Forum Tawerny Four Ways

Serwis Mountblade.info => Forum Ogólne Tawerny "Four Ways" => Wątek zaczęty przez: Davos w Luty 07, 2013, 18:02:11

Tytuł: Browary
Wiadomość wysłana przez: Davos w Luty 07, 2013, 18:02:11
Mam pytanie odnośnie forum, jakie wymogi trzeba spełniać, aby móc postawić komuś piwo ?
Tytuł: Odp: Browary
Wiadomość wysłana przez: Prußak w Luty 07, 2013, 18:05:05
Od 200 bodajże.
Tytuł: Odp: Browary
Wiadomość wysłana przez: AssasinsPL w Luty 08, 2013, 23:02:38
Od 200 bodajże.
Wiadomości oczywiście :P
Tytuł: Odp: Browary
Wiadomość wysłana przez: soner w Luty 12, 2013, 10:45:12
Minimalna ilosc postow, aby zmienic komus reputacje, to 200

Esteban, zmien wysokosc sygnaturki, bo ma nieregulaminowy rozmiar
Tytuł: Odp: Browary
Wiadomość wysłana przez: ^IvE w Grudzień 30, 2013, 13:37:13
Nie chcę zakładać kolejnego tematu a więc posłużę się tym.

Czy admini/moderatorzy mają możliwość edycji liczby posiadanych piwek?

Jest wiele kont, które mają ileś tam piw ale nijak to się ma do tego co mają napisane w profilu. To jest każde przyznanie piwa musi mieć jakiś uzasadnienie. I tak np. Aharo czy Glaedr mają jakiś tam licznik piwek ale nijak to się ma do ewidencji ich w postaci tych powodów przyznania tych piwek. Dziwne to i jakieś niepoważne. Jak to jest z tym? Do tego mam pytanie. Da się dodać jakąś ikonkę tego browara? Gracz roku ma fajną belkę to browarka też moglibyście dodać. Ot tak dla klimatu.

Pozdrawiam <3
Tytuł: Odp: Browary
Wiadomość wysłana przez: Dyktator w Grudzień 30, 2013, 13:43:57
Wcześniej był standadrowy tryb SMF2- dawało się same piwa, nie było powodów. Potem dopiero został wgrany odpowiedni plugin, który dodaje "karma Stats" i całą resztę.
Tytuł: Odp: Browary
Wiadomość wysłana przez: Chidori w Grudzień 31, 2013, 00:05:08
Jak dla mnie ten system jest dość badziewny. A głównym powodem tego  jest NP Aharo który ma pełno minusowych piw na które nie zasługuje.
Do tego znajduje się tu sporo osób które mają sporo piw nie za faktyczną pomoc lub mądry post, lecz tylko i wyłącznie dlatego iż koledzy dają mu +.

System w ogóle się nie sprawdza w niczym, a przez to iż niektóre osoby mają ogrom piw na - a nie zasługują,  staje się to nieprzyjemnie i źle wyglądające.
W sumie stwierdzam iż powinienem więcej o tym napisać i z lepszymi argumentami. Ale jakoś nie mam wiary w poprawę tej kwestii, gdyż jest zbyt mało istotna: P
Tytuł: Odp: Browary
Wiadomość wysłana przez: Dyktator w Grudzień 31, 2013, 13:20:49
Oczywiście, że ten system niczego nie oddaje ;) Ale tak jest wszędzie, gdzie się tego używa.

Cytuj
Do tego znajduje się tu sporo osób które mają sporo piw nie za faktyczną pomoc lub mądry post, lecz tylko i wyłącznie dlatego iż koledzy dają mu +.
Żeby system bardziej oddawał to, kto pomaga, można by zostawić samo piwo na plus i zmienić nazwę na "Pomógł". Łatwo by było kasować sztuczne plusy ;) Czyli takie coś, co jest np. na forach hostingów jak cba.pl, lub skryptów typu MyBB.
Tytuł: Odp: Browary
Wiadomość wysłana przez: ^IvE w Grudzień 31, 2013, 13:28:36
Coś w tym jest o czym napisał Dyktator. Taki system mógłby być lepszy ;)

edit/ w 2013 miałem małe jajka
Tytuł: Odp: Browary
Wiadomość wysłana przez: Prußak w Grudzień 31, 2013, 13:59:59
Fajnie jest/było na wayofwar gdzie użytkownik w zależności od siły dawał reputacje za pomoc, prace użytkownika itp (chyba na takiej zasadzie to działało).
Tytuł: Odp: Browary
Wiadomość wysłana przez: Dyktator w Grudzień 31, 2013, 15:27:58
Fajnie jest/było na wayofwar gdzie użytkownik w zależności od siły dawał reputacje za pomoc, prace użytkownika itp (chyba na takiej zasadzie to działało).

Nie wiem na czym ta "siła" polega, ale pamietajmy, że na wayofwar jest inny, dużo droższy skrypt, który też pozwala na dużo więcej możliwości (jak tworzenie grup użytkowników). Nie wiem ile pracy by kosztowało sonera, żeby odpowiednie skrypty napisać, ale sądząc po jego ostatniej aktywności raczej nie będzie miał czasu na rozbudowę tej kwestii. Za to samo ograniczenie piw do plusów i zmiana nazwy jest osiągalna z panelu admina SMF ;)

Chociaż mi osobiście nie przeszkadza obecny układ. Szczególnie, że sama zmiana tego wywołał by dużo chaosu. Np. żeby pousuwać wszystkie minusy, lub wyzerować piwa, trzeba by u każdego w profilu robić to oddzielnie... a adminów jest tylko dwóch xD
Tytuł: Odp: Browary
Wiadomość wysłana przez: huth w Grudzień 31, 2013, 21:20:11
Te minusowe punkty u Aharo bym zrównał do 0, ale nie udało mi się tego zrobić przed wprowadzeniem limitu piw na dzień dla moderatorów... Gdyby nie to, byłbym najhojniejszym karczmarzem ever :P
Tytuł: Odp: Browary
Wiadomość wysłana przez: Onion Spartan w Styczeń 02, 2014, 12:06:02
A ja mam pytanie: Co jaki czas można dać komuś piwo? Bądź ile razy w miesiącu/tygodniu? Chodzi mi o ogólne zasady dawania piw.
Tytuł: Odp: Browary
Wiadomość wysłana przez: Prußak w Styczeń 02, 2014, 12:26:29
5 piw na 24h, jeśli jeden użytkownik a dostanie od użytkownika b piwo, użytkownik b musi odczekać również 24h na danie ponownego piwa.
Tytuł: Odp: Browary
Wiadomość wysłana przez: soner w Styczeń 03, 2014, 22:29:17
Wydaje mi sie, ze nie ma sensu zmieniac samego nazewnictwa, bo to i tak nic nie da. Najlepiej by bylo zmienic cala mechanike, mozliwosc nadawania ograniczen zwiazanymi z piwami itd itd, ale tak jak napisal to ktos wyzej wymagaliby to zmiany skryptu, a na to sobie pozwolic nie mozemy. W idealnym swiecie, to sami uzytkownicy powinni zachowac oglade i nie robic burdelu :)
Tytuł: Odp: Browary
Wiadomość wysłana przez: Onion Spartan w Styczeń 04, 2014, 19:08:43
(...) mozliwosc nadawania ograniczen zwiazanymi z piwami (...)
Najgorsze co można zrobić, jeśli ktoś ma ujemne piwa od hejterów, to nie może pisać postów albo coś innego? Bez sensu.
Tytuł: Odp: Browary
Wiadomość wysłana przez: Dyktator w Kwiecień 23, 2017, 22:06:34
Hej. Zauważyłem, że trochę osób się myli w tym, ale faktycznie jest to trochę z naszej winy, bo nigdzie nie było ogłoszenia. O ile obniżenie progu dawania piw z 200 do 30 w 2015 ogłaszaliśmy gdzieś, o tyle tegoroczną już zapomnieliśmy.

Otóż od tego roku trzeba mieć napisanych 100 postów, aby mieć odblokowaną opcję modyfikacji reputacji innych użytkowników, czyli tzw. karmy/piw.
Tytuł: Odp: Browary
Wiadomość wysłana przez: Hubtus w Kwiecień 23, 2017, 22:58:21
Jak tak patrzę w jakim kierunku zmierza nadawanie tych piw, to proponowałbym zastąpić całą tą piwną reputacje, czymś na wzór podziękowań. Obecnie piwa ze względu na częstotliwość ich nadawania, jak i argumentacje nie są wyznacznikiem niczego, a jedynie dodatkową statystyką przy profilu. Na obecną chwilę w dużo większym stopniu służą do hejtu, pustego nabijania statystyk lub dodatkowego komentowania postów. Dużo rzadziej stosowane są do nagradzania użytkowników za ich ciężką pracę na forum, uznania za jakieś osiągnięcia  itd. Całą tę mechanikę nadawania podziękowań widziałbym tak:

- Podziękowania w domyśle byłyby nadawane za przysłużenie się społeczności, podziwu dla jakiegoś użytkownika za pracę włożoną w jakieś sesje, zainteresowania, dużą wiedzę itd.
- Nadawane  by były przez użytkowników, którzy mają 100+ postów + administracje.
-Częstotliwość nadawania piw zostałaby zmniejszona do 1-2 podziękowań na tydzień dla użytkowników oraz nieograniczona ilość dla administratorów i moderatorów forum. Miałoby to zapobiec spamowaniu tego typu wyróżnienia i bezpodstawnego ich nadawania z powodu ograniczeń.

Oczywiście można by to nazwać bardziej klimatycznie dla przykładu punktami szacunku, respekt, czy czegoś w ten deseń. Co o tym myślicie?
Tytuł: Odp: Browary
Wiadomość wysłana przez: Prußak w Kwiecień 23, 2017, 23:11:49
Muszę zgodzić się z Hubtusem co do idei piw i tego jak to aktualnie wygląda. Częściej spotykana jest sytuacja gdy na forach unika się wyrażania negatywnych opinii przez dawanie ujemnych punktów reputacji, a robi się to wyłącznie poprzez okazywanie plusów, podziękowań za dany post. Najsłynniejsze z dawania piw jest sadistic.pl o bardzo zróżnicowanej społeczności, gdzie pomimo częstego hejtu w komentarzach, piwa dodawane są tylko w pozytywnym aspekcie jako ukonorowanie czyjejś pracy. Na podobnej zasadzie działa np. hyperreal, gdzie w profilu jest informacja o ilości danej komuś karmy oraz jej otrzymanej. Jeśli mnie pamięć nie myli to tak samo działało to na wayofwar.org, gdzie punkty reputacji były również przyznawane za dobry post czy też prace któregoś z użytkowników, co prowadziło do ograniczenia negatywnych sytuacji. A jeśli ktoś zamierza krytykować drugą osobę to niech to zrobi w komentarzu, wyargumentuje swoje racje i da możliwość normalnej odpowiedzi drugiemu użytkownikowi. Niektórzy przyjęli sobie jako hobby odbieranie drugiej osobie piwa bez większej przyczyny, od po prostui jako kaprys.
Pozdrawiam serdecznie
Tytuł: Odp: Browary
Wiadomość wysłana przez: Azorek w Kwiecień 24, 2017, 01:30:06
Według mnie wszystko zaczęło się od głupich postów Jarla za które dostawał kilka minusowych piw. Krótki czas po tym stwierdził że razem z Fiszkiem są źle traktowani i wszyscy się ich uczepili więc będą działać podobnie i dawać innym użytkownika minusowe piwa za byle co związanego z nimi. Zaczęła się wielka wojna na piwa które według niektórych są tu postrzegane jak like na fb. Wydaje mu się że to jest głównym powodem rozdawania dziwnych piw w ostatnim czasie. W weekend  Jarl odebrał mi piwo za post o treści Czy to ten Jarl ? 23pp RIP? Napisałem do Jarla wiadomość o tym czy wie do czego jest karma na forum. Do dzisiaj czekam na odpowiedz z jego strony. Może wydawać się że mam teraz przysłowiowy ból du*y ale tak nie jest. Chciałem tylko przedstawić zaistniała sytuacje związana z ostatnimi wydarzeniami.
Tytuł: Odp: Browary
Wiadomość wysłana przez: Kradus w Kwiecień 24, 2017, 07:28:28
Złodziej uciekający i krzyczący "Łapać złodzieja!"?

(click to show/hide)

Jak mniemam, Wy się "bawicie" w tę żałosną wojnę, bo oni się bawią, tak?


Co do samej istoty piw - zdecydowanie wymaga zmiany. Wnioski Hubutusa i Prussaka są w gruncie rzeczy poprawne.
Tytuł: Odp: Browary
Wiadomość wysłana przez: ^IvE w Kwiecień 24, 2017, 08:43:27
Ja nie wiem co można mieć w głowie, że przeszkadzają Wam jako administracji krótkie opisy gdzieś na dole forum, które są kompletnie nieistotne. A do tego napedzają one Wam aktywność w latach gdzie już dawno nikt nie powinien tu pisać. Ludzie niech się ekscytują i sobie dają te nic nie znaczące piwa .Społeczność MB jest toksyczna i trzeba na tym skorzystać. To napędza pisanie w tematach bo jeden Janek z drugim przy pisaniu posta drży czy dostanie minusa czy nie albo dowali drugiemu. I nic na tym forum nie traci tylko zyskuje. I piszę to jako jeden z najdłuższych aktywnych użytkowników, który przez gro czasu miał zarówno najwięcej pis na plus jak i na minus z całego forum. Ba! według piw jestem najbardziej hejtowany na forum ! A więc jestem dość obiektywny bo znam obie strony medalu. Kiedyś brakowało takiej mechaniki teraz ona jest. Ja postuluje nie dość, że za postawieniem piw tej samej formie. To jeszcze bym dodał osobne rangi wydawane na podstawie ilości piw, żeby jeszcze bardziej nakręcić tę karuzelę i jeszcze bym obniżył próg do 20 postów bo nie ma absolutnie żadnego powodu aby był tak wysoko. Mi się np. marzy taki filtr na awatar użytkownika niczym w Fable, który obrazuje jak bardzo zły lub dobry jest dany user :PP To dopiero by było coś. Forum jest w zasadzie martwe bo Bannerlorda ni widu nie słuchu. A to właśnie piwa co można łatwo zauważyć, które tematy są najbardziej aktywne reanimują tego trupa. A jak przyjdzie Bannelord to jeszcze lepiej będzie ta cała mechanika działać. I nie ma co tego zaprzepaszczać tylko powinno się rozwijać.

A to, że jeden Prusak z drugim się przejmuje, że mu odbieram piwa to bardzo dobrze. Im bardziej żyje tawerną tym lepiej. Dlatego ja postuluję, żeby jak najszybciej mu przywrócić te piwa i aby mógł w swojej małostkowości wchodzić codziennie na forum i mi piwa w rewanżu odbierać. Dla forum wyjdzie to jak najkorzystniej.

Cytuj
Jak mniemam, Wy się "bawicie" w tę żałosną wojnę, bo oni się bawią, tak?

I o to właśnie chodzi !

Cytuj
Zaczęła się wielka wojna na piwa które według niektórych są tu postrzegane jak like na fb

Tym lepiej FB na lajkach zbiło fortunę. Tawerna nie zbiję (może po Bannelordzie jakieś małe wpływy) ale przynajmniej będzie aktywność.

@System podziękowań

To jest krok w tył. To hejt najlepiej napędzą aktywność jak widać właśnie po Waszych głosach, że nie potraficie wytrzymać co niektórzy krytyki i wchodzicie na forum dalej i dalej aby odbić piłeczkę. Szczególnie modelowym przykładem po raz kolejny jest ten nieszczęsny Prusak co mi na PW wygraża bo biedny nie może się odgryźć za piwa. Takich właśnie userów nam potrzeba i piwa mu trzeba przywrócić jak najszybciej. Piwa na minus to jest genialna mechanika. Zostawić tylko plusowe to byłby krok w tył. Człowiek chcę dopiec drugiemu taka natura.Poproszę o kontrargumenty nie oburzonych bo oni mają napedzać kabzę, tylko co Wam przeszkadza jako administracji. Przeszkadza Wam samopoczucie Janka, który dostał minusa? Gdyby nie te minusy to on by na te forum w ogóle nie wszedł bo by nie miał po co. Naprawdę tego nie widzicie?
Tytuł: Odp: Browary
Wiadomość wysłana przez: Hubtus w Kwiecień 24, 2017, 10:03:20
Ludzie niech się ekscytują i sobie dają te nic nie znaczące piwa .Społeczność MB jest toksyczna i trzeba na tym skorzystać. To napędza pisanie w tematach bo jeden Janek z drugim przy pisaniu posta drży czy dostanie minusa czy nie albo dowali drugiemu. I nic na tym forum nie traci tylko zyskuje. [...] A jak przyjdzie Bannelord to jeszcze lepiej będzie ta cała mechanika działać.
Nie wiem, co ma zyskiwać społeczność forum poprzez toksyczność, ale chętnie się dowiem. Ja praktycznie przestałem czytać wątki z NW, bo musiałbym się chyba cofnąć do wczesnego gimnazjum lub póznej podstawówki, żeby zrównać się z poziomem, który niektórzy tam prezentują. Na szczęście są tam jeszcze jednostki, które trzymają tam pewien poziom wypowiedzi. Po premierze Bannerlord pojawi się wielu nowych użytkowników, którzy przykład zachowań będą brać z dotychczasowych użytkowników forum, więc lepiej wyróżniać te przydatne i interesujące wypowiedzi, niż byle co. Patologiczne zachowania powinno się zwalczać, a nie uwydatniać.
Tytuł: Odp: Browary
Wiadomość wysłana przez: Baldwin w Kwiecień 24, 2017, 10:37:02
IvE jak zwykle konkretnie, merytorycznie i celnie.
Tytuł: Odp: Browary
Wiadomość wysłana przez: Prußak w Kwiecień 24, 2017, 10:50:56
Cytuj
To jest krok w tył. To hejt najlepiej napędzą aktywność jak widać właśnie po Waszych głosach, że nie potraficie wytrzymać co niektórzy krytyki i wchodzicie na forum dalej i dalej aby odbić piłeczkę. Szczególnie modelowym przykładem po raz kolejny jest ten nieszczęsny Prusak co mi na PW wygraża bo biedny nie może się odgryźć za piwa. Takich właśnie userów nam potrzeba i piwa mu trzeba przywrócić jak najszybciej. Piwa na minus to jest genialna mechanika. Zostawić tylko plusowe to byłby krok w tył. Człowiek chcę dopiec drugiemu taka natura.
Ty IvE naprawdę nie widzisz co piszesz. Poparłem w poprzednim poście Hubtusa by zmodyfikować zasadę dawania piw, a ty wychodzisz z odpowiedzią by dać mi z powrotem możliwość oceniania (bym to robił na minus) i napędzał mistyczną aktywność na forum. A wcześniej wygrażasz się na pw, że załatwisz mi bana, przy okazji za punkt honoru obierając sobie codzienne minusowanie mojej osoby bez większego powodu, od tak, bo IvE lubi tworzyć kolejny argumnet przeciwko swoim racjom. Gratuluję.

Dawanie piw to jest aktywność na forum? A nie lepsza by była aktywność tych użytkowników co dają te piwa i napędzają karuzelę by zamiast idiotycznego minusowania, pisaliby w temacie, poście swoje żale w sposób kulturalny, a następna osoba miałaby szanse odpowiedzieć i w taki sposób tworzy się zdroworozsądkowa aktywność. Idąc twoim tokiem rozumowania idealnie wygląda sytuacja: "- 1 Debil ---> -1 Chyba ty jestes debil ---> -1 rak ---> +1 No nie minusujcie" . Poziom takiej aktywności jest bardzo wysoki, zapewne gdyby nie ona to to forum już dawno by upadło.

Po co to zlikwidować i takie negatywne elementy (bez żadnej wartości merytorycznej) przenieść do postów (gdzie już trzeba się bardziej postarać), po których widać jak dane forum się trzyma, a zmienić zasady oceniania na plus, na przykład zamiast limitu dziennego (aktualnie jest dość duża liczba), zrobić limit tygodniowy w liczbie 8 piw na plus, gdzie trzeba by było się zastanowić jeśli chcesz pochwalić za coś daną osobę i takie punkty reputacji mają sens. Są takie fora, gdzie widząc kolesia z oceną profilu "pomógł 135 razy" gdzie reszta ma tego mniej lub wcale, mogę dojść do wniosku, że jest wartościowym użytkownikiem. Sam mam prawie 200 piw na plus w swoim profilu, pomimo tego, że jestem użytkownikiem z najczęściej odbieranymi piwami na tej stronie pomimo mojej półrocznej przerwy, a po amnestii nie daję powodów by dalej to robić i wypowiadam się w sposób kulturalny, a sam hejt jest teraz tworzony na mnie przez te same osoby, które wcześniej płakały jaki to ja nie jestem zły, same robią teraz to samo. Czy to nie jest hipokryzja?

Jeśli piwa na minus i tworzenie patologii przez co niektórzy użytkownicy omijają niektóre wątki, a niektórym jest odbierana karma od tak, bo go nie lubię to są elementy według ciebie potrzebne na forum, a ograniczenie takich akcji i próba przenoszenia bezwartościowych komentarzy do postów by miały w sobie więcej pożytku jest błędne (normalne zwiększenie aktywności, a nie sztuczne nabijanie głupimi piwami (ktoś w ogóle patrzy na forum i jej aktywność przez pryzmat piw? lol)), to ja dziękuje za takie górnolotne wnioski.

Pozdrawiam
Tytuł: Odp: Browary
Wiadomość wysłana przez: ^IvE w Kwiecień 24, 2017, 11:15:59
Cytuj
Ty IvE naprawdę nie widzisz co piszesz. Poparłem w poprzednim poście Hubtusa by zmodyfikować zasadę dawania piw, a ty wychodzisz z odpowiedzią by dać mi z powrotem możliwość oceniania (bym to robił na minus) i napędzał mistyczną aktywność na forum. A wcześniej wygrażasz się na pw, że załatwisz mi bana, przy okazji za punkt honoru obierając sobie codzienne minusowanie mojej osoby bez większego powodu, od tak, bo IvE lubi tworzyć kolejny argumnet przeciwko swoim racjom. Gratuluję.

Mój Drogi. Nie chcę udostępniać PW bo takie mam zasady. Jak chcesz to je udostępnij z mojej strony jest zgoda. Ludzie sami ocenią czy moje minusowanie jest słuszne czy nie. Mam taką możliwość to z niej korzystam. Każdy mój minus był jak najbardziej uzasadniony. Do tego nie ukrywam bawi mnie Twoje emocjonalne podejście do sprawy i potwierdza po raz kolejny moje tezy. Nie robię to jednak złośliwie tylko jak ktoś mi zaśmieca skrzynkę to ma minusa. Proste. To tyle jednak jeśli chodzi o personalia.

Cytuj
Dawanie piw to jest aktywność na forum? A nie lepsza by była aktywność tych użytkowników co dają te piwa i napędzają karuzelę by zamiast idiotycznego minusowania, pisaliby w temacie, poście swoje żale w sposób kulturalny, a następna osoba miałaby szanse odpowiedzieć i w taki sposób tworzy się zdroworozsądkowa aktywność. Idąc twoim tokiem rozumowania idealnie wygląda sytuacja: "- 1 Debil ---> -1 Chyba ty jestes debil ---> -1 rak ---> +1 No nie minusujcie" . Poziom takiej aktywności jest bardzo wysoki, zapewne gdyby nie ona to to forum już dawno by upadło.

Napisałem już. Według mojej teorii dużo ludzi wchodzi na forum i piszę w tematach dzięki burzy z piwami. I dopóki ktoś mi czarno na białym tego nie udowodni, że tak nie jest to będę się tego trzymał. Do tego przypominam. Cały czas jestem za tym aby tego typu poziom był tylko i wyłącznie w dziale klanowym. W innych działach powinno być takie zachowanie bezlitośnie tępione. Cały czas mantrę powtarzam. Dział klanu dla plebsu. Plebs w innych działach do piachu.

Cytuj
zrobić limit tygodniowy w liczbie 8 piw na plus, gdzie trzeba by było się zastanowić jeśli chcesz pochwalić za coś daną osobę i takie punkty reputacji mają sens

Ludzie nie maja się zastanawiać czy kogoś chwalić. Człowiek ma wejść i jak chcę się wyżyć to powinien móc dać minusa. Na tym to właśnie polega. Większość ludzi jest małostkowa.

Cytuj
(ktoś w ogóle patrzy na forum i jej aktywność przez pryzmat piw? lol)),

No mój Drogi właśnie Ty patrzysz każdą swoja wypowiedzią czy to tutaj czy na PW :) . Panie kochany, który najwięcej piw odebrałeś na forum. I jest jeszcze gro innych co tak samo patrzy. Dla mnie jest to nieszkodliwy komentarz na nic nie wpływający w funkcjonowaniu forum po za tym, że dzięki liczbowej statystyce co niektóre Janki się jarają i wchodzą na forum co uważam za plus.
Tytuł: Odp: Browary
Wiadomość wysłana przez: Dyktator w Kwiecień 24, 2017, 18:28:44
@Hubtus

Prawie identyczną rzecz proponowałem 4 lata temu (nawet w tym samym temacie), jednak po czasie wiem, że to nie jest raczej rozwiązanie. Zaraz wyjaśnię, tylko odniosę się do szczegółów - częstotliwość 1/2 podziękowań tygodniowo to stanowczo za mało i praktycznie zabiłoby tę opcję. A nie chcemy przecież ograniczać funkcjonalności forum. Nazwa też jest bardziej klimatyczna teraz, moim zdaniem. Piwa bardziej pasują do klimatu karczemnego, niż reputacja.

Co do zamiany całego systemu reputacji na zwykłe podziękowania - uważam, że to nie jest główny problem, ponieważ i tak nawali czynnik ludzki. Czego nie wymyślimy, to i tak trzeba będzie zakładać, że ludzie używać tego będą zgodnie z przeznaczeniem. Ujemne piwa się skończą, ale dalej więcej podziękowań zbierze ktoś za dobry pocisk innej osobie, czy po prostu na zasadzie, "bo kolega", niż osoba, która realnie pomaga i się pozytywnie udziela. Do meritum problemu (przynajmniej według mojej oceny) przejdę już w odpowiedzi na post IvEgo.

Ktoś tu jeszcze zaznaczył (ale nie mogę znaleźć kto, posty czytałem rano, teraz tylko przeglądam szybko), że takie nadużywanie karmy sprawia, że użytkownik szukający pomocy nie będzie wiedział, kto tutaj jej najlepiej udziela, bo punkty karmy są niesprawiedliwie rozdysponowane. Fakt, jednak nie zmieni tego usunięcie minusów. I problem ten jest trochę zminimalizowany przez nazwę, ponieważ brzmi ona "piwa", a nie "reputacja", więc nie jest tak jednoznaczna i może być odbierana również jako dodatkowy wskaźnik do statystyk profilu. Niewiele zmieniający, ale po prostu jako fajny bajer.

@IvE

Standardowo ograniczasz bardzo problematykę do wybranych przez siebie wątków i ignorujesz wszystkie pozostałe. Otóż spójrz na to od strony właśnie osób, które trzymają jakiś poziom i oczekują go od forum, na którym spędzają czas. Pozwalanie na niekontrolowany chaos zniechęca takie osoby do serwisu. Jest też grupa osób, która naprawdę dba o te piwa (i nie jest to nic dziwnego, jak się jest członkiem tej społeczności od wielu lat i bardzo aktywnie bierze się udział przy jej rozbudowie, to oczywiste jest, że takie detale, jak ilość postów, czy piw bardzo łatwo może nabrać znaczenia, które na pewno nie istnieje dla niedzielnych forumowiczów), a przecież mają do tego prawo - skoro jest taka statystyka w profilu, to dlaczego od razu należy wyśmiewać osoby, które sobie te punkciki zbierają? Sam również bardziej lubię gromadzić sobie te piwka, niż posty.

I nie, nie odblokujemy na razie piw dla Prusaka. Jest to jego kara za to, co robił przed zbanowaniem. Dostęp do konta odzyskał w wyniku amnestii, ale jakieś obciążenie musieliśmy nałożyć, by pamiętał, że jest na warunkowym. Tak samo np. Sefirot stracił opcję modyfikacji swoich postów.

A teraz meritum sprawy.
Uważam, że mogą pozostać zarówno piwa dodatnie, jak i ujemne. Tak samo nie sądzę, by istotne były progi do odblokowania tej opcji, czy ilość piw dziennie/tygodniowo do przyznania. To jest coś, co będziemy raczej modyfikować na bieżąco, w zależności od tego, jak wygląda aktualna sytuacja serwisu. Największy problem zauważył już prawie rok temu (o ile mnie pamięć nie myli) Alkhadias. Otóż coraz więcej użytkowników traktuje piwa jako kolejne pole do dyskusji (tak samo, jak tematy i shoutbox). A nie do tego one służą. Powinny być tylko pochwaleniem lub nie zgodzeniem się z daną osobą. Treści za to powinny być zamieszczane w postach. I uważam to za logiczne nawet z Twojego punktu widzenia, IvE - jak myślisz, więcej osób przyciągną dramy pisane w tematach, czy te, które rozgrywają się w opisach ujemnych piw? I z tym chciałbym właśnie walczyć. Dlatego też prędzej (i surowiej) będą karane hejty w karmie, niż te w postach (a takie w tematach klanów zazwyczaj są przez nas kompletnie ignorowane, więc sądzę, że Klany mają dużą swobodę w swoich dramach, o których tyle mówisz). W ten sposób można odzwyczaić pewne osoby od używania karmy do hejtowania oraz dyskusji. Albo chociaż zablokować im tę opcję ...

Czekam, aż się odniesiecie do tego posta. Zawsze czytam wasze opinie i niejednokrotnie rodzą się z nich ciekawe pomysły, które potem wdrażamy. Zachęcam więc do dalszej dyskusji.
Tytuł: Odp: Browary
Wiadomość wysłana przez: Kamillo18 w Kwiecień 24, 2017, 18:50:46
IvE, lubię Cię jako użytkownika tego forum, boś fajny chłopak, jednak jak czytam te Twoje "mądrości" to mi ręce opadają :D
Po pierwsze, przyczepiłeś się do tego Prusaka i mu nie odpuszczasz. Chłopak może rzeczywiście odpoczął i kwestie piw nie traktuje jako sprawę honoru. Druga kwestia, piwa dodatnie powinny być z jakiegoś konkretnego powodu, tu się zgadzam. Nie będę ukrywał, czasem i ja się do tego nie stosuje, co możecie zobaczyć w piwach, które sam dałem, gdzie uzasadnieniem jest "XDD" :) Czasem te ujemne są okej, ale tak jak idzie w ostatnim czasie nagonka na Jarla to kpina. Wejdzie Ci taki Stasiulek, na którym ciążą dodatkowo poważne oskarżenia (http://www.mountblade.info/forum/index.php?topic=19032.0) i da ujemne piwko wspomnianemu już Jarlowi, bo ten opublikuje szczęśliwą dla niego i jego pułku wiadomość o rocznicy 23pp. Nikogo w swoim poście nie prowokuje, a jednak dostanie ujemne piwko, bo tak. Bo Stasiulek miał taki kaprys. I niestety w wątkach NW jest to widoczne. Simskill coś napisze, to momentalnie leci 8 ujemnych piwek. Zresztą, czasem te ujemne piwka są dawane "za poleceniem" kogoś, albo ot tak, żeby było śmieszniej. Ja miałem podobną sytuację, gdzie napisałem o Prusaku, że jest "bolcem" i "ścierwem" (za co go potem przeprosiłem), to nagle ludzie z jego teamu z PP w 15 minut mi dali masowo ujemne piwka. Dodam, że były to osoby, co tawerne odwiedzają baaaaaaaaardzo rzadko :D

Idea pozytywnych i ujemnych piw powinna zostać. Ujemne piwa po to, by ludzie nie pisali głupot. Czasem nie chce się skomentować, że post takiej osoby jest bez sensu i się jej da ujemne piwko, niech wie co się o tym sądzi. Oczywiście krótki argument, za co daliśmy też jest przydatny. Jednak powinno to być pilnowane przed administrację, tak jak ze Stasiulkiem. Bo chłopak to przeszedł już siebie, dając ujemne piwko z argumentacją "aha".
Tytuł: Odp: Browary
Wiadomość wysłana przez: Veinrus w Kwiecień 24, 2017, 19:08:17
(click to show/hide)


Szanowni uzytkownicy i administratorzy forum,

      Opowiem Wam cos. Kiedys na dzialce pod Peterburgiem kopalem sobie oczko wodne na rybki. Dzialka byla bez furtki czy tez siatki odgradzajacej etc., dlatego ze wszyscy tak tam sie  gospodaruja - styl amerykanski. Na 250 dzialek mam jako jedyny oczko z sikajacym amorkiem. Trzy dni po zakonczeniu prac. Stowarzyszenie zrobilo zebranie dzialkowiczow na tematy rozne, ale specjalnym bylo: "Problemy z niezabezpieczonymi oczkami na dzialkach". Nikt nie stwierdzil, o kogo chodzi, gdzie jest problem. Wiadmomym bylo, ze chodzi o moja dzialke. Robi sie sztuczny problem - niby globalny - ale tak prawda, to chodzi o jedno a w tym wypadku o jeden dzial na tym forum: "Dzial Napoleonic Wars".

      Czy nie mozna otwarcie powiedziec, ze przeszkadzaja Wam zachowania "bagneciarzy". Jestem swiadomy, ze ta scene bez momentu wydania Bannerlorda nie odzyje - bo umarla. Pamietam czasy na ruskich forach czy na taleworlds, gdzie bylo wspaniale. Trzeba pamietac, jaki syf robily klany i osoby z Native i innych modow - teraz to umarlo i nic tam sie nie dzieje. NW jest ruch, bo nie trzeba miec skilla, tylko zgrana grupe i dobrze sie bawic. Zabawa i mlody wiek tych ludzi powoduje, ze nie radza sobie z emocjami, ktore w nich poteguje.

      Siedze na tej scenie zanim wyszlo M&Musket. Tak, jestem milosnikiem okresu XVIII i XIX w.

      Kiedys bylo agresywniej. Za bledy w pisaniu, wylgaryzmy, prowokacje, recydywe byla totalna reakcja, nikt sie nie bawil z bandytami forum. Teraz sam juz nie wiem. Przeciez moglibyscie to zalatwic skuteczniej na oczach wszystkich. Nic by sie nie stalo, jak scielibyscie jedna czy dwie osoby przy wszystkich: "tak zachowywac sie nie wolno, bo (...), teraz poniesie kare. Was moze czekac ten sam los - ciach".  Moja glowa rowniez sie nie pokryje popiolem, jak ktos wlepi mi "kare". Wasze dzialanie ma byc dla przykladu, bo resocjalizacji karanego nie ma o czym mowic. Karzac bandyte ratujecie inne osby od takiego zachowanie, a sam ukarany to i tak dno, ktorego nie uratujecie. Nie wiem, kiedy to zrozumiecie, ale wiem, ze jestescie malo agresywni i pokazujecie swoja slabosc tym opryszka. Oni wiedza, ze i tak nie zareagujecie tylko bedziecie upominac. To samo dzieje sie na zachodzie. Imigranci wiedza, ze EU bedzie sie zachowywac tolerancyjnie wobec nich, bo to ich domena, zawolanie. Naduzywaja tego. A kazdy obywatel boi sie byc nazwany nietolerancyjny. Tylko jak byc tu ucywilizowany wobec bandytyzmu, jak i rowniez samego forum. Prawo przestrzegaja ci, ktorzy sa nauczeni respektowac czyjas prace, zaangazowanie dla tego forum. Swoim zachowaniem nie szanuja tych ludzi i pracy, ktora dajecie - za darmo - dla tej spolecznosci. Albo sie k**** upmniecie o swoje prawa administracji, albo sami sie zakopiecie w ostrzezeniach ludzi, ktorzy i tak maja to w nosie. Problem nie jest w PIWACH, tylko w poblazaniu zachowania, ktore i tak bedzie dominowac nawet jezeli rozwiazecie problem z piwami.


Zatroskany uzytkownik forum,
Nikolay W.
Tytuł: Odp: Browary
Wiadomość wysłana przez: Dyktator w Kwiecień 24, 2017, 19:46:27
[..]

W tym samym czasie, gdy jedni krzyczą, że jest zamordyzm, inni będą krzyczeć, że jest za lekko. Tak było, jest i będzie. Skrajności praktycznie nigdy nie są dobre, a zadaniem administracji jest pilnowanie złotego środka.

Oczywiście rozumiem Twój punkt i po części się z nim zgadzam. Cóż, nie wypada może tego publicznie przyznawać, ale co jakiś czas takiej publicznej "egzekucji" dokonuję, co widać chociażby po przykładach ostatnich tygodni, czy tam miesięcy (przy obecnej aktywności to bez różnicy), gdzie w dziale Klanów, a konkretniej pułków NW dokonuję już drugiej (pierwsza była banem, druga blokadą piw) w ostatnim czasie. Nie zawsze jednak jest to właściwe posunięcie. Czemu np. rzadko ogłaszamy blokadę piw publicznie? Przykłady Fiszka, czy Prusaka - istniało duże prawdopodobieństwo, że osoby zablokowane stałyby się szybko celem ataków hejt-piw, bo "napastnicy" wiedzieli by, że ta osoba nie jest w stanie aktualnie odpowiedzieć, więc nie mieliby żadnych oporów. Również nie mogę się zgodzić, by kary w ogóle nie działały. Działam tutaj już od 4 lat (w tym od 2 jako osoba zarządzająca całym tym burdelem) i z doświadczenia powiem, że efekty są naprawdę często widoczne. Nie zawsze na stałe, ale jednak to już i tak coś.

Generalnie to obaj, zarowno IvE, jak i Veinrusie, macie tą łatwość w wydawaniu swoich osądów o tej sytuacji, że patrzycie na to przez swoje pryzmaty. Zawsze pomijacie chociaż część wątków, czy stron problemu. My niestety nie mamy tego komfortu i musimy patrzeć od każdej strony. I staramy się dążyć do tego złotego środka, czerpać po trochu z każdego rozwiązania. Bo ten medal ma też i takie strony, które obaj pomijacie, a które my bierzemy zawsze pod uwagę. I nie o wszystkich możemy publicznie dyskutować.
Tytuł: Odp: Browary
Wiadomość wysłana przez: Veinrus w Kwiecień 24, 2017, 20:15:02
Obyscie nie zalowali. A potem bedziecie sie wykruszac, i znow robic roszady w moderacji, administracji, bo dezercja bezsilnosci, to norma.

P.S.:
[...] Generalnie to obaj, zarowno IvE, jak i Veinrusie, macie tą łatwość w wydawaniu swoich osądów o tej sytuacji, że patrzycie na to przez swoje pryzmaty. [...]
Odrazu trzeba bylo napisac, ze wypowiedz maja osoby powiazane z moderacja i administracja (osby strzegacze prawa).
Tytuł: Odp: Browary
Wiadomość wysłana przez: Eltarek w Kwiecień 24, 2017, 20:23:58
Społeczność MB jest toksyczna i trzeba na tym skorzystać.

Strasznie dziwi mnie, że ktoś z Twoim stażem może napisać coś takiego. Już nawet nie rozpisując się o tym że pojęcie toksyczności jest ostatnimi czasy strasznie nadużywane, jedyne jej przejawy to dział Klany. Administracja napisała że można się bawić, więc z pełną świadomością tego co robisz możesz również rzucić się w ten wir przygody. A jeśli ktoś nie chce wsiadać do tego pociągu jadącego w jedną stronę, może zawrócić i skierować się ku jednemu z kilkudziesięciu innych dostępnych działów, gdzie dyskutować można praktycznie o wszystkim.
Zaskoczę Cię jeszcze na jeden sposób, mianowicie przytoczę przykład ankiety o której pisałem wczoraj na SB. Poprosiłem Was, żebyście na potrzeby mojego szkolnego projektu weszli i napisali tam co sądzicie o lekturach szkolnych. Zawczasu w przypływie chęci zbadania jeszcze jednej rzeczy, dla każdego serwisu do którego ją wklejałem generowałem osobny link (co zapewnia również osobne statystyki). Z 19 osób, które użyły Tawernianego linku, tak zwane wandalizmy pojawiły się tylko w dwóch przypadkach. Osiem osób wypowiedziało się z kolei wręcz ponadprzeciętnie, co ja odbieram bardzo pozytywnie, pisząc całymi zdaniami swoją opinię na omawiany temat. A przytaczam tutaj te wyniki tylko i wyłącznie w celu pokazania Ci, drogi IvE, że aż tak wielkiej tragedii nie ma.
A jeśli zostaniesz przy swoim stanowisku, że to forum umiera, że toksyczność, że tylko piwa ją jeszcze trzymają bo to jakakolwiek forma aktywności propagująca toksyczność więc dobra dla toksyn, blah blah blah, sam daj przykład innym. Nie znam Cię, ale odbieram Twoją osobę jako lubianą i poważaną, więc mógłbyś zamiast cisnąć bekę z bagneciarzy, hehe dać przykład innym, szczególnie w tych nieszczęsnych klanach, żeby forum przestało być takie boże, toksyczne wszędzie naookoło, ja już oddychać nie mogę.

A co do kwestii karmy, moim skromnym zdaniem powinno zostać tak jak jest. Prawda jest taka, że możemy sobie tutaj dyskutować i na nią narzekać, ale na dobrą sprawę nikt nie wymyśli nic lepszego, idealnego, ku stuprocentowej aprobacie reszty. Poza tym nie ma chyba (nie znalazłem nigdzie) regulaminu dotyczącego użytkowania tych piwek. Do momentu w którym przeczytałem dzisiejszy post Dyktatora byłem pewny, że plusować innych można w celu wyrażenia poparcia dla treści zawartych w ich poście, ewentualnie stanięcia po stronie autora w jakiejś dyskusji, a nie tylko w charakterze dziękczynnym lub przeciwstawnym. Jedyną racjonalną rzeczą którą, wciąż moim skromnym zdaniem, można by zrobić jest sprecyzowanie do czego karma służy i rozpisania tego w jakiś poście podpiętym pod regulamin, wraz z informacją o stosownych karach dla osób nadużywających jej dobrodziejstw oraz przykładów złego jej stosowania.
Tytuł: Odp: Browary
Wiadomość wysłana przez: ^IvE w Kwiecień 24, 2017, 20:37:44
Cytuj
Otóż spójrz na to od strony właśnie osób, które trzymają jakiś poziom i oczekują go od forum, na którym spędzają czas. Pozwalanie na niekontrolowany chaos zniechęca takie osoby do serwisu.

To w sumie jedyny argument. I dla mnie to nie jest argument. Bo nie ma pokrycia w rzeczywistości. Nie znam żadnej takiej osoby. Do tego takie osoby trzymają się raczej w swoich działach a nie działach klanów. A więc nadal moja zasada klany dla Plebu, reszta forum dla Szlachty jak najbardziej się sprawdza. Jedyne osoby takie, które odchodziły to odchodziły wcześniej przez tym wszystkim przez animozję osobiste. I tego nie wykluczy usunięcie czy rozszerzenie systemu piw. A więc chybiłeś o milę.

@Kamillo
Ja się nie wyżywam na Prusaku. Facet od kilku dni ciśnie mnie od upośledzonych na PW to mu piwa zabieram. Przykro mi ale musiałem napisać mniej więcej o co chodzi aby mnie tutaj nie oskarżano o bezpodstawny hejt.

Cytuj
. I niestety w wątkach NW jest to widoczne. Simskill coś napisze, to momentalnie leci 8 ujemnych piwek. Zresztą, czasem te ujemne piwka są dawane "za poleceniem" kogoś, albo ot tak, żeby było śmieszniej. Ja miałem podobną sytuację, gdzie napisałem o Prusaku, że jest "bolcem" i "ścierwem" (za co go potem przeprosiłem), to nagle ludzie z jego teamu z PP w 15 minut mi dali masowo ujemne piwka. Dodam, że były to osoby, co tawerne odwiedzają baaaaaaaaardzo rzadko :D

No i o to właśnie chodzi. Ludzie nawet nie wchodzący na tawernę się w to wkręcają. Po raz kolejny potwierdziłeś to co pisałem wcześniej. No i w sumie nei mam nic do dodania bo jedyny kontrargument podał Dyktator i już się do tego odniosłem. A reszta to już napisałem wcześniej.

Osobiście jak zostanie tak jak jest to będę zadowolony. Przynajmniej przyczyniłem się może w małym stopniu do obrony tego systemu, który jest według mnie korzystny.

@Eltarek

Bardzo dziękuje za Twój komentarz. I powtórzę to co napisałem. Nie chcę promować toksyczności tylko chcę aby ją wykorzystać do swoich cynicznych celów. Bo i tak się jej nie wyeliminuje. Dlatego postuluję zostawienie działu klanu jako wentylu bezpieczeństwa. Niech tam cała patologia się tłoczy i niech nam nabija wyświetlenia. Wraz z nią falą Janków przyjdą też inni bardziej wartościowi użytkownicy. Bo po prostu będzie głośno o tawernie. Do tego jeśli solidnie się postawi granice. Czyli tak jak postuluje zliberalizować klany a wprowadzić jeszcze większy zamordyzm gdzie indziej. To wszystko będzie grało. Według mnie to jest bardzo logiczne i klarowne rozwiązanie. Godzi wszystko. Jako przykład niech posłużą posty pieniaczy w innych działach poza klanami gdzie się angażują jak najbardziej pozytywnie.

Ja rozumiem, że mój komentarz do sprawy może być odbierany kontrowersyjnie no ale trudno. Po raz kolejny powtarzam - uważam, że jeśli damy pieniaczom ich miejsce to wyjdzie nam to na plus. Bo wraz z nimi będzie rozgłos a sami pieniacze w innych działach będą musieli się zachowywać. A więc i wilk syty i owca cała. No pomyślcie na spokojnie. Według mnie to super sprawa.
Tytuł: Odp: Browary
Wiadomość wysłana przez: Veinrus w Kwiecień 24, 2017, 20:39:17
Ja rowniez staram sie na ile pozwala mi pozycja i poslusznosc ludzi, aby cos wskurac, ale nie wszedzie czlowiek ma mozliowsci i szacunek, aby go po-ludzku sluchac. Staram sie, aby cos kreatywnie zrobic, wzbogacic historycznie etc., w przyszlosci turnieje, eventy... Dawno zrozumialem, ze od administracji nie mam obowiazku czegos wymagac, bo i tak macie duzo pracy. Dobrze jest samemu pracowac. A eventy dla polskiej sceny - i raczej dla NW - zrobie sam z garstka ludzi. Mimo, ze ta scena jest taka, jaka nigdy wczesniej nie byla, bo nowe polozenie po tak dlugim oczekiwaniu nowej odslony M&B, to i tak idzie na uznania.
Tytuł: Odp: Browary
Wiadomość wysłana przez: ^IvE w Kwiecień 24, 2017, 20:42:24
Aby też zrobić ukłon w stronę kulturalnych userów. Proponuję domyślnie schować dział klanów. Bo jak pewnie niewielu wie jak się kliknie na minusik to cały dział można zwinąć i go nie widać. I problem rozwiązany ! Tak samo można zrobić z karmą.
Tytuł: Odp: Browary
Wiadomość wysłana przez: Veinrus w Kwiecień 24, 2017, 20:53:54
No tak, ale czesto korzystam z ostatnich wpisow u dolu forum ;/
Tytuł: Odp: Browary
Wiadomość wysłana przez: Dyktator w Kwiecień 24, 2017, 21:03:07
Obyscie nie zalowali. A potem bedziecie sie wykruszac, i znow robic roszady w moderacji, administracji, bo dezercja bezsilnosci, to norma.
P.S.:Odrazu trzeba bylo napisac, ze wypowiedz maja osoby powiazane z moderacja i administracja (osby strzegacze prawa).

To że Kalpokor tak zrobił, nie znaczy, że i inni mają się wykruszać z powodu bezradności. Jak się ktoś już wykrusza, to powody są bardziej prozaiczne - ostatnio najczęściej (już chyba 5 osób na stanowiskach globalnych i adminów od 2015) powodem rezygnacji jest zakładanie/poszerzanie rodziny, a więc brak czasu na działalność w internecie dla wolontariuszy.

Co do drugiego zdania, to dobrze wiesz, że nie o to mi chodziło. Dyskusje jak najbardziej plusuję i sam do nich zachęcam. Tylko zauważyłem, że obaj z IvE piszecie swoje osądy sytuacji jako pewniki i tak, jakbyście nie uznawali żadnych innych rozwiązań. Dyskusja za to z założenia polega na wyrażaniu opinii, a nie stawianiu jej jako tezy. Oczywiście można przy tym próbować (a nawet jest to celem) przekonać innych do swoich przekonań. Dodałem też, że nie wszystko jest tak łatwe, jak to opisujecie (co powinno być oczywiste, skoro obaj tak to przedstawiacie, a stoicie po przeciwnych stronach w tej dyskusji), bo jako administracja musimy patrzeć na problem z każdej strony.

Do momentu w którym przeczytałem dzisiejszy post Dyktatora byłem pewny, że plusować innych można w celu wyrażenia poparcia dla treści zawartych w ich poście, ewentualnie stanięcia po stronie autora w jakiejś dyskusj
Podałem sztandarowe przykłady. Twoje zastosowania są również jak najbardziej poprawne. Chodzi po prostu o krótką i spontaniczną reakcję. Piwa nie służą jednak do dyskusji, która powinna odbywać się w tematach.

[..]

No i znowu skupiłeś się na części mojej wypowiedzi, a olałeś główny argument (który nawet pogrubieniem wyróżniłem). Piwa służą coraz częściej jako pole dyskusji, która normalnie toczyłaby się w tematach. A więc wcale nie zyskujemy na aktywności, tylko wręcz przeciwnie - wytracamy ją. I mylnie interpretujesz wypowiedź Kamillo. Te osoby, któe normalnie na TFW nie wchodzą, przybywają dokonać nalotu piwnego (i m.in. dlatego podwyższyłem próg znowu do 100) na rozkaz swojego lidera, po czym znowu opuszczają Tawernę. Wcale tutaj nie zostają. A więc aktywność się nie zwiększa (bo sorry, ale 8 wejść więcej raz na kilka tygodni, przy 60 000 dziennie to tyle, co nic), tylko któryś z aktywnych userów może poczuć się zgnębiony, w wyniku czego może przestać się udzielać. To tak spróbowałem wyjaśnić, idąc tylko Twoim tokiem rozumowania.

Dawno zrozumialem, ze od administracji nie mam obowiazku czegos wymagac, bo i tak macie duzo pracy.

Owszem, nie możesz od nas niczego wymagać. Nie stoi jednak nic na przeszkodzie, by w razie potrzeby prosić o pomoc. Jeśli tylko czas pozwoli, chętnie będziemy wspierać wszelkie inicjatywy, czy chociażby je promować.
Tytuł: Odp: Browary
Wiadomość wysłana przez: Veinrus w Kwiecień 24, 2017, 21:29:24
Co do drugiego zdania, to dobrze wiesz, że nie o to mi chodziło. Dyskusje jak najbardziej plusuję i sam do nich zachęcam. Tylko zauważyłem, że obaj z IvE piszecie swoje osądy sytuacji jako pewniki i tak, jakbyście nie uznawali żadnych innych rozwiązań. Dyskusja za to z założenia polega na wyrażaniu opinii, a nie stawianiu jej jako tezy. Oczywiście można przy tym próbować (a nawet jest to celem) przekonać innych do swoich przekonań. Dodałem też, że nie wszystko jest tak łatwe, jak to opisujecie (co powinno być oczywiste, skoro obaj tak to przedstawiacie, a stoicie po przeciwnych stronach w tej dyskusji), bo jako administracja musimy patrzeć na problem z każdej strony.
To nie jest moj pewniak, a tylko moje stanowisko. Uwazam, ze moze i dobrze, ze tak to odebrales, bo wypowiedz miala byc pewna tego co mysle, a nie dwubiegunowe polozenie. Tez jak bylem mlodszy uwazalem, ze nalezy popatrzec na to z obu stron. Tylko za horyzontu wysunelo sie straszne doswiadczenie, ze ta druga strona nie ma dobrych intencji, bedzie sie za wszelka cene bronic, zwola tlumy, a my znow uslyszy "wypuscic Barabasza", a administracja tak zrobi, zamiast trzymac sie regulaminu i wyrzynac tlumy.

Chcialbym, aby rowniez wieksza czesc moderacji oraz administracji sie wypowiedziala nie na moj komentarz, ale ogol problemu. Tak tylko wiem, jak to wyglada ze strony Dyktatora - szanuje.
Tytuł: Odp: Browary
Wiadomość wysłana przez: ^IvE w Kwiecień 24, 2017, 21:29:46
W sumie masz rację. Bez limitu piw to oni dokonują jak to nazwałeś trafnie "nalotów dywanowych" i ich nie potem nie ma. A więc jest dobrze jak jest.
Tytuł: Odp: Browary
Wiadomość wysłana przez: Dyktator w Kwiecień 25, 2017, 14:56:44
@Veinrus

Jak widać mówimy chyba o dwóch różnych rzeczach. Nie mówię tutaj o patrzeniu, ze strony jakichkolwiek osób, lecz o tych skrajnościach, które tylko reprezentujecie z IvE. Mieliśmy już jedną i drugą (przyznaję, że ta zbyt łagodna była już za mojej kadencji). Pójście w którąkolwiek z tych stron jest złe i trzeba tkwić bliżej środka (to, jak blisko, zależy od aktualnej sytuacji - dopiero premiera Bannerlorda wymusi pójście ostrzej w stronę zamordyzmu). Nie ma więc znaczenia, jakie kto ma intencje, bo słuchamy co prawda was wszystkich, ale i tak sami podejmujemy decyzje. Regulamin też nie jest dobrym wyznacznikiem. Napisałeś tego posta trochę tak, jakby to był jakiś dekalog Tawerny. No niestety muszę (ponownie zresztą) uświadomić, że służy on tylko jako pomoc dla nas i luźny (bo nie przewidzi też każdej sytuacji) wyznacznik tego, jak się zachować. Zamierzam zresztą i tak napisać nowy w tym roku. Ten aktualnie jest delikatnie przestarzały.

@IvE

Dalej nie odniosłeś się do tego, że piwa pochłaniają dyskusje, które normalnie odbywać się powinny w tematach, co zabija aktywność. Dlaczego nie traktujesz tego, jako argumentu?
Tytuł: Odp: Browary
Wiadomość wysłana przez: firentis w Kwiecień 25, 2017, 15:06:40
Moim zdaniem piwka powinny zostać. Po prostu musiałyby być dobrze kontrolowane przez moderatorów. Jeśli przyznana karma jest dana niesłusznie, z głupim uzasadnieniem typu "zabij sie", to wtedy trzeba by zareagować. Po kilku tygodniach ostrzejszej kontroli i wyciąganiu konsekwencji, ludzie by się ogarnęli i przestawali dawać tyle tych piwek. Wtedy będą pisać w postach. Bądź nie będą pisać w ogóle, jeśli odwiedzali forum tylko po to, żeby dać minusa. Może i nabijało to aktywność, ale co to za aktywność? Wejście tylko dla minusów? To nie napędza dobrze forum.
Tytuł: Odp: Browary
Wiadomość wysłana przez: Veinrus w Kwiecień 25, 2017, 15:37:57
Zrozumialem polozenie tawerny. Jestem za tym co mowi i popiera Dyktator. Czekam na wejscie Bannerlorda i wejsce armii cze... ekhem... znaczy demokracji-totalitarnej)))
Tytuł: Odp: Browary
Wiadomość wysłana przez: Baldwin w Kwiecień 25, 2017, 15:49:53
Piwa są spoko.
Tytuł: Odp: Browary
Wiadomość wysłana przez: Stasiulek w Kwiecień 25, 2017, 17:31:46
I jedne i drugie...
Tytuł: Odp: Browary
Wiadomość wysłana przez: Kapiszon w Luty 09, 2018, 11:58:33
Jak często mozna komuś przyznac browar? raz dziennie ?
Tytuł: Odp: Browary
Wiadomość wysłana przez: Laalaa w Luty 09, 2018, 12:26:56
Maksymalnie 5 razy dziennie.