Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Nowy trailer i gameplay z Bannerlorda z E3 2017

12.06.2017 | Dodał: Dyktator

12 czerwca 2017 zaprezentowano nowy trailer Bannerlorda w ramach targów E3 2017.   więcej

Castellans wygrywa BoB 2017

22.05.2017 | Dodał: Prusak

Pierwszy turniej LAN na Warband dobiegł końca. więcej

Battle of Bucharest 2017

07.05.2017 | Dodał: Kradus

Pierwszy turniej na Mount&Blade: Warband, w którym do wygrania nagrody pieniężne! Zapisy do 9 (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Baza zdarzeń losowych  (Przeczytany 15993 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dzumol

• BANITA
  • Moczymorda
  • *
  • Piwa: 0
Odp: Zdarzenia losowe
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 03, 2009, 21:05:34 »
Renoma nie powinna spadac bo to co o tobie ludzie wiedzą to wiedzą.
Czasami głupota ludzka mnie przeraża! Objawia się ona najczęściej u "mroocznych" nastolatek które zakładają bezsensowane blogi w których wstawiają foty jak zamierzają sie zabic.. zazwyczaj jest tak, że
właścicel bloga napisze że tak bog go nienawidzi nie pozwala mu sie zabić... oho trochę się rozpisałem. ale powiedzcie. Czy taką głupotę da się streścic?

Offline Świeży

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 07, 2009, 14:56:24 »
Więc tak. Odpoczywając ze swoimi ludźmi w karczmie(w nocy) widzisz że ktoś zakrada się do Twojego pokoju.
1-wyskakujesz z łóżka łapiąc miecz i błyskawicznie odcinając mu łebXD-nie dodaje nic
2-wyjmujesz miecz i pytasz go kim jest i co tu robi.W odpowiedzi słyszysz że jest nagroda za twoją głowę i w tym momencie następuje walka-reputacja+10 i rzeczy zabójcy
3-leżysz bez ruchu udając że śpisz a gdy nieznajomy nachyla się nad tobą wbijasz mu nóż w gardło i chowasz go pod łóżkiemXD- honor -5 reputacja 0 i relacje z miastem -5

Offline Brajnerek

• Kmieć
  • *
  • Are You Talking To Me?=] Linkin Park,50 CENT Ziom
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 08, 2009, 09:46:37 »
Więc tak. Odpoczywając ze swoimi ludźmi w karczmie(w nocy) widzisz że ktoś zakrada się do Twojego pokoju.
1-wyskakujesz z łóżka łapiąc miecz i błyskawicznie odcinając mu łebXD-nie dodaje nic
2-wyjmujesz miecz i pytasz go kim jest i co tu robi.W odpowiedzi słyszysz że jest nagroda za twoją głowę i w tym momencie następuje walka-reputacja+10 i rzeczy zabójcy
3-leżysz bez ruchu udając że śpisz a gdy nieznajomy nachyla się nad tobą wbijasz mu nóż w gardło i chowasz go pod łóżkiemXD- honor -5 reputacja 0 i relacje z miastem -5

Ehh. Czym sie różni wersja 1 od 2 ? Tylko tym, że w wersji 3 on udaje, że śpi no i tym, że pod łóżko go chowa xD..
Ale czemu honor i relacje z miastem są na minusie ? Dlatego ,że sie bronił ?
Jedna myśl jedno słowo i już bedzie HIP HOP'OWO !!!!
Yo ziom

Offline Nave731

• Moczymorda
  • *
  • www.sekcja9.fora.pl
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 08, 2009, 11:15:26 »

W 1 możliwości mogłoby być tak jak jest (ewentualnie można dostać hełm zabójcy)
W 2 możliwości wyjmujesz miecz i następuje rozmowa (opcja przekupienia ,perswazji ,lub walki). Nagroda honor +5 reputacja +10 i pancerz denata.
W 3 możliwości wszystko jest ok poza nagrodą ,którą może być honor -5 reputacja -5 relacje z miastem +2 i ewentualnie nagroda pieniężna (wykonujesz przysługę zabijając tak niebezpiecznego typa :D).
"Lecz zaklinam - niech żywi nie tracą nadziei
I przed narodem niosą oświaty kaganiec
A kiedy trzeba - na śmierć idą po kolei
Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec!...
J.Słowacki Testament mój

Offline pablo_80

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 08, 2009, 23:06:35 »
Helm? A który zabójca zakrada się nocą do pokoju w hełmie?;) To już lepiej do wyboru : sztylet, rękawice, zbroję skórzaną czy buty;) Ewentualnie możesz zabrać cały strój zabójcy + konia 'zaparkowanego' pod gospodą.

Offline Nave731

• Moczymorda
  • *
  • www.sekcja9.fora.pl
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 09, 2009, 13:50:55 »
Zabójcy raczej nie jeżdżą konną w środku nocy po mieście. Ja będąc takim mordercą konia "zaparkowałbym" w jakiejś uliczce a nie przed gospodą. Jeśli nie hełm to może broń? Fakt ,hełm przeszkadzałby trochę w akcji. (wyobraźcie sobie ,że jesteście nad celem i z głowy zsuwa wam się hełm i z hałasem spada na podłogę...porażka.)
"Lecz zaklinam - niech żywi nie tracą nadziei
I przed narodem niosą oświaty kaganiec
A kiedy trzeba - na śmierć idą po kolei
Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec!...
J.Słowacki Testament mój

Offline gronko10

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 10, 2009, 18:48:37 »
"Jadąc napotykasz bandytów nękających biednych chłopów. Co zamierzasz zrobić?",
      ("wybór_1",[],"Mówisz bandytom aby zostawili chłopów i zmierzyli się z tobą",
                                REPUTACJA +5 HONOR +5
      ("wybór_2",[],"Rozkazujesz swojemu wojsku aby rozprawili się z bandytami.",
                                REPUTACJA +5 HONOR +1
      ("wybór_3",[],''Przyłączasz się do bandytów.",
                                  HONOR -10
      ("wybór_4",[],"Przejeżdżasz obok jakby nic się nie wydarzyło.",
                                  HONOR -5

1 wybór Rozpoczyna się walka między tobą a kilkoma bandytami
2 wybór Twoje wojska same rozprawiają się z bandytami
3 wybór Rozpoczyna się walka między tobą a chłopami.Bandyci na czas walki dołączają się do Ciebie.
4 wybór Powracamy do mapy :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2009, 19:04:37 wysłana przez gronko10 »

Offline Patriko97

• Moczymorda
  • *
  • This is Sword. This is Dead.
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 10, 2009, 19:51:54 »
Dam jeszcze jedno.

Warunek:Musisz być w lesie.

Idziesz ze swoją drużyną przez las i nagle widzisz spadające drzewo na myśliwego.

a)Krzyczysz do niego żeby uciekał (reputacja +5, Honor +5,złoto +100).

b)odpychasz go(możesz stracić 5-15 pkt życia,reputacja +10,honor +5,złoto +200, jak nie masz atletyki na poziomie 2 opcja niemożliwa).

c)Nie pomagając mu idzesz dalej (honor -5).

Już nie mogę się doczekać tego moda!

Piszę poprawnie po polsku.

Offline Michaki

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 10, 2009, 20:21:44 »
To może ja też coś tam

warunek : żaden

Widzisz jak kilku (2-5) bandytów znęca się nad biedną kobietą

a) - Postanawiasz ich nauczyć manier wobec kobiet (walka) (reputacja +10  honor +5)
(Okazuje się, że kobieta umie walczyć i przyłącza się do twojej drużyny jako bohater niezależny(level 2.)(ekwipunku nie podaje bo jak ktos będzie tworzył bohatera imiennego do tej misji to może sobie przecież wymyślić)(Jeżeli nie masz miejsca w oddziale kobieta oddala się, ale daje Ci dodatkowo 500 gold)

b) - Postanawiasz porozmawiać z bandytami aby odstąpili od swoich chaniebnych czynów (Próba perswazji(nieudana oznacza walke) lub przekupstwo)
(W pierwszej opcji(nieważne czy walka czy próba perswazji) dostajemy +10 reputacji 100 gold od kobiety, a w drugiej opcji 100 gold od kobiety)

c) - Przejeżdżasz obok udając, że nic nie widzisz (honor -5 reputacja -5)

d) - Atakujesz i bierzesz do niewoli wrzystkich łącznie z kobietą ( Honor - 10 reputacji -10  +1000gold rzeczy bandytów i kobiety, niewolnicy)(jeżeli nie masz miejsca dla jeńców możesz zabić wszystkich. Nagrody i kary są takie same(rzecz jasna bez niewolników)) 
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2009, 20:26:02 wysłana przez Michaki »
''Zaprawdę powiadam wam. Oto nadchodzi wiek miecza i topora. Wiek wilczej zamieci''

Offline Patriko97

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 08, 2009, 13:47:59 »
Zadam ci takie pytanie. Czy ty zobaczyłeś na datę ostatniego postu bo jak ja zobaczyłem to stwierdziłem, że nikt tu nie pisał od 3 miesięcy, więc wątek upadł, a to oznacza, że zrobiłeś necroposting (czyli odkopałeś stary temat). Coś takiego grozi ostrzeżeniem.

A Twój post to nic innego, jak spam, za który grozi ostrzeżenie... Upominanie zostaw moderacji, zwłaszcza jeśli nie masz nic do dodania w danym temacie.

Tak jak poniżej MW napisał- temat jest cały czas otwarty i się nie zdezaktualizował. Cały czas można tu zamieszczać własne pomysły.

Dobra dobra wiem. Punkt pierwszy: admini i modernatorzy mają zawsze racje.Punkt drugi: Jak nie ma racji to patrz punkt pierwszy. To jeszcze zadam pytanie. Czy te zdarzenia losowe będą w twoim "wspaniałym" modzie?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2009, 18:47:22 wysłana przez Patriko97 »

Offline VainV

• Bywalec
  • *
  • Piwa: 22
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 08, 2009, 14:19:30 »
Nie ten temat nie był zamknięty,dobrze ,że dopisał swoje zdarzenie losowe,tylko w punkcie drugim powinna być reputacja zero...

Offline Patriko97

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 08, 2009, 18:50:28 »
Nie wiem, ale Daedalus ma swoje sposoby. Jak chcesz wiedzieć to go spytaj.

PS: Serce mi podskoczyło jak zobaczyłem tekst napisany na jasnobrązowo :D

Offline Kradus

• Moderator Warband
  • Awanturnik
  • *
  • Piwa: 188
  • Stanisław Cat Mackiewicz
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 12, 2009, 16:21:22 »
Można jeszcze dodawać swoje pomysły? Nie ? niestety/Tak ? Ok więc daje:

(click to show/hide)

(click to show/hide)

(click to show/hide)
A tak poza tym to uważam, że polskie pułki powinny zostać zniszczone

Offline Roland hr. Bretanii

• Utracjusz
  • *
  • Old, nervous and out of tune... RINGO!
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 13, 2009, 14:08:26 »
("wybór_2",[],"Karzesz im wrócić do domu, gdyż niedaleko są groźni bandyci.",
                                HONOR -2

Dlaczego -2 do honoru? Przecież postąpiłbym honorowo powiadamiając ich o nadciagającym zagrożeniu.

Offline Dunio

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 15, 2009, 15:57:13 »
To ja też coś dam

Warunek-Mieć jakiegoś lorda w niewoli

Podczas jazdy/odpoczynku zauważasz że wrogi lord zdejmuje kajdany i chce uciec .
(scenka)
TY : A gdzie ty się wybierasz i gdzie twoje kajdany .Myszy zjadły ?!
Lord: Ja Ja Ja... chciałem się odlać
Ty:Kajdany są dość luźne i możesz się odlać w nich ,a w ogóle jak je zdjąłeś ????
Lord:(pada na kolana) błagam nie . Wypuść mnie ,przecież jesteś honorowy .

Wybór 1 :Rozkazujesz założyć doskonałe kajdany połonczone z szyją , rękoma i nogami (-3 do relacji z lordem ) bohater mówi (bm) :Nie ma mowy zakuć go w kajdany dla uciekinierów !!

Wybór 2: Zabijasz lorda (-10 honoru ,-20 do relacji z danym państwem,+5 relacji z królestwami z którymi  królestwo lorda prowadzi wojnę , 50 reputacji) bm : Źle uczyniłeś , zabić go !

Wybór 3:Wypuszczasz lorda dajesz trochę kasy i pokazujesz drogę do najbliższego miasta (+10 do relacji z lordem ,+10 honoru,+10 do relacji z danym państwem ,-5 relacji z królestwami z którymi  królestwo lorda prowadzi wojnę,-300 denarów ,50 reputacji)bm: Dobrze , jesteś wolny ,masz tu 300 denarów i tam jest droga do najbliższego miasta

Wybór 4 :Wysyłasz lorda do jakiegoś więzienia (opcja dostępna jeżeli jesteś wasalem jakiegoś królestwa lub jesteś królem)(- 1-5 żołnierzy do eskorty ,twój wybór ilu wybierzesz)bm: Z więzienia już ci będzie trudniej uciec .Zabrać go .(-3 z lordem)
przypadek 1 -lord ucieka powiadamia cie o ty  eskorta po kilku dniach  ,możesz powiedzieć : Wy nieudacznicy skazuję  was na a) śmierć(-10 morale , reputacja 10 b) wygnanie(-5 morale )c) niech to ,powrót do szeregu
Przypadek 2 -Lord trafił do więzienia ,informuje ci o tym po kilku dniach wracająca eskorta .

I jak ?:)