Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Konkurs Świąteczny 2017

13.12.2017 | Dodał: Dyktator

X edycja konkursu świątecznego. Trwa 13-19 grudnia 2017. więcej

Finały plebiscytów 2017!

07.12.2017 | Dodał: Dyktator

Do 17 grudnia trwają finały ostatniej fazy tegorocznych plebiscytów. więcej

Bannerlord:Wywiad z Koray Kıyakoğlu, inżynierem oprogramowania

07.12.2017 | Dodał: Hubtus

Tym razem w dzisiejszym Dev Blogu głównym gościem Q&A jest inżynier oprogramowania Koray Kıyakoğlu. Opowiada nam ona o swojej pracy w (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Karczemna debata polityczna. Ława główna.  (Przeczytany 104804 razy)

Opis tematu: W I poście linki do powydzielanych tematów

Offline Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 312
Odp: Karczemna debata polityczna. Ława główna.
« Odpowiedź #465 dnia: Lipiec 10, 2014, 01:11:39 »
Ale cytaty o kobietach pomijasz? Poza tym sama hipoteza o Hitlerze była tak durna, ze osoba ją wygłaszająca po prostu się ośmiesza. Ale ciągle to samo. Zawsze ten sam schemat obrony boga Korwina. Albo spisek albo "przeciez on mial na mysli cos innego". To już się robi nudne.

Offline Arthasan

• Wagant
  • *
  • Piwa: 65
« Odpowiedź #466 dnia: Lipiec 10, 2014, 01:17:09 »
Ale on nie miał na myśli niczego innego. Jasno powiedział swoje zdanie, a każdy je przekręca xD

Co do kobiet - z częścią jego słów się zgadzam, z częścią nie. Nie jestem jego fanem i, co naturalne, z niektórymi jego poglądami się nie zgadzam. Gdybym we wszystkim uznawał jego poglądy, nie byłoby to prawdziwe, gdyż to niemożliwe, zgadzać się z kimś w 100%.

Jaka hipoteza? Tutaj nie ma żadnych hipotez. Jest jasno postawione stwierdzenie.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości.

Offline Waldzios

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 50
  • "Let me see your war face."
« Odpowiedź #467 dnia: Lipiec 10, 2014, 01:41:12 »
Ludzie, nauczcie się odróżniać propagowanie nazizmu od stwierdzenia, że "brak dowodów na wiedzę Hitlera o Holocauście, chociaż wszyscy dobrze wiemy, że Hitler był zbrodniarzem.". Nikt nie powiedział, że Hitler o Holocauście nie wiedział.
Nie ma czego odróżniać, ponieważ to zwykłe kłamstwo. Brak pisemnego rozkazu rozpoczęcia Holocaustu, nie jest jednoznaczny z brakiem dowodów, dowodów na wiedzę Hitlera o Holocauście jest aż nadto (dzienniki Goebelsa, zeznania Adolfa Eichmanna, relacje Henriette von Schirach, przemówienia, wizyty w obozach itd).
Kłamstwo jest o tyle wygodne, ze z zeznań Eichmanna wynika ze rozkaz "fizycznej eksterminacji" żydów został wydany ustnie Himmlerowi, więc wspomniany dokument po prostu nie istnieje.

Na trick z brakiem dowodów wpadł niejaki David Irving (skazany w Austrii na wiezienie za min. za negowanie komór gazowych), pseudo-historyk któremu udowodniono ze fałszował źródła, to on miał wyznaczyć 1000$ nagrody za odnalezienie mitycznego dokumentu z podpisem Hitlera.

Z sentencji wyroku:
Powodowany swoimi poglądami ideologicznymi Irving systematycznie i z premedytacją zniekształcał i manipulował materiałem historycznym; z tych samych powodów przedstawił Hitlera w niemożliwym do usprawiedliwienia, pozytywnym świetle, przede wszystkim w związku z jego stosunkiem do Żydów i odpowiedzialnością za ich traktowanie; że aktywnie zaprzecza istnieniu holocaustu, że jest antysemitą i rasistą związanym z prawicowymi ekstremistami propagującymi neonazizm.
"There Ain't No Such Thing As A Free Lunch"

Offline Leinnan

• Rybałt
  • *
  • Piwa: 58
  • Szczęść Boże, służby i loże
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #468 dnia: Lipiec 10, 2014, 12:48:44 »
Tak mniej więcej w temacie, trafiłem na taką perełkę, z podrowieniami do wyzywających wszystkich od cebulaków:
             Zawsze gdy ktoś obraża innych od cebulaków w mojej głowie pojawia się obraz typowej polskiej rodziny - Janusza, Grażyny i piętnastoletniego Seby. Grażyna i Janusz zaiwaniają całymi dniami żeby uciułać parę groszy. Grażyna chodzi po sklepach i szuka promocji, żeby miała za co kupić Sebusiowi droższą szynkę do kanapek, a Janusz dba o starego passata, żeby mieć czym wozić swojego syna. Sebuś przychodzi ze szkoły, odkłada swojego smartfona za 2000 zł, siada do komputera za 5000 zł, który kupili mu rodzice rezygnując z wakacji z okazji 15 lat małżeństwa, ważne żeby Sebuś miał na czym grać. A na końcu mały Seba, którego największym życiowym osiągnięciem było znalezienie 10zł w paczce czipsów, włącza wykop.pl i każdego kto szuka promocji, montuje lpg w aucie, albo nie daj Boże kupuje nieoryginalne ciuchy, buty i trzyma w ręce reklamówkę z biedronki wyzywa od cebulaków i nieudaczników.

Co do Korwina, po raz kolejny dowalił do pieca:
"Żołnierzom walczącym o rosyjskość Doniecka i Ługańska można współczuć – i należy podziwiać. Tak samo jak podziwiamy naszych Żołnierzy Wyklętych. Wiedzieli oni, że nie pomoże im Zachód, że mają przeciwko sobie Sowiety – dokładnie tak samo, jak bohaterscy żołnierze Doniecka mają przeciwko sobie Zachód i wiedzą, że nie pomoże im Rosja. Choć i jedni i drudzy na taką pomoc do ostatniej chwili w głębi serca wierzyli – i wierzą..."

Przecież równie dobrze można powiedzieć, że Korwin i KNP są jak Lenin i komuniści w Rosji, bo też nie zdobyli władzy w demokratyczny sposób.
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens
W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakżebyśmy to mogli dowodami obalić?

steam | space fight |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Offline Triss

• Tułacz
  • *
  • Piwa: -4
« Odpowiedź #469 dnia: Lipiec 10, 2014, 15:04:22 »
"czy pan uważa, że kobiety chcą być gwałcone?" - "Kobiety zawsze udają, że pewien opór stawiają i to jest normalne"
Korwin zaczął od: "nie że gwałcone, po prostu kobiety zawsze udają (...)" - pomijając fakt że cała rozmowa trwała chyba 15 minut a TVN pokazywał kilka sekund tej rozmowy. Rozmowa była o czymś zupełnie innym, i chamem nie był Korwin tylko Kowal.
O tym Hitlerze to jednak głupio gadał i zachował się jak idiota. Powinien się domyślić że ludzie nie zrozumieją o czym on gada, zwłaszcza że nawijał od rzeczy. Ni z gruchy ni z pietruchy zaczął: "a  Hitler to pewnie nie wiedział o Holocauście..." i w ten sposób jest spalony na starcie. Można podziwiać Hitlera za wiele rzeczy i tym samym nie być "naziołkiem". Ale w ten sposób się o tym nie mówi. Można przy jakieś okazji, rocznicy etc. ale nie w taki sposób.
Nawet jeśli Hitler byłby świętym, to po tym co zrobił w Polsce, mówienie ze zrobił coś dobrze jest pluciem w twarz ofiarom i ich dzieciom.
Nie przesadzajmy. Niech emocje nie biorą góry nad rozsądkiem.
Co do Korwina, po raz kolejny dowalił do pieca:
"Żołnierzom walczącym o rosyjskość Doniecka i Ługańska można współczuć – i należy podziwiać. Tak samo jak podziwiamy naszych Żołnierzy Wyklętych. Wiedzieli oni, że nie pomoże im Zachód, że mają przeciwko sobie Sowiety – dokładnie tak samo, jak bohaterscy żołnierze Doniecka mają przeciwko sobie Zachód i wiedzą, że nie pomoże im Rosja. Choć i jedni i drudzy na taką pomoc do ostatniej chwili w głębi serca wierzyli – i wierzą..."

Przecież równie dobrze można powiedzieć, że Korwin i KNP są jak Lenin i komuniści w Rosji, bo też nie zdobyli władzy w demokratyczny sposób.
Nie samym żołnierzom - najbardziej cywilom którzy nie są niczemu winni a i tak giną na polecenie Kijowa.
Wojna może się zacząć dopiero jak Ukraińcy zagalopują się i ruszą na Krym - Putin automatycznie zainterweniuje i tyle zostanie z Ukrainy. Władze Kijowe w końcu tuż po aneksji Krymu zapewniały: "Kiedyś odbijemy Krym!". Skoro nie boją się wysyłać wojska przeciwko cywilom to jest jedna wielka niewiadoma jak to się może dalej potoczyć. Zawsze można polecieć "na wakacje" do np. Kanady.

Offline Leinnan

• Rybałt
  • *
« Odpowiedź #470 dnia: Lipiec 10, 2014, 15:54:56 »
Wojna może się zacząć dopiero jak Ukraińcy zagalopują się i ruszą na Krym - Putin automatycznie zainterweniuje i tyle zostanie z Ukrainy. Władze Kijowe w końcu tuż po aneksji Krymu zapewniały: "Kiedyś odbijemy Krym!". Skoro nie boją się wysyłać wojska przeciwko cywilom to jest jedna wielka niewiadoma jak to się może dalej potoczyć. Zawsze można polecieć "na wakacje" do np. Kanady.
>Ktoś zajmuje cześć twojego państwa
>Mówisz, że chcesz je odzyskać
>Triss robi z ciebie agresora.

Jeszcze zacznij opowiadać jak to USA wszystkich napada, a Rosja biedna tylko się broni przed Gruzją, Jugosławią, Ukrainą i Bóg wie kim jeszcze.

Offline Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 312
« Odpowiedź #471 dnia: Lipiec 10, 2014, 15:59:01 »

A USA jest bardzo złe i Putin chce tylko pokoju. Do tego caryca Katarzyna wcale nie była jędzą zasługującą na śmierć w męczarniach. Już to z nią przerabialiśmy. W ogóle nie ogarniam tej osoby, zarejestrowała się na tym forum tylko żeby pisać te pro-ruskie ścierwo.

Offline Octavian

• Zbrojny
  • *
  • Piwa: 343
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #472 dnia: Lipiec 10, 2014, 17:21:16 »
Chciałbym powiedzieć kilka słów na temat  David Irvinga i jego pomysłów. Ja też ufunduje nagrodę dla tej osoby, która udowodni, że Kuba Rozpruwacz, rzeczywiście był mordercą. Trzeba przedstawić pisemne oświadczenie Kuby Rozpruwacza, że chce zabijać prostytutki i wypłacam 10.000 złotych. Moim zdaniem Kuba Rozpruwacz był uroczym człowiekiem, który w biednej dzielnicy Whitechapel, oferował tanie zabiegi ginekologiczne i wykończyła go konkurencja. To, że pisał do prasy listy w których opisywał zbrodnie, dowodzi tylko jak nim manipulowano. :)
Prędzej uwierzę, że Czyngis Chan był domokrążcą sprzedającym dywany wciągniętym w bójkę która się trochę rozrosła, lub w to, że Ulrich von Jungingen chciał tylko produkować Nutellę i tylko przypadkiem znalazł się pod Grunwaldem niż  w to, że Hitler nie wiedział o obozach koncentracyjnych.
22 IX 1941 - wydano dyrektywę 1a 1601/41 - "W sprawie przyszłego istnienia miasta Leningrad", w której stwierdzono, że miasto ma zostać zniszczone, bowiem Fuhrer nie ma żadnego interesu by zachować chociaż część ludność. Obrona Leningradu kosztowała 1,5 miliona istnień ludzkich, głównie cywili - kobiet i dzieci. Facet chce mnie przekonać, że człowiek odpowiedzialny za jedno ludobójstwo w drugie został wrobiony. Aż chce mi się go pogłaskać go po głowie i dać mu kostkę cukru.

Offline Arthasan

• Wagant
  • *
  • Piwa: 65
« Odpowiedź #473 dnia: Lipiec 10, 2014, 18:06:18 »
W żadnym stopniu nie bronię stwierdzenia, że Hitler nie wiedział o Holocauście. Ja tylko mówię, że manipuluje się wypowiedzią JKM ;)
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości.

Offline Triss

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #474 dnia: Lipiec 10, 2014, 19:54:33 »
>Rosja ma z pewnością większe prawa do Krymu niż Ukraina (więc można się spierać czy zajmuje twój teren)
>tak
>Gdzie? Gdzie coś takiego napisałam?
A USA jest bardzo złe
Przecież jest dobre bo w końcu demokratyczne prawda? Co z tego że są największym agresorem na świecie, wtrącają się ciągle w nie swoje sprawy etc.
i Putin chce tylko pokoju.
Putin działa w interesie swojego państwa. Jak na razie idzie mu to dobrze. Raczej nie chce tylko pokoju.
Do tego caryca Katarzyna wcale nie była jędzą zasługującą na śmierć w męczarniach. Już to z nią przerabialiśmy.
Tak przerabialiśmy to. Ale co ty masz z tą Katarzyną? Nie wiem który raz wtrącasz ją do wypowiedzi o mnie.
W ogóle nie ogarniam tej osoby, zarejestrowała się na tym forum tylko żeby pisać te pro-ruskie ścierwo.
Dowody i fakty historyczne to pro-ruskie ścierwo. Boże widzisz i nie grzmisz.

Online Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • Piwa: 599
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
« Odpowiedź #475 dnia: Lipiec 10, 2014, 20:09:22 »
>Rosja ma z pewnością większe prawa do Krymu niż Ukraina (więc można się spierać czy zajmuje twój teren)
No sory, a co z Turcją?
1. Muzułmanie, a Krym był taki przez x lat.
2. Chanat Krymski, który tam istniał przed zajęciem Krymu przez Katarzynę (a istniał dłużej, niż Krym był rosyjski) był zależny od Imperium Osmańskiego.
3. Ciągle dużo tam Tatarów.

Putin działa w interesie swojego państwa. Jak na razie idzie mu to dobrze. Raczej nie chce tylko pokoju.
[USA] są największym agresorem na świecie
Sugerujesz (a przynajmniej tak to zrozumiałem), że Rassija chce posunąć się do dalszych zmian terytorialnych, a z twoich postów bije do niej, za tą ijej politykę międzynarodową szacunek (akceptacja? podziw?), i jednocześnie, praktycznie w każdym swoim poście krytykujesz "zue imperialistyczne usa, które atakuje wszystkich i jest agresorem"
#FuckLogic

Offline Leinnan

• Rybałt
  • *
« Odpowiedź #476 dnia: Lipiec 10, 2014, 20:17:55 »
>tak
>Gdzie? Gdzie coś takiego napisałam?
Rosjanie podpisali wraz z UK i USA akt w którym zobowiązują się dbać o INTEGRALNOŚĆ Ukrainy, a 20 lat później zajmują jej część i to Rosjanie są tymi dobrymi? Sorry, nie do mnie z takim gównem

Przecież jest dobre bo w końcu demokratyczne prawda? Co z tego że są największym agresorem na świecie, wtrącają się ciągle w nie swoje sprawy etc.Putin działa w interesie swojego państwa. Jak na razie idzie mu to dobrze. Raczej nie chce tylko pokoju.Tak przerabialiśmy to. Ale co ty masz z tą Katarzyną? Nie wiem który raz wtrącasz ją do wypowiedzi o mnie.Dowody i fakty historyczne to pro-ruskie ścierwo. Boże widzisz i nie grzmisz.
- Rosja kogoś atakuje- działa w interesie swojego państwa
- USA kogoś atakuje- największy agresor świata

Offline Triss

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #477 dnia: Lipiec 11, 2014, 15:32:12 »
Rosjanie podpisali wraz z UK i USA akt w którym zobowiązują się dbać o INTEGRALNOŚĆ Ukrainy, a 20 lat później zajmują jej część i to Rosjanie są tymi dobrymi? Sorry, nie do mnie z takim gównem
1. Kilka lat temu Putin ostrzegał że jeśli Ukraina spróbuje dołączyć do NATO to przejmie Krym. Tylko się nie słuchało.
2. Nie są tymi dobrymi i wcale tak nie powiedziałam. Każdy ma coś na sumieniu.
- Rosja kogoś atakuje- działa w interesie swojego państwa
- USA kogoś atakuje- największy agresor świata
Nawet komisja europejska oświadczyła że w 2008 roku to Gruzja była agresorem. A Krym - wojna bez ani jednego wystrzału. Rzeczywiście zaatakowali kogokolwiek.
No sory, a co z Turcją?
1. Muzułmanie, a Krym był taki przez x lat.
2. Chanat Krymski, który tam istniał przed zajęciem Krymu przez Katarzynę (a istniał dłużej, niż Krym był rosyjski) był zależny od Imperium Osmańskiego.
3. Ciągle dużo tam Tatarów.
Będziemy się bawić kto był pierwszy? O ile wiem - choć wg. ciebie mogę się mylić - to spór o Krym nie był między Rosją - Ukrainą - Turcją - Tatarami, tylko między Ukrainą i Rosją. A ta druga ma do niego większe prawa.
Sugerujesz (a przynajmniej tak to zrozumiałem), że Rassija chce posunąć się do dalszych zmian terytorialnych, a z twoich postów bije do niej, za tą ijej politykę międzynarodową szacunek (akceptacja? podziw?), i jednocześnie, praktycznie w każdym swoim poście krytykujesz "zue imperialistyczne usa, które atakuje wszystkich i jest agresorem"
#FuckLogic
Jakich zmian terytorialnych? Mówiłam że Putin działa w interesie swojego państwa nie poprzez zmiany terytorialne. Miałam na myśli m.in:
- Wygranie sprawy w Syrii, po czym Rosja zyskała kontrole nad morzem Śródziemnym i wysłała tam swoją flotę,
- Wygranie sporu o tarcze antyrakietową
- Przyciągnięcie do siebie Ukrainy
- A także obniżenie podatków, jednocześnie zwiększając dochody do budżetu + zwiększając dochody obywateli
I wiele innych. Takie są fakty.
No chyba że dalej uważacie mnie za pro-rosyjską fanke teorii spiskowych. W takim wypadku to jak grochem o ścianę i nic do was nie dotrze.

Offline Moczymord

• Hulaka
  • *
  • Piwa: -2
« Odpowiedź #478 dnia: Lipiec 11, 2014, 15:33:10 »
USA teraz traci na wartości, Obama jest za miękki. Powinni już coś więcej działać z tym kalifatem. Narazie jest ich tylko 10 tyś, ale jak się rozrosną to mogą stanowić poważne zagrożenie.
Zbyt wysoka sygnaturka została usunięta. Tak w ogóle 450 pixeli to chyba nowy rekord

Online Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • Piwa: 599
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
« Odpowiedź #479 dnia: Lipiec 11, 2014, 16:05:35 »
Cytat: Triss
1. Kilka lat temu Putin ostrzegał że jeśli Ukraina spróbuje dołączyć do NATO to przejmie Krym. Tylko się nie słuchało.
To oświadczenie ma oczywiście o wiele większą wartość, niż międzynarodowy, podpisany dokument -.-
Swoją drogą... te "złe Niemcy" jak to mówisz, ostrzegały nas przed 1 września, że jak im nie damy "Danzig" to go sami sobie wezmą, atakując nas. Idąc twoim tropem myślenia, to ich usprawiedliwia, no bo nas ostrzegli, to my odpowiadamy za 2 wś, mogliśmy im w końcu oddać -.-
Będziemy się bawić kto był pierwszy?
Przeczytaj jeszcze raz, co napisałem. W żadnym miejscu, nie napisałem, że Turcja ma prawa do Krymu bo była pierwsza.
Nawet komisja europejska oświadczyła że w 2008 roku to Gruzja była agresorem. A Krym - wojna bez ani jednego wystrzału. Rzeczywiście zaatakowali kogokolwiek.
Nawet załóżmy, że analizujemy tylko okres rządów Putina. Co powiesz o Czeczenii?
Jakich zmian terytorialnych? Mówiłam że Putin działa w interesie swojego państwa nie poprzez zmiany terytorialne.
Sugerujesz, w swojej wypowiedzi, że Putin chce czegoś więcej niż pokoju. Zestawiam to z twoją wypowiedzią o USA, "największym agresorze świata". W owym poście (który komentowałem) nie było ani o obniżeniu podatków, ani o tarczy antyrakietowej, ani o Syrii, ani o innych rzeczach, które wymieniłaś, więc nie udawaj że było inaczej.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2014, 19:29:18 wysłana przez lllew »