Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Nowy trailer i gameplay z Bannerlorda z E3 2017

12.06.2017 | Dodał: Dyktator

12 czerwca 2017 zaprezentowano nowy trailer Bannerlorda w ramach targów E3 2017.   więcej

Castellans wygrywa BoB 2017

22.05.2017 | Dodał: Prusak

Pierwszy turniej LAN na Warband dobiegł końca. więcej

Battle of Bucharest 2017

07.05.2017 | Dodał: Kradus

Pierwszy turniej na Mount&Blade: Warband, w którym do wygrania nagrody pieniężne! Zapisy do 9 (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Battle of Bucharest 2017 | To nie koniec?  (Przeczytany 6651 razy)

Opis tematu: Międzynarodowy turniej na M&B Warband (Native) z nagrodami pieniężnymi

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Senior
  • **
  • Piwa: 518
  • Lew Rockwell
  • Steam ID: Mój status Steam
Odp: Battle of Bucharest 2017 (Bitwa o Bukareszt 2017) - pierwszy turniej LAN
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 09, 2017, 17:48:26 »
Niezdecydowani mają jeszcze trochę czasu, zapisy zamykają się dziś o północy wg czasu brytyjskiego.
Do tego, Lust wrzucił na TW wstępny terminarz:
DUEL:
Thursday 20:30 EEST - 22:00 EEST
Friday 20:30 EEST - 22:00 EEST
Saturday 20:00 EEST - 22:00 EEST

TEAM:
Friday 20:30 EEST - 21.30 EEST
Saturday 20:30 EEST - 21.30 EEST
Sunday 20:00 EEST - 22:00 EEST
W tych dniach i godzinach powinniście się spodziewać rozgrywania meczów/pojedynków.
Takich wspaniałych meczów nie uświadczycie na nejtivie ~Rivet
Eh Dobra s*j za niski poziom dyakusjh no ale czego sie spodziewac po osobie ktora slucha rapu ~Kokosz

Offline PriNce17

• Opój
  • *
  • Piwa: 68
  • "Każdy szermierz dupa, kiedy wrogów kupa."
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 10, 2017, 14:55:31 »
Z tego co mi wiadomo, to kapitanowie otrzymali wgląd do drabinki turnieju. Niestety została ona rozlosowana w sposób pseudo-losowy, w wyniku czego w jednej części drabinki znajduje się 5-6 zespołów z potencjałem na wygraną, a w drugiej na pewno mniej. Nie był to najlepszy pomysł, ale nie ma co płakać... Mam nadzieję tylko, że LANowe finały nie będą wyglądały jak ten turniej z Agincourt'em xD

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Senior
  • **
  • Lew Rockwell
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 10, 2017, 15:35:37 »
Z tego co mi wiadomo, to kapitanowie otrzymali wgląd do drabinki turnieju. Niestety została ona rozlosowana w sposób pseudo-losowy, w wyniku czego w jednej części drabinki znajduje się 5-6 zespołów z potencjałem na wygraną, a w drugiej na pewno mniej. Nie był to najlepszy pomysł, ale nie ma co płakać... Mam nadzieję tylko, że LANowe finały nie będą wyglądały jak ten turniej z Agincourt'em xD
Tutaj widać jak rozlosowano drużyny: (klik!).

Do tego pojawiła się lista map (klik!), na których rozgrywane będą kwalifikacje oraz dokładne godziny rozgrywania walk:
(click to show/hide)
Pamiętajcie, że czas EEST wyprzedza nasz, polski, o godzinę. W związku z tym, jeśli na rozpisce wasz mecz zaczyna się o 20:30 EEST, to zaczynacie mecz o 19:30.
Eh Dobra s*j za niski poziom dyakusjh no ale czego sie spodziewac po osobie ktora slucha rapu ~Kokosz

Offline Ganczo

• Bywalec
  • *
  • Piwa: 105
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 10, 2017, 15:53:38 »
Co z drabinka dueli? Musze ostro kibicowac misiom z wolfpacku
A wracając do nagród. Ganczo i Rivet +5 za recydywę; łysy890 za śmieszkowanie z prawników nadmierne spamowanie nie na temat +5;

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Senior
  • **
  • Lew Rockwell
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 10, 2017, 15:59:05 »
Tutaj są poszczególne grupy dueli: grupa A, grupa B, grupa C i grupa D.

Offline Hawer

• Pielgrzym
  • *
  • Piwa: 4
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 10, 2017, 21:48:50 »
Ogólnie to team Kokosza ma największe szanse na wyjście z polaków. Jako przedstawiciel dzielnego FriendZonu mam nadzieje na spotkanie z słynnym CarpeDiemem w 3 rundzie.
(click to show/hide)

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Senior
  • **
  • Lew Rockwell
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 10, 2017, 23:39:20 »
Mamy wreszcie podane składy wszystkich drużyn. Są cztery w większości lub w całości "polskie" teamy:
FriendZone - dowodzone przez Hawera, w składzie Sherr, Mike, Journ3y i sH0cK
Hounds oF Heel - dowodzone przez Kokosza, w składzie Zahari, Luther, Toffix i Purzelblume
Independent Warriors - dowodzone przez Vizimira, w składzie Rider_of_Rohirrim, Einherjar, LeperMessiah i Cahir
NWBESTMOD - dowodzone przez lysego, w składzie Tomato, Kamidas, Harnaś i Indian

Do tego mamy jeszcze Polaków w ClashforCash (Carpe tam kapitanuje plus Blade), Frontline tactics (Prince), Men with swords (Matafiks) i Monpolish's Vision (Woj).

Do tego BladeCast TV, jeden ze streamerów, którzy pokryją kwalifikacje, zrobił trailer Bitwy o Bukareszt: (klik!)

Offline Ganczo

• Bywalec
  • *
  • Piwa: 105
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 11, 2017, 00:02:03 »
Z tego co widze to duelki beda ciekawe. #WolfpackMusi
A wracając do nagród. Ganczo i Rivet +5 za recydywę; łysy890 za śmieszkowanie z prawników nadmierne spamowanie nie na temat +5;

Online Kamillo18

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 199
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 11, 2017, 13:32:58 »
Monpolish's Vision (Woj).
Dziwne, bo 20 maja Woj ma wesele w rodzinie i nie jest ono w Bukareszcie. Podejrzane.

Też mnie ta drabinka troszkę zaskoczyła, widocznie poszli randomem, żadnego losowania jakby na koszyki. Ale cóż, ich turniej i ich format :)
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2017, 13:34:59 wysłana przez Kamillo18 »

Offline Bojar

• Bywalec
  • *
  • Piwa: 208
  • #MarszałekMusiPrzeprosić
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 11, 2017, 13:55:20 »
I dobrze. Na jakiej podstawie mieliby robić koszyki? Nie było turniejów LAN do tej pory. Nie ma punktacji za turnieje... Każde ustalanie byłoby mocno subiektywne. Tak niektóre drużyny mają łatwiej a inne trudniej, ale przynajmniej jest w 100% uczciwie.

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Senior
  • **
  • Lew Rockwell
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 11, 2017, 19:35:39 »
Greed (klik!) i Belendor (klik!) będą streamowali dzisiejsze duele. Z tego co widzę, na serwerze obstawianym przez Greeda duele już się zaczęły, u Belendora zaczną się pewnie za chwilę.
Aha, u Greeda macie też komentarz głosowy, u Belendora tylko nagranie z gry.
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2017, 19:45:15 wysłana przez Lew »

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Senior
  • **
  • Lew Rockwell
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 13, 2017, 11:05:45 »
I RUNDA KWALIFIKACJI

4everalone
6
-
2
14e
Apis Europae Yellow
8
-
0
Immortal Brotherhood
Apis Europae Black
8
-
0
Frontline Tactics
Men with Swords
2
-
6
Clash for Cash
The Borgias
0
-
8
NWBESTMOD
Time Travelers
0
-
8
FriendZone
Kazoo Kids
0
-
8
Castellans
Almogavers
1
-
7
NP4B
Moral Support
0
-
8
Losers of LAN
Gothic
2
-
6
Hounds oF Hell
Friendly Fire
1
-
7
Juggernauts
Monopolish's Vision
8
-
0
35
Reyne Allstars
0
-
8
Unity
Independent Warriors
2
-
6
Guardians of Genesis

Dziś w godzinach wieczornych lub nocnych ukażą się krótkie pomeczowe Q&A z Vizimirem, liderem IW oraz Zaharim, graczem Hounds oF Hell.
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2017, 11:09:33 wysłana przez Lew »

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Senior
  • **
  • Lew Rockwell
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 13, 2017, 14:48:58 »
Dziś o 19:30 mecz pomiędzy dwiema drużynami AE streamować będzie BladeCast, natomiast mecz Castellanów z polskim FriendZonem w tym samym czasie streamować będzie Rosjanin Nexoner. Później BladeCast streamować będzie starcie pomiędzy Unity a Guardians of Genesis, którzy wyeliminowali IW w poprzedniej rundzie.

Offline Prußak

• Sołtys
  • *
  • Piwa: 210
  • Ten, który mówi sam sobie dobranoc, dobranoc
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 13, 2017, 15:12:36 »
Uważam, że do półfinałów powinny dostać się ekipy Apis Europae Black, Castellans, Aequalitas oraz Unity. Wczorajsze mecze w większości bez sensacji, z wyjątkiem meczu AE Black a Frontline Tactics, gdzie AE zmiażdzyło swoich przeciwników udowadniając przy tym, że w pojedynkach o stawke są na innym poziomie aniżeli Sir Alecks czy Charlini. I to raczej ich (Shema, Peter, M, Gibby, Razer) upatrywałbym w roli faworytów do wygrania turnieju, tym bardziej, że niektórych dotknie stres w Bukareszcie, zważając na w ilu finałach już grali wspólnie w porównaniu do pozostałych ekip. Cieszy w sumie fakt, że duże szanse na finały mają dwie narodowe ekipy, Aequalitas i Unity, co w aktualnej sytuacji na Warbandzie, gdzie dominują europejskie klany, jest ciekawym do odnotowania faktem.
Hah jesteśmy chyba jedynym klanem  który  grał z nimi spara  w którym nie było  Wulgaryzmu i kutni Ale za to mecz nie był  fair-play prośby  o  zablokowanie kamery obserwatora nic nie dawały  chociaż  na serwerze był admin...

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Senior
  • **
  • Lew Rockwell
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 13, 2017, 21:05:46 »

Pomeczowe Q&A z Vizimirem, liderem Independent Warriors

Q: A więc w pierwszym starciu w turnieju zmierzyliście się z Guardians of Genesis, mającym w składzie Ascariona, Ice'a, Kragena, Pusiaka i TigerWhite'a. To solidna drużyna i raczej to oni zdawali się być faworytami tej walki. Jakie były wasze odczucia na ich temat przed meczem? Czego się po nich spodziewaliście?
A: Byliśmy nastawieni optymistycznie do meczu, spodziewaliśmy się dobrego spotkania po obu stronach. Niestety na naszą niekorzyść wylosowała nam się mapka otwarta, gdzie nie mogliśmy zaprezentować naszej głównej siły czyli piechoty. Kawaleria przeciwnika zdominowała całe spotkanie pokazując się  z dobrej strony. Uważam, iż mielibyśmy większe szanse w meczu, gdybyśmy zagrali na zamkniętej mapce, ponieważ ubolewaliśmy na brak dobrego konnego.
Q: No właśnie, wydawało się że staliście się w pewnym sensie ofiarą pomysłu żeby rozgrywać tylko jedną mapę w meczu. Co myślisz o tej decyzji organizatorów?
A: Nie popieram tej decyzji. Uważam, iż tą decyzją zostało pokrzywdzone wiele drużyn, które liczyły tak jak my na możliwość rozegrania spotkania na dwóch mapach. Mecze rozgrywane jedynie na jednej mapie stają się bardziej losowe, niż te rozgrywane na dwóch mapach, ponieważ zamykają drogę drużynom nastawionym w głównej mierze na jeden rodzaj map, czy też ograniczają szanse na trafienie preferowanej frakcji przez drużynę w meczu.
Q: Z rozmowy przed wywiadem rozumiem, że nie jesteś zadowolony z waszej dzisiejszej postawy. Czy mimo tego, któryś z twoich zawodników zagrał szczególnie dobrze i wyróżnił się na tle reszty drużyny?
A: Zgraliśmy bardzo przeciętne spotkanie. W głównej mierze ubolewam nad tym, iż byłem razem z LeperMessiah zmuszony grać kawalerią, gdzie jest to jedna z naszych gorszych klas. Mieliśmy w meczu kilka razy przebłyski dobrej formy czy też zgrania ze strony Rider_of_Rohirrima, Einherjara, Cahira. Uważam, iż LeperMessiah, bez większego doświadczenia w roli kawalerzysty odnalazł się dobrze w spotkaniu. Ubolewam jedynie nad swoim tragicznym występie w meczu, gdzie nie wniosłem praktycznie żadnego pożytku w meczu.
Q: Wszyscy byli praktycznie pewni, że na zwycięzcę waszego starcia czekać będzie w następnej kolejce znany klan Unity i rzeczywiście tak się stało - Francuzi pewnie wygrali swój mecz do zera. Czy po tym co Kragen i spółka dziś w walce z wami pokazali, dajesz im szanse w następnej rundzie?
A: Na pewno będzie to ciężki i wyrównany mecz dla obu drużyn. Sądzę, iż o zwycięstwie zadecyduje forma zawodników tego dnia.
Q: Spośród czterech w pełni lub w większości polskich teamów, które zgłosiły się do turnieju, jako jedyni jesteście pełnoprawnym klanem, a nie drużyną zebraną na jeden turniej. Równolegle, jesteście obecnie jedynym aktywnym polskim klanem na Native. Czy sądzisz, że przed premierą Bannerlorda polska klanowa scena Native ma jeszcze jakiekolwiek szanse na odrodzenie się, czy lepiej już raczej nie będzie, a sytuacja z roku 2013 czy 2014 to pieśń czasów minionych?
A: Uważam, iż polska klanowa scena na Nativie nie ma żadnych szans na odrodzenie. Jednak liczę na to, iż na Puchar Polski zbierze się jeszcze pare drużyn i pozwoli to na rozegranie dobrego turnieju jak co roku. Mam nadzieje, że z wyjściem Bannerlorda polska scena odżye na nowo.
Q: Myślę, że wszyscy w mniejszym lub większym stopniu wyczekujemy Bannerlorda, dzięki za rozmowę. Masz może coś jeszcze do przekazania tawernianej społeczności lub innym Polakom, którzy pozostali w walce o wyjazd do Rumunii?
A: Mogę jedynie im życzyć powodzenia i dobrej zabawy w turnieju :)

Pomeczowe Q&A z Zaharim, zawodnikiem Hounds oF Hell

Q: Swój pierwszy mecz rozegraliście z teamem o nazwie Gothic. Prawdę mówiąc, dla mnie cała piątka nicków była dosyć enigmatyczna. A wy wiedzieliście coś o nich?
A: Nie wiedzieliśmy o nich zbyt wiele. Purzelblume dopiero nas uświadomiła, iż jest to stary niemiecki klan z Native, natomiast Kokosz kojarzył te nicki tylko z Mercenaries, niestety to wciąż zbyt mało i baliśmy się, że mogą nas czymś zaskoczyć. Przeciwnik grał solidnie tylko wtedy, gdy udało mu się zająć i wygodnie osadzić na pozycjach, tym sposobem przegraliśmy pierwszą rundę pierwszej połowy oraz pierwszą rundę drugiej połowy. Reszta rund przebiegła bez problemu. Końcowy wynik to 6-2.
Q: Wszystkie mecze zakończyły się dziś dosyć jednostronnymi, z pozoru przynajmniej, wynikami - najmniejsza różnica rund obu zespołów to 4, tak jak w waszym przypadku. Jesteście zadowoleni z tak wysokiej wygranej, czy liczyliście jednak na więcej?
A: Jesteśmy zadowoleni, ponieważ poza sparingiem zagranym godzinę przed meczem oraz indywidualnymi przygotowaniami kilka dni przed nie zagraliśmy nic. Zespół nigdy wcześniej nie grał razem, lecz komunikacji i pomysłów na gre nie zabrakło z żadnej strony.
Q: Właśnie, jak przy pomysłach na grę i komunikacji jesteśmy - kto dowodził w dzisiejszym meczu? Z waszej piątki największe doświadczenie w dowodzeniu na Native ma chyba Kokosz, ale z drugiej strony, komunikacja w języku angielskim nie jest jego największym atutem, co może być problemem gdy ma się w składzie zagranicznego gracza.
A: Na meczu dowodził oczywiście Kokosz ze względu na swoje doświadczenie, jednakże pomysłów nie brakowało z każdej strony. Wracając do kwestii zagranicznego gracza to tak naprawdę jedynym problemem może być język. Nie odczuliśmy tej bariery w żadnym stopniu, Purzelblume bez przeszkód mówi po angielsku tak jak i pozostali gracze. Jeżeli Kokosz miał jakikolwiek problem, rozkaz/plan natychmiast był przetłumaczony przeze mnie bądź Luthera.
Q: Cieszę się, że nie macie problemu z komunikacją, zdarzyło mi się kilka sytuacji jeszcze w THD gdy bariera językowa utrudniała teamplay. W każdym razie - Gothic za wami, za to przed wami jutrzejsze starcie z Losers of LAN w składzie Bash, Berg, Santa, Slade, Warrior. Jak oceniasz wasze szanse na zwycięstwo?
A: Myślę, iż wbrew pozorom mamy duże szanse na wygranie tego meczu. Podchodzimy z szacunkiem do każdego przeciwnika i nie wątpliwie Losers of LAN będzie bardziej wymagającym rywalem niż Gothic. Jest to format 5v5, także będziemy starali się ''wyciągnąć'' jednego gracza przeciwnika jeszcze przed tzw. clashem co dałoby nam dużą przewagę. Jeśli to się nam nie uda to mamy jeszcze kilka zagrywek w zapasie. Zagrywki te nie są wysublimowane, ponieważ czasu na przygotowanie też nie było zbyt wiele.
Q: Czy jest jakiś konkretny gracz wśród waszych jutrzejszych oponentów, którego szczególnie się boisz lub szanujesz? Ktoś, kto twoim zdaniem jest w stanie przeważyć szalę na ich korzyść jeśli nie będzie im szło?
A: Jestem graczem, który nie zna się tak bardzo na scenie, z tego też powodu nie jestem w stanie ocenić, który z tych graczy będzie stanowił największe zagrożenie, jednakże wśród naszych graczy na tsie przewinął się nick Berga. Myślę, że brak znajomości umiejętnści tych graczy będzie grał na moją korzyść, ponieważ nie będe obarczał ich przesadnym respektem.
Q: Zatem dzięki za ten krótki wywiad, życzę wam jutro powodzenia z Losers of LAN. Chciałbyś jeszcze przekazać coś na pożegnanie tawernianej społeczności bądź innym Polakom walczącym o bilet do Bukaresztu?
A: Chciałbym życzyć wszystkim Polakom grającym w turnieju powodzenia, oby wielu się ich do finału dostało. Dzięki.
Q: Dzięki i miłego wieczoru życzę.