamowania tłum w zarodku. System dwóch ostrzeżeń, a potem kicka z serwera to uczciwe rozwiązanie, które powinno ostudzić zapały narwańców.

4. Nie wdawaj się w przepychanki słowne z graczami, Ty musisz być bezstronny. W razie potrzeby rób screeny co ostrzejszych wypowiedzi, aby potem przedstawić je administracji turnieju.

5. Pamiętaj o limitach jednostek, wymuszaniu masterów komendą deathmode, zwracaniu uwagi na glitche i bugowanie broni.

6. Pamiętaj, że każdy klan ma na zorganizowanie się 15 minut od umówionej godziny rozpoczęcia meczu oraz prawo do 5 minutowej przerwy między spawnami. Zespołom przysługuje też prawo do restartu lub restartu mapy na początku spawna.

7. Pamiętaj, aby zadbać o to, żeby klany równały do liczby graczy w przeciwnym zespole.

8. Zadbaj o to, aby mecz był rozgrywany na serwerze turniejowym z oficjalnej listy serwerów i o to, abyś był jedyną osobą z adminem na serwerze. Jeśli te warunki nie zostaną spełnione - przerwij mecz.

9. Rób screeny !

Słowniczek:

screen - zrzut ekranu
spawn - 5 rund meczu, po których następuje zmiana frakcji i restart mapy.