Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Finały plebiscytów 2017!

07.12.2017 | Dodał: Dyktator

Do 17 grudnia trwają finały ostatniej fazy tegorocznych plebiscytów. więcej

Bannerlord:Wywiad z Koray Kıyakoğlu, inżynierem oprogramowania

07.12.2017 | Dodał: Hubtus

Tym razem w dzisiejszym Dev Blogu głównym gościem Q&A jest inżynier oprogramowania Koray Kıyakoğlu. Opowiada nam ona o swojej pracy w (...) więcej

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Zaczęcie zabawy w modowanie  (Przeczytany 1600 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lockersky

• Pielgrzym
  • *
  • Piwa: 6
  • Always Crave for More
    • FeN Klan - since 2010
Zaczęcie zabawy w modowanie
« dnia: Wrzesień 05, 2016, 10:57:05 »
(click to show/hide)

Witam, szukam pomocy odnośnie startu zabawy w modowanie.

Chciałbym zacząć swoją przygode z modowaniem w sposób prosty:
- zmiana nazw jednostek i królestw + powiększenie ich rozwoju (np.: swiadię zmienie na Polsze, bo dobra kawaleria kappa XD)
- dodanie gotowych itemów i ich modeli do gier

Wiem że to dla niektórych banalne początki, ale chciałbym zrobić coś w rodzaju Native - Rozwinięty system jednostek + Zmiana frakcji na nazwy bardziej adekwatne.

Dla ciekawskich widziałbym to tak:
- Nordowie -> Zjednoczone królestwo Szwecji, Norwegii i Finlandii (świetna piechota, czołgi XD)
- Swadia -> Królestwo Polski i Litwy (kawaleria + średnia piechota - idealny symbol Polaków cebulaków)
- Sarranidzi -> Imperium Bliskiego Wschodu (jednostki pustynne)
- Khergitowie -> Złota Orda (no tutaj niczego nie trzeba wyjaśniać)
- Rhodocy -> Połączone królestwo Genui i Wenecji (kusznicy. Tyle :D + teren górzysty. Każdy fan historii wie o co mi chodzi - jak nie, to chodzi o to, że Kusznicy z terenów Italii byli najlepszymi na świecie)
- Veagirowie -> Rosja (powód? Świetny system łuczników + wielofunkcyjnej jazdy. Dodatkowym aspektem jest fakt zbroi lamelkowych i kolczugowych, mieszkanie na śniegu, nazwa "Bojar")

Jednostki dodane byłby w czasie :D

Mogę liczyć na pomoc?
Myśl:
"Pamięć o człowieku zmarłym jest podobne do światła pochodni. Na początku światło świeci mocno, z czasem blednie, aż w końcu gaśnie. Ja natomiast po śmierci będę słońcem..."

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • Piwa: 585
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
  • Steam ID: Mój status Steam
Odp: Zaczęcie zabawy w modowanie
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 05, 2016, 21:48:19 »
Nazwy jednostek i frakcji zmieniasz w spolszczeniu, odpowiednio troops i factions.csv. Tylko uwaga: pliki te otwieraj Paint.NETem, nie Excelem czy tam Calciem.
Zanim pomożemy ci w kwestii dodania itemów, musisz zdecydować się, czy będziesz korzystał z Module System czy z edytorów społeczności przy tworzeniu moda. Edytory są proste i ograniczone w możliwościach (edycja/dodawanie: żołnierzy i przedmiotów, edycja: relacji między frakcjami i składu niektórych oddziałów) czy MS, które jest bardziej skomplikowane, ale daje o wiele większe możliwości, w tym edytowanie skryptów.

Offline Haazheel

• Bibosz
  • *
  • Piwa: 13
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 05, 2016, 22:36:52 »
Nazwy jednostek i frakcji zmieniasz w spolszczeniu, odpowiednio troops i factions.csv. Tylko uwaga: pliki te otwieraj Paint.NETem, nie Excelem czy tam Calciem.

Nie wiedziałem że M&B można spolszczyć programem graficznym i do obróbki zdjęć, człowiek uczy się całe życie.

Offline Lockersky

• Pielgrzym
  • *
  • Always Crave for More
    • FeN Klan - since 2010
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 05, 2016, 23:02:42 »
tak jak napisałem, chce zrobić fanowskiego moda, który zmieni troszkę realia Warbanda ;) Nie chce jakichś udziwnień :) Nowe przedmioty (wszelkiego rodzaju), zmiana nazw frakcji, zmiana nazw jednostek + nowe jednostki.

Jakieś rozbudowane rzeczy mogę spróbować potem :) teraz chce zacząć i nauczyć się podstaw :)

ktoś-coś? Jakieś propozycje programów "na start" ? :)
inb4 - chce zacząć od zmian nazw frakcji oraz zmian nazw jednostek.
Myśl:
"Pamięć o człowieku zmarłym jest podobne do światła pochodni. Na początku światło świeci mocno, z czasem blednie, aż w końcu gaśnie. Ja natomiast po śmierci będę słońcem..."

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • Piwa: 585
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 06, 2016, 00:15:50 »
Nie wiedziałem że M&B można spolszczyć programem graficznym i do obróbki zdjęć, człowiek uczy się całe życie.
Uch, tak to jest jak się pisze posta w pośpiechu. Haazheel dobrze zwrócił uwagę, chodziło mi oczywiście o Notepad++, a nie Paint.NET.
tak jak napisałem, chce zrobić fanowskiego moda, który zmieni troszkę realia Warbanda ;) Nie chce jakichś udziwnień :) Nowe przedmioty (wszelkiego rodzaju), zmiana nazw frakcji, zmiana nazw jednostek + nowe jednostki.

Jakieś rozbudowane rzeczy mogę spróbować potem :) teraz chce zacząć i nauczyć się podstaw :)

ktoś-coś? Jakieś propozycje programów "na start" ? :)
inb4 - chce zacząć od zmian nazw frakcji oraz zmian nazw jednostek.
Najróżniejsze programy przydatne przy modowaniu znajdziesz tu: http://www.mountblade.info/forum/index.php?topic=5018.0
Opisy wskazują do czego są programy, ja jednak napiszę że na twoim miejscu zacząłbym od Morgh's Editor.
Tutaj masz poradnik dodawania broni palnej, ale w skrótowo mówiąc większość rzeczy będzie analogiczna w przypadku innych broni: http://www.mountblade.info/forum/index.php?topic=15616.0
Tutaj znajdziesz natomiast paczki itemów OSP dostępne na polskim forum: http://www.mountblade.info/forum/index.php?topic=15252.0. Więcej znajdziesz na forum TaleWorlds.

Offline Lockersky

• Pielgrzym
  • *
  • Always Crave for More
    • FeN Klan - since 2010
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 06, 2016, 16:43:23 »
dzięki za pomoc.

Temat można zamknąć, ale proponuję go jakoś przypiąć lub nie usuwać - może podobny wątek się komuś przyda (z zewnątrz bądź kogoś ze społeczności)
Myśl: